Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én nem vagyok a hosszú leírások embere meg lusta is vagyok a ujjaimat koptatni de igen hosszú novella lenne ami már 23 rész óta gyülemlik bennem, és csak azért nézem mert feszültségben és izgalmas fordulatokban bővelkedik a sorozat.

De most már olyan sokra emelkedett nálam az asztalba verném a fejem mert nem értem ,hogy lehetnek ilyen hülyék stb... kategóriás baklövések s olyan keveset tudunk meg a világról az emberi mű szenvedés helyett ,hogy két "faj" nyír bálása közepette egy tapodtat sem mozdult el a történet a legelső résztől. Ez eddig csak frusztrált mert rohadtul nem érdekelt ahogy masszívan a földet bambulják állandóan depis pofával miközben, Ott volt 100 év bráner verés a falak mögött. (Miközben tegyük hozzá ,hogy ilyen dilatációs terhelést kibíró fal minimum 20 századi építési technológia szükséges. Nem is beszélve a építési körülményekről. Csak ha már a falnál tartunk tényleg nehéz lett vészhelyzeti feljárókat tervezni ahol az emberek elmenekülhetnek? Vagy ne adj isten sínekre rakni azokat a k1b@sz0t ágyúkat és lőtérré alakítani a az egész városi térséget? Vagy esetleg ha pontos tudták ,hogy a ágyú tűzereje egy nagy kalap shit akkor nem sikerült 100 év alatt fejleszteni sz@rt sem? Manófelszerelést ami egyébként számomra még mindig kérdőjel ,hogy hogy működik nem sikerült fejleszteni rajta miközben állandóan jelentős veszteségeket szenvedtek el vele? Hol van a vészjelző rendszer amikor pontosan tudták ,hogy éhes nagyra nőt kannibálok sétálgatnak fel és alá odakint több évtizede ? Miközben egy középkori várban is voltak már kürtök jelző máglyák meg minden biszbasz ,hogy a információ áramlás minél gyorsabb legyen....

És ez még csak az első rész volt nem csak katonai vagy védelmi marhaságokról van itt szó ,hanem szociológia ,pszichológia , emberismereti hülyeségekről is ami azt mutatja ,hogy az alkotó hihetetlenül egysíkú gondolkodású s felkészületlen slendrián munkát végzett(mindössze 4!!! fajta ember típus van az animében.) Ráadásul humánokat szinte mindig a rossz oldaláról mutatja (én még az avatárban is az embereknek szurkoltam) de itt annyira utálatos egy népség ,hogy képtelenség aggódni értük. Nem akarok túl sokat mérgelődni de mondom még kihúzhatnám a felsorolást mind a 23 részre de nem akarom...

http://www.youtube.com/watch?v=84zY33QZO5o
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Fú, hát ez jobban felcseszett téged, mint elsőre gondoltam. XD Persze ez a személyes véleményed, amit tiszteletben tartok, de azért néhány dologra reagálnék.
JimRaynor írta:olyan keveset tudunk meg a világról az emberi mű szenvedés helyett ,hogy két "faj" nyír bálása közepette egy tapodtat sem mozdult el a történet a legelső résztől.
Ez igaz, mármint a világról még mindig annyit tudunk, hogy "van sokminden a falakon túl", meg "el kéne már jutnunk a pincébe", viszont azért az "emberek vs titánok" alapfelállás szerintem merőben új színezetet kapott, mióta megtudtuk, hogy belső katonai téglák mozgatják a szálakat. Meg ez a sztori szerintem nem is mozdulhat annyira előrébb, valszeg ledarálják majd az ember-titánokat is, aztán amikor eljutnak a főbossig, akkor megkapjuk a boldog vagy szomorú véget és ennyi. XD Közben persze bejön egy tucat karakter, van amelyik fejlődik, van amelyik nem, meg lesznek fordulatok, de nem hinném, hogy ennél nagyon tovább menne a sztori, nem is akar többnek látszani szerintem. De amúgy annak, hogy a fősztori ilyen lassan halad, az is az oka, hogy nagyon a "jófiúk" szemszögéből követjük végig a történetet. Pl. míg más shounenben ekkorra azért már be szoktak dobni valami "rosszfiúk gyűlése" jelenetet, ami után legalább már az olvasó tudja, hogy kik az ellenfelek és miben mesterkednek, addig itt végig Erenék szemszögéből és tapasztalatai alapján követjük a sztorit, ezért van az, hogy majdnem 25 részbe telt nekik, mire odáig eljutottak, hogy rájöjjenek, hogy tégla van a seregben és legalább egyet lebuktassanak közülük. (Mivel arra az egyre is rá kellett bizonyítani először, hogy tényleg ő az, ahhoz meg kellettek az infók és a tapasztalat, amiket összegyűjtötték az elmúlt pár rész során.)
JimRaynor írta:Ez eddig csak frusztrált mert rohadtul nem érdekelt ahogy masszívan a földet bambulják állandóan depis pofával miközben, Ott volt 100 év bráner verés a falak mögött.
De szerintem ezek erre rendezkedtek be, örökké a falak mögött akartak élni, persze, hogy verték a... :D XD Én igazából azon csodálkozom, hogy egyáltalán létezik ilyen, hogy "Felderítők", akiket rendszeresen kiküldtek a falakon kívülre csak azért, hogy a 80 vagy hány százalékukat felzabálják az óriások. Az ember azt gondolná, hogy pár ilyen akció után hagyják az egészet a francba, mert látják, hogy teljesen esélytelen a dolog és inkább meg sem próbálnak kilesni a falakon túlra. Ugye rendszeresen látjuk, hogy amikor visszatérnek, kb. a városlakók épp hogy csak le nem köpik őket, meg mondogatják, hogy "ezeket is a mi adónkból tartják fenn...", szóval tényleg érdekes kérdés, hogy hogyan engedhette meg az állam egy olyan szervezet működését, ami majdhogynem veszteséges nekik. XD (Bár a tippem az, hogy legalább ennyivel is csökken a népesség a falakon belül. ^^") A Colossal feltűnéséig a legtöbben tényleg úgy voltak vele, hogy tökéletes biztonságban verik majd a bránert egy életen át a fal mögött. XD
JimRaynor írta:(Miközben tegyük hozzá ,hogy ilyen dilatációs terhelést kibíró fal minimum 20 századi építési technológia szükséges. Nem is beszélve a építési körülményekről.
Ezt én is kérdeztem még az eleje körül (konkrétan valami olyasmit, hogy: "kíváncsi vagyok, hogy tudtak 100 éve ilyen gyorsan ekkora falat felhúzni, amikor közben folyamatosan menekültek az óriások elől?"), de megkaptam rá a választ, hogy a falnak külön sztorija és titka van (ami lehet, hogy már pont nem lesz benne az animében), ergo valószínűleg ez nem egy közönséges fal, vagy legalábbis a keletkezése nem hétköznapi. (A falat istenként tisztelő szekta is mintha erre játszana rá, picit fura, hogy nem engedik, hogy emberi kéz nyúljon a falhoz, amikor az lenne a logikus, hogy igenis javítgatják, alakítják, ha már anno is ők építették... De lehet, hogy nem ez a helyzet.)
JimRaynor írta:Csak ha már a falnál tartunk tényleg nehéz lett vészhelyzeti feljárókat tervezni ahol az emberek elmenekülhetnek? Vagy ne adj isten sínekre rakni azokat a k1b@sz0t ágyúkat és lőtérré alakítani a az egész városi térséget? Vagy esetleg ha pontos tudták ,hogy a ágyú tűzereje egy nagy kalap shit akkor nem sikerült 100 év alatt fejleszteni sz@rt sem? Manófelszerelést ami egyébként számomra még mindig kérdőjel ,hogy hogy működik nem sikerült fejleszteni rajta miközben állandóan jelentős veszteségeket szenvedtek el vele? Hol van a vészjelző rendszer amikor pontosan tudták ,hogy éhes nagyra nőt kannibálok sétálgatnak fel és alá odakint több évtizede ? Miközben egy középkori várban is voltak már kürtök jelző máglyák meg minden biszbasz ,hogy a információ áramlás minél gyorsabb legyen....
Ezek szerintem mind arra vezethetőek vissza, hogy a Colossalig nem igazán hittek abban, hogy valaha is bejutnak majd a titánok a városba, az ágyúk is csak azért kellettek a fal tetejére szerintem, hogy amikor a Felderítőket kiküldték, előtte kicsit "oszlassák" velük az óriásokat. XD (Btw, amúgy a fal tetején valóban síneken mozognak az ágyuk, a városból meg gondolom azért nem csináltak lőteret, mert "minek az, úgyse jönnek be".) Hogy miért nincsenek jobb felszereléseik, az jó kérdés, de ha megnézed, a pókembercuccot leszámítva az összes többi fegyverük kb. középkori szintű, szóval gondolom ennél fantasybb irányba nem akart elmenni a mangaka ilyen téren. (Meg szándékosan úgy van írva a sztori, hogy mindig az emberek legyenek rohadt nagy hátrányban, most ha teszem azt hirtelen lézerfegyverekkel kezdenének el rohangálni, igen hamar megnyernék az egész háborút. XD) Mondjuk ja, azért valami városi vészjelzőrendszer lehet tényleg nem ártott volna, már csak "de mi van, ha egy nap mégis bejutnak?" alapon. XD (Főleg, hogy a Felderítőknek ott vannak a jelzőrakétáik, valami hasonlót a városon belül is lehetne működtetni.)
JimRaynor írta:És ez még csak az első rész volt nem csak katonai vagy védelmi marhaságokról van itt szó ,hanem szociológia ,pszichológia , emberismereti hülyeségekről is ami azt mutatja ,hogy az alkotó hihetetlenül egysíkú gondolkodású s felkészületlen slendrián munkát végzett(mindössze 4!!! fajta ember típus van az animében.) Ráadásul humánokat szinte mindig a rossz oldaláról mutatja (én még az avatárban is az embereknek szurkoltam) de itt annyira utálatos egy népség ,hogy képtelenség aggódni értük. Nem akarok túl sokat mérgelődni de mondom még kihúzhatnám a felsorolást mind a 23 részre de nem akarom...
Na, ezt viszont nem értem, hiszen volt itt már bosszúszomjas karakter, félős karakter, nemtörődöm karakter, érzelemmentes karakter, comic relief karakter, félhülye karakter, titán-fan karakter, stb, sőt, a legutóbbi részben előjött az igazságmániás karakter is, ez már bőven több, mint öt. :D A pszichológiával megint nem értem, hogy mi a gond, szerintem pont az volt a sorozat egyik erőssége, hogy nagyon jól be tudja mutatni, hogy ilyen helyzetben hogyan viselkednek különböző típusú emberek. Akkor már inkább max azzal lenne bajom, hogy ezek a típusok nem mindig fejlődnek, szóval nem egy olyan kari van, aki valóban megrekedt azon a szinten, amilyen jellemmel a sorozat indulásakor rendelkezett, viszont erre is vannak szép ellenpéldák, pl. Armin, Jean, sőt, most már Eren is beáll lassan az ilyen karik közé, csak persze őt már pusztán divatból is leköpdösik a nézők, mert a shounen cucc főhősét 99%-ban utálni kell. Persze nem mondom, hogy nem lehetne még színesebb a gárda, meg az is jó lenne, ha nem arra menne rá a mangaka, hogy minden arcban kitaláljon még 6-8 új karaktert, hanem inkább a meglévőeket "foglalkoztatná" rendesen (pl. Sasha és Connie csak úgy "vannak" a nagy semmiben egy ideje), de szvsz ahhoz képest, hogy férfi írja a sztorit, még így is egész jól állunk. XD (Tisztelet a kivételnek, de tényleg úgy tapasztaltam, hogy a legjobb shouneneket általában nők írják. XD A férfi mangakáknál sajnos igen hamar ki szokott ütközni a fantáziátlanság és egysíkú gondolkodásmód, még sokkal jobban, mint a Shingekisnél.)

Az meg, hogy nem szimpik az emberek, szerintem két dolog miatt lehet. Egyrészt mert valóban "utálatosra" csinált sok olyan szereplőt, akik nem a "fő szereplőgárda" részei (korrupt rendőrök, hülye szektások, mindenre szaró polgárok, stb.), sőt, még a "fő brancsban" is akadnak idegesítő egyének, de szerintem pont azért, hogy ezzel is még komorabbá tegye a hangulatot. Nem elég, hogy van egy külső ellenség, de még így is marják egymást az emberek, egy részük szarik bele a világba, a másik részük meg azt nézi, hol és hogyan cseszhetne ki a másikkal, hogy ő kerekedjen felül rajta. (Megjegyzem, ezek szerintem pont ijesztően reális jellemvonások.) Ahogy Cruellal is megjegyeztük, ez ilyen Trónok Harcás "egy tisztalelkű karit nem találsz az egész sorozatban, ha meg mégis, meghal két részen belül"-világ. XD Persze most erősen túlzok, de nem annyira nagyon. XD (Meg Cruel nem pont ezeket az elemeket emelte ki, amikor párhuzamba állította a két sorozatot, de szerintem valamilyen szinten ebben is hasonlítanak.) Megjegyzem, a mai valódi világban is az boldogul a legnehezebben, aki mindig próbál becsületes lenni. Illetve a másik ok, ami miatt szándékosan látunk ennyi szemét embert, az valszeg az, hogy jobban megértsük majd a titán-emberek motivációit, miért irtják őket olyan vígan. A mangát nem olvasom, szal ez csak tipp, de valszeg itt is elő fognak jönni ezzel a "romlott az emberi faj, megérett ez a söpredék a pusztulásra, ideje új világrendet teremteni, stb." dumával, vagy ha nem is pont ezzel, de valami hasonló indokuk lehet a "rosszaknak", hogy ennyire a normál emberek ellen vannak, még úgy is, hogy félig ők is azok. (Aztán persze én csak örülni fogok, ha a mangaka rámcáfol és valami értelmesebb motivációt is ad nekik. :))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2013.09.17. 00:59-kor.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jim, mikor láttál már olyat, hogy az emberek megemelik a kisujjukat, ha nem muszáj? Igenis a fal mögött ellustultak. Értelmes dolog ez? Nem. Reális? Sajnos igen. Volt az a néhány elvetemült, aki időről időre beállt a felderítőkhöz, de általában aki katonának ment is, az is általában húzott a rendészethez, ha tehette.
Az ágyú lassú, és nehéz vele célozni, és nem is célravezető, mert ha nem pont a nyakukat viszi le a golyó, visszaregenerálódnak a dögök. Azért kellett a gázpalackos megoldás, hogy célzottan tudják a nyakat támadni. És hogy hogy működik? Mert az óriások hogy léteznek? Hogyan párolognak el haláluk után? Vagy hogyan transzmutálnak az FMA-ban, vagy hogyan nem épül le az izomzata + nem kap sugárbetegséget egy űranime szereplője?
Sok történetben vannak olyan elemek, amiket egyszerűen el kell fogadni, különben meghal a néző számára a sztori.
Meg nem tudom, mivé tudnának rajta fejleszteni, amit egy megfelelően eltorzult abnormális óriás ne tudna leütni.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na, egyszer nem vagyok fórumközelben, máris érkeznek dögivel a hozzászólások! ^^" (Az új részig várni akartam a hozzászólásommal, de most vasárnap már felkészültebb leszek. XD)
Mariko írta:A LevixPetra shipet viszont nem értem. Szerintem ha volt is szerelem a képben, akkor max. egyoldalúan Petra részéről, de valószínűleg inkább csak rajongásról és tiszteletről volt szó, amit a papa félreértelmezett.
Nekem is ez volt a tippem, de mivel egy csomóan állították, hogy szerintük már megszervezett esküvőről volt szó, ezért kezdtem igaznak gondolni a pletykát. Az lehet, hogy Petra kicsit jobban rajongott Rivaille-ért és mindent megírt levélben az apjának, amit átélt a felderítőutak során. Valószínűleg meg is menthette korábban, még újonc korában, szóval természetes, hogy felnézett rá.
Mariko írta:Egyébként csak én találom furcsának, hogy a titánemberek ennyire fiatalok? Mármint Eren még kisfiú volt, amikor az első betörés történt, és valami olyasmit olvastam valahol, hogy állítólag már akkor is a nőstény hívta a falhoz a normál titánokat. Plusz ha a páncélos is az akinek gondolom... Nekem úgy tűnt, hogy a kadétok nagyjából egykorúak, tehát akkor az első betöréskor még nekik is gyereknek kellett lenniük.
Ez később ki fog derülni a mangából. Amúgy tényleg fiatalok, mert Eren most 15 éves és a többiek sem sokkal idősebbek nála. Erről jut eszembe, most már megvan mindenkinek a konkrét születésnapja. (Mikasa idősebb, mint Eren.)
Mariko írta:Előbb-utóbb biztos lesz Armin figura is, de én komoly összegekbe mernék fogadni arra, hogy Levi is lesz, sőt ő talán még Armin előtt.
Nyertél, Rivaille már be van jelentve. Értem én, hogy ő a legnépszerűbb, de elég sok figuragyűjtő sír Armin után, többek között én is. XD
Mariko írta:Egyébként a legnagyobb baj hype-al, hogy boldog-boldogtalan elkezdi nézni a sorozatot, olyanok is, akiket egyébként totál hidegen hagyna, aztán meg jönnek a „nekem nagy csalódás volt a sorozat, semmi jó sincs benne” jellegű kommentek. A múltkor AA-n is benyögött valami hasonló egy user, erre megnézem a kedvenceit, és mit látok? Csupa slice-of-life vígjáték. Majdnem megkérdeztem tőle, hogy akkor most ő voltaképp mit is akart a sorozattól? ^^'
Legalább nem én vagyok az egyetlen, aki mindig ránéz az adott fikázó kedvenc listájára. XDDD Ilyenkor egy creepy stalkernek érzem magam. ^^" A legdurvább az volt, amit Titkosnak már említettem PÜ-ben, hogy valaki beírta, kár hogy a Shingeki nem olyan, mint az Elfen Lied. Igyekszem tiszteletben tartani mások véleményét, de itt enyhén szólva kiakadtam és inkább kiléptem az oldalról, mielőtt még valami csúnyát írtam volna az illetőnek.
Titkos írta:Megpróbálom majd előkeresni. :D Az rémlik, hogy mintha ezt a hivatalos amcsi mangában láttam volna, mivel a neten fenn lévő fanfordításból valamiért kivágták a kötet végi mangaka-baromkodásokat, pedig azok hatalmasak voltak. XD
Köszi! ^^ Anno beleolvastam a mangába, de nem rémlenek ilyen poénkodások, úgyhogy valószínűleg a netes, "vágott verziót" láttam.
Titkos írta:A Narutóban ezer és egy ilyen ellentmondásos baromság van, nem csak poénszinten, hanem komoly, történetet befolyásoló elemként és ezek nem csak mondjuk a "mi világunk" logikája szerint sántítanak, hanem legtöbb esetben a manga saját univerzumán belül sem működnek normálisan. Többek között ezért tartom az utóbbi idők egyik leggázabb shounenjének. A Bleach egy fokkal jobb, főleg az elején volt még szerintem sokkal több lehetőség benne, mint a Narutóban (meg ugye ott vannak az olyan apróságok, mint hogy Kubo Kishivel ellentétben legalább tud rajzolni... XD), de sajnos arcról arcra egyre inkább szétment, most már olyan asspullok vannak benne, hogy hajjaj. ^^" Kubónak volt egy olyan mondata még a mostani Quincy/náci arc kezdete előtt, hogy "még tíz évig fogom a Bleachet rajzolni", remélem azért, hogy ez nem igaz és a mostani arc lett az utolsó (és ezt sem húzza el mondjuk tíz évesre... XD), mert már tényleg nevetséges az is, ami a Bleachben folyik. ^^" A Shingekiben én is remélem, hogy a jelenlegi állapotoknál sokkal tovább nem mennek és inkább a sztorit bonyolítják (ha muszáj... XD), nem pedig a hiperszuper új "technikákat". Titán-emberből is remélhetőleg Eren lesz az egyetlen, aki a "jófiúk" oldalán áll.
A vicces az, hogy a Naruto eleje nekem tetszett, egészen pontosan a Hullámok földje arc, amiben szerepelt Haku és Zabuza. Amikor először belenéztem az animébe, Naruto karaktere annyira idegesített, hogy pár rész után hagytam az egészet. Aztán egyik barátnőm mondta, hogy ő is így volt vele, de miután tovább nézte, megváltozott a véleménye. Gondoltam, miért is ne, adok még egy esélyt a sorozatnak. Az tényleg nagyon tetszett, valahogy Naruto hozzáállása is korrektebb lett, ráadásul mintha némi jellemfejlődést is láttam volna. A Chuunin vizsgás arc jó volt és sikerült megkedvelnem elég sok karaktert. A Bleach viszont az alatt a százvalahány rész alatt számomra két kedvelhető karaktert termelt ki, akik canon szereplők voltak. (Az meg egy más kérdés, hogy a bounto filler arc majdnem jobban tetszett, mint előtte Rukia kiszabadítása.) Ha már a legrosszabb neverending shounen kategóriáról van szó, akkor nálam a Fairy Tail viszi a prímet. Volt "szerencsém" belekukkantani a mangába, ami a klisék mellett bűzlik a fanservice-től is. De, ahogy tapasztalom a Naruto és a Bleach is bebizonyítja, hogy mindig van lejjebb. (Ha jól tudom Ichigo már lassan minden, csak nem ember. ^^" A Narutóban meg éppen biológia hadviselés folyik. XDDD)
A Shingekibe meg azért helyezek nagy reményeket, mert a mangaka ugyan fiatal és ez az első munkája, azért látszik rajta, hogy próbálkozik értelmes háttérsztorit összehozni.
Titkos írta:Mindezek fényében viszont kicsit gáz, hogy az animében meg lazán bemondták a nevét, ráadásul ha jól rémlik, még viszonylag korán. ^^"
Huh, ennek utána kell néznem, úgyis terveztem egy újranézést, miután kijött az utolsó epizód. Figyelni fogok erre, hogy mikor hangzik el a neve.
Titkos írta:A srácok közül meg Armin és Jean halála készítene ki eléggé. (Oké, Erené is, de őt nem féltem annyira, mégis csak ő a "hulk". XD Nála inkább pont attól tartok, nehogy egyre inkább eluralja az óriás-énje, amit már itt is írtam. ^^" Ja, meg Mikasának még az elején volt egy olyasmi mondata, amikor Eren nem tudta irányítani az óriást, hogy "mi van, ha többé már vissza sem fog tudni változni?", remélem, ezt nem foreshadowingnak szánta a mangaka.) Amúgy igaz, hogy ő kvázi "visszatért a halálból", de az végülis nem zavart, mert ezzel az "óriássá tudok változni" dologgal megmagyarázták. (Csinálhatták volna úgy, hogy mondjuk még éppen nem kapja el egy óriás, csak durván megsebzik, feldühödik és máris átalakul, csak akkor nem lett volna az a pár izgi rész, hogy "vajon ki a rejtélyes abnormális óriás?", szóval így nyerőbb volt. XD Oké, hogy az emberek 99%-a egyből sejtette, hogy Eren az, de akkor is. XD)

Igen, sajnos én is láttam már olyanokat, akiket egyáltalán nem rázott meg Petráék halála, sőt, volt, aki valami olyasmit is írt, hogy "végre, hogy megmurdeltek, ki nem állhattam Rivaille csapatát". -____-
Igen, ha ők meghalnának, az nagyon ütne. (Egy interjúban azt nyilatkozta a mangaka, hogy Jean a kedvenc karaktere, szóval azért reménykedem, hogy őt nem szándékozik kiírni a történetből. Bár ennél a mangánál aztán tényleg nem tudni, hogy ki marad életben és ki hal meg. Eren meg egyre jobban tudja irányítani az erejét, az erdőben is csak azért vesztette el majdnem az irányítást, mert dühös volt, szóval bízom benne, hogy megtanulja kontrollálni az érzelmeit.) Meg amúgy sem halt meg, hiszen az óriás gyomrában még életben volt, vagyis itt nem konkrét feltámadásról van szó. (A mangában amúgy nem lehetett ilyen könnyen kitalálni, hogy kicsoda a rendellenes óriás, mivel ott nem színesek az oldalak. A női titán kilétét hamarabb ki lehetett találni, az anime meg egyenesen a képünkbe tolta a megoldást.)

Na, ezt a kommentet jó, hogy nem láttam! >___<
Titkos írta:Ez egyébként canon? ^^" Én is láttam ilyen elméletet, de az konkrétan abból vezette le az egészet, hogy láttunk egy állóképet róluk abból a részből, amikor meghaltak és azon az állóképen Auruo mosolyogva nézte Petrát. Szóval ez alapján nekem még eléggé belemagyarázás szaga van a dolognak, vagy volt valami más érv is, amiből egyértelműbbé válik ez? Szóval pl. a legutóbbi részből meg egy olyan fanelméletet láttam szintén ezektől, hogy az a kivágott címer, amit Rivaille odaadott a katonáknak, igazából nem is a halott társuké volt, hanem Petráé. Ezt is annyiból vezették le, hogy amikor a halottakat pakolták, Rivaille hosszan nézte Petra címerét, de érted, ő elvileg mindegyik halott társának elrakja a jelét, akármelyiket is odaadhatta volna. ^^" Meg ez ilyen fangirl oldalt volt, szóval mintha azt akarták volna kihozni ebből, hogy Rivaille annyira király és önfeláldozó, hogy odaadja a halott szerelme utolsó megmaradt részét két random katonának, csak azért, hogy ők azt higgyék, az a halott bajtársuké és megnyugodjanak. És ez tényleg tök jó, csak vagy én voltam figyelmetlen, vagy erős belemagyarázás ez is, kevés canon által alátámasztott érvvel. ^^"
Egyetlen szerelmi szál kivételével egyik sincs megerősítve, hogy valós lenne. (Az is Ymir szerelme Christa iránt, de csak az egyik irányban igaz. Christa csupán barátnak tartja Ymir-t, semmi többet nem érez iránta.) Bár ott van még Reiner megjegyzése is, amikor feleségül akarta venni Christát, de ezt szerintem csak az adott szituáció miatt mondta, mert ő mentette meg őket azzal, hogy tett egy kerülőt az irányukba. A címer pedig nem biztos, hogy Petráé volt, de nem is a halott társuké, mert a holttestét csak később szerezték vissza, akkor nem lett volna ideje Rivaille-nak azt levenni. Csak odaadott egy címert, ami emlékeztette őket a halott társaikra. Valószínűleg ezért is sírta el magát a katona, mert rájött, hogy a szívében tovább fog élni a barátja emléke. Mivel ez filler, ezért semmi biztosat nem lehet állítani, magát a mangakát kéne megkérdezni erről. XD Auruo pedig valami miatt nagyon utánozta Rivaille-t és nem hiszem, hogy csak Petra tiszteletére vágyott, hiszen azt amúgy is megkapta, mert régóta együtt dolgoztak.
Titkos írta:Rivaille lábsérülésének amúgy lesz még valami szerepe a sztoriban? (Csak mert kb. úgy kiemelték, mint anno a sorozat elején a gránátalmát, azt hittem, hogy ott helyben eltört vagy kificamodott a lábfeje és ebből lesz most gond, de ahhoz képest simán végignyomta a rész hátralévő akciójeleneteit. XD)
Igen lesz, mert a 24. rész előzetesében civil ruha volt rajta, nem pedig az egyenruhája. A lovon ülve könnyebb dolga volt, de látszott rajta, hogy zavarja a sérülése, amikor az óriások üldözőbe vették a megmaradt embereket. A két katona segítségére akart sietni, de nem tudott a lába miatt.
Titkos írta:Ó, én ilyen részletekre már abszolút nem emlékszem, pláne nem a sorozat elejéről. ^^" XD De köszi, így már világos! :)
Igazából egy kicsit csaltam, mert egy külföldi fórumon valaki összeszedte ezeket az árulkodó jeleket a mangából és nekem csak arra kellett figyelnem, hogy ezek benne vannak-e az animében.
Titkos írta:Ez filler volt? O_O Simán beillett volna canon epizódnak is, nekem nagyon tetszett, sőt, talán ez volt az egész sorozat legdepresszívebb része eddig! (Na nem mintha hiányolnám, hogy folyamatosan "kínozzák" a nézőt, de 1-1 ilyen sem árt néha, hogy érzelmileg jól "megüssön".) Amúgy leginkább a fillerek alapján lehet felmérni, hogy az adott rendező/stúdió mennyire ismeri az alap cuccot és mennyire veszik komolyan az anime adaptációt. Ha még a fillerek is olyanok, hogy akár canonnak is beillenének, akkor látszik, hogy nagyon jól dolgoztak.
Szerintem nem ártott egy ilyen levezetés, elvégre maguknak a karaktereknek is gyászolniuk kell, nem csak a nézőknek. A mangásokat is nagyon meglepte, hiszen senki nem számított rá, hogy ilyen irányba viszik el ezt a részt. Egyébként emelem a nem létező kalapom a rendező előtt, számomra bebizonyította, hogy tud minőségi animét is kiadni a keze közül. A Trost arc időhúzása részemről maximálisan meg van bocsátva. Szépen dolgoztak, tényleg megérdemlik a dicséretet!
Titkos írta:Az számomra egy elég durva jelenet volt, mivel két dologra tudtam gondolni:

1. A "rossz oldalon" álló ember-titánok valóban nem jókedvükből csinálják ezt az egészet, hanem esetleg őket is kényszeríti erre valaki és már előre sírt, hogy mit fog ezért kapni a "nagy főnöktől", ha üres kézzel megy vissza hozzá.

2. Vagy ami még durvább: annyira meggyőződésesek abban, amit ők csinálnak és hogy ez jó célokat szolgál, hogy tényleg ekkora kudarcnak élte meg azt, hogy Erent sikerült "visszalopni" tőle.

És lehet hülyén hangzik, de épp a fentiek miatt kissé meg is sajnáltam, pedig egy résszel korábban még rettenetesen dühös voltam rá.
Jó, hogy olvashatom mások véleményét, mert így össze tudom rakni az ismereteimmel. Igazából a manga elég sok mindent elárult már, de így volt jó összeállítani mindent a fejemben. Bár nekem is az volt a legelső tippem, hogy az ember-titánokat is kényszerítik, netán zsarolják valamivel.

Érzem, hogy itt nem az lesz a lényeg, hogy van a "jó" és a "rossz" oldal, hanem árnyaltabb különbségek fognak kiderülni.
Titkos írta:Na igen, kissé zavar is, hogy kb. az összes eddigi jelenet, ahol szimpatikus volt, azok mind fillerek voltak. ^^" (Ha jól tudom, az is az volt, amikor először tűnik fel az animében és a véres bajtársa kezét szorongatja, most meg ez az epizód.)
Nem, a 9. rész canon volt, az egy side-story a mangában, Special Chapter: Lance Corporal Rivaille címen fut, de sok helyen egybe szokták rakni a 10. fejezettel. Az animében pedig simán belerakták a 9. rész elejére, egyébként jó helyre, mert történetileg tényleg ide ékelte be a mangaka Rivaille bemutatását.
Titkos írta:Amúgy lehet akkor ezt én értettem félre, de nekem nem úgy jött le, mint neked meg Marikónak. Én valamiért teljesen úgy értelmeztem, hogy van a városban egy ilyen "hírvivő" nő (mert úgy tűnt, mintha az összes családhoz ugyanaz a nő ment volna el szólni), akinek az a feladata, hogy ha valaki meghal a Felderítők közül, akkor elvigye a családjának a rossz hírt. Ezt az "XY hamarosan hazajön"-t én ilyen "finomító" mondatnak fogtam fel, amiről mindkét fél tudja, hogy azt jelenti valójában, hogy "XY meghalt", csak szolidaritásból nem mondják így ki. Főleg, hogy az összes szülő elég flegmán fogadta a hírt, mint akik lélekben már rég felkészültek rá, hogy a gyermekük bármikor meghalhat. Meg arra is gondoltam, hogy ez a "hazatért" valami metafora arra utalva, hogy ők többé már nem mennek akciózni a falon kívülre. Persze sanszos, hogy tényleg csak annyi volt, hogy megjöttek a felderítők és egyből vitte mindenki a hírt a családjuknak, de mondjuk akkor ez így elég "szemétség", benne van a pakliban, hogy bármelyikük bármikor meghalhat, erre fel már előre hitegetik őket, hogy "nyugi, hamarosan hazajön a fiad/lányod"? ^^" Ergo egy hülyeség miatt szomorú az egész jelenet, mivel már azelőtt megmondják ezt nekik, hogy egyáltalán ellenőriznék, hogy tényleg él-e. Nem tudom, engem szülőként jobban feldühítene, ha először azt mondanák, hogy "jön haza a gyereked", utána meg: "Ja bocs, tévedtem, mégsem jön, mert meghalt." :dirr:
Ezt félre nézted, csak nagyon hasonlított a két idősebb nő, akit mutattak. Először Erd feleségét/barátnőjét/testvérét mutatták, aztán Auruo családját, végül Gunther szüleit. Nem volt semmiféle hírvivő, akkor még messze jártak a Calanes körzettől, gondolom csak távcsövön keresztül látták, hogy már hazafelé tartanak. A városban pedig hamar elterjedt a pletyka, hogy már jönnek is hazafelé a Felderítők. Az elit osztag családjának meg semmi oka nem volt arra, hogy ne várják haza a szeretteiket, hiszen már jó sok küldetésről épségben hazatértek. Arra senki nem számított, hogy ilyen végkimenetele lesz ennek az expedíciónak. Az igaz, hogy benne van a pakliban, hogy bárki bármikor meghalhat, de egy idő után az ember hajlamos hamis biztonságérzetbe ringatni magát. (Ez egyébként az egész emberiségre igaz.)
Titkos írta:Igen, az tényleg jó volt, meg ugye ismét eszébe jutott róluk a saját öt évvel ezelőtti énje. És gondolom átfutott az agyán, hogy a gyerekekben egy világ omlana össze, ha most azt látnák, hogy az egyik Felderítő (akiket most ők úgy istenítenek, mint anno Eren) magából kikelve ordibál a néppel és szidja őket, ezért sikerült lenyugodnia és inkább nem mondott semmit. És igen, nézőként is más élmény volt nem a tömegben állva, hanem a Felderítők oldaláról megtapasztalni, hogy milyen érzés hazatérni egy akció után...
Az meg külön tetszett, hogy a két gyerek kvázi Eren és Mikasa volt, mégse másolták le őket teljesen. Jó, a kisfiú ugyan úgy rajongva nézte a Felderítőket, mint 5 évvel ezelőtt Eren, de a lány meg volt szeppenve, és mintha kicsit félt volna erről az egész helyzettől. Nekem már az első részben is nagyon szívfacsaró élmény volt látni a hazatérő harcosokat, akik az életüket kockáztatják azért, hogy többet tudjanak meg az óriásokról. Rossz volt látni, ahogy az emberek szidták őket, pedig valószínűleg fogalmuk sincs, hogy mit jelent Felderítőnek lenni. A katonák szemszögéből pedig még nagyobbat ütött ez a fajta gyűlölet, amit az irányukba sugároztak.
Titkos írta:
Mariko írta:Engem valahogy jobban megrendítettek ezek a jelenetek mint az előző részben a tényleges halálok.
Nálam is-is, mondjuk úgy, hogy mindkét epizódban berakták a nézők szívét egy présgépbe, épp csak máshogy préselték össze a két külön epizódban.
Ezzel egyetértek, mindkét epizód érzelmileg igen durva volt. Nekem azért volt szomorúbb a 22. rész, mert Petráék halálára már fel voltam készülve, de erre a filler betoldásra nem.
Titkos írta:Szerintem a sok "ebben a részben sem történt semmi, unalmas, stb." fanyalgó pont ezt érti félre, hogy ez csak másodsorban akciósorozat, elsősorban viszont a karakterekre, illetve a bennük lejátszódó érzelmekre fókuszál. És ez bizony azzal is együtt jár, hogy néha 1-1 epizód alatt "nem történik semmi", illetve hogy egy-egy eseményt, akár 2-3, vagy több szereplő szemén keresztül is látunk és mindnek bemutatják a reakcióit. Az elején én is ezért féltem, hogy lassú lesz, de aztán annál szerencsére némileg jobban felpörgött a sztori is és így már nincs bajom vele, másrészt meg akkor még nem sejtettem, hogy a kezdetben eléggé klisésnek és kétdimenziósnak tűnő karakterek majd így kinövik magukat.
Biztos hiányzik a sok darálás, vérfröcsögés és lobogó csöcs. (Bocs, ez lehet erős volt… És természetesen tisztelet a kivételnek, mert valakinek szimplán az alap történet nem jön be.) A hangulatot szerintem még akkor is hozza, amikor kevesebb dolog történik egy-egy részben. Amíg ilyen jól át tudja adni az érzelmeket az anime, addig úgy vagyok vele, hogy nem zavar a lassúsága, mert élvezhető az egész. Igazából akkor utáltam volna meg az egészet, ha átmegy hentfestbe és akár még Titán-Eren is elkezdi sorra kinyírni az embereket, mondván ez milyen véres meg durva. Titán-Annie darálását is soknak éreztem egy kicsit, még úgy is, hogy a legtöbb katona noname emberke volt. (Bár ez sem teljesen igaz, hiszen Armin és az osztagvezetője kapcsolatát kiemelték, vagyis már nem csak egy név volt a tömegben.) Nála viszont valamilyen szinten érthető, hiszen nem az emberek oldalán áll, hanem egy másik csoportén, vagyis totál nem érdekelte, hogy kit öl meg a küldetése teljesítése közben. (A sírás miatt gondolom, hogy elképzelhető, mélyen belül tényleg nem akarta ezt.)
Titkos írta:
Mariko írta:Egyébként a 20-as részben még teljesen úgy tűnt, hogy a nősténytitán lenyelte Erent, és az hittem valamiféle brutál császármetszéses technikával fogják kiszedni belőle, de ezek szerint túlbecsültem a sorozat gore faktorát. ^^'
Én ettől nem tartottam, mivel ekkorra már kiderült, hogy élve kell nekik, akkor pedig nem lenne túl jó húzás megemészteni. XD Másrészt még mindig azon az állásponton vagyok, hogy az ember-titánok akármilyen kegyetlenek tudnak lenni, nem viszi rá őket a lélek, hogy embert egyenek, szó szerint "nem veszi be a gyomruk". XD Ezért is volt az, hogy bár a női titán szó szerint kettéharapott egy felderítőt, de vissza is köpte a szájában maradt felét.
Mellesleg szerintem a mangaka nem akarta meglépni, hogy Erent megint lenyelik, az elég volt az elején. Így nem számít megevésnek, mivel csak a szájában tartotta. Beteg egy poént találtál ki, de igazad van, tényleg nem esznek embereket, ezért is volt brutális, amikor Eren meg akarta enni Annie-t. (Juj, most már nem kell a "női titán irányítója" leírást használnom! XD)
Titkos írta:
Mariko írta:Egyébként komolyan érdekel most már, hogy mit is akart Erentől. Elfogni, hogy aztán megpróbálják valahogyan a saját oldalukra állítani?
Én is erre tippelek egyelőre. Plusz a sírós jelenet után még az is eszembe jutott, hogy lehet az ö szemükben aki titánná változó ember, az felsőbbrendűbb, emiatt sem akarták még megölni Erent, helyette "bevennék a klubjukba", de persze ha nem áll kötélnek, biztos megölnék, egyrészt, mert nekik is nagy hátrány, ha van egy ellenséges titán az emberek oldalán, másrészt meg az "árja faj tagja" ne is segítsen az embereknek, hogy néz az már ki... XD
Az biztos, hogy élve kell nekik, hiszen akkor nem fáradoztak volna ennyit az elfogásával. Szerencsétlen Eren így meg két tűz közé szorult, mert egyrészt az emberek félnek tőle és meg akarják ölni, mert az ellenségüknek tekintik. A másik oldalon ott vannak a titán-emberek, akiknek valami miatt fontosnak tartják és minden áron maguk mellett akarják őt tudni. Annie szerintem azért is próbálkozott többször, mert elkeseredetten próbálta elrabolni Erent, nem engedhetett meg magának kudarcot.
Titkos írta:Amúgy esküszöm a spoilerkedő fanok szemétsége nem ismer határokat... Most felmentem GG-ék honlapjára, hogy a kommentekben hátha írnak arról, hogy holnap ők is subbolják-e a 23-as részt és arról ugyan nem találtam infót, de már a második és harmadik komment felülről arról szólt, hogy kik a női, a páncélos és a Colossal óriás. -____- Nekem mindegy, mert már egy AMV lespoilerezte, de basszus, akkor is... És nem tudom, hogy melyik barom indította el ezt a divatot, mert sok animénél eljátszhatnák ezt, de mégsem teszik, pl. a Madokánál anno nem emlékszem, hogy olyan spoilerekkel lett volna a tele a net, hogy melyik szereplővel mi lesz, itt viszont teljesen ráálltak erre. Amúgy nem vagyok hardcore spoiler-ellenes, de kissé megöli a hangulatot, ha egy alapvetően fordulatos sztorijú animében minden plottwistet hamarabb tud meg az ember idegesítő kis görcsök kommentjeiből, mint magából a sorozatból. -____- És kis túlzással ezt csak úgy lehet kivédeni, ha szinte egyetlen animés oldalra sem mégy fel és semmiféle kommentet nem olvasol Shingekis képeknél/videóknál/leírásoknál, mert ezek mindenütt spoilereznek.
Eddig csak Youtube videóknál láttam ilyen masszív spoilerfestet, meg AnimeAddicts spoiler topicjában. Néha a fanartok is elég árulkodóak tudnak lenni, tehát azokkal is érdemes vigyázni. De az már egy vicc, hogy a fansub oldalakat is elárasztják mindenféle információval, ami még nem derült ki az animéből. Elismerem, néha én is beleestem a csapdába, de mentségemre szóljon, párszor annyira kiakasztottak AA-n az értetlenkedő emberek, hogy megmagyaráztam mindent, amire húzta a száját és ezzel jó pár dolgot előre lelőttem neki. Nagyon sokan ki vannak akadva és nem csak a magyarok közül, hanem külföldiek is.
Cruel Angel írta:BTW 23. rész eleje. Akik a mangát olvassák, jól éreztem, hogy filler? Nem volt persze teljesen haszontalan a kis közjáték Annie MP haverjaival, de messze nem volt annyira erős valahogy az egész, mint mondjuk pl. az előző rész.

Csak az volt filler, amikor sétáltak a folyó partján és látták az újoncok, ahogy néhány felettesük eladja a készleteket, utána pedig jól megagyalják Marlo-t. A mangában a beszéd után egyből elindultak és Annie ott találkozott Arminnal a tértől nem messze. Illetve még az elejére tettek be egy plusz jelenetet, amikor Annie a gyerekkoráról álmodott.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:Plusz, csak, hogy feldobjam a hangulatot... Armin × Annie ship ftw. XD (Most ne mondjátok, hogy "I wanted to be a good person for you." az nem ship fuel. :dirr: )
Simán, főleg azzal a kipirulós, orgazmusközeli fejjel, amit a lebuktatáskor vágott. :dirr: XD
Nem értettem, hogy azt a jelenetet minek változtatták meg ennyire. A mangában csak simán előjött a creepy mosolya, aztán már készült is megharapni a kezét. Az előzetes alapján pedig Eren x Annie ship gondolata merülhet fel, hiszen pont azért nem tud majd átváltozni, mert Annie-val kéne harcolnia. XD
Titkos írta:Persze tény, hogy ezt nem feltétlenül kell "epizód / 5000 karakter" terjedelemben megbeszélni, de gondolom Rui-chan is örül végre, hogy valakikkel dumálhat erről, akik értelmesebbek, mint az Addictsosok. XD Nem mellesleg tök érdekes sokszor olvasni, hogy mások mennyire máshogy láttak 1-1 jelenetet, vagy éppen olyanokra hívják fel az ember figyelmét, amin nézés közben esetleg totál átsiklott a figyelme, ők viszont észrevették. :)
Hogy találtad ki? XDDD Amúgy ott is elég sokat szoktam írni, mármint terjedelemben, de elmúltak azok az idők, amikor minden nap kommenteltem valamit. Most is csak azért írok oda sűrűbben, mert az egyik srác elkezdte olvasni a mangát és vele beszélgetek. Amúgy volt ott egy jó kis vitám, aminek az lett az eredménye, hogy a vitapartnerem rájött, igazából kedveli az animét, csak a lassúság zavarja néha. :LOL: A manga után már sokkal könnyebb a részletekre odafigyelni, főleg ha ismered a hátterét bizonyos korábbi cselekedeteknek.
Titkos írta: Nagyon tetszett az epizód, de mivel kis túlzással tényleg olyan volt, mintha két különálló mini-részt néznék, ezért külön elemezném. Az első fele szólt a Katonai Rendőrségről , ez egyébként engem tökre meglepett, mivel szinte minden főbb karakter a Felderítőkhöz csatlakozott, így úgy voltam vele, hogy az ő életükbe nem kapunk majd mélyebb betekintést, de kellemesen csalódtam. Az igazságmániás fickó amúgy érdekes volt és van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül utalgattak a párhuzamra Eren és közte. Eren a külső ellenséget (óriások) akarja elpusztítani, ő pedig a belső ellenséget (korrupt emberek), így azt is el tudom képzelni, hogy majd összefonódik a későbbiekben kettőjük sztorija. (Meg ugye valóban a korrupció visszaszorítása sem ártana, ha az emberiség fel akar emelkedni. Valszeg a titán-emberek is azért tudnak olyan lazán szervezkedni, mert annyi gyanús ember van, hogy ők már ki sem tűnnek a tömegből.) Annie viszont szerintem kamuzott, nem hinném, hogy Eren abban a helyzetben lelőtt volna egy embert. (Bár gondolom ő ezt úgy értette, hogy vajon megölné-e, ha rájönne, hogy ő a női titán, utalva ezzel a rész végére, meg a következő rész egyik fő konfliktusára, legalábbis a preview alapján.)
A Trost arc-nál úgy nagyjából betekintést kaphattunk a Helyőrség részleteibe, meg a hierarchiába, az előző részek a Felderítők életét mutatta meg, tehát számítottam rá, hogy a Katonai Rendőrséget sem hagyják ki. Érdekes volt látni, hogy mennyire nem veszik komolyan a munkát, a magasabb rangú tisztek pedig simán rábízzák a feladatokat az újoncokra. Vagyis inkább mindent rájuk hárítanak, hogy nyugodtan iszogassanak meg kártyázzanak. Jean örülhet, hogy nem ide jelentkezett. Az meg tényleg vicc volt, hogy Erenék olyan könnyen átjutottak az ellenőrző ponton. Oké, hogy Annie velük volt, de sosem lehetnek elég óvatosak. Erenről nem tudom elképzelni, hogy embert öljön, legalább is szándékosan nem. (Az már más kérdés, hogy ha elszabadul, akkor előfordulhat, de remélem erre nem kerül sor a későbbiek folyamán.) Azt még Armin is megjegyezte, hogy ha nem tesznek valamit, akkor az emberiség hamarosan ki fogja pusztítani saját magát. Korábban meg mintha Pixis utalt volna ilyesmire.
Titkos írta:Ja és nem tudom, hogy az normális-e, de a kötekedős/röhögős csaj a maga szemét módján egész szórakoztató volt. XD Ő szerepelhetne többet, esetleg Jean-hoz hasonlóan picit pálfordulhatna, hogy azért ennyire laza ne legyen. XD (Mondjuk ehhez a seiyuu-ja is hozzátett. XD Amúgy kíváncsi lennék, mire gondolhatott a srác, amikor mondta neki, hogy: "Aki ilyen hülye, mint te, az csak egyféleképpen kerülhetett be ide..."? Pénz, szex, protekció, egyéb...? XD)
Engem mondjuk idegesített, de a filler jelenettel őt is helyrerakták valamilyen szinten, pont mint anno a Meganekko csajt. Ilyen szempontból Jean sokkal jobb karakter volt már az elején, vagyis ő jobb "karakter alapanyagnak" számított nálam. (A Katonai Rendőrséghez csak a legjobb 10 újonc léphet be, szóval elképzelhetőnek tartom, hogy még a kiképzés alatt fizethettek le valakit, aki jobb pontszámokat adott neki, vagy nem tudom. Bár ebben a szakmában az ész nem túl fontos, inkább harci tudás kell, de ha így értette a hülyét, akkor érvénybe lép az előző mondatom.)
Titkos írta:Apropó Jean: ismét nagyot nőtt a szememben, nem gondoltam, hogy pont ő vállalja majd be, hogy Erennek álcázza magát. (Még úgy is, hogy az egész a blöff része volt, hogy átverjék Annie-t.) Meg ehhez kötődött a rész legjobb poénja, amikor Eren sértődötten mondja, hogy nem volt a legjobb választás, nem is hasonlít rá, Armin odaszól, hogy "Dehogynem, mindkettőtöknek olyan arca van, mint egy bűnözőnek", Eren meg: "Nem igaz, nekem nincs olyan lópofám!" XDDD
Igen, ez engem is meglepett, főleg, hogy korábban utaltak rá, még mindig nem a legjobb barátok. Azon a két beszóláson hangosan felröhögtem. XDDD Amúgy ezek benne voltak a mangában, szóval nem csak az anime próbált pluszban poénkodni. Az vicces, hogy pont Armin mondta Erenre, hogy bűnöző kinézete van. XD Erről jut eszembe, Reiner beszólása a női titán seggére nem filler volt, a mangában is szerepelt, csak valahogy totál elfelejtettem.
Titkos írta:Az epizód vége pedig mindent vitt, tényleg nem volt semmi, ahogy a nézőben is egyre jobban gyűlt a feszültség, egészen a végkifejletig. Azzal a gyűrűvel meg gondoltam, hogy lesz valami, már amikor felhúzta, pedig amúgy mindent prímán elterveztek. (Mondjuk az vicces volt, hogy egy harapás egy pillanat, a polgárok meg több tíz méterre voltak elrejtőzve, de amikor Annie harapni akart, rögtön le tudták fogni... XD De végülis mindegy, mivel a gyűrűvel így is megoldotta, ezért akár úgy is vehetjük, mintha nem értek volna oda időben, hogy megakadályozzák a harapását.) Viszont az ugye majd meg lesz magyarázva, hogy mégis hogyan sikerült mindenkivel így ismertetni a tervet, aztán pedig beszervezni még a polgárságot is? Mert így kissé olyan feelingje volt, mintha egy egész rész kimaradt volna. Az előző rész végén még a vereség miatt csügged mindenki és Erent viszik a fővárosi bíróságra (még mondták is a mostani rész elején, hogy "most már tuti fel fogják boncolni"), majd a mostani rész második felében már kész egy komplett terv, hogy hogyan fogják el a női óriást és egy rakás ember be van avatva. Picit fura, hogy ezt így offscreen csinálták meg. Eleve csodálom, hogy a kudarc után bármi szavuk lehetett, ugye legutóbb is alig tudta Rivaille meggyőzni a bíróságot, hogy legalább erre az egy küldetésre engedjék el velük Erent. Azt hittem, a kudarc után már kb. egyáltalán nem tudnak majd hatni az emberekre, hiszen a "titán-csodafegyver" (Eren) nem szuperált úgy, mint remélték. Szóval remélem, erre még választ kapunk majd a maradék két részben, vagy legalább a mangában. Mondjuk tippem van: Armin a küldetés végére összerakta magában Annie sztoriját és a mostani rész végén felsorolt bizonyítékokkal másokat is meg tudott győzni, esetleg még azt is beadta nekik, hogy ebből a szempontból nem volt kudarc a küldetés, hiszen rájöttek a női óriás kilétére.

Az vicces, hogy a parkour király csávót senki nem említette meg, pedig az is egy vicces jelenet volt. Lazán levetődött a tetőről, gurult egyet és úgy érkezett le a földre. XD Azért voltak ott közelebb lévő emberek is, nem csak a háztetőkön bujkáltak, hanem a lejáró melletti falnál is. Amúgy van egy olyan érzésem, hogy ezek az emberek nem pusztán polgárok voltak, hanem civilbe öltözött katonák, akik így álcázták magukat vagy éppen szabadságon, pihenőnapon voltak. (Már ha egyáltalán jár nekik ilyen. XD) A terv összerakása szintén ki fog derülni a következő részből. Ami engem nagyon meglepett, hogy Armin ilyen módon tudta manipulálni a történéseket, vagyis Annie-t simán rávette, hogy segítsen nekik, holott ő pont nem olyan típusú karakter, aki kockáztatná az állását mások miatt. Ha nem tudom, hogy az egész kamu, amit kitalált, lazán elhittem volna, amit mond, hogy Erent tényleg meg akarják szöktetni a bíróság elöl. Azért nem volt teljesen hihető, mert Annie ráhúzta a gyűrűt az ujjára, mintha sejtette volna, hogy szüksége lesz rá.
Titkos írta:Btw, akkor jól értettem, hogy Annie elvette a halott Marcótól a 3D Gear-jét, azt használta, amikor megölte a két elfogott óriást, aztán a szemle előtt már nem volt ideje (vagy elfelejtette) a cuccot visszacserélni a sajátjára és Armin ekkor kezdett rá gyanakodni? Vagy hogy is volt ez pontosan és miért is volt ez akkora bizonyíték?
Nem egészen, de ez szerintem ki fog derülni a következő részből.
Titkos írta:Amúgy az is nagyon tetszik, hogy már az épületek stílusán, illetve az emberek öltözködésén is lehet sejteni, hogy épp melyik fal mögött járunk, akkor is, ha nem írnák ki. Az viszont furcsa volt, hogy itt "Sínában" kb. kiröhögik a falat imádó szektást, míg korábban, a Rózsa fal mögötti tárgyaláson Eren azt mondta, hogy hatalmas befolyásra tettek szert az elmúlt öt évben és meg is voltak hívva a tárgyalásra. Akkor most melyik az igaz? XD Vagy "falanként" változó a megítélésük?
Itt él a társadalom "krémje". XD Amúgy azok, akik kiröhögték a papot kereskedők voltak. Már a tárgyaláson is ők rúgták össze a port a falak miatt. Utána elég sok ember gyűlt össze a szektás körül, aki csak még tovább mondta a magáét. A külső területeken valószínűleg nagyobb a befolyásuk. A gazdagabbaknak ott van a pénz és a jólét, ami azért kompenzálja azt, hogy ilyen körülmények között kell, hogy éljenek. Meg az sem utolsó dolog, hogy őket még mindig elválasztja a Rózsa Fal az óriásoktól. A közembereknek, szegényeknek meg marad a vallás, ez már a történelemben is így működött.
Titkos írta:A rész végi preview alapján Eren még vívódik majd egy ideig, de remélem hamar túlteszi magát a dolgon, mivel Annie már átváltozott. Amúgy én megértem, hogy sokkolta, hogy Arminnak igaza volt, de hol van a düh, amit akkor érzett, amikor a szeme előtt nyírta ki Petráékat? Valaki emlékeztesse már rá, egyből lesz kedve harcolni. XD
Ne aggódj, lesz még itt Titán-Eren és Titán-Annie harc! Kicsit megváltoztatják Stohess körzet arculatát. XD Az előzetesből ítélve a következő részben is lesz egy filler jelenet Erwinnel és Rivaille-al.

Titkos, Mordályos: Örök hálám! AA-n már legalább hússzor lefutottam ezt a kört, szóval lehet, hogy pont Jim szívta volna meg, mert kissé emelkedettebb hangvételben írtam volna meg a válaszomat. Nagyjából mindent leírtatok, amit gondoltam.

Annyit még hozzá, hogy masszív spoilerfest kíséretében tudnék még reagálni pár dologra, de inkább nem teszem, amúgy is elég sok kifehérített szöveget raktam már be ide.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem tudok egyszerűen befogadni olyan tény állásokat mint egy semmiből keletkező fal ami meg akadályozza az óriásokat abban hogy bejöjjenek nem látnak el megfelelő védelemmel. Nem tudom elfogadni ,hogy kihalásra ítélt emberiség 100 év alatt teljesen el tud lustulni. Nem tudom elfogadni ,hogy egyszer sem tudtak győzelmet aratni a óriások felett (a fal mégis hogy a francba épült meg?!) Nem tudom elfogadni ,hogy az anime történelem egyik leghatalmasabb erődítményét ilyen szánalmas kialakítás jellemzi. Nem tudom elfogadni ,hogy a rengeteg ziccer meggondolatlanság amit elkövetnek végül ide juttatja őket. Nem tudom elfogadni ,hogy nem tudnak együtt élni a generációk a veszteségekkel amibe már az őseik is beleszületnek. Nem tudom elfogadni ,hogy az emberiség 90% ostoba bunkó korrupt gennyláda. Nem tudom elfogadni a reménytelenség világnézetet miközben bolygónk legagresszívabban terjeszkedő faja vagyunk. Nem fogadom el a baromságot ha az nincs megindokolva nem nézek üres fejjel egy sorozat mert az így van és kész. Sok marhaságot eltűrök amúgy szó nélkül de mind mondtam alaposan fel halmazodott az agyament elképzelések tömkelege s ennek adtam hangot ,hogy csak az első rész problémáival kezdtem a felsorolást.

Én részemről befejeztem a sorozat nézését a 23. résznél remélem felzabálják az egész élhetetlen bagázst.... (ne vegyétek ezt sértésnek aki élvezi a mazochista animét az nézze nyugodtan de nekem nagyon elegem lett)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kezdem erősen azt érezni, hogy erről az animéről csakis ilyen "vagy jót vagy semmit" alapon lehet nyilatkozni, ellenkező esetben az ember rögtön véresszájú haternek lesz megbélyegezve...

Szinte már félve írom be, hogy a legfrissebb rész első fele mekkora szükségtelen baromság volt. (Engem spec nagyon nem érdekel, mit is csinál a katonai rendőrség, és mi a funkciójuk, pláne így, hogy ki kellett játszani még ezt az erőltetett "jaj, az emberiség olyan gyarló/korrupt/szörnyeteg" kártyát is mellé, ráadásul az a fazon... Jézusom!)

Az epizód másik fele viszont jó... lehetett volna, csak ezt is sikerült elrontani a végén azzal az idétlen vihogással, ami egy akkora OOC volt Annie részéről, hogy az már nekem volt kínos. (Most miért kellett eltérni a mangától? Ja, tudom, biztos nem lett volna elég hatásvadász.)

Őszintén szólva egyáltalán nem csodálkozok azokon, akik nincsenek túlságosan jó véleménnyel erről a sorozatról. Most az, hogy "OMG, kijött végre egy, a mai sztenderdeket ignoráló cucc", attól nem fogok egyből ugrálva tapsikolni, pláne akkor nem, ha mondjuk a most futó Uchouten Kazoku is egy százezerszer színvonalasabb cucc, messze szerethetőbb gárdával, és nem ilyen csapnivaló bagázzsal, a sztoriról meg már ne is beszéljünk.

(A rendező meg monnyon le, mert szemmel láthatóan képtelen történeteket mesélni.)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Pont ma volt téma kollegák között a Stanford Egyetemi börtönkísérlet, úgyhogy én most nem tudok illúziókba kerülni arról, hogy milyen az emberiség. És ott pár nap elég volt ahhoz, hogy totál elboruljanak, nem is kellett hozzá száz év.

Amellett meg most is sokan tudják, hogy a vesztünk fele rohanunk, és hányan törődnek vele? Kábé akkora százaléka az emberiségnek, amennyi az animében.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2013.09.17. 13:37-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Kezdem erősen azt érezni, hogy erről az animéről csakis ilyen "vagy jót vagy semmit" alapon lehet nyilatkozni, ellenkező esetben az ember rögtön véresszájú haternek lesz megbélyegezve...
Hypolt cuccoknál ez előfordul, de mondjuk tuti kevesebben reagálnának ilyen vehemensen a fanok közül, ha a fanyalgók 90%-a nem a pacing miatt sírna. Oké, csesztetik a karaktereket, meg a sztorit is, ám legyen, de eskü a legtöbbjüknek tényleg az a baja, hogy "ehh, ez nem olyan fénysebességgel pörgő cucc, mint az X meg az Y! SZAAAR!" -____- Btw, én aztán rühellem a lassú animéket, de szvsz a Shingeki ezen gyengesége bőven kompenzálódik az egyéb tényezőiben, másrészt meg ez még nem is olyan vészes, tudnék írni több címet is, ami kapásból álmosítóbb/vontatottabb ennél (pölö Bake :-P ), de persze ha azoknál mertem ezt megjegyezni, rögtön jöttek a fanok ott is bevédeni a cuccot, hogy "ez így jó", meg "ez a varázsa", stb. Pl. Jim most felhozta a falat, hogy őt zavarja, hogy nem magyarázták meg. Miközben meg lesz magyarázva, csak az animéből már valszeg kimarad, ergo az zavarja, hogy nem történt meg a 25 rész alatt, mintha ez valami kötelező elvárás lenne. (Btw, a HOTD-ban még a mangából sem tudni a mai napig, szinte semmit a zombikról... Ja bocs, az "guilty pleasure" és akkor minden hülyeség el van nézve neki...) Most ha beírjuk feketén-fehéren a mangából a fal titkát, akkor jobb lesz? Vagy akkor meg gáz, mert spoiler?
Junchi írta:Szinte már félve írom be, hogy a legfrissebb rész első fele mekkora szükségtelen baromság volt. (Engem spec nagyon nem érdekel, mit is csinál a katonai rendőrség, és mi a funkciójuk, pláne így, hogy ki kellett játszani még ezt az erőltetett "jaj, az emberiség olyan gyarló/korrupt/szörnyeteg" kártyát is mellé, ráadásul az a fazon... Jézusom!)
Engem meg érdekelt, szóval ez az egyéni szoc problémád. :-P Nem azt mondom, hogy belehalok, ha nem mutatják be őket, de kellemes meglepetés volt, hogy nem valami "arctalan végrehajtók" stílusban tevékenykedik a rendőrség, hanem tőlük is behoztak pár karit. A fickó meg most még fárasztó volt (plusz az a jelenete a másik két zsaruval ugye filler is), de gondolom majd ő is kúpálódik, Eren is csak egy hisztiző kölyök volt, akinek "nem tetszett a rendszer", aztán hogy kinőtte magát. :D (Ja bocs, elfelejtettem, hogy ő is szar/semmilyen/stb. karakter.)
Junchi írta:Az epizód másik fele viszont jó... lehetett volna, csak ezt is sikerült elrontani a végén azzal az idétlen vihogással, ami egy akkora OOC volt Annie részéről, hogy az már nekem volt kínos. (Most miért kellett eltérni a mangától? Ja, tudom, biztos nem lett volna elég hatásvadász.)
Na igen, az speciel tényleg túlzás volt, bár nem mondanám azt sem, hogy egy röhögés miatt elcseszték volna az előtte lévő 10-15 percnyi feszültségteli jelenetet, de tény, hogy valszeg a hatásvadászat miatt került bele.
Junchi írta:Őszintén szólva egyáltalán nem csodálkozok azokon, akik nincsenek túlságosan jó véleménnyel erről a sorozatról. Most az, hogy "OMG, kijött végre egy, a mai sztenderdeket ignoráló cucc", attól nem fogok egyből ugrálva tapsikolni, pláne akkor nem, ha mondjuk a most futó Uchouten Kazoku is egy százezerszer színvonalasabb cucc, messze szerethetőbb gárdával, és nem ilyen csapnivaló bagázzsal, a sztoriról meg már ne is beszéljünk.
De tényleg, pl. a sztorival mi a hatalmas nagy gond azon kívül, hogy "lassú"? Vagy "lásd amiket Jim írt"? Amúgy nekem oké, ha nincsenek túl jó véleménnyel róla, de röhej az a fröcsögés, amit sok embernél látok, mintha ez az egész cucc valami emberiségellenes bűntett lenne. Aztán egyesek még hozzá is teszik egy ilyen fikaáradat végére, hogy "ja, de ne értsétek félre, amúgy nem mondom azt, hogy rossz sorozat, csak minden tekintetben átlagos", ja, hihető, miután a fazon előtte úgy lehúzza, mintha minimum az Elfen Lied reinkarnációját kellett volna végignéznie, vagy nem is tudom... :-P (Most speciel drága túrósPalacsinta barátunkra célzok, mielőtt bárki magára venné a topicból, de spec nem csak nála láttam ilyet...) Meg tisztelet a kivételnek, de tényleg sok nyavalygás a sorozattal kapcsolatban abban merül ki, hogy "váááá, miért nem kapták már el a női titánt a legelején?" "vááá, Eren olyan hülye, változott volna át egyből, zúzást akartam három részen át!", "vááá, mi van már, basszus, egy filler rész arról, hogy hogyan térnek vissza a városba, ne már!" (Most meg te is sírsz, hogy hogy merték behozni a rendőrségi szálat.) Ti a sorozatot unjátok, én meg ezt. Kicsit kezd olyan lenni, mint mondjuk Usteamen a heti mangák rovata, amikor előre felspanolják magukat azon a srácok, hogy szerintük miket kell hogy tartalmazzon a következő Bleach/Naruto/OP/akármi mangafejezet, aztán ha a mangaka merészel ettől eltérni, akkor megy rá a sárdobálás. No offense, de az ilyenek tényleg írjanak saját mangát, aztán abban olyan sebességgel, akkor és úgy történnek majd a dolgok, ahogy ők kívánják. És még érteném is, ha az lenne, hogy mindenki halálra isteníti a cuccot és mondjuk erre fel a magasabb elvárások miatt több emberből kijönne az elégedetlen énje és valamilyen szinten nyilván ez is belejátszik a dolgokba, viszont én pont azt tapasztalom, akárhová megyek, hogy a legtöbb helyen épp, hogy lehúzzák. Még AA-n is (ami pedig a fangörcsök főhadiszállása) divat lett, hogy minden héten "beolvasnak" a sorozatnak. Szóval lehet, hogy te azt tapasztalod, hogy "Shingekiről vagy jót, vagy semmit!", de én meg pont az ellenkezőjét, amikor valaki beírja, hogy neki tetszett, erre gyorsan jön 2-3 másik vélemény, hogy "nem tudom, mit élveztetek rajta, mert az eheti rész is jó gáz volt, fel is sorolom, miért...".
Junchi írta:(A rendező meg monnyon le, mert szemmel láthatóan képtelen történeteket mesélni.)
Miért is? Ha ez megint a pacingről szól, akkor meg lenne egy kérdésem, mert erről is kétféle véleményt láttam: volt, aki azt mondta (pl. te is), hogy a manga sebessége teljesen rendben van, viszont az animét tönkretette a rendező és a nyújtott/vontatott cselekménnyel kb. Dragonballt csinált belőle. Ugyanakkor láttam olyan véleményt is, hogy "mind az anime, mind a manga pacingje borzalmas", szóval akkor most mi van?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Lol, Titkos aztán megmondta. XD

Amúgy még azt tenném hozzá, hogy Jim felvetette a felszerelések fejlődésének a hiányát. Ezt eléggé jól megmagyarázták a 14. részben, amikor szóba került a Falat imádók kultusza. Az 5 év alatt akkora befolyásra tettek szert, ami kb. egyenlő egy csodával. Miattuk már az is évekbe telt, hogy egyáltalán felfejlesztett ágyúkat telepítsenek a falak tetejére, mert ezt sem akarták megengedni. (Ugye ők úgy tartják, hogy a Falak Isten ajándéka és nem szabad megbecsteleníteni, meg csak ez az egyetlen védelem az óriások ellen.) Ugyan ez csak egy kis részlet volt, viszont én azonnal elkezdtem tovább gondolni ezt az apró információt. Ha már az ágyúk(=fegyverkezés) kérdésébe így beleszólhatnak, akkor mibe tudnak még? Valóban nagy befolyásra tettek szert, de lehet, hogy nem csak a polgárok között, hanem a vezetés körében is. Előfordulhat, hogy a király támogatását is élvezik, akkor pedig tényleg beleszólhatnak akármibe, korlátozva ezzel az emberiség haditechnikájának fejlődését. Arról nem is beszélve, hogy a technikai fejlődéssel együtt a népességszaporulat is megnőne (lásd, ipari forradalom Angliában), amit már korábban sem engedhettek meg maguknak a szűkös területek miatt, most viszont még égetőbbé vált ez a kérdés, mert óriási területeket vesztettek el 5 évvel ezelőtt. Nem hiába küldték ki azt a rengeteg embert a Mária Fal visszafoglalására, egyszerűen meg akartak szabadulni a sok éhes szájtól.

A kinti világról szóló könyvek be vannak tiltva, börtönbe is kerülhet az az ember, akinek a birtokában van. Ez még az 5. részben szerepel, amikor Eren visszaemlékszik, hogy Armin mutatott neki egy könyvet. Ezek után persze, hogy senki nem érdeklődik a külvilág iránt, jól elvannak a maguk kis "börtönében". A light novel meg további plusz dolgokat adagol ehhez, szóval megvan az oka, amiért az emberek nagy része elfogadta a sorsát.

Az igazságmániás srác tényleg fura volt, de ő meg egy naiv álomba ringatta magát, szóval emiatt még közel sem lesz idegesítő. Bár az filler volt, amikor megagyalták, véleményem szerint kicsit ráfért, elvégre túlságosan is hiú ábrándokat dédelgetett, jót tett neki, hogy "felébresztették". Annie nevetése tényleg hatásvadász volt, ezt én se értettem, hogy minek tették bele.

Ami még szembe jutott, hogy a legtöbben olyan részleteket is képesek elnézni, amik nyíltan benne voltak az animében. Szóval, amikor olyan kommentet olvastam, hogy Annie csak a Katonai Rendőrséghez való csatlakozása után tudta meg, hogy Eren is képes óriássá változni, akkor komolyan elgondolkoztam azon, vajon a 8. részt látta-e az illető. Abban ugyanis Annie látta, ahogy Eren előbújt az óriástestből, Reiner, Bertholdt, Armin, Jean és Mikasa társaságában. (Az meg egy más kérdés, hogy utána Pixis nyíltan közölte mindenkivel, van egy "titkos fegyverük", Eren, aki óriássá tud változni.)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rui-chan 2013.09.17. 14:07-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Hypolt cuccoknál ez előfordul, de mondjuk tuti kevesebben reagálnának ilyen vehemensen a fanok közül, ha a fanyalgók 90%-a nem a pacing miatt sírna.
Tudod, ezzel az a gond, hogy a pacing egy roppantmód sarkalatos pontja az akciós-gyakós-shounen animéknek (mert ez AZ, hiába próbálja bárki is belemagyarázni, hogy ennél a cuccnál a sztori az elsődleges, mert ez nem igaz) és - ahogy abban a korábbi bejegyzésben is írtam volt - ha azzal nem stimmel valami, akkor kártyavárként dől össze az egész, végeztesen magával rántva a korrekt sztorimesélés és karakterkezelés+fejlődés intézményét. (Azt nem tudom, hogy a mangában mi van, de próbálok attól elvonatkoztatni.)
Titkos írta:(Btw, a HOTD-ban még a mangából sem tudni a mai napig, szinte semmit a zombikról... Ja bocs, az "guilty pleasure" és akkor minden hülyeség el van nézve neki...)
A HotD más eset... arról úgyis tudja a többség, hogy szar, ezért sincsenek égbekiáltó elvárásaink tőle. Legalábbis nekem. És jól mondod, guilty pleasure, el is van nézve neki, ahogy millióegy egyéb zagyvasága is.
Titkos írta:De tényleg, pl. a sztorival mi a hatalmas nagy gond azon kívül, hogy "lassú"?
A sztorimesélés borzalmasan kaotikus (egyszer annyi infó szakad az ember képébe, hogy győzzünk kapkodni, másszor meg megalszik a szánkban a tej, mire eljutunk valahová), cheap sokkolások orrba-szájba és az egész úgy csinál, mintha legalábbis ő találta volna fel a spanyol viaszt, holott nem több az egész, mint egy standard "emberek vs random monszták" animés felállás, csak cseréld ki a monsztákat ezúttal óriásokra.
Titkos írta:(Ja bocs, elfelejtettem, hogy ő is szar/semmilyen/stb. karakter.)
Titkos írta:Ti a sorozatot unjátok, én meg ezt.
Én meg az efféle válaszreakciókat...
Titkos írta:Ha ez megint a pacingről szól, akkor meg lenne egy kérdésem, mert erről is kétféle véleményt láttam: volt, aki azt mondta (pl. te is), hogy a manga sebessége teljesen rendben van
Én ilyet biztos nem mondtam, since nem ismerem a mangát vagy, ha mégis, hát max feltételezés szintjén jöhetett elő.

>Rui-chan

Na igen, valami ilyesmi válaszreakciót vártam volna, úgyhogy ezúton is kösz.

(Csak mikor már negyedszerre is olvasom itt, meg máshol is, hogy "talán a hate-ereknek erre most nem lesz panaszuk", akkor kicsit felszökik bennem a pumpa, még ha nem is veszem magamra, lévén baromira nem tartom magam haternek.)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Junchi hagyd szerintem a rajongókat rajongani nekem is vannak kedvenceim amibe fáj ha belekötnek.

Nekik tetszik... nekünk nem ennyi...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos: Én nem vagyok hater, mint tudod, de IMHO picit erősebb volt a hozzászólásod hangvétele Junichi & Jim felé, mint amilyen lehetett volna. Nem tetszik nekik, még érveket is hoztak fel, hogy miért, legyen ez az ő bajuk. XD

@Junicihi: Magam részéről ha neked HotD lehet guilty pleasure, nekem lehet az SnK. d: De most viccet félretéve IMHO SnK nem a világ megváltó. Szeretem dicsérni, amikor egy-egy jelent erős, jó, ütős (lásd pl. szerintem is jó volt az a ~10 perces kis játék Ármin, Annie, Eren között & körül az volt -> szerintem is gáz volt Annie orgazmikus feje), és hónapok óta talán ezt az animét tartom én elöször ismét igazán szórakoztatónak. Tegyük hozzá én limitáltan ülök csak le animét nézni, gyakorta inkább újranézek dolgokat, ezért a ismereteim végesek. (Bár neki lehet ülni MAL-on a listámnak, azért szerintem impresszív mennyiségű sorozatot fogyasztottam el az évek alatt. XD)

Emellett nem fogod elhinni, de én SnK-t nem csak a darálás miatt nézem. Nem tudom, hogy mi volt az írói szándék. Nem tudom, hogy mi volt a rendezői szándék. De nem lett belőle egy darálós shonen. Nekem tetszenek a közjátékok, mivel ezek adják a build-upot az adott daráláshoz. (Legalábbis számomra.) Mindemellett a pacingnek valóban vannak gondjai. Trost arcért én még mindig csak limitáltan bocsájtottam meg, és mint ahogy azt pár wall of texttel (Rui & Titkos produkciói engem mindig ámulatba ejtenek :dirr: De örömmel olvasom őket hétről hétre) feljebb írtam engem dühített, hogy pár résszel ezelőtt már megint több mint 3 perces előző rész tartalmából volt. Az "állóképesanimációkról" nem beszélve.

FYI a legutóbbi cucc, amit rajongással övezve néztem az a Fate/Zero volt, ott sem volt minden részben darálás, nem is kellett, karakter dráma rulz. (Természetesen nem akarom Snk-t és Fate/Zerot egy lapra tenni, mert az utóbbi animation budgetje valószíüleg messze SnKé fölött volt.) Ajánlom mindenkinek.

tl;dr: Mindenkinek chill. (Tudom. Nekem is.) Nem hibátlan a sorozat. De egyes erős pontjai miatt egyes hibáit meg lehet azért bocsájtani. Ismétlem még egyszer és utoljára: Szerintem.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem sem váltja meg a világot a sorozat, de nem is vártam tőle.
Lehet hogy nekem van a béka segge alatt a kritikai érzékem, de esküszöm, nem látom azokat a hibákat, amiket soroltok. És nem arról van szó, hogy nem akarom látni (volt jelentős rajongásom, aminél ott sorolták a hibáit, én meg még bólogattam is hozzá). De még amikor Titkos mondja, hogy lassú, akkor is csak nézek, hogy hol? Én egyszerűen nem érzem lassúnak. A Blood+, na az lassú volt. Meg a Read or Die TV.
Meg nem érzem a szereplőket defektesnek, pedig próbálom figyelni a dolgot. Persze lehet, hogy nem a megfelelő dolgokra figyelek. És néha az jut eszembe, hogy lehet tényleg bennem van a hiba, hogy nekem tetszik, hiszen valami brutálisan kiakaszt pár embert, ami nekem fel sem tűnik.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Egyik ismerősöm kritikája a cuccról:
SNK halálos titáninvázió, együnk embert!

AZ új őrülethez én is sikeresen felzárkóztam, és elkezdtem nézni a Shingeki no Kyojin-t (Attack on titan). Eleinte szkeptikus voltam vele kapcsolatba, de már 22.résznél tartok (eddig van kint) és igen élvezetes. A grafikája hagy némi kívánnivalót maga után, de ettől eltekintve a szédületes mozgások, tökéletes koreográfiák mekkája. Egyes titánok viccesek, mégis halálosak, mások aranyosak, maga a faj szórakoztató. Maga a történet eleinte elég zavarosnak tűnt, de a végére csak kikerekedett a dolog és teljesen élvezhető animévé fejlődött. Azt viszont még nem sikerült kideríteni, hogy hogy lesz ebből 25 rész, mert a 22. részben annyira kevés információval rendelkezünk még az összképről, hogy elképzelhetetlen ilyen rövid időintervallumba besűríteni egy ennyire komplex történetet. Mindenesetre reménykedem a hosszabbításban, mert nem ártana még kifejteniük néhány dolgot. Ha mégis bele fog férni a tervezett 25 részbe, akkor azért imádkozhatunk, hogy ne csapják össze az egészet és tűl se pörögjön, mert az elrontaná az eddig tökéletes tempóban hullámtó cselekményt.
Először félve néztem bele, mert túl felkapott volt, és úgy gondoltam, megint valami ócska sablon, ami csak a vak tömegeknek tetszik. 3 rész után tiszta volt, hogy miért örvend ekkora népszerűségnek. Olyan középkori feelingje van, de mégis modern és akciódús, emellett az alaptörténetet sem hanyagolja el.
Nem a kedvencem ez a műfaj, de mindent összevetve 10/8. Tetszett:D

De mi volt az a két rész chibishow a végén?:D Sírtam a röhögéstől, ahogy saját magát figurázza ki a sorozat. Kimondottan feldobta az összképet, mert a legletargikusabb részeknél adták ki ezeket, így nem szontyolodott el a néző, még akkor sem, ha a kedvenc karakterei épp meg lettek éve.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Látjátok egy jó kis veszekedés ,hogy össze hozza a "családot" . :D Több hozzá szólást gyártunk itt egy nap mint a többi topicban két hét alatt. ::^_^::

(Ja amúgy az a mosómedvés sorozat tényleg aranyos)

Titkos mester amúgy a magyarázatod több helyütt helytálló el is fogadtam volna ha Rui nem tolja föl az agyvizem, lényegében miatta nem érdekel a sorozat befejezése.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

JimRaynor írta:Titkos mester amúgy a magyarázatod több helyütt helytálló el is fogadtam volna ha Rui nem tolja föl az agyvizem, lényegében miatta nem érdekel a sorozat befejezése.
Wow, ez most "jól" esett. :(

Elnézést kérek, ha nyers voltam, még így is rajtad csattant a kiakadásom, legalább is van egy ilyen érzésem, hogy erősen magadra vetted, pedig leginkább az AA-s társasággal van bajom. (Az viszont tényleg igaz, hogy direkt nem írtam tegnap, mert fáradt voltam értelmes magyarázatot adni a felvetéseidre és talán még jobban megsértettelek volna.) Vagy az volt a problémád, hogy leírtam bizonyos dolgokat, amiket észrevettem az animében? Nem akarok senkivel haragban lenni, szóval szeretném lezárni vagy valamilyen szinten megbeszélni.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta: Wow, ez most "jól" esett. :(

Elnézést kérek, ha nyers voltam, még így is rajtad csattant a kiakadásom, legalább is van egy ilyen érzésem, hogy erősen magadra vetted, pedig leginkább az AA-s társasággal van bajom.
Nézd nagyrészt elszállt a mérgem nincs harag ,de ez egy kicsi fórum családias bagázzsal nálunk legfeljebb csak maximum pohár csörgés van néha, nem szoktunk tányért csapkodni egymás fejéhez....
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Deja vue... mintha az AA spoiler topicjába csöppentem volna a sorozat indulásának környékén. Ott mentek ilyen viták, ráadásul pont ugyanezen kérdések miatt. ^^'

Love & Peace gyerekek! Nem mindenkinek egyforma az ízlése, ami az egyik embernek csak apróbb szépséghiba, az lehet, hogy másnak már megbocsáthatatlan vétek. Engem speciel egyáltalán nem zavar a lassú tempó (mondjuk én nem is darálós shounenként tekintek a sorozatra), a megválaszolatlan kérdéseket meg kimondottan szeretem, mert megmozgatják az agyamat, és fenntartják az érdeklődésemet a sorozat iránt. Ha már tudnánk, hogy hogyan épült a titokzatos fal, és hogy mi az ellenség célja, akkor lehet, hogy feleennyire se várnám hétről-hétre a sorozatot. És én teljesen elfogadhatónak tartom Rui-chan lejjebb leírt magyarázatát arra, hogy miért nem hatékonyabbak az emberek a titánok elleni harcban. Azt mondjuk túlzásnak tartom, hogy sokan rögtön az évtized animéjének kiáltották ki a sorozatot, de számomra akkor is egy jó anime, és ha véget ér rögtön ugrom a mangára, mert érdekelnek a válaszok azokra a kérdésekre. ^^

Az llegutóbbi részhez: Nekem nem hiányzott volna a rakparti verekedés, és nem volt szimpi se az álomvilágban élő fiú, se a flegma csaj. ^^' A rész második fele viszont nagyon tetszett, kivéve Annie vihogását, mert az tényleg OOC volt, egy gúnyos mosoly sokkal jobban illett volna hozzá. Eren meg szerintem még nem dolgozta fel, hogy gyakorlatilag elárulta valaki, akit a bajtársának tekintett. Plusz Annie is olyan mint ő, és ezért gondolom valamilyen szinten rokonszenvez vele, da majd csak eszébe jut, hogy mennyi kegyetlenséget tett, és akkor megkapjuk majd azt az OP-ban elővetített, városromboló titán vs. titán harcot.

Ja, ezt még:
Titkos írta:Rivaille érzéseiben én sem vagyok biztos, Petra viszont ha jól értem, házasságról ábrándozott az apjának, ilyet azért szerintem nem írunk egy olyan emberről, akit csak tisztelünk. ^^"
Abban a levélben szó sem volt házasságról, csak annyi volt, hogy Levi annyira értékelte Petra képességeit, hogy bevette a csapatába, és hogy Petra Levi( szolgálatának)nak szenteli az életét. :wink:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na bocsi, délután mennem kellett, pedig úgy voltam vele, hogy akkor én is leírok mindent a témával kapcsolatban, aztán utána lenyugszom. Nem akarom újrakezdeni én sem a balhét, csak még reagálok az azóta felgyűlt dolgokra.
Rui-chan írta:Lol, Titkos aztán megmondta. XD
Lehet jobban is, mint kellett volna, csak bennem meg ez gyűlt fel, ahogy Jimben az anime iránti harag, aztán még pluszba eszembe jutottak más emberek fikázásai is, amiket ugyan máshol olvastam, de gondoltam, akkor már itt is felhozom. Azt mondjuk tényleg nem értettem soha, hogy ha van egy 25 részes sorozat, de mondjuk már a 12-13-as rész körül idegesít valakit (esetleg még hamarabb), akkor minek szenvedi végig? Nem azt mondom, hogy "ha nem tetszik, minek nézed?", mert tőlem végig is nézheti, csak szerintem magát kínozza, ahogy minden héten szenved (elmondása szerint), de azért várja, nézi, majd fikázza. Nyilván ha 12-13 rész alatt sem jött be neki a koncepció, nem az utolsó pár részekben fog az egész sztori pálfordulni. Mondjuk Jimnél meg igazából az ellenkezőjét nem értettem: ha eddig eljutott, ezt a maradék két részt már igazán lenyomhatná. XD Vagy még jobb: kezdje el a mangát, az jóval előrébb jár, kap válaszokat a Falra és miegymásra, plusz az manga, ergo olyan sebességgel olvassa, ahogy akarja, nem kell az anime vontatott sztorijával szenvednie. (Már ameddig el nem jut ugye a jelenlegi utolsó fejezetig, de ahogy kiborult az egész Shingekitől, kétlem, hogy utána havonta várná az újabb chaptereket, viszont legalább az eddig kijött részek választ adnának pár kérdésére. XD)

Ez meg már az én egyéni szoc problémám, de annyival szarabb sorozatok is vannak ennél, amiket bezzeg dicsérnek, minden hibájukat elnézik, pusztán azért, mert mondjuk van bennük egy olyan karakter, akit csípnek, vagy a fanservice-igényük ki van elégítve. Pl. nekem tetszett a Mirai Nikki, de az aztán nem egy Shingeki, főleg nem sztori szempontjából, konkrétan nem egy ordító baromság található benne. Erre az emberek 90%-a az egekbe magasztalta, mert "OMG, IT'S YUNO! *___*" (Btw, Junchi, emlékszem, ez nálad is feljebb húzta az értékelést, mintha egy yandere csaj menteni tudná a sztori hülyeségeit. :-P ) Érdekes, hogy annál pl. tizedannyi alázást nem olvastam, pedig ott még lett is volna mibe belekötni bőséggel. Erre ennél az óriásosnál (ahol meg szerintem pont hogy kellően részletes és jól összerakott a sztori) lépten nyomon, szinte epizódonként belerúgnak valamibe (ha nem találnak rá indokot, addig keresik, amíg meg nem lesz) és úgy adják elő, mintha valami összegányolt tákolmány lenne. Persze, nem tökéletes, persze, érződik, hogy a fazon egy elsőmangás mangaka és még van hová fejlődnie, de basszus, bár minden mangaka csak ennyire "szar" első mangát csinálna és ezután csak jobbakat, aztán akkor nagyítóval kéne keresnünk 1-1 szezonban a rossz animéket szvsz. De tényleg, most így visszagondolva, nem is nagyon emlékszem, hogy "a sztori gáz" indokukat kifejtették-e valaha bárkik is azon túl, hogy "há' rossz, mer' lassú és...mer' lassú". XD (Jó, Jim tényleg szépen összeírta a gondjait és ő legalább konkrétumokat is mondott, viszont azok nagy része meg lesz magyarázva később, szal...)

Oké, nekem is van olyan sorozat, amit nem tartok sokra, csak megszokásból, vagy "reményből" nézem, de nem is csinálom azt, hogy minden rész után szőrszálhasogatva felsorolom a számomra összes zavaró tényezőt belőlük. (Különben pl. a Bake topic már eléggé tele lenne. XD) Illetve ha már elérik azt a pontot, hogy még "for the lulz" alapon sem szórakoztatnak, akkor dobom is őket azonnal, nem vagyok mazochista. XD Lásd a Naruto mangát, ott elég sokáig elröhögtem azon, hogy "és igen, Kishi megint megcsinálta, bebizonyította, hogy mindig van nála lejjebb! XD", de nem szólogattam be a fanoknak minden fejezet után és amikor átbillent a sztori azon a ponton, hogy "oké, ez már nem viccesen gáz, hanem nagyon gáz...", dobtam is egyből, azóta csak kósza hírek alapján tudom, hogy hol tart a történet. De Shingekinél még csak azt sem látom, hogy valaki for the lulz alapon nézné, mert mondjuk röhög azon, ahogy az óriások embereket esznek, vagy amikor egyes karik hülye fejeket vágnak, de nem... Egyszerűen rágják a kefét részről-részre. ^^"
Rui-chan írta:(Ugye ők úgy tartják, hogy a Falak Isten ajándéka és nem szabad megbecsteleníteni, meg csak ez az egyetlen védelem az óriások ellen.)
Megjegyzem, ez bennem is csak erősíti a tényt, hogy azon sem lepődnék meg, ha nem az emberek építették volna a falat, vagy legalábbis nem "hagyományos módon" és ezért van az, hogy ilyen "hülyén állnak hozzá", mert nem "saját fejlesztés". Amúgy ha már a Fal: ugye tegnap írtam, hogy egyszerűen azért nem volt azon túl semmilyen belső védelmük (pl. lőtér a város közepén, amit Jim javasolt), mert egyszerűen nem is gondolták, hogy valaha átjutnak az óriások. Egyik töris ismerősöm mesélte, hogy pl. a Maginot-vonalon azért nem tervezték megfordíthatóra az ágyúkat, mert "minek azt? úgyis szemből támadnak majd a németek, már ha egyáltalán támadnak..." Sosem találnátok ki, mi történt... XD Úgyhogy lehet, hogy a Shingekiben hülyeségnek tűnik, de még a való életben is láttunk rá hasonló példát. XD
Rui-chan írta:A kinti világról szóló könyvek be vannak tiltva, börtönbe is kerülhet az az ember, akinek a birtokában van. Ez még az 5. részben szerepel, amikor Eren visszaemlékszik, hogy Armin mutatott neki egy könyvet.
Ez pl. nekem sem volt egyértelmű (mármint láttam, hogy azt a könyvet úgy forgatták, mint egy kincset, de azt nem gondoltam, hogy konkrétan tiltják, hogy ilyen legyen a gyűjteményedben), de simán egybevág az eddigiekkel. (Aki meg ezt is furcsának találná, emlékezzen vissza, hogy a valódi középkorban milyen befolyással bírt az egyház, hány ember mert nekik ellenszegülni és azok nagy része hogy végezte...) Szóval én az "ellustultak" magyarázattal is teljesen elégedett voltam, de ezek után még érthetőbb, miért kíváncsiak kevesen a Falon túli világra.
Rui-chan írta:Ami még szembe jutott, hogy a legtöbben olyan részleteket is képesek elnézni, amik nyíltan benne voltak az animében. Szóval, amikor olyan kommentet olvastam, hogy Annie csak a Katonai Rendőrséghez való csatlakozása után tudta meg, hogy Eren is képes óriássá változni, akkor komolyan elgondolkoztam azon, vajon a 8. részt látta-e az illető. Abban ugyanis Annie látta, ahogy Eren előbújt az óriástestből, Reiner, Bertholdt, Armin, Jean és Mikasa társaságában. (Az meg egy más kérdés, hogy utána Pixis nyíltan közölte mindenkivel, van egy "titkos fegyverük", Eren, aki óriássá tud változni.)
Na igen, az ilyen fazonokra most nem tértem ki, meg szerencsére Aoin nem is rémlik, hogy találkoztam volna hasonlóval, de aki meg álmosan, részegen, drogosan, figyelmetlenül, vagy egyéb módon nézi, aztán utólag nyavalyog, hogy "ez plothole!", vagy "nem értem, most mi van?", azzal végképp nem tudok mit csinálni, ellenben ajánlom nekik a K-ON-t, ott nem kell aggódni, hogy esetleg bármi fontosról lemarad az ember. :-P
Junchi írta:Tudod, ezzel az a gond, hogy a pacing egy roppantmód sarkalatos pontja az akciós-gyakós-shounen animéknek (mert ez AZ, hiába próbálja bárki is belemagyarázni, hogy ennél a cuccnál a sztori az elsődleges, mert ez nem igaz) és - ahogy abban a korábbi bejegyzésben is írtam volt - ha azzal nem stimmel valami, akkor kártyavárként dől össze az egész, végeztesen magával rántva a korrekt sztorimesélés és karakterkezelés+fejlődés intézményét. (Azt nem tudom, hogy a mangában mi van, de próbálok attól elvonatkoztatni.)
Ebben mondjuk Cruellel és Marikóval értek egyet: ez nekem sem csak egy darálós shounen. Nem mondom, hogy a sztorira van az egész kihegyezve (akkor már inkább a karakterekre), de azt állítom, hogy a történeti rész igenis a harcok előtt jár fontosságban. Ha nem így lenne, akkor minden epizódra megkapnánk mondjuk a "10 halott titán / rész" arányt. Ehhez képest sokszor az is megesik, hogy végigdumálnak a szereplők egy fél epizódot, vagy akár egy egészet, mert a készítők azt tartják a legfontosabbnak, hogy egy adott helyzetre hogyan reagál X vagy Y karakter. (Az AA-s vérpistikék jellemzően ilyenkor húzzák a szájukat, hogy "unalmas" és hogy "nem történik benne semmi", pedig történik, csak ők azok, akik tényleg a darálás miatt ülnek le elé, ergo már csak ebből is látszik, hogy elsősorban nem egy gyakós cucc, elvégre akkor meg lennének vele elégedve.) Meg most ne mondd már, hogy te nem látsz semmi különbséget mondjuk egy Shingeki és egy Beelzebub, Blood Lad, Fairy Tail, stb. között sztoriban. Ezekben valóban a bunyó a lényeg, aztán "alátolnak" egy alibi háttérsztorit, míg azért a Shingekiben ezt nem mondanám.

A pacingről: valóban vannak lassabb részei a sorozatnak, de nem érzem úgy, hogy ez az egészet maga alá temetné. Meg amikor úgy voltam vele, hogy "fú, de kevés dolog történt ebben az epizódban", elgondolkodtam, hogy "vajon ha én lennék a rendező, mit vettem volna ki belőle, hogyan pörgettem volna fel, hogy jobb legyen?" és az a helyzet, hogy nem jutott eszembe ilyen. Ott esett le, hogy akármit szedtem volna ki, hogy növeljem a sebességet, az mind vagy a szereplők, vagy a sztori rovására ment volna. Így nézve mindjárt megbocsátóbb az ember. (Főleg, hogy van sok shounen anime, ahol aztán tényleg arra ment ki a játék, hogy pörögjön mondjuk a mangához képest, meg minden epizódra jusson valami harc, cserébe a sztori lett valami kibelezett fércmű, ami a mangában még gyönyörűen fel volt építve, csak az animések feláldozták azt a fanservice oltárán. Örülök, hogy itt nem így tettek.) Szóval nem mindegy, hogy esetleg az "időhúzás" közben jó poénok, fontos infók, vagy karakterfejlődés történik, vagy pedig tényleg csak húzzák. Lásd pl. ha a Dragonballban az megy, hogy egy 25 perces részből 15 percig áll egymással szemben két karakter, csúnyán néznek, a kamera pedig hatvan oldalról veszi őket, akkor az tényleg semmittevő húzás, mert ennyi idő még feszültségkeltésnek is sok. Na most a Shingekiben tán egy ilyen részre emlékszem, Trost vége körül, amikor a kőcipelésnél húzták a sztorit. Az engem is felcseszett némileg és ott lett is volna miből "vágni", hogy kurtább legyen a rész, de bőven túl lehetett élni azt is, azóta pedig semmi gondom a sebességgel. (Btw, az egész Trost arc is úgy maradt meg sok emberben, mint egy "Namek 2", pedig a lezáró 2-3 "köves" epizódtól eltekintve szerintem az arc többi része teljesen rendben volt.)
Junchi írta:A HotD más eset... arról úgyis tudja a többség, hogy szar, ezért sincsenek égbekiáltó elvárásaink tőle. Legalábbis nekem. És jól mondod, guilty pleasure, el is van nézve neki, ahogy millióegy egyéb zagyvasága is.
Igen, csak néha tényleg olyan rossz látni, hogy a Shingekinél hatvanszor gázabb animéken élvezkednek, míg ebbe epizódonként rúgnak bele. Meg oké, sorolják fel a negatívumokat, de ezek kb. csak azokat sorolják, mintha másból sem állna ki az anime. (És ja, abba most bele se menjünk, amit Rui is írt, hogy sokszor ezek a negatívumok 50%-ban légbőlkapott "érvek".) A másik meg pont ez, hogy szerintem a Shingekit sem kellene ekkora elvárásokkal nézni (csak azért, mert épp ez az aktuális hype anime, vagy tudom is én miért) és akkor te sem csalódnál benne ennyit. Én amikor elkezdtem, annyit vártam el tőle, hogy "emberek vs. óriások látványos, cool és nem ritkán durva harca", ezt kb. maradéktalanul meg is kaptam, ja, meg azt, hogy valóban "eltér a standardtól", ahogy mondod. Az, hogy van mögötte rendes sztori is, titán-emberek, stb. már mind a "bónusz" kategóriába tartoztak nálam és így baromi jól szórakoztam rajta végig. :) Ergo az én elvárásaimat még bőven meg is ugrotta a cucc, pedig én sem teljesen random ültem le elé, sőt, emlékeztem, hogy "ja, tudom, ez volt az, amit Uson már akkor hypoltak, amikor 1-2 fejezet volt kinn a mangájából..."
Junchi írta:A sztorimesélés borzalmasan kaotikus (egyszer annyi infó szakad az ember képébe, hogy győzzünk kapkodni, másszor meg megalszik a szánkban a tej, mire eljutunk valahová), cheap sokkolások orrba-szájba és az egész úgy csinál, mintha legalábbis ő találta volna fel a spanyol viaszt, holott nem több az egész, mint egy standard "emberek vs random monszták" animés felállás, csak cseréld ki a monsztákat ezúttal óriásokra.
Engem az infók és események adagolási sebessége nem zavart, meg nem érzem úgy, hogy lenne valami "szabály" erre nézve, hogy mondjuk "egy epizódon belül maximum három új infó lehet, de legalább egy mindenképpen legyen!". A "cheap sokkolások" nálam rendre betaláltak, főleg, ha epic volt a zene és a látvány is melléjük. XD (Jó példa erre a legutóbbi rész vége, ami még úgy is ütött, hogy már 4-5 epizóddal korábban megtudtam, hogy Annie lesz a hunyó.) Ezt a "spanyol viasz" dolgot viszont abszolút nem érzem a sorozaton, nem lehet, hogy te látod bele, megtámogatva az elméletedet azzal, hogy most ez az év "divataniméje"? A látványos grafikát és ütős zenét leszámítva én nem érzem úgy, hogy annyira "hypolná magát" a cucc. Ja és amúgy a standard "emberek vs. szörnyek" sztori nálam nem ez (mert ez már bőven túl van rajta szerencsére), hanem mondjuk animében egy Blue Gender vagy mangában egy Terraformars. Nem tudom, ezekből mennyit láttál, de ha az arcodat marod a Shingekitől, mindenképpen less beléjük, véleményformáló hatással lesznek rád. XD
Junchi írta:
Titkos írta:(Ja bocs, elfelejtettem, hogy ő is szar/semmilyen/stb. karakter.)
Titkos írta:Ti a sorozatot unjátok, én meg ezt.
Én meg az efféle válaszreakciókat...
Bocsi, itt tényleg én is átmentem már hisztibe, de nincs igazam, hogy Erenhez is így állnak hozzá? Mindenki leszólta már kb. a sorozat eleje óta, pusztán amiatt, hogy 12 évesen hogyan viselkedik, hogy "na, ezt már ismerem, megjött a szokásos idegesítő shounen-hős!". Jellemzően azok a legjobban, akik AA-n a "mesterhármason" (Naruto-Bleach-OP) kívül más shounen mangát még csak távolról sem láttak. Azóta meg hiába mutatta már érzelmek egész széles skáláját, be lett skatulyázva ebbe a szerepbe. (Szerinted is csak abban a rövid pillanatban volt cool, amíg az óriás szájában monologizált. XD)
Junchi írta:
Titkos írta:Ha ez megint a pacingről szól, akkor meg lenne egy kérdésem, mert erről is kétféle véleményt láttam: volt, aki azt mondta (pl. te is), hogy a manga sebessége teljesen rendben van
Én ilyet biztos nem mondtam, since nem ismerem a mangát vagy, ha mégis, hát max feltételezés szintjén jöhetett elő.
Na, előkerestem, nem így írtad szó szerint, de majdnem. XD Konkrétan erre a részre gondolok:

"Nem is a manga tempójával van itt elsődlegesen gond, hanem azzal, ahogy az anime hozzááll az egészhez. Egyik haver alig pár nap alatt letolta a mangát és már be is rendelte az első 3 kötetet – na, ő folyamatosan tájékoztat, hogy mennyivel másabb az anime, mint a manga. Előbbi egyszerűen nem tudja jól beosztani az időt."

És akkor itt térnék vissza arra, hogy miért is nem tud szerinted a rendező történetet mesélni? Erre céloztál? Mert tény, hogy biztos "rétesebb ízű" az anime a mangához képest, de akkor tényleg érdekelne, hogy szerinted pl. hogyan lehetne felturbózni? Mert szerintem ha bármit is kiveszünk belőle, akkor az később visszaüt a történet vagy a karakterek frontján, lásd, amit fentebb írtam.
Junchi írta:>Rui-chan

Na igen, valami ilyesmi válaszreakciót vártam volna, úgyhogy ezúton is kösz.

(Csak mikor már negyedszerre is olvasom itt, meg máshol is, hogy "talán a hate-ereknek erre most nem lesz panaszuk", akkor kicsit felszökik bennem a pumpa, még ha nem is veszem magamra, lévén baromira nem tartom magam haternek.)
Igen, mert nem tudom, mennyire jársz AA-n a Shingeki topicba, de egy agyrém, ami ott megy. Ezt már fentebb leírtam, a lényeg az, hogy kívülről totál olyan, mintha egy rakás önkínzó hülyegyerek nézne hétről-hétre egy olyan animét, amit egyébként utál, de végigszenvedi véres verejtékkel, csak azért, hogy aztán minden vasárnap jól "beolvashasson" a fanjainak és utána elégedetten dörzsölhesse a markát, hogy "fú, atomkirály vagyok, ezt a hype-animét is ki fogom csinálni!" Nem mondom, hogy rendszeresen járok oda (az kéne még...), de pusztán az a pár kíváncsiságból tett látogatás, illetve Rui-chan beszámolói elegek voltak ahhoz, hogy felmenjen tőlük a vérnyomásom, pedig amúgy nem vagyok az a komolyan dühbe jövő ember. A dolgot már csak hatványozta, amit pl. Mariko írt, hogy az egyik ilyen nagy "lealázónak" megnézte a MAL listáját és mindegyik cucc slice of life volt, amit eddig nézett. (Kb. mintha én mondjuk elkezdeném a Kuroko no Basukét, aztán pusztán azért, mert sportanime, jól lehúznám, mert engem a sport untat. Persze nem csinálnék ilyet, sőt, valszeg kedvelném, ha a műfaját leszámítva amúgy rendben van, de szerintem az ilyen fentebb emlegetett fazonok tényleg csak felugrottak a hype vonatra, aztán 5 perc után rájöttek, hogy nem érzik ott jól magukat, de azért maradnak és összeköpködik szotyolával a kupét, szétverik a székeket, stb, hogy ennél a vonatos metaforánál maradjak. XD) Ilyen azért itt nem igazán történt, szóval amikor "hatereket" emlegetünk, szerintem Rui és én is inkább az AA-bagázsra gondolunk. Persze jogos kérdés lenne, hogy akkor miért nem velük vitázunk, amelyre két válasz is van: 1. Ezekkel nem lehet... 2. A modok arrafelé olyan "igazságosak", hogy ha egy olyan postot lenyomnék ott valamelyik haternek, mint amilyet itt fentebb beírtam, minimum permabant kapnék. XD (Jó, azért abból a szempontból még furdal a kíváncsiság, hogy OJ vajon tényleg abbahagyta az egész sorozatot a nyolcadik rész körül, vagy "stalkerként" azóta is követi? XD Röhögnék, ha beírna valami olyasmit, hogy "Bazz, úgy voltam vele, belenézek, hogy mivel zárták le az animét, erre most már nem csak Hulk van, hanem Abomination is, 1/10, végeztem ezzel a sorozattal." XDDD)
Cruel Angel írta:@Titkos: Én nem vagyok hater, mint tudod, de IMHO picit erősebb volt a hozzászólásod hangvétele Junichi & Jim felé, mint amilyen lehetett volna. Nem tetszik nekik, még érveket is hoztak fel, hogy miért, legyen ez az ő bajuk. XD
Igen, ezt most már én is belátom, kissé az AA-n meg egyéb helyeken tapasztalt vélemények iránti haragomat is rájuk vetítettem ki, elnézést kérek. Meg sajnos azt is eszembe juttatták, hogy egyre elterjedtebb viselkedés lett, hogy míg korábban 10 animéből 9-et agyonajnározott a nép, most a legtöbbre csak a köpködés megy. Oké, rá lehet fogni, hogy azért, mert "ilyen szar lett mára ez a múfaj", de könyörgöm, azért nem ennyire! Nem mondom, hogy a "fanoljunk mindent, ami anime!" szemellenzős viselkedés követendő példa, de most már mintha ennek az ellentéte vált volna divattá, ami bizony még a leghardcoreabb fanboy/fangirl viselkedésnél is idegesítőbb tud lenni, persze szvsz. Van egy csomó kiégett vén fan, akiknek az ingerküszöbe már annyira az egekben van, hogy csoda, ha létezik még anime, ami megüti azt. A sok kis AA-s "Randompisti" meg eltanulja ezt a "nagy öregektől", mert ugye ez "milyen menő már", aztán 4-5 anime után már úgy érzik, hogy ők is képesek megítélni és a helyén kezelni a sorozatokat, aztán az ilyenekből születnek olyan postok, amikor Pistike leszólja a Shingekit, hogy micsoda egy csődtömeg, ellenben felhozza ellenpéldának mondjuk a Highschool DxD-t, hogy az milyen zseniális, de jó a plotja, stb. (Ja, ha a plot alatt melleket és seggeket ért, akkor kétségtelenül... XD) Jó, lenyugszom. XD
Cruel Angel írta:...és hónapok óta talán ezt az animét tartom én elöször ismét igazán szórakoztatónak. Tegyük hozzá én limitáltan ülök csak le animét nézni, gyakorta inkább újranézek dolgokat, ezért a ismereteim végesek. (Bár neki lehet ülni MAL-on a listámnak, azért szerintem impresszív mennyiségű sorozatot fogyasztottam el az évek alatt. XD)
+1 Ez, köszönöm! Valószínűleg ezért is fáj nekem, ha ezt a sorozatot "bántják", mert szerintem évek óta nem élveztem ennyire animét, először a Mira Nikkihez akartam hasonlítani élményben, de szerintem az is elmarad mögötte, ez már majdnem Gurren Lagann-szint, mármint hangulatban. Mert oké, én elhiszem, hogy van olyan shounen cucc, ami karakterekben vagy történetben tud ennél jobbat is mutatni, ellenben amiben ilyen minden egyes pillanatot átszövő hihetetlen atmoszféra van...nos, az tényleg ritkaság. És most nem csak a látványos harcokra, meg a hasonló grandiózus jelenetekre gondolok, két szereplő beszélgetése is abszolút le tud kötni, nézés közben szinte folyamatosan azt érzem, mintha egy lennék a karakterek közül. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány anime tudott eddig ennyire magával ragadni. És ez talán még jobban minősíti a rendezőt, mint a mangakát.
Cruel Angel írta:FYI a legutóbbi cucc, amit rajongással övezve néztem az a Fate/Zero volt, ott sem volt minden részben darálás, nem is kellett, karakter dráma rulz. (Természetesen nem akarom Snk-t és Fate/Zerot egy lapra tenni, mert az utóbbi animation budgetje valószíüleg messze SnKé fölött volt.) Ajánlom mindenkinek.
Be van az is tervezve. :D Csak ugye előtte mégis csak Fate/Stay Night kéne, sőt, lehet azelőtt meg inkább még az eredeti játék. XD
Hakuma Riyuichi írta:Azt viszont még nem sikerült kideríteni, hogy hogy lesz ebből 25 rész, mert a 22. részben annyira kevés információval rendelkezünk még az összképről, hogy elképzelhetetlen ilyen rövid időintervallumba besűríteni egy ennyire komplex történetet.
Pontosan és erről van szó: nem lesz vége a 25. résszel. Persze "technikailag" vége lesz az animének, de erre a 25 részre nem úgy kell tekinteni, mint egy teljes történetre, aminek van eleje, közepe, vége, hanem inkább mint egy TV sorozat első évadának a végére. Sokan ezt sem tudták, vagy szándékosan csináltak úgy, mint akik nem tudják és emiatt is sírt a szájuk, hogy "hajj, hogy lesz ennek vége 25 rész alatt?" Erre azt tudom mondani, hogy utána kéne nézni, hogy az anime miből is készült és hogy az alapcucc mennyire hosszú, esetleg, hogy hol jár a története. Persze ilyenkor még mindig megjátszhatják a készítők, hogy anime original endinget dobnak össze a sorozatnak, de szerencsére ezzel mostanában egyre kevésbé élnek, ami nem gond, mert ritkán vette ki magát jól a dolog. (És a Shingekinél is szurkolok, hogy a rendező ne őrüljön meg a végére és az eddig 99%-ban közel perfekt munkáját ne az utolsó két epizódban tolja el. XD)
JimRaynor írta:Látjátok egy jó kis veszekedés ,hogy össze hozza a "családot" . :D Több hozzá szólást gyártunk itt egy nap mint a többi topicban két hét alatt. ::^_^::
Amúgy ja, meg azt néztem, hogy eddig kb. Rui meg én írtuk a "novellákat", Mariko, Cruel és Mordályos meg néha benéztek párepizódonként, de most, hogy te beírtál, még Junchi is egyből kommentelt. XD (Mondom, még OJ kéne és teljes a család.... XD)
Hakuma Riyuichi írta:De mi volt az a két rész chibishow a végén?:D Sírtam a röhögéstől, ahogy saját magát figurázza ki a sorozat. Kimondottan feldobta az összképet, mert a legletargikusabb részeknél adták ki ezeket, így nem szontyolodott el a néző, még akkor sem, ha a kedvenc karakterei épp meg lettek éve.
JimRaynor írta:(Ja amúgy az a mosómedvés sorozat tényleg aranyos)
Most már áruljátok el, hogy miről van szó, mert szerintem itt nekem csúnyán kimaradt valami. XD
JimRaynor írta:Titkos mester amúgy a magyarázatod több helyütt helytálló el is fogadtam volna ha Rui nem tolja föl az agyvizem, lényegében miatta nem érdekel a sorozat befejezése.
Örülök, de tényleg, rá miért rágtál be? ^^" Túl sok spoilerre utaló dolgot mondott, vagy csak a kelleténél többször írta be, hogy "remélem ez már a hatereknek is megfelel majd", vagy...? ^^" Persze ha tényleg nem akarsz róla beszélni, én sem erőltetem.
Mariko írta:Azt mondjuk túlzásnak tartom, hogy sokan rögtön az évtized animéjének kiáltották ki a sorozatot, de számomra akkor is egy jó anime, és ha véget ér rögtön ugrom a mangára, mert érdekelnek a válaszok azokra a kérdésekre. ^^
Persze, ez a szokásos hype körüli túlfanolás, amit nem kell komolyan venni. (Mondjuk ha nem is az évtizedé, de az év animéje "díjat" ettől nálam még valszeg csont nélkül meg fogja kapni. XD) A manga meg valóban "kötelező" lesz az anime vége után, már csak azért is, mert ha a spoilerkedés ilyen iramban folyik tovább, mire egyáltalán bejelentenék, hogy készül a második szezon, már az is tudni fogja a manga teljes történetét, aki egy oldalt sem olvasott belőle. ^^"
Mariko írta:Abban a levélben szó sem volt házasságról, csak annyi volt, hogy Levi annyira értékelte Petra képességeit, hogy bevette a csapatába, és hogy Petra Levi( szolgálatának)nak szenteli az életét. :wink:
Hmm, tényleg, valamit nagyon félrenéztem. ^^" Most amúgy csekkoltam Shingeki Wikin:

"Petra expresses great admiration for her commanding officer, and criticizes Auruo for imitating him. She notes that many people are surprised upon actually meeting him, and admits that he doesn't live up to the legend of Humanity's Strongest due to his many personality quirks and flaws. After her death, it is revealed that she wrote about him to her father and declared her intention to devote her life to him. The phrasing of her letters implies she may have had romantic feelings for him, and her father seeks out Levi to express his disapproval due to her young age."

És ha már Auruo:

"He is noted by Petra to actively imitate Levi, copying his unique speaking style, his haircut and even his cravat. Judging from the fact that Petra is idolizing Levi it is possible this was due to Auruo having some affection for her. As when Eren remembered the trust the Squad share to each other, Auruo is shown the first and only time wearing a gentle smile when he looks at her."

Ergo akkor tényleg az van, hogy a szerelmi háromszög egyik fél részéről sem lett hivatalosan megerősítve. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:
Cruel Angel írta:FYI a legutóbbi cucc, amit rajongással övezve néztem az a Fate/Zero volt, ott sem volt minden részben darálás, nem is kellett, karakter dráma rulz. (Természetesen nem akarom Snk-t és Fate/Zerot egy lapra tenni, mert az utóbbi animation budgetje valószíüleg messze SnKé fölött volt.) Ajánlom mindenkinek.
Be van az is tervezve. :D Csak ugye előtte mégis csak Fate/Stay Night kéne, sőt, lehet azelőtt meg inkább még az eredeti játék. XD
OFF: F/SN anime nem biztos, hogy a legélvezetesebb betekintést nyújt a történetbe. (Annál is inkább, mert úgy asszem 2/3-adnál nem csak nyomokban hanem határozottan tér el az eredeti játék bármely routejának történetétől, ami a kontinuitást Fate/Zeroval talán kicsit rontja. Itt a Sakurás mellék vágányra gondolok.) A játék nem rossz, bár ott meg a szokott TypeMoon exposition hell-ekkel kell szembenézni, amit izlés dolga, hogy ki, hogy visel. (Én tök jól, szeretem a useless universe buildinget. XD De kétségtelen néha ezért ül egy kicsit a sztori.)

Mindemellett igazából nem is szükséges F/Z-hez F/SN, mivel igazából egymást spoilolják. (F/SN esetén tudod, hogy mi lesz F/Z vége, F/Z előbbi megnézése után viszont tudod, hogy pár visszatérő szereplő kicsoda. Lásd pl. obviously evil looking pap bácsi valóban evil.) Arról nem beszélve, hogy nyáron jelentették be, hogy ufotable (F/Z-t animáló stúdió) le lett szerződtetve, hogy a közeljövőben F/SN témában egy újabb animét csináljon. Mivel semmit nem tudni, még az is lehet, hogy ismét töviről hegyire feldolgozzák a játékot, és akkor jobban jársz ha inkább azt nézed meg, nem a régebbi sorozatot. (Bár persze igen valószínű, hogy a harmadik utat fogják csak feldolgozni, tekintve, hogy abból még semmilyen adaptáció nem született. Ugyanakkor számomra kérdéses, hogy hogyan is tervezik ~ 25 részre nyújtani, ha az információk helyesek persze.) /OFF
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

No, hát jelentem, azóta nekem is sikerült lecsillapodnom, lévén nálam is erősen (és szükségtelenül) vörösben volt a rage-o-meter, csak mondom, ez a hater-dolog kissé érzékenyen érintett - mintha legalábbis mindenki egyből az lenne, aki valami negatívumot hoz fel a cucc kapcsán.
Titkos írta:(Btw, Junchi, emlékszem, ez nálad is feljebb húzta az értékelést, mintha egy yandere csaj menteni tudná a sztori hülyeségeit. :-P )
Na de a Mirai Nikki eleve egy "don't think, feel" sorozatnak indult, ahol már az első perctől kezdve bombázott minket a mangaka a WTF hülyeségeivel, szal természetes, hogy egészen máshogy állok hozzá, mint a Shingekihez, ami kimondottan jól indított, messze több intelligenciával és potenciával. (Btw Yuno engem kimondottan szórakoztatott; legalább arra az időre, amíg szerepelt, képes voltam elfelejteni, hogy mekkora bűnös sorozat ez. :D)
Titkos írta:Meg most ne mondd már, hogy te nem látsz semmi különbséget mondjuk egy Shingeki és egy Beelzebub, Blood Lad, Fairy Tail, stb. között sztoriban.
Az említett három a shounen-műfaj kvázi-legalja (IMHO), szal ezekhez képest naná, hogy többszörösen győztesnek számít a ShinKyo, ellenben mondjuk egy FMA: BH vagy Kenshin MANGA mellett már labdába sem rúghat, szal, ha kell is valami konkrét pozitív példa, jó shounen-sztorikat illetően, akkor mindenképp ez a kettő ugrik be..
Titkos írta:A másik meg pont ez, hogy szerintem a Shingekit sem kellene ekkora elvárásokkal nézni (csak azért, mert épp ez az aktuális hype anime, vagy tudom is én miért) és akkor te sem csalódnál benne ennyit.
A csalódás főleg akkor tud nagyon erős lenni, ha egyébként egy sorozat JÓL indul. Mert kár is lenne tagadni, kifejezetten élveztem az első egy-néhány részt, amit nem is egy fórumos hsz-em bizonyít, ezért is van az, hogy az elvárásaim igencsak a magasban pozicionálódtak. A léc viszont folyamatosan, egyre alacsonyabbra tevődött, mert nah, nekem nem tetszett mindaz, amit már nem is egyszer hangoztattam. A mostani Annie-s arc valamivel jobb, mint Trost volt, de az elejétől továbbra is fényévekre kullog.
Titkos írta:Ja és amúgy a standard "emberek vs. szörnyek" sztori nálam nem ez (mert ez már bőven túl van rajta szerencsére), hanem mondjuk animében egy Blue Gender vagy mangában egy Terraformars.
Hála az égnek mindkettő kimaradt az életemből.
Titkos írta:Mert tény, hogy biztos "rétesebb ízű" az anime a mangához képest, de akkor tényleg érdekelne, hogy szerinted pl. hogyan lehetne felturbózni?
Hát figy, sokféleképpen meglehet ezt oldani. Ezért sem mindig előnyös, ha egy adaptáció vakul ragaszkodik a forráshoz (adaptating =/= cloning), mert így annak hülyeségeit is átveszi, holott egy adaptációnak a korrigálás is a feladata lenne, csak ezt sokan (mind a készítők, mind a fogyasztók) szeretik elfelejteni.

Hogyan lehetett volna mégis feldobni az animét a mangához képest? Például én igenis kihagytam volna ezt az "ugyanazt az eseményt látjuk kismillió másik ember szemén át is" dolgot, mert ez eben az animében nagyon nem működött. Be lehetett volna hozni, de akkor úgy, hogy az dramaturgiailag korrekt legyen, ergo ugyanazt az eseményt X szemén át már csak töredékében látjuk, míg Y már csak egy villanásnyi cameót kap a dologból.

A másik, a mazsolák erőltetése. Egy idő után teljesen feleslegesnek tartom, hogy ugyanazt a kört lefuttatják minden fodderrel, tehát a rémülten ordibálást, a folyamatos parázást és társait. Igen, az emberi reakciókat és félelmet nagyon korrektül ábrázolja ez a cucc, de itt is van egy határ, amit nem kéne átlépni, szal mikor már a 42. alkalommal hallom ugyanazt a bejáratott pánikrohamot, akkor az már kicsit "nagyon" fárasztó. Meg elvileg ezek az emberek katonák! Erre képezik ki őket, hogy szembe merjenek nézni az ellenséggel, legyen az akármilyen félelmetes, szal külön felmerülhetne a kérdés, miért érzelmileg labilis tinédzserek alkotják a gárda apraja-nagyját, de ezt nem rovom fel, hisz mégiscsak egy animéről van szó.

Meg úgy általában, én spec nagyon hiányolom a kreatív cinematológiát a cuccból. Van a drága direktor úrnak két-három tényleg eltalált feszültségkeltő húzása/jó megoldása, és akkor ezeket ismételgeti óraszám. Nem is tudom például, hogy miért nem játszanak ügyesebben akár a kamerával? Most az, hogy Erenék a Spiderman-felszerelésben röpködnek a városban, közben ringlispil módjára pörög az egész kép, az nem igazán nyűgöz le - sokkal jobban ki lehetne hangsúlyozni a szereplők reakcióit, ha már mindenáron ragaszkodik hozzá a fazon. Vegyük pölö a Texhnolyze-t, ami ugyan nem shounen, de ettől még egy félelmetesen középszerű anime, viszont mégis annyira jó volt a rendezés, olyan jól képes volt érzékeltetni az éppen aktuális helyzetet és lélekállapotokat, hogy azt öröm volt nézni.
Titkos írta:Most már áruljátok el, hogy miről van szó, mert szerintem itt nekem csúnyán kimaradt valami. XD
Uchouten Kazoku. :D (Fentebb említettem is.) Ezért is van az, hogy legalább van egy szem viszonyítási alapom a szezonból, amihez tudom mérni a Shingekit.

Az AA meg egy külön világ... Ha nem lenne jelen az a pár értelmes ember, már rég otthagytam volna az egész fórumot.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos én nem vagyok billentyű huszár még az kommented elolvasása is kidögleszt mire végére érek. :D

Nya megpróbálom kicsit tisztítani a képet amit össze kuszáltam itten mert jobb lett volna ha 23. résztől indulok vissza felé most már belátom.
Titkos írta: (Jó, Jim tényleg szépen összeírta a gondjait és ő legalább konkrétumokat is mondott, viszont azok nagy része meg lesz magyarázva később, szal...)
Az első 5 részig az összes furcsaságot be is nyeltem csontnélkül (ezért sem kellett volna az 1. résszel kezdenem my bad) Viszont a második ostrom során a marha nagy szerencséjükön kívül tökéletesen ugyanott cseszik el az egészet mint az általam említett első ostromnál de egy 30 másodperces masszív szemöldökráncolással letudtam ezt na jó ,vereséget szenvedtek végülis csináltak egy béna árkot meg újították a kiképzést úgy hogy béke poraikra ennyit tudtak. (Teszem hozza ,hogy itt még nagyon tetszett a sorozat és én is Rui-hoz hasonlóan nagyon komoly elvárásaim is voltak vele szemben a tényleg jó kezdés véget) A sorozat túl sokat fókuszál az emberi szenvedésre és túl keveset a túlélésre. Túlzásba viszi az emberi gyengeségek bemutatását míg az erényeket elhanyagolhatónak állítja be. Nem azt kaptam mint amit az első 2-3 résztől vártam volna és ez bánt nagyon...(Még Eren fal lezárása után még fellángolt bennem a remény ,hogy hű meg ha mégis csak lesz itt valami cserebogár féle de az azutáni események páros lábbal taposták el ezt.)

Rui-chan írta:(Ugye ők úgy tartják, hogy a Falak Isten ajándéka és nem szabad megbecsteleníteni, meg csak ez az egyetlen védelem az óriások ellen.)
Titkos írta:pl. a Maginot-vonalon azért nem tervezték megfordíthatóra az ágyúkat, mert "minek azt? úgyis szemből támadnak majd a németek, már ha egyáltalán támadnak..." Sosem találnátok ki, mi történt... XD
Sajnos ők másodjára is eltudták cseszni...



JimRaynor írta:Látjátok egy jó kis veszekedés ,hogy össze hozza a "családot" . :D Több hozzá szólást gyártunk itt egy nap mint a többi topicban két hét alatt. ::^_^::
Titkos írta:Amúgy ja, meg azt néztem, hogy eddig kb. Rui meg én írtuk a "novellákat", Mariko, Cruel és Mordályos meg néha benéztek párepizódonként, de most, hogy te beírtál, még Junchi is egyből kommentelt. XD (Mondom, még OJ kéne és teljes a család.... XD)
Szentég még OJ beállna hozzátok esküszöm nem vállalnám be a végig olvasását a esszé méretű Hsz-nak. Nem tudom milyen sebességel gépeltek de ,hogy pár gomb elvan már kopva abban biztos vagyok. ::^_^::

Titkos írta:Most már áruljátok el, hogy miről van szó, mert szerintem itt nekem csúnyán kimaradt valami. XD
Kérdésedre a válasz :) :
http://myanimelist.net/anime/17909/Uchouten_Kazoku
Junchi írta:Az AA meg egy külön világ... Ha nem lenne jelen az a pár értelmes ember, már rég otthagytam volna az egész fórumot.
Ne is mond, én csak vicc rovatba írok be néha annak legalább jó a témája. :vigyor:
JimRaynor írta:Örülök, de tényleg, rá miért rágtál be? ^^" Túl sok spoilerre utaló dolgot mondott, vagy csak a kelleténél többször írta be, hogy "remélem ez már a hatereknek is megfelel majd", vagy...? ^^" Persze ha tényleg nem akarsz róla beszélni, én sem erőltetem.
Dobjunk rá pár lapát földet nem érdemel szót téma, néha és tudok hisztis picsa lenni. :-P

Teszem hozzá nem voltam és nem is leszek Troll vagy Hater soha, ami nem tetszik nem nézem ami fájt ,hogy ez a sorozat átejtett engem... nagyon...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:(Bár persze igen valószínű, hogy a harmadik utat fogják csak feldolgozni, tekintve, hogy abból még semmilyen adaptáció nem született. Ugyanakkor számomra kérdéses, hogy hogyan is tervezik ~ 25 részre nyújtani, ha az információk helyesek persze.) /OFF
Egyik ismerősöm végigvitte a játékot és azt mondta, ő inkább azért aggódik a harmadik úttal kapcsolatban, mert míg az első kettőnél (sima F/N, illetve Unlimited Blade Works) megoldhatták, hogy kiszedjék az animéből a 18+-os részeket, addig a harmadiknál már annyira a történet szerves része, hogy ha kiszedik, szétbarmolják vele a sztorit. Nem tudom, ez mennyire igaz, de ezek után végképp kíváncsi lettem... XD A postod alapján úgy járok a legjobban, ha előbb a játékot nyomom végig, aztán utána eldöntöm, hogy van -e kedvem F/N-ezni, vagy a Zeroval kezdek, esetleg tényleg megvárom az új sorozatot, de ez még a jövő zenéje. :)
Junchi írta:Az említett három a shounen-műfaj kvázi-legalja (IMHO), szal ezekhez képest naná, hogy többszörösen győztesnek számít a ShinKyo, ellenben mondjuk egy FMA: BH vagy Kenshin MANGA mellett már labdába sem rúghat, szal, ha kell is valami konkrét pozitív példa, jó shounen-sztorikat illetően, akkor mindenképp ez a kettő ugrik be..
Ja, de sajnos egy átlag shounen nem ritkán tényleg ennek a háromnak a szintjén mozog, vagy max kicsit van feljebb (lásd a Jumpos "mesterhármas", amiket most direkt nem írtam, mert már túl sokszor példálóztam velük, de azok sem valami "fú, de előre átgondolt a sztorija!" típusú eresztések), szóval pont ez az, hogy szerintem shounen kategórián belül a Shingeki még bőven a jobbak között van. :) Amúgy egyetértünk az FMA: BH és a Kenshin szintén nagyon jók, előbbi nálam is veri a Shingekit, utóbbi egyelőre nem, de az is igaz, hogy még eléggé a sztori elején járok, ugyanis "Mangafan-sebességgel" haladok, ők meg ugye jó, ha évi egy kötetet kihoznak.
Junchi írta:A csalódás főleg akkor tud nagyon erős lenni, ha egyébként egy sorozat JÓL indul. Mert kár is lenne tagadni, kifejezetten élveztem az első egy-néhány részt, amit nem is egy fórumos hsz-em bizonyít, ezért is van az, hogy az elvárásaim igencsak a magasban pozicionálódtak. A léc viszont folyamatosan, egyre alacsonyabbra tevődött, mert nah, nekem nem tetszett mindaz, amit már nem is egyszer hangoztattam. A mostani Annie-s arc valamivel jobb, mint Trost volt, de az elejétől továbbra is fényévekre kullog.
Igen, ezt több embernél láttam, hogy szerintük úgy az első kettő-négy epizód volt az igazi, onnantól meg folyamatosan esett a színvonal és a hangulat. Épp csak átérezni nem igazán tudom, mert nekem meg pont az eleje volt a "kötelezően lenyomandó tiszteletkör, ami sok shounennél megjelenik", aztán Trosttól kezdett igazán tetszeni. XD Persze most már belátom, hogy az első négy epizód is fontos része a történetnek (múltkor leszedtem pont ezeket a részeket, mert már jön belőle a BD és teljesen más volt úgy újranézni a kiképzést, hogy már az összes karit ismertem, nem is beszélve az Eren-Annie beszélgetésről...), de továbbra sem lesz a sorozat eleje a kedvenc részem, maradjunk ennyiben... XD (Konkrétan nekem kb. a teljes első négy részből annyi maradt meg, ami tényleg ütős volt, amikor megjelenik a Colossal és áttöri a kaput. Azon kívül kölykök ordítanak, emberek szaladnak, óriások támadnak, de ezeket később mind látjuk és szvsz sokkal jobb formában, a másik fele meg volt a kadétsztori, ami így, hogy még előre is lett hozva a mangához képest, számomra felért egy időhúzással, mintha azzal is az óriásokkal való összecsapást kívánnák késleltetni. Persze tudom, hogy nem így van, csak mesélem, hogy én meg pont ezeknél a részeknél aggódtam, hogy a sorozat beváltja-e a hozzá fűzött reményeimet, szerencsére azóta még bőven túl is szárnyalta azokat.)
JimRaynor írta:A sorozat túl sokat fókuszál az emberi szenvedésre és túl keveset a túlélésre. Túlzásba viszi az emberi gyengeségek bemutatását míg az erényeket elhanyagolhatónak állítja be. Nem azt kaptam mint amit az első 2-3 résztől vártam volna és ez bánt nagyon...(Még Eren fal lezárása után még fellángolt bennem a remény ,hogy hű meg ha mégis csak lesz itt valami cserebogár féle de az azutáni események páros lábbal taposták el ezt.)
Igen, ez tény, meg is értem, ha valakinek ez nem tetszik. Ugyanakkor szerintem van az efféle sztoriknak egy hangulata, pont a reménytelenség, kilátástalanság miatt lesz izgalmas a történet, mert az ember kíváncsi rá, hogy ha valóban ennyire el vannak nyomva hőseink, vajon hogyan fognak végül mégis győzni? Lehet írtam már, de pl. hasonló okok miatt jött be nagyon a D.Gray-man is. Bár az azért ennyire nem keni el az emberek száját, de ott is azt csinálja a mangaka, hogy amit a "jófiúk" némi előnyre tesznek szert, már másnap jön a "gonosz" és kétszeresen adja nekik vissza, hogy egyből megint rohadt nagy hátrányban legyenek. Persze meg tudom érteni, ha valakit ez idegesít és úgy érzi, hogy szélmalomharc az egész történet. A Shingekivel kapcsolatban még csak annyit, hogy azért az emberek is aratnak győzelmeket, igazából most tartanak szerintem ott, hogy oda-vissza adogatják egymásnak a pofonokat az óriásokkal, míg eddig valóban csak a humánokat verték. Szóval ha az egész sorozat sztoriját kéne összegeznem attól függően, hogy ki nyert, akkor a legelső Colossal támadást leszámítva nálam valahogy így néz ki:

A titánok megtámadják Trostot, enni kezdik az embereket, megint mindenki pánikol. - 1 pont a titánoknak

Eren először változik át, jól szétveri a városnegyedben lévő összes titánt, végül pedig a sziklát a betört kapuhoz szállítva sikeresen visszafoglalja a városnegyedet. - 1 pont az embereknek

A Felderítők a falon túlra mennek, hogy elfogják a női óriást, de kudarcot vallanak. - 1 pont a titánoknak (Bár ha figyelembe vesszük, hogy nekik a női titán kellett, annak meg Eren és egyikük sem kapta meg, amit akart, akkor ez inkább döntetlen.)

Arminék lebuktatják Annie-t a városon belül és remélhetőleg a hátralévő két epizódban el is kapják majd. - megelőlegezett 1 pont az embereknek XD

Szóval látod, azért nem csak mindig "mi" szívunk... XD
JimRaynor írta:Szentég még OJ beállna hozzátok esküszöm nem vállalnám be a végig olvasását a esszé méretű Hsz-nak. Nem tudom milyen sebességel gépeltek de ,hogy pár gomb elvan már kopva abban biztos vagyok. ::^_^::
Nyugi, OJ Shingeki témában nem hiszem, hogy kisesszét írna, annyira messze nem fogta meg az egész sorozat, hogy finom legyek. XD Szerintem max a vége után majd benéz és közli, hogy pontosan olyan gyenge volt az egész, ahogy ő már az elején is sejtette. XD Amúgy ja, nekem sem két perc megírni egy ilyet, nem mértem az időt, de egy órát minimum rászántam a tegnapi postra. XD
Junchi írta:Uchouten Kazoku. :D (Fentebb említettem is.) Ezért is van az, hogy legalább van egy szem viszonyítási alapom a szezonból, amihez tudom mérni a Shingekit.
JimRaynor írta:Kérdésedre a válasz :) :
http://myanimelist.net/anime/17909/Uchouten_Kazoku
Jaaa, hogy ez, oké. XD Már azt hittem, a Shingeki után van valami marhulás, bár is igaz, hogy Jim mosómedvés szövegét összekevertem azzal a chibis szöveggel, amit Hakuma írt és azt hittem, hogy ez egy és ugyanaz a sorozat, vagy esetleg a Shingeki után volt valami rövid, omake-szerű poénkodás, ami nekem valahogy kimaradt és esetleg abban voltak chibik, meg mosómedvék. XD (Meg amúgy a MAL-os linket már Junchi blogján is megnéztem, még amikor először hivatkozott a sorozatra, csak nekem az összes tanukis animénél rohadtul zavaró, amikor angolok és magyarok is mosómedveként hivatkoznak rájuk, mert az amúgy nyestkutya lenne... ^^" Kb. mint ahogy a Wolverine-t Rozsomák helyett Farkasnak fordították, csak utóbbin az X-men fanok rendszeresen kiakadnak, előbbin meg csak én. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mindjárt meglesz a 8. oldal is a témában! :thumb: :hammer:

Na, ha már így mindenki összedobta a véleményét a sorozat előtti és mostani hozzáállásáról, akkor már én sem maradhatok ki! ^^ Bevallom, kicsit bűnösnek érzem magam az egész cuccal kapcsolatban, mivel kezdetben úgy álltam hozzá, hogy "okkkéééé emberek vs. szörnyek csak más köntösben". Azt hiszem az aktuális charton nem tüntették fel, hogy ez shounen, csak néhány műfaji besorolást kapott. (Meg Junchi Paint-el ráírt "seal of approval" szövege szerzett néhány röhögéssel teli percet. XDDD) Gondoltam rápillantok a mangára, elolvasom az első fejezetet, csak nem lesz belőle nagy gond. Néztem a manga műfaját: shounen. Reakció: -___- Igen, sajnos azonnal beleestem abba a hibába, hogy a Shounen Jump mangái jutottak eszembe, vagyis félve álltam neki olvasni. (Korábban írtam, hogy a Bleach-et még 200 rész előtt dobtam, a Naruto animét pedig már nem nézem, elég nekem a mangával szenvedni. Nálam is befigyel azért egy kis önkínzás, mert már rég dobhattam volna, na mindegy. One Piece a rajzolás miatt kiesett, de a poénos jelenet válogatásokat azért szívesen nézem YouTube-on. A Fairy Tail mangába beleolvastam, azt hiszem az pont egy Vásárcsarnokos Japán Napok keretében történt meg, amikor halálra untuk magunkat Yakumo-val. ^^" Na, attól se voltam elájulva!) Vagyis a Shingekire is rávetítettem az előítéletemet és mivel hozzám a hype általában úgy jut el, hogy olvasok róla, ezért csak egy újabb cím volt, amit kinéztem magamnak. (Korábban ezért Titkos finoman, de lecseszett, amikor említettem a műfajjal szembeni apró ellenérzésemet.) Vagyis konkrétan nulla elvárással vágtam neki a mangának, mert nem akartam újból csalódni. Végül az lett belőle, hogy az első fejezet helyett az egész első kötetet elolvastam. Az elején amúgy azonnal feltűntek a klisék, és talán a mangában még jobban is érződött, mivel nekem az jött le, hogy Eren apja is meghalt. (Az a lovaskocsis jelenet a 2. részben csak filler volt vele.) A főhős bosszút esküdött, az emberiség szarban volt, vagyis ez mind olyasmi, amivel már találkoztam korábban. Ráadásul a túlzott katonai propagandától is féltem, de ez egyéni probléma, mások szeretik. Aztán jött a felismerés, hogy lehet, ez bizony kicsit más lesz, mint elsőre gondoltam. Jött egy újabb támadás, mert kezdtek nagyon magabiztossá válni az emberek, Eren "meghalt" az első komoly csata során, vagyis csak néztem ki a fejemből és azon gondolkoztam, hogy innen most merre tovább. Először mondjuk azt hittem, hogy Eren ilyen Kamina szerű ál-főszereplő volt. Az anime pedig csak a 3. és 4. résszel mutatott újat, mert akkor a kiképzés részt még nem olvastam a mangában. Amúgy visszagondolva, szerintem jó ötlet volt előre hozni ezeket a részeket, mert a Trost arc után még közölték volna, hogy most jön egy visszaemlékezés a kadét évekről, akkor szerintem a nézők 90%-a asztalt borított volna és hagyja a fenébe a sorozatot. Bár lehet, hogy rosszul látom, szóval nyugodtan meg lehet cáfolni. Azt pedig végképp nem gondoltam volna, hogy ilyen szintű karakterfejlődést fogok látni. A katonaság pedig pont, hogy nem a buliról szól. (Volt alkalmam beszélgetni a II. vh-t megjárt katonákkal, nem olyan hősies dolog ott lenni, mint azt sokan gondolják. És valóban előfordult dezertálás, öngyilkosság, érzelmi instabilitás, stb.)

OJ nekem azt mondta, lehet, hogy ha kijött végig, akkor megnézi, de neki nem ér annyit a sorozat, hogy hétről-hétre kövesse. Szóval elképzelhető, hogy látjuk még itt, vagy valamelyik általános animés topicba fog írni róla.

Egyébként elég sok időt szoktam tölteni egy-egy hozzászólás megírásával, általában ez pár órás kör, de csak azért, mert előre megírom és utána másolom be a fórumba. Megtanultam, hogy egy idő után magától kijelentkeztet az oldal és először csúnyán megjártam, írhattam újra az egész hozzászólásomat, ami már szvsz messze nem lett olyan jó, mint az első változat. Szóval nálam úgy néz ki, hogy bemásolom jegyzettömbbe azokat az idézeteket, amikre válaszolni szeretnék és olyan sorrendben írok hozzá, ahogy eszembe jutnak a gondolatok. Előfordult már, hogy közben megnéztem egy frissen kijött anime részt, elmentem vacsorázni, meg ilyesmik. XD (A laptopom pedig még jó állapotban van, kb. két hét múlva tölti be az első életévét.)

OFF
Uchouten téma: Megmondom őszintén, én örülök, hogy nem lett annyira ismert, mert így tényleg csak olyanok írnak róla, akik átérzik és megértik az animét. A tempója annak is lassú, de jól felépített, a dialógusok nagyon tetszenek és végre egy olyan onsen epizódot láttam, amit tudtam értékelni. (Egyébként a tanuki=mosómedve fordításra én is harapok, két különböző állatfajról van szó, csak hasonlítanak egymásra.) A szereplők közül egyedül Benten nem szimpi, bár a rivális család tanukijait is kedvem lenne megleckéztetni.

Fate/Zero téma: F/SN tetszett, de úgy maradandó élményt nem nyújtott, kivéve Saber, akit a mai napig komálok. ^^ A F/Z ellenben nagyon tetszett, landolt is a kedvenceim között. Mellesleg Kiritsugu az egyik kedvenc férfi szereplőm lett, da ha jól tudom, Junchi is kedveli, szóval olyan rossz ízlésem csak nem lehet. Jó, hogy Cruel említette, mert leszedtem a BD változatot, amit már jó rég óta terveztem. Valószínűleg nemsokára időt fogok szánni a revaccsra.
/OFF
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rendkívül örülök, hogy új mederbe terelődött az egész beszélgetés, ráadásul így lenyugodva még a problémáitokat is sokkal részletesebben elmondtátok, és így már értem, mire gondoltok! :thumb: Például, hogy Junchinak mi a baja a rendezéssel. Most már csak Jim-től kérdezem, hogy mi volt az, amivel mindkét ostromnál elszúrták a dolgot?

Én úgy ültem le elé, hogy egy pörgős darálós cucc lesz szép animációval (az opening hatására kezdtem nézni), aztán hamar rájöttem, hogy inkább az a fontos, hogy az emberek hogyan reagálnak egy-egy dologra, meg hogyan változnak stb. És ez tetszett. Persze van sok ilyen (és a normálisabbja ilyen), meg nyilván a dilemmákat sem ez dolgozza fel először (pl az mennyire tetszett már, hogy 3 ember, 2 ló, mi legyen?), de mégis igen hamar ez lett a fő vonzereje számomra (amellett, hogy a csatajeleneteknél lerágom a körmöm).
[off](Hozzátenném, hogy jómagam kevés hasonlót láttam (mert egyszerűen keveset nézek), szóval ajánlókat fogadok animére, mangára, filmre stb.)[/off]
Titkos írta: pl. a Maginot-vonalon azért nem tervezték megfordíthatóra az ágyúkat, mert "minek azt? úgyis szemből támadnak majd a németek, már ha egyáltalán támadnak..." Sosem találnátok ki, mi történt... XD Úgyhogy lehet, hogy a Shingekiben hülyeségnek tűnik, de még a való életben is láttunk rá hasonló példát. XD
Ez de jó példa! :D (Nem ismertem az esetet, szégyen reám!)
Titkos írta:
Rui-chan írta:A kinti világról szóló könyvek be vannak tiltva, börtönbe is kerülhet az az ember, akinek a birtokában van. Ez még az 5. részben szerepel, amikor Eren visszaemlékszik, hogy Armin mutatott neki egy könyvet.
Ez pl. nekem sem volt egyértelmű (mármint láttam, hogy azt a könyvet úgy forgatták, mint egy kincset, de azt nem gondoltam, hogy konkrétan tiltják, hogy ilyen legyen a gyűjteményedben)
Igazából mondták is. ^^; Úgyhogy erre reagálva idéznék egy klasszikust:
Titkos írta:de aki meg álmosan, részegen, drogosan, figyelmetlenül, vagy egyéb módon nézi, aztán utólag nyavalyog, hogy "ez plothole!", vagy "nem értem, most mi van?", azzal végképp nem tudok mit csinálni, ellenben ajánlom nekik a K-ON-t, ott nem kell aggódni, hogy esetleg bármi fontosról lemarad az ember. :-P
Bocs, muszáj volt. :-P
Válasz küldése