Japán iskolák

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát tessék pedig elhinni, hogy Magyarországon sokkal színvonalasabb oktatás folyik, mint Japánban... ott már eleve a "sentaku" [választási lehetőségek vannak] nevű cuccal el vannak rontva a dolgok... ki tud pl választani Japán történelem és egyetemes történelem között? Persze, hogy szegény szerencsétlenek a Japán törit választják, mert az egyesek szerint könnyebb, sőt, rövidebb is -_- és akkor mivan? Hülyén halok meg? Mert nem tudom mi volt itt és ott ekkor és akkor? Hülyén halok meg? Igen? Ja...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Japán töri és egyetemes töri közül válaszhat? Ez olyan, mintha azt mondanák nekem, hogy vagy csak magyar vagy csak egyetemes törit kéne tanulnom? Ezt baromság szétszedni, egyik függ a másiktól, meg jó ha tudod, hogy mi történik a nagyvilágban, de a nemzetiséged történelmét meg illik tudnod.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Pontosan :D
Rossz kérdésre csak rossz választ lehet adni... tehát ha valaki megkérdezné tőlem, hogy melyiket választanám, akkor én biztos nem tudnék mit csinálni... -_- az más torta, hogy én egyébként sem tudok választani XD
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Egy japán írta nekem:
遊びすぎだよ、日本人は... 勉強してないよ...
"Folyton csak szórakoznak, a japánok... nem tanulnak..."

*khm* kőkemény oktatási rendszer :)

-----

Nemzetközi felmérés az osztályteremben eltöltött órákról általános iskolás szinten (2002):
Olaszország: 5780 óra
Franciaország: 5094 óra
USA: 4968 óra
Japán: 3872 óra

Forrás: Asahi Shinbun Japan Almanac 2004
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Azért hiszik sokan azt, hogy a japánok "marha sokat tanulnak", mert tényleg elég sok időt töltenek el az iskolában, legalábbis középiskolás kortól. Na nem a sok tanulással, hanem a bukatsu [club activity] miatt, ami sokszor tényleg eltart estig... néha késő estig. És szegény gyereknek nem marad ideje tanulni, mert hazaér, beesik az ágyba, vagy esetleg eszik/megfürdik előtte...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

És ezek a bukatsu-k mindenki számára kötelezőek?
Gondolom a mi délutáni fakultatív szakköreinket össze se lehet velük hasonlítani. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Aki nem vesz részt semmiben, azt kinézik XD
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ja, szóval érdemes. És tantárgyanként vannak ezek a foglalkozások, vagy még sokféle hobbinak élhet az ember? (Kötés, varrás, főzés?)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

Miket nem tud meg itt az ember, mindenütt csak az hallanni, hogy mennyit tanulnak az egyetemig, hogy ott meg lazuljanak, erre előtte is csak lógnak.

És az igaz, hogy munkahelyen sem dolgoznak olyan soká, csak pl munka után ott alszik egy kicsit, mert ciki korán hazamenni?

-----
sesam írta:Nemzetközi felmérés az osztályteremben eltöltött órákról általános iskolás szinten (2002):
Olaszország: 5780 óra
Franciaország: 5094 óra
USA: 4968 óra
Japán: 3872 óra

Forrás: Asahi Shinbun Japan Almanac 2004
Ezek a számok éves szinten vagy össz időt mutatnak? Mert évesnek azért túl sok, összidőben meg csalóka, mert japánban ha jol tudom 6 év az ált suli
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A japán mentalitás az, hogy sokáig bent kell maradni a munkahelyen. Vannak cégek, ahol sokszor késő estig bennmaradnak az emberek [pl. este 9, 11, hajnali 1-2 ig] de reggel meg jönnek rendesen vagy még előbb XD én ezt nem bírnám csinálni.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mi az a Hot Spring?
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Az XD Meleg/forró vizes fürdő, japánul onsen...
Félreértések elkerülése végett Japánban nem csak mamik és papik számára fenntartott létesítmények ezek ^^ fiatalok ugyanolyan sűrűséggel látogatják ezeket a helyeket, mint az idősebbek. Léteznek mindenki által látogatható public bath-ok, de sokak otthonában is megtalálható az onsen. Hotelek szolgáltatásaként is megtalálható, elég régi szokás... az ilyen forróvizes fürdőhelyeken rendszerint fürdőruci nélkül mártóznak meg az emberek.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Köszi, mert sok drámában és animében találkoztam már ezzel a kifejezéssel, és soha nem tudtam mit jelent.
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

ehm... Nekem an a csajtól könyvem /Na és hogy tetszik Japán?/... néhol kicsit sarkítottan látja a dolgokat ***SZERINTEM*** de sok jó infója is van... ^ ^
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

'Na, és hogy tetszik Japán?' -> Úgy 1 hónapja kezdtem el olvasni a NET-en (az Internetes elketronikus könyvtárban megvan), de még nem értem a végére, mert mindig legalább 3-4 dolgot olvasok egyszerre :vigyor: Nem tudom mennyit "vehetek készpénznek" belőle, de a könyv maga jó stílusban íródott (IMHO)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

DinkaMailer írta:'Na, és hogy tetszik Japán?' -> Úgy 1 hónapja kezdtem el olvasni a NET-en (az Internetes elketronikus könyvtárban megvan), de még nem értem a végére, mert mindig legalább 3-4 dolgot olvasok egyszerre :vigyor: Nem tudom mennyit "vehetek készpénznek" belőle, de a könyv maga jó stílusban íródott (IMHO)
Az a könyv az eddigi leghitelesebb és legjobb könyv, amit valaha olvastam Japánról. A stílusa tényleg jó, és Hidasi Judit nagyon ért a témához.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ha már könyvek, ott van George Mikes (igenigen, elszármazott hazánkfia, a Hogyan legyünk britek? és egyéb zseniális művek írója) The Land of the Rising Yen c. könyve. (Az Amazonhoz linkeltem, de itthon is meg lehet venni bármelyik idegen nyelvű könyvesboltban... azt hiszem, magyarra nem fordították még le.) Ez egy rövid könyvecske, ami egy érdeklődő, sokat utazó, nyitott gondolkodású gaijin szemével mutatja be Japánt. 1970-ben íródott, úgyhogy nyilván pár dologban már idejétmúlt, de a lényeg a zseniális stílus és az anekdoták. (A nó-előadáson hülyére röhögtem magam. xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

DinkaMailer írta:'Na, és hogy tetszik Japán?' -> Úgy 1 hónapja kezdtem el olvasni a NET-en (az Internetes elketronikus könyvtárban megvan), de még nem értem a végére, mert mindig legalább 3-4 dolgot olvasok egyszerre :vigyor: Nem tudom mennyit "vehetek készpénznek" belőle, de a könyv maga jó stílusban íródott (IMHO)
Én is olvastam. Nagyon tetszik a stílusa.
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Nem tudom mennyit "vehetek készpénznek" belőle, de a könyv maga jó stílusban íródott
Érdekes, hogy egy animében hallott/látott dolgot ezerszer könnyebben vesz mindenki "készpénznek"...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mivel azért a való életből is merítenek példákat. Legalábbis gondolom.
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

(igazából nem tudtam eldönteni, melyik topicba írjam, újat ezért nem nyitok, ha mégsem ide passzol, vki tegye át a rendes helyére lécci)

nem tud valaki japán nyelvtanárt Pécsett? nézegettem a tanárkereső oldalakat, de nem akadtam ilyenre. ha esetleg valaki tudna egy emberkét (véletlen sem muszáj igazi japánnak lennie), akihez lehet menni vagy aki jön tanítani egy személyt esetleg mini csoportokat; legyen szíves dobjon meg egy pü-vel a részletekért.
Kép
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Osu!
Nem rossz! Csak az afránya egyenriha ne lenne. Elég nekem az, hogy minden iskolai ünnepségen nekem is matróz blúzba kell díszelegnem. Persze a fiúk nak meg csak egyen nyakkendőjük van. Mázlisták. Mi lányok meg halára fagytunk a multkor is. ::jtears::
Amúgy meg teccenek azok az 1személyes padok! Csak az agond, hogy ott nincs kit piszkálni mert kicsit messzeb van az ember oszi társa mint itthon a 2-3 személyes padokban..... ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Szívesen járnék japán iskolába :) Nekünk is matrózblúzt kell viselnünk, de akinek van sálja akkor azt is felveheti :) Nekem semmi bajom a matrózblúzzal, de ha ünnepség van és megyek az utcán kicsit furcsán érzem magam ::reliev:: De szerintem Japánban ez már megszokott ::hehe::
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Macsek04 írta:Szívesen járnék japán iskolába :) Nekünk is matrózblúzt kell viselnünk, de akinek van sálja akkor azt is felveheti :) Nekem semmi bajom a matrózblúzzal, de ha ünnepség van és megyek az utcán kicsit furcsán érzem magam ::reliev:: De szerintem Japánban ez már megszokott ::hehe::
Szívesen én is járnék... tanulni kevésbé. Azért nagyon jó dolog, hogy a diákok maguk takarítanak meg van kawaii egyenruha, de ettől függetlenül iszonyat hajtósak, fegyelmezettek az iskolák, és borzasztóan nagy a követelmény... Szóval azért csak óvatosan mit kívánsz :D
Kép
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Ebben van valami, de azért a magyar iskolák is elég szigorúak szoktak lenni :D
Válasz küldése