Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Dakota írta:Hát hogyha araszolva akarsz menni állandóan ami szerintem nem nagyon kényelmes akkor a kimonó erre tökéletes. Alig lehet benne megmozdulni (tévedés ne essék nem volt még rajtam csak már láttam és olvastam is)
Ez még hagyján. De a kimonó felvétele előtt először jól bekötöznek, így WC-re sem tudsz menni. Ezért utasítják vissza a teát a kimonós nők. És hát ugye 1-2 óra felvenni egy kimonót, így nem igazán megoldható a "gyorsan kimegyek a WC-re" dolog.
Avatar
chunkei
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.08.15. 02:00
Tartózkodási hely: itthon^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: chunkei »

hát emberek :) boccs hogy kötöszködök de szerintem :) (tapasztalatbol) a kimono kényelmes és jol lehet benne mozogni .. :P 5 évig judoztam :P bár lehet hogy azok külön kialakított.... de akkor is kimono és kényelmes !!! :D :-P :bounce: http://img20.imageshack.us/img20/9907/3full2du.jpg
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

chunkei írta:hát emberek :) boccs hogy kötöszködök de szerintem :) (tapasztalatbol) a kimono kényelmes és jol lehet benne mozogni .. :P 5 évig judoztam :P bár lehet hogy azok külön kialakított.... de akkor is kimono és kényelmes !!! :D :-P :bounce: http://img20.imageshack.us/img20/9907/3full2du.jpg
Ez sehol sem kimono.
Ez egy kimono.
Amit te linkeltél, az egy judogi.
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

desu-val értek egyet! :wink: Amit ő mutat, az a kimono és láttam már ennél cifrábbat is!
Amúgy a judogi valóban kényelmes! :wink: Én imádtam abban lenni! A nadrág volt a kedvencem, még otthon is volt rajtam, bár én Kung fu-tam ezért az enyém fekete volt!
Csak a mesteremé jobb anyagból volt! Tudom, mert egy versenyre kölcsönadta a sajátját! :D Kár volt visszaadnom! :lol:
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Ezek a kimonok általából selyemből készülnek nem? :weh:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Az igazi kimonok igen. Ennek megfelelő is az áruk, 1,5 millió Ft alatt azt hiszem nem is nagyon van.
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit szeretsz Japánban?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

A tiszteletet. hogy megtisztelik a másikat. az illedelmességet,kultúrát,fejlettséget,a cseresznyevirágzást. az ételeket. Murakami Haruki műveit. Valamint az animéket,és a mangákat. ::daisuki::

hát nem csodaszép? ^^ ::jsmile::

Kép

"A cseresznyevirág (japánul szakura 桜) Japán nemzeti jelképe és a japán identitás része."
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Mit szeretsz Japánban?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Én Japánban a kultúrát, a tájat, a cseresznyefa virágát, a kajákat, animéket, mangákat stb.
Egyszóval majdnem mindent. :wink:
Valamiért lelkileg Japánhoz kötődök, nem tom miért talán ewlőző életemben Japán voltam. :D
Kép
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mit szeretsz Japánban?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Hagyományok, kaják, gondolkodásmód, animék, sorozatok, filmek, zene.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
popovicsp07
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2022.07.10. 22:25
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Maglód

Re: Mit szeretsz Japánban?

Hozzászólás Szerző: popovicsp07 »

Mivel nem tartozik szervesen a tananyagba, minden olyan dolgot, amit innen-onnan ismerek meg.
Ebben a félévben volt egy óránk az oktatásról, és nagyon érdekes volt.
Válasz küldése