Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Mostanság eléggé "obsessed" lettem a fentivel (nem új dolog, de most éppen nagyon) és kiváncsi lennék, az itt lakók mennyit tudnak róla, mennyire "vették le".
Előre bocsájtom: a TV sorozatok és mozifilmek most nem tartoznak ide, csakis a "Kajishima univerzum", azaz az OVAk és a GXP.
Kicsit hasonlóra gondoltam, mint más sorozatok Titkok és Rejtélyek topicjai, több elme talán jobban tud együtt kiagyalni faramuci dolgokat.
Nem utolsó sorban, nem árt egy kis agytorna a szeptember 18-án debütáló 3. OVA előtt...
^_^
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

Bár nem ide illik teljesen, de...
A Tenchi GXP-t nem láttam végig, mert sajnos 19-26-ig rawba van meg.
Van valakinek hozzá felírata?

-----

Viszont nagy érdekességel olvastam az interjút Kajishima Masaki-val az oldaladon Meglivorn.
Ez tetszett a legjobban:

Tayama: Szerintem a férfi rajongók kiváncsiak Tenchi "szerelmi életére" is, érted ugye mire gondolok ^_^. Hogy milyen szituációban kell Tenchinek választania, az egyik legtitokzatosabb és legizgalmasabb kérdés sokunk számára.

Kajishima: Egyetértek. Személy szerint szeretném az Istennők Háborújának történetét befejezni és továbblépni a romantikus részre. "Az" engem is érdekel. ^__^.
:lol:
Touji
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Sajna a GXPt bnem fansubbolták rendesen végig, a 13. epizódig van rendes felirat. 18-ig egy rettenetes HongKong sub, onnan semmi. Illetve, most várok WInMXen 24-26-ot felirattal. Szintén a HK subnak tűnik, de nincs más.
Egy elég jó szinopszist tudok, én úgy néztem meg a RAWot ^_^.
http://tigercow.fateback.com/guide/episodes/gxp.html

-----

Heh...
Engem is. Megöl a kiváncsiság, Tenchi kit választ. Tudok indokot mind a 3 csajra, meg arra is hogy egyik sem.
A GXP egy évvel az OVA3 után játszódik, mindenesetre érdekes hogy mindenki maradt a Földön. Tenchi sokkal felnőtebb, nyugodtabb és már poénkodik a helyzeten (és arcozik a tudasaval, amit alig hiszek el ^_^).
Ami nagyon meglepett, az a 26. rész, ahol Ryoko ruháján ott a TEN kanji... Persze lehet csak véletlen.
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

Meglivorn írta:Heh...
Engem is. Megöl a kiváncsiság, Tenchi kit választ. Tudok indokot mind a 3 csajra, meg arra is hogy egyik sem.
A GXP egy évvel az OVA3 után játszódik, mindenesetre érdekes hogy mindenki maradt a Földön. Tenchi sokkal felnőtebb, nyugodtabb és már poénkodik a helyzeten (és arcozik a tudasaval, amit alig hiszek el ^_^).
Ami nagyon meglepett, az a 26. rész, ahol Ryoko ruháján ott a TEN kanji... Persze lehet csak véletlen.
Ezt én is észrevettem...
Szerintem Ryoko lesz a "kiválasztott", de lehet Masaki megtréfál mindenkit.
Mondjuk előre megmondta, hogy ha az OAV3 után nézzük meg a GXP az első gondolatunk az lesz: tényleg...
Láttad az OAV 3 openinget? Nagyon 8) .
Touji
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Touji írta:
Meglivorn írta: Láttad az OAV 3 openinget? Nagyon 8) .
Persze. Kifejezetten tetszik, hogy a zene és a stilus az első OVAt idézi. Bár látszik benne a GXP kissé ecchibb vonulata, de annyi baj legyen ^_^
Z meglepett hogy ilyen pszichopata feje van, es akivel nem tudok mit kezdeni az a no az openingben. Nem Noike, és akkor talán csak Tokimi marad. Hacsak Noike nem maga Tokimi, hisz ahogy Kajishima is mondta "a három istennő Tenchi mellett marad". Uj szereplő pedig csak ő van. Bár Noike meg Seto fogadott lánya... fenetudja. Az ilyenekről beszéltem az intróban. ^_^

-------

Egy ideje böngészem az AIC fórumait, de ezt csak most leltem meg:
http://www.aicanime.com/cgi-bin/yabb/Ya ... 03&start=0

Lehet mazsolázni, különösen a legutolsó bejegyzésen.
A hozzáfűzések csak megdobják a dolgot, most már tényleg meg kell tanulnom japánul T_T (a Tenchi és a Slayers novellák már elég indok ^_^)
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Én meglehetősen kezdő vagyok e téren, nincs 1 hónapja hogy megnéztem az OAV t (sztem az ova 1 volt az de ki tudja?) + a 2 tvsorozatot meg a filmet. Jellemzően be vagyok szűkülve USTEAMről töltök szinte kizárólag. Az 12 rész volt és az volt az utolsó részben megérkezett a 2 hercegnő családja. (félelmetesen sokat röhögtem :)) Talán még arról lehet beazonosítani hogy a 6. rész környékén mikor Watsu először találkozik Ryokoval elhangzik ez a jell mondat: I have one request befor you go. ??? CALL ME MUMMY!! :gurul: Abbam a hitben éltem hogy nincs is több folytatás ennyi volt de örömmel hallom hogy van mégis. Azt sdzereteném megkérdezni hogy miről is szól az OAV 2-3 és micsoda tulajdonképpen az a GXP? (és hogy hol lehet beszerezni őket :)) Előre is kösz.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Rhyagelle írta: Abbam a hitben éltem hogy nincs is több folytatás ennyi volt de örömmel hallom hogy van mégis. Azt sdzereteném megkérdezni hogy miről is szól az OAV 2-3 és micsoda tulajdonképpen az a GXP? (és hogy hol lehet beszerezni őket :)) Előre is kösz.
Huh... ezt a topicot én fogom megtölteni ^_^

Rakjuk akkor rendbe:
OVA 1 = 1-7. epizód. Az a vége, ahol Ryoko és Ayeka shoujo manga stílusban akarják becserkészni Tenchit ^_^
OVA 2 = 8-13. A Hello Baby az első, és az a fura kis rész a vége, ahol Ryoko ki van kötözve Washu laborjában (szemét Washu >_<).
GXP = Tenchi Muyo Galaxy Police... Hát, 12-ig fenn van AHQn. Ez egy teljesen új sorozat, 1 évvel játszódik a (még meg sem jelent ^_^°) OVA3 után. Új szereplők, kissé tágabb környezet és rengeteg olyan dolog, ami csak a novellákban szerepelt eddig (Seto és Airi főleg).

Az OVA3 elvileg az Istennők Háborújáról fog szólni, azaz megmagyarázza mi a fene történt valójában az elmúlt 20 000 évben ^_^. Elvileg. És elvileg megtudjuk kit választ Tenchi.
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Meglivorn írta:[
Huh... ezt a topicot én fogom megtölteni ^_^
Sose bánd. :)

Éleselméjűségemben levontam a következtetést hogy akkor én Az OAV 1-2 láttam egyben. És valószinűleg megvárom a 3at is hogy maradjak mostmár az időrendnél. :) Arigato a gyors és alapos válaszért. ::jbow::
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

A talált novella-összefoglalók közül fordítottam kicsit:
http://www.manga.hu/subpages/tenchi/funahomisaki.html
Sztem. aranyos történetecske ^_^
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Szerintem nagyon csúcs a Tenchi, csak az a kár, hogy gyakorlatilag két történet van (TV + OAV), ami persze nem baj, csak ha valaki a TV-t látja először, akkor lehet kissé csalódni fog, mert azért az OAV szerintem fényévekkel jobb. A GXP-t még nem láttam, de akkor lehet hogy érdemesebb megvárni a 3. OAV-t Meglivorn?
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

enpet írta:Szerintem nagyon csúcs a Tenchi, csak az a kár, hogy gyakorlatilag két történet van (TV + OAV), ami persze nem baj, csak ha valaki a TV-t látja először, akkor lehet kissé csalódni fog, mert azért az OAV szerintem fényévekkel jobb. A GXP-t még nem láttam, de akkor lehet hogy érdemesebb megvárni a 3. OAV-t Meglivorn?
OVA-TV egyetértünk. a TV sorozat az OVA közelébe sem jut :p
Ismerős járt úgy, hogyu elkezte nézni a TV sorozatot. Aztán kérdezett valamit én meg szolidan felhomályosítottam, hogy évek óta szajkózom: Tenchi = OVA... Odaadam neki, aztán pár epizód után jött, hogy eddig nem értette miért imádom Ryokot. Most már igen :D

Hát, nem tudom érdemes-e várni. Ugyan az OVA 3 szeptember 18.-án startol, de az csak az első lemez lesz. Ráadásul tippem sincs milyen sebességgel jön ki fansub, a GXPre tettek a subberek magasról :(

A GXP ugyan tényleg az OVA3 után jön időrendben, de annak az eseményeit nem kell hozzá ismerni. Külön történet. Ráadásul izgi hogy vajon mi lehet az OVA3-ban. Hiszen valami történt, hogy a GP tisztek számára is "Ryo-chan" lett Ryo-Oh-Ki, és hog Washu hajlando a GP számára egy Ryo-Oh-Ki típusu hajót készíteni...
Tenchi pedig határozottan felnőttebb lett. Nyugodtabb és lazább ^_^
De a GXP még egy hatalmas előnye, hogy rengeteg olyan dolog van benne, főleg a háttér részéről, ami addig a novellákban szerepelt csak. Pl. amikor Seina az Akadémián van, bejárja ugyan azokat a helyeket, amiket Yosho annak idején, és ugyanúgy Airi vezeti körbe... ^_^
Sőt, még Azusa szülei is felbukkannak egy rövid jelenetben.

------

Egy kérdés:
a fennti fordítást elolvasta valaki? Mert gondolkodom mondjuk Washu történetének ferdítésén, de ha nem érdekel senkit, nem eröltetem. Jó lenne valami visszajelzés.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én olvastam, szerintem nagyon aranyos.
Sőt, hogy őszinte legyek, a hatásodra újra elkezdtem letölteni a Tenchi OVA-kat, mert már nagyon régen láttam őket. ::hehe::

Ja igen, ez itt nagyon kawaii:
Kép

Nincs ilyen Ryo-oh-ki-d? ::jsmile::
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nincs sajna... Ez az USAban jott ki, ott van hatizsak is ^_^...
Bar elore lattak, ennek rovid a fule, ez inkabb Fuku-chan ^______^

-----
Touji írta:Bár nem ide illik teljesen, de...
A Tenchi GXP-t nem láttam végig, mert sajnos 19-26-ig rawba van meg.
Van valakinek hozzá felírata?
Most már van. AHQ. Sajnos csak a HongKongi bootleg ripje, de ez van.
Aki nem ért valamit, az kérdezzen bátran ^_^

A hivatalos amcsi kiadás januártól várható, ha rajtam múlik, lesz magyar feliratos rip ^_______^

-----

Ezt most mindenhova felírom, ahogya csak tudom:
http://www.petitiononline.com/TenchiM/petition.html
Szeretném, ha minél többen "aláírnák". Sok remény ugyan nincsen, 3(4) regény kiadása nem túl valószinű, de ha meg sem próbáljuk, biztos hogy semmi sem történik.
"A remény hal meg utoljára".

------

Na még utoljára megpróbálom...
Rhyagelle írta: Az 12 rész volt és az volt az utolsó részben megérkezett a 2 hercegnő családja. (félelmetesen sokat röhögtem :)) Talán még arról lehet beazonosítani hogy a 6. rész környékén mikor Watsu először találkozik Ryokoval elhangzik ez a jell mondat: I have one request befor you go. ??? CALL ME MUMMY!! :gurul:
Most olvasom AIC fórumon a "beszélgetést" az az epizód a Király Család egy jól megtervezett akciója volt. Kezdve Ryoko falhoz csapdosásától, Seiryo eláztatásáig.
Azusa utána még 8! további ellenfelet küldött Tenchi ellen de Mihoshi minden egyes alkalommal lezuhant és elmosta a párbajt. Ami még Kajishima-san szerint is erős véletlen ^_^

Kiváncsi vagyok, kinek mi a véleménye a következő dolgokról:
- Véletlen volt-e hogy Sasami és Tsunami egyesült, és Tsunami most a Földön van?
- Ryokot vajon mi vagy ki állította meg az Arborétum kapujában, mikor megtámadta Jurait?
- Washu vajon mennyit tud saját igazi mivoltáról, és mennyit hallgat el? Pl. az ékkövekről.
- Ki lehet a befutó? (nem népszerűségi verseny, hanem Kajishima azt állította az interjúban, hogy kezdettől egyértelmű. De én nem látom. Hátha valaki igen...)
Természetesen nekem ezekre van válaszom, illetve vannak ötleteim. De kiváncsi lennék mások mit gondolnak róla. Jó lenne magyarul beszélgetni és szövögetni az elméleteket. Ha nem jön be, maradok az angolnál :(

Végezetül az idézethez: Washu tényleg Ryoko (és Ryo-Oh-Ki és Fuku) anyja. Ryokoé szó szerint, a saját petesejtje volt az alap. Persze kavarás ott is van, pl. Kagatoval. Remélem az OVA 3 erre fényt derit.
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Meglivorn írta:Azusa utána még 8! további ellenfelet küldött Tenchi ellen de Mihoshi minden egyes alkalommal lezuhant és elmosta a párbajt.
Ez hol történik, mert én csak 1-re emlékszem?
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

enpet írta:
Meglivorn írta:Azusa utána még 8! további ellenfelet küldött Tenchi ellen de Mihoshi minden egyes alkalommal lezuhant és elmosta a párbajt.
Ez hol történik, mert én csak 1-re emlékszem?
Ez animében nem volt sajnos. A regényekben szerepel, ami sajna egyenlőre csak japánul érhető el, most folyik egy aláírásgyűjtés hogy adják ki angolul (lásd feljebb).
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Áááá.... értem már, szóval ezért nem emlékeztem én rá. Meg is nyugodtam, hogy nem vagyok olyan tyúkeszű, és fel ís íratkoztam.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Tenchi OVA 3 ending theme online (2003-09-07 00:11:05)
The official Tenchi Muyo! website now features the ending theme to the new third OVA series. Both Windows Media and Real Player formats are supported. Source: Natsume Maya [ discuss ] http://www.tenchi-web.com/c/ryo_p/maintop.html
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Megvan ^_^

Igazából nem hinném hogy ez lesz az ending... Inkább tűnik valami promó anyagnak.
Csak arra lennék nagggyon kiváncsi mi az a Sasami-Ayeka-Washu trio könnyben úszó szemekkel ...
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Meglivorn írta:Nincs sajna... Ez az USAban jott ki, ott van hatizsak is ^_^...
Bar elore lattak, ennek rovid a fule, ez inkabb Fuku-chan ^______^
Urhajot nem lehet kapni? XD
Kesobbi leveledben kerdeseidre valaszok:
tutibiztos, h mindenben benne van Wahsuu keze
(egy naugyeban hajlando is vagyok fogadni ;) )

Verseny: vegulis egyertelmu... Jurai kiralyanak is ket felesege van...
Tenchinek miert ne lehetne harom? (negy, ha Ryo-oh-kit sem akarjuk
kifelejteni. vegulis ha elvesz egy fat, akkor egy urhajot is ugyanigy elvehet felesegul...)
Es minden marad a regiben ::jhihi::
Kép Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Angelwings írta:Verseny: vegulis egyertelmu... Jurai kiralyanak is ket felesege van...
Tenchinek miert ne lehetne harom? (negy, ha Ryo-oh-kit sem akarjuk
kifelejteni. vegulis ha elvesz egy fat, akkor egy urhajot is ugyanigy elvehet felesegul...)
Es minden marad a regiben ::jhihi::
A dolog jelenleg 6-nál tart ^_^
Ryoko, Ayeka, Sasami, Washu, Mihoshi es Tsunami... Esetleg 7.nek Ryo-Oh-Ki. És nem is olyan lehetetlen, lévén Seina 8 nőt vett feleségül, igaz abból csak az első 4 volt betervezve ^_^°

Ami a "fát" illeti: (Azuma-san zseniális ^_____________^)
Kép
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Hogyha már Tenchi Muyo!-nál tartunk csak úgy mondanám, hogy az elsô asszem 3 videó megvan, tök jóóó, nagyon sokat nevettem rajta ^^^^^^^^^
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Tenchi Muyo! tényleg szuper, nemrég fejeztem be az első 2 OVA-t és nagyon tetszett (arról már nem is beszélve, hogy szinte az összes mangát is elolvastam, ami a Mangazin-on van). A sorozatot viszont nem valószínű, hogy meg fogom nézni, mert egy teljesen kifacsart történet és én már nagyon az OVA-t szoktam meg, mint "eredeti" történet. (A sorozatban egy csomó minden másképpen alakul, pl. a földalatti börtönbe nem Ryoko van bezárva, hanem Washu, Mihosi nem Kagato-t, hanem Ryokot üldözi, Ayeka sem Yosho-t, hanem Ryoko-t keresi...stb.)
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ezen kívül Washu, nem Ryoko (és Ryo-Oh-Ki) anyja, Yosho nem 700 éve érkezett a földre,Kagato csak egy száműzött Jurai nemes, a LHW pedig mindössze a Mersterkulcs egy táposabb formája... bah.
Eltűnt bel-őle minden, amitől a Tenchi OVA jó. (Najó, Ryoko nem, de ő sem az igazi ha nem önnmaga :p)

Amúgy sikerült beszereznem az új, OVA3 első részét, amint lejött, közzéteszem. Egy kicsit sok benne a flashback, de azon túl aranyos, és jó felütés az elkövetkezőkhöz.
Megprobálom kieszközölni, hogy hadd használjam az angol feliratot alapnak a magyarhoz
::hehe::

Ő itt Z:
Kép

Ez pedig egy meglepetés:
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Meglivorn írta:Amúgy sikerült beszereznem az új, OVA3 első részét, amint lejött, közzéteszem.
De jó, hogy szóltál, most én is elkezdtem tölteni, aztán remélhetőleg holnapra (legkésőbb holnaputánra) nekem is meglesz ^^

Hm, amúgy furcsa, hogy idáig még nem írtam ide, mert egyik kedvencem a Tenchi Muyo. Hehe, talán mert a Fushigi Yuugi után ez volt a második anime, amit kaptam CD-n, szóval örök kedvencnek számít :D Az első 2 OVA nagyon szuper, viszont a Tenchi Universe már nem hagyott bennem annyira mély nyomokat. A moviek (a Tenchi Forever kivételével, mert azt még nem néztem meg) nem kifejezetten tetszettek, de talán csak azért, mert angolul vannak meg és az én csekély angoltudásommal nem sokat értettem meg belőlük... (a jól bevált szótárral meg nem sokra megyek, ha nem tudom hogy kell leírni a szavakat... :cry: )
A GXP (asszem csak 8-ig) és a Tenchi in Tokyo pedig (akárcsak a Tenchi forever) május óta itt csücsülnek a polcomon, de még nem volt ahhoz kedvem/időm, hogy megnézzem... Na de most úgyis hangulatom van egy kis TM-nézéshez, szóval szerintem hamarosan nekiülök és megnézem őket! ^___^
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nem én tettem fel, McDouglas megelőzött, de én ennek csak örülök.
A kódolás elég brutális, 720x480-as felbontás. Egyenlőre v1 verzió, valószinüleg késöbb lesz egy javított, mert jelenleg egy srác ült le és csinálta meg a teljes munkát.

Ami a Tenchi TV sorozatokat illeti (Tenchi Universe, Tenchi in Tokyo) a véleményemet olvashatod fennt. Hagyjuk.
A mozifilmek nem rosszak csak a kontinuitással van gond, ugyebár azok a TV sorozathoz kötődnek így teljesen más a felállás. Igazából egyedül Achika az, akinél sajnálom hogy a "valódi" Tenchi Muyo-ból kimaradt.

A GXP is fennvan végig, csak sajnos annak sincs normális felirata, a subbercsapatok szarnak a dologra (lásd fennt az OVA3 esetét). Ezért 13-tól csak egy kínai eredetű bootleg verzió létezik, hivatalos angol felirat úgy egy év mulva (addigra lesz magyar is, mert megveszem ^_^).
(megjegyzés: amikor feljebb a "TV sorozatok"-ra utaltam, a GXPt nem számoltam bele. Kezd kavar lenni... Szal a GXp teljesen hivatalos és igazi Tenchi ^_^)
Válasz küldése