Kanon

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Na a Kanon nekem nem tetszett,számomra túl vontatott volt,nem hiszem hogy az őszi jobb lesz...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én előbb láttam a Kanon-t, lehet hogy azért is fogott meg. Csak az volt a baj, hogy nem volt elég idő mindegyik lány történetére 13 részben. Ha jól tudom a mostani verzió már 26 részes lesz és ugyanaz a stúdió fogja készíteni mint az Air-t, úgyhogy csak jó sülhet ki belőle. :)
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nem mert nem tetszik a vége XD
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Pedig szerintem jobban fejezték be mint az Air-t. Legalább happy end. :-P Mondjuk nem azzal a lánnyal jött sajnos össze, akivel szerettem volna, de így is aranyosak voltak. ^^
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hmm, kicsit elkanyarodott a téma...
Talán annyira, hogy le is lehetne választani egy önálló Kanon topiknak.
De ha már felmerült. Miből gondolod, hogy a remake ugyanúgy fog végződni mint a korábbi sorozat?
No persze én sem hiszem, hogy ezúttal Nayuki-end lenne, mert a Kanon alapvetően Ayu története, de ettől még nem feltétlen kell ugyanúgy végződnie a sztorinak.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Sorry, így sikerült leválasztanom. :dirr:
Ide jöhet minden Kanon-nal kapcsolatos CUCC.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

paTKany írta:Miből gondolod, hogy a remake ugyanúgy fog végződni mint a korábbi sorozat?
Egyszerűen nem lenne logikus.. Az alkotók valószínűleg így találták jónak a történetet,nem hinném hogy megváltoztatnák... Persze semmi biztosat nem tudok :D
+ egyéni vélemény:nem is szeretem ha egy animét alapjaiban megváltoztatnak egy feldolgozásban / movie-ban, mert az már csak ront a helyzeten... (szóval a kanon számomra mentheteltlen :-P)

off:jaaj,miért az én postom az első? :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Misu írta:egyéni vélemény:nem is szeretem ha egy animét alapjaiban megváltoztatnak egy feldolgozásban / movie-ban, mert az már csak ront a helyzeten...
Hát ez egy elég érdekes egyéni szociális probléma, mivel a remake-ek célja pont az, hogy máshogy dolgozzák fel ugyanazt a történetet. Ami anime remake-t láttam eddig (Glass Mask, Hanaukyo Maids) azokra ez érvényes volt.
BTW. az első Kanon anime is már átfogalmazta az eredeti játék történetét sok helyen.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Szerintem a végét nem fogják megváltoztatni, épp az a lényeg, hogy
spoiler írta: amikor magához tér Ayu akkor újra találkozik a sráccal és összejönnek.
Bár nekem szimpatikusabb volt Nayuki, de ez nem interaktív dating game ahol a néző dönt. :lol: Viszont bizonyos dolgokon biztos fognak változtatni, már csak amiatt is, hogy kétszer annyi részes lesz mint az előző verzió.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Néhány kép kedvcsinálónak az új sorozathoz:
KépKépKépKép
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kijött a Prelude DVD, egyelőre még nem tudtam beszerezni, de addig is itt egy eyecandy részlet:
http://www.sendspace.com/file/y0ajzf
ez pedig a teljes ending:
http://rapidshare.de/files/30600814/_Q- ... _.wmv.html

(Lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni ez az ending, de én hosszú percekig el bírom nézegetni az ilyet. A Mai-Otome esetében is nagyon bírtam.)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Már az ending láttán elmondható hogy ez a remake sokkal, de sokkal szebb és jobban kidolgozottabb lesz az elődjénél. :shock: Már nagyon várom a sorozatot!
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Mi a különbség a régi és az új Kanon között?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Részletesebben mutatja be a történetet, ízléstől függ, szerintem lényegesen szebb és jobb az animáció és a karakter dizájn (az AIR óta sokat csiszolódott a tervező stílusa), egy-két plusz számmal megspékelve ugyan, de átdolgozatlanul a játék OST-jét valamint annak az Openingjét és endingjét használják. Yuuichi hangja cserélődött, a többiek meg fejlődtek (mint a karakter dizájn esetében, itt is mindenki maga dönti el, hogy jobbak, vagy sem). Emellett az új 24 részes lesz és a Kyoto Animation készíti, a régi meg 13 volt és a TOEI Animation készítette.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Elhaym írta:Mi a különbség a régi és az új Kanon között?
Még hátra van több, mint a fele ezért csak jóslatokba bocsátkozhatunk per pillanat a történetbeli különbségekben. A TOEI féle Kanon sokat finomított az eredeti történeten, de még úgy is mellbevágta az embert pár ponton. Ha ezek a finomítások nem lesznek benne a KyoAni Kanonban, akkor azokon a mellbevágó pontokon szükség lesz a 100-as csomag papírzsepire.

Azért egy fontos történetbeli különbséget jóstehetség nélkül is meg tudok mondani. A TOEI verzió nagyvonalúan megfeledkezett arról, hogy megmagyarázza azt, hogy mit keresnek a démonok az iskolában és hogy miért Mainak kell ellenük harcolnia, így gyakorlatilag csak a felét mesélte el a Mai fejezetnek.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Én ugyan a régit nem ismerem és csak az új Kanont nézem, de nekem eddig nagyon tetszik, eléggé rákattantam. Először rettenetesen idegesített a női karakterek kinézete (nagyon nem szoktam szeretni a tányérméretű vizenyős szemeket és a túlzóan kawaiira vett csajszikat, ráadásul Nayuki és az anyuskája szerintem simán elmennének testvéreknek is...), illetve a csajszik tompisága, de aztán valahogy megszoktam az egészet. Yuuichit (Kyon hangjával együtt :D) meg kifejezetten bírom, hatalmasakat tudok vihogni a fapofával elejtett sunyi beszólásain. :lol:
Igen, tudom, alapvetően dráma. Mostanság kezdett el komolyabb hangvételű lenni a történet, kiváncsian várom a továbbiakat. Csak azt nem akarom, hogy háremanimévé váljon, arra allergiás vagyok...
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Köszi a válaszokat. Akkor mindenképp az újat nézem majd meg.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A 15. rész nagyon szépre sikeredett, szerencsére sikerült tisztázniuk a részleteket, így a végére összeállt a kép. Valamiért úgy érzem, hogy a 10. rész nagyobb hatással volt rám, annak ellenére, hogy a Mai-fejezetről kevesebbet tudtam előre. De így is nagyon tetszett, örülök, hogy olyasmivel rukkoltak elő, amire nem számítottam.
A 16. részt pedig már nagyon várom, hiszen végre jön Shiori. *_* Kíváncsi vagyok, az ő történetének hány epizódot szentelnek (az előre megadott címek alapján most annyira tippelni se tudok, emellett nem tudom, hogy Ayuéknak hány epizód kell majd). Mindenesetre már kíváncsian várom, Shiori történetéről ugyanis semmit se tudok, vagy csak abszolút minimálisat szerencsére (és persze örülök, hogy hallhatom Akemi Satou hangját *_*).
Érdekes, hogy bár már több hónapja megy a sorozat, mégse tűnt fel eddig, hogy milyen régóta nézem. ^^"
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

És amúgy látta már valaki a 2006-os változatot?
Honnan lehetne letölteni??
Én láttam a 2002-eset, sztem jó volt bár tényleg rövid...
Ami engem zavart az az volt hogy néhány jelenetben nagyon nyomi fejet csináltak a szereplőknek... :weh:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ami azt illeti, a feletted írt néhány postban a 2006-os változatról beszélgettünk. ^^"
Kérdésre válaszolva igen, 16 rész jött ki eddig, 26 lesz (asszem) és idáig láttam. Eddig jól halad a történet, szépen lassan és mindegyik lány történetét egyesével mutatják be (a többiek is szerepelnek közben). Egyelőre Makoto és Mai története került lezárásra, most Shiori a soros.
Egyébként ha előzetesre vágysz, paTKány itt blogolja az epizódokat:
http://www.aoianime.hu/?blog
A sorozatot amúgy ugyanazok csinálták ezúttal, akik az AIR-t.
Letölteni meg sok helyról le lehet, van torrent, meg ott az ftp server, aminek a címét köhh nem mondjuk ki. ^^" Ott nézz utána.

(Annyit kérnék mindenkitől, hogy azok se spoilerezzenek, akik már látták a 2002-es verziót, hogy azok, akik még nem látták, élvezhessék az újat. Igen, ez a mániám. xD;)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Keresem a 2007-es kanon naptár jó minőségű képeit.
Ha valakinek megvan, vagy látja a neten szkennelve, kérem segítsen :)

Ez a naptár:
http://www.jlist.com/PRODUCT/CL191-07

(És tudom hogy fenn van az animepaperen, de nincs annyi kreditem, hogy le tudjam szedni onnan.)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hikari: fent van animesuki fórumon is a képes topicban, csak kicsit össze-vissza és szép, nagy minőségben.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

köszönöm, meg is találtam :)

Edit: akkor már hozzászólok az új sorozathoz is. Elkezdtem nézni, pedig először úgy gondoltam, nem vágok bele. De aztán mégis érdekelt a dolog, és bár a régit már nagyon régen láttam, nekem úgy tűnik, Yuuichi ebben sokkal.. hmm.. aktívabb, és reálisabb szereplő. Nem csak sodródik az eseményekkel, hanem látszik, hogy (a nézőkhöz hasonlóan) őt is érdeklik a lányok furcsa dolgai, és szeretne minél többet megtudni róluk, és a végére járni a titkaiknak.
És úgy mellesleg nagyon lol, ahogy piszkálja a lányokat, főleg Makotot. ^^"""

Egyébként nem bánom, hogy később kezdtem bele, így mindig rögtön el is olvashatom a blogban paTKany irományait, ami külön élmény az egyes részek után :D
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Fura, ennyire nem követi senki az új sorozatot, vagy csak nem írnak ide? :?

Egyébként én is minden rész után elolvasom paTKany blogját, szóval abba ne merd hagyni! :D Kíváncsi vagyok mit hoz a vége, mert kezd teljesen Air-es hangulatom lenni. Bár vannak ötleteim a végkifejletre, de inkább nem agyalok rajta, mert szeretek meglepődni :D
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tiara írta:Fura, ennyire nem követi senki az új sorozatot, vagy csak nem írnak ide? :?
Egyébként én is minden rész után elolvasom paTKany blogját, szóval abba ne merd hagyni! :D
Mások nevében nem tudok nyilatkozni, én magam meg kiírom a gondolataimat a blogba ugye...
Abbahagyni meg szerintem még akkor se hagynám abba, ha senki se olvasná. :oswink:
Kép
Válasz küldése