Kill la Kill

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én pont azt kaptam ettől az animétől, amit vártam. Egy pontosan kimért, látványos, minőségben az átlagtól jobb, stílusosabb, de dramaturgiailag semmiképp se kiemelkedő, fanserviceal alaposan nyakon öntött akció animét, magical girl és school life elemekkel színesítve, a szokásos Imaishi stílusban kivitelezve.

Maga a story nem volt egy nagy etvasz, de egy ilyen típusú animéhez, ami amúgy se történet orientált, ennél nem is kellett több. Ment a töménytelen, látványos, pörgős akció, alaposan nyakon öntve fanserviceal, shounen klisékkel, a hangulathoz remekül illő zenei aláfestéssel, miközben finoman adagoltak nekünk valami történet szerűséget, ami néha leült, és itt-ott próbál komolyabb hangot megütni, hogy változatosabbnak látsszon. Technikailag nem sok kivetnivalót találtam az animében, bár a látvány lehetett volna erősebb is, úgymond látszott rajta, hogy ez volt Triggerék első komolyabb munkája, de így se nézett ki rosszul. Tartalom szempontjából viszont, már árnyaltabb a kép, még úgy is hogy a kiszámíthatóságot nem róttam fel neki.

A karaktereket illetően elég vegyes a kép. Satsuki és baráti köre, illetve Aikuro és a Nudist Beach brigád voltak talán a legjobbak. Ryoku vagány csaj volt, de igazából nem volt benne semmi olyan, ami kiemelné az átlag vagány csajok közül. Pont ugyanabban a cipőben jár nálam, mint Simon a TTGL-ben. Aztán ott volt még Mako, aki ugyan K-On! moe létére jobb volt mint egy K-On! moe, de sokszor még így is csak idegesített. A többiekről viszont még ennyit se tudok elmondani, volt köztük pár, aki valami miatt érdekes, emlékezetes tudott lenni, mint például a freak, szőke teniszes lány, de a többségük nem tudott nálam túllépni, a semlegesség szintjén.

Ami a leginkább tetszett az animében, hogy nagyszerűen emelte át a retro shounen feelinget modern formába. Ami a legkevésbé, hogy ennek ellenére, valahogy mégis hiányzott belőle az a bizonyos plusz, amiért igazán emlékezetesnek, vagy újszerűnek nevezhetném, eredetinek meg pláne nem. Szóval az idióta mémel ellentétben, az anime nem lett megmentve, viszont összességében jól szórakoztam, és végső soron megkaptam tőle azt, amit szerettem volna. 8/10
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Rui-chan, valaki megcsinálta képben, amit anno említettél OF-en. Mondjuk ilyen hasonlóságra a két karakter közt nem lehet nem lecsapni.
http://i.imgur.com/xFmfUuQ.jpg
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shirosaki írta:Rui-chan, valaki megcsinálta képben, amit anno említettél OF-en. Mondjuk ilyen hasonlóságra a két karakter közt nem lehet nem lecsapni.
http://i.imgur.com/xFmfUuQ.jpg
LOL. :lol: Amúgy ja, Satsuki egy női Rossiu volt, nekem is rögtön ő ugrott be róla már az első rész megnézése után. XD (Persze voltak még egyéb, kevésbé hangsúlyos átfedések, pl. a megvakított fazon, aki egy zöld hajú Kamina volt, az egyepizódos teniszezőcsaj, aki Viral, vagy akár maga Ryuko, aki olyan, mint valami elcseszettebb női Simon. :dirr:)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

"Guts" után a második legjobb poén, amit ki lehetett hozni ebből. :lol:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mielőtt eltűntem, azt hiszem utoljára azt írtam, hogy a KlK-ről a véleményem részletesebben kifejtem ebben a topicban. Most már itt lenne az ideje. :)

Szerintem a vége elég gyengére sikerült, semmi impact nem volt. Mivel pizsama fetishem van, egy sailor fuku halála, főleg ennyi death flag után, nem annyira érintett meg.
Az OVA-t se tudta semmi megnézetni velem semmi, ha érdemes lett volna megnézni, akkor biztos találkoztam volna valamivel, ami nem hagyja, hogy kihagyjam a dolgot.

A sorozatnak volt élvezeti értéke, főleg a körülötte lévő felhajtásnak köszönhetően, de emlékezetessé egyedül az teszi ha lejátszási lista ráfut valamelyik számra az OST-ből.
Bár "látvány moziként" társaságban lehet megnézném még párszor, legalábbis kiemelt részeket biztos. (A 4. rész nem lenne köztük, még a pizsama sem számít. :P)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Péter »

Spec máig nem értem, miért rühellik egyesek annyira a 4. részt? Szerintem egy jópofa, pörgős, látványos rész volt ez is, kikacsintásokkal megfűszerezve (Ponyvaregény, Terminator 2, HNK, stb.). ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Mivel pizsama fetishem van, egy sailor fuku halála, főleg ennyi death flag után, nem annyira érintett meg.
Ha már itt tartunk: úgyis volt annyiféle harci ruha, ráadásul különféle, mechára hajazó "átalakulás-funkciókkal", hogy igazán ellőhették volna legalább egyszer azt, hogy valamelyiküknél az ultimate badass forma a harci pizsama lesz és akkor legalább mi is örülhettünk volna valaminek. XD
Péter írta:Spec máig nem értem, miért rühellik egyesek annyira a 4. részt? Szerintem egy jópofa, pörgős, látványos rész volt ez is, kikacsintásokkal megfűszerezve (Ponyvaregény, Terminator 2, HNK, stb.). ::^_^::
Ha már így kérdezed: az egy dolog, hogy a sztorihoz semmit nem adott hozzá, de fárasztó, idegesítő és erőltetett volt, megspékelve a szokásos random marhaságokkal, kb. sikerült a Gainax legrosszabb hagyományait összegyúrniuk egyetlen epizóddá. XD A végén meg a "big reveal", hogy a csaj igazából egy szánalmas, egyepizódos gonosz...no comment. Bár lehet ez egyfajta "hagyományőrzés" akart lenni a részükről, mivel a TTGL-ben is a negyedik rész lett legendásan szar, csak az nem történetileg/karakterileg, hanem rajzolásilag. :lol:
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ha már így kérdezed: az egy dolog, hogy a sztorihoz semmit nem adott hozzá, de fárasztó, idegesítő és erőltetett volt, megspékelve a szokásos random marhaságokkal, kb. sikerült a Gainax legrosszabb hagyományait összegyúrniuk egyetlen epizóddá. XD
Töltelék rész volt az tény, de most őszintén, melyik anime sorozatnál ne lehetne ilyen részeket megnevezni? :) Bár én valószínűleg azért se találtam ezt a részt, közel se ennyire tragikusnak (sőt még úgy konkrétan rossznak se nevezném, inkább csak átlagosnak, a sorozat keretei között) mert nekem semmi bajom a "szokásos Gainax marhaságokkal". :vigyor:

A TTGL esetén, anno indokoltabb volt fújás, mert ott az elrajzolásokkal teleszórt 4. epizód, 3 minőségi rész után, az nem ízlés kérdése.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Péter írta:Spec máig nem értem, miért rühellik egyesek annyira a 4. részt? Szerintem egy jópofa, pörgős, látványos rész volt ez is, kikacsintásokkal megfűszerezve (Ponyvaregény, Terminator 2, HNK, stb.). ::^_^::
Már nem is emlékszem miért nem tetszett, de most tényleg ha választani kéne, akkor nem ezt nézném újra az biztos, már csak úgy kizárásos alapon sem. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

TTGL 2. felénél sokkal jobban megizzadtam vele mint ennél sorozatnál itt is voltak agyhalott dolgok de valahogy annyira nem voltak zavaró mennyiségben jelen.
Válasz küldése