Mawaru Penguindrum

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én is kiakadtam, úgyhogy nyitok topikot, hogy ne offoljuk szét a másikat.

Ide jöhet minden a Mawaru Penguidrum c. animéről.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Imádnivaló cucc, noha a legújabb részét még pont nem láttam... ^^" Ha pótoltam, akkor visszatérek ide valami normálisabb poszttal is. :3
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Mawaru Penguindrum 5 - MIND FUCKING BLOWN. Ez van, ha borul a bili. Így kell kiosztani egy perverz zaklató ribancot. Lassan nyithatnánk neki topikot, szerintem tudnánk miről beszélni.
Ez a kiosztós jelenet az ötödik rész kb. hanyadik percénél van?
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Ez a kiosztós jelenet az ötödik rész kb. hanyadik percénél van?
15:30-nál kezdődik a seizon senryaku és egy perccel később a kiosztás. (A reklámmal a közepén verzióban.)

Akkor úgy néz ki csak én vagyok Ringo fan és, nálam a epic vissza vágása volt a rész fény pontja, ahogy vissza mászott a gödörből rulz!

Mondjuk az ijesztő volt mikor Madoka Ringo el dobta a SoulGem a pingvin sapkát, ami fenakadt a teherkocsin, és Homura Kanba csak a legnagyobb erőfeszítésekkel tudta megmenteni Sayaka Himari életét.

Csak figyelmeztetésnek, habár "original" az anime vele párhuzamosan került piacra a regény változat, ami elvileg az aninime 8. epizódjáig spoilerez. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hmm..

Már nem azért de engem a pingvinespokélabdás csaj akasztott ki az elején, a kórházban ahogy kinyír egy random csajt.

Meg remélem még látunk incestet ... :D kicsit megfűszerezte az elején és fölülmúlta az elvárásaim.

De igen a soulgemespingvinsapis izé LOL. :wwall:

Kérdés: ki tekeri még át azt az átváltozós jelenetet? Amikor elősször történt kizoomoltam a watchablakból, hogy megnézzem még minidg ugyanazt az animét nézem, vagy ez az online lejátszó berakott valami mahou shoujot?

Mindenestre már szép cosplayek vannak :D Sajnos nem tudom előkeresni a linket, de devarton van valahol.....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kdanni írta:Mondjuk az ijesztő volt mikor Madoka Ringo el dobta a SoulGem a pingvin sapkát, ami fenakadt a teherkocsin, és Homura Kanba csak a legnagyobb erőfeszítésekkel tudta megmenteni Sayaka Himari életét.
Dettó ugyanez ugrott be nekem is annál a jelenetnél. :3

>Ayla

Ó, plíz, keresd elő őket. Engem érdekel. :D (Remélem, van közte Survival Strategy!Himari is, amit majd valamelyik hazai conon is vállalhat egy bevállalósabb jányozat. :D)

Az átváltozós jelenetet meg van olyan, aki áttekeri? o.O Én képtelen lennék rá. :3
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kdanni írta:Mondjuk az ijesztő volt mikor Madoka Ringo el dobta a SoulGem a pingvin sapkát, ami fenakadt a teherkocsin, és Homura Kanba csak a legnagyobb erőfeszítésekkel tudta megmenteni Sayaka Himari életét.
Jaj, de nagy! Ez így nem is jutott eszembe. XD Bár számomra azért nyilvánvaló volt, hogy sikerül neki. :D
Akkor úgy néz ki csak én vagyok Ringo fan és, nálam a epic vissza vágása volt a rész fény pontja, ahogy vissza mászott a gödörből rulz!
Nehogy azt hidd, az elborult ribit is szeressük. Ő legalább a tettek embere. XD Simán a legjobb ROCK OVER JAPAN volt eddig.

Arra nagyon kíváncsi vagyok, mi az a bűn, amit elkövettek régen. Fogadni mernék, a szüleikkel kapcsolatos valami. Reméltem, most kiderül róla valami, mikor elkezdtek flashbackelni, de még várni kell.

Amit még megtudtam, és fontos lehet bizonyos értelemben, hogy a pingvinek hangjai pont a tesókéi. Valamilyen kapcsolat tehát lehet majd köztük.

A kórházas jelenetet eddig viszont nem tudtam hova tenni. A Vadásszuk le Kanbát Liga rejtély.
Kép
Avatar
Kharex
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.08.05. 09:56
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest. Hol máshol?:P

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Kharex »

Én is kíváncsi voltam, milyen lehet az anime, már csak cím alapján is, így tegnap este bele is vágtam, és eljutottam a második részig. Egyelőre az a véleményem, hogy ez pihent. De úgy nagyon. Lehet, hogy a kései időpont tette, én mindenesetre egyből pingvin rajongó lettem.

Az egyetlen dolog, ami fáj, az a japán szinkron. Valószínűleg az én hibám, de érzem, hogy ezzel a nyelvvel én sosem leszek kibékülve. ^^
"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka."
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na, senkit nem csapott még meg a nagy leleplezés? Részben kiderült a napló titka, a másik részére a Deeth Note alapján egy elméletem van. Vajon a Takakura ősök és eltűnésük kapcsolódhatnak a Momokával történtekhez?
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Na, senkit nem csapott még meg a nagy leleplezés? Részben kiderült a napló titka, a másik részére a Death Note alapján egy elméletem van. Vajon a Takakura ősök és eltűnésük kapcsolódhatnak a Momokával történtekhez?
Hát, bennem csak megerősítette, hogy Ringo-chan teljesen zakkant. Lehet hogy tragikus meg minden, de csak nem sikerült megkedveltetni velem ezt az elmebeteg csajt...
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

alvaro írta:Hát, bennem csak megerősítette, hogy Ringo-chan teljesen zakkant. Lehet hogy tragikus meg minden, de csak nem sikerült megkedveltetni velem ezt az elmebeteg csajt...
Én eddig kedveltem a zakkantságát. De a mostani részben még tovább csavartak az őrületén, már kicsit kezd fárasztó lenni. És ráadásul szinte semmit se látni az első részbeli csöndes énjéből.

Viszont most már sokkal jobban érdekel a Kanbát éríntő száll, A csúzlis csajjal, meg a negyedik pigvinnel.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ep. 7
O_o ez lenne egy sztalker következő lépése?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Ep. 7
O_o ez lenne egy sztalker következő lépése?
Tegnap néztem. Ma nem emlékszem, mi volt benne. Ez jelent valamit? :drop:

Ja, de, beugrott. Béka...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

béka és az ahogy látszólag most rámászik a tanárra. Nem úgy nézett ki a dolog mint egy hallucinációja.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:béka és az ahogy látszólag most rámászik a tanárra. Nem úgy nézett ki a dolog mint egy hallucinációja.
Na igen. Tőle simán kitelik. De szerintem már megint meg fog lepődni.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

8. rész

Sok érdekes dolog történt, de Himari annyira jelentéktelen T_T, ráadásul még seizon senryaku se volt.
Remélem Ringo most már észhez tér, nem mintha bánnám, hogy meztelenül és hálóruhában rohangál, de kicsit túl sokat kapunk belőle.
Hogy mi lesz Shoumaval valamiért annyira nem rémít meg. A metró vonalon is egy bejövő ág kezdődik, és nem egy vakvágány. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az előző két rész nekem egyáltalán nem jött be, de ez a mostani tényleg nagyon jó volt. Ringo mondjuk kezd az idegeimmel játszani, de legalább volt plot progress. :3

(És jah, nem volt seizon senryaku... :( Pedig az Uténában IIRC mindig volt Zettai Unmei Mokoshiroku. Kunihiko papa, csalódás vagyok!)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Rock Over Japan hiánya nekem nem gond, de az utóbbi pár rész rendezése valahogy nem hozta a korábbiakét. Ettől még nem rossz részek, csak kicsit fárasztó, ahogy Masako minden részben elmondja azt a sort, azt kész. Kanba, de főleg Himari meg háttérbe szorultak. Mondjuk Shouma és Ringo legalább kárpótolt, ebből a balesetből meg jöhet valami komolyabb előrelépés. A Ro-Kyu-Bu mellett még mindig ezt várom a legjobban. Továbbra is tartom magam elméletemhez, hogy a naplót magát Ringo írta. Olyan spekulációt is hallottam, hogy Masako Momoka reinkarnációja. Nyilván bennem is felmerült köztük valami kapcsolat, de az WTF lenne. Mindenesetre most már nem gondolom, hogy az ő Projectje ugyanaz mint Ringoé.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Apropó, már a múltkor is meg akartam kérdezni: Ezt a cuccot véletlenül nem a SHAFT jegyzi?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Brains Base. :D

Kunihiko "Utena" Ikuhara (esküszöm, egyszer tényleg megjegyzem a nevét és akkor már nem fogom többé kiwikizni) tehet róla, szal már akkor keményen tolta a "WTF és elborult és abszurd és WTF" bizniszt, mikor Shafték még csak a homokozóban harcoltak a piros vödörért.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaaa, vagy úgy. :) Oké, akkor mellélőttem, csak muszáj volt megkérdeznem, pont azért, mert nem kevés olyan WTF képi és egyéb elem van a cuccban, amit a Shaft le sem tagadhatna. XD De akkor most nem ők a hunyók. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jut eszembe mielőtt leszedem az újat, múlt héten el is felejtettük tárgyalni az epicséget, ami a 9. rész volt. Danival sajnáltuk, hogy Himari mennyire jelentéktelen lett. Hát most belepillanthattunk a fejébe, a gyerekkorába és halála napjára (szerintem) az ő szemszögéből. Meglett az utolsó karakter is az openingből, a metrós csajok az endingből expliciten is megjelentek. Látványra is a legelvontabb rész volt, a szimbolikát meg az előzőekhez képest úgy feltúrbózták, mint a látványt a Redlineban. Hetekig lehetne elemezni. Már alig várom, hogy hazaérjek, meg is nézem újra mialatt az új rész lecsorog.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A 10 résszel még elégedettebb voltam. Kanba még Himarinál is jobban érdekelt, főleg mivel a tripla vs. dupla H részről belefutottam egy spoilerbe. Ráadásul a rózsaszín csávó se érintett meg túlzottan. :D

A mostani rész: a csúzlis csaj is yandere!! Tán még yanderébb is... XD

ps.: Shoumának lenni szívás.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na igen, kissé másként, de az a rész acid trip volt. Mondjuk valaki jól megfogalmazta, a karakterek, különösen a fejek legtöbbször fájdalmasan Kamisama Dolls szintűek voltak. Nem csoda, mert az egész animációs büdzsét elbaszták az ÜBERBRUTÁL hátterekre és környezetre. Szóval a kontraszt az komoly volt. Masako vizsont megszerezte a Disz Nót, mi lesz így Himarival? Ja, és megjelent egy új karakter, gondolom az előző részbeli sziluett.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Azt a másik cosplayert nem sikerült előássam, de most leltem egy ilyet: http://vxmichael.deviantart.com/art/MAW ... ndrum&qo=6
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése