Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Andro »

Igen, tudom, hogy régi komment. Másrészt, sok olyan dolog van, amit nemhogy az anime, de a manga sem magyaráz meg. Ez olyan, hogy mindenki gondoljon, amit akar. ^^
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

A nagyobb "gond" inkább az, hogy a manga már a Hold Királyság pusztulását illetően is eltér az animétől, meg úgy nagyjából mindenben. Ahogy a régebbi daraboknál lenni szokott, van amiben az anime jobb, van amiben a manga, illetve a fanok is eldönthetik, ki-melyik verziót preferálja jobban. Bár a vége az nagyjából ugyan az mindkettőben, mármint ami a chaost illeti, vagyis hogy sohase lesz vége az ellene folytatott küzdelemnek.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Andro »

Igen, mert ha a gonosz teljesen megszűnne, megszűnne a jó is, hiszen egyik sem létezhet a másik nélkül. Bár sok anime eltér a mangától. Elég a Kamikaze Kaitou Jeanne-t, vagy a Fullmoon wo sagashite-t említeni. Na jó, őket Arina rajzolta, de gondolom érted.

A Holdkirályság bukását háromféleképpen mutatják be. Egyrészt a mangában, ahol Serenity hercegnő ugye Endymion halála után megöli magát (kissé önző, hogy nem törődik a népével, csak saját magával), másrészt az animében, ahol Beryl mindkettőjüket megöli (szép közös halál), harmadrészt a live-actionben, ahol Endymion halála után Serenity egyszerűen elpusztítja a Hold királyságát (talán ez áll legközelebb a mangához, mivel Serenity itt is önzően semmibe vette mindenki más életét). De a lényeg ugyanaz, ők újjászülettek, miután meghaltak. Mondjuk a live-ban a királynő meg sem jelenik, csak a Specialban egy jelenetben (pl. ott Sawai Myuu alakítja, aki Usagit is játsza).
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

Megszűnni nem tudna, mert a chaos maga fizikailag nem egy létező valami (a semmi ugye nem tud megsemmisülni) még a cosmos igen, bár ezt a témát az SM elég felszínesen vette át ahhoz, hogy túlságosan bele lehessen menni. Na nem azért, hisz sok MG anime van, hogy még az SM-hez képest is tizedannyira kidolgozott világgal, történettel rukkol elő, ami ugye bizonyos szinten érhető is a műfaj mainstream jellegéből adódóan, de ettől még az SM is beleesik abba a bizonyos, mondhatni meseszerűen, egymástól jól elhatárolt jó és rossz oldal esetbe.

Bár aki kedveli ezt a káosz vs cosmos dolgot, az észreveszi, hogy a tipikus jellegzetességek azért itt is megvannak. Például a 4+1 vagyis a 4 kivetülés, akik más-más utakat/"erőket"/bűnöket képviselnek, és a +1 aki így-vagy úgy de odatartozik és jelentősebb. Mondjuk azon jót derültem már anno is, hogy Galaxia testébe hogy került bele az egész(!) chaos. :LOL:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én ilyeneken nem szoktam filózni. Akkor azon is lehetne, hogy hogy testesült meg a reménye ChibiChibi formájában. De ez csak egy anime/manga.
Kép
zeran
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.09.27. 14:43
Nem:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: zeran »

Sziasztok én Andi vagyok :mosoly: csak most leltem rá erre az oldalra de már most tetszik.én infót szeretnék gyűjteni a Sailor Moon 2 szereplőjéről: Haruka és Michiru-ról.Arra vagyok kíváncsi hogy a róluk szóló könyveket vagy képregényeket hol lehet megvenni,és hogy ezek a róluk szóló részek a Sailor Moon képregényekbe van benne? Pl: the little mermaid rész amit egy klippben láttam.Ha bárki is tud ebben nekem segíteni, azt nagyon örülnék. Előre is nagyon köszönöm .sziasztok :mosoly:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Andro »

zeran írta:Sziasztok én Andi vagyok :mosoly: csak most leltem rá erre az oldalra de már most tetszik.én infót szeretnék gyűjteni a Sailor Moon 2 szereplőjéről: Haruka és Michiru-ról.Arra vagyok kíváncsi hogy a róluk szóló könyveket vagy képregényeket hol lehet megvenni,és hogy ezek a róluk szóló részek a Sailor Moon képregényekbe van benne? Pl: the little mermaid rész amit egy klippben láttam.Ha bárki is tud ebben nekem segíteni, azt nagyon örülnék. Előre is nagyon köszönöm .sziasztok :mosoly:
A magyarul kiadott képregény sajnos az első szezon feléig is alig jutott el, ők pedig csak a harmadik szezonban lépnek színre. Mellesleg Haruka és Michiru szeretők, leszbikusok (bár a francia változatban Haruka fiú). A mangában is szerepelnek, igen, hiszen az az eredeti mű. Mangát le lehet tölteni, vagy meg lehet rendelni.

Haruka mellesleg Sailor Uranus (a magyarban Uránusz tündér), Michiru pedig Sailor Neptune (Neptun tündér). Ha beírod a nevüket Google-be, nagyon sok érdekes dolgot tudhatsz meg róluk. Én a Wikipédiát ajánlom.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Haruka és Michiru a Super és a Stars sorozatokban szerepelnek (a harmadik és az ötödik szezonban), de kimondottan főszerepet csak az egyik SuperS Speciálban kaptak, azt hiszem a másodikban.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nagyjából én is ezt írtam, csak hosszabban. ::hehe::
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

(*varázslatokat mormol* ----> *feléleszti a témát* XD)

Khm, khm, az új sorozat előzetese. :)
https://www.youtube.com/watch?v=v9Ft3viBgtQ

A rajzstílus nagyon mangás, szóval aki egy átrajzolt régi darabot várt, biztosan csalódni fog. Egyelőre még nem lehet tudni, hány részesre tervezik pontosan. A manga elég feszes tempót diktált, konkrétan végigrohant a cselekményen. Az új kiadás 12 kötet, a régi 18, ha jól tudom.
Az opening zenéjét Revo szerezte (igen, a Shingeki-s Revo XD), szóval máris jobban várom a teljes verziót. Bár a Momoiro CloverZ fogja előadni, szóval tuti nem random zenei elemekkel teletűzdelt, történetet elmesélő dal lesz, hanem "normális" opening.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:A rajzstílus nagyon mangás, szóval aki egy átrajzolt régi darabot várt, biztosan csalódni fog. Egyelőre még nem lehet tudni, hány részesre tervezik pontosan. A manga elég feszes tempót diktált, konkrétan végigrohant a cselekményen. Az új kiadás 12 kötet, a régi 18, ha jól tudom.
Speciel én pont abban reménykedek, hogy nem csak a rajzstílus, de a sztori és úgy általában véve minden a mangából lesz átemelve. Amikor még csak annyit lehetett tudni, hogy "valami SM remake készül", féltem, hogy egy olyan bőrlehúzást kapunk, mint a DB Kai (ugye az is úgy lett beharangozva, hogy "mangahű sztori, fillerek nélkül!", gyakorlatilag meg csak újravágták a régit...), viszont mióta kijöttek az első képek/videók és látom, hogy ez egy teljesen új sorozat és a manga dizájnját követi, most már reménykedek, hogy nem csak külsőre kölcsönöz belőle. A vicc az, hogy bár nekem a Toei féle sorozat dizájnja sokkal jobban bejött, mint az eredeti mangáé, mégis inkább erre voksolnék, mert nagyon megérné már ennek is kapnia egy olyan animét, ami az eredeti sztorit dolgozza fel.
Rui-chan írta:Az opening zenéjét Revo szerezte (igen, a Shingeki-s Revo XD), szóval máris jobban várom a teljes verziót. Bár a Momoiro CloverZ fogja előadni, szóval tuti nem random zenei elemekkel teletűzdelt, történetet elmesélő dal lesz, hanem "normális" opening.
Hehe, erre befizetek. :vigyor: (Főleg úgy, hogy ezért a régi sorozat fanjai biztos ki fognak nyírni, de anno a francia és német opening után hallva az eredetit, eléggé csalódás volt. ^^" Reménykedek benne, hogy most valami emlékezetesebb/jobb számot hoznak össze a japók.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Speciel én pont abban reménykedek, hogy nem csak a rajzstílus, de a sztori és úgy általában véve minden a mangából lesz átemelve. Amikor még csak annyit lehetett tudni, hogy "valami SM remake készül", féltem, hogy egy olyan bőrlehúzást kapunk, mint a DB Kai (ugye az is úgy lett beharangozva, hogy "mangahű sztori, fillerek nélkül!", gyakorlatilag meg csak újravágták a régit...), viszont mióta kijöttek az első képek/videók és látom, hogy ez egy teljesen új sorozat és a manga dizájnját követi, most már reménykedek, hogy nem csak külsőre kölcsönöz belőle. A vicc az, hogy bár nekem a Toei féle sorozat dizájnja sokkal jobban bejött, mint az eredeti mangáé, mégis inkább erre voksolnék, mert nagyon megérné már ennek is kapnia egy olyan animét, ami az eredeti sztorit dolgozza fel.
Whoa, mi történt, végre látok egy olyan kommentet, ahol nem hordják le a sárga földig és nem temetik már el egy előzetes alapján!? Amúgy páran tényleg várják és róluk a nosztalgia szemüveg is lepottyant már, szóval annyira azért nem panaszkodom. Tényleg igaz, hogy az emlékek megszépítik a múltat és hajlamosak sokkal elnézőbbek lenni a régebbi dolgokkal, pedig hát... Most nem azt mondom, hogy tökéletes a Crystal, mert ebben is van bőven hiba, de azért nem kéne elfeledkezni bizonyos dolgokról. Mellesleg nekem is jobban bejön a Toei régi dizájnja, viszont nem akarok tűzzel-vassal nekimenni az újnak. Erős váltás azt elismerem, tényleg szokni kell. Az első pár rész alapján pedig úgyis ki fog derülni, hogy ezúttal mennyire fogja követni a mangát. Illetve még az se lenne túl jó, ha a másik fele történne, mint a Berserk "mangahűbb" adaptálásánál, vagyis hogy kivágnak belőle majd részeket a gyorsabb haladás érdekében.
Közben amúgy kiderült, hogy kéthetente fogják leadni a részeket, vagyis OVA lesz. Ez mondjuk megnyugtató, így lesz idejük jobban odafigyelni a történetre és a grafikára is.
Titkos írta:Hehe, erre befizetek. :vigyor: (Főleg úgy, hogy ezért a régi sorozat fanjai biztos ki fognak nyírni, de anno a francia és német opening után hallva az eredetit, eléggé csalódás volt. ^^" Reménykedek benne, hogy most valami emlékezetesebb/jobb számot hoznak össze a japók.)
Pedig ha tudnád, mennyien számítottak arra, hogy az új opening egy Moonlight Densetsu feldolgozás lesz. XD Persze többen elfelejtették, hogy azt is lecserélték egy idő után, de mintha csak ez az egy openingje létezne az egész animének. (Egyébként én nem bántam volna, ha teljesen Linked Horizon lenne az opening, úgyis sok énekesnő szokott közreműködni az együttes dalainál, szerintem simán jelentkezett volna valaki, hogy felénekli. És igen, engem is most fognak kinyírni a fanok.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Wáhá, én április óta titkon reménykedtem benne, hogy lesz valami köze Revónak a Sailor Moon-hoz, amióta elejtette azt a random megjegyzést az SM-ről a blogján. Eddig is nagyon vártam a sorozatot, de most még inkább. :vigyor: Egyébként a Momoiro Clover Z már korábban is dolgozott együtt érdekes emberekkel, én a Joshiraku endingjét kimondottan szeretem tőlük (elég dinka egy dal XD). Csak amiatt aggódok, hogy nehogy túl rövid pórázra fogják Revót, remélem kap majd legalább annyi alkotói szabadságot, mint a Shingeki esetében. Amúgy meg nekem mindig is jobban bejött a Sailor Star Song, mint Moonlight Densetsu (jöhetnek a kövek).

Egyébként nagyon szomorú, hogy a Sailor Moon fandom nagy része ennyire elutasítóan viselkedik a sorozattal szemben. Nem úgy néz ki, mint a régi sorozat, nem olyan a zenéje, nem ugyanazok a seiyuu-k, vagyis csak rossz lehet. :roll: Ha olyat akarnék látni, mint a régi sorozat, akkor újranézném a régi sorozatot. Meg ne csináljanak már úgy, mintha a régi sorozat olyan tökéletes lett volna, mert annak is volt jó pár hibája, ha azét el tudják nézni, akkor próbálják már elnézni ennek a hibáit is.
Egyébkén nekem eddig főleg csak pozitív tapasztalatom volt az ilyen újrafeldolgozásokkal (FMA Brotherhood, Hellsing, Terra e), ha folytatást csinálnának ennyi év kihagyás után, akkor jobban aggódnék, de így optimistán állok a sorozathoz. Van esély rá, hogy elszúrják, de kb. ugyanannyi mint bármelyik másik anime esetében.
Bocs, de ezt most ki kellett írnom magamból. ^^'
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: scineram »

Rui-chan írta:(*varázslatokat mormol* ----> *feléleszti a témát* XD)

Khm, khm, az új sorozat előzetese. :)
https://www.youtube.com/watch?v=v9Ft3viBgtQ
Én sosem voltam Sailor Moon fan, úgy egyáltalán, de ebből az már biztos, hogy Mitsuishi Kotono still has IT. Bár Hisakawa Ayaért a picsájukba!
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Én speciel úgy állok hozzá, hogy megpróbálom majd elnézni azt, ami nagyon nem tetszik benne, tudniillik az új karakterdizájn. Egyébként pont emiatt olyan elutasítóak vele szemben a fanok, mert egész máshogy néz ki, nem tudják felismerni benne az eddigi képek és trailer alapján azt az animét, vagy inkább azt a hangulatot, ami megfogta őket a Sailor Moonban.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Értem én, vagy legalábbis érteném, ha ez lenne az első olyan eset, hogy másféleképpen közelítik meg picit a történetet, de nem ez az első eset. Ugye már a manga is másmilyen (az új sorozat karakterdizájnja sokkal jobban hasonlít rá, mint az elsőé), aztán ott vannak a musicalek, meg a live action sorozat. Vagy a többieknek ezek mind kimaradtak?

Más: Kamerás felvételek szivárogtak ki az elővetítésről. OP + átváltozás, ED + 1-2 jelenet. Az OP szokatlanul jpopos Revótól, de nagyon passzol a sorozathoz szerintem (nem egy romantikus dal, mint a Moonlight Densetsu, inkább egy girl power dal XD). A CGI viszont nem kellett volna az átváltozásnál. ^^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Értem én, vagy legalábbis érteném, ha ez lenne az első olyan eset, hogy másféleképpen közelítik meg picit a történetet, de nem ez az első eset. Ugye már a manga is másmilyen (az új sorozat karakterdizájnja sokkal jobban hasonlít rá, mint az elsőé), aztán ott vannak a musicalek, meg a live action sorozat. Vagy a többieknek ezek mind kimaradtak?
Pontosan. A "nagy SM fanok" (főleg ami a hazaiakat illeti) 90%-a egy gyerekkori nosztalgiából táplálkozik, számukra azzal kezdődik és azzal is végződik az egész SM, amit anno 10 évesen láttak. Ha igazán "nagy fanok" lennének, az elmúlt X év alatt már rég utánanézhettek volna annak, hogy mégis miből készült ez az anime, hogy néz ki az eredeti alapanyag és akkor most nem a szájukat húznák, hanem örülnének, hogy "jé, tök jó, az eredeti manga dizájnját használja fel az új sorozat!" Helyette sokan máris eltemették, pusztán azért, mert nem tetszik nekik a karakterdizájn. (Ennyi erővel reklamáltak volna a Toeinél anno, hiszen először ők változtatták meg azt a mangához képest, a mostaniak csak "visszacsinálják"... XD)
Mariko írta:Más: Kamerás felvételek szivárogtak ki az elővetítésről. OP + átváltozás, ED + 1-2 jelenet. Az OP szokatlanul jpopos Revótól, de nagyon passzol a sorozathoz szerintem (nem egy romantikus dal, mint a Moonlight Densetsu, inkább egy girl power dal XD). A CGI viszont nem kellett volna az átváltozásnál. ^^'
Az opening überrulez (tényleg más, mint a Moonlight Densetsu volt, de mivel én nem is azt vártam, így semmi bajom nincs vele, sőt... XD), az ending is okés, az átváltozásnál tényleg kár, hogy CGI, viszont legalább még a "vállalható" kategórián belül marad és kifejezetten tetszik, hogy ugyanazt a látványvilágot/stílust tartották meg, mint amilyen a régi volt. (Ahogy ráhurkolódnak a vörös "szalagok", ahogy a homlokán a vége felé megcsillan az a "kő", stb., ezekre még emlékszem a régiből. :))

Így a kiszivárgott jelenetek után már végképp nagyon várom a kezdést. :D

Ja, viszont egy kicsit segítsetek már: lehet írtátok már korábban, csak én nem figyeltem, vagy ilyesmi, de most akkor ez a "Revo" micsoda? ^^" Szólóénekes, zenekar, vagy mi? ^^" Egészen eddig úgy voltam vele, hogy "az a "Shingekis fazon", akinek van egy háromtagú zenekara, de az énekes mindig ő". XD Ehhez képest most néztem itt, hogy mondjátok, hogy "Revo lesz az OP", erre felhangzik egy női ének... XD Asszem, itt valamit csúnyán félreértettem. XDDD (Jó, az is igaz, hogy már amikor először mondtátok, akkor fura volt, érdekes lenne egy Sailor Moon OP azzal a férfi hanggal, aki a Shingeki openingeket énekli, mert finoman szólva eléggé más a két anime hangulata... XDDD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Más: Kamerás felvételek szivárogtak ki az elővetítésről. OP + átváltozás, ED + 1-2 jelenet. Az OP szokatlanul jpopos Revótól, de nagyon passzol a sorozathoz szerintem (nem egy romantikus dal, mint a Moonlight Densetsu, inkább egy girl power dal XD). A CGI viszont nem kellett volna az átváltozásnál. ^^'
Szerintem Revo úgy volt vele, hogy ide inkább egy pörgősebb zenét szerez, mert ez jobban illik a Sailor Moon által közvetített girl power érzéshez. :vigyor: Eddig mindig meg tudta találni a megfelelő stílust, szóval most sem okozott csalódást. Majd a full verzióra leszek kíváncsi, bár biztos nem engedtek neki annyi szabad teret, mint a Shingeki esetében, szóval a már jól bevált opening receptre számítok.
A CGI tényleg elég fura, ezt kell majd a legjobban szoknom, de végül is várható volt, a Pretty Cure sorozatoknál szintén így oldották meg az átváltozásokat.
Titkos írta:Ja, viszont egy kicsit segítsetek már: lehet írtátok már korábban, csak én nem figyeltem, vagy ilyesmi, de most akkor ez a "Revo" micsoda? ^^" Szólóénekes, zenekar, vagy mi? ^^" Egészen eddig úgy voltam vele, hogy "az a "Shingekis fazon", akinek van egy háromtagú zenekara, de az énekes mindig ő". XD Ehhez képest most néztem itt, hogy mondjátok, hogy "Revo lesz az OP", erre felhangzik egy női ének... XD Asszem, itt valamit csúnyán félreértettem. XDDD (Jó, az is igaz, hogy már amikor először mondtátok, akkor fura volt, érdekes lenne egy Sailor Moon OP azzal a férfi hanggal, aki a Shingeki openingeket énekli, mert finoman szólva eléggé más a két anime hangulata... XDDD)
Na, ebben majd Mariko jobban helyreigazít, ő az igazi mester, én is tőle tanultam mindent, amit a SanHoráról tudni kell! ^^ Annyi a lényeg, hogy Revo énekes és zeneszerző is egyben (Mellesleg gitározni is tud, hogy a fene vinné el a tehetségét!), vagyis sokszor van az, hogy ő nem ad elő, csupán a zenét csinálja meg a dalokhoz. Itt is ez történt, a Momoiro CloverZ énekli az openinget, de ha jobban megfigyeled, akkor van benne egy tuti gitárszóló, ami azért erősen Revo stílusa. Páran már írták, hogy kicsit hasonlít a Bravely Default OST-re az opening, ami nem meglepő, annak az elkészítésére is Revót kérték fel.

Otaku Fórumon nagyon elkezdett el oldfag sápítozni, már nyílik a bicska a zsebemben, de egyelőre nem vettem rá magam, hogy beírjak neki valamit. Nála pont az a helyzet, amit Titkos is említett, a gyerekkori emlékek alapján próbálja megítélni az új animét. Szerinte a régi Sailor Moon tökéletes volt, ezzel csak elrontották a kultuszaniméjét. :dirr:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Na, ebben majd Mariko jobban helyreigazít, ő az igazi mester, én is tőle tanultam mindent, amit a SanHoráról tudni kell! ^^
Ne írj ilyeneket légyszíves, mert zavarba hozol. Max. csak 1-2 lépéssel előtted járok a fandomban, ennyi az egész. ^^' Amúgy remekül összefoglaltad a lényeget, legfeljebb annyi tennék hozzá, a Linked Horizon és a Sound Horizon valójában a szó szoros értelmében nem is zenekarok, inkább Revo szólóprojektjei, vagyis nincs fix felállásuk, hanem albumról-albumra változnak a közreműködők.

Az ilyen oldfageket meg nem értem, akik azt hangoztatják, hogy az új feldolgozás tönkreteszi a gyerekkori kultsorozatukat. A régi anime nem szűnik meg létezni, az mindig ott lesz ugyanúgy változatlanul ahogy eddig is, és annyiszor nézik újra, ahányszor csak szeretnék. Lehet hogy jobban is tennék, ha a saját és a mi lelki békénk érdekében, az új sorozat helyett inkább azt néznék újra. ^^

Ami az átváltozást illeti, én még abban bízok, hogy ez csak amolyan prototípus volt, és a a rendes premier idejére még javítanak CGI-n, mert láttam a PreCure átváltozásról videót és az sokkal szebb volt. A trailerhez képest is voltak már változtatások, szal talán még ez sem a végleges verzió volt.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Megnéztem az első részt.
Kicsit több akciót/dinamizmust vártam volna tőle, de úgy látszik nem akarták modernizálni a történetet.
Egy csomó minden retrónak hatott, de különösen a játékterem a side-scroller játékkal, meg Motokival aki megrekedt 1987-ben a divattal.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Szintén. Igazából két valami nem tetszett nekem:
1. (bár azóta utána néztem, hogy a mangában is így volt, de) Mamoru "civil" felszerelésén felröhögtem XD
2. A Sailor V videójáték teljesen WTF volt számomra anno a teljes történet kánonjához képest, és így hogy láttam, hogy beszélgetnek róla még a suli ebédszünetében azt hittem, hogy ki fog maradni, de nem.

Egyébként szerintem teljesen korrekt volt, esetleg bár nem volt a mangában, azért lehetett volna rózsája Tuxedo Kamennek, mert az menő. XD De jah, rendben volt, semmi extra, opening tetszik, de így ennyi.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A második rész lényegesen jobb lett, mint az első többek között annak köszönhetően, hogy az új Ami jobb, mint a régi. 20 évvel ezelőtt egyértelműen Rei és Minako párti voltam, de most nagyot kell majd alakítaniuk, ha überelni akarják Ami teljesítményét.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Nekem bejön a Crystal, és örülök, hogy kimaradnak a töltelékrészek. Az animáció nekem tetszik, a CGI ugyan lehetne szebb is, de láttam már rondábbat is. Az opening pörgős, és illik a szériához, szóval bejövős. Remélem, lesz következő évad, ha ez sikeres lesz. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sailor Moon Crystal 3. rész:
- Holy shit Mamoru civilben volt. Mármint civil civilben? Mi lett? XD
- Kérem Sailor Mars témát/háttérzenét. Most.
- Usagi a mangában is ennyire oda-vissza volt a leendő csapattársnői iránt? (- Miért száltál le a buszról? - Láttam egy jó nőt.)

ui: Aki meg tudja nekem éppkézláb módon magyarázni a stewardess-é történő átváltozást, az kap tőlem egy csokit. :dirr:
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Cruel Angel írta: - Usagi a mangában is ennyire oda-vissza volt a leendő csapattársnői iránt? (- Miért száltál le a buszról? - Láttam egy jó nőt.)

ui: Aki meg tudja nekem éppkézláb módon magyarázni a stewardess-é történő átváltozást, az kap tőlem egy csokit. :dirr:
Igen, asszem a mangában is ennyire odavolt értük. A stewardessé való átváltozás pedig a mangában is benne van, valamint a régi animében is. Mondjuk én sem értem, miért kellett átváltoznia. ::japtoun::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Válasz küldése