Japán iskolák

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Andro »

Visszajöttem, mindenki örömére, bár kb. másfél éve nem is jártam az oldalon. Ja, kb. annyi ideje. XDDD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Érdekes hogy sokan a Magyar sulikat emlegatík a káosz fellegvára ként pedig jöjjetek csak el egy nagyobb építkezésre dolgozni majd meglátjátok mi is az igazi káosz.

Japán sulikról nem sokat tudok sajnos de azt tudom hogy, japánba építő ipari munkások magasan a "magyar" kubikusok fölött állnak.(sokkal inkább persztízs szakma nem úgy mint itt ahol egy 8 osztályos figura is lehet ács mester úgy hogy a saját nevét se tudja jól leírni).

UI: Bocs az off-ért
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

no problem. ez sajnos tényleg így van. a japánoktól nekem azok a régi épületek tetszenek, meg az az ajtó és a fürdők.
a japán stílusirányzatokból egész jó lakberendezési ötleteim lettek, kár hogy nem tom megvalósítani... :(

a sulikban nekem az egyenruha tetszik. mondjuk nekik jól áll, de én egyenesen úúúútáálom a szoknyát!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Gusztus kérdés csinos lányon szinte minden csúnyán meg szinte semmi nem áll jól. Valszeg így müködik a japán csajoknál is. Láttam én már Armani öltönyt úgy viselve hogy könnyeket hullattam majdnem mikor megláttam a fazont(féluton a sírás és a nevetés között :) ).

Szoknya szerintem a legtöbb lánynak nem áll rosszul de mondjuk én könnyen beszélek... :cool:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Andro »

Azt mondják a japán egyetemek a nyugalom szigetei, mert elég lazán veszik.
Kép
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Nekem összességében nagyon tetszik a japán iskolamodell. sokkal jobban figyelnek az oktatásra,valamint a diákok sokkal több időt töltenek el az iskolában,mint nálunk. délutáni foglalkozások is vannak,ami szintén közösségformáló erővel tartja össze a diákokat. az osztály terem elrendezése is jobban tetszik,az,hogy mindenki egyedül ül. Valamint az egyenruha viselése is jó ötlet,hiszen így a gazdag,elkényeztetett plázahercegnők nem vághatnak fel a legújabb divat szerint vásárolt cuccaikkal,és nem közösíthetik ki azt,aki esetleg kevesebbet tud költeni a ruházkodásra.
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Szerintem a japán iskolák kicsit túl hosszúak. De az egyedül ülős elrendezés és az egyenruha nagyon tetszik (végképp, hogy egész osztályom gyűlöl az öltözködésem miatt. Na jó. Vannak öten akik nem.) A japán sulik nekem kicsit túl szigorúak (már amennyit én a nagymamámtól hallottam róluk.)
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Andro »

snowcat írta:Valamint az egyenruha viselése is jó ötlet,hiszen így a gazdag,elkényeztetett plázahercegnők nem vághatnak fel a legújabb divat szerint vásárolt cuccaikkal,és nem közösíthetik ki azt,aki esetleg kevesebbet tud költeni a ruházkodásra.
Ez nem igaz. Aki gazdag és menő, az felvág a kiegészítőkkel, vagy egyszerűen érezteti, hogy ő a főnök. Kiközösítés pedig ott is van, nehogy azt hidd, hogy nincs. Ugyanúgy bántalmazzák, kiközösítik - ráadásul egységesen - azt, akiről úgy gondolják, hogy nem oda való. Ott is van iskolán belüli bántalmazás, ugyanúgy vannak klikkek, mint bárhol máshol.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sőt, ott elvileg még durvábban megy a kiközösítés, nem véletlenül lesz sok ilyen gyerek öngyilkos. És igazából az iskolák sem tesznek semmit, csak hárítják a felelősséget. :(
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Andro »

Öngyilkos sok minden miatt lehet valaki, nemcsak azért, mert kiközösítik. Amúgy ott azért van rendesen iskolapszichológus, nem úgy, mint nálunk.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Andro írta:Öngyilkos sok minden miatt lehet valaki, nemcsak azért, mert kiközösítik. Amúgy ott azért van rendesen iskolapszichológus, nem úgy, mint nálunk.
Az a gond, hogy időről időre hallani olyan esetekről, amikor egy kipécézett társukat hülyére szívatják ("hülyére szívatják" = most legutóbb olyan volt, hogy kényszerítették, hogy ugorjon le a nemtudomhanyadikról, el is törte a karját) és ha nem is lesz feltétlenül öngyilkosság a dologból, a tanárok akkor is mindenfélét kamuznak, pl. "én nem láttam, hogy bármi gond lenne vele", meg ilyenek. A jól működő iskolapszichológussal sem megy sokra szegény gyerek, ha azon kívül, hogy elsírhatja neki minden nap, hogy már tiszta idegroncs, máshogyan nem segíti. Öngyilkos persze valóban sok dologtól lehet az ember, de mondjuk úgy, hogy a "hülyére melóztatlak, miközben teszek rá, hogy idegileg hogy viseled" mentalitásuk nem segít abban, hogy csökkentsék az áldozatok számát.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos írta:
Andro írta:Öngyilkos sok minden miatt lehet valaki, nemcsak azért, mert kiközösítik. Amúgy ott azért van rendesen iskolapszichológus, nem úgy, mint nálunk.
Az a gond, hogy időről időre hallani olyan esetekről, amikor egy kipécézett társukat hülyére szívatják ("hülyére szívatják" = most legutóbb olyan volt, hogy kényszerítették, hogy ugorjon le a nemtudomhanyadikról, el is törte a karját) és ha nem is lesz feltétlenül öngyilkosság a dologból, a tanárok akkor is mindenfélét kamuznak, pl. "én nem láttam, hogy bármi gond lenne vele", meg ilyenek. A jól működő iskolapszichológussal sem megy sokra szegény gyerek, ha azon kívül, hogy elsírhatja neki minden nap, hogy már tiszta idegroncs, máshogyan nem segíti. Öngyilkos persze valóban sok dologtól lehet az ember, de mondjuk úgy, hogy a "hülyére melóztatlak, miközben teszek rá, hogy idegileg hogy viseled" mentalitásuk nem segít abban, hogy csökkentsék az áldozatok számát.
Ilyesmi nemcsak Japánban van, hanem a világ minden táján. Engem is anno kipécéztek, pedig nem Japánban jártam iskolába. Ez nem egyedi jelenség. Mellesleg meg, iskolája válogatja, hogy hol milyenek a diákok. És nemcsak az iskolások lesznek öngyilkosok.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Andro írta: Ilyesmi nemcsak Japánban van, hanem a világ minden táján. Engem is anno kipécéztek, pedig nem Japánban jártam iskolába. Ez nem egyedi jelenség. Mellesleg meg, iskolája válogatja, hogy hol milyenek a diákok. És nemcsak az iskolások lesznek öngyilkosok.
De itthon ha valaki kiugrik valami emeletről, és eltöri valamijét/belehal, azt rendesen felkapja a média, és ha más nem, megmutatja, hogy van ilyen. A vége persze a "fúú micsoda botrány, most mindenki minket fog nézni" dolog lesz, de addig keresik a felelősöket, és talán lesznek olyanok, akik tanulnak a dologból.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Taranis »

Ráadásul azok alapján, amiket olvastam, a szülők sem túlzottan könnyítik meg a gyerekek dolgát... Persze ez sem általános érvényű, de azt is vegyük hozzá, hogy állítólag egy japán gyerek sokkal nehezebben köpi el otthon, hogy csesztetik a suliban, mint teszem azt egy magyar. (Ehhez gondolom az a mentalitás is hozzájárul, hogy "Ha kilógsz a sorból, szégyen vagy!", így szegény gyerek nem akar csalódást okozni a szülőknek.) Ha mégis szól, akkor is valószínűleg más a reakció a szülő részéről, mint mondjuk felénk. (Tesóm példájából kiindulva, amikor otthon panaszkodott, hogy a suliban egy gyerek állandóan fellöki, anyukám annyit mondott rá, hogy kenjen le neki egyet, majd ő aláírja az intőt... xD) Szóval szerintem Japánban a családi környezet is nagyban hozzátesz ehhez a helyzethez, arról nem is beszélve (persze ez csak az én véleményem), hogy szerintem valamiért a japánok különösen nagy hajlammal rendelkeznek, ami a kegyetlenkedést illeti (a kölykök meg amúgy is "kegyetlenek", nem csak ott, máshol is, szóval ez fokozva érdekes lehet...).

Na mindegy, rizsáztam egy csomót, az a lényeg, hogy én is úgy gondolom, hogy a kiközösítés a japán iskolákban különösen nagy mértékű. Persze nem tapasztaltam első kézből, szóval csak a hallottak/olvasottak alapján gondolom így.
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kipécézés legjobb gyógyírja a verekedés...

Nálam legalábbis használt mindig legyél agresszív és erőszakos ha te kerülsz a csodás kör közepére, és még ha nem is kerülsz győztesen mindig állj fel üvölts ,"hogy ütsz b@zDmeg mint egy kislány". Az ilyen emberekről hamar leszállnak.

Japánoknál gondolom nem így megy. (nekem is sok fájdalmas leckébe került de legalább utána nyugis éveim voltak)
Hova lett a szamuráj vérvonal? :mosoly:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem Japánban is iskolája, diákja, meg családja válogatja, hogy hol hogyan kezelik az ilyen helyzeteket, hol milyenek a diákok, szülők, tanárok. Ahogy nálunk is. Engem is piszkáltak, nem szóltam szüleimnek. Ők ugyanis nem akarták elhinni, hogy engem mindenhol kipécéznek, pedig így volt. Így középiskolában megoldottam magam a dolgot. Igen, visszaüvöltöttem az osztály "méhkirálynőjének", meg a sleppjének. Elég is volt, hogy felfogják, nem a félős nyuszi vagyok.

De pl. barátnőmre rá se *****tak a szülei. Az anyja otthagyta őket, az apját nem izgatta mi van a csajjal, sőt otthon az apja sokszor napokra eltűnt.

Szóval mondom, nem egyedi eset. Volt ismerősöm, aki kinn volt diák egy évig Japánban. Náluk pl. rend és fegyelem volt az osztályban, nem voltak ilyen kiközösítések, amit pl. hallani. Mármint ugye az a rémkép, hogy a külföldi diákokat kirekesztik, de gondolom, ezt is osztálya válogatja. Őt simán befogadták, segítették, mert tudták, hogy vannak még nehézségei a nyelvvel.

Én mikor kinn tanultam japánt Tokióban, engem sem néztek le - bár mi felnőttek voltunk ugye -, nem értek attrociátosok az utcán, a boltban, sehol. A vonatnál is csak egyszer, de az az illető valószínűleg gyűlölte a külföldieket.

De mint mondom, ezt embere válogatja. Kiközösítés, megfélemlítés, megfelelni akarás mindenhol van, ez nem japán sajátosság. Az én iskolámban is volt, húgoméban is van, mindenhol van.

Viszont becsülendő több dolog az iskolákban. Természetesen általánosságban írom:

1. A tanárok felkészültek, és tényleg tanítanak.
2. Van osztályközösség!
3. A diákok általában fegyelmezettebbek, mint nálunk. Nem pofáznak órán, nem beszélnek tiszteletlenül a tanárokkal.
4. A jobb oktatás miatt a diákok átlag 85-95%-a jut be az egyetemre/főiskolákra. Ez szerintem igen szép arány, bár küzdeni kell a felvételin.
5. Nekem bejön, hogy van egy egy órás ebédszünet, nem csak 10 perc alatt kell gyorsan magadba tömnöd valamit. Sokkal normálisabb dolog, ha van egy órád normálisan enni.

De mint mondtam, ezt általánosságban írtam. Nem vonatkoztatható minden iskolára, de ez általános tapasztalat. Részemről ezzel lezárom ezt a kirekesztés témát.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Taranis: Igen, én is ilyesmiket hallottam. Ugye míg nálunk vagy rögtön a szülő megy be balhézni, ha a gyerek elmondja otthon, vagy ha azt nem is, de jó eséllyel valami olyasmi tanácsot ad a gyereknek, hogy "fiam/lányom, ne hagyd magad, vágj vissza!", addig Japánban sanszosabb, hogy "inkább nyeld le, ne próbálj feltűnősködni, még szégyent hozol ránk!" vagy valami hasonló lenne a reakció. A tanárok/iskola/média pedig kifejezetten nem szeretnek arról beszélni, hogy egyáltalán előfordul ilyesmi.

Andro: Nem arról van szó, hogy máshol nem történik ilyesmi (mert nyilván, valszeg a világ minden iskolájában előfordul), hanem az arányokról, illetve ahogyan ezt a környezet lereagálja. Cseszegetés mindenhol van, valószínűleg mindegyikünk (én is) tudna legalább egy olyan embert mondani, aki anno az iskolában kipécézte, viszont Japánban valahogy mintha extrém fokozaton űznék ezt, a zaklatás nem mindig áll meg az "anyád!" "nem, a te anyád!" szintjén. Ha van időd, nézd meg amit Mordályos linkelt, épp a héten jött ki a hír és százalékosan lebontva mutatja az eseteket, különböző szempontok szerint. Van 1-2 durva szám.

Persze most ezzel én sem azt akarom mondani, hogy az iskolájuk úgy összességében rosszabb, mint a miénk, de el kell fogadnunk, hogy ők sem "felsőbbrendűbbek" mindenben és ehhez az iskolai zaklatás témához szvsz ritka gagyin állnak hozzá. (A másik ilyen érdekes terület pl. a gyámügy, arról még nem olvastam olyan sokat, de hallottam olyan sztorikat, hogy vagy egy hétig egy játszótéren "élt" két gyerek, mert nem tudom már, mi lett a szülőkkel és valahogy addig senki nem érezte szükségét, hogy ezt "kinyomozza". Meg pl. Ryukishi07 mindkét munkájában erősen bírálta eddig ezt a területet, Higuban Satoko, Umiban Maria történetén keresztül, szóval valóságalapja valszeg ennek is van.)

Btw, a cserediák egy teljesen más eset szerintem, egyrészt ott tudják, hogy fix időre megy az illető (Japánban többször járt ember tartott előadást és ha jól emlékszem ő mondta, hogy "a japánok nagyon szeretik a külföldieket, főleg, amíg megmondják, hogy mettől meddig kívánnak az országban maradni" XD), másrészt azért külföld felé ők sem azt akarják mutatni, hogy esetleg kirekesztőek, xenofóbok, stb., így már csak a turizmus szempontjából sem fognak rászállni, harmadrészt meg általában nem gimis korban, hanem már egyetemistaként utazunk oda és azért abban a korban már ők is kinövik ezt, ha belegondoltok, nálunk is az általános második fele/középiskola első fele a legkeményebb időszak ebből a szempontból.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Japán iskolák

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:http://www.sankakucomplex.com/2012/09/1 ... -accident/


Szerk:
Jah, nem is a japán sulik a legrosszabbak:
http://eduline.hu/felsooktatas/2012/9/2 ... zer_ULGNUQ
Ez azért durva. Mondjuk, nálunk sem piskóta bejutni a felsőoktatásba, főleg a mostani rendszert elnézve.
Kép
Válasz küldése