Fate/Apocrypha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Az utóbbi néhány rész még áttekerve is érdektelennek tűnt (ezt a relatív hype-státuszhoz képest meglehetősen alacsony időszaki értékelések is megerősítik), szóval a továbbiakban maradok a fontosabb jelenetek YT-on való csemegézésénél.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

6. rész

A főszerepben ismét Mordred és Sisigo, ami jó, mert tényleg elég Dinamikus Duó a kettő. Részkezdésnek megkapjuk a camlanni csata végét, majd előzménybe tekintően mikor Morgana Le Fay a kis Mordrednek megmutatja a királyt, majd elülteti a bogarat a fülébe, hogy mi köze hozzá. Aztán a szembesülés, amit eléggé rövidre fogtak, nem magyarázták túl, lévén "ismered a legendát".
SPOILER
Amúgy, figyeljetek majd a lovagok vonulására: Arthurt sorban ők követik: Merlin, Bedivere, Lancelot, Trisztán, Gawain, Agravain. Lancelotot most láthatjuk először tisztán a Berserkerek "Mad Enchantment"-je nélkül. Bedivere már volt a 2006-os legvégén, aki búcsúztatja Arthurt. Gawain meg majd egy esetleges Extra CCC adaptációban jöhet vissza, ha a sima Extra elég jól muzsikált. (Bár az Shaft lesz már, szóval tuti fényleni fog a képernyő, mint Salamon töke.)
Ami ez után jött, az még egy felvezető a második felében lévő Hasfelmetsző vs. Mordred párbajra, amiből lesz egy Kheirón vs. Mordred, illetve Sisigo vs. Kheirón mestere. Annyit azért megvillantott, hogy lehet testileg fogyatékos, de a tolószéke se dísztárgy. Ami kár az egészből, hogy elég rövid volt az összecsapás, és jó eséllyel a következő rész első 5 percében (OP-t nem számítva) lezárják, majd megint expozícióznak.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

7. rész

Ahogy sejtettem, a mesterek és a szolgák csatározását Sighisoarában/Segesváron hamar lezárták, aztán apróságokat tudtunk meg... Jeanne-nak vlt egy látomása Kotomine Shirou-ról, amiről meg se próbálták titkolni, hogy a 3. Grál-háború egyik pillanata volt. Minthogy mire készült Szemirámisz, illetve megtekinthettük a gyönyörűségét, amivel elindultak a vörös szolgák a Millennia várhoz. Elpotyogtattak egy rakás sárkányfogharcost, a feketék felkészültek... és kábé ennyi a mostani rész történései. Viszont nagyon úgy fest a következő résztől beindul a totális háború, aminek ideje volt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Nem tudom, ilyesmire érdemes-e figyelni, de a gyors átpörgetések során is bőven feltűnik, hogy teljesen mindegy, épp energianyaláb, fegyverek ütközése vagy levegőbe írt mágia van-e soron, minden hangeffekt alá bekeverték ugyanazt a recsegő-ropogó sávot, ami egyrészt baromi zavaró, másrészt szó szerint fejfájást tud okozni. Eh, pedig az utóbbi két rész amúgy egész jópofa volt, Szemi a legutóbbi részben már nem úgy nézett ki, mint egy rosszul sikerült goth fanart (ki rontotta el így a fejét, te jó ég...), és végre volt is valami alibi action. Az meg továbbra is vicces, hogy Jeanne eddig nyugodtan lehetne Ruler helyett Runner, mert azon kívül, hogy késésben van, menekül, üldöz, és körbe-körbe szaladgál, nem nagyon van szerepe.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A hangeffektre nem lettem figyelmes, hogy recsegne vagy ropogna, viszont ami azt illeti, a rajzolásnál érdemes a 9. résznél csak Frant megnézni. Látszik rajta, hogy nagyon zöldfülű bagázsnak szervezték ki az őrjöngéses jeleneteit. Na, az szarul nézett ki. A dicső kulcskockák egyike. Mint akinek szorulása van. De a többi sem jobb, egyenesen a Tom és Jerry-t idézik, mikor Tomnak valami irdatlan nagy fájdalma van.
wwhite írta: 2017.08.31. 19:06 Az meg továbbra is vicces, hogy Jeanne eddig nyugodtan lehetne Ruler helyett Runner, mert azon kívül, hogy késésben van, menekül, üldöz, és körbe-körbe szaladgál, nem nagyon van szerepe.
Sose néztél focimeccset? Szerinted a bíró mit csinál úgy 90 perc játékidő 99,99%-ában? :lol:
Amúgy nem tud háromfelé szakadni. Egyszer ki kéne vizsgálnia a Függőkertet, de elment onnan a pap, aki kapcsán vannak az ómenszerű látomásai, és mellé még a viadalokat felügyelni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Surci »

wwhite írta: 2017.08.05. 17:57 Az utóbbi néhány rész még áttekerve is érdektelennek tűnt (ezt a relatív hype-státuszhoz képest meglehetősen alacsony időszaki értékelések is megerősítik), szóval a továbbiakban maradok a fontosabb jelenetek YT-on való csemegézésénél.
Most mondjam hogy csak neked van eszed? :D

Fúú ez a cucc gyerekek... a leggyengébb Sors/izé valaha, komolyan ennél még a Grand Order is "jobb" volt, mert az legalább kiváltott belőlem valami érzelmet (értelmet nem tudott), még ha negatívat is. Viszont pozitívumai közé egyedüliként feljegyezhető hogy csak 40 percig roncsolta az agyi szinapszisaimat, ellentétben ezzel. Ha nem látnám MAL-on hogy CW-n van, eszembe se jutna hogy basszus ezt is követem... Lassan 3 hónapja.

Mondjuk az elmúlt 3 ep a fájtok miatt még so-so nézhető is volt, de csak azért mert addig sem a totál értelmetlen "történettel" kellett foglalkozni, ami valami félelmetesen érdektelen, az összes egy szóval jellemezhető karakterrel együtt. Ám ez is csak addig tart míg a szereplők ki nem nyitják a szájukat, mert akkor jön az összes nagy(zoló, de leginkább szánalmas sablonkeménykedő) fájt-duma a kreténsónen-repertoárból. És azok az idétlen ruhák, plusz az a gáz fanszervíz: nekomimi az egyik ÁCSÁÁÁ, asszem a pirosaké, Semiramis úgy ahogy van, Astolfo idióta csöcsdomina leszbiyandere májsztere, az a killerloli kisbugyiban meg egy szál semmiben, áh... -_- Az Illyában a legalább nem volt a picsatangás lolik mellé vérbentocsogás és edge és hasonlók, mert minek, de itt...

Gondolom mindenki unja már hogy ebben a topicban csak így szoktam megnyilvánulni, de érzem mire vége lesz én is (apo)kriptába kerülök - az unalomtól.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.09.09. 15:52az a killerloli kisbugyiban meg egy szál semmiben, áh...
Hasfelmetsző Jack a Fate-lore szerint a viktoriánus londoni prostituáltak elvetélt, megölt gyerekeinek szellemeinek bosszúálló manifesztációja. Egyedül azon csodálkozom, hogy a picsatangán és a killerkedésen kívül az állandó királyi többes, amiben magára hivatkozik (mindig "mi", sose "én") nem szúrt szemet. A macskaügyességű Atalantán nem meglepő a nekomimi.
Szemirámiszon nem lepődök meg, a fandom eléggé sztárolja, holott inkább csak egy tündefüles goth domina.Astolfo mesterét senki se szereti, de ha neked ő csöcsdomina, akkor Flatt[?] (Jack mestere) nem tudom mibe sorolható... Ő engem jobban zavar, hogy szó szerint nem tudunk semmit róla, még a nevét se (ezért bracketeltem a kérdőjelet, mert ha nem turkálok a wikin, akkor még az se lenne), vagy hogy mi a célja, mert Jacket ráküldi a Szövetség és az Yggdek embereire és homunkuluszaira egyaránt. Plusz az az erősen affektáló yandere anyuci hangvétel...

Ja, és ha már asspulloskodunk, nekem azért Siegből pszeudo-szolgává avanzsálódni újabb Siegfriednek... Na az az volt. Mondjuk elég vicces, hogy Shirou atya és Szemirámisz mondja, hogy ez nem lehetséges, de közben ott van Ruler, aki egy francia parasztlány, Lethicia testét birtokolja. ez meg különösen vicces pont Shirou-tól, aki már a 3. háborúban is harcolt a visszaemlékezései alapján (egyébiránt, ha bővebben elmondom, az spoiler nuke).

Legalább, amit faszán megcsináltak a legutóbbi részben, az Fran kiírása volt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tudom hogy mennyi mindenkinek vagyok adósa, és menjek a picsába hogy már megint ennek a hulladéknak a fonalába postolok a szépésjócuccok elemzése helyett, DE: ez a mostani vámpír ANNYIRA kibaszottul nevetséges volt, hogy egyszerűen nem bírom megállni, hogy világgá ne kiáltsam itt. Szinte sajnálom hogy olyan hamar hazavágták, mert az eddigi 11 ep ásítozás után most legalább volt 20 percz móka is, konkrétan az egész epizódot végigröhögtem. De amúgy kegyetlen gáz ez az izé...

Ricz írta: 2017.09.09. 19:44 Egyedül azon csodálkozom, hogy a picsatangán és a killerkedésen kívül az állandó királyi többes, amiben magára hivatkozik (mindig "mi", sose "én") nem szúrt szemet.
Dehogynem, csak annyi fasság van ebben hogy ez kb. az utolsó amit felrónék neki - ha már a sorozat indulása előtt el nem lőtted volna hogy kicsoda LoliJack, szal nem lepődtem meg amikor többesezi magát. De mondjuk annyira tökmindegy ennek a cuccnak...
Ricz írta: 2017.09.09. 19:44 A macskaügyességű Atalantán nem meglepő a nekomimi.
Van egy olyan érzésem hogy nem ez volt az első szempont a karadizájnolásánál. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ja, a vámpíralak elég nevetségesen nézett ki. Mintha összemixelték volna az összes általános vámpírképzetet, és eléd hányják. De hasonlóan éreztem, amikor az FGO:EoR 2. fejezetében feltűnt Kolumbusz, és nyomott egy full (szó szerint) fülig érő vigyort, visszahúzott ajkakkal. Olyan szép volt, mint egy lepusztult, rohadó kasztnijú IFA.
Surci írta: 2017.10.05. 14:41 Van egy olyan érzésem hogy nem ez volt az első szempont a karadizájnolásánál.
Pedig de, az eredeti illusztrátor erre alapozott, ahogy a picsatangánál is. Hasonlóan Sárkányölő Szent Györgynél (aki amúgy szintén szerepelt volna a fényregényben, csak lecserélték másra) a középkori ábrázolások voltak dizájn alapjai. Másoknál elég erősen lore-wise a kialakítás (pl. Fran, mert Shelley regényében férfit/"Ádámot" alkot a doktor, itt meg nőt/"Évát"), vagy más játékokból vették át (pl. Lu Bu, Dynasty Warriors-széria). Persze, hozzájön az anime stílushoz dukáló túlkapás. (Vagy hogy a Men at Arms stábját idézzem: "Animefegyvereket a legnehezebb kovácsolni, ugyanis az arányok gyakran nem egyértelműek, ha pedig igen, akkor egész egyszerűen, mint fegyver, nem működnek.")
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.10.05. 14:41ez a mostani vámpír
Csak az én böngészőm szaraxik, vagy másnak sem hozza be a képet?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ricz írta: 2017.10.05. 17:40
Surci írta: 2017.10.05. 14:41 Van egy olyan érzésem hogy nem ez volt az első szempont a karadizájnolásánál.
Pedig de, az eredeti illusztrátor erre alapozott
Én meg rosszhiszeműen arra alapoztam, hogy a nekomimi-fétis otakukat akarja megnyerni a belőle készülő figuráknak, de örülök hogy végül nem lett igazam. :dirr:

Ja és hogy szidjam még egy kicsit ezt a retket: az a Spartacus is mi a fene volt? 1. Hogy az anyjába nézett ki? 2. Mi értelme volt visszahozni, pláne így? Az elején kinyírják ----> feltámasztják -----> elő se kerül mostanáig, csak most, 10 perc erejéig, hogy még idiótább külsővel kinyúvasszák újra. Mondjuk nemtom mit akadok le ilyeneken, csak hozta a széria színvonalát. Picsatanga lolicsan is jöhetne már, nem volt képernyőn lassan egy hónapja. -__-
Titkos írta: 2017.10.05. 20:30
Surci írta: 2017.10.05. 14:41ez a mostani vámpír
Csak az én böngészőm szaraxik, vagy másnak sem hozza be a képet?

Nekem teljesen jól bejön úgy is, ha nem vagyok bejelentkezve imgpost-ra.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.10.08. 15:46Ja és hogy szidjam még egy kicsit ezt a retket: az a Spartacus is mi a fene volt? 1. Hogy az anyjába nézett ki? 2. Mi értelme volt visszahozni, pláne így? Az elején kinyírják ----> feltámasztják -----> elő se kerül mostanáig, csak most, 10 perc erejéig, hogy még idiótább külsővel kinyúvasszák újra.
A kinézetről annyit, hogy talán nem fog meglepni a név: Urobuchi Gen. Ő a karakter szellemi szülőatyja, főleg, ami a "lázadás" megtestesülését illeti. De még ő tőle is eh... A "miért hozták vissza, pláne így" részre meg bele kéne nyalni a fényregénybe. (Azóta se tettem meg.) Az angol community-ben néha olvasni egy-egy kiakadós pillanatot, hogy mennyiben változtattak az eredeti műhöz képest. (Kihagyott részek, jelenetek főleg, de a legutóbbi pont Atalantával kapcsolatos volt. Van egy részlet, mely szerint "úgy feszítette íját, mint mikor a vadász készül az utolsó nyilával leteríteni a rárontó vadkant". Szóval egy elég feszült arcot kell vágjon. Erre a jelenetben üres fej, és két pötty a szemnek. Felirat alatta: "Where's the tension?")
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.10.08. 15:46
Ricz írta: 2017.10.05. 17:40
Surci írta: 2017.10.05. 14:41 Van egy olyan érzésem hogy nem ez volt az első szempont a karadizájnolásánál.
Pedig de, az eredeti illusztrátor erre alapozott
Én meg rosszhiszeműen arra alapoztam, hogy a nekomimi-fétis otakukat akarja megnyerni a belőle készülő figuráknak, de örülök hogy végül nem lett igazam. :dirr:
Bár nekem Fate témában ugye annyira nincs rálátásom a dolgokra (előbb talán egyetlen sorozatot is végig kéne néznem belőle, vagy valami... XD), de én úgy tapasztaltam (vagy csak Ricz érvel meggyőzően XD), hogy persze, vannak fétiskarik szép számmal benne, viszont mindegyik mögé igyekszik az író valami ürügyöt is kitalálni, hogy miért olyan, amilyen. (Legalábbis Ricz egész jó válaszokat adott itt, hogy Atalanta azért nekomimi, mert "macskaügyességű", picsatangás loli azért kurvás, mert a Hasfelmetsző Jack által megerőszakolt, majd megölt prostik elvetélt gyerekeinek összesszenciája, vagy mi a jó élet, stb... XD) Persze vannak dolgok, amilyen már én is nézek, pl. ez mi a fene volt? Szal engem az "érdekes" dizájnú karik helyett (amiket én egy fantasy-ban nem csak el szoktam nézni, de szinte el is várom őket XD) sokkal inkább érdekelne az, hogy mi vesz rá egy elvileg késői tini/fiatal felnőtt korban járó nőt arra, hogy amíg a haverja fontos telefont intéz, ő egy étterem udvarára betévedő macskával kezdjen el kergetőzni, mint valami öt éves, ráadásul hogy az egész jelenet végképp szellemi fogyatékosként jöjjön le, teszi mindezt négy lábon, "szőrét" borzolva, stb. Szal itt azért már én is elnyomtam egy "wtf am I watching?"-ot, ami nem semmi, ahhoz képest, hogy ténylegesen nem is watchingolom a cuccot, csak YT-n belenéztem már picit. XDDD (Oké, a fanservice részét simán értem, mármint a short-shortban futkározó szőke, aki még pucsít is párat, de ez még így is túl debil volt. XD) Szal a furcsa dizájnú vámpírok, lolik, stb-k helyett én inkább az ilyesmin nézek. XD Persze lehet, hogy erre is van valami logikus magyarázat, de így random poénnak eléggé fura volt. XD

De hogy ontopic legyek, Ricz most megkapja élete nagy kérdését, amit minden TypeMoon-fannak meg kellene legalább egyszer válaszolnia. :D Szal történt, hogy éves baráti gyűlésünkön szóba jött a Fate Univerzum és kiderült, hogy az egyik srác ha nem is Ricz-mélységben (értsd: csak az animéket nézte meg, lehet azokból se' mindet, szal ilyen game-es/LN-es infók neki kimaradtak), de eléggé benne van a témában. Úgyhogy neki is feltettem a kérdést: "Most akkor ez igazából egy hentai game sorozat, amihez így "alibinek" kreáltak valami plotot, meg karakter-személyiségeket, vagy pont fordítva: eredetileg egy fantasy cucc lett volna, max lightos ecchi/hárem beütéssel, csak aztán beugrott az alkotónak, hogy szexel mindent jobban el lehet adni, ezért még pluszba belevitte a hentai vonulatot?" Haver az elsőre szavazott és mondanám, hogy így a látottak/hallottak alapján én is arra hajlanék eddig (szal valahogy jobban el tudom képzelni, hogy előbb volt kitalálva "Shiro háreme", illetve megírva a szexjelenetek és a plotot csak később "húzták fel" rá, mint fordítva... XD), ugyanakkor viszont én is olvastam 1-2 érdekes dolgot erről, pl. nem is tudom már hol (talán Animesuki fóruma, de passz, ez sem tegnap volt már...) épp azt írták, hogy Nasu eredetileg egyáltalán nem akart hentai jeleneteket már a játékban sem, csak gyakorlatilag szinte "kötelezték rá", különben nem engedték volna kiadni, ezért kínjában mindhárom lány route-jába beleerőltetett legalább egyet, aztán részéről le volt tudva a dolog. Szóval Ricz, te miket olvastál erről, vajon melyik verzió igaz?
Surci írta: 2017.10.08. 15:46
Titkos írta: 2017.10.05. 20:30
Surci írta: 2017.10.05. 14:41ez a mostani vámpír
Csak az én böngészőm szaraxik, vagy másnak sem hozza be a képet?

Nekem teljesen jól bejön úgy is, ha nem vagyok bejelentkezve imgpost-ra.
Közben helyrejött, de köszi. :) Vagy tényleg a böngészőm, vagy a tárhely szórakozhatott átmenetileg, de már oké. :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ricz írta: 2017.10.09. 07:25 13. rész: ezt szétmémeltem feliratban. Eleve az, hogy Astolfo megint mit beszél Sieggel, a feliratkommentárba betoltam, hogy "akkor jöhet lassan az esküvő". De legalább azért volt egy jó fordulat az egészben, meg egy olyan mozzanat, amire azt mondtam, hogy "na végre". Az előbbi Avicebron húzása, az utóbbi meg Mordredé. Nem akarom egyiket se lelőni, de nem igazán azért, mert fontos elem, csak olyan "you did not see that coming at this point".
Mordred megmozdulását én is értékeltem, végre megszabadultunk egy újabb kreténtől. Btw azt hittem hogy majd Astolfo intézi el valahogy. Juteszembe ő most akkor csaj vagy csapda? Lehet hogy volt vmi ilyesmi utalás, de annyira nem figyeltem. Ez a homunkulusz-szál viszont még a többinél is érdektelenebb.

Annak viszont különösen "örülök" hogy Siró itt is az igazság hőse a változatosság kedvéért, úgytűnik a név kötelez. *ásít*

MOD: az előző postot átraktam az általános Sors/topicba a múltkoriakkal együtt. Titki, neked szoktak ilyen mindenféle kérdéseid lenni a Type-Moon/Fate-el kapcsolatban, lécci legközelebb oda postold már őket, mert az az általános. Éspedig azért, mert úgyis van belőle ezer vonal és ha valaki újonnan csöppen bele ebbe az univerzumba és kérdése van akkor csak elég odalinkelni. Persze az Illyának és az Apokriptának van saját topikja, ezekkel kapcsolatban a tematikus dolgok jöhetnek ide.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.10.11. 13:56Juteszembe ő most akkor csaj vagy csapda?
Egy igazi medvecsapda.
SPOILER
Apróság: Nagy Károly lovagjainak mindig van valami heppje. Rolandé, Astolfo nagybátyjáé az, hogy meztelenül imád danajozni. Astolfo a törékenységét és a feminim jellegét használja ki a saját maga szórakoztatására.
Surci írta: 2017.10.11. 13:56 Annak viszont különösen "örülök" hogy Siró itt is az igazság hőse a változatosság kedvéért, úgytűnik a név kötelez. *ásít*
Igen, viszont azért nem mindegy milyen igazságé. Míg Emiya Shirou egy általános, társadalmi igazságért küzdött, egy modern kori felfogás keretében, addig Amakusa egy vérbősz jezsuita zelóta, aki a saját hitének igazsága szerint akarja megpucolni a világot.

Most a 14. részben ehhez jött Avicebron is, aki megmutatta a foga fehérjét. Az epizód eleje őt mutatja a XV. századi Ibériai-félszigeten, mikor az akkori regnáló spanyol hatalmak katonái a délen maradt mórok mellett a zsidókat is üldözték, kaszálták le. Ez vezeti őt is egy zsidó hit szerinti zelóta igazságra (vagyis inkább globális vérbosszúra), csak az Úr özönvize helyett ő most a nagy gólemet, a nemesi képzetét akarja erre használni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.10.11. 13:56MOD: az előző postot átraktam az általános Sors/topicba a múltkoriakkal együtt. Titki, neked szoktak ilyen mindenféle kérdéseid lenni a Type-Moon/Fate-el kapcsolatban, lécci legközelebb oda postold már őket, mert az az általános. Éspedig azért, mert úgyis van belőle ezer vonal és ha valaki újonnan csöppen bele ebbe az univerzumba és kérdése van akkor csak elég odalinkelni. Persze az Illyának és az Apokriptának van saját topikja, ezekkel kapcsolatban a tematikus dolgok jöhetnek ide.
Ja oksa, akkor az egyben ilyen általános Fate-univerzum topic is? :) (Mert igazából csak azért nem oda írtam, mert elfelejtettem, hogy van olyanunk XD mert azt hittem, az kifejezetten csak a Stay Night sorozaté, vagy ilyesmi... XD)
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Surci írta: 2017.09.09. 15:52 Most mondjam hogy csak neked van eszed? :D
Sajnos nekem sincs, mert 12-től 14-ig a fentiek ellenére még mindig végigtekertem, hátha hátha lesz valami jó (érdekelt pl. a Keter Malkuth és a Dracula NP, mert előbbiről csak concept vázlat volt, utóbbiről még annyi sem), de előbbiből nagyon keveset mutattak, utóbbi meg eléggé diszkont vámpírra sikeredett, pedig bíztam egy kis kreativitásban. Nagyon érződik továbbá, hogy amíg ufotable-éknél az eredeti LN-ben nem szereplő részleteket szépen kitalálták és kitöltögették jópofa kötőanyaggal a hozott matériát, A1-nél ez már nem megy annyira jól, és a harcok is full generic módon zajlanak, ahol nincs GN alapanyag. A hangeffektekről meg már brummogtam egy sort. Amúgy több helyen olvastam, hogy dramaturgiailag is gondok vannak a cuccal (pl. nem követhető azoknak, akik nem ismerik már elölről-hátulról az egészet).

Mindegy, az érdekesebb karakterek még versenyben vannak, hátha lesz még majd vmi minimális epiceskedés.

Más: a japánul tudók meg tudják mondani, hogy a "holy virgin...or whatever" (seijou to yara?) tényleg így volt az eredetiben is? Ez a beszólás nagyon tetszett, hogy Szemiramisz látszólag nincs elájulva Rulertől, de amilyen vacak feliratok is kijönnek, gyanítom, japánul pont nem ez volt.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

wwhite írta: 2017.10.12. 11:54Más: a japánul tudók meg tudják mondani, hogy a "holy virgin...or whatever" (seijou to yara?) tényleg így volt az eredetiben is? Ez a beszólás nagyon tetszett, hogy Szemiramisz látszólag nincs elájulva Rulertől, de amilyen vacak feliratok is kijönnek, gyanítom, japánul pont nem ez volt.
Pedig de. Az angol feliratok közül az [UTW] a legpontosabb, ami kijön (a [meta] tükörfordít, az [APEX] meg majdnem mondhatni rá, hogy "egy lektorálatlan UTW-felirat". Seijou, mint sei (聖) és jou (女) összetétel, ami "szent" és "szűz". Jeanne korabeli megnevezése ugyanez, csak franciául: La Pucelle. Amikor elindult Vaucouleours-ből Chinonba, még csak "a lotaringiai szűzként" beszéltek róla. Fierbois-ban találta Szent Katalin kardját (ezt viseli az animében is), és a La Pucelle-t Chinonban használták először a katonák, majd Orleáns alatt terjedt el.

A "to yara"-t meg hiraganával írják, és tényleg azt jelenti, hogy "és a többi", " és/*még miegymás", "meg akármicsoda".


Amúgy nem kell csodálkozni, hogy Szemirámisz nincs elragadtatva tőle. Az ősi hősi lelkek (mint amilyen Gilgamesh is) jóval erősebbek, mint a későbbi koroké, és jóval nehezebben is irányíthatóak. Mivel csak tekergetsz, pont lemaradhattál az egyik sorról (már sokadjára csinálod ezt, fejjel a falnak, így Surci megállapítását erősen kétségbe vonom az észtartalomról, de ha ilyen élvezetes tátott szájjal rohangálni a bajszos kolbász rengetegében...), amit még Darnic és Vlad egyik jelenetében hangzik el: "a hősi lelkek ereje az őket övező legendákból és mítoszokból fakad". Ez viszont lorewise nem azt jelenti, hogy minél fennköltebb dolgokat mondanak róla, annál erősebbek, hanem, hogy minél/hosszabban jobban él a köztudatban a legenda, annál erősebbek. A mezopotámiai alakok (Szemirámisz, Gilgamesh, Enkidu, Istár az eddig a franchise-ban szereplők közül) az ősiségük miatt. Ezen kívül az istenek vannak még a nagyon erősek, de őket a legnehezebb megidézni is, mert ritkán felelnek az idézésnél. Szúrja fia Karna most szerepel, de ezen kívül a lore-ban vannak páran (mint Parvati vagy Artemisz).

És itt jön képbe a rendezés. Az ilyen elejtett sorok, mondatok rohadt módon számítanak, mivel keményen megnyesték az alapanyagot. Vagyis itt nem az van, mint az Ufotable-nél, hogy írtak mellé pluszt, nem... itt eddig csak elvettek.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Ricz írta: 2017.10.12. 12:44 Mivel csak tekergetsz, pont lemaradhattál az egyik sorról (már sokadjára csinálod ezt, fejjel a falnak, így Surci megállapítását erősen kétségbe vonom az észtartalomról, de ha ilyen élvezetes tátott szájjal rohangálni a bajszos kolbász rengetegében...), amit még Darnic és Vlad egyik jelenetében hangzik el: "a hősi lelkek ereje az őket övező legendákból és mítoszokból fakad". Ez viszont lorewise nem azt jelenti, hogy minél fennköltebb dolgokat mondanak róla, annál erősebbek, hanem, hogy minél/hosszabban jobban él a köztudatban a legenda, annál erősebbek.
Ez a tény nem csak az Apocryphában hangzik el (vagy ha igen, ez egy eléggé köztudott dolog, aki járt már a Type-Moon wikin), szóval nem maradtam le, és szerintem ez az A1 adaptáció tényleg nem ér annyit, hogy az ember rendesen foglalkozzon vele. :) [OFF] Ugyanilyen volt a Symphogear AXZ, ahol az egész évadot végigtekertem, mert bármelyik random dialógus arcpirító klisének, a plot- és/vagy drámaépítés meg full érdektelennek bizonyult, de a franchise egésze valamennyire foglalkoztat, és képben akartam lenni bizonyos dolgokkal kapcsolatban. *shrug* Így is lehet szelektálni animék közt.[/OFF]

A japános választ köszi!
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Risa »

Annyi helyesbítés, hogy a 女 on-olvasata nem 'jou', hanem csak 'jo'. A többi stimmel. :wink:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

wwhite írta: 2017.10.14. 08:07Ez a tény nem csak az Apocryphában hangzik el (vagy ha igen, ez egy eléggé köztudott dolog, aki járt már a Type-Moon wikin), szóval nem maradtam le, és szerintem ez az A1 adaptáció tényleg nem ér annyit, hogy az ember rendesen foglalkozzon vele. :) [OFF]
Maga a "tény" ebben a formában eddig csak az Apocryphában hangzott el. A többiben csak annyiról volt szó, hogy bármely történelmi, irodalmi (így tehát legendák, mítoszok) hős a múltból, jelenből, jövőből megidézhető. A Zero karcolgatta hasonlóan, de annak szabályai szerint akkor mindenki babiloni, sumer, óegyiptomi, hettita, asszír, ógörög hősökre hajtana, miközben az 1000-1500 évvel később éltek jelentősen gyengébbek, míg mondjuk Hijikata Toshizou-t vagy Okita Soujit még egy gyenge fuvallat is padlóra küldi, ha nem épp a majd egyszer a jövőben Archerré váló Emiya Shirou-t. Most behozták azt a plusz kritériumot, hogy minél híresebb/ismertebb/dicsőítettebb egy hős, annál erősebb, és még pluszba, ha "hazai" pályán teszi. (És most szigorúan csak az eddigi animés adaptációkat vettem számításba.)

Amúgy nincs baj, mert tényleg retek az ufotable-hez képest, míg a Deenhez képest még mindig jobban adaptálták az amúgy csatacentrikus alapanyagot. (OFF: Szoktam emlegetni olykor VN adaptációk esetén, hogy "50+ óra játékidőt 24/26 részben előadni merész vállalkozás, 12-ben egyenesen őrültség".) Viszont ez a "szerintem nem ér annyit, de leszenvedem, majd olyanokkal tardolom tele a topikot, ami egyébként elhangzik, csak tettem rá nagy ívben" mentalitás erősen b@ssza a csőrömet. Mert egyszerűen semmi értelme, és még csak nem is az, hogy valamit nem ért meg az ember elsőre/másodjára/sokadjára. Ezzel az erővel, eljátszható ez bármin, mint egy Kőkapun vagy Bakemonogatarin, vagy hogy mást ne mondjak, valami tényleg tét nélküli és könnyed cuccot, ahol attól még nem árt figyelni, Danna ga..., Bernard-jou Iwaku, csak mert a' szerint, aki nézi, egy raklap f...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Ricz írta: 2017.10.17. 04:39 Viszont ez a "szerintem nem ér annyit, de leszenvedem, majd olyanokkal tardolom tele a topikot, ami egyébként elhangzik, csak tettem rá nagy ívben" mentalitás erősen b@ssza a csőrömet.
[OFF]Nem tudom, szerintem semmit nem fikáztam a cucc általános gáz minőségén kívül, tekintve azt, hogy ismerem az egész sztorit és a végkifejletet is, tehát újdonságokkal nem nagyon szolgál (ez is egy adaptáció, szóval az a tény, hogy animében most hangzott el először, nem jelenti azt, hogy a fenti infó ne lenne kint évek óta, és egyáltalán nem arra panaszkodtam, hogy nem értem ezt meg azt - a fordítás pusztán nyelvi kérdés volt), de nyugodtan rámutathatsz arra (inkább privátban, hogy ne legyen itt tovább off), hogy hol érzed ezt az idézőjelek közt felvázolt jelenséget, amit én még visszaolvasva sem találok. Amiket leírtam, azok pontosan ugyanúgy igazak erre a cuccra akkor is, ha végignézek minden egyes részt tekerés nélkül, a véleményemet kulturált formában nyilvánítottam ki, és még arra sem ugrottam, amikor az előző posztban egy megkérdőjelezhető-féloffenzív stílusba kezdtél belefutni, és részemről ezt a konfliktusmentes medret a továbbiakban is szeretném megtartani.[/OFF]
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Surci »

wwhite írta: 2017.10.14. 08:07 szerintem ez az A1 adaptáció tényleg nem ér annyit, hogy az ember rendesen foglalkozzon vele.

Maximálisan megértelek. Az én tűrőképességemet is kőkeményen próbára teszi ez a cucc, rendesen szenvedek vele. Mert érdektelen, mert randa, mert gagyi, mert gáz, értelme sincs. És is csak azért nézem mert Sors, és ha eddig az összes Type-Moon animeverzió is megvolt, ez se maradjon ki. De huh...

Btw Ricz, látom neked valamiért szívügyed ez, amivel semmi gond, csak én megint ott tartok, hogy ha csak így a topicbeli megnyilvánulásaid alapján lenne fogalmam erről az izéről, azt gondolnám hogy valami ejjdehűha sorozat, mert hát itt kérem mindennek OKA ÉS ÉRTELME VAN, nemcsak úgy felnyomtuk a nekomimit arra a csajra, a killerloli se fanszervízből ugrabugrál a 8 éves popettája alá csúszó picsatangában, minimum F/0 komplexitás nagy visszautalások, történelmi és mitológiai referenciák, akármi. Csak épp ahogy nézem egy érdektelen tucat nyomisónent látok, ergo nem tudok ilyen mélyreható elemzéseket írkálni róla, mert egyszerűen komolyanvehetetlen. Btw a Deen-féle FSN ehhez képest az igényes anime megtestesülése, és nem az VN-LN-hez képesti adaptációs mivoltáról beszélek, hanem hogy animeként mit tudott nyújtani - hát ennél lényegesen többet, pedig az se az a húdenagyszám.
Ricz írta: 2017.10.17. 04:39 Ezzel az erővel, eljátszható ez bármin, mint egy Kőkapun vagy Bakemonogatarin

El, pl. a Kőkapunál én se értettem mindent elsőre, csak ott megvolt az hogy érdekelt is, mi miért történik, mert önmagában egy érdekes és egyedibb valami volt, csak a plotban volt pár twist aminek a mikéntje nem esett le elsőre. Annál simán mondanám, hogy persze, nem érdemes beletekergetve nézni, mert ott lényeges interakciók mennek a plot szempontjából minden részben, ergo ha nem nézed meg rendesen, egy szót se fogsz érteni belőle. Itt meg kb tökmindegy hogy mi is akarna lenni a háttérben, úgyis az egymás gyakása és a nyomi fanszervíz a lényeg (kb mintha egy háremanimében áttekerem a 4. onsenes közösfürdős részt, hát.. nem maradok le a "plot" szempontjából sokmindenről). Örülök hogy így bele tudod élni magad, bárcsak nekem is sikerülne, akkor legalább nem akarnék eret vágni magamon aktuális epizód megtekintésének minden egyes percében. Most ide jönne a kérdés: "Akkó minek nézed?!??!4" Azért, mert Fét, és ha nem nézném, akkor se lenne egy jól sikerült sorozat.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Alapvetően mindketten teljesen félreértettek.

wwhite: Magával a gyakorlattal van a bajom, hogy tekergetve szaladsz át rajta, és utána jön pár olyan dolog, amit igazából egy kis odafigyeléssel simán megelőzhettél volna. Azzal, hogy fikázod a minőséget, semmi bajom. Az fos, és aláírtam már pár helyen elvétve azoknál, amik igazán zavartak, csak jóval ritkábban (a Surcinak szánt választ is azért fusd át). Ahogy Surci, Hiro, Catrin és (igen, bizony) én is leszenvedem a heti egy részt (vagy kicsit többet egymás után) becsülettel az elejétől a végéig, azt kéne megtenni. (Azt nem, hogy Caték poénból hangtolmácsolják, vagy azt, amit én: fordítom, így minden jeleneten ülök 5-10 percet... Ezt nem várom el, hülyeség is lenne. Elég, ha az elejétől a végéig lemegy a rész.) Akkor meg lett volna, hogy Ruler miért csak Runnerkedik, vagy lehetne követni a sorozatot (slusszpoén: nem ismerem a light novelt, nem tudom hova fog kilyukadni, és még arra se vetemedtem, hogy lespoilerezzem magamnak a Fate vagy a Type-Moon wikin, mégis ki tudom sakkozni). Ennyi. Egy könyvet se úgy olvas az ember, hogy a neki nem tetsző oldalakat átlapozza. Ha kivonatosan is elég, akkor a recap vagy spoileres összegzők a javaslatom, és több energiát és időt spórolsz meg általa. És hogy a könyves példát átfűzzem, ezek lennének neked a "Kötelezők röviden" segédanyagaid.

Surci: Kicsit el vagy tájolva, mert rá tudok mutatni, hogy mikor szóltam meg. Eleve azzal, még korábban beszéltünk is róla, hogy a Fate sosem fog túllépni a shounen keretein. Ha az lenne, a jelenkori világ és a történelmi/irodalmi személyek megidézésén és párbajoztatásán kívül miben másban különbözne a Trónok harcától (már a könyvtől)? Tulajdonképpen mi megy mindig, gyakorlatilag örök kliséként? Vannak a felek, valaki(k) ármánykodnak a színfalak mögött, akiket olykor meg-megmutatnak, de nem őket követjük, hogy hogyan dolgozzák ki az ármányt. Lásd ugye Kotomine az F/0-ban vagy a Maradéjben, esetleg Lev az F/GO-ban, vagy itt is, Amakusa. Szívesen elnéztem volna, hogy miképp veri át a többi vörös mestert Shishigou kivételével, de nem az ős szemszögükből követjük, hanem a feketékéből inkább. Csak vedd végig, hogy azok a szolgák mennyivel több játékidőt kaptak külön-külön, mint egyes vörösök. Ja, meg az alap elgondolás miatt mindig van szex, a sötétebb szálakon nemi erőszak se ritka (F/SN és UBW-ben szellőztetgették, a HF-ben már premier plán ki kell mondják, nincs mese; ezen felül 07.10-én is megjegyeztem egy jelenetet, amit speciel kihagytak), olykor a gore is (pl. a majdani HF mozikban is várható, ha az ufo nem zárkózik el tőle, mint azt az F/0-ban tette). Szóval, van minden, ami a párhuzamot kimerítheti.

Amúgy ha figyeltél, inkább a lore-wise részét szeretem az egészben, mint fűzi össze a történelemmel, mítoszokkal, legendákkal, egyéb művekkel, vagy alakítja azokat annak fényében, hogy mit tudunk azokból róluk. A kommentjeim 80%-a feletti része ekörül forgott, nagyjából 10-12% elmondta, hogy "oké, ez volt ebben a részben", a maradék meg az egyéb, köztük pár megszólás a sorozat felé. Az utóbbiakat egyelőre direkt nem is viszem túlzásba, mert szeretném látni, hogy hova fut ki.

Plusz, ha mindennek oka és értelme lenne, nem mondtam volna pl. Spartacus NP-je kapcsán lényegében, hogy "wtf". Oké, hogy a Hentes kreálmánya az egész karakter. Az, hogy a japánok nekomimi fétissel rendelkeznek, és akkor Atalanta kapott egy ilyet, akiről a legendák is így emlékeznek meg
SPOILER
(remek vadász, aki íjjal terített le vadkanokat, illetve majdani férjének futásban kellett legyőznie, amit a hapi úgy ért el, hogy aranyalmát potyogtatott elé, mikor Atalanta megelőzte volna, és a kíváncsiság miatt felvette, a pasi meg megnyerte a versenyt... Ja, és a végzete egyébként az volt, hogy elkapta a kufirchév és paráználkodott az egyik templomban, ami miatt Zeusz haragjában oroszlánná változtatta... szóval van egyszer egy jó atlétád, agilis vadászod, kíváncsi természetű egyéned, akiből egyébként is egy nagymacska lett végül... Ja, nagyon dominált az a bizonyos Fate-is... [bad pun intended])
. Arról nem tehetek, hogy eddig olyat említettél, akire nem adtak magyarázatot, és én is a fejem vakargatom, hogy ugyan miért. De hogy ezen könnyítsek rajtad, sorolok párat: Tesla, Tomoe Gozen, Charles Babbage, Minamoto no Yoritsune (alias Ushiwakamaru), Paul Bunyan... Szóval ez sem maradéktalanul igaz, és egyébként a karakterdizájn ezek fényében eléggé irreleváns probléma. Ott a rendezés, grafika, hangok, animáció, történetvezetés, story-butchering, na azok tényleges és való, releváns problémák.

BTW, tekergetés: a két könnyedebbnél ugyan nem a plot miatt nem éri meg tekergetni, mint a Kőkapunál vagy a Bakenél, hanem mert a Dannából lejön, hogy mit is jelent(ene) igazán a házasság ésa problémák, vagy a másik fél időnkénti elviselhetetlensége, a szokásos zűrök megoldása is olykor mennyire egyszerű tud lenni. Ja, és nem a japános romantikát vették elő, ahol a legdicsőségesebb és legromantikusabb dolog a kettős öngyilkosság. :) A Bernard-jou meg lényegében az, ami most az Osake, és amit Risa említett annak kapcsán. Csak míg az Osakénél ő azt mondta, koktélreceptet jó lesni belőle, addig én a Bernardról ugyanezt az olvasmányra lebontva, amibe kicsit bele-belemennek, megkapargatják. Nem lényeges dolo egyiknél se, de ez adja ezek savát-borsát.

Én is azért nézem, mert Fate, csak nekem mást jelent, mint neked. Az Utawarerumono is a japán őskor-ókor idejének ajnu és ősjapán legendáinak újrajátszása állatfüles/-farkas alappal, amit megtoltak egy poszt-apokaliptikus szettinggel, érzékeltetve, hogy tök mindegy milyen faj jön a mi történelmünk után, ugyanazokat a baromságokat fogja elkövetni, mint mi. "A történelem körforgása". De ezentúl egyébként egy középszerű sorozat asspull véggel. A Fate-tel is valami hasonló en bloc a viszonyom.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: Surci »

5 ep zsinórban :knife: Volt vagy 5 órahossza mire sikerült lekínlódni, ha ötször nem állítok meg egy részt, hogy megnézzem az időjárást vagy a Timbuktu-Szváziföld barátságos mérkőzés állását, akkor egyszer se, mert még ezek is érdekfeszítőbbek. Most már van jó gagyirománc is, amolyan seggből előrántott módon -_- Mondjuk azon legalább nevettem hogy Jeanne féltékeny Astolfóra, amikor tudja hogy csapda, lehet ő nem hallotta Ackbar admirális figyelmeztető hangját :D Ez a Sieg gyerek, ez annyira semmilyen - még a többiekhez képest is, ami itt nagy szó! - hogy észre se venné senki ha kiesne a sztoriból, naná hogy bele lehet szeretni. -__-

A többi szóra se érdemes, volt az a nyomi gólemizé, utána meg Dzsekk za Rippá, akitől szerencsére szintén sikerült megszabadulni. Mondjuk az uccsó rész még so-so, sablonos és gyökér volt, de legalább némi értelmet próbáltak belecsempészni (az egyetlen amit csak egyszer kellett lepauzálnom :D). most úgy belegondoltam hogy maradt-e még valami/ki aki miatt minimálisan is érdemes ezzel vacakolni... Bársony nem is szerepelt, Shishigo & Mordred esetleg, de szinte alig vannak képernyőn, minden idő elmegy Uncsi-kunra és arra ahogy részenként tízszer szomorú szemmel csodálkozik rá a világ ROMLOTTSÁGÁRA + nyígás hogy már megint nem tudta XY-t megmenteni -_-.
Ricz írta: 2017.10.17. 17:18 Én is azért nézem, mert Fate, csak nekem mást jelent, mint neked. Az Utawarerumono is

Ezért is mondom hogy örülök hogy ilyen szinten el tudsz vonatkoztatni az adott sorozat retardáltságától és magában az univerzumban kezeled a dolgait - csak én, wwhite meg még jópáran nem vagyunk ilyenek. Megértelek, én a Madokával, Code Geassal, Slayerssel és egyebekkel vagyok így, mert a Fétet bármennyire is ismerem, már a kezdetektől a begyemben volt azzal ahogy többnek akarja magát láttatni mind sorozat, mind univerzumszinten, mint ami. Kibeszéltük a másik topicban már, csak emiatt úgy összességében kevesebbet nézek el neki frencsájz-és egyedi sorozatszinten, mint más címeknek. Evvan.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése