Sakurasou no Pet na Kanojo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kép
A történet főszereplője Sorata Kanda, egy másodéves gimnazista, aki a problémás gyerekek számára fenntartott Sakurasou elnevezésű kollégiumban lakik. Egy nap új lakótársat kapnak Mashiro Shiina, egy elbűvölő és tehetséges művész személyében, aki képtelen az önálló életre. A ház lakói Soratát nevezik ki a lány gazdájának, hogy viselje gondját a tanév során.
Író: Kamoshida Hajime
Műfaj: Iskolai Élet, Vígjáték, Romantikus, Ecchi
Light Novel Kezdés: 2010 Január - (10 kötet)
Anime Kezdés: 2012 Október - 2013 Március
Stúdió: J.C. Staff
Epizódok száma: 24

MAL, ANN, Előzetes
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

1.rész

Egyszerűen imádtam minden pillanatát és szakadtam a nevetéstől :lol:

Ahogy Sorata találóan jellemeze, a Sakurasou egy valódi diliház a 'zseniknek', ahová a legflúgosabb tanulókat gyűjtik össze. De a marhaságaik ellenére egytől egyig hatalmas arc mindegyik, még a számítógépes nerd is akit még soha nem láttak és ki sem jön a szobájából, csak a robotján(?) keresztül kommunikál. És persze a kellően lökött, kikapós tanárnőt sem lehet kihagyni, aki szigorúan csak 29éves és 15hónapos :thumb:
Sorata persze a semmiben sem kiemelkedő átlagsrác, akinek az a dolga hogy normális, józan paraszti ésszel reagáljon a többiek őrültségére. És Matsuoka Yoshitsugu kiváló hangjátékának hála ezek a reakciók fergetegesek tudnak lenni :vigyor:

Végig jól szórakoztam rajta, de a koronát az utolsó szakasz tette fel az epizódra, mikor szerencsétlen srácnak a full meztelen Mashirot kell felöltöztetnie és elkészíteni az iskolához. Ott tudtam csak átérezni, hogy egy fiatal srácnak milyen megterhelő lehet ez a szituáció a lelki világára nézve :drop:

És most várhatok egy hetet a következő részre :wwall:



2.rész

Örömmel vettem tudomásul, hogy egyáltalán nem esett a színvonal az előző részhez képest. Mashiro és Sorata nagyszerű komikus párost alkotnak, sok kínos pillanattal a srác számára, amiből a lány (sajnos) semmit nem vesz fel. Úgy néz ki a Sakurasou lakóknak nem esik nehezére értelmezni a kapcsolatukat, de a féltékeny átlagdiákok reakciói már jóval viccesebbek voltak. Szegény Nanami teljesen kikészült Mashiro sokszor félreértelmezhető mondataitól. Mit fog szólni, ha Mashiro Sorata háziállatának nevezi majd magát? :twisted:

Jin és Misaki kapcsolata is érdekesen alakul, szegény Misakinak az idén sem volt sikere. Szerintem Jin azért nem akar kikezdeni vele, mert figyelembe véve a kicsapongó életvitelét rövid úton szakítanának, és az a barátságuk végét is jelentené.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: scineram »

Bejött az első két rész. Szimpatikus az őrült gárda, és Sorata is korrekt főszereplőnek tűnik, talán nem csak a hangja miatt emlékeztett Teichire. Mint a Panzerben, itt is meglepett az animáció minősége, főleg az első részben. Csak azt rónám fel neki, hogy Jin úgy reagált Misakira, mintha Sorata tette volna. A korábbiak alapján nem arra számítottam tőle. Remélem nem friendzoneolta Misakit már mostanra, olyan jónak tűntek együtt. Reményt az adhat, hogy 24 rész lesz, tehát idejük lesz ezen dolgozni. ::^_^:: Az otakura kíváncsi vagyok, hogy fog kinézni.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

3.rész

Ez a rész egyáltalán nem tetszett.
A poénok és az ordibálás ezúttal is ütött, de hogy én mennyire rühellem ezt az 1000x látott műdráma szituációt, mikor a főhős durcáskodni kezd, a saját hülyeségéből elhajtja a lányt egy másik sráchoz, aztán az epizód második felében végig őket követi és féltékenykedik :evil: Ez egy olyan klisés helyzet, amit kimondottan utálok :wwall: Ráadásul eléggé összecsapták az egészet, mert az jókora túlzás, hogy Sorata ilyen rövid idő alatt ennyire ragaszkodjon Mashirohoz.

A love hoteles rész már jobb volt, ahogy a maga módján Mashiro olvasott be Soratának.
És a Misaki x Jin kapcsolatban is van potenciál, de csak akkor, ha nem fogják 20részen keresztül húzni, mert annyira azért nem érdekes a kettejük problémája.



4.rész

Érdekes, nem hittem volna hogy Jinnek ugyanolyan kisebbség érzése van Misakival szemben, mint Soratának Mashiroval, és ezért nem mer lépni.

Ez az epizód már sokkal jobb volt, mint az előző, de még mindig úgy érzem, hogy sorozat érzelmi része teljesen összecsapott. Nem azt mondom, hogy húzzák el ezt a (egyébként is elég sekélyes) menni/maradni problémát a sorozat feléig, de hogy két rész alatt és azon belül is csak egy pár jelenetben lezavarni az egészet, az mégiscsak túlzás. Sorata kb egy nap alatt felnőtt, és eldöntötte a jövőjét, amire azelőtt hónapokig nem volt képes.

Nem lepődnék meg, ha ennyiben ki is merült a 'történet' és ezentúl csak random marháskodás lesz majd. Ami nem feltétlenül baj, a humor úgyis sokkal jobban megy a sorozatnak, mint a mostani melodrámázás.

Következő rész címe alapján Nanami is beköltözik végre a diliházba :thumb:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jin komplexusára már a harmadik részben utaltak, itt csak arra építettek. Hogy mennyire volt elkapkodott, az jó kérdés. Olyan szempontból el tudtam fogadni, hogy elsősorban Shiina volt Sorata számára a katalizátor, az inspiráció, ami némileg hiányzott előtte. De azért erősen látszik, hogy vége lett az első kötetnek. Mivel 20 rész van vissza, nekem sincs ötletem, hogy mivel lehet azt kitölteni, ezért inkább rájukbízom magam. Azért látszi, hogy az animáció kidolgozottsága jelentősen visszaesett az első részhez képest, sajnos szinte senki sem tudja normálisan beosztani a büdzséket. De ez annyira nem megy az élvezhetőség kárára számomra. Amíg Misakit láthatom, én boldog leszek.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

scineram írta:Mivel 20 rész van vissza, nekem sincs ötletem, hogy mivel lehet azt kitölteni, ezért inkább rájuk bízom magam.
A LN kötetismertetők szerint ezek az események várhatóak még
- Nanami szinkronszínészkedik és beköltözik Sakurasouba
- megjelenik Rita, Mashiro barátnője és megpróbálja visszavinni a lányt Angliába
- kulturális fesztivál
- játékkészítés és tesztelés Misakival
- Karácsony + onsen: a lányok átruccannak Soratához, ahol a féltékeny húgi várja őket
- a diáktanács be akarja záratni a Sakurasout
- utolsó évesek elbúcsúztatása
- új elsőéves diákok, húgica is köztük van
- iskolai kirándulás Hokkaidoba, Nanami Soratával tölti a napot
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

5.rész

Négy hónap négy rész alatt, itt aztán szalad az idő. Szegény Soratának egyszerűen esélye sincs Mashiroval szemben. Pedig a helyében én inkább örültem volna a fotografikus memóriájának. Képzelje el, ha egész éjjel tanítania kellett volna :P

A parkos jelenetes végig szakadtam, Mashiro soha nem fogy ki a félreértelmezhető beszólásokból !guffaw De legalább az egész félreértés gyorsan meggyőzte Nanamit, hogy bizony neki kell rendet vágnia a Sakurasouban, amibe elég gyorsan bele is tanult. Pedig azt hittem pillanatok alatt ki fogják készíteni az ottani állapotok :lol:

Mindenesetre az a kiütés a maga nemében gyönyörű volt. Ilyen reakciót se láttam még egy betakarásra :drop:



6.rész

A múltkori rész után várható volt, hogy Nanami már nem sokáig fog állni a lábán és hamarosan összeesik, megspékelve az ilyenkor szokásos, kimerültségből származó lázzal.
Mashiro hozzáállásával nem igazán tudtam egyet érteni, hogy mégis küldjék el Nanamit a próbára, inkább a többiek pártján álltam hogy maradjon otthon és ápolják. És tényleg nem is volt haszna a kiruccanásnak, leszámítva hogy legalább a lelkiismeretét megnyugtatta azzal, hogy megpróbálta.
Mashiro különösen figyelmes volt ebben a részben, ahogy végig Nanami miatt aggódott. Olyannyira, hogy még a saját mangája megjelenéséről is megfeledkezett :D

Misaki egész aranyos tud lenni, mikor megkomolyodik. Nincs is jobb ilyenkor, mint a macskába temetni az arcunkat :lol: Jin pedig egy alkalmat sem mulaszt el, ha tapizásról van szó :P
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: scineram »

Azzal én sem értettem egyet, hogy elküldték Nanamit, végül úgyis visszakapta a pofont. A Mashiro miatti félreértései viszont tényleg megunhatatlanok. Viszont odáig elérhetne az eszük, hogy a Mashiro tartást meg is lehet osztani, nem kellene egy embernek kikészítenie magát miatta. Feltéve, hogy Nanami lenyeli, hogy egy fiú csinálja azt, amit.
Remélem Misaki elér valami áttörést Jinnél hamarosan. Nem akarom még tíz részen keresztül kínlódni látni.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

7.rész

Most, hogy bemutatták Yuukot, ilyen lánytestvér mellett már nem csodálom, hogy Sorata kezdettől fogva jól tudott bánni Mashiroval. Sokkal könnyebb dolga van vele, mint otthon. A szüleik is gyorsan lepasszolták Yuukot, csak hogy ne legyen láb alatt.

A fürdőházas sablont nem lehetett kihagyni, ahogy a lányok egymás méreteire irigykednek, de akkor nevettem a legnagyobbat, mikor Nanami a falon keresztül is fejbe találta Soratát a dézsával :lol:

A négyes-randi is poénos volt. Tényleg fogniuk kellett volna egymás kezét, mert akkor talán nem tévedtek volna el. A vonatos jelenetnél pedig csak az ajtó mentette meg Nanamit az 'idő előtti' lebukástól. Ott nagyon bírtam Mashiro féltékeny pillantását :oops:

Misaki GTA-s vezetési stílusa pedig hajmeresztő!



8.rész

Nem tudom, Nanami mit parázott, mikor nagyon jól állt neki a szemüveg. És továbbra is ő az egyetlen, akivel a hirtelen haragja ellenére is Sorata értelmesen tud beszélni.
Úgy tűnt, hogy Sorata többet dolgozott a beszéden mint magán a tényleges játék-projekten. Talán éppen ezért is nem sikerült átmennie, nem pedig mert a lámpaláza miatt elbaltázta az előadását. A Mashirotól való búcsúzás az ajtóban pedig olyan volt, mintha friss házasok lennének.
Legalább ott van nekik Misaki, aki mindig fel tudja dobni a hangulatot egy medencés bulival, egészen addig míg nem jött az éjjeli őr. Így viszont Soratának nem maradt ideje az önsajnálatra :drop:


9.rész

Barátság ide vagy oda, én fenéken is billenteném azt, aki engedély nélkül kifesti a szobámat. És ha már pletykákról van szó, inkább egy szenvedélyes normál kapcsolat, minthogy búzának higgyék az embert :wwall:
Rita sok mindenben emlékeztet Soratára, mindketten egyformán kicsinyesek tudnak lenni. De azon jót röhögtem, miszerint több millió ember várja, hogy Mashiro újra fessen, és ezért kellene visszamennie Angliába - annyi műértő/gyűjtő a világon nincs.
Ryuunosuke pedig a leglehetetlenebb pillanatban tudott először kijönni a szobájából yikes Azért vele foglalkozhattak volna többet is, hogy miért csak most bukkant fel :shock:
Gondoltam, hogy Rita majd Mashiro festményeivel fog előhozakodni, hogy meggyőzze a többieket az igazáról. Csak épp azt felejtik el, hogy egyedül Mashironak van joga dönteni a saját életéről.


10.rész

A Sakurasou tagokat aztán tényleg nagyon utálják az iskolában. Fel lehetne jelenteni őket diszkriminációért. Ritka kicsinyesebb és ostobább, mint gondoltam. Micsoda hülyeség már, hogy valaki csak azért nem fest tovább, mert találkozik egy nála tehetségesebbel - az ilyen eleve nem is szerette a festészetet, és ez igaz bármilyen más művészeti ágra. És Ryuunosuke is erre célzott a maga kegyetlen őszinteségével. Aztán elüldözi Mashirot, majd mégis inkább visszahívná, hogy legalább a társaságában legyen. LOOOOL hmm Sorata gondolkodása már értelmesebb és letisztultabb volt, kérdés meddig lesz képes így tenni.


11.rész

Sorata, a zombi. Ennyit arról, hogy időben lesznek Rita bevonásával. Mashiron cicajelmeze is inkább aranyos volt, nem pedig olyan szexi mint az képzelték lol De a lényeg, hogy ő Hisz a bugyijában! lol Nanami méretkezése is haláli volt, szerencsétlen (vagy épp mázlista?) Sorata is pont akkor nyit be.
A Jin x Misaki szál is tovább bonyolódik, a jelenlegi románcok talán közül még ennek van a legtöbb valóságalapja (függetlenül attól hogy nem igazán halad sehová).
Az egész társaság jól kikészült a végére :thumb:


12.rész

Aha, szóval az a híres játéktervező is az ő iskolájukból - vagy talán egyenesen a Sakurasouból - került ki. Nanami cicajelmeze már inkább nevezhető szexinek :oops:
Nem semmi interaktív előadást hozott össze a csapat. Nanami játéka és vezénylete is tökéletes volt, a közönség jó hangulata pedig érhető volt. Ugyan ki nem venne részt egy ilyen vetítésen?
Sorata az egész üldözést és drámázást elkerülhette volna, ha még a színpadon odakiáltja Mashironak, hogy ne menjen el. De ahhoz ő túl balek, hogy megértse a lány gondolkodását, és valamivel ki kellett tölteni az epizód második felét is - mégha az egész csak egy félreértés volt is. És legalább ismét láthattuk Misaki őrült vezetési stílusát, és a reptéri jelenet is jól sikerült
Szegény Miyahara, ő is a legrosszabb időpontban tudott szerelmet vallani Nanaminak
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára -OJ- 2013.03.25. 14:40-kor.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: scineram »

Rita megérkezésével hasonló tematika jött elő, mint a Bakumanban. Én megértem őt, hogy újra festeni szeretné látni Mashirot, tényleg. Még Soratát is annyira megmozdította egyetlen festmény, hogy egyetértett vele végül. Csupán csak annyit szeretnék látni, hogy Mashiro megmondja mindkettejüknek: "Mangát szeretnék rajzolni, MENJETEK A PICSÁBA!!"
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én most arra jutottam, ha Nanami a meghallgatás után se szándékozott vallomást tenni, akkor már ne is erőltessük. Ha azt a mondatot elutasításnak vette, az nem is teljesen ésszerűtlen, úgyhogy fölös reményeket legalább nem kell táplálnia. Mashiro eltökélt fejlődése ugyanakkor igencsak dícséretes, mostmár Sorata lehetséges kifogásai is fogynak. Mert valamit nyilván érez iránta, csak idóta, mint Jin.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: scineram »

18. Jin és Misaki lezárása elég gányra sikeredett, a következők miatt: az égvilágon semmit nem haladtak, ugyanazt tolják maguk előtt még pár évig, mint eddig is. A probléma Jin kisebbrendűségi komplexusa, de ahelyett, hogy ezen túllépett volna, inkább úgy döntöttek, még négy évig halasztják dolgokat, különválva persze, hátha addigra Jin a saját szemében Misakival egy szintre tud kerülni. Pedig ez az egész dolog egy kizárólag Jin által saját magára erőltetett baromság, még ha valamilyen szinten meg is tudja érteni az ember, de feloldása helyett még inkább alárendeli magukat neki. Bezzeg Tigris és Sárkány látták, hogy le kell győzniük személyes démonaikat, és pontosan azt is tették a boldogságukért. Mit fog Jin tenni, ha évek múltán sem fog tehetsége teljesen felérni Misakiéval, vagy ha addigra ő még előrébb lép?
Ez választja el a remekműveket a próbálkozóktól.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Opening2 / Ending2

13.rész

Sorata, továbbra is süket mint az ágyú. Mit gondol a marha, vajon miért akar főzni Mashiro, pont a tető-jelenetet követően? És még van pofája a lányon kitölteni a mérgét, mert őmaga ismét kudarcot vallott a játékötletével. Persze azért Mashiro is megéri a pénzét, hogy pont attól kér tanácsot a főzésben, akinek készíteni akarja.
Bezzeg Misaki hogy nyomul Jinre. Előbb a szerelmes bento, aztán az esküvői bevonulót zenélő(!) szerelmes levél, benne a házassági irattal! Komoly! De az még inkább, ahogy Jin tudomást sem vesz róluk.
Ő meg eldönthetné, hogy Mashirot vagy Nanamit támogatja, vagy pedig ne avatkozzon bele más szerelmi ügyeibe.



14.rész

Karácsonyi epizód, és a kezdő montázzsal gyorsan összefoglalták a szerelmi szálakat.
Sorata továbbra is bunkó módon viselkedik Mashiroval, de ez bizonyos fokig érthető is, mert a lány maga sem tudja, mit akar. Kivételesen a tanárnőjük is tudott adni neki egy hasznos tanácsot.
Sorata és Nanami randijából nem sokat mutattak, de miközben a hóesésben sétáltak a városban, ott aztán gyönyörű volt a rajzolás. Kár, hogy Mashiro némiképp tönkretette azt a romantikus hangulatot, de az ő jelenete is aranyos volt a szökőkút előtt.
Velük szemben Jin úgy körülírta a semmit, hogy az elképesztő. Az a jobb ember akar lenni, leginkább egy ritka idétlen kifogásnak tűnt csak. Pedig már úgy nézett ki, végre lesz valami az egyik szerelmi szálból.
Misakinak pedig örülni kellett volna, hogy végre kapott valami viszonzást .



15.rész

Sorata, a nagy playboy. Három lányt visz haza egyszerre :cool: és mit kapott érte a családtól .
Jin mostani magyarázata a viselkedésére már valamivel elfogadhatóbb volt.
Yuukonak sem kellett sok, hogy Mashiro-sensei rajongója legyen, Nanami pedig máris pontokat gyűjt a mamánál, hogyan kell jó feleségnek lenni . És az az apa-fiú beszélgetés a fürdőben - így már tényleg érthető, Sorata miért kezeli olyan jól a hibbant társaságot a Sakurasouban .
Az epizód végére azért Misakiba is visszatért az élet. Már kezdett hiányozni az állandó tombolása.



16.rész

Végre Soratának is összejött már valami a játékötleteivel kapcsolatban. Persze azért szívóztak vele egy kicsit, hogy túl sokba kerülne (ezt nem ártott volna neki is figyelembe vennie) de azért csak meglátták benne a fantáziát.
Mashiro féltékenykedés a vacsoránál és megkésett sms-küldése felettébb aranyos volt. Nanami pedig érdekes módját választotta, hogy kiélvezze egy kicsit a romantikus fantáziáit. Poén volt nézni őket az asztalnál, ahogy a fiktív szerelmi vallomás jelenetet gyakorolták. Aztán mikor Yuuko is megérkezett, már majdnem úgy viselkedtek mint a házasok.
Egy pillanatra már úgy tűnt, Sorata megtanulta kezelni Mashiro illetéktelen megjelenéseit, erre a lány pont most vesz tudomást magáról, miután ezt olvashatta a mangában. Yuuko reakciói is hatalmasak voltak.



17.rész

Te jó ég, Rita hogy letámadta már Ryuunosukét Valentín-nap alkalmából, és még csodálkozik hogy az miért menekül előle! :lol: Mashiro is megkomolyodott egy kicsit erre a napra, és egymaga felöltözött, de az kész ahogy elfordítva húzta fel az alsóneműjét .
Szegény Nanaminak is pont akkor ne járnak a vonatok, mikor meghallgatásra kell mennie. Miyaharától viszont szép volt, hogy még a visszautasítás ellenére is kisegítette Soratát a mentésben. Neki aztán jó megterhelő napja volt az oda-vissza biciklizéssel, és van egy olyan érzésem, hogy kicsit Mashirot is félreértette azzal, hogy a lány nem látja őt, mikor az csak mellette akar lenni.
Soratának is legrosszabb pillanatban esett le a tantusz Nanami érzéseivel kapcsolatban.



18.rész

Sorata egyre idétlenebbül viselkedik Nanami körül, Mashiro pedig aranyosan féltékenykedik miatta. Yuuko pedig hogy készült az ünneplésre, erre csak őt nem vették fel. Pedig érdekes lett volna, ha vele bővül a Sakurasou.
Jin és Sorata férfiasan megbeszélték a helyzetet az öklükkel, az a sok flashback Jin és Misaki együtt töltött gyermekkoráról pedig nem kicsit tovább mélyítette a két karaktert. Ennyi háttérsztorival egy egész különálló sorozatot fel lehetett volna építeni.
Az is hatalmas volt, ahogy Soratáék tartották az ajtót a tanárokkal szemben, míg Jin és Misaki tisztázták a dolgokat az iskola tetején (Nem mintha előbbre jutottak volna a dolgokban, ugyanott vannak mint a sorozat elején). Majd a végén a tanárokat zárták fel oda. És még csodálkoznak, hogy nem szeretik őket.



19.rész

Nehogy már egy kis nyugalom, egyik probléma után itt a másik. A Sakurasou lebontása azonban jó alkalmat nyújtott a készítőknek, hogy Sorata visszaemlékezzen az odaérkezésére. Jó kikészült az első találkozástól a már ott lakókkal, többet ordított az őrültségeik miatt mint az első részben.



20.rész

Ryuunosuke ismét a maga kegyetlen őszinteségével írta le a helyzetet, és egyet is kellett értenem vele. A lakók többsége úgyis elmegy az év végén, és egyszer ők maguk is leérettségiznek és ki kell költözniük. Szóval nincs sok értelme ennyire ragaszkodni egy épülethez, amit ők csak átmenetileg használnak.
Maid-chan is megtalálta a módját, hogy Ritán keresztül Ryuunosuket is mozgásba lendítse.
Az viszont túl szép lett volna, hogy Soratához hasonlóan még Nanaminak is teljesüljön a karrier-álma...
Szerencsére Misaki most is feljavította a hangulatot az állatjelmezeivel



21.rész

Nanami is kijött végre a csalódottság és tehetetlenség okozta stressz, ráadásul Sorata ismét megbukott a játékával - hiába, a Vocaloidok népszerűségét nehéz megdönteni egy noname címmel.Kicsit túldramatizálták a dolgot, ahogy elterült a folyosón, de szerencsére gyorsan összekapta magát Nanami érdekében, mielőtt teljes depresszióba süllyedt volna. Ez azért egy igen erős jellemre vall
Aztán az esőben Sorata és Nanami csak előadták a nagy drámát :P A gyengélkedőn folytatott beszélgetésük már kellemesebb volt .
A végén Sorata frusztrációja is teljesen jogos volt, hogy a cég őt szóra sem méltatja, bezzeg Mashiro rajzai kellenének nekik :mad: De azért már nőtt annyit, hogy nem Mashirot hibáztatja a tehetségéért.

És a kőkemény valóság: a kemény, tisztességes munka sz*rt sem ér a világban.
Ha nincs kiemelkedő tehetséged, akkor lopni, csalni, trükközni kell



22.rész

Erős klisé, hogy az egész banda megy az elszökött/rabolt lány után, de működik. A Sakurasouról készített festményt azért nem nevezném annyira letaglózónak, mint az állították.
Nanami is az utolsó percben visszalépett a szerelmi vallomástól, és inkább visszaminősítette magát barátnak :/ Ahhoz képest, hogy mennyi epizódon á küszködött az érzéseivel, ennél valamivel többet is kihozhattak volna a kapcsolatból. Vissza kell hozni Miyaharát, ő jobba tudná értékelni a lányt.
Az állomáson lezavart nagy jelenet kicsit bugyuta, de egyébként epic volt. És végre Mshironak is sikerült tisztázni a dolgokat abban a zűrös kis fejecskéjében :P



23.rész

Ryuunosuke eltalálta: Nanami tényleg végigbőgte az ünnepséget :lol: Poén volt nézni ahogy a tanárok elkezdtek parázni, mikor megtudták hogy Misaki fogja mondani a búcsúbeszédet :lol: Ami igazán szép és Misaki stílusához képest teljesen normális volt - a végére már mindenki elsírta magát
A végén pedig jól eltaposták a balfék tanáraikat :cool: Erről van szó, hogy csak ügyes trükkel lehet valamit elérni.
LOL, ahogy a végén mind ki voltak zavarva, de az a közös éneklés már tényleg sok volt



24.rész

Jó ötlet volt Soratát kiküldeni szögelni, mint ahogy az első részben is tette. Adott egy kis keretet a dolgoknak.
Sejtettem hogy Nanami hazaköltözése nem fog sokáig tartani, de jobb is így, hogy elrendezte otthon is a dolgokat - támogatást persze továbbra sem kapott, így robotolhat tovább még az iskola mellett. De miért van az, hogy mindenki kapott egy búcsúcsókot (Misaki még többet is!) vagy 'foglalót', csak neki nincs a végén senkije? El kellett volna fogadnia Miyaharát.
A jelenet a cseresznyefa alatt (hol máshol?) és hogy Mashiro magát is rátette a festményre szintén aranyos volt.
Mashiro pedig továbbra is a legfurcsább módon tud kérni dolgokat. Sorata milyen WTF képet vágott már.

Az elsőévesek is jópofa karaktereknek tűnnek, de a lány szerintem nem sokáig fogja bírni az ottani állapotokat. A megérkezésük jelenetén máris szakadtam a röhögéstől, ahogy Yuukon is

De a legjobb Misaki volt, aki semmit nem bízott az időre, máris beadta a házassági iratokat és megvette a családi házat... a Sakurasou szomszédságában.Ez tiszta Genshiken volt Madaramával :LOL:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: scineram »

Végül ez is befejeződött. Őszintén nem tudtam, hogy a Sakurasou végül megmenekül-e, de örültem, hogy sikerrel jártak. Misaki búcsúbeszéde nagyon szépre sikeredett, de az egész jelenet hatalmas volt, kezdve a tanerők reakciójától a banda kizavarásáig. Jól mondta -OJ-, hogy a szép keretes szerkezet el lett találva. Többet már nem esik le a tábla. Az új lakóktól nem vagyok elájulva, de ez már legyen az ő bajuk. :D Misaki aztán lerendezte a dolgait Jinnel, és a többieknek sem kell hiányolniuk. Mashiro festménye kapcsán az maradt meg bennem legjobban, amikor Sorata mondta, hogy azt csak ő festhette meg, és csak nekik jelentette mindazt, amit. Ez volt az egész sorozat lényege. Jó, hogy azért Nanami még nem adta föl az álmát, és velük maradt, miután lerendezte az otthoniakat. Ez hihetetlenül gyakran előkerülő téma animékben. Amit viszont negatívumként felrónék, az egyértelműen Sorata és Mashiro kapcsolata. Úgy érzem, nem volt igazán ebben előrelépés. Legalábbis ami expliciten történhetett volna, azt megint elbagatellizálták. Ide erősebb konklúziót szerettem volna. De ennek ellenére is egy kellemes élmény volt a sorozat többnyire, ha nem is mondjuk Toradora szintű, de szép kerek történettel. A hangszínészi játék is remek volt, néhol Sorata felhördüléseit leszámítva. Az animáció ugyan nem volt csúcs, de ez nem nagyon árt egy ilyen animének, és ahova kellett, oda tette magát a JC Staff. Az ilyesfajta történetek amúgy is az ő fő erősségeik.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Sakurasou no Pet na Kanojo

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

ez az anime annyira jól indult de aztán átment a "spice&wolf szerű tradinges magyarázós" szintű fárasztó képződménybe... nem azt mondom h nem jó, de sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni belőle kicsit több akcióval. még 1X nem nézném meg, az tuti :)
Válasz küldése