Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:EZ. Érdekes, hogy állítólag pont azok a "legnagyobb" fanjai, akik ezt a spin-offot fikázzák, meg jól "bevédik" az eredeti sorozatot, csak akkor nem tudom hogy nincs meg nekik az hogy Isayama úgymond teljesen "official" módon maga rajzolgatott ilyen típusú cuccokat a mangakötetek végére.
Valszeg akkora "nagy fanok" ők, hogy a mangát még életükben nem látták, vagy ha látták is, valszeg nem a kötetes, "végső" változatot, hanem csak a magazinból kiszkennelt fejezeteket. Ahogy valszeg Isayama interjúkat sem sűrűn olvasgatnak, mert asszem talán Rui linkelt be egyszer ide egyet és szétröhögtem az agyam némely fankérdésre adott válaszán... XDDDD
Surci írta:De amúgy is, most mit vesz el az alapsorozat értékeiből ez? Tisztára mintha anno az NGE-vérfanokat hallgattam volna, "mi az hogy ilyen Girlfriend of Steel-szerű romantikus sidestorikat-játékokat adnak ki ehhez, hát nem nézték a sorozatot, hogy az MILYEN DEEP?" Pedig én is akkora NGE-fan voltam mint a ház, mégis külön tudtam választani a kettőt.
Ezt én sem értettem soha, pláne Japánban, ahol szinte kötelező jelleggel a legkomolyabb cucchoz is előbb-utóbb le lesz gyártva valami chibis, humoros, kawaii, stb. változat. Btw, a Girlfriend of Steel-t én anno mangában olvasgattam, mert valaki fordította Mangazinra magyarul és igazából ez a lightosabb, a karakterek hétköznapjaira jobban rámenő változat nekem még jobban be is jött, mint a "hivatalos" sorozat (pláne, hogy főszereplő gyerek-trió ebben jóval kevésbé volt szélsőségesen lelki sérült... XD), bár tudom, hogy ezért a kijelentésemért is most biztos sok NGE-fan szívesen karóba húzna. :dirr:
Surci írta:LOL ja, ez nekem is megvan :D Ment a RAGE azért is rendesen. XDD Csak mivel azt a szennyet már akkor is rühelltem, legalább ezek a kis extrák jelentettek valami értéket az egészből, mert így legalább nevetni lehetett, ha már maga az alapcucc olyan, amilyen :D
Jaja, bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nekem még úgy kb. az első három epizód tetszett is belőle, de a baleset nem csak a szereplők életét, hanem a teljes sorozatot tönkre vágta, mert az ezután következő, brazil szappanoperába illő melodrámát valami borzasztó volt végigszenvedni. (Magamban jól ki is találtam hozzá, hogy ha a Berserkben van "After the Eclipse" éra, akkor ebbe a sorozatba simán kellene egy "After the Accident", mert itt is akkora törés volt hangulatban, karakterekben, sztoriban, stb. az előbbi és az utóbbi arcok között. :vigyor: ) Ja, meg ha emlékszel még rá, akkoriban itt volt egy Sister Tenshi nevű moderátor. És tudjuk, hogy mindenkinek van legalább egy olyan animéje, amit mások agyonhypolnak, ő viszont szívből rühelli. Na, ami neked és Rage-nek mondjuk az Elfen Lied, nekem meg a Naruto, Sister Tenshinek az volt a Kimi ga... XDDD Iszonyú jól tudta fikázni és írt is egyszer egy igazi Titkos-méretű wall of text-et a témában, ahol szépen, tételesen végigment az egész sztorin, kiemelve, hogy hányszor szívták meg a szereplők a saját hülyeségük, teszetoszaságuk miatt a dolgokat, illetve hogy mennyivel hamarabb lezárulhatott volna ez az egész szenvedés, ha nem ilyen tejbetök az összes szereplő, illetve nem a leghülyébb döntéseket hozzák sorozatosan. XD A slusszpoén az, hogy ez a post elvileg "túl durva" volt szerinte, ezért csak PM-ben merte nekem elküldeni és velem is megígértette, hogy másnak tovább nem adom, "nyilvános helyre" ki nem rakom, stb. XD Ugyanígy megvan egy Elfen-fikázás Rage-től, amit sajnos szintén kimoderáltak anno, a viráglelkű fanok lelki békéjének üdvéért. XD (Bár az EL-fanoktól az volt a "best", amikor szegény Hikarinak is szó szerint újra kellett írnia az oldalon kint lévő Elfen Lied ismertetőjét, mert szubjektív véleménye ide vagy oda, a fandom nem bírta elviselni, hogy ő sem volt képes meglátni a sorozatban rejlő "csodát". :D) Na most a vicc az, hogy sem Hikari írása, sem Rage vagy Tenshi wall of text-je nem volt sehol "durvaságban" pl. egy kemény, Surci-féle kiborulástól, szóval ha már azok az írások is a fanok lelkébe gázoltak, képzelem, hogy pl. az Akame-fanok mit művelnének, ha látták volna azt a postodat, amit ide írtál róla nem is oly' rég... :lol: Még egy utolsó a Kimi ga...-hoz, aztán leszállok a témáról. XD Egyszer épp egy bulin voltunk, ugyanis amikor Tenshi épp nem itt moderátorkodott, akkor mellette a saját Tanemura Arinás oldalát/fórumát építgette, ahol szintén mod volt és úgy évi 1-2 alkalommal szerveztünk az ottani fórumosokkal is ilyen "meeteket". Aztán egyszer épp Shingónál voltunk és vagy ő, vagy Tenshi hozott ilyen cseresznyés szakét, ami akkoriban még jóval nagyobb újdonságnak számított, mint ma, amikor ha erre vágyik az ember, beül mondjuk egy Wasabi étterembe és kész. (Na jó, talán cseresznyés ízűt még ott sem kapsz... XD) A lényeg, hogy ezt el is kezdték felbontani, mert már csak az újdonság miatt is mindenki úgy volt vele, hogy legalább egy pohárral megkóstolna belőle, én viszont úgy voltam vele, hogy egyelőre még nem kérek, egyrészt, mert amúgy is ilyen "jó, ha kétszer iszom egy évben" illető vagyok, másrészt, mert tényleg úgy voltam a dologgal, hogy az iszogatás még ráér. XD Na, ők közben ittak azért belőle, aztán ugye alkohol mellett az ember nyelve is jobban megered és Tenshi pont elkezdte a Kimi ga...-t felvázolni, ezúttal élőben. :D (Slusszpoén, hogy én akkor még nem is láttam a sorozatot, de mondtam, hogy nyugodtan jöhet belőle spoiler, akármi, a híre már egyébként is megelőzte... XD) A lényeg, hogy Tenshi alig jutott odáig, hogy az alapcselekményt és az első 2-3 "fordulatot" felvázolja, máris úgy lefárasztott ez a tömény baromság, hogy azonnal nyúltam a még ott lévő szabad poharak egyiké után és színültig töltöttem magamnak. :lol: Szóval a cucc színvonalát jól jellemzi, ha már én sem bírom józanul végighallgatni, hogy mik folynak benne... XDDDD
Surci írta:A kerekasztalt épp ma délelőtt néztem meg, és azt kell mondjam, hogy teljes lelki nyugalommal elkezdheted nézni a Chuugakkout.[...]
Bár ez elsősorban Ruinak szólt, meg nem is akarok túlzottan vészmadárkodni, de mintha ez a "kerekasztal" program is kezdene ilyen "Mufurc öröksége" feelinget magára ölteni. Az elején én még tök jó ötletnek gondoltam, hogy ilyen "Heti Hetes" stílusban X, Y, meg Z elbeszélgetnek az adott szezon cuccairól, de ennek csak úgy lenne értelme, ha egyrészt nem ilyen ízlésficamos illetők ülnének ott, akik szerint a DB Super tényleg "szuper" (mármint érted, mennyire kell ahhoz szemellenzős Toriyama-fanboynak lenni, ha már a DB-fangirl Catrin is csak kínjában nézi, de szerintük viszont tök király), másrészt meg valahogy kerülni kellene az ennyire szubjektív, "megmondóemberes" stílust, mert ebből az lesz, mint anno, hogy "XY azt mondta, hogy ez az anime szar, úgyhogy én már akkor bele sem nézek!" Erre mondta egyszer Péter többek között, hogy "az elitek átka" és ha van valami, amit nagyon nem kívánnék visszahozni a "régi fandomból", akkor ez biztosan az. (Még ha arról lenne szó, hogy mit tudom én, az Animax csatorna még mindig futna, épp a DB Super-t tűznék műsorra és Mondóéknak/Mangafanéknak érdekükben állna promózni a cuccot, akkor érteném, de ha ez tényleg az ő személyes szubjektív véleményük, amit semmiféle marketing és egyéb érdek nem befolyásol, akkor...hát, legalábbis ott bajok vannak. XD) Persze ez hülyén jöhet ki, miután a másik topicban meg pont arra biztattunk, hogy nyugodtan legyél te is pontozásban annyira szubjektív, amennyire csak jólesik, na de pont ez az, hogy más dolog, ha valaki a saját személyes MAL, vagy egyéb listáján pontozgat animéket és megint más az, amikor nyilvános programon, sok száz/ezer ember előtt mond véleményt cuccokról, pláne úgy, ha ennyire elfogult módon teszi (hol pozitív, hol negatív irányba), amire itt fentebb írtál példákat.
Surci írta:Ja és hogy a Chuugakkounak már az openingje se valami eredeti, se az zene, se a klipp (LOL), se nem vicces (GIGALOL),
Há' jó hogy nem, há' csak egy Guren no yumiya "remix" tulajdonképpen, há' nem látod ember??? ( :lol: )
Surci írta:meg hogy az animáció sehol nincs az eredeti sorozathoz képest (mi a nyavalyának kellene top fight jeleneteket animálni ebbe amikor az egész MARHÁRA NEM az eredeti sorozatról szól?! Könyörgöm, itt nem egy Fate/Zeróról beszélünk....),
Ilyenkor támadnék vissza a "saját fegyverükkel" amúgy, aztán finoman célozgatni kezdenék rá, hogy valahogy pl. a school life vígjátékok "királynőjének" kikiáltott K-ON-ból sem emlékszem Ufotable-látványvilágra, if you know what I mean... :D
Surci írta:és hogy uncsi a setting mert már ezerszer láttunk olyasmit, hogy egy spin-offban középiskolába járnak az eredeti sorozatokban amúgy marhára nem azzal foglalkozó szereplők (és? kit érdekel?),
Izé...talán mert pont ettől poén? Mármint érted, ha egy amúgy is iskolába járó sorozatból csinálok "iskolás spin-offot", annak sok értelme nem lenne, így viszont pont a kontraszt miatt LOL a helyzet. XD Meg a másik: "uncsi a setting, mert már ezerszer láttunk ilyesmit". Így van! Rosszul vagyok attól, hogy 1-1 szezon fele slice of life/school life! Érdekes módon viszont mindig csak akkor kezdik el köpködni a műfajt, ha ilyen "komoly anime komolytalan paródiája" témakörben kerül elő. Amikor a sokadik "másolat másolatának a másolata" school life izé jelenik meg, ahol a karik is olyanok, mintha copy + paste módon gyártanák őket, akkor sosem hallom, hogy ki lennének akadva a fanok, sőt, jellemző módon az ilyen "semmilyen" sorozatokat szokták agyondicsérni, hogy "milyen aranyos, humoros, szellemes, szórakoztató".
Surci írta:ja és itt is az ultimate érv "leégeti az eredeti OMG DEEP & SERIOUS sorozatot,
Nem tudom, a hármójuk közül ezt melyik "Pistike" mondta, de lassan felnőhetne. (Ha mindhárom, akkor mindhárman. XD) Egyébként ez a "a paródia leégeti az eredetit" felfogás egyre érdekesebb lesz, ahogy újra és újra előjön. Tehát akkor pl. az Űrgolyhók teszem azt egy "bűnös" film, ami lerombolta, amit George Lucas felépített? XDDD
Surci írta:úgyhogy csak azért érdemes belekezdeni, hogy legyen mit utálni az őszi szezonból".
Ó, ugyan, ezért igazán felesleges szegény "School Shingekit" elővenni, utálnivaló cuccokkal általában a szezon fele tele van... XDDDD
Surci írta:Nem akarok elmenni OFF-ba, de kissé "hozzáértőbb" megmondóenbereket is összeválogathattak volna...
Egyrészt, vagy ha ez nem lehetséges, legalább olyanokat, akik kevésbé vehemensen döngölnek a földbe, vagy épp ajnároznak a mennybe címeket. (Akármilyen hihetetlen, nekem az a Toriyama-nyalás a részükről még mindig sokkal jobban fájt, mint a Chuugakkou-ról alkotott véleményük. Mert oké, ha nekik ez a stílus nem jön be, hát nem jön be, de a DB Super-es dumájukkal kis túlzással kb. "szembehazudták" a közönséget, szal az már tényleg az a kategória, amikor vagy teljesen el vagyok varázsolva fanboyságomban és azért mondok róla ilyeneket, vagy pedig valami oknál fogva a szarról akarom megmagyarázni, hogy az bizony arany.)
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Gyerekek, itt minden topikban a rajongók szidása megy? :/
Mintha ez lett volna itt a divat, mióta legutoljára itt jártam, bárhova nézek, ez a kettő fut:
- népszerű animék lehúzása
("Ajánlotta nekem a sok birka, de a főhős szemöldöke a 16. epizódban túl sötét volt, huhuhu, 2/10")
- rajongók kóstolgatása, akikkel nem is tudom, az illető hol szalad össze

Most tisztelnem kéne, hogy valakit a rajongótábor véleménye jobban foglalkoztat, mint a mindenkinek-a-sajátja hozzáállás, vagy hogy végignézi a legnembejövősebb sorozatokat is, csak hogy fikázhassa? :D
Egy csomó "kritika", amit itt látok, annyira elnagyolt és összehányt meg nyíltan rosszndulatú, hogy még pusztán az őszinteséget értékelni se tudom.

Nem, ne hagyjátok, hogy bárkinek elrontsam a szabad véleménynyilvánítás örömét, vagy bárki otaku-kultúráját, de kicsit uncsi ezt hallgatni. :D

---
pölö nem akarok szegény gilasra rászállni véletlenszerűen, de egyes dolgokat, amiket írt, kvázi nem is értek->
Egy csomó karakter ráadásul erösen hanyagolva volt, vagy csak rövid ideig szerepeltek, mert az óriások áldozatává váltak (pl. Petra, Marco), sokuknak még a nevét sem tudtam megjegyezni.
Marcot nem tudta megjegyezni?...
Nemtom, ez olyan, mintha valaki arról panaszkodna, hogy a túlélőhorrorban meghalnak az emberek, vagy hogy egy 100 perces filmben nincs minden mellékszereplő életútja részletesen körüljárva. (Értsd: nem világos a számomra, hogy hogyan képzeli el a "helyes" verziót.)
Az összképen rontott az utolsó két rész is a fokozottan hatásvadász és hihetetlen elemek használata miatt.
Mi van...?
(Itt most összekeverte az epizódok számait, vagy történik valami az utolsó epizódokban, amit én nem láttam?)
így erre az évadra (mert szinte biztos, hogy lesz második a rengeteg nyitva hagyott kérdés miatt) csak egy erös hetest tudok adni.
*taps*

---
Ja, Shingeki no Kyojin. Még akkor olvastam, amikor még csak egy obskurus középkori témájú manga volt, örülök, hogy kapott egy minőségi feldolgozást, és hogy jelenség lett, amire egyáltalán nem számítottam. :)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Amúgy ha már a fórumot pécézgetem:
azt se értem, mire fel a nagy anglománia.
"Végignéztem a series-t, nagyon fun volt, de kevés volt benne a content..."
Fájna leírni, hogy sorozat, szórakoztató, tartalom?

Tisztára a '80as-'90es komputerkultúrába érzem visszarepítve magamat, ott volt divat az ilyen beszéd :D
(Persze nem véletlen, hogy két külföldi import anyagokra épülő szubkultúra hasonló szlenget termel ki, még azt se tartom kizártnak, hogy valamelyik kolléga mindkettőt megérte, de gyanítom, hogy a legtöbb esetben a nem-fordítás csak sima lustaság.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Vree írta:Gyerekek, itt minden topikban a rajongók szidása megy? :/
Mintha ez lett volna itt a divat, mióta legutoljára itt jártam, bárhova nézek, ez a kettő fut:
- népszerű animék lehúzása
("Ajánlotta nekem a sok birka, de a főhős szemöldöke a 16. epizódban túl sötét volt, huhuhu, 2/10")
- rajongók kóstolgatása, akikkel nem is tudom, az illető hol szalad össze
Ez minden bizonnyal troll-bait akaródzik lenni, mivel én spec nem találkoztam mostanság a fórumon ezzel a jelenséggel, ha csak nincs valami rejtett al-dimenziója az Aoianimének, amiről nem tudok.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:
Vree írta:Gyerekek, itt minden topikban a rajongók szidása megy? :/
Mintha ez lett volna itt a divat, mióta legutoljára itt jártam, bárhova nézek, ez a kettő fut:
- népszerű animék lehúzása
("Ajánlotta nekem a sok birka, de a főhős szemöldöke a 16. epizódban túl sötét volt, huhuhu, 2/10")
- rajongók kóstolgatása, akikkel nem is tudom, az illető hol szalad össze
Ez minden bizonnyal troll-bait akaródzik lenni, mivel én spec nem találkoztam mostanság a fórumon ezzel a jelenséggel, ha csak nincs valami rejtett al-dimenziója az Aoianimének, amiről nem tudok.
Dehogy trollbait, azért lássuk be, pl. Surcinak, Péternek, vagy nekem (sőt, "jobb napjaidon" neked is... XD) nem kell sok, hogy egy adott sorozatot meghempergessünk a sárban, ha gagyinak találjuk. Szintén mi vagyunk azok, akik a fandom "vérpistike" rétegén is a leghamarabb ki tudunk akadni és nem félünk akár konkrét neveket is mondani rájuk, hogy "na igen, X vagy Y ritka nagy....volt!" :D Lásd csak a legaktuálisabb témákból:

-DB fanok a DB Super fényében
-EVA fanok Asuka jellemével kapcsolatban
-random oda-odaszúrogatás közben olyan címeknek, mint Elfen, Kimi ga..., stb. :D

De pl. a Clannadnak te is megadtad nem is oly rég, vagy ugye most az FLCL-re merészeltél 5/10-et adni, mikor mindenki tudja, hogy azt 8-nál lejjebb eleve nem szabad pontozni! :lol:

Szóval nem mondanám, hogy nem értem meg Vree kiakadását, más kérdés, hogy egyrészt nekem ezekkel az úgynevezett "lehúzó postokkal" semmi bajom, marha jól szoktam szórakozni rajtuk a legtöbb esetben, másrészt meg nem arról van szó, hogy ezen a fórumon valamilyen "megkeseredett nyugdíjasklub" vert volna tanyát, inkább úgy mondanám, hogy más fórumon azért nem látsz ilyeneket, mert a modok egyből kimoderálják afféle "rosszat tesz a fórum jóhírének" stílusban. Szóval el lehet dönteni, hogy mire vágyik az ember: valami "love & peace" fórumra, ami valójában inkább hasonlít egy "terrorállamra", mert a felszín alatt nagy indulatok dúlnak, épp csak senki nem meri leírni őket, vagy pedig tényleg szólásszabadság van, de akkor bizony el kell viselni, hogy sokszor pont az ember 1-1 nagy kedvenc sorozata kapja az ívet valaki mástól. XD (Btw, a Vree által idézett rész, hogy "ajánlották nekem, de ááá..." speciel rám pl. elég jellemző, szóval még csak nem is az ujjából szopta a példákat, láthatóan azért megnézett pár postot tőlünk, hiszen még a stílusunkat is elég jól "reprodukálta". XDDD)

Na, de hogy rá is reagáljak:
Vree írta:- rajongók kóstolgatása, akikkel nem is tudom, az illető hol szalad össze
Ööö...igazából bárhol, ha valakinek nem abból áll az animézés, hogy "letöltöm, megnézem, törlöm, majd jöhet a következő", hanem valamennyire az is érdekli, hogy mi folyik a fandomon belül. (Ez most nem leszólás, mert van pl. olyan haverom, aki tényleg szökőévente egyszer néz fel bármilyen fórumra, szóval ha valaki így érzi jól magát, egészségére.) Szal animés fórumok, YouTube videók alatti kommentrészleg, animés imageboardok, de még conon is észre lehet venni, hogy épp mi a "közvélekedés" erről vagy arról, csak nyitva kell tartani a szemünket és fülünket. :) (Ja és a saját animés blogok! Nem egy olyan idejáró embernek volt már olyan kalandja, hogy pusztán egy népszerűbb sorozatról írt a saját blogjára egy nem túl kedves kritikát, mire a rajongók egyből megjelentek, kvázi a "házához menve" virtuális értelemben, hogy jól "megmondják neki a frankót".) Persze, hogy ezt ki mennyire tudja tolerálni, az már emberfüggő, általában addig megy a nagy szeretet és tolerancia hirdetése valaki részéről, amíg őt is be nem találja valamelyik vérpistike, aztán el nem lövi azokat a frázisokat neki, amiket pl. most Surci írt az offtopicban. Onnantól aztán az illető átértékel magában sokmindent és hirtelen már az "örökké köpködő vén fanok" sem tűnnek neki annyira gonosznak. :D
Vree írta:
Az összképen rontott az utolsó két rész is a fokozottan hatásvadász és hihetetlen elemek használata miatt.
Mi van...?
(Itt most összekeverte az epizódok számait, vagy történik valami az utolsó epizódokban, amit én nem láttam?)
De történik ám! Ha visszaolvastál, láthatod, hogy az utolsó két rész eseményein még azok is kiakadtak, akik amúgy szinte "ott védik a Shingekit, ahol tudják". (Pl. Rui és én.) Az utolsó előtti rész még elment, érződött ugyan, hogy tele volt fillerekkel az időhúzás miatt, meg volt benne 1-2 baromság is (egy perc alatt felhúznak Hanjiék egy olyan titáncsapdát az ostromlott város közepén, amiből eddig egy darab megépítése is hónapokba telt nekik, pedig titokban, az erdő mélyén készült), de igazán csak a vége cseszett fel, amikor Eren igazi 12-egy-tucat shounen stílusban szimplán csak egy agyfelb*szás hatására változik titánná. Aztán az utolsó részben már minden marhaság van: lángoló-Eren (WTF?), Annie-t majdnem megevő Eren (????), hős megmentő Rivaille (akinek ekkoriban olyan szintű lábsérülése van, hogy ezután még a mangában is csak sok chapter múlva tud ismét harcolni), illetve Eren karakterfejlődésének teljes sutba dobása, hiszen megint csak az ész nélküli düh tudja motiválni, mint kb. a sorozat legelején, amikor még 10 éves kis taknyos volt. És ha megkérdeznéd, hogy hogy csináltam volna másképp, erre azt tudom mondani, hogy nem kell sehogy csinálnom, mert az eredeti mangában ugyanezt a harc teljesen jól benne van. Na az tetszett! Az anime meg szimplán "feláldozta" ezt az egészet a hatásvadászat és a fanboyok/fangirlök oltárán. És ehhez nem kell a mangát ismerni, én is csak a sorozat vége után kezdtem bele, de már pusztán csak az animét ismerő nézőként is rohadtul furcsának éreztem az utolsó két rész "fordulatait", mert egyből feltűnt, hogy amiben a Shingeki eddig a legerősebb volt (jól felépített és bőven előre kitalált sztori), az itt valahogy sorozatosan bukott meg. (Speciel nekem az utolsó két részben előadott dolgok miatt esett le végül az értékelésem 9-ről 8-ra, szóval egy egész pontveszteséget "megért" az a sok marháskodás, amit ott folyt. A manga ellenben eddig 9-10 között van, majd a befejezés dönt annál is. :))
Vree írta:Amúgy ha már a fórumot pécézgetem:
azt se értem, mire fel a nagy anglománia.
"Végignéztem a series-t, nagyon fun volt, de kevés volt benne a content..."
Fájna leírni, hogy sorozat, szórakoztató, tartalom?

Tisztára a '80as-'90es komputerkultúrába érzem visszarepítve magamat, ott volt divat az ilyen beszéd :D
(Persze nem véletlen, hogy két külföldi import anyagokra épülő szubkultúra hasonló szlenget termel ki, még azt se tartom kizártnak, hogy valamelyik kolléga mindkettőt megérte, de gyanítom, hogy a legtöbb esetben a nem-fordítás csak sima lustaság.)
Na, ez már engem is szokott zavarni néha, de mégsem csaphatunk a szájukra, akárhányszor kiejtenek egy angol szót... XD (Pláne, hogy akkor néha-néha a sajátomra is rá kéne vágnom... XD) Amúgy ez sem csak erre a fórumra jellemző, "ajánlom" pl. az Usteam fórumot, ahol meg 4chan szlengben beszélnek az emberek, hidd el, az még mindig sokkal fájdalmasabb. XDDD

Szal így összefoglalva: én megértem, ha valakit ez idegesít, de szvsz ez még messze van egy valódi "kóstolgatástól", az meg, hogy a fandom, illetve a legtöbb anime milyenné vált mondjuk a 20 évvel korábbi állapotához képest, nem csak itt okoz "felhördüléseket", hanem bizony fandom-szerte, ha szétnéz az ember. (És értelemszerűen nem az "Ilovemoe" sílusú fórumokra megy referenciát keresni. XD)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
Vree írta:- rajongók kóstolgatása, akikkel nem is tudom, az illető hol szalad össze
Ööö...igazából bárhol, ha valakinek nem abból áll az animézés, hogy "letöltöm, megnézem, törlöm, majd jöhet a következő", hanem valamennyire az is érdekli, hogy mi folyik a fandomon belül. (...) (Ja és a saját animés blogok! Nem egy olyan idejáró embernek volt már olyan kalandja, hogy pusztán egy népszerűbb sorozatról írt a saját blogjára egy nem túl kedves kritikát, mire a rajongók egyből megjelentek, kvázi a "házához menve" virtuális értelemben, hogy jól "megmondják neki a frankót". Persze, hogy ezt ki mennyire tudja tolerálni, az már emberfüggő, általában addig megy a nagy szeretet és tolerancia hirdetése valaki részéről, amíg őt is be nem találja valamelyik vérpistike, aztán el nem lövi azokat a frázisokat neki, amiket pl. most Surci írt az offtopicban. Onnantól aztán az illető átértékel magában sokmindent és hirtelen már az "örökké köpködő vén fanok" sem tűnnek neki annyira gonosznak. :D
Nekem volt olyan szerencsém hogy anno a blogot terelgető korszakban nem talált be egy vérpistike sem, viszont ennek ellenére is osztom azt hogy azért a rajongókat sem kell annyira félteni, nem kell ahhoz sok időt mondjuk egy AA-n vagy egy MAL-on tölteni ahhoz (vagy akár csak beleolvasni némelyik idejáró blogjának egynéhány komment szekciójába), hogy még csak olvasgatás szintjén is találni lehessen legalább egy-két díszpintyet, na meg úgy általánosságban meggyőződni arról, hogy a rajongó mint olyan az egy változatos állatfaj (az animésé meg pláne, hiszen a fiatalabbakat is vonzó hobbik között van). Ez persze leginkább olyan esetekben igaz amikor egy különösen népszerű stuffról van szó, de a kevésbé felkapottabb címek sem feltétlen mentesek ez alól, bár végső soron akármilyen esetről is legyen szó, az igaz hogy mindenki másképp reagálja le a rajongókat mint olyat, mégha ehhez az is hozzátartozik hogy egyáltalán ki mennyire akar egyáltalán érdeklődni egy fandom felől. Azzal semmi gond nincs szerintem ha valaki alig, vagy egyáltalán nem érez késztetést arra hogy képben legyen olyasminek a rajongói bázisával amit kedvel (engem is alig-alig érdekelt anno, és manapság is van olyan hogy rövidebb-hosszabb ideig nélkülözöm), de azt ettől függetlenül is osztom, hogy ettől függetlenül érdemes azért tisztában lenni a rajongóval mint olyannal mielőtt védelmükre kelne az ember, hiszen pölö az Aoi se egy olyan fórum szerintem ami kiégett animés kiskirályok gyülekezete lenne, akik ok nélkül csesztetnének ártalmatlan fanokat.
Kép Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Kössz Titki, örülök, hogy kapok egy nem élből visszakarmolós reakciót is :P Amúgy nekem senkivel semmi bajom, csak kicsit meglepett a dolog, amikor utoljára erre jártam, mégnem ez a mellbekritizálós hozzáállás volt a divat.

Mind1 ha valaki be akar még szólni, az mehet az Offtopicba, mert látom egy úriember már odarakta a reagálását, szal én is átteszem a székemet :D
Köszi a figyelmet!
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A sulis cuccot nézem, de nem vagyok vele naprakész, mert rájöttem, jobb úgy nézni ha bevárok pár részt és egybe letudok 3-4 epizódot. Amúgy nekem totál bejön, hozza azt az elborult szintet, amit vártam tőle. :D Korábban szó volt a grafikáról, még az Őszi MondoCon kerekasztal miatt és azt elismerem, hogy tényleg spórolósra vették, de nem értem miért kéne itt is szuper látványvilág. Emellett vannak benne tök jó jelenetek, pl. még az elején, amikor az óriások jöttek elszedni a kaját, akkor a "kamera" pont azt mutatta, ahogy az egyikük lenyeli és hiába volt tét nélküli (nem embereket ettek), azért elég creepyre sikeredett.
Azon pedig behaltam, hogy a "fanservice" Connie fenekére koncentrálódik. XD A mosolygós Annie nagyon cuki. ::^_^::

Titkos korábban említette, hogy esetleg lehetne az ending is paródia, mert úgy lenne az igazi. Nem hiszem, hogy a két ending bármelyik előadóját meg lehetett volna kérni egy ilyenre. Revo teljesen más kategória, ő alapból is hatalmas fanja a sorozatnak, Isayamával tök jól kijön, ráadásul megvan benne a kellő kattantság, szóval várható volt, hogy fel lehet kérni egy vicces opening megírására, eléneklésére. XD Sőt, lehet maga Revo ajánlotta fel a lehetőséget. :D

Beletekerés szintjén megpróbálkoztam a recap movie-val és a live action-nel is. Előbbi eléggé meglepett, mert a sorozattal ellentétben a manga idővonalát követi. Azt hittem túl sokat tekertem bele, de nem, tényleg úgy van a váltás, hogy az egyik pillanatban Eren bosszút esküdik az óriások ellen a hajón, aztán vált a kép, ki van írva: 5 évvel később. Valószínűleg a 2. részbe teszik bele a kiképzést, vagy teljesen kihagyják. A Jiyuu no Tsubasa movie-ból már láttam pár képet, többek között szerepelni fog benne, amikor Annie beszélget Erennel és a végén Hanji kis közjátékát is beletették a pappal a fal tetején. A sorozatba marha nehéz lett volna belerakni, mondjuk a lángoló titán helyett... -__-" (Sajnos ahogy néztem a movie-ban szintén szerepelni fog az anime only szál.)
A live action már egy más kérdés, első blikkre azt mondanám, ez olyan, hogy ami animében jól működik, élő emberekkel és CG-vel nem igazán. Jó, az óriások brutálisak, de egy-két dolog miatt máris felhúztam a szemöldököm és még nem láttam teljes egészében. Bár úgy érzem, ez még mindig jobb, mintha Hollywood tette volna rá a kezét. A második rész előzetesén viszont kerekedett rendesen a szemem. Teljesen még nem vagyok benne biztos, hogy merre szeretnének tovább menni, de érdekes dolgokat láttam benne. Ez most jó vagy rossz? Majd meglátjuk.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Titkos korábban említette, hogy esetleg lehetne az ending is paródia, mert úgy lenne az igazi. Nem hiszem, hogy a két ending bármelyik előadóját meg lehetett volna kérni egy ilyenre. Revo teljesen más kategória, ő alapból is hatalmas fanja a sorozatnak, Isayamával tök jól kijön, ráadásul megvan benne a kellő kattantság, szóval várható volt, hogy fel lehet kérni egy vicces opening megírására, eléneklésére. XD Sőt, lehet maga Revo ajánlotta fel a lehetőséget. :D
Én úgy voltam vele, hogy van az a pénz, aminek a kedvéért belemennének... XDDDD Viszont ha már School Shingeki (egyszer ígérem, meg fogom tanulni a címét XD): ezt még senki nem írta itt korábban, de aki esetleg csak az animét ismeri és sem a mangával nem ismerkedett, sem utána nem olvasott annak, hogy később milyen fordulatok lesznek a sztoriban, az ezt a paródiát is csak saját felelősségre kezdje el nézni, mert olyan leheletfinom utalások formájában képesek ellőni az eredeti sztori legnagyobb fordulatait, hogy csak pislogtam. (Példát direkt nem is írok inkább.) Néhány szál, vagy karakter pedig egyszerűen csak érthetetlen lesz az anime-only nézőknek, ilyen pl. az a Christával beszélgető nő, akiről még a mangában is csak nemrég derültek ki dolgok. (Vagyis pár fejezettel le vagyok most maradva, szóval lehet, hogy azóta bővült az információtár, de gondolom amiket most ellőnek a sulis animében, azok a dolgok a sulis mangában már jóval korábban benne voltak, szal olyan nagyon új infókból nem táplálkozhat a sorozat sem. XD) Csak gondoltam ezt fontos megemlítenem, mert oké, hogy a japánokat egyrészt nem szokta zavarna a spoiler, másrészt náluk mindenki Shingeki mangát olvas a reggeli kávéja mellett, de azért az itthoni fanokkal nem egészen ez a helyzet. :D
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Ezt csak úgy itthagyom.
A helyükben gyorsan letakarnám egy ponyvával, mielőtt közvetlen napfény éri. :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Ezt csak úgy itthagyom.
A helyükben gyorsan letakarnám egy ponyvával, mielőtt közvetlen napfény éri. :D
:goodpost: Felnevettem.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Ja, viszel anime meetre egy falat letakarva ponyvával, kérdezik mi ez, mire te: basszus nem látod, hogy titán-cosplay?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta: :goodpost: Felnevettem.
Köszi. XD
Vree írta:Ja, viszel anime meetre egy falat letakarva ponyvával, kérdezik mi ez, mire te: basszus nem látod, hogy titán-cosplay?
Látom, érted a lényeget. :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jó kis poénsorozatot indított el Nyul belinkelt képe. :vigyor:

Amikor egy Naruto fan mondja, hogy a Shingeki gagyi anime, akkor azért egy részem meghal belül. :whaaa:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Amikor egy Naruto fan mondja, hogy a Shingeki gagyi anime, akkor azért egy részem meghal belül. :whaaa:
Nekem ugyanezen okból kifolyólag már az is fájt, amikor Ayla írta az Aois Facebook csoportban, hogy "Még azt is jobban megértem, ha valaki a Narutóért rajong, mintha ezért.", de mondjuk nálam amúgy is annyira távol van egymástól a két sorozat, mintha valaki az Istent hasonlítgatná össze az Ördöggel, vagy ilyesmi... :dirr:

Edit: Ja, amúgy a Naruto-fanokhoz meg: persze, hogy gagyi, egyrészt nincsenek benne fejezetenként/részenként random előhúzott "fordulatok", másrészt "előre megrendelt" verekedések sem, de van benne egy csomó "politikai dumálás" (animében ez majd inkább a második szezonban... XD), ami nem jó, mert sokat kell olvasni. :-P XDDD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Shingeki no Kyojin - Pixis elmeséli, hogy hallott egy történetet miszerint egyszer valaki azt mondta, ha közös ellenség támad, az emberiség majd összefog. Mire Eren visszakérdez, hogy létezik ilyen tündérmese.
Ez sem volt rossz, de én eskü azt hittem, hogy azt fogod írni, hogy: "Amikor Pixis azt mondja, hogy ha már meg kell halnia, reméli, hogy egy szexi női titán fogja felzabálni." :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Ez sem volt rossz, de én eskü azt hittem, hogy azt fogod írni, hogy: "Amikor Pixis azt mondja, hogy ha már meg kell halnia, reméli, hogy egy szexi női titán fogja felzabálni." :lol:
Végül is írhattam volna, hogy az összes jelenet, amiben Pixis szerepelt, akkora forma az öreg, nagyon bírom. :vigyor:
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Shingeki no Kyojin

Röviden: jó anime ez, de a hype mértékét nem érzem indokoltnak.

Bővebben: a pozitívumok közé tudom sorolni, hogy nagyon jópofa a világ, amiben játszódik - érdekes az alapötlet, és úgy alapvetően látszik, hogy a mangaka foglalkozott az univerzumteremtéssel (a reklámblokk elején/végén lévő kis snittek meg nagyon szimpatikus adalékok voltak). Nagyon bejövős az artwork is: a titánok torz arca telitalálat; az éles kontúrok az animében nagyon szépen átjönnek (főleg az állóképek csodaszépek), és van egy nagyon határozott esztétikája az egésznek. Az ilyet pedig lehet értékelni. Ami a másik nagy erőssége szerintem a cuccnak, az a titánokkal szembeni tehetetlenség ábrázolása, a "mindenki elhullhat" érzete - a halálfélelem és a bénultság szerintem nagyon jól átérezhetők. Egy másik pozitívum, hogy egy-két kirívóbb esetet leszámítva a gore sem lépi át a feltétlen indokolt küszöböt, és tényleg azt mutatja csak be, hogy itt bizony senki sincs biztonságban (helyenként persze öncélúvá válik, de szerintem még az elfogadható tartományon belül marad), és ez az egyensúlyozás szépen megmarad végig. És emellett van itt mystery, akció, izgalom, szóval alapból rendben lenne ez.

Viszont vannak negatívumok is, és picit gondban vagyok, merre is billenjen a mérleg nyelve. Jövőre (?) jön ugye a második évad, ami remélhetőleg a manga egész hátralévő részét (?) feldolgozza majd, és akkor ha jól értem, a két évad alkot majd egy kerek egészet (ld. pl. Fate x ufotable), de még így is igaz, hogy ez az első évad nem megy semerre. Nem tudunk meg semmit a titánokról, a pincéről, a külvilágról, a női óriás motivációiról, az átváltozó emberekről, és úgy alapból semmiről, ami az egészet mozgatná. Ez engem nagyon zavart. A másik, amin meglepődtem, hogy én sokkal több akciót vártam, ehhez képest végeláthatatlanul sok a szájbarágás és a felesleges monologizálás, az ismétlés (az emberiség sorsa, felelősség a társakért vs szükséges feláldozások, halálfélelem, emberség vs szörnyeteg-lét, becsület és halál vs élet és szégyen stb.) - a 22. résznél csattantam talán fel, hogy most már elég a dumából, értjük a lényeget, de történjen már végre valami, dammit! Valahogy az az érzésem volt, hogy vagy nincs elég matéria, amit animálhatnának a mangából, és ezért van minden rész elején 3-4 perc recap, sok flashback és monológismétlés, vagy szimplán a mangaka nem veszi elég komolyan az olvasóit, hogy át lehet ezt érezni szájbarágás nélkül is. A harmadik dolog, hogy egy-két kivételt leszámítva a karakterek sem nagyon fejlődnek (pl. Mikasa amilyen badass, úgy lett félretéve a sorozat második felében, és alapból megmaradt Eren-guardiannek), vagy olyan hamar meghalnak, hogy igazán szorítani sem lehet értük (és a vicces névadások miatt még a nevüket is nehéz megjegyezni). Úgyhogy ezek annyira nem tetszettek.

Jó anime ez, a sok szemét között nyilván kitűnik a maga érdemeivel, de valahogy ritkán éreztem azt, hogy most muszáj a következő részt megnézni, mert annyira érdekel, mi lesz (mint mondjuk egy FMA esetében, csak hogy maradjunk a műfajon belül).

6,5/10

És most akkor Berserkre fel! (Az eredetire, természetesen...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wwhite 2016.08.29. 12:56-kor.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

wwhite írta:Shingeki
Nagy Shingeki-fan vagyok, viszont a fenti összegzéssel viszont nem igazán tudok vitatkozni. Amit viszont nagyra értékelek, hogy bár ez egy shounen, pont az első bekezdésekben említett darkosedgy dolgok miatt végig komolyan is lehet venni, nincsenek hangulatromboló baromságok (ami kis feszültségoldás van - Pixis beszólásai, Sasha, stb... - az pont belefér még), és főleg mentes az ilyen cuccokban engem iszonyatosan irritáló ecchifanszervíztől. Viszont épp shounen-mivolta miatt érezni rajta az általad említett szájbarágós moralizálást is, ami sajna a 2. felében a pacing kárára megy, valamint karakterfronton is lehetne kötekedni, de egy átlag shounenhez képest messze elviselhetőbb ezen klisék itteni tálalása.

A negatív részekhez pedig annyit, hogy:
wwhite írta:Jövőre (?) jön ugye a második évad, ami remélhetőleg a manga egész hátralévő részét (?) feldolgozza majd, és akkor ha jól értem, a két évad alkot majd egy kerek egészet (ld. pl. Fate x ufotable), de még így is igaz, hogy ez az első évad nem megy semerre. Nem tudunk meg semmit a titánokról, a pincéről, a külvilágról, a női óriás motivációiról, az átváltozó emberekről, és úgy alapból semmiről, ami az egészet mozgatná. Ez engem nagyon zavart.
A futó mangókból készült adaptácók átka ^^ Ez mind-mind benne van a forrásban, legalábbis sokmindent megtudunk a világról, azonban még mindig fut, és az S2 jövő áprilisi startjára nem úgy tűnik mintha véget akarna érni, és anime-only endet sem tartok valószínűnek, szal az S2 után méééég mindig várni kell a tényleges befejezésre. Amúgy az a gond, hogy a mangából havi 1 fejezet jön ki (cserébe mjadnem dupla olyan hosszú mint egy átlag chapter), de így is fele olyan sebességgel halad, mint egy átlagschőnen. Viszont legalább nincs kitömve baromságokkal, hanem normális world-building és sztorimesélés folyik. Karakterfronton pedig bőven lesz előrelépés.

Ja és a tematikus topicjában említett spoileres részhez annyit (nem akarok külön postolni oda csak ezért), hogy
SPOILER
a Female Titan megjelenésétől kezdve lehetett sejteni hogy kicsoda, onnan meg már biztos lehetett benne mindenki, amikor az erdőben tipikusan Annácska harci alapállásával fordult szembe TitánErennel. Eren átváltozása után nem volt nagy meglepetés a shifterek létezése, és a lényeg igazából a motivációja és a háttere lett volna (és lesz a későbbiekben), csak hát az már nem fért bele ebbe a szezonba. Számora az igazi nagy surprise az volt, ahogy az 5. epben Eren túlélte ezt az egészet, mert erről a cuccról simán el tudtam volna képzelni hogy kicsinálják. Eleve el nem tudtam képzelni, hogy a fenébe tudnák visszahozni.


Mivel nagy kedvencem, örülök hogy összességében bejött, remélhetőleg az S2 tovább tud javítani az összképen.
Junchi írta:
wwhite írta:És most akkor Berserkre fel!
Ezúton dobok virtuálisan egy nagy hajrá-koktélt mellé.
Dettó, kiváló választás! Ha vége, levezetésnek érdemes a most futó comedy spin-offjára is vetni egy pillantást :LOL:

Még 1 kérdés, anno mondtad hogy talán futsz egy kört a Code Geassre. Tervben van még, vagy végleg feladtad?

Dennouzni, Lainezni kéne már nekem is... Még az idén valamikor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Nem nagyon olvastam eddig hozzászólásokat a topicból, mert a spoiler tagen kívül is bőven akadtak információk, amik a mangából származnak és nagyon előremennek a sztoriban, de ezt most nekem is muszáj.

EP23:
SPOILER
Most tényleg az a csattanó, hogy Annie az áruló? Christán kívül (akinek teljesen más az arcberendezése és kb. 2mp-ig szerepelt eddig, tehát a nézőben semmilyen hatást nem váltana ki) ő az egyetlen szőke női karakter, így a női óriás kiléte egy percig nem lehetett kétséges. Azt hittem, valami nagyobb csavar lesz, és reméltem, hogy a haj színe az átváltozás során megváltozik vagy valami (sajna olyan sok még élő női karakter sem maradt, de pl. Hanji jópofa lett volna). Csalódott vagyok. :(


EDIT:
Surci írta:Nagy Shingeki-fan vagyok, viszont a fenti összegzéssel viszont nem igazán tudok vitatkozni. Amit viszont nagyra értékelek, hogy bár ez egy shounen, pont az első bekezdésekben említett darkosedgy dolgok miatt végig komolyan is lehet venni, nincsenek hangulatromboló baromságok (ami kis feszültségoldás van - Pixis beszólásai, Sasha, stb... - az pont belefér még), és főleg mentes az ilyen cuccokban engem iszonyatosan irritáló ecchifanszervíztől. Viszont épp shounen-mivolta miatt érezni rajta az általad említett szájbarágós moralizálást is, ami sajna a 2. felében a pacing kárára megy, valamint karakterfronton is lehetne kötekedni, de egy átlag shounenhez képest messze elviselhetőbb ezen klisék itteni tálalása.

Az ecchifanszervíz szerencsére tényleg elkerülte a sorozatot, ez fel sem tűnt. :goodpost: A poénos részeknek meg én örültem, mert anélkül nagyon komolykodó tud lenni egy sorozat. De áh, Pixis is hogy eltűnt...
Surci írta:A futó mangókból készült adaptácók átka ^^ Ez mind-mind benne van a forrásban, legalábbis sokmindent megtudunk a világról, azonban még mindig fut, és az S2 jövő áprilisi startjára nem úgy tűnik mintha véget akarna érni, és anime-only endet sem tartok valószínűnek, szal az S2 után méééég mindig várni kell a tényleges befejezésre. Amúgy az a gond, hogy a mangából havi 1 fejezet jön ki (cserébe mjadnem dupla olyan hosszú mint egy átlag chapter), de így is fele olyan sebességgel halad, mint egy átlagschőnen. Viszont legalább nincs kitömve baromságokkal, hanem normális world-building és sztorimesélés folyik. Karakterfronton pedig bőven lesz előrelépés.
Volt egy ilyen érzésem, hogy annál jobban fogy a cucc, mint hogy hamar véget érjen, és a mangakának sem áll érdekében befejezni. :( [sóhaj] Nem vagyok az ilyen jellegű sorozatokhoz szokva, amik ilyen sokévadosak (pl. Gintama) és nem teljesen epizodikus jellegűek (mint a Natsume, hogy igazából bármikor elővehető), ezért én úgy ültem neki, hogy nem tudtam, hogy a manga még fut, csak a hype-ról hallottam előzetesen.
Surci írta:
SPOILER
a Female Titan megjelenésétől kezdve lehetett sejteni hogy kicsoda, onnan meg már biztos lehetett benne mindenki, amikor az erdőben tipikusan Annácska harci alapállásával fordult szembe TitánErennel. Eren átváltozása után nem volt nagy meglepetés a shifterek létezése, és a lényeg igazából a motivációja és a háttere lett volna (és lesz a későbbiekben), csak hát az már nem fért bele ebbe a szezonba. Számora az igazi nagy surprise az volt, ahogy az 5. epben Eren túlélte ezt az egészet, mert erről a cuccról simán el tudtam volna képzelni hogy kicsinálják. Eleve el nem tudtam képzelni, hogy a fenébe tudnák visszahozni.
SPOILER
Azt fel is róttam magamnak, hogy nem tűnt fel a közelharcos Annie-póz.

Btw arról tudunk valamit, miért tud kristállyá/gyémánttá változni helyenként (aka egy másik badass szőke)? Ezt picit as the plot demands képességnek éreztem, és jó lett volna többet megtudni (meg azt is, hogy neki miért nem volt bőre, mint a kolosszálisnak meg a páncélosnak, Erennek meg miért igen). Egyébként az simán jó ötlet lehetett volna, hogy új főszereplőt kap a sorozat - én akkor Mikasát tenném meg annak, mert badass női karakterekből sosem elég.
Surci írta:Mivel nagy kedvencem, örülök hogy összességében bejött, remélhetőleg az S2 tovább tud javítani az összképen.
Most az OVA-n gondolkozom (mondjuk még nem néztem utána, milyen viszonyban áll a sorozattal), meg van(nak) még talán valami más(ok) is (?), de szerintem most szüneteltetem, és majd a második évad körül pótlom ezeket is. :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

wwhite írta: De áh, Pixis is hogy eltűnt...
Majd lesz még... ^^ De nem akarok spílerezni a mangóból, mindenesetre ha az S2 ragaszkodni fog a forráshoz (amit az S1 nem minden esetben tett meg, pl. 24-25 ep ott eléggé másmilyen és jobb lett volna ha 100%-ban adaptálják, de mindegy -_-), akkor simán jobb is lehet mint az első évad. Csak kérdés hogy meddig fogunk jutni, jelenleg már több alapanyag áll rendelkezésre, mint amennyiből az S1 készült (ch 1-34) most járnak a 84. fejezetnél, áprilisig túl leszünk a 90.-en, szal egy kicsit feszesebb tempó is beleférne. Meglátjuk.
wwhite írta:Volt egy ilyen érzésem, hogy annál jobban fogy a cucc, mint hogy hamar véget érjen, és a mangakának sem áll érdekében befejezni.
Anno Isayama lenyilatkozott valami olyasmit hogy 20 kötet körül tervezi a mangát, mert úgy nagyjából megvan a fejében végig az egész koncepció, de ez még az anime sikere előtt volt. Most már kb. ott járunk, bár azt így sem hiszem hogy neverending lesz belőle.
wwhite írta:ezért én úgy ültem neki, hogy nem tudtam, hogy a manga még fut, csak a hype-ról hallottam előzetesen.
Dettó, csak én még rendesen rá is buzultam, úgyhogy a vége után jól rárepültem a meg nem animált fejezetekre ch. 65-ig :D Sokat agyalok rajta hogy folytatni kéne, de nem is akarom elspílerezni magamnak - különösen amiatt, hogy az anime vizuális része is marhajó, viszont Isayama amennyire jól tud írni, annyira rossz artwork-ben -_-.
wwhite írta:Btw arról tudunk valamit, miért tud kristállyá/gyémánttá változni helyenként (aka egy másik badass szőke)? Ezt picit as the plot demands képességnek éreztem, és jó lett volna többet megtudni (meg azt is, hogy neki miért nem volt bőre, mint a kolosszálisnak meg a páncélosnak, Erennek meg miért igen).
Ameddig én olvastam, nem volt szó ezekről, Annácska kristálygeneráló-képességeit meg betudtam az ószomságának (simán TOP kedvenc karakterem őszőkesége, pedig sok más szereplőt is bírok belőle).
wwhite írta:Egyébként az simán jó ötlet lehetett volna, hogy új főszereplőt kap a sorozat - én akkor Mikasát tenném meg annak, mert badass női karakterekből sosem elég.
SPOILER
Én Eren álhalála után azon kezdtem el agyalni, hogy osztott MC-s lesz a sorozat további része az Armin-Mikasa páros vezetésével, akiknek Eren elvesztése adja majd meg az igazi lökést és erőt a Titánok elleni nagy háborúhoz - de nem lesz love-szál köztük.
Persze a plot erre gyorsan rácáfolt (meg amúgy sem bírtam ki 1 óránál tovább ezután, szal még aznap este lenyomtam a Trost-arc végéig :D), de egy másik anime miatt elgondolkodtam abban a lélegzetvételnyi időben egy ilyen eshetőségen is.
wwhite írta:Most az OVA-n gondolkozom (mondjuk még nem néztem utána, milyen viszonyban áll a sorozattal), meg van(nak) még talán valami más(ok) is (?)
3 OVA van, ezek kisebb side-storik, de érdemes rájuk nézni 3*20 percesek, és nem is rosszak, főleg az Isle's Diary. Van 2 recap Movie, de azok ugyanazok mint a sorozat úgyhogy felesleges, meg egy élőszereplős japán film, ami borzalmas (akárcsak a hasonló, animukból készült mozik 99%-a). Ééééés ezenfelül létezik egy Shingeki Chuugakkou c. comedy spin-off, amiről ezen topic előző oldalról kezdve írkáltunk pár gondolatot. Nekem marhára tetszett, bár voltak részek amik gyengébben sikerültek, de öszességében szétröhögtem rajta magam. Szal ez ilyen hit-or-miss kategóriás valami, persze nem mindegy mennyire bírod az eredeti karaktereket meg ezt az egészet úgy overall (de vigyázat, sok manga- és S2 spoiler található benne!), viszont az openinget mindenkép érdemes megsasolni :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Surci írta:mindenesetre ha az S2 ragaszkodni fog a forráshoz (amit az S1 nem minden esetben tett meg, pl. 24-25 ep ott eléggé másmilyen és jobb lett volna ha 100%-ban adaptálják, de mindegy -_-), akkor simán jobb is lehet mint az első évad. Csak kérdés hogy meddig fogunk jutni, jelenleg már több alapanyag áll rendelkezésre, mint amennyiből az S1 készült (ch 1-34) most járnak a 84. fejezetnél, áprilisig túl leszünk a 90.-en, szal egy kicsit feszesebb tempó is beleférne. Meglátjuk.
Igen, a pacing volt az anime nagy átka, ahogy azt többen is írtátok a topicban (most már olvasgattam errefelé bőszen, és megnyugtató, hogy nem csak nekem szúrt szemet), szóval ha most aránylag több fejezet várna adaptálásra, az épp nem lenne rossz. Bár kérdés, hogy a manga tempója milyen.
Surci írta:Anno Isayama lenyilatkozott valami olyasmit hogy 20 kötet körül tervezi a mangát, mert úgy nagyjából megvan a fejében végig az egész koncepció, de ez még az anime sikere előtt volt. Most már kb. ott járunk, bár azt így sem hiszem hogy neverending lesz belőle.
Legyen így, bár ugye pénz beszél, a többi meg... :)
Surci írta:Annácska kristálygeneráló-képességeit meg betudtam az ószomságának (simán TOP kedvenc karakterem őszőkesége, pedig sok más szereplőt is bírok belőle).
Ószomnak ószom, csak senki másnak nincs még csak hasonló képessége sem, és ez túl kényelmes így, hogy miért nem lehet megsebezni (egyébként az is fura volt, hogy csak bizonyos testtájakat tudott így védeni, de amikor a felkarját meg az Achilles-ínját - jáj, még most is kiráz a hideg - vagdosták, ott nem).

A többi Shingeki-matériából meg köszi a felvilágosítást. :) Szerintem amikor beüt a második évad, majd pont jól fog jönni egy-egy ilyen hétközbeni pótléknak.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Juhú, végre kijött az első hivatalos előzetes a második évadról! :kaminaglasses: Most már biztos, hogy a 2017-es tavaszi szezonban jön. Amúgy szerintem elég sok érdekességet is beleraktak, de ettől csak még jobban várom. (Mintha nem olvastam volna el többször a manga fejezeteit. XD)
SPOILER
Mikeeee!!!! Színesen, hangokkal is át kell élnem! ::bawl::
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Amennyire előre olvastam a mangáját, és megvalósították az első évadot, szerintem az lesz ennél is: az első fele izgalmasabb, a másik fele unalmasabb. Annál ugyanis a fejezeteket sokszor indokolatlanul elnyújtották adaptálás szempontjából, és csak a kergetőzésről szólt. Kinn a mezőn meg benn a városban.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése