Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Lattatok e vagy sem de szerintem a Hitsuji no Uta (4 reszes) vege megrazo is meg nem is, ugyanis az egesz anime kulonleges, es ahhoz viszonyitva a veg egy happy endnek felel meg a foszereplok szempontjabol.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Oké... szóval, nem a vége az ANimének, de az utolsó részeiben történik a dolog:

Mahou Sensei Negima
. Vicces minden, komikus helyzet itt, móka ott. AZtán jön ez a rész (23. asszem?) És Meghal egy főszereplő Kari. És MEGHAL!!!!! Hát én komolyan lefordulok a székről... Az eddigi kis egyszerű komédia átmegy egy vérkomoly drámába és szenvedésbe O,o Még nem néztem végig, de most komolyan Majdnem lefordultam a székről így az utolsó részek alkalmával...
Kép
Avatar
kaoru-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kaoru-chan »

Neon Genesis Evangelion - méghozzá a sorozat befejezése. Mert olyan triviális kérdésekre adott átható magyarázatot, hogy csak néztem és el nem bírtam képzelni, hogy Hideki Anno...szóval hogy mégis honnan jött ez a zsenialitás. Igenis vannak az életnek pozitív és negatív oldalai, és igenis lehetséges, hogy az ember a kettőt egyensúlyban tartsa. Ha bármelyik oldalra túlságosan átbillensz, akkor vagy egy álomvilágban éled tovább az életed, vagy egy rémálommá változtatod az egészet egyszerűen azzal, ahogyan felfogod. Ez olyan egyértelmű, és mindenkinek ott van a tudatalattiában, de mégis olyan kevesen tudják így bemutatni, kifejezni és elmondani.....egyszerűen zseniális. Nem találok rá jobb szót.
Persze még sokminden megfogalmazódik az sorozat során, de engem ez fogott meg a legjobban. És szerintem megvolt a mondandója a sorozatnak, mégha a cselekmény félbe is maradt. Az End of Eva egy majdnemhogy fölösleges ráadás volt. Armageddon, világvége. Nem tagadom, ezt is szeretem, de csak olyankor nézem meg, amikor szándékosan ki akarom ütni magam. A movie szerintem már csak azt ábrázolja, hogy hogyan csonkította meg lelkileg az Eva pilotákat az egész - a küldetés, hogy mentsék meg a világot, ami valójában nem a "földönkivüli angyalok" által volt fenyegetve, hanem maga az emberiség fordult önmaga ellen.


Lain - kétszer is végignéztem és az is már egy jó ideje volt.....de abban is a dolgok lelki megközelítése fogott meg, akárcsak a Haibane Renmei-ben.

Grave of the Fireflies - ezen nincs mit ragozni: a háború egy iszonyatos dolog és adjon hálát az, akinek nem kellet megélnie egyet sem.
"Aki szeret, az alulmarad, és szenvedni kénytelen." ~Thomas Mann: Tonio Kröger
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Air és Cowboy Bebop...Mondjuk az igaz, hogy a CB vége megrázó volt, de nekem tetszett, viszont az Air vége nagyon nem jó szerintem...Szóval nekem ez a 2.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

kaoru-chan írta:Grave of the Fireflies - ezen nincs mit ragozni: a háború egy iszonyatos dolog és adjon hálát az, akinek nem kellet megélnie egyet sem.
*bólogat* Nekem nem csak a film vége, hanem az egész szörnyen megrázó volt. Mai napig sírógörcs kerülget ha meghallom a kislány hangját. :cry:
Akane-chan írta:viszont az Air vége nagyon nem jó szerintem
Szerintem másképp nem lehetett volna befejezni, mármint elkerülhetetlen volt Misuzu halála. Igaz, kicsit elgondolkozik az ember a végén azon a 2 gyereken, akik kézen fogva mennek a parton, de ettől eltekintve szerintem jól zárták le.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Inkább a Cowboy Bebop-ra szavazok. Tudtam, hogy Spike mg fog halni, de nem tudtam nem szurkolni neki.
Avatar
Caballero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.05.22. 00:33
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Caballero »

Chrono Crusade. ...és nem csak Rosette és Chrono halála (ez önmagában nem lenne jó, de gyönyörűen valósították meg a készítők), hanem a legeslegvége miatt is: az 1981-es felütés szerintem zseniális (a jelenet alatt szóló zene is!).
Don Rosa - the master of storytelling
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

End of Evangelion. Mindennek vége. Legalábbis a világnak.
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Caballero írta:Chrono Crusade. ..
*bologat..felemelo...most total kiakadtam, mert Lonestar-tol Amazed cimu szamot hallgatom, es
"I want to spend the rest of my life
With you by my side
Forever and ever" resznel itt ulok zokogva, na ez betett a vege utan :cry:
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Szerintem a BErserk és az X movie/sorozat vége eléggé megrázó. Sőt az X maga az egész sorozat megrázó, minden rész nagy hatással volt rám, fóleg amikor megszólalt a zene, az még rárakott egy lapáttal.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Na persze semmi sem lehet olyan megrázó, mint a Grave of the fireflies ;)
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

sok van, amiben az ending nagyon tetszett, de az Elfen Lied volt ami eléggé megérintett...meg a Wolf's Rain
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Grave of the Fireflies - Szerintem egyértelmű miért! :wink:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Chrno Crusade-gyönyörű, örök kedvenc.
CB sem volt rossz
más most hirtelen nem jut eszembe min szoktam még bőgni
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az Air befejezését is mindenképp meg kell említeni.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Az Airből csak tíz részt láttam még, de elég megrázó volt, az tuti...
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Gungrave:Gyakorlatilag ahoz hogy érteni lehessen-mégha tele is nyomom spoilerel-látni kell az egészet így inkább csak egy idézet(mufurc ismertetőjéből):"Minden benne van, amiben a Gungrave jó - akció, érzelem, pátosz, dráma és megnyugvás. Ahogyan Harry és Brandon elszámolnak az életükkel, a néző rájön, hogy a szereplők mind végülis csak emberek, akik próbálták képességeik szerint a legjobban élni az életüket... és hogy a "ki volt a rossz?" "ki volt a jó?" "kinek volt igaza?" kérdések hosszú távon, egy ilyen kapcsolat, ilyen végzet tükrében teljesen irrelevánsak. "Számomra a Gungrave volt talán az egyik legdrámaibb és szívbemarkoló befejezés amihez anime-k terén szerencsém volt.
Metropolis:Egy szintén ritka drámai befejezés megspékelve egy nagy adag apokaliptikus végkifejlettel mely közben Kenichi aki reménytelen küzdelmet folytat pont azért a személyért aki az egész végkifejletért felelős.
Ezek mellett még talán a CB megrázó bár várható befejezését említeném meg.
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

FMA
Gantz
Eva tv series
Metropolis
Avatar
Jill
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.08.10. 19:56
Tartózkodási hely: hol itt hol ott

Hozzászólás Szerző: Jill »

CB... én is tudtam, hogy mi fog történni mert felkészítettek rá... de mégis sírva kellett felhívnom valakit, hogy megnyugtasson mert eléggé bezuhantam ^^"
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Grave of the Fireflies - ez elég egyértelmű
Air - borzasztó a vége és igazságtalan
Wolf's Rain
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Hoshi no Koe - Voices of a Distant Star: személyiségemből adódóan
Iriya no Sora, UFO no Natsu: szintén az előző ok miatt
Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho - Beyond The Clouds, The Promised Place: ugyancsak úgyszintén...
ami az életben megráz vagy kiborít, az az animében is...
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

Most néztem végig a Wolf's Raint, és hát elhasználtam egy-két papírzsepit a végén. :cry:
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

3x3 Eyes. Az volt az első "WTF? neee..." befejezés. (Persze pislogtam a Lain, RahXephon, Elfen Lied és Monster befejezésén is...)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Látom páran emlegettétek már a Wolf's Raint, szerintem eddig én is azon borultam ki talán a legjobban, szó szerint patakokban folytak a könnyeim XD
Az Elfen Lied-et is végigbőgtem egy bizonyos ponttól, de csak mert még kezdő koromban néztem. :)
A Berserk vége engem olyan értelemben rázott meg, hogy nem akartam elhinni, hogy ennyire rossz befejezése lett (értsd: nekem borzasztóan nem tetszett).
Megemlíteném még a Last Exilet, aminek az utolsó részét sosem bírom ki száraz szemekkel, a Gankutsuou nézése során meg többször is eltört a mécses, főleg szerencsétlen Edmondot sajnáltam nagyon. :cry: Hiába, a Gankutsuou a kedvenc animém, még jó, hogy gyakorol rám némi hatást.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

az ami engem teljesen kiakasztott és még pézsét is használnom kellett, az a Nausicaa vége és a Chrno Crusade utolsó másfél része volt... :?
Kép
Válasz küldése