Little Witch Academia

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

MAL: http://myanimelist.net/anime/14349/Litt ... h_Academia

Egy összesen 30 perces rövidfilm ugyanattól a Triggertől, akik a Kill la Killt is készítették. A karakterdesignja nagyjából ugyanolyan, de nincs benne annyi fanservice (annyira, hogy egyáltalán nincs is).

Egyszerűen imádtam, nagyon aranyos. A karakterek szerethetőek és az egészben benne van valami Disneys báj, ami engem nagyon megfogott.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hehe, eredetileg még Rui-chan postjára akartam reagálni, asszem ő írta a "Milyen animét nézel mostanság?" topicban, hogy nem olyan rég látta ezt, csak aztán elfeledkeztem róla, de helyette most itt van ez a topic. :D

Magasan Triggerék eddigi legjobb munkája szvsz, jóval több értelme volt ezt megcsinálniuk, mint a Kill la Kill-t. :) Nem csak a fanservice-t hagyták ki belőle szerencsére, hanem az összes "ex-Gainaxra" jellemző egyéb idegesítő tulajdonságot, pl. a toilet humort, az idegesítő túljátszást, vagy a teljesen debil randomkodást. Bevallom, én jóval a megnézés után tudtam meg, hogy ez Trigger és meglepődtem, hogy "jé, ezek ilyet is tudnak? :D" Mivel mindez elmaradt, ezért előtérbe kerülhettek azok a pontok, amiket máskor el szoktak nyomni: normális és működő poénok, aranyos jelenetek, szerethető karakterek, stb-stb. Oké, nekem néha kissé Harry Potter-utánérzésem volt tőle nézés közben, meg azért a szereplők jellemében itt is felfedezhetők a szokásos japán school-life klisék (gonosz ojou-sama, akinek még két semmire sem jó segédje is van, vagy a béna, de genki főszereplő lány, akiből persze a végén hős lesz, stb.), de ez legyen vele a legkevesebb baj. :)

Nem tudod, hogy a második részről van valami hír? Már hallom vagy 1-2 éve, hogy lehet elkészül, legutóbb ott tartott a dolog, hogy az első rész rajongói gyűjtötték rá Triggeréknek a pénzt, vagy mi volt... XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: Magasan Triggerék eddigi legjobb munkája szvsz, jóval több értelme volt ezt megcsinálniuk, mint a Kill la Kill-t. :)
Kettőből nem nehéz az egyiknek "magasan a legjobbnak" lennie! :-P És nem véletlenül nem mondott semmit előtte a név.

A LWA a Trigger stúdió (gyakorlatilag első) munkája volt a Young Animator Training Project nevű, kezdő animátorokat támogató programban, aminek a neve Anime Mirai. A programot 2010 óta hirdetik meg (bár az első évben Project A volt a neve), minden évben négy rövidfilm elkészülését támogatják, szóval van miből mazsolázni! :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Berakom ide is, ha már van topicja. :)

A Kill la Kill óta elterjedt az a mondás, hogy a Trigger megmenti az anime műfaját. Szvsz az a cucc igen messze állt a műfaj megmentésétől, az állítással inkább efelé kellene kacsintgatni.

Igaz, hogy csak 26 perces, amiben az ending is benne van, de a készítőknek mégis sikerült egy jó kis kalandot összehozniuk. Csak néhány perc az elején, mégis Shiny Chariot fellépése elég löketet ad ahhoz, hogy a főszereplő, Akko elinduljon egy bizonyos úton, vagyis beiratkozzon a boszorkány akadémiára. Mindjárt ki is derül róla, hogy bármennyire is szeretne példaképe nyomdokaiba lépni, bizony csiszolhat még néhány dolgon magával kapcsolatban. A történelemórán elalszik, mert nem érdekli, menő boszorkány szeretne lenni, nem öreg banya. :D Közben persze a két barátnőjét is megismerjük, Lotte a szemüveges és kissé félénk lány, illetve Sucy, az igazi weirdo, aki mindenféle kenőcsöket és főzeteket kotyvaszt. Azért Akko riválisoknak sincs híján, Diana a tipikus úri lány, akihez hozzácsapódott két kísérő.
Sajnos a főszereplőnk a seprűvel sem tud igazán bánni, ezért az egész osztály előtt leégeti magát. Mondjuk kiemelték, hogy ő nem született boszi, a többiek már sokkal régebb óta tanulják a dolgokat, mint ő. Aztán elérkezik a kincskeresés napja, amit Akko úgy vár, hiszen végre megmutathatja, mit is tud valójában. Csakhogy nem mehet minden simán, miután összefutottak Diana csapatával és Sucy segítségével elintéztek egy Minotauruszt, elkezdődik a bonyodalom. Mivel állandó versengés van Akko és Diana között, utóbbi úgy dönt, hogy a labirintus alsóbb részeibe is benéz. Ott aztán kiszabadít egy elárt sárkányt, amit megpróbálnak mágiával elpusztítani, de kiderül, hogy pont attól lesz erősebb. Közben Akko megtalálja Shiny Chariot varázspálcáját és nagyon büszke lesz magára. A sárkány a fő varázskövet veszi célba és hiába minden próbálkozás az elterelésére, azt jobban szeretné megkaparintani. Szerencsére kiderül, hogy Akko is tudja használni Chariot varázspálcáját, amit aktivál és végül így győzi le a sárkányt.

Tudom, a történet elsőre nem tűnik túl nagy számnak és nem is az, de attól még kitűnő szórakozás. Érdekes módon a Trigger tudott normális arányokkal dolgozni, és egyetlen egy kivillanó s*gget vagy mellet nem láttam, sőt igazából úgy nagyon fanservice sem volt benne! Még, amikor Akko zuhan, a szoknyája nem libben annyira fel, hogy kilátsszon a bugyija. A humor nem annyira erős benne, de jókat tudtam vigyorogni néhány jeleneten. A grafika nekem bejött, egyetlen helyen volt furább a rajzolás, viszont az indokolt volt. A zenék remek aláfestést nyújtottak, az ED mondjuk annyira nem fogott meg. A hangokkal nem volt különösebb bajom, illettek a karakterekhez.

Az mégis dicséretes, hogy azért egy kerek kis sztorit ki tudtak hozni ebből, még ilyen rövid idő alatt is. Úgyhogy ez nálam megér egy 9(alá)/10-es értékelést.
Láttam lesz valamikor második része, részemről jöhet! :thumb:
A mordályos nyul írta:Kettőből nem nehéz az egyiknek "magasan a legjobbnak" lennie! :-P És nem véletlenül nem mondott semmit előtte a név.
Triggerék első munkája az Inferno Cop volt, még 2012-ben, de arról elég volt a leírást elolvasnom, hogy tudjam nem nekem való. :dirr:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hááát, az ilyen "munkácska", nem hiszem, hogy komoly munkák közé lehetne besorolni. Online streamelt 3 perces kis izék, valószínűleg minimál költségvetésből.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Kettőből nem nehéz az egyiknek "magasan a legjobbnak" lennie! :-P És nem véletlenül nem mondott semmit előtte a név.
Itt arról van szó, hogy ugye ex-Gainaxosokból áll a cég, így valamilyen szinten azokat a Gainax munkákat is a Trigger számlájára írtam, amiket úgy 2000 után, de még a Gainaxtól való kilépésük előtt összehoztak. Már csak azért is, mert stílusban elég sok átfedés van mondjuk a Kill la Kill/Inferno Cop és a TTGL/Panty & Stocking közt. Az, hogy ez a stúdió kihozott egy ilyen aranyos rajzfilmet, amiben nem orrukat piszkáló, random fingadozó, osztálytársaikkal kefélő, mocskos szájú boszorkányok szerepelnek, már önmagában egy komoly achivement a részükről az én szememben. :lol: Kissé félek is, hogy a beígért második rész ne valami loli fanservice-re jobban rámenő "otaku-fejés" legyen (minden értelemben...brrr...). Szóval az egész Gainax/Trigger "arculattól" annyira elütött ez a film, mintha mondjuk Miyazaki rendezne hentait. XD Erre gondoltam, hogy "magasan a legjobb". :)
Rui-chan írta:Triggerék első munkája az Inferno Cop volt, még 2012-ben, de arról elég volt a leírást elolvasnom, hogy tudjam nem nekem való. :dirr:
Bazz, ez mind történetre, mind dizájnra akkora ordító Ghost Rider koppintás, hogy csodálom, hogy a Marvel még nem perelte őket plágiumért... :dirr: (A nagy "műfajt megmentő, egyedi cég", mi? Haha! :-P )
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Igaziból amit így felsoroltatok, nekem az mind tetszett, mert Gainax/Trigger fanboy vagyok :) (Jó, a Panty and Stockingot és a Dead Leavest én se szerettem). Bírom a sötét humort és az elcseszett túlzásokat.

De tényleg így nem akartam elhinni, mikor kiderült, hogy ebben semmi ilyesmi... Arra számítottam az elejétől, hogy VALAMI biztos lesz benne, mert ez így túl szép. Nem volt :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Az, hogy ez a stúdió kihozott egy ilyen aranyos rajzfilmet, amiben nem orrukat piszkáló, random fingadozó, osztálytársaikkal kefélő, mocskos szájú boszorkányok szerepelnek, már önmagában egy komoly achivement a részükről az én szememben. :lol:
Köszi, feldobtad a napomat ezzel! :lol:

Amúgy én is örültem, amikor rátaláltam erre az animére, mert így végre van valami a TTGL-en kívül, ami tetszik ettől a társaságtól.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Péter »

Azért a Gainax-nek, a TTGL-en kívül is voltak olyan animéi, amik kevésbé elborult, normálisabb, sőt esetenként komoly hangnemet ütöttek meg, például ott a Shikabane Hime. =)
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Péter írta:Azért a Gainax-nek, a TTGL-en kívül is voltak olyan animéi, amik kevésbé elborult, normálisabb, sőt esetenként komoly hangnemet ütöttek meg, például ott a Shikabane Hime. =)
Rákerestem és fel is vettem plannedbe. Kíváncsi vagyok, jó-e.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Azért a Gainax-nek, a TTGL-en kívül is voltak olyan animéi, amik kevésbé elborult, normálisabb, sőt esetenként komoly hangnemet ütöttek meg, például ott a Shikabane Hime. =)
Ja, jó is, hogy mondod, azt még egyszer lehet megnézem majd, mert amit eddig láttam belőle, az alapján egész szimpatikus volt. :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Little Witch Academia

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A nap híre, most már tényleg készül a folytatás. :D Remélem hozni fogják az első rész színvonalát.
Kép
Válasz küldése