Japán kardok

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Igen :) De tény, hogy nem is díszkard... Marmint nem a legszebb. Az egyiken te állíthatod össze az anyagot is, meg a hüvelyt, meg ilyesmit... No, ott 400 euroért néztem ki egy kardot, majd eccer talán összevakarom rá a pénzt :) Csak tartok tőle, lesz rajtam pár seb a hatására... :roll:
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

na,hát én nem is díszkardot szeretnék! :) azt írták,egy rendes,éles kard-nak több az ára,mitn egy életlennek.ha annyira sok elsz,akkor max marad egy életlen,gyakorlókardnak.^^ vane gy újság,a Katana,gondolom,ismeritek.nincs netes oldaluk,ahonnan korábbi cikkeket olvashatnék el?mert csak nemrég kezdetmel venni.
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Iaitom nekem is van, BUDO shopból, díszkardnak szánták gondolom... És persze, hogy egy rendes, élezett kard többe kerül :)
Amúgy katana újság miatt nézz körül a http://budo.lap.hu, meg hasonló helyeken. Én nem olvasom... De valahol tuti találsz róla dolgot :)
Vagy vegyed meg a régebbi számokat ;)
Nézelődöm erra-arra;
nem látok itt virágot,
sem tarka leveleket.
Tengeri fögényen áll a magányos kunyhó
az őszi este sejtelmes fényében.

Kakuzo Okakura
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

régiségkereskedőknél viszont egész olcsón lehet nagyszerű kardokat venni. :wink:
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

:)

Hozzászólás Szerző: Shana »

Nahát, én 15ezerért vettem a kardomat régen, és akkor még életlen volt, megéleztettem...hmm, az nemtom mennyibe került... De tényleg ien drágák a kardok???
http://dlc.csoma.elte.hu/~paliczp/aergh.jpg
Egyébként a markolatát meg szétszedtem, és bőrkötéssel ujra kötöttem, ezért lila :oops: imádom a lila színt.
Szóval mióta megvettem mindene átalakult (kivéve a cuba mer azt imádom), így hát joggal mondhatom hogy kicsit a lelkem benne van :D
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ignesis írta:régiségkereskedőknél viszont egész olcsón lehet nagyszerű kardokat venni. :wink:
azoknak mondjuk nincs sok közük a japán kardokhoz, bármennyire is azt hiszik néhyányan, hogy úgy néznek ki ^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ignesis írta:régiségkereskedőknél viszont egész olcsón lehet nagyszerű kardokat venni. :wink:
Ami a régiségkereskedőket illeti... Szóval ja, van, amit megkapsz olcsóért, de a nagyszerű kardokért fizetni kell ám, sokat.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Osu!
Tény, hogy nagyon drága mulatság egy original Japán kard. de viszont megéri az árát. Az a gyönyörű megmunkálás és az a sajátos megjelenés no meg az érzés, hogy a tiéd....... ::jtears:: ::hehe::
Asszem neki állok lottzni, hogy legyen annyi pénzem, hogy vehesekk egyet. Ha bár sztem a lottó többe kerülne mint a kard mire én meg nyerném a lottót.! ::jtears:: ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Chinatsu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.05.28. 13:18
Tartózkodási hely: Sükösd (az isten háta mögött)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chinatsu »

Nekem van egy kardom. Csak ki kéne éleztetni, és lehetne kaszálni a.....búzát! ::hehe::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

sYs^
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.08.23. 22:46
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sYs^ »

Wow, nah ha gaz lesz akkor inkabb ilyet veszek mint ilyen golyoallocumot :pp
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Vettem egy könyvet. Olyat keresetem a kardkovácsolártól, ami nem misztifikál, hanem tényeket közöl, és részletesen irja le a fázisokat. Találtam. Egyetlen egy szépséghibája van a dolognak. Nem vagyok sem kémia professzor, sem metallográfus, sem mesterkovács, szóval egy büdös szót nem értek belőle :D Tényleg tényszerüre sikerült a leirás :)
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

japáno acélo jóóó-
japánó autóóóó jóóó...
valahogy igy reklámozzák az autókat jap-ban a kardra aszociative...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Gorgar
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.10.09. 05:16
Tartózkodási hely: Sopron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gorgar »

Kenshin kardjarol nem, tudsz mondani valamit:) a ketelurol. sakabotounak hivjak vagy minek.
"Gorgar will eat you..."
Koszonet az Avatarert Ynah-nak.
Avatar
Joseph
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.10.16. 13:42
Tartózkodási hely: itt is ott is

Hozzászólás Szerző: Joseph »

Nos azt hiszem az csak egy egy élű fordított pengéjű kard és teljes mértékben csak szimbolikus jelentése van, mivel ilyet nem készítettek soha és nem is lenne értelme, de mondd pontosan mit akarsz tudni?
.(\_/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
(")_(") signature to help him gain world domination
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Üdv mindenkinek! Először is: DeluksZ: az említett könyv, gondolom a
Sey Gábor: Japán kard (misztikum helyett valóság), Alexandra kiadó ugye?
Nekem is megvan (fénymásolva...^^°), igaz én sem vagyok metallográfus, vegyész viszont igen :cool: , úgyhogy ezt-azt azért konyítok hozzá...

Régóta érdekelnek a japán kardok, a készítésük is (erről az első ismereteket a Higlander III-ból szereztem... :)), de otthon nekem is csak egy életlen gyakorlókardom van (By Szabó Család, Iaido-Kobudo). Mostanában aztán elkezdtem kenjutsuval foglalkozni, bokkent használunk, ami ott viszont "fogyóeszköz", az enyém a múltkori edzésen adta fel a harcot, és középen kettétört... :(, úgyhogy beruházok egy gőzölt bambuszból préselt változatra, drágább (5-6000) de strapabíróbb!
(Bár láttam már olyat is ami kevlárból volt! :cool: :cool: )
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Hát, az a Sey féle könyv a legnagyobb lenyúlás. A kémiai része nagyjából középiskolás kémia, a többi meg innen-onnan (de leginkább egyetlen angol nyelvű, japán karddal foglalkozó oldalról, plusz magyar könyvekből) lenyúlt anyag, összevágva. Olyan is.

(Egészen pontosan erről az oldalról: http://www.geocities.com/alchemyst/nihonto.htm )
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Annyiban valóban lenyúlás, hogy ezeket a dolgokat már mások is megírták korábban, külföldi cikkekben/könyvekben, magyarul viszont ez az első ilyen összefoglaló jellegű könyv, ez azért a javára írható.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

drwest írta:Üdv mindenkinek! Először is: DeluksZ: az említett könyv, gondolom a
Sey Gábor: Japán kard (misztikum helyett valóság), Alexandra kiadó ugye?
Igen, arról a könyvről beszéltem:) Habár tudom, hogy baromira nem aktuális a topik, azért örülök, hogy nem lett kiselejtezve, elég sok hasznos és jól összeszedett információ van benne. Még a félévben megpróbálom felülvizsgálni az általam írottakat, hiszen már lassan 3 éve posztoltam őket.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Hhmp.
Amint visszaolvastam "pár évnyi" hozzászólást, láttam, jópáran sóvárognak kardokért. Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, mer' őszre kb elkészül az enyém (remélem), ami egy igazi, kovácsolt kard. (+van hozzá viselési és használati engedélyem, ún. Bushido passport-om is) :banan:

A S. Gábor féle könyv megvan nekem is, bár az anyagismeret részét akár a 9-es Anyagismeret c. könyvből is tanulmányozhattam volna :roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ha nem vagyok túl indiszkrét megosztanál néhány információt a kardod kovácsolásával kapcsolatban? Azt tudom, hogy jelenleg is kovácsolnak kardokat, interneten lehet rendelni ténylegesen kovácsolt katanákat, de örülnék, ha megosztanád a saját tapasztalataidat, esetleg még a piszkos anyagiakat is, ha nem gond.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Hali!

Azt is elmondhatnád, hogyan lehet hozzájutni a Bushido passporthoz. (És ez tényleg viselési és használati engedély?)
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mit takar pontosan ez a Bushido Passport? Nem találtam róla Google-n semmit. Ha csak a kardra vonatkozó viselési engedély lenne, akkor gondolom Katana Passportnak vagy simány az itteni fegyverviselési engedélynek megfelelő lenne az elnevezése. Így viszont kicsit tág számomra a "Bushido" kifejezés használata.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kagain írta:Hali!

Azt is elmondhatnád, hogyan lehet hozzájutni a Bushido passporthoz. (És ez tényleg viselési és használati engedély?)
Bujutsu-kai edzésekre kell járnod :-P

Az alábbiak tartoznak bele:
-Nunchacku
-Tonfa
-Katana
-Sai villák
(-Ütőfa)
[Seprnyűnyélrehúzott szivacs, csatában használjuk, meg gyakorláskor]

Nem én kovácsolom a kardot, hanem a kenshin-ünk.(77 rongyért) Ami nem számít drágának, a minőségét tekintve.(A keménysége, amit egyszer lemértek, az iparban használatos műszerekkel, a közepén 50-60 rokvel volt, a kissakijánál 99.9, azaz kiakadt, és (ha teszem azt ráállnak) úgy hajlik, mintha nem is acélból lenne :!: )
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Nos, csak hogy mindenki tudtára adjam: Magyarországon nincs olyan hogy fegyvertartási és használati engedély. Lőfegyvertartási és használati engedély van. Minden ami nem abba a csoportba tartozik az hordozható, lőfegyverek esetén felaljzatlanul és becsomagolva, egyéb fegyverek esetén a vágófelületet elfedve és becsomagolva, de mivel a csomagolás nincs szabályozva ezért az egy szimpla posztózsák is lehet. Viselni oldaladra csapva övön bármikor használatba (avagy másba) állíthatóan nem lehet. Egymást gyilkolni velük szervezett formában, köznéptől elzárva, felelősségvállalással lehet, amíg nem hal meg senki addig nem fognak beleszólni, maximum kenőpénz vagy jó mese ha valakit tüdőig vágtál, hogy a doki ne szóljon be a rendőrségre, mert nekik meg kötelező az ilyen eseteket jelenteni.
Válasz küldése