Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: outsyder »

:goodpost:
gyakorlatilag teljesen egyetértek Meglivornal
Kép
Avatar
Hirotaka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.07.28. 14:28
Nem: Férfi

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Hirotaka »

Nekem személy szerint tetszik az új sorozat, így az eddigi 5 rész alapján, teljesen hozza a Slayers hangulatot, és ebből a történetből szvsz elég érdekes dolog fog kijönni.
Karakter fejlődés: minek, Lina úgy jó ahogy van, és a többiekkel sincs baj, bár talán Gourry kicsit butyutább lett.XD
Szóval jee, és kiváncsi vagyok a folytatásra. :thumb:
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Nekem változatlanul egy bajom van ezzel a sorozattal, egyébként rendben van teljesen, és ez nem más, mint az a remek pokémon, amit hajkurásznak :/
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: outsyder »

szerintem, Pokota digimon...
csak aztán nehogy ő is Gatling-et növesszen a kezéreXD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem igaz, az összes fordítócsapat dobta a sorozatot! Grrrrr... :mad:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: miyume »

azért nem.. SS-eclipse csinálja csak lassan (legalábbis a 6. részig megvan a 8.ból, reméljük lesz tovább is.. bár az igaz hogy eddíg kb 3 napon belül megvoltak vele), és ne felejtsük el a magyarokat se ani.add.-on...
és végre a 7. résszel kezd beindulni a sorozat :3
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Andusia szerint az SS-Eclipse is abbahagyta, és így ők is várólistára teszik... T_T
állítólag a Funanimation állította le őket (mivel az amcsik megvették a sorozatot) ::argh:: :gun:
vannak, akik azt remélik, úgy lesz, mint a deathnote esetében... nagyon reméljük... :?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Időközben szerencsére két új (noname) csapat is feltűnt a színen, úgyhogy lesz folytatás. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shirosaki írta:Mostanában a Slayers Nextet próbálom befejezni, de néha szenvedek tőle, mint disznó a jégen. Az első sorozat nagyon jó volt. Itt viszont már sok dolog baromira idegesít.

Egyszerűen irritáló, hogy Lina mennyire rohadtul OP. Meg én már nem nagyon bírom ezt a 90-es évekbeli "fejbe váglak, mert ez annyira vicces"-jellegű baromi száraz "poénokat", amikkel ezek a sorozatok operálnak. Oké, most a 14. részen sírva röhögtem, de eddig ez nem sűrűn fordult elő. Talán csak akkor, mikor elmennek sárkányt horgászni.
Tény, hogy a Slayers humora is kissé ilyen "bele a pofádba" stílusú (na persze közel sem annyira, mint mondjuk a legtöbb Gainax vígjáték... :dirr: ), de azért a fejbevágós/hülye fejet vágós/sweatdropos/stb. "90-es évek poénjai" mellett azért mindig akadt valami jó kis helyzetkomikumra építő is, pl. most csak leírtad, hogy "sárkányt horgászni" és egyből azon kezdtem röhögni, hogy "LOL, ZELGADISS, MINT HORGONY, OMG, AZ MEKKORA JELENET VOLT!" :lol: Azért egy vígjáték animétől szerintem határozottan jó pont, ha még 5-10 évvel a megnézése után is eszedbe jutnak belőle poénok. XD

Ja, Lina egyébként tényleg OP, de engem ez sosem zavart, meg a Slayers még közte volt az első letöltött animéimnek, azelőtt meg kb. az egyetlen "komolyabb" fighting cucc, amit láttam, az a DB/DBZ volt (meg az SM ugye, ha azt is ide vehetjük XD) és az azokban megjelenő "szétlőttem az egész Namekot!" szintű harcok után egy Giga Slave sem tűnt elviselhetetlenül durva spellnek. XD Amúgy a sztorit én a Next-ben még imádtam, az nekem minden szempontból egy korrekt folytatás volt (az a fajta, amelyik előveszi az első rész koncepcióját és szinte minden téren jobbít rajta), nálam inkább a Try-nál kezdett kilógni a lóláb, annál már nagyon érződött, hogy nem az eredeti light novelből vették az ötletet a sorozathoz. Persze még így is vállalható lett szvsz, nem úgy, mint a Revolution/Evolution páros, ami már az "utángyártott" sorozatok gyermekbetegségeitől szenved és kemény három rész után minden érdeklődésemet elvesztettem iránta, ami egy Slayers sorozattól nem csak szomorú, de szinte már bűn kategória. Szal olyan gagyi filler részeket is rég láttam, amikkel a Revolution indított, ami főleg gáz abban az esetben, amikor egy ilyen nagy klasszikus folytatásának/"feltámadásának" szánták az új sorozatokat, azt a "digimon" Pokotát meg végképp elhibázott ötlet volt főszerepbe helyezni... Másrészt nekem azért is fájt ez az egész "Slayers feltámasztás", mert az eredeti sorozat is sok dologban eltért anno a light noveltől (az más kérdés, hogy így is baromi jó lett :D) és ha mostanában úgyis divat lett sok híresebb címből az újrázás az eredeti mű alapján (FMA, Sailor Moon, Berserk, stb.), akkor már jóval több értelme lett volna a Slayersből is egy ilyen remake-et csinálni, nem pedig a sokadik szezonnal folytatni egy olyan trilógiát, ami majdhogynem tökéletesen ért véget a Try befejezésével.

(A post megírását a Slayers fanboyok országos szövetsége támogatta. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem a Next jobban tetszett, mint az alapsorozat, talán azért, mert poénabbra vették. :) Nekem nem úgy tűnt, hogy annyi lett volna a vicc, hogy valaki valakit fejbe ver, különben ennyi lett volna a sorozat.

Ha Lina nem lett volna ilyen erős, az egész csapat széthullott volna atomjaira előbb, vagy utóbb, ez azért elég nyilvánvaló. :(
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Csak szerintem kellett volna egy balansz, mert igaziból csak akkor szorult rá eddig jobban a társaira, amikor elvesztette a varázserejét, de még akkor is kiderült róla, hogy olyan jól vív, mint Gourry (migrálni kéne ezt a fórumot új phpbb-re, kicsit zavaró, hogy nincs spoiler tag).

Játékokban meg pár modern shounenben is tök jól működik az, hogy minden hős máshoz ért és a különböző erősségeikkel és gyengeségeikkel kiegészítik egymást. Ez hiányzik nekem Slayers Nextből kicsit. Mondjuk annak örülök, hogy a 14. részben ezt a Seyruuni hatalmi harc baromságot elhagyták és visszatért a sorozat könnyedebbe. Csak így meg ezt az egész "keressük a szent könyvet" dolgot tartom kicsit redundánsnak. Főleg azért, mert különösebb okuk sincs rá megfogalmazva azt leszámítva, hogy milyen erős varázslatokat lehet tanulni belőle.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az a spoileres rész nem is a Nextben volt, hanem az alapsorozatban. :P A szent könyvet meg csak Zelgadiss-nak van személyes oka keresni, Lina meg csak Lina, ő minden kincsre rámozdul. :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

(BTW számomra a Slayers az teljesen mehetne a túl/alul értékelt sorozatok témában a túlértékelt kategóriába. Kb. 9 évvel ezelőtt kezdtem bele és kb. 3 résznél tovább nem jutottam... és az első részben lévő epikus dragon slay-en kívül nullára emlékszem, annyira nem tudott megfogni. És az, hogy olyan rég volt, még szép, hogy nem emlékszel reá, az nem indok mert egy pár hete épp azon lepődtem meg, hogy egész jól el tudtam mesélni barátnőmnek a Gundam Winget, amit szintén kb. ekkortájt láthattam egyszer és utoljára.)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hú, tényleg gáz, hogy három részből csak egyre emlékszel. :-P
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Hú, tényleg gáz, hogy három részből csak egyre emlékszel. :-P
Jó. jogos. :dirr: hülyén sikerül megfogalmaznom a gondolataimat. de szóval semmi plotra, sem a főhősnőn kívül még ki szerepelt, sem h igazából miért is hagytam ott a sorozatot nem emlékszem, csak arra az erős érzelemre, hogy ez nekem nem tetszik/nem érdekel.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Tény, hogy a Slayers humora is kissé ilyen "bele a pofádba" stílusú (na persze közel sem annyira, mint mondjuk a legtöbb Gainax vígjáték... :dirr: ), de azért a fejbevágós/hülye fejet vágós/sweatdropos/stb. "90-es évek poénjai" mellett azért mindig akadt valami jó kis helyzetkomikumra építő is, pl. most csak leírtad, hogy "sárkányt horgászni" és egyből azon kezdtem röhögni, hogy "LOL, ZELGADISS, MINT HORGONY, OMG, AZ MEKKORA JELENET VOLT!" :lol: Azért egy vígjáték animétől szerintem határozottan jó pont, ha még 5-10 évvel a megnézése után is eszedbe jutnak belőle poénok. XD
Egyrészt ez, másrészt ilyenkor bennem mindig felhökken kicsit az oldfag, hogy ha valakit ennyire irritálnak ezek az amúgy valóban klisés, de mégis aranyos poénok, akkor a maiak nem? Csak mert szerintem még mindig inkább ez, mint a ma igencsak túlhasznált elesős, rábukós, melltapizós, kishúg visítozós poénok.

Amúgy nekem is a Next a kedvencem. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Egyrészt ez, másrészt ilyenkor bennem mindig felhökken kicsit az oldfag, hogy ha valakit ennyire irritálnak ezek az amúgy valóban klisés, de mégis aranyos poénok, akkor a maiak nem? Csak mert szerintem még mindig inkább ez, mint a ma igencsak túlhasznált elesős, rábukós, melltapizós, kishúg visítozós poénok.
Na igen, nem akartam már oldfagnek hangzani én sem, de bevallom, az első "reflexgondolatom", nekem is az volt, hogy "ha szerinted erőltetettek a 90-es évek animéinek poénjai, akkor csodálom, hogy bírod a maiakét". ^^" XD (Tisztelet persze annak a pár sorozatnak, amik nem a fenti "kosárból" válogatnak, ha viccesek akarnak lenni manapság, hanem próbálnak tisztességes helyzetkomikumokat felmutatni.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Thread és memory necro!

Gondoltam, nosztalgiázok egyet (ha már a Jojo part 5 ilyen iszonyat cringe és nem nagyon haladok vele...) és előtúrtam a Slayers két OVAját, amik anno valamiért totál kimaradtak (meg a filmek is, bár azok megtekintéséhez most sem lett ingerenciám), szóval például nekem Naga teljesen friss élmény volt, pedig emlékszem, anno mikor elkezdtem animézni, sokaknak ő volt AZ animés álomnő, amit mondjuk én már akkor sem tudtam hova tenni, de most, a két előzmény OVA-t megvaccsolva pláne nem. Na de mindegy, nem is ő volt itt a legfőbb gond, hanem, hogy igazából semmi érdemleges nem történt ebben a 6 részben, tulajdonképpen olyan volt, mint a sorozatokban is elő-előkerülő filler-epizódok, csak míg azok hoztak egyfajta Slayers-hangulatot, és a többségük kellemes emlékként él a fejemben, addig ez a féltucat semmi hasonlót nem volt képes felmutatni. Talán az Excellent első epizódja állt hozzá legközelebb, de a másik öt így, hogy sztori sincs, Linához sem rak hozzá semmit, a világhoz meg aztán pláne nem, totál felejthetőek, sőt egyenesen rosszak. Az első 3/10-zel, a második 4/10-zel zárt. (Mondjuk még így is jobbak voltak, mint a Revo és az Evo-R, de ugye nemlétező dolgokról nem beszélünk, mert... nem léteznek. :D)

Sanszos egyébként, hogy a három sorozat annak idején belőtt 8/10-e sem lenne valami releváns mai szemmel, szóval kéne egy quality check, csak hát most 78 részhez sem időm, sem energiám nincs. Mondjuk az azért mindenképp mellette szól, hogy még így is simán feltudom idézni a ~70%-át mindhárom sorozatnak, ami főleg ahhoz képest nagy szó, hogy valamikor tizenévesen láttam őket utoljára.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Furcsa nekem, hogy a Revoluiont és az Evolution-R-t ilyen sokan nem szeretik. Nem sok maradt meg bennem a kér sorozatból, de nem gondolnám, hogy annyira rosszak lettek volna. Azt megjegyeztem volna. Az biztos, hogy a Hayashibara Megumi openingek és endingek nagyon jók lettek.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Leara »

Én pár éve újráztam az első két sorozatot és nem mondanám, hogy rosszabbnak találtam őket, mint régen. Persze a fillerek sokkal inkább szemet szúrtak + Gourry sokkal jobban fárasztott, de ezt leszámítva, még mindig ugyanúgy tudott szórakoztatni. Az új sorozatot én sem szerettem, nem is néztem végig, lehet, hogy egyszer adok neki majd még egy esélyt... és még azt se lehet mondani, hogy az lenne a gond, hogy nem LN sztorik voltak, mert már a Try sem volt az, azt mégis sokan szeretik :D.
Anno megnéztem a mozikat is, bár ez a special, amiről Junchi írt, lehet, hogy nálam is kimaradt, de a Nagas sztorikért nem voltam oda. Nekem egyszerűen hiányzott belőle a többi karakter, szerintem kellettek ők Lina mellé :D.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Én láttam mindent, ami Slayers, sőt radio doramákat is hallgattam. Arra emlékszem, hogy a Premium volt nagy csalódás ahhoz képest, hogy ismerősök, barátok jóval hamarabb látták, mint én, és mondogatták, hogy mennyire tetszett nekik, meg mennyire aranyos. De semmi nem jött át ebből.

Mondjuk nekem 2008 nyara egyébként is kellemes emlék volt, lehet, hogy ez is hozzátett ahhoz, hogy inkább jó érzésekkel emlékszek a Slayers Revolution-re. Az biztos, hogy annak idején rongyosra hallgattam a Plenty of grit kislemezt, konkrétan az volt a gondolatom az openingről, hogy szinte hozza a Give a reason színvonalat. Az is nagyon tetszett mondjuk, hogy Okui Masami is visszatért egy háttérvokál erejéig. A két új sorozatot meg majd megnézem, és meglátom, hogy milyennek fogom tartani. Amitől tartok, az az, hogy erőltetett lesz.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mivel a Slayers maga egy fantasy paródiának indult, így az OVA-kat is ilyen szellemben készítették el. Nem akartak nagy ívű és hosszú fantasy eposzt összerakni akkoriban úgyis a tele volt a padlás ilyenekkel.

Másrészt meg ki nem szeretne egy hercegnőt magának? (Aki szintén paródiája volt a hercegnős kliséknek.)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

supermario4ever írta: 2019.08.19. 09:23 Furcsa nekem, hogy a Revoluiont és az Evolution-R-t ilyen sokan nem szeretik. Nem sok maradt meg bennem a kér sorozatból, de nem gondolnám, hogy annyira rosszak lettek volna. Azt megjegyeztem volna. Az biztos, hogy a Hayashibara Megumi openingek és endingek nagyon jók lettek.
Ha jól emlékszem, az volt a probléma, hogy a Revolutionben elkezdtek érdekesnek tűnő történetszálakat felépíteni, amiket utána az Evolution-R csúnyán összecsapott. (De be kell vallanom, hogy a három első sorozatra jobban emlékszem, mint erre a kettőre. :drop: )
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Alapvetően én is kevés dologra emlékszek az utóbbi két évadból, nekem is inkább a régiek maradtak meg. Ezért is mondtam, hogy inkább megnézem még egyszer, és majd után mondok róla véleményt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Slayers

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2019.08.19. 09:07...igazából semmi érdemleges nem történt ebben a 6 részben, tulajdonképpen olyan volt, mint a sorozatokban is elő-előkerülő filler-epizódok, csak míg azok hoztak egyfajta Slayers-hangulatot, és a többségük kellemes emlékként él a fejemben, addig ez a féltucat semmi hasonlót nem volt képes felmutatni.
Öhm...welcome to the world of Slayers OVAs/Movies. :lol: Na jó, ez így erős, mert azt pl. én nem mondanám, hogy semmilyen Slayers hangulatot nem fedeztem fel bennük, sőt, egyik-másik mozi még kellően komoly hangulattal is rendelkezett (most az első film ugrik be pl.), de összességében az tény, hogy a TV sorozathoz képest már anno is gyengébbnek találtam az OVA-kat. Szal míg a TV-nél a poénok mellett démonurat öltünk a hatodik részben, meg ilyesmi, addig az OVA-k rámentek erre a "fullba nyomjuk a Ranma 1/2-t" hangulatra, ahol a sztoritól kezdve az aktuális gonoszig és eseményekig mindenből poént/hülyét csinálunk. Amit egyébként tudok én díjazni (pl. pont a Ranma esetében XD), viszont a Slayerst épp azért szerettem, mert az összes hülyéskedés ellenére volt egy komolyabb sztorija, egy jól felépített világa, stb. és hát igen, az OVA-kban ebből vajmi kevés jött át. Ettől még elnézegettem őket, csak valóban: "TV >>>>>>>> OVA". A kariknál dettó ez a helyzet, Nagát én mindig is valami szilikonvölgyi (lol, szó szerint, de mindjárt kitérek erre is... XDDD) csaj fantasy paródiájának képzeltem, szal S&M ruházat, idegesítő, ojou-samás röhögés, lófeje van (elnézést a fanboyoktól XD), plusz a melleinek fizikája teljesen olyan, mintha nem igaziak lennének, úgyhogy a szilikon itt duplán találó... XDDD Ergo rajta is lehet röhögni, meg értem, hogy a készítők ezzel a Lina x Naga párossal valami hasonló csajduót próbáltak kialakítani, mint pl. a Dirty Paires Yuri x Kei, meg vannak még hasonlók, de annyira még így sem talált be, ahogy Leara mondta, hiányzott a "régi stáb". Mondjuk azért nézhetetlenül gáznak, vagy kifejezett csalódásnak így sem nevezném az OVA-kat, csak ja, a TV-vel szemben kb. mindenben alulmaradnak. ^^" Ettől persze még vannak erényeik is, pl. DAT ENDING, szal ez a füstből kirajzolódó tárgyak, meg pentagrammán fekvő Lina legalább annyira ordítja magából, hogy "FANTASYYYY!!!!444", mint az első TV sorozat villámok által kőbe vésett intro-címe. :D
supermario4ever írta: 2019.08.19. 09:23 Furcsa nekem, hogy a Revoluiont és az Evolution-R-t ilyen sokan nem szeretik. Nem sok maradt meg bennem a kér sorozatból, de nem gondolnám, hogy annyira rosszak lettek volna. Azt megjegyeztem volna. Az biztos, hogy a Hayashibara Megumi openingek és endingek nagyon jók lettek.
Én már a Revolutiont is dobtam úgy 3 rész után. Leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy "TV sorozat, de OVA-nak érződik". Sőt, még 1-2 OVA epizódnak is jobb volt a sztorija, mert ott legalább fullba nyomták a kretént, míg itt egyszerre voltak olyan epizódok, hogy "a vénasszony pudliját elrabolta a medúza" (vagy mi volt annak a hülye epizódnak a plotja, ahol végleg dobtam... XD), de közben próbálnák tolni a komolyabb "Rezo visszajött...MEGINT!" szálat, de azt is ilyen Pokota-Pokémonnal, stb. Szóval a komoly-poén arányt nem igazán tudták megfelelően belőni, másrészt meg azt sem értettem, hogy ha pl. az LN-ben ilyen Dynast Grausherrakkal harcolnak/nyomnak le, vagy be lehetett volna hozni ilyen karikat, mint pl. Sherra (*_____*), akkor itt miért Rezót rángatják elő sokadjára, meg miért valami legyezős ojou-sama + Kakashi ninja-klón a "komoly ellenfelek"? ^^" Jó, egyik barátom olvasgatta az LN-t és mondta, hogy voltak belőle részletek átemelve, de a hangsúly a "részleteken" van. :dirr: Mondjuk ahogy itt Leara írta, nem is feltétlenül az LN-t kell egy az egyben átemelni, a régi sorozatok sem ilyenek voltak, a Try meg full original, hanem inkább a feelinget/sztorit kellene jól megfogni. A Try-t azért szerette mindenki LN alapok nélkül is, mert megint megkaptuk az ilyen univerzumot veszélyeztető "Cthulhu isteneket", meg hasonló jóságokat, aminek nézése közben érzi az ember, hogy az egésznek tétje van, vagy hogy ez egy mély univerzum. Az újabb sorozatokban én marhára nem ezt éreztem. Az mondjuk igaz, hogy az OP/ED párosok hozták a régiek színvonalát (na jó, csak majdnem, de így is nagyon szép munkák voltak), de ez ugye önmagában még kevés az üdvösséghez. ^^"
iskariotes írta: 2019.08.19. 20:42 Mivel a Slayers maga egy fantasy paródiának indult, így az OVA-kat is ilyen szellemben készítették el. Nem akartak nagy ívű és hosszú fantasy eposzt összerakni akkoriban úgyis a tele volt a padlás ilyenekkel.
Na, azért az első sorozatban ahhoz képest, hogy "paródia", volt minden, Rubinszemű Shabranigdutól kezdve a "hogyan vált kővé Zel?" háttérsztoriig, Lina a vége felé majdnem meghal, ha Sylph nem gyógyítja meg, stb-stb... :D Amúgy valóban fantasy paródia, de valahogy én az egész Slayersre úgy tekintettem mindig, mintha a fantasy műfaj Deadpoolja lenne, tehát attól, hogy parodizál bevett fantasy trope-okat, még megvannak a maga cool/komoly pillanatai, világa, szereplői, stb. Az OVA-k meg inkább csak szimplán full kretének voltak ehhez képest, bár mondom, nálam messze nem vizsgáztak annyira rosszul, mint Junchinál. :)
iskariotes írta: 2019.08.19. 20:42 Másrészt meg ki nem szeretne egy hercegnőt magának? (Aki szintén paródiája volt a hercegnős kliséknek.)
Na jó, de tegyük hozzá, hogy ezt az akkori fanboyok (akikről Junchi ír, akiknek a 90-es évek végén volt Naga az álomnő) még marhára nem tudták, sőt, kb. senki sem. XD Ha jól rémlik, elég sokáig csak utalgattak rá, hogy Naga kvázi Amelia nővére, a sorozatban pár elejtett in-joke-on kívül nem nagyon beszéltek erről, de még a Kanzaka-interjúkban, meg extra data book könyvekben és hasonlókban sem mondták ki. Úgy valamikor a 2000-res, vagy a 2010-es évek körül lett ez végre canonizálva, plusz olyan infókkal kiegészítve, hogy Naga elszökött otthonról és az az S&M ruci, amit folyamatosan visel, az anyjuké volt. :lol: Persze lehet, hogy a Revolution-Evolution párosban ez pont előkerül, odáig nem láttam őket. XD Mondjuk az lehet, hogy valamikor az OVA során egy random félmondatban utaltak arra, hogy Naga "valamilyen" hercegnő, erre már nem emlékszem, de így konkretizálva tuti nem volt.
Kép
Válasz küldése