Kill la Kill

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: gilas »

6. rész:

Vegyes érzésekkel néztem ezt az epizódot. Egyrészt tetszett, hogy továbbra is látványosak a csaták, van akció böven, másrészt viszont hiteltelennek éreztem, hogy Satsuki egyik alárendeltje (mégha a legerösebb négy tanácstag egyike is) el tudta látni Ryuuko baját a harc során, a Satsuki-Ryuuko összecsapás ismerete fényében. Jó, a fickó mindentlátó szemei tényleg erössé tették, de miután elsö veresége után bevarratta azokat, valószínütlennek tartom, hogy ilyen rövid idö alatt ennyit fejlödtek volna egyéb érzékei.
Ès remélem, hogy a nönemü animefanok sem panaszkodnak most már, hogy nincs számukr megfelelö mennyiségü fanservice, hisz mutatták a fickót meztelenül átváltozása közben.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szokásos shounen fight epizódot láthattunk, ahol a főhős elsőre könnyen elveri a gonoszt, másodjára viszont már az veri el őt, miközben tápol magán. Amúgy jól mondod, a Satsuki fight után minden ilyen harc elég hülyén jön le, mintha totál nem vennék figyelembe a készítők az erőviszonyokat, igazából azt várom, hogy majd a 13-as résztől remélhetőleg ez az egész iskolai hierarchiás felépítés átvált valami másba és majd onnantól derül ki, hogy mennyire is lesz jó valójában a sorozat, mert ha végig ez fog menni, akkor egy elég vérszegény és mellé logikátlan átlag verekedős cucc lesz ebből, amire max a fanservice miatt fogok emlékezni. (Persze még az sem a "fú apám, ilyet még nem láttam!"-színvonal, de legalább "Gainaxosan stílusos". XD) A lányok viszont tényleg örülhettek, nem csak "Kamina" átváltozása miatt, hanem mert az elején tanárbácsi ott nyomta a nudista show-t, kamerára tapadó mellbimbókkal. XD

A következő epizód jó kis érdektelen sztorival kecsegtet, avagy a dilinyós család pénzügyi helyzete, ami halál nem érdekel. :)
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: gilas »

Titkos írta:Amúgy jól mondod, a Satsuki fight után minden ilyen harc elég hülyén jön le, mintha totál nem vennék figyelembe a készítők az erőviszonyokat, igazából azt várom, hogy majd a 13-as résztől remélhetőleg ez az egész iskolai hierarchiás felépítés átvált valami másba és majd onnantól derül ki, hogy mennyire is lesz jó valójában a sorozat, mert ha végig ez fog menni, akkor egy elég vérszegény és mellé logikátlan átlag verekedős cucc lesz
Teljesen egyetértek, nem lehet a végtelenségig a harcokat eröltetni Satsuki alárendeltjei ellen, mert hitelét veszti az egész sztori. Én azt is el tudnám képzelni, hogy a sorozat felére Ryuuko leveri Satsukit, majd szövetséget köt vele egy másik, erösebb ellenfél ellen (ami akár lehetne egy másik iskola is). Erre szerintem meg is lenne a lehetöség, mert ha emlékeim nem csalnak, Satsuki ebben az epizódban telefonált valamiféle iskolaigazgató-szerü hölgyeménnyel.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

DAT fanservice az elején! :shock: :vigyor: Nem gondoltam volna, hogy az úszófiúkák után lesz még egy anime, ami ennyire rá fog feküdni a lányoknak szóló fanservice-re is. Az előző résznél panaszkodtam, hogy el lettünk felejtve, de úgy látszik a Trigger kinyomozta a nyafogásomat és most bepótolta a meztelen férfiak látványát. :-P Azért a rózsaszínen világító mellbimbók már kicsit átlépték azt a bizonyos határt. Gondoltam, hogy "Kamina", vagyis Uzu is hamar megszabadul a ruháitól, bár az a mahou shoujo átváltozás neki nem állt annyira jól. ^^" Mako pedig nem volt elégedett a látvánnyal. XDDD
Érdekes volt az új helyszín, valami nagyon futurisztikus város lehetett, bár sokat nem mutattak belőle. Egyébként Satsuki az anyjával beszélt telefonon, ő volt az a nő, akinek csak a száját, majd pedig a hátát láttuk. Remélem hamarosan vele is megismerkedhetünk, mivel úgy tűnik, neki nagyobb hatalma van. Junketsu inkább olyan, mint valami vadállat, szóval érdekes lenne, ha végül elárulná Satsukit és megölné. Ehhez képest Senketsu egy angyal. Megérdemelte a vasalást, hiszen fel kellett szeletelnie magát. Szegényke... :(

Jó volt a két harc, de a másodiknál nem értettem Uzu hirtelen fejlődését. Eddig a szemét használta, a teste nem szokhatott hozzá olyan gyorsan az új helyzethez. Jó, értem én, hogy kellett a második harc is a részbe, viszont nem kellett volna ekkora fejlődést belerakni. Mellesleg nem arról volt szó, hogy Senketsu elnyeli a life fibert, miután legyőzték az ellenfelet? Itt is megtörtént, csakhogy Uzu utána megint nyomult a ruhájával. Vagy az egy másik Goku uniform volt, amit gyorsan összedobtak neki az éjszaka? Ryukonak szerencséje volt (Hol volt Mako, amikor tényleg szükség lett volna rá?), rendesen helybenhagyták. Valószínűleg lesz egy harmadik forduló, mert ahhoz, hogy Ryuko elérjen Satsukihoz, le kell gyaknia a diákelnökségi tagokat. Ezek után nem lepődnék meg, ha a következő részekben folytatódna a tendencia, vagyis Ryuko először jól elpáholja az ellenfeleit, ők pedig majd valamit feláldoznak azért, hogy erősebbek legyenek. Habár a mazsorett lánykából nem nézném ki, hogy képes lenne áldozatot hozni, de ki tudja.

Az OST még mindig rulz, dolgozzon is csak rajta Sawano mester. :thumb: Kár, hogy majd csak december 25-én jelenik meg.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Én, szokás szerint, nem értek egyet az erőviszonyokat ért kritikákkal. A körbe verés sokkal reálisabb mint az, hogy mindig bejön a papírforma. Amúgy Sanageyamának elég nagy power upja volt a két harc között, és Ryuuko is elég retardált módon, gondolkozás nélkül azzal támadott, ami legutóbb bejött, azt jó van. Ja, és ez eléggé megterhelő volt Sanketsunak nem mellékesen.
Viszont elég félálomban néztem a részt, ezért nem én akarok mindenbe belekötni.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az erőviszonyok abból a szempontból hülyeségek, hogy ha Satsuki a legtáposabb az egész suliban és Ryuuko már őt is majdnem megverte a harmadik részben (amikor még ráadásul nem is tudta tökéletesen használni a Life Fiber cuccot, azóta viszont belejött), akkor nem értem, minek most a fogdmegjeivel tökölődnie. Jó, a srác most valóban kapott egy power upot, de egyrészt ezt nem játszhatják el az összes ellenfél esetében, másrészt meg akkor most a bevarrt szeműnek elvileg már Satsukinál is erősebbnek kéne lennie. (Még utalgatott is rá, hogy "gondolom, most visszafogtad magadat, mert ez a támadás az öt évvel korábbi énedhez lenne méltó".) Mondjuk igazi rage-et majd akkor vágok le, amikor a sorozat fele elmegy arra, hogy Sastsukiból végre kiverje Ryuuko az infót a kedves papával kapcsolatban és valami triviális hülyeséget kapunk, esetleg valami olyasmit, ami szinte semmivel sem viszi őt közelebb az igazsághoz. Szal a "papírformától" ebben az esetben szerintem azért nem szoktak sokan eltérni más shounenekben sem, mert ha ilyen "erőpiramis" sztorit csinálsz és minden egyes epizódban egyre erősebb ellenfelek jönnek, akkor logikus, hogy a főboss legyen a legtetején és őt verd meg legutoljára, különben az egész nem működik, vagy ilyen hülyén veszi ki magát, mint most itt is.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na de nem zárja ki semmi annak a lehetőségét, hogy Satsuki is kapjon majd valami power-upot/über EXP-t/satöbbit.

Úgyis az lesz, hogy a sorozat felénél elkeni Ryuuko a száját, aztán a második felében már együttműködve próbálják megállítani a nagyobb gonoszt.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi írta:Úgyis az lesz, hogy a sorozat felénél elkeni Ryuuko a száját, aztán a második felében már együttműködve próbálják megállítani a nagyobb gonoszt.
Tutira ez lesz, főleg hogy már elkezdték pozitívabb színben felűntetni a diáktanács tagjait. Gamagoori nagyon nagy arc volt legutóbbi részben, főleg az a könnyes szövege... meg a vezetési stílusa. :vigyor:
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: gilas »

Hmm, nem is tudom. Amennyire igyekeztek Gamagoorit az elözö részben pozitívan bemutatni, úgy nullázták le ezt a szimpátiát a legutóbbi epizódban, de legalább életben maradt, mivel Satsuki nem engedélyezte a harakirit. Három újabb epizód a másik három alárendelt elleni küzdelemre lesz szánva, és még hátra van az újabb Ryuko-Satsuki fight. Így nem tudom, hogy a készítöknek lesz-e idejük egy újabb fögonosz színre léptetésére. Azért reménykedem benne.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

10. rész

Ahogy sejteni lehetett informatikus barátunk mindenféle elemzéssel próbálta meg legyőzni Ryuko-t, azonban nem sokra ment vele. Amúgy ő már kiskorában is egy hacker zseni volt, de ez szintén nem lepett meg. Nem gondoltam volna, hogy őt már a rész felénél lerendezik, vagyis inkább a csávó alkalmazta a taktikus visszavonulást. Akkor így Ryuko az ő life fiber-jét nem is szerezte meg, ugye? Mert még mielőtt bevihették volna az utolsó csapást, visszaváltozott. A második csata már tartogatott némi izgalmat, a William Tell zenén mondjuk jót röhögtem, de egészen jól beleillett a harcba. :lol: Jól sejtettem, a mazsorett babát (akinek nem jegyeztem meg a nevét, de nem is érdekel) továbbra sem tudtam megkedvelni. Az viszont érdekes, hogy ő az, aki a legtöbb ideje együtt van Satsuki-val. Az már túl egyszerű lett volna, ha őt is olyan könnyedén elgyepálja. A mahou shoujo átváltozás és a mecha azért ütött rendesen. A csaj vállán lévő koponyának pedig Kamina napszemcsije volt. :D

Ryuko és Senketsu fejlődése ezek szerint mégsem annyira jó, már a töritanár is aggódik. Viszont a motoros Nudistát legalább újra viszontlátjuk, reméltem, hogy nem feledkeznek meg róla, hiszen őt nagyon bírtam. Az szintén érdekes volt, hogy Senketsu megjegyezte, Ryuko akkor nyugszik le, ha Mako-ra figyel. Ezek alapján el tudom képzelni, hogy lesz majd egy pont a történetben, ahol Ryuko "bekattan" és Mako-nak kell majd visszahoznia.

A következő résztől pedig kicsit félek, az új szereplő is elég idegesítőnek tűnik, de ne legyen igazam.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

- Mako a legnagyobb arc.
- Nincs semmi bajom Gamagorival, ha neki ez okoz örömöt. :)
- Kutyuli jól is tette, hogy feladta. Az csak az amcsi filmekben van, hogy a patológusok, matematikusok, profilozok, stb. intel egységek az élvonalban küzdenek.
- Nonon meglepett, többet mutatott mint vártam. És a hangja! Imádom. "Nani sore?!" *Edit: J-Pop legyőzte a klaszikusokat. Kép
- Yamcha, Renji, Sanageyama ...
- Satsuki csak féltette Ryuukot és azért nem mondta el hol keresse a gyilkost. I'm calling it.
- Nudist beach: a tanár bácsi csak azért nem anyaszült meztelen, hogy ne keltsen feltűnést. :D
- Ryuuko. Annyira nem bírom. tud aranyos és badass lenni, de ennyi. Ezentúl nem sok eredetiség van benne. Remélem a nagy verés után miután Satsuki megmenti a legrosszabbtól, majd kicsit átgondolja a dolgokat, miközben Makoénál eszik a rejtélyes krokettet a dívákkal és Satsukival, és készülnek Satsuki anyukájának a hatalmának megdöntésére.
- *Edit2: Bírom ahogy Nui Harime áttörte a 4. falat. Már legutobb is menő volt, ahogy a felirat tükrözött a tanárbácsi szemüvegén. És a rész eleji recap is ötletes volt.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kdanni írta:- Nudist beach: a tanár bácsi csak azért nem anyaszült meztelen, hogy ne keltsen feltűnést. :D
Ezen behaltam. XD A meztelen valója túl sok lenne a közönséges halandóknak. :lol:

Felkerültek 30 másodperces ízelítők az OST-n lévő számokból. Ezt miért felejtettem el korábban belinkelni ide? :weh: Mindegy, most pótoltam, szóval aki kíváncsi rá, belehallgathat. ^^ Már most tudom, hogy oda meg vissza leszek az egész albumtól.

Amúgy nem tudom, hányadán is állok az animével. Mikor kijön, viszonylag gyorsan meg szoktam nézni, de nem vagdosom minden héten a centit, hogy mikor jön ki. A részekhez szintén nem egyformán viszonyulok, valamelyiket élvezem, néhányat viszont kicsit már túl soknak érzek, vagy éppenséggel nem is tetszenek. A zenéről már fentebb írtam, ez az egyik legerősebb pontja a sorozatnak.

Mako-t kezdem egyre jobban megkedvelni, a 7. résztől mintha kicsit normálisabban viselkedne. Az 1. részben még szurkoltam, hogy süssék meg az olajban, de most már hiányozna a sok hülyesége. Ryuko pedig tényleg "fejjel a falnak" típusú főszereplő, néha ugyan vannak jó pillanatai, csakhogy Senketsu segítsége nélkül már rég elkenték volna a száját. A fejlődése pedig túl gyors, nekem már-már hihetetlen mértékű. Most abban reménykedek, hogy a motoros Nudista újbóli felbukkanásával rátérnek pár dolog megmagyarázására. Az új csaj pedig még Ryukonál is tápabb, ezek után nem kizárt, hogy ő lesz a közös ellenség.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

12. rész

Tudtam, tudtam, tudtam, tudtam!!!! Mako megmentette a napot! A Gamagoori elleni küzdelem óta tudtam, hogy ez lesz. Mindenki Ryuko fan lett, de én Mako-t bírom a legjobban. Igaz, hogy egy idióta kontrollkarakter, akinek az a feladata, hogy oldja a feszült hangulatot, viszont ezt nagyon jól csinálja.
A legjobb poén ebben a részben az volt, amikor Gamagoori tök drámaian belekezdett a mondandójába, ami abba futott ki, hogy Sanageyamának fel kéne vennie valamit. :vigyor: Meg a vér transzplantáció helyett transzformáció. XDDD Also: "People die when they're killed from blood loss." :lol:
Harime Nui nevét könnyen megjegyeztem, mivel szerintem ő lett a sorozat legidegesítőbb karaktere. Nem számítottam arra, hogy ilyen egyszerű lesz a megoldás Ryuko-papa megölésével kapcsolatban, de kezd pár dolog értelmet nyerni, főleg Satsuki kiegészítései miatt. Berserker-Ryuko kicsit furcsára sikerült és az előző rész vége alapján várható volt, hogy bekattan. Amúgy ezek szerint nem csak a Kamui hibás, ha valaki elveszti az irányítást. Senketsu is Ryuko vére miatt nem tudta uralni magát, a cápák is a vérszag miatt szoktak begőzölni.

Nem úgy néz ki, mintha Ryuko és Satsuki között szövetség kezdene kialakulni, az "ojou-sama" még mindig világuralomra törekszik. Remélem ez azt jelenti, hogy fogunk utazgatni is kicsit, jó lenne a világ többi részéből is valamennyit látni.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:A legjobb poén ebben a részben az volt, amikor Gamagoori tök drámaian belekezdett a mondandójába, ami abba futott ki, hogy Sanageyamának fel kéne vennie valamit. :vigyor:
Mindig Gamagoorinak vannak a legjobb komoly arccal előadott poénjai. XD
Rui-chan írta:Harime Nui nevét könnyen megjegyeztem, mivel szerintem ő lett a sorozat legidegesítőbb karaktere.
+1
Nagyon irritál a csaj. Már maga a hangja is, de erre még egy lapáttal rátesz a személyisége. ^^'

Egyébként a harc is nagyon pöpec volt a legutóbbi részben. Monster Ryuuko meg creepy volt, kicsit úgy festett, mint valami szürrealista festmény. XD

Az "Ojou-sama" témában én még mindig tartom magam amellett, hogy talán valahogyan egy oldalra kerülnek majd (még ha csak ideiglenesen is). Van egy olyan érzésem, hogy még anyuci is labdába fog rúgni a végén, legalábbis úgy néztem van neki egy egész gardróbszobányi kamuija.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kyáááá, tegnap este óta van OST! ::jthrill:: :sing:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Honnan töltötted le te tegnap este? Azt hittem ismerem az összes tuti OST megosztós helyet, de mielőtt lefeküdtem (éjfél után) én még nem találtam sehol. Igen... nem kicsit vártam ezt az OST-ot. ^^'
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Lehet, hogy már éjfél elmúlt, amikor felrakták ezt a mediafire linket. Nem néztem, szóval lehet csak 24-én éjjel jelent meg. Mindegy, nekem addig még aznap van, amíg le nem fekszem aludni. :vigyor:

Mondjuk a Before my body is dry közbeni rap nem annyira jön be és két szám is elég érdekes, de ettől függetlenül tetszik. A Light your heart up és a Blumenkranz a két abszolút kedvencem, ezen kívül a Till I die is nagyon jó lett, bár kicsit szomorú maga a szám, remélem ez nem akar előreutalni valami tragédiára az animében. Reddit-en olvastam, hogy állítólag a seiyuu-k teljesen elhűltek, amikor elolvasták a sorozat második felének a forgatókönyvét. Aztán, hogy ez mennyire igaz, nem tudom.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem a Before my body is dry is tetszik. Mondjuk én a Sengoku Basara OST óta kedveltem Sawanót, és annál a soundtracknél volt egy pár rap betét (kicsit furáltam is, hogy a Shingeki OST-on nem nagyon volt rap). ^^

Kíváncsi vagyok mennyire komolyodik be a sorozat a második felére. Nem biztos, hogy örülnék neki, ha innentől kezdve véresen komolyan venné magát a sztori. Mondjuk amíg Mako szerepel, addig erre nincs sok esély. :vigyor:
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mariko írta:Kíváncsi vagyok mennyire komolyodik be a sorozat a második felére. Nem biztos, hogy örülnék neki, ha innentől kezdve véresen komolyan venné magát a sztori. Mondjuk amíg Mako szerepel, addig erre nincs sok esély. :vigyor:
Mako is megkomolyodhat, de nehezen tudom elképzelni, hogy lehet áterőszakolni egy angsty fordulatot egy olyan világon ahol a Tom és Jerry fizika van érvényben és csak egy vén salabakter harapott eddig a fűbe.
Kép
zsombor1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.04.27. 20:12
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: zsombor1985 »

szevasztok
nekem tetszik az anime mert jó pörgős és a hülyeségek is viccesek általában.
ami viszont nagyon de nagyon nem tetszik benne az egy elég személyes dolog.
mégpedig az hogy én kb 5 éve kitaláltam egy játékot amit azóta is igyekszem csinálni de ugye mivel egyedül csinálom és magyarországon élek ezért szinte alig haladtam vele.
nos a játék lényege hogy egy klasszikus jrpg lesz és az egésznek a grafikája gyurmából meg mindenféle vegyes teknikából van amit lefotózok és így van meg a 2d-s háttér kép. Szóval az egyik karakteremnek ( a 3 ból ) azt találtam ki hogy milyen állat lenne egy fél ollót adni mint kard és akkor ez még sehol nem volt a levegőbe és nagyon féltettem ezt az ötletet mert tudtam én hogy rohadt jó és egyedi és izgultam hogy jaj csak nehogy eszébe jusson másnak is amíg én elnem érek addig a pontig a játékba és prezentáltam volna akárhol a neten.
erre tessék. elment pár év én meg eltököltem az időt és nem csak hogy a puppeteer nevü játékba is el lett lelőve ( olyan formába amibe még képes voltam belenyugodni habár a játék világa egy kicsit hajaz az enyémre talán ) de itt már egész konkrétan csak a felét használja az ollónak és ez már nagyon megküldött. Mégis, mekkora volt az esélye annak hogy egy ilyen elvont ötletet kitaláljanak ráadásul eg szűk idő kereten belül? Nemtudok senkire ideges lenni mert én magam sem tehetek róla hogy megelőztek meg ők sem hogy kitalálták de mégis szét tudnék robbanni a PI..ÁBA !!!!
.....Mindenesetre ha másért nem ezért nagyon fújok erre az animére ( annak ellenére hogy baró ).
am meg itt egy kezdő vidi a projectről.
http://www.youtube.com/watch?v=N3QeOpXLExg
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

14 rész. után úgy érzem kicsit jobb irányba Halad mint a TTGL epic lépcsős rendszere. Yoko-t eltudnám képzelni egy kicsit nyugodtabb kifinomultabb harcosként míg kedves Mako tovább szállítja a humor faktort. Viszont Satsuki-val ez húzd meg erezd meg viszony elég érdekes ,főleg úgy hogy anyjával láthatóan teljesen más utakra készülnek lépni. Lehet lesz még itt egy-két érdekes csavar.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem to'om, de én kezdek kicsit ráunni erre a sorozatra... >_>

Szal oké, az elején még nagyon pöpec volt a mindless kúlság, pozőrködés, eye-candy animáció, meg whatever, ezért sem zavart a cucc "dobjunk be egy alibi-plotot, a fight, fight és még több fight + fanservice úgyis elég lesz" hozzáállása, de mostanra már 1) túlságosan is repetitív, 2) még azt a kevés sztorit is képesek fájó módon előadni. (Ryuuko apja és az olló, JÉZUSOM MÁR!)

Nem arról van szó, még mindig szórakoztató anime, de aki ezt képes lesz a végén egy lapon emlegetni a TTGL-el, azt minimum beutaltatom kivizsgálásra.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Junchi írta:
Nem arról van szó, még mindig szórakoztató anime, de aki ezt képes lesz a végén egy lapon emlegetni a TTGL-el, azt minimum beutaltatom kivizsgálásra.
TTGL-nél utolsó részeinél ,hogy úgy mondjam "dominóztam" már annyira elrepült az Epic faktor(kisosontam a konyhába kenni egy kenyeret végig csekkoltam a email-t stb.) Szal nekem mind1 mert a az se lett a szívem csücske (a borzasztóan jó első évad után :( ) de ez még bizonyíthat....

Talán...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bár én még ott vagyok jelenleg lemaradva, hogy megjelent a "fél szemem egy japán írásjel" lány, de egyetértek Junchival, max annyi a különbség, hogy én már úgy az első 2-3 rész után kezdtem aggódni, hogy másból sem fog állni a cucc, mint egy "enemy of the week" eseményláncolatból. Ahogy a "2013-as év animéi" topicban is írtam, most tartok ott, hogy kíváncsian várom, végre túllép-e vajon ezen a sztori, mivel közeledünk a sorozat feléhez és még szinte semmi olyan nem történt benne, amitől akár "TTGL utód", akár csak egy maradandó, klasszikus anime válhatna belőle. Jelenleg ez egy Star Driver, csak női főszereplővel. Azt is imádtam, de kb. a sorozat második felét már csak "muszájból" néztem végig, a végén meg elég keserű szájízzel álltam fel előle, mivel 26 részt lenyomtak teljesen epizodikus formában, a sztori ott is csak alibiként létezett a háttérben, de marhára nem kezdtek az egész koncepcióval semmit. A Kill la kill is mintha kezdene lassan ilyen lenni, pedig legalább a második felében történhetnének érdemi dolgok. Ráadásul a SD-ben legalább a szereplők elvitték a hátukon a cuccot úgy-ahogy, itt viszont Ryoko kivételével vagy totál semleges mindenki, vagy még idegesítő is, de az ő esetében is kezd egyre inkább unalmassá válni ez a konstans "shounen hero hőbörög" viselkedés.

Illetve amitől eddig különösen a falnak mentem, azok az idióta erőviszonyok. Az odáig oké, hogy az első pár rész "fillerbossait" (bokszos, teniszes, stb.) viszonylag hamar lenyomta Ryoko, de rögtön utána már majdnem Satsukit is, aztán most így a 10. rész körül végre kiállt a "négy generális" ellen, akik közül az egyik kapásból egy vicc volt, akit egy ütéssel levert, a másik három meg kvázi keményebb, mint maga Satsuki. (Ja, meg eddig minden harc végére kimerült, erre fel pont a négy generálisnál közli, hogy pihennie sem kell, egymás után kívánja leverni mindet és még viccesebb, hogy működik is a dolog, harc közben sem tűnik úgy, hogy hiba volt szünet nélkül harcolnia, vagy valami...) Így a néző már nem is tudja, hogy most melyik harctól mennyire kellene "tartania", hiszen tök random módon találja ki a rendező is, hogy éppen Ryoko majd belehaljon a harcba, vagy épp nyerjen az első ütéssel, függetlenül attól, hogy hány csillagos ellenfelet kap. Akkor minek ez az egész csillag-ruha szintezés, ha a készítők is tesznek rá? (Kubo csinált ilyeneket a Bleach-ben, pl. "LOL, én vagyok a Nulladik Espada!", aztán röhögve leverik, de könyörgöm, a TTGL egykori készítői is lemennek már erre a szintre?)
Junchi írta:1) túlságosan is repetitív
Na igen, ha legalább ez ne lenne... Olyan, mintha a Dragonball vagy a Yu Yu Hakusho Nagy Tornáját nézném, csak ott ez a rész egyetlen arc volt, itt meg lassan az egész sorozat erről fog szólni.
Junchi írta:Nem arról van szó, még mindig szórakoztató anime, de aki ezt képes lesz a végén egy lapon emlegetni a TTGL-el, azt minimum beutaltatom kivizsgálásra.
ViharTáncos írta:TTGL-nél utolsó részeinél ,hogy úgy mondjam "dominóztam" már annyira elrepült az Epic faktor(kisosontam a konyhába kenni egy kenyeret végig csekkoltam a email-t stb.) Szal nekem mind1 mert a az se lett a szívem csücske (a borzasztóan jó első évad után :( ) de ez még bizonyíthat....

Talán...
Ezt amúgy szvsz a készítők már a reklámmal elcseszték. Annyira arra mentek rá, hogy "a TTGL rendezője, karakterdizájnere, zeneszerzője, stb-je!" már a trailerben is, hogy persze, hogy az összes rajongó felfokozott várakozásokkal ült le elé. Ehhez képest nem hogy a TTGL szintjét, de még egy emlékezetesebb anime színvonalát sem nagyon képesek hozni. Félek, hogy ilyen "elröhögöm az egészet, aztán másnapra el is felejtem" sorozat lesz ebből, pedig egy ilyen gárdától bőven többet vártam volna. A TTGL-nél meg tényleg van, aki azt mondja, hogy csak az első felét kedvelte, volt, aki meg pont a másodikat, de itt szerintem még ez sem lesz, mert amit eddig láttunk, az majdhogynem egy repetitív, "harc harc hátán" nulla sztorijú valami, ergo ha a második felére sem kapják össze magukat, akkor lesz belőle valami 7/10-es "egyszer meg lehetett nézni" darab és az is csak jóindulattal. Persze azt én is aláírom, hogy szerencsére szórakoztatónak még mindig szórakoztató (másképp már lehet kaszáltam is volna), de kb. minden részt csak pár jó poén, a látvány/zene, meg az innen-onnan előbukkanó új karakterek mentenek meg, mert amúgy ezt a "hőbörgő shounen csaj vs jégkirálynő" felállást már az első öt rész után meguntam. ^^" (Bennük is ha lenne valami csavar legalább, de annyira ennek a két típusnak a klisés megtestesítői, hogy szerintem az értelmező kéziszótárban az ő fényképük van a fenti szavak mellett. :-P )
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tegnap direkt nem írtam ide, mert meg akartam várni a 16. részt. Azt hiszem jól döntöttem, mert a legújabb epizódot bizony nem hagyhatom szó nélkül. Amióta elkezdődött a sorozat, ezt a részt vártam a legjobban, mivel az előzetes nagyon arra utalt, hogy végre válaszokat fogunk kapni. Nos,ez meg is történt, de nem egészen erre számítottam. Később kitérek erre is, csak előbb reagálok pár dologra.
Junchi írta:Nem to'om, de én kezdek kicsit ráunni erre a sorozatra... >_>
Mondjuk nálam még nem ennyire vészes a helyzet, bár lehet azért, mert eleve úgy kezdtem el nézni, hogy "oké, ez a TTGL és a FLCL között van valahol félúton", tehát vannak benne epic jelenetek, de néha annyira idegesítő tud lenni. Meg amit még korábban írtam, hogy olyan felemás érzésem van a sorozattal kapcsolatban. Arról nem beszélve, hogy a 12. résznél tisztára jósnak éreztem magam, mert pontosan bejött, amit megtippeltem. >_<
Junchi írta:Nem arról van szó, még mindig szórakoztató anime, de aki ezt képes lesz a végén egy lapon emlegetni a TTGL-el, azt minimum beutaltatom kivizsgálásra.
Pedig láttam már olyat is, hogy az Utenával hasonlítják össze. ^^"
ViharTáncos írta:TTGL-nél utolsó részeinél ,hogy úgy mondjam "dominóztam" már annyira elrepült az Epic faktor(kisosontam a konyhába kenni egy kenyeret végig csekkoltam a email-t stb.) Szal nekem mind1 mert a az se lett a szívem csücske (a borzasztóan jó első évad után :( ) de ez még bizonyíthat....
Nekem is jobban tetszett az első évad, a végére pedig nincsenek pozitív szavaim, de ott legalább magammal rántott egy érzés, amit eddig nem sok animének sikerült felülmúlnia. Bár a sci-fi, mecha vonalat amúgy is kedvelem, szóval nálam alapból plusz ponttal indult. A KLK 16. része után most azt érzem, hogy nem jó irányba halad ez a második fele. A fordulat nekem nem jött be, de ezt majd mindenki eldönti magának, mennyire tolerálja az új felállást.
Titkos írta:Persze azt én is aláírom, hogy szerencsére szórakoztatónak még mindig szórakoztató (másképp már lehet kaszáltam is volna), de kb. minden részt csak pár jó poén, a látvány/zene, meg az innen-onnan előbukkanó új karakterek mentenek meg, mert amúgy ezt a "hőbörgő shounen csaj vs jégkirálynő" felállást már az első öt rész után meguntam. ^^"
Na igen, főleg a zene nagyon jó, de itt kiemelném, hogy Sawano Hiroyuki stílusa remekül illik az animéhez. Amúgy itt is van olyan szám, ami teljes egészében német. XD A látvány pedig erősen változó, néha már azt érzem, hogy túl sok minden történik és nem viccelek, volt olyan jelenet, ahol meg kellett állítanom a részt, mert csak úgy tudtam értelmezni a történéseket. A klónhadsereg egyelőre csak minimálisan zavar, legalább a ruhájukat vagy a sapkájukat megváltoztathatták volna egy kicsit. Mellesleg nem értem, hogy itt mindenki elnézi, más sorozatoknál pedig állandóan beszólnak, ha egy részen belül kétszer ugyan olyan szögben mutatnak valamit. Amikor pedig megjegyeztem, hogy kissé változatosabbak lehetnének a háttérkarakterek, azt a választ kaptam, hogy jó ez így, csak a fontos dolgokra kell koncentrálni a rajzolásnál.
Titkos írta:(Bennük is ha lenne valami csavar legalább, de annyira ennek a két típusnak a klisés megtestesítői, hogy szerintem az értelmező kéziszótárban az ő fényképük van a fenti szavak mellett. :-P )
*már hangtalanul röhög és csapkodja az asztalt* XDDD
Titkos írta:Bár a Ryoko-mániát továbbra sem igazán értem, de jól mutatja az elvakult fanboyok kettős mércéjét, hogy általában agyba-főbe szidják a legtöbb shounen főhőst, azonban mihelyt a készítők a "generic shounen protagonist" agyát egy szexi, "mellemfolytonkinnvan" csaj testébe helyezik bele, a fandom egyből kikiáltja 2013 egyik legeredetibb karakterének. :-P Oké, szó se róla, hentai doujin alapanyagnak nem rossz, sőt, mondhatnám, hogy arra született, de ettől még karakterként továbbra sincs benne semmi extra. XD Btw Rui-chan, a fanboyok azóta már Satsukit is hülyére fanolják, meg Ryokoval yuriztatják, pedig az elején még fogadni mertünk volna rá, hogy ilyen férfias-fejjel aztán tuti nem mozdul rá senki, emlékszel? XD
Ezt átmásoltam az év animéje topicból, mert ehhez is szeretnék hozzászólni. :vigyor: Ryuko tipikusan egy shounen főhős, csak ezúttal női testben. Azért nála még nem azt a karakterfejlődést látom, mint Simonnál a TTGL-ben, pedig már túlhaladtunk a sorozat felén, sőt néha lép előre egyet, aztán vissza. Néha tud aranyos lenni, egyébként semmi extra. Lassan már ott tartok, hogy a legtöbb szereplő, akit megjegyeztem azért hagy bennem maradandó élményt, mert meztelenre vetkőztetik. Sz'al mióta Mikisugi is rendszeresen tolja a Nudist Beach stílust, azóta valahogy jobban megjegyeztem a nevét. :-P Gamagoori pedig szimplán csak a méretével emelkedik a többiek közül, de ezt tényleg szó szerint kell érteni. Mako továbbra is vicces, néha kicsit túljátszottnak érzem a karaterét, de egyébként megvannak a maga poénos beszólásai. Igen, láttam már, hogy mennyien fanolják Satsukit. Tumblr-ön sokszor belefutottam ilyen Top10 waifu listába és nagyon soknak Satsuki volt az elején. WTF? Még annyira a személyisége sem megnyerő, ami magyarázná a rajongást körülötte.

Na, és akkor most a legújabb részről! Ez a fordulat engem inkább kikészített, ide szerintem nem igazán illett bele a földönkívüli invázió. Bizony ám, végre kiderült, hogy mi is ez a Life Fiber! Még több millió évvel ezelőtt lezuhant egy idegen életforma a Földre, amikor az emberiség elkezdett két lábon járni és eszközöket használni. Ez az életforma egy parazita, ami a gazdatest életenergiájából táplálkozik. Csakhogy, ha tényleges parazitaként az élő szervezetbe költözik, akkor hamarosan megöli a gazdatestet. Ezért kitalálták, hogy inkább beborítják a testet, mert ez jóval hatékonyabb. Vagyis a magyarázat szerint ez a parazita vette rá az emberiséget a ruhaviselésre, majd a fejlődésre. Mindeddig csak titokban szövögették a terveket, amíg Ragyo rá nem talált a fő forrásra, ami egy narancssárga gömbszerű izé. Szóval most őt használják fel a világuralmi terveik megvalósításához, ezért is alapították meg a ruhagyártó céget. Vagyis a Kamuik csak élősködnek az embereken, ezért meríti ki mindig Satsukit Junketsu használata. De akkor most mi a helyzet Senketsuval? Ő azért egy más kérdés. Ryuko apja rájött, hogy Ragyo mit tervez, ezért ellen fordult és megalapította a Nudist Beach szervezetet. A főhadiszállásuk pedig egészen stílusos módon egy föld alatti nudista strand. XD Persze itt még nem állt meg apuka az ellenállás szervezésével, hiszen a föld alatti laborjában létrehozta Senketsut. Igen, az egyetlen normális Kamui az emberiség fegyvere, amit azért alkottak meg, hogy harcoljon a paraziták ellen és megakadályozza az emberiség leigázását. Ryuko pedig valami folytán (ez a valami a főszereplő kiváltsága :-P ) ellenálló a Kamuik erejével szemben, ezért is tudja olyan jól használni Senketsu képességeit. Nekem valahogy ez az egész olyan furán jött ki, szerintem nem kellett volna beletenni ezt az alien szálat, simán lehetett volna valami katonai kísérlet, mint a zombi vírus. ^^" Itt meg főleg azért hat furán, mert eddig egy árva szó sem esett volna arról, hogy a goku egyenruhák kivételével lesz valami sci-fi szál. Mondjuk a gazdag csávó mechája után számíthattam volna ilyesmire, azonban azt is meg lehet magyarázni az alienek bevonása nélkül. Ezen mondjuk hangosan felröhögtem. :vigyor:
Illetve ha már szóba került, úgy néz ki az alkotógárda is rákapott a yurira, de szvsz ez már túl durva volt, amit lenyomtak. Satsuki a fürdőben várta az anyját, aki szépen besétált mellé, majd megfogdosta a lánya mellét, illetve még egyéb helyekre is nyúlkált. Mindezt azzal a jelmondattal, hogy meg kell tisztítsa Satsukit. Ööö... oké. A charapontjai is megnyíltak, kíváncsi vagyok ezzel még fognak-e valamit kezdeni, vagy csak úgy bedobták, mint szimbolikát.

Innentől nagyon kíváncsi vagyok, hogy merre fog haladni a történet.
Kép
Válasz küldése