Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Wow! Csak nem ez a T. M. Revolution szám lesz az új OP? Egész kedvet kaptam most a sorozathoz megint, az utsó rész annyira lezárta az eddigieket, hogy nem is hiányoltam eddig, pedig lassan megírhatnám már hozzá a bejegyzést, a lusta mindenét nekem.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Észrevételezném, hogy felkerült három új lineart mahq-ra Gundam 00 alá. GN-6, GN-7, GN-8
Két érdekességet láttam rajtuk azon kívül, hogy szemlátomást a Dynames, Kyrios, Virtue klónjai. Egyrészt nem rendelkeznek solar furnace-szel (vagy legalábbis nem látszanak elölről), másrészt GN-006 Cherudim Gundam pilótájának Lockon Stratos van bejegyezve.

http://www.mahq.net/mecha/gundam/00/index.htm
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Gyerekek... ki láttot már szuperül túlhájpolt fanboyt? Aki még nem, az keressen fel. XD
Oda meg vissza vagyok az új résztől.
*Nyugtatgatja magát.*


Jó... szal a sztoriból nem sok újat tudtunk meg. Ami igazából érdekes volt számomra, hogy úgy kezdték, hogy Celestial Being még nincs összeállva. Tehát új Lockon csak a végén tudja meg hogy Lockon lesz, Alelúja még mindig fogságban... és Setsuna pedig 5 éven keresztül bújdosott egy (ZOMG haza akarom vinni *-*) sufni tuning Exia Gundammal. Egyedül Tierria maradt a helyén. Sőt még főnénink sincs a posztján... hanem wow Billy Katagiri lakásán. (Úgy is drukkoltam nekik. XD) Soma Pieris × Sergei párocskának is de örülök. Futólag láttuk Maszkos harcosunkat, ami nem érdekelt, WLM pedig továbbra is keveri amit keverni akar. Visznt hiányoltam Nenát, meg Alit.
Egyedüli negatívum: Serviae Gundam hátán a fej, amivel látni is tud. Oks oks, már koncept árt alapján is láttuk, hogy ott egy Gundam fej van... de akkor is.. WTF?
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah, végre október van, Aradi vértanúk napja, és mellé jött a Gundam00 úk epizódja. Egész kellemes nyitány volt. Rosszfiúk a gonoszok ellen. Pont ahogy vártuk. De miért van az, hogy a reguláris haderőtől teljesen független elit haderőt hoznak létre mindig a Gundamban, láttuk hogy ez nem jó, már a Gundam Zben is, miért kell ezt újta felmelegíteni ? De legalább van egy Luise pilótánk, meg Saji talán végre kinyitja szemét, és ha belegndolok, hogy ennek az epizódnak a kedvéért ismertették össze még az első szezon elején Setsunával ... ^^
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ki merem jelenteni hogy az új rész az eddigi legeseménydúsabb, én kb. a felétől azt vártam, hogy vége legyen, annyi minden történik benne. A banda összeverbuválása már majdnem teljes, a következő részben valszeg Allelujah-t is összeszedik...
Jah, és senki ne féljen, Lockon nem állt össze csillagporból.
Asszem Louise helyett (aki kevesebbet és kevésbé idegesítően van képernyőn, hiába WTF ez az egész pilótásdi) újabban a Celestial Being vállról indítható loliját fogom utálni viszont... most ez mért kellett?
Jah, és az Ishikawa Chiaki ED nagyon ottvan, még akkor is ha a Bokurano-hoz írt számai jobbak, dehát egy uninstall-t úgyse lehet toppolni. Az OPviszont semmi extra, kb ugyanazt tudnám elmondani hozzá, mint annó a Daybreak's Bell-re.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Új részhez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy
Szegény Billy.
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Loran »

Ep 2(7): Hatalmas pirospont: sosem ertettem, hogy full CG sorozatokban miert van az, hogy a jarmuvek miert nincsenek kidolgozva. 200x-es sorozatok 3DCG mechakkal is prezentalt mar 2D-s paintbrushal rajzolt buszt oldalnezetbol. De vegre megtort a jeg! Ifj. Lockon autoja vegre illeszkedik a kornyezetbe! Egerkenek sikerult bezereznie egy Tieria-klont, de sajnos a ferfi valtozat mar elfogyott, ezert egy enyhen selejtes darabot kapott, ahol egyenlore meg nincs beallitva a parameter. Wang-Miu-Li szamomra tovabbra sem vilagos, hogy mit kivan elerni, de mar megint kezdi a tavolbarevedessel a kozhelyek es tenyek hajtogatasat. Kepzelt reszlet a forgatokonyvbol:
...
Gundam 00 Beindul, Setsuna erofesziteseit megkoronazando.
-Tieria: Gundam 00 indulj!
-Szemelyzet: Gundam 00 beindult, ertekek stabilak!
-Setsuna: Gundam 00 indul!
-Fedelzeti papagaly(haro): Gundam 00 indul! Gundam 00 indul!
Reklamblokk: Jatszon velunk, es nyerjen most egy eletnagysagu felfujhato Wang-Miu-Li akciobabut! Eheti kerdesunk: Vajon a Gundam 00 beindult? A: Igen B: Nem C: Kiderul a kovetkezo resz tartalmabol. Tarcsazza a 012345-00-Gundam szamot es nyerjen most!
-Wang-Miu-Li (sokatmondoan a messzesegbe nez, sejtelmes mosoly): Ahh...Szoval a Gundam 00 beindult.
...
Ms. Sumeragi meg mindig tobbet iszik, mint amit a 24. szazadi tablettak 8 ora alatt ki tudnak pucolni a szervezetebol, de ez a jo Starcraftos titka. Battle-Cruiser operational! Your base is under attack!Csoda, h 4 evig kibirta vele ez a Billy. Vajon hamarosan csatlakozik a csapathoz? Jelenleg nem tunik VIP-nek. Saji is eppen atolvassa a tortenelemkonyvek hianyzo fejezeteit, minimum technikai szemelyzet, de ha igazan dramai akarnek lenni, engednem harcolni Louse-val. Megerdemlik. Szoval folyik a toborzas, next time on Prison Break: (H)Allelujah, the Psyho.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az új rész címszavakban:

- Gundam p0wnage extravaganza
- Gundam goes gay (a.k.a over za rainbow)

Nem annyira címszavakban: Lockon úgy tűnik kissé Final Fantasy-san megörökli a meghalt karakter skilljeit, mert simán elvezeti a mecháját 0 instrukcióval. Mindemellett pedig Jó hír azoknak, akiket négy éven keresztül egy székbe kötözve tartottak egy börtönkomplexum mélyén: szerencsére az izomzatotok semmilyen kárt nem szenved ettől, a szabadulás után már futni is tudtok majd! Hát nem nagyszerű? Mi, hogy milyen Bill?

Nem volt egy túl mélyenszántó rész ami a szövegelést illeti, úgyhogy lehet hogy lebloggolom a raw alapján, max majd edit ha valamit nagyon félrehallottam.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Yipee ... Ptolemy-nek van tengeralattjátó üzemmódja, és szökőárt is elő tud idézni. Sumeragi taktikai javaslatai RULZ. 300 másodperces akció - "Van felesleges két percünk, nem mentesz meg valakit ?". Lockon pedig hozza a formát, egyébként is mindig Haro az aki vezeti a gépet, a Lockon ver 1.0 is mindig ráhagyta.

Most arra lennék kíváncsi, hogy pontosan mi elen is lázadnak a kataronok: az egységes Föld kormány elen, vagy inkább a módszereik ellen (lásd A-LAWS) ?
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

MS Gundam - The Origin anime bejelentve, ami a manga alapján az eredeti sorozat remakeje lesz :thumb:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy látom, mellett bejelentettek egy másik új darabot is AGE kódnéven.
Mondjuk a karakterek designja alapján sok jót nem várok tőle...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Attól én sem, bár ha tényleg végig mutatják a 100éves háborút egy család három generációján keresztül, az még érdekes is lehet. De valószínűleg úgyis az lesz a vége, hogy a 10éves unoka vezeti a Gundamet, az apja a születésekor eltűnt valami csatában, a nagyapó meg a fészerben hegeszti majd a mechákat :roll:

Az UC univerzummal kapcsolatosan viszont jöhet minden :cool:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Úgy látom, mellett bejelentettek egy másik új darabot is AGE kódnéven.
Mondjuk a karakterek designja alapján sok jót nem várok tőle...
Egy darab Gundam sorozatot sem láttam eddig, de azért ezen a karakterdizájnon elsőre még így is dobtam egy hátast. Mintha kodomo-szintre készülnének butítani a franchise-t.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Egy darab Gundam sorozatot sem láttam eddig, de azért ezen a karakterdizájnon elsőre még így is dobtam egy hátast. Mintha kodomo-szintre készülnének butítani a franchise-t.
Inazuma Elven rendezője rendezi, szaaaal...
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Egy darab Gundam sorozatot sem láttam eddig,
Sosem késő pótolni. Én is másfél éve kezdtem el, és maradt kb...3 sorozat hátra :lol:
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Az UC Origins-t követni fogom majd mert az első sorozatból csak a movie feldolgozást láttam.

OJ neked melyik a kedvenc szériád?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Az nem baj, a három movie sokkal jobban sikerült mint a teljes széria.
A befejezést is érthetőbbre vették :vigyor:

Eddig a 08th MS Team és a 0080: War in the Pocket
Avatar
Jerid
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.09.10. 20:54
Nem: Férfi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Jerid »

Üdv mindenkinek!


Msn-es Gundam UC Side Story-t alkotunk az egyik barátommal,és ehhez keresünk embereket!
Az A Baoa Qu-i csata idején kezdődne,és a Zeta elejéig tartana.
Minden résztvevő csinálhat magának saját karaktert,és eldöntheti,hogy milyen MS-e legyen.
Akit érdekel,nyugodtan írjon privátot!
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Goofy »

-OJ- írta:Az nem baj, a három movie sokkal jobban sikerült mint a teljes széria.
A befejezést is érthetőbbre vették :vigyor:

Eddig a 08th MS Team és a 0080: War in the Pocket
Szerintem is azok a legjobbak. De Stardust Memories és a Zeta is nagyon jók.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Azokból egyiket sem szeretem.

A Zetában a közepén a Pszicho-Gundammal való bohóckodás, és a végén ahogy az író kinyíratta a szereplők felét csak mert éppen rossz kedve volt, nekem teljesen tönkretette az élményt. Tudom, hogy sokan szeretik, mint a legsötétebb Gundam, de szvsz akkor is vacakul van megírva az egész. És még Char sem tud királykodni benne, nem úgy mint máshol.

Stardust-nak pedig a túlerőltetett szerelmi háromszög volt a veszte, szegény szőke csaj olyan szinten ostoba volt, hogy minden részben kijárt volna neki egy ébresztő pofon. Emellett még a történet is csak egy szükségtelen ráadásnak tűnt.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nekem tetszettek a Psycho Gundam részek, főleg a Kamille és Four között kialakuló kapcsolat volt érdekes benne. Az viszont nem tetszett, hogy tök ugyanezt el akarták lőni az egyik későbbi newtype csajnál. De szerintem fő UC sorozatokból ez volt a legjobb, sokkal érdekesebb mint az első vagy a Double Zeta. Szóval ha a két király (war in the pocket, ms team) mellett kell még két nagyon jót említenem akkor stardust és zeta. Stardust nem is a szerelmi háromszög miatt tetszett hanem leginkább a harcok miatt és mert talán ebben voltak a legcoolabb mechák. : ) Death Scythe-ot leszámítva pesze.
Többiről meg annyit, hogy After War X-t három részig bírtam, Turn A-t két részig, F91 meg elég elcseszett. Még ami elég jó volt az a G Gundam, annál meg az zavart, hogy túl hosszú és a felénél abbahagytam. Pedig ugyanúgy 50 rész mint a legtöbbje, de itt valahogy mégse tartottam ki a végéig.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Beleszólok én is.
Én a ZZ-t bírtam valami 5 részig, és csókolom. Valahogy betette a kiskaput az, hogy Judau folyton hülyét csinál Brightból (no meg azt, hogy Camille csak vegetál). A Gundam 00 vége volt még a karakterek szempontjából taccsra téve. Az első szezonban mindenki kap szerepet, senki sem lapos, kivéve akiknek az a jelleme, hogy nincs jelleme (=Setsuna, aka Heero Yuy no.2), a másodikra meg a nagyját hazavágják. Nekem egész pontosan az volt vele a bajom, hogy Allelujah konkrétan papucs.

OJ: Meg tudom érteni, Kill-Em-All Tomino elérte nálam, hogy nem tudok úgy leülni Sunrise anime elé, hogy ne kezdjek el nagyjából a második rész után aggódni X kari életéért... A dolog iróniája egyébként az, hogy Tomino nem kifejezetten azért sütötte meg Camille agyát, és nyírta ki a fél karaktergárdát, mert rossz napja volt, hanem mert nem akart folytatást. A másik az, hogy nem akkor öli a szereplőket, amikor rossz napja van (az az EVA rendezője). Tomino bevallotta, hogy világossá vált számára, mennyire ölhetnékje szokott lenni, és mivel embereket nem szabad....
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Jerid
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.09.10. 20:54
Nem: Férfi

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Jerid »

Szerintem a Stardust,meg a Zeta is király!Sőt,még a ZZ is :vigyor:
A Stardust-ban nem a szerelmi háromszögön van a hangsúly,hanem inkább az akción,és valóban nagyon jó MS-ek szerepelnek benne.A sztorija pedig egyszerű,de nagyszerű.
A Zeta-ban a Psycho-s részek is jók voltak,meg úgy nagyjából minden,csak a túl sok halál a végén meg a 2 kis hülyegyerek nem.
A ZZ meg kb. a 20. résztől válik komolyabbá,de a poénos részek se rosszak az eleje felé :D
Nekem a UC-s sorozatok közül csak a Victory nem tetszik,mert véleményem szerint a karakterek nem valami eredetiek benne,és a storyja is eléggé erőltetett.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A ZZ-vel úgy voltam, hogy az elején nagyon jól szórakoztam rajta mert tök poénos volt. Judou karaktere meg teljesen másnak tűnt mint a korábbi Gundam főszereplők. De aztán ahogy mondod 20. rész körül megváltozott az egész. Valakinek onnantól tetszett meg, nekem meg az az érzésem volt a sorozat második felétől, hogy mintha már láttam volna ezt az egészet valahol. Szóval érted?

00-ra alig emlékszem mert kb. 3-4 nap alatt daráltam le azt az 50 részt. Nagyon ráérhettem.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Gundam - UC; SEED, meg ami még van

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Na túl vagyok az Age első részén.
Förszt impressönz:
Kezdek a legfontosabbal: HAROOO!!! Az igazi nagy, zöld Haro! Yesssh!
Ja, hát a karakterdesign tényleg nem a szokványos, durva becsléssel a főszereplő srác valami 16-18 körüli lehet (inkább utóbbi, mint előbbi). Egy-két karakterről valóban a "gagyi gyerekes animék" support karakterei ugrottak be (plö), a többi viszont olyan, mintha vagy a régi UC sorozatokból, vagy Leiji Matsumoto animékből emelték volna át őket (plö és plö). Emily-ről konkrétan Frau Bow ugrott be (remélem ez nem teszi Flitet Amuro 2-vé). Valami azt súgja, hogy ugyanarra a sorsra jut. Csajszi a későbbiekben, ha jól láttam, kap egy helyes kis piros egyenruhát, csakhogy teljes legyen a kép. Azon túl, hogy Flit, és még néhány másik kari túl fiatalnak tűnik a tényleges korához képest, és hogy Vargas már túl "eredeti", szerintem a karakter design elmegy, néhol még kifejezetten szép is.
Történet: a szokásos, bár nekem már a Gundam 00 mozinál is fura volt ez az űrlényesdi, remélem a háttérben komolyabb politikai zűrzavar húzódik. Az okos megoldás lenne, az "élijen" túlságosan egyszerű és kényelmes. Azt hittem, én balga, a karidesignból kiindulva, hogy túlságosan gyerekmese lesz. Meg kellene végre tanulnom, hogy egy Gundam SOHA sem gyerekmese, legalább is nem Pokemon kaliberű. Egy világégéssel, egészen pontosan kolóniaégéssel kezdünk, és azzal is fejezzük be. Megeszem a kalapom, ha a második rész nem arról fog szólni, hogy egy anyahajóval összekapdosnak pár civilt, akik később a legénység részévé fognak válni.
A Gundam Age-ről elmondható, így az első rész után, hogy a Gundam franchise olvasztótégelye. Az opening alatt (ami szerintem egész hangulatos volt... a Tiger & Bunny opjai miért voltak olyan fosok...?) hol a Gundam 00, hol a GS-GSD páros ugrott be. Az anyahajónk sajnos se nem White Base, se nem Archangel, vagy ezek permutációi. A mechákban hol az RX-79-est, hol az 0 Gundam-et, hol egyéb 00-ás Gundam-eket vélek felfedezni, de a "nemgundamek" határozottan a 79-es sorozatból érkeztek. Ezen a téren a kedvenc az UE (Unknown Enemy), azok meg kis módosítással olyanok, mint a GW Epyonja. A legjobban akkor dobtam egy hátast, amikor a képernyőn elsétált pár ember a Gundam 00-ból megszokott HRL és Union egyenruhákban. Azt hittem besírok. A másik nagy kedvenc az opening ezen jelenete volt. Zeta opening, valaki?
És végül, de nem utolsó sorban egy kis karakterleírás, valamint elvárás, bár előbbire nem sok mindent tudok összehozni egyetlen rész után.
Flit egyelőre nem Amuro, és nagyon remélem, hogy így marad. Ő vezeti még mindig a toplistát az ellenszenves és idegesítő Gundam karakterek témakörben (megelőzve Heero Yuy-t és kiskedvesét, Relenát), nem kellene ezt felülmúlni. Flit érdekes módon már az anime legelején maga tervezi és építteti a Gundam-et (ellentétben Kirával, aki "csak" a szoftverben segített be, és Camille-lal, aki csak a saját animéje harmadánál-felénél kezdte gyártani a Zetát). Ahogy észrevettem, a szokásos Gundam klisét ("hát ilyen a háború"-sat) itt is elsütik, remélem azért még megfejelik valami javítható jellemhibával (sok szeretettel gondolok Camille Bidan-ra, aki szerintem egy nagyon emberi karakter volt).
A vicc az, hogy én egy Gundam animétől elvárom a Gundam kliséket, főleg hogyha az az UC idősíkon játszódik. Határozottan örülök, hogy újra elővették ezt az univerzumot (szívesen örülnék az Unicornnak is, de az olyan ritkán jelenik meg, meg különben is OVA). Nem mondom, hogy a sorozat hibátlan, vagy hibátlan lesz, de nézzünk ezzel szembe: ez egy Gundam. 30 éves. Az ember a klisék miatt nézi, erről nem lehet már sokkal több eredetiséget lehúzni. Igazából mivel a sorozat mindössze 26 részes lesz, így sajna nagy politikai intrikákat, embereket megrázó háborúkat, nagy-nagy GS-kutyulást nem várhatok el tőle. A Sunrise igazán visszaszokhatna az 52-es formátumra a Gundam tekintetében.

tl;dr:
Egyelőre összességében pozitív (de legrosszabb esetben is semleges) a megítélés, ezt nézni fogom.

Edit: ez sűrű anime lesz, jól van. Képhez magyarázat: Flit, a zöldes hajú srác az egyes számú főszereplőnk. Asem, a szőke srác a kettes számú főhősünk, Flit fia. A barna hajú srác, Kio, a hárma számú főszereplőnk, Asem fia, Flit unokája. Sűrű lesz. Remélem nem szúrják el, hogy három generációt préselnek bele 26 részbe.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése