Kill la Kill

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

17. rész

Fú, nekem nagyon bejött ez a rész! Sokkal nagyobbat ütött a fordulat a végén, mint eddig bármelyik harc. Bár folyamatosan utalgattak rá, hogy Satsuki nem akar Ragyo bábja lenni, de ez így igazán hatásos volt. Plusz még egy kis NGE utalás is befigyelt a végén. :D Mondjuk a kis csapat elég merész volt, azért csak úgy nem kellett volna az egész közepébe beleugrani, de a Nudist Beach már csak ilyen. Tetszett, ahogy végre megmagyarázták Tsumugu kamui utálatát, mert eddig egy kigyúrt állatnak tartottam, aki állandóan lövöldözik és menőnek szánt monológokat nyög be. Szeretem, ha letisztázzák a dolgokat, hiszen így számomra kedvelhetőbbé válnak a karakterek. Most már csak Mikisuginak kéne valami előéletet gyártani, mert eddig azon kívül, hogy érzékeny a nevekkel kapcsolatban és lilán világító mellbimbói vannak, nem sok mindent tudtunk meg róla. Ja, bocsánat a Nudist Beach rettenthetetlen vezetője! :dirr: Arra lennék kíváncsi, vajon hogyan állt össze Ryuko apjával, miért pont őt kereste meg anno. Senketsu még mindig nagy arc, a 3-4. rész körül kedveltem meg igazán és azóta az egyik kedvenc szereplőm lett.
A Life Fiber pedig mégse olyan békés, elég brutálisan nézett ki az a sok begubózott ember. Még szerencse, hogy Mataro eladta a sajátját. XD

Gondolom innentől változik a felállás, hiszen Ragyo nem örült túlzottan az árulásnak és mintha Nui is mesterkedne valamiben. Amúgy most hivatalosan is megerősítést nyert, hogy Ragyo=Lady Gaga. :lol: Amikor már azt hittem, nem lehet idiótább cuccot ráadni, sikerült meglepniük a készítőknek.

Most először éreztem azt, hogy ha nem is lesz 10/10-es TTGL utód, megéri nézni, hiszen a harc, harc, harc, majd még több harc, fanservice és alibi plot mellett jól felépített történetet tudnak prezentálni. Ez sokkal jobb volt, mint az alienes magyarázat. Csak az a kár, hogy a szintrendszert már a 3. részben lazán felrúgták, így figyelembe se veszem, hogy kin milyen és hány csillagos ruha van, úgyse számít sokat. ^^"
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Pörögnek az események, de végig olyan érzésem van mint a második op-vel kapcsolatban. Ami a következő: Elég lagymatag, és QUALITY néhol. De mégis a legepicebb pillanat ever, mikor a kardozás közben a törmelékből kivagdossák a logót, és végül a vér pirosra festi azt.
A sorozat is ilyen, nem számít mennyire epic pillanatok vannak benne, vagy a történet hiába van jóval átlag fölött, akkor is valami nagyon zörög a gépezetben.
És a legutóbbi rész után már bátran le tudom írni, Ryuuko nem több egy rossz shounen hősnél, ráadásul a barátság ereje, is kevesebbszer segíti ki. Bár ez nálam nem jelent semmit, ritkán nézek valamit a főszereplők miatt.
Viszont Satsuki miatt azért megéri nézni a dolgot. (És a dívák is jók voltak amíg Satsuki nem volt a közelükben.)
Ragyou és Nui jó kis gonoszok. Ragyou OST száma a legnagyobb. Jó választás volt a német. Ilyen címmel, hogy Blumenkranz el hiszed róla, hogy feldugja öklét a seggedbe, ha nem jól viselkedsz. De mégis csak annyit jelent, hogy "virágkoszorú". A német nyelv csodája!

Szóval soha rosszabb sorozatot, de mindenhol csak a jót lehet olvasni orrba-szájba, ezért nem azt hangsúlyozom.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kdanni írta:Pörögnek az események, de végig olyan érzésem van mint a második op-vel kapcsolatban. Ami a következő: Elég lagymatag, és QUALITY néhol. De mégis a legepicebb pillanat ever, mikor a kardozás közben a törmelékből kivagdossák a logót, és végül a vér pirosra festi azt.
A sorozat is ilyen, nem számít mennyire epic pillanatok vannak benne, vagy a történet hiába van jóval átlag fölött, akkor is valami nagyon zörög a gépezetben.
Valahogy mindig sikerül egyszerűen és lényegre törően megfogalmaznod, ami nekem nem az erősségem. A 18. rész tényleg epic volt, azért ott beindultak az események. Azóta már megint bajban vagyok, mivel Ryukot kezdem megutálni (mondjuk korábban is csak azért volt szimpatikus, mert rajta kívül mindenki irritált), Ragyo és Nui pedig az idegeimre mennek, de azért találok értelmes szereplőket is az animében. A fanservice lassan agyonnyomja az egészet, ami persze az elején még érdekes volt, hogy lányok-fiúk együtt csorgathatták a nyálukat, csakhogy a drámai részeket ezzel meg tudják ölni. Szerencsére Satsuki kapott egy normálisabb személyiséget, illetve a MakoxGamagoori szintén szerez számomra pár kellemes percet. Jaj, Senketsut ki ne felejtsem, számomra egyértelművé vált, hogy az egész anime legjobb karaktere! Olyan édes volt, amikor a legutóbbi részben elpirult. *___*
Kdanni írta:Ragyou OST száma a legnagyobb. Jó választás volt a német. Ilyen címmel, hogy Blumenkranz el hiszed róla, hogy feldugja öklét a seggedbe, ha nem jól viselkedsz. De mégis csak annyit jelent, hogy "virágkoszorú". A német nyelv csodája!
Ezen már tegnap óta röhögök. :lol:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Hamar kicsúszott az irányítás Nui kezéből, és végül utolérte a KARma. Nem maradt több ütő kártya a kezében, végül Hououmarunak kellett segítő kezet nyújtania neki, de ez meg úgy megsértette szegény Nui büszkeségét, hogy ezek ketten biztos nem fogják kézfogással üdvözölni egymást egy ideig.

én ~10 résszel korábban írta:- Satsuki csak féltette Ryuukot és azért nem mondta el hol keresse a gyilkost. I'm calling it.
- Ryuuko. Annyira nem bírom. tud aranyos és badass lenni, de ennyi. Ezentúl nem sok eredetiség van benne. Remélem a nagy verés után miután Satsuki megmenti a legrosszabbtól, majd kicsit átgondolja a dolgokat, miközben Makoénál eszik a rejtélyes krokettet a dívákkal és Satsukival, és készülnek Satsuki anyukájának a hatalmának megdöntésére.


:cool:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Már péntek óta állandóan kezes poénokat kerestem Nuival kapcsolatban, szóval nem lepődtem meg, hogy itt is belefutottam egybe. :D Csak azért ide írok, mert könnyű reagálni, mostanában nem érek rá tl;dr-t gyártani. XD Gyorsan átmásolom, amit OF-re írtam.

22. rész
A 18. rész sírva elbújhat a mostani mögött. Végre, erre vártam már mióta! Mondjuk Ryuko hülyesége megint zavart, nem értem minek játszotta az eszét, hogy így meg úgy szétveri Satsuki-t, mert ilyen kedve van. Inkább neki járna egy jó nagy pofon, amiért 3 részen keresztül semmibe vette a "családját". Örültem, hogy Satsuki végre túljutott ezen az "olyan hideg és kemény vagyok, hogy még az északi sark is trópusi paradicsomnak tűnik mellettem" viselkedésén. Az egyik legnagyobb meglepetés mégis Nui-val kapcsolatban ért, nem gondoltam volna, hogy kicsit veszíteni fog a testsúlyából. XD Mondjuk szerintem abszolút megérdemelte, ő is olyan karakter, akit kilőnék az űrbe, még talán Yuno-nál is jobban idegesít. :mad: Epic harcos Mako visszatért, Gamagoori badass volt, Senketsu elsírta magát (kétszer is, a kis cukiság *__*), Mikisugi(-san) zavarba jött és újból előkerült a fura krokett. Az a közös vacsi tök cuki volt, igazi közösségépítő hatással bírt. Azon akkorát röhögtem, hogy Gamagoori Mako fejét ábrázoló krokettet evett. :vigyor: Remélem a következő részben együtt fogják szétverni a bazi nagy life fiber-t.
Nui vérével pedig 5 olimpiai úszómedencét fel lehetne tölteni. :lol:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Na, mi lesz a vége?

Kép
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Nem nézem az animét, az első pár rész nem varázsolt el, de ha a képek közül a felső vagy az alsó megvalósul, akkor szóljatok! Tuti belenézek! :D
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Szerintem az egyetlen ami kizárt, hogy semmi ne történjen a végén.
Árulkodó jelek: Előzőrészben az össznépi teázás, azt megelőzően a közös krokett evés, úgy általában még nem volt áldozat, flashbacken kívül. Valami nagyon ütőssel kell végződnie.
A filozófia befejezést kizárnám, az szerintem az általános hangulatot tenne tönkre. Szégyellem, még mindig nem láttam a NGE-t. A 3. eset a mindent letaroló pózőrködés szerintem garantált, de itt azért talán nem galaxisok lesznek a pózőrködés áldozatai.
A 2. eset tulajdonképpen már meg is volt egyszer, de én nem is konkrét hátba szúrást vagy hasonlót várok, hanem valami kreatívabb mindent átíró asspull határát súroló csavart. Valami, ami nagy visszhangot kelt, és sokakat felháborít, de még csak pont annyira, hogy az eladási statisztikákat még inkább a pozitív irányba tolja. Nem is akarok találgatni, ha meg tudnám jósolni, akkor nem is kell a dolog. A "Bad End"-től sem zárkózom el. :twisted:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A második lesz, az 1 és 3 túl értelmes lenne a Kill la Kill átlag stílusához képest. :dirr:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Félig off, mert én nem nézek KlK-t: Az első az NGE, a harmadik TTGL, mit parodizál a második? XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Cruel Angel írta:Félig off, mert én nem nézek KlK-t: Az első az NGE, a harmadik TTGL, mit parodizál a második? XD
Panty & Stocking
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Erre vártam már a 2. rész óta! Guts :lol:

Szerk.: El is felejtettem, szerintem az lesz a vége, hogy mindenki meztelenre vetkőzik. :LOL:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kill la Kill

Az elmúlt 2 év animés felhozatalából összesen négy olyan szezonos cuccot tudnék mondani, amit sikerült 6/10-nél magasabbra értékelnem: Sakamichi no Apollon, Kuroko S1, Uchouten Kazoku és a Kill la Kill. Kétségtelen, hogy az utóbbi évek egyik legszemrevalóbb iparos munkája, ami úgy nagyjából végig le tudott kötni, ilyen-olyan módon. DE, hogy mesterművel van-e dolgunk, arra egy határozott LOLNO a válaszom.

Az első pár epizódot még kimondottan szerettem. Érződött rajta, kik is állnak mögötte, kikapcsolhatta közben az ember az agyát, mert elszórakoztatták a képernyőn zajló események. Weirdo, de kedvelhető karakterek, over the top érzés, kiváló animáció és egy roppant gagyi, mégis (a maga módján) sármos sztori, hogy azért mégse fulladjon non-stop randomkodásba az egész. Működött a dolog? Működött.

Aztán, ahogy haladtunk előrébb, egyre inkább azt vettem észre, hogy bár még mindig szórakoztat, közben igyekszik aljas módon hülyére venni a nézőket. Átment az egész repetitívbe. Nem is! REPETITÍVBE. Áh, így máris jobb! Kaptuk folyamatosan az arcunkba a sorozatos mellébeszéléseket az alibi-sztorit illetően, amit sokszor két szóban is össze lehetett volna nyugodtan foglalni, csak hát valamivel ki kellett tölteni a lefoglalt slot műsoridejét. Megkaptuk a "battle of the week" baromságot, 452. alkalommal is láthattuk ugyanazt az over the top szlogen alatt futó átváltozást/harcot/akármit, 3588-adszorra is tanúi lehettünk a pofánkba nyomott fanservice-parádénak, és kábé ∞+1. alkalommal is tálcán kínálták ugyanazokat a fárasztó poénokat (Mikisugi pucérkodás, Mako és családja parádéznak, a "jajdevicces" reakció-fejek és a satöbbi).

Ugyanez vonatkozik a harcokra, a story-tellingre, meg úgy mindenre. Szó szerint!

A karakterek közben vagy átmentek full érdektelenbe (Ryuukót az elején nagyon bírtam, de aztán lesüllyedt középkategóriás MC-be), vagy ugyanazt a maszlagot erőltették rájuk immár számolnisemmerem hányadik alkalommal. Egyedül Satsuki az, akit tényleg egyre jobban meg lehetett kedvelni a sorozat folyamán, mert volt benne élet. A többiek egydimenziós papírfigurák voltak, semmi több.

Hogy mindezek ellenére a sorozat szórakoztató volt? Naná! Élvezetes? Hogyne! De... ennyi. És legyen akármennyire is kritikus az ember, az élvezhetőség department változatlanul a legfontosabb.

7/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Kill la Kill

7/10
Sajnos időhiány miatt még a tizedik résznél vagyok leragadva és addig természetesen nem írok róla rendes értékelést, amíg végig nem néztem, de picit "ijesztő" számomra, hogy már most több bajom van vele, mint neked a teljes megtekintés után, ráadásul amiket azóta hallottam róla, plusz képekben láttam, azok sem épp pozitív irányba billentették a mérleget... A rohadtul repetitív alibi-történet mellett engem még az zavar, hogy láthatóan próbálták a Gurren Lagann "aránypárt" megtartani (epic/komoly sztori, zseniális hülyeségekkel karöltve), csak éppen ez nagyon nem jött nekik össze szerintem, így inkább egy "debil sztori, a hülyeséget is komolyan vevő karakterekkel" lett a végeredmény. Nagyon jó példa erre, hogy ha emlékeztek, az elején még Mako volt számomra a legellenszenvesebb, ám ez mostanra már kezd megfordulni: lassan ő lesz a kedvencem (már Senketsu mellett, aki ruha létére is messze a legnormálisabb/legszerethetőbb karakter az egész gárdából XD), mivel ő legalább tudja, hogy egy bolondok házában van és ahhoz mérten is viselkedik. A többiek viszont...pfff. Ryoko, aki egy generic shounen hero, csak ezúttal női köntösben mellekkel, Satsuki, aki elvileg a vége felé valóban normálisabb lesz, de eddig a klisés "iskola méhkirálynője", aztán ott van anyuka, aki szivárványszínnel pózol, Satsuki négy "generálisa", akik úgy próbálnak coolak lenni, hogy közben klisés debilek, stb-stb. (Na jó, az izomagy Gamagoori, vagy hogy hívják még egész szép árnyalatait mutatta be a karakterének eddig, de a másik három szót sem érdemel, computer geek, idegesítő loli, a negyedik meg már be sem ugrik... XD Ja tudom, a vak Kamina-utánzat. XD) Plusz a repetíció (most már van ilyen szó XD) és a 90% idegesítő karik mellett még a kiszámíthatóságon néztem egy nagyot. Szinte meg lehet tippelni, hogy mi fog történni később (lásd Kdanni vagy ki írta a topicjában, hogy a 10. rész körül megmondta, hogy mi lesz a 20. környékén, ami szerintem egy sorozatnál elég gáz...), valamint ahhoz képest, hogy ez ilyen TTGL-pótlék "animéket megmentő" "ütős sorozat" akarna lenni, meglepően sok erőltetett/amcsi-stílusú klisét vonultat fel. Spoiler: Jé, apuka mégis él, ki gondolta volna! Ryoko és Satsuki testvérek, komolyan, muszáj volt ezt? Jé, zombitámadás, csak Life Fiber ruhák képében! Jé, hogy-hogy nem, Ryoko is ugyanazon a kísérleten esett át, amin anyuci, sosem gondoltam volna, hogy majd kap valami asspull tápot a végére! (Végülis csak részenként kapott eddig 1-1 újabbat... XD) Plusz ezt még megkoronázták a fanservice-el, ami ugyan már a sorozat eleje óta folyamatosan jelen volt, amolyan kötelező Gainaxos módon, viszont amikor már anyuka tapizza Satsukit fürdés közben, meg mindenki meztelenül rohangál, akkor ott szerintem valami elpattant a készítőkben... XD (Bár ha amúgy a többi dolog nem idegesítene, lehet még ez utóbbival úgy is lennék, hogy "Oh well, bring it on...")

Egyébként nekem kissé fordított reakcióim voltak: az első 1-2 rész még "ez mi a....?" mondatot váltott ki belőlem, majd úgy a nyolcadikig (pár gyengébb epizódot leszámítva) egész jó volt, de most így 10-nél és afölött már nagyon kezd az egész izzadtságszagú lenni, érződik, hogy görcsösen próbálnak minden részbe valami "FÚAPÁMAEZTNEMVÁRTAD!!!444" jelenetet becsempészni, csak éppen nem igazán sikerül. Igazából nekem kanjiszemű moegirl, meg anyuci felbukkanása sem hiányzott volna, de ahogy hallottam, ez még csak a kezdet, ezután indul az igazi kreténkedés... XD

Persze mindezek mellett én sem mondom azt, hogy masszívan rossz (sőt, egy FLCL-t vagy Panty&Stockingot még így is magasan ver), de én is maximum olyan 7/10-et fogok rá adni szerintem, plusz azért azok a fanboyok továbbra is marha idegesítőek, akik továbbra is komolyan a "műfaj megmentőét" látják ebben a cuccban, az előnyeit túlértékelik, a hátrányait pedig elegánsan nem látják meg, vagy szokás szerint elkezdik az embernek megmagyarázni, hogy: "nem az a lényeg, az összképre figyelj". Pedig látom én azt is... :lol:

To be continued, ha végignéztem... XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Copypaste OF-ről, mert nincs kedvem megint fogalmazni. ^^"

Nekem Senketsu volt az abszolút kedvencem, ami valamilyen szinten jelzi az egész sorozathoz való hozzáállásomat. (Mármint egy ruhát tartottam a legjobb szereplőnek! o.O) Illetve engem is szórakoztatott bizonyos részekben, főleg azok tetszettek, amik másnak nem igazán, vagyis a lassabb, de megfontoltabb epizódok. Ahogy azt már korábban említettem, mégis voltak olyan hülyeségei, amiken többször felvontam a szemöldököm, pl. a 18. részben Ryuuko "kiszabadulása" a vörös fonál fogságából. >__> Nálam ez erősen levett az élvezhetőségből, mellesleg továbbra sem értem azt a fandumát, miszerint ez menti meg az anime műfaját. Egy alap shounen volt, nyakon öntve a Gainax-féle random marhulással és extra fanservice-szel. Örülök, ha más vevő erre, nekem többször volt olyan reakcióm, hogy "ezen most röhögnöm kéne?", miközben faarccal bámultam. Ha nem lett volna az epic zene, meg egy-két jó rész és Senketsu, valamint a végére GaMako, szerintem ugyan úgy lefejeltem volna az asztalt, mint anno az FLCL-en (=4 pontos értékelés). A vége nem volt olyan rossz, de nálam ez 6.5/10, mert pár helyen igencsak felhúzott a cucc. Pl. Ragyo többszöri taperolós jelenetei... khm, khm. És most nem arról van szó, hogy "hívjatok papot, mert kint van egy mell", ennél azért jóval nagyobb a tűréshatárom. XD Amúgy az elején még totál nem zavartak a kirívó ruhák és Mikisugi állandó vetkőzési kényszere, de később átbillentek a határon, ami már nem tetszett.
Innentől spoileres, mert TTGL-t fogok említeni, de kifehéríteni nem fogom, szerintem aki itt aktív, már mindenki látta. Ha már úgyis mindig feljön a hasonlítgatás, akkor megemlíteném, hogy a TTGL-ben is voltak ilyen bele a pofádba típusú fanservice elemek, mint az "onsenes" rész, vagy amikor Kamina egy szál Bootában (XDDD) állt ki az ellenség elé, annak mégis maximálisan el tudtam nézni, mivel mellette ott voltak a szeretni való karakterek (talán csak Rossiu és Gimmy volt unszimpatikus), a jól összerakott sztori, a nagyszerűen meglépett és kivitelezett időugrás és a 8. részben az egyik főbb szereplő kiírása, amire szerintem senki sem számított az elején. Vagyis a fanservice csak extra volt, nem pedig a fő vonal.

(A fanjai meg egy másik kérdés... én sem fogom senkinek felróni, amiért tetszik neki, ahogy a PSG és FLCL esetén se tettem, remélem ugyan ezt elvárhatom cserébe. ::^_^:: Mellesleg valaki a TTGL-t is túlértékeltnek tartja, szóval tényleg nagyon ízlésfüggő az egész. Így utólag ránézve tényleg ugyan az volt a problémám, mint a Mirai Nikki esetén, de itt legalább kedveltem 1-2 karaktert. ^^")
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

El is felejtettem, szerintem az lesz a vége, hogy mindenki meztelenre vetkőzik.
:thumb:

Na, egy másik fórumon a téma, hogy a Kill la Kill shounen vagy seinen! Kinek mi a véleményre erről a témáról? Szerintem shounen, hiszen minden erre utal, a karakterek, a történetvezetés, a klisék és még sorolhatnám. Nem tudom AniDB honnan vette a seinen besorolást, de látva, hogy a SAO is azt kapott ott, már meg se lepődöm. :drop:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rui-chan írta:Na, egy másik fórumon a téma, hogy a Kill la Kill shounen vagy seinen! Kinek mi a véleményre erről a témáról?
Sima shounen, abból sem egy keményebb darab, a ShinKyo is shounen még, pedig az már darabolósabb. A seinen pl. a Berserk.

Nem tudom ki mennyire volt megelégedve cucc végével, sejtettem hogy 1 rész kevés lesz egy igazán durva végső harczra, de ennél azért akkor is epikusabbra számítottam. Ryuuko egyszerűen simán lenyomta Ragyou-t, ilyen "nekem van a legjobb egyenruhám aki a barátom és ezért mindenkinél erősebbek vagyunk"-stílusban, semmi magyarázat, és kész. Kedvenckarakter Nui-t is csak így kiírni, hát azért ennél epikusabbnak képzeltem amikor elintézik... Az egyetlen igazán jó jelenet az volt amikor Senketsu feláldozta magát és elporladt a légközben Ryuuko-t védve.

Szal van ez a (szerintem nemlétező) párhuzam a TTGL-el, lehet hogy hiba is hozzá hasonlítgatni, de ez igazából túl könnyű győzelem volt. A TTGL-ben voltak áldozatok, nem is kevés és az nagy súlyt is adott a végső győzelemnek, itt meg kb. semmi. Nem azt mondom persze, hogy nyírjanak ki mindenkit, sőt, én a karakterek nagy részét kedveltem is, csak hát amikor kb mindenki túléli, senkinek semmi baja, és jön a végén a nagy össznépi összeborulás, na az nálam nem szokott jól kijönni.


Ettől függetlenül teljesen jó ez a cucc, nekem mindenképp újranézős, szórakoztató, a zenék is tetszettek, így kap egy nyolcast, csak a vége az nem jött be, súlytalan volt és összecsapott.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Nem tudom AniDB honnan vette a seinen besorolást, de látva, hogy a SAO is azt kapott ott, már meg se lepődöm. :drop:
Én újabban azt tapasztalom, hogy sok fanboy "csak úgy" alapon dobálja rá a kedvenceire a seinen besorolást, hogy ezzel is bizonyítsák, hogy az ő kedvencük mennyire "komoly" és "mély tartalmú". (Ami persze hülyeség, mert seinen kategóriában is létezik egy csomó bárgyú és történeti értelemben komolytalan darab, aminél a darálás és csöcsök mögött nincs igazából semmi, meg egyébként sem a besorolás miatt lesz valami "komoly", az csak jelzi, hogy kb. melyik korcsoportnak szánták a készítők az adott cuccot.) Én egyedül a ShinKyo-nál voltam úgy, hogy még menet közben rákérdeztem itt a fórumon, hogy "ez amúgy shounen vagy seinen?", de az is csak amiatt volt, amit Surci is említ: "kissé" naturalista volt a harcok ábrázolásmódja és "kissé" sok paradicsomlé fröcsögött a mai átlag shonenek színvonalához képest (és akkor ez még csak az anime volt, a manga sokszor még durvább... XD), de miután írtátok, hogy ez shounen, nem éreztem tőle "kevesebbnek" a sorozatot. Ja és az eredeti kérdésre visszatérve: a Kill la Kill szerintem is shounen, konkrétan ordít róla már pusztán a klisék alapján. :-P Kíváncsi vagyok, hogy aki szerint ez seinen, az a valóban seinen besorolású cuccokból hányat látott eddig.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Rui-chan írta:shounen vagy seinen
As always...
Kép
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Surci »

Könnyeim hullottak, csak nem tudom, hogy a sírástól vagy a röhögéstől:

http://www.fullmoon88chan.extra.hu/blog ... l-la-kill/


paTKany írta:
Rui-chan írta:shounen vagy seinen
As always...
Kép
Zseniális, és abszolút igaz. :vigyor: :LOL:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

(Jó, gyűljön az az Aoi-aktivitás. :D)

Mint az aláírásomon látszik, nem is olyan nagyon régen fejeztem be.
Az első fele olyan volt, hogy "MIAZISTENTNÉZEKÉN!!??!?", aztán a másik felére kezdtek összeállni a dolgok, meg addigra tán meg is szoktam valamennyire a "szuper-király-őrült-turbó-akciót". És nem használtam netes szlenget! :D Persze így lehet, hogy nem jött át a mondanivaló... A vége felé egyébként gyönyörűen megfogalmazták a sorozat mottóját: totál értelmetlenség. :D És stílusosan pont az eszementséggel győznek sorra a vége felé. Szóval mivel a logikátlanság a világ logikája, ezért nem is fair felróni a sorozatnak. :P

A ruhaviselés átértelmezése tetszett.
Ryuuko viszont baromira zavart az alpári beszédstílusával, kábé a sorozat kétharmadára tudtam úgy nagyjából megszokni.

A kedvenc része(i)m, mikor a Kiotó-Kóbe-Oszaka hármas ellen harcoltak, a helyi jellegzetességek ilyen mértékű eltúlzását csak fel-le gurulva tudtam valahogy átvészelni. :LOL: Basszus, sajátos oszakai kifejezések, mint csatakiáltás? :D Kész!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én ezen héten fejeztem be. ::^_^:: A kezdés gyengébb volt a TTGL-é a harcok remekbe szabottak agyamentek voltak és tényleg már csak puskás mosómedvék hiányoztak belőlük. :D

Tetszett a sodró lendület a nudista strandot viszont nem tudtam megszokni (farok fényben fürdés hát ...) Befejezés ütős emészthetőbb ökörség volt az elődnél.
Bár a végén furdalta az oldalam vöröstincs szexuális hajlamait illetően a lezáró akkord de gondolom bosszantásnak dobták bele a lecsóba szal fedőt rája. :thumb:

Az amit vártam tőle hozta csomagostul szal elégedetten zártam le a sorozatot....
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na látod, engem végig vigyorgásra tudott késztetni a rózsaszín csillanás. :vigyor:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Megnéztem ezt az unaired 25. epizódot, ha már kijött, de igazából semmi extra. Mint "epilógus", jobban működött, mint a sorozat vége + eszembe juttatta, hogy volt egy Kill la Kill nevű cucc, amit úgy hellyel s közel komáltam, de ennyi. Az ollós jelenet azért badass volt. (És továbbra is Satsuki és Gamagoori az egyetlen értékelhető karakterek.)

5/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kill la Kill

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

OVA vagy 25. rész (kinek hogy tetszik)

Gyorsan megnéztem online, úgy bőven jó volt.
Az eleje még aranyosan indult, reménykedtem, hogy ezúttal kicsit másabb irányba viszik el a dolgot. Az egyedüli dolog, amire hosszabb ideig emlékezni fogok, az a Till I die című szám az OST-ről, amit végre szöveggel is hajlandóak voltak beletenni. Nem tudom, talán jobban állt volna egy lazább rész. A végén a mega-giga-szuper olló nekem egyáltalán nem hiányzott, de annak azért örültem, hogy Senketsu legalább emlékképként felbukkant. Továbbra is Mako és Gamagoori voltak a legjobbak, valamint Satsuki, aki egészen normális személyiséget szedett magára.

Ha a sorozat 6.5 pontot kapott, akkor ez olyan 5-5.5 pont között van, mert nagyjából kiegyensúlyozták egymást a nekem tetsző részek és azok, amiktől falnak ugrottam. Mondjuk egy teljesen fanservice-es, gagyi tengerpartos epizódnál jobb volt.
Kép
Válasz küldése