Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Just Because ep1

Jaj, de melankolikusak vagyunk, jaj, milyen aranyosan nézünk ki a hülye fejünkből, jaj, milyen silány és mindenféle hangulatot mellőző szettingünk van mellé, és jaj... ettől a képi megvalósítástól a párnámba haraptam.

Dobva. (Pedig a téma miatt még úgy ahogy érdekelt, de már most megtudom állapítani, hogy csak szenvedés lenne az egész további 11 epizódon keresztül.)

-ETA-

Takagi-san PV

A kiscsaj hangja perfekt, viszont Nishikata Kaji Yuki lesz...
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Just Because:
Nem tudom, alapvetően mi a baj ezzel, de nem tudtam végignézni az első részt sem.
Valahogy teljesen inkonzisztensnek tűnik, a párbeszédek nem elég folyékonyak, az art ronda és halvány... meh.
És olyan bele-a-közepébe kezdés, nem tudtam követni.

Edit:
Ousama Game:
12 éveseknek biztos izgis lesz. Mint anno az EL.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Just Because Ep1

Kábé az első fele a karaketerke bemutatásával telt, a másik fele Eita és Horuto kapcsolatának bemutatásáról, illetve bevezetőnek, hogy ki ismerheti még a gárdából a srácot. De kábé ennyi. Ami a szöveget illeti, az angol egy rakás szar. Ott az a jelenet, amikor baseballozik a két srác...
SPOILER
Angol:
Eita: Hogyhogy?
Horuto: Mit hogyhogy?
Eita: Nem nyáron szokása az embereknek a klubokból lelécelni?
Horuto: Nem is arról van szó. Inkább tűnik nekem fohásznak.
Eita: Ez még nem magyaráz meg semmit.
(később, az utolsó sorokban)
Eita: Szóval ez volt az a fohász... amiről beszélt.

Eredetileg:

Eita: Hogyhogy?
Horuto: Mit hogyhogy?
Eita: Még nem hagytad ott a klubot, igaz?
Horuto: Most nem miattuk csinálom. Inkább csak mert ehhez van kedvem.
Eita: Ez még nem magyaráz meg semmit.
(később, az utolsó sorokban)
Eita: Szóval, azért volt ehhez kedve... hogy lenyűgözhessen egy lányt?
Sassuga Funi! Omega GOOD JOB! :wtf:

Szóval, ha valakinek a szövegkönyvvel van baja, az itt keresendő. Az a vicc, hogy a hivatalos francia feliratból többet kihámoz az ember, hogy miről pusmognak egymásnak félgondolatokkal. Ami a másik probléma: oké, hogy olyan pajtik, hogy félszavakból is megértenék egymást, de ne már. A néző mikor őrizte utoljára ezekkel a kondát?
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Eh, úgy tűnik, hogy azért az új Kino mégsem teljesen "folytatás", inkább afféle reboot: több sztori is újrafeldolgozásra kerül, ami már a régiben is szerepelt. A komplett epizódlista:
SPOILER
Coliseum -Avengers- (V01C04)
Land of Adults -Natural Rights- (V01C05)
A Kind Land -Tomorrow Never Comes.- (V02C08)
Amidst the Clouds -Blinder ・ b- (V03 Prologue and Epilogue)
A Land Permitting Murder -Jungle's Rule- (V05C02)
A Troublesome Land -Leave Only Footsteps!- (V07C01)
Ship Country -On the Beach ・ a- (V08 Prologue and Epilogue)
A Land With History -Don't Look Back!- (V08C01)
Land of Liars -Waiting For You- (V07C06)
Land of Electromagnetic Waves -Not Guilty- (V09C04)
Various Countries (a mix of stories from vols 9-17)
A Field of Sheep -Stray Army- (V20C08)

A Coliseum tuti a régi sorozat dupla epizódja, a Land of Adults Kino
SPOILER
előtörténete (amúgy is túl fontos ahhoz, hogy kihagyják)
, a Kind Land pedig 100, hogy az utolsó epizód
SPOILER
Sakurával, meg a vulkánnal.
A többi viszont új matéria.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2017.10.10. 16:58 Eh, úgy tűnik, hogy azért az új Kino mégsem teljesen "folytatás", inkább afféle reboot: több sztori is újrafeldolgozásra kerül, ami már a régiben is szerepelt.
Jaja, ezt én is figyeltem, de köszi a listát. Amúgy igazán jó lenne, ha normálisan végigadaptálnák, nem pedig ilyen összevissza csipegetve... még ha nyilván nem is működik mindegyik sztori elég jól (persze így örülhetünk, ha sikerült a jobb sztorikat összeválogatniuk). Mindegy, lényeg hogy ismét lesz Kino Hangulat (lehet majd a regényt is pótolom, ha Sigsawa Meg to Seronján is egyszer végigérek).

Ezeket pedig nem bánom, ha duplázzák:
Junchi írta: 2017.10.10. 16:58Land of Adults Kino
SPOILER
előtörténete (amúgy is túl fontos ahhoz, hogy kihagyják)
, a Kind Land pedig 100, hogy az utolsó epizód
SPOILER
Sakurával, meg a vulkánnal.
Utóbbi a kedvencem a régi sorozatból.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Konohana Kitan - Ep1

Alapvetően nem szeretem a moe-t, amikor minden a cukormázról és a "muszájosan" esendő, megkapó (gyakorta jellem- és jellegtelen) szereplőkről szól egy slice of life köntösben különösebb ok nélkül (pl. K-On!, Chuu2, Aiura, Tamayura, Yuyushiki, A Channel, Tamako Market stb.). Ezzel szemben a moeblob Nichijou-t vagy Hidamari Sketch-et komáltam a humoráért, abszurditásáért és elvontságáért, vagy a Non Non Biyorinál a healing faktort (ahol legalább ez működött). Valahogy ez elé is úgy ültem le, hogy "lássuk, mi a szar lesz ez, max. nem kerül fel a listára, nem fogom végignézni". Ehelyett egész jól szórakoztam, és betalált. Az alapötlet lényegében annyi, hogy a kitsunék egy fürdőt vezetnek valami vidéki városka szélén, ide kerül dolgozni egy apácától a főhőslánykánk, aki még eléggé gyerek. Ezt mi sem példázza jobban a naivitása, a világra csodálkozása, de talán az egész rész legjobb jelenete,
SPOILER
amikor nekiáll köveket dobálgatni az ég felé, hogy leverhessen egy csillagot a vándorgyógyszerésznek engesztelésül.
Ha egy cukiság kell a szezonban, akkor szerintem ettől jobb aligha lesz.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Nagyjából minden olyan sorozatnak láttam az első részét ami érdekelt, úgyhogy jöjjön a húszforintos:

- Kino no Tabi (2017): ha csak azt mondanám, hogy "ez is Kino, csőváz", akkor úgy írnám jól körbe a nyitó epizódot hogy közben a Kinót nem ismerők csak néznének, úgyhogy pontosítok: erre az első részre egy az egyben jellemző volt az, ami Kino: adott volt egy város, ami egy jelenséget/dilemmát testesít meg a maga vitatható, de valahol mégis valószerű módján, Kino pedig most is hozza azt a szokását, hogy sosem nyilvánít ki konkrét véleményt a háromnapos tartózkodásának színhelyéről, az a nézőre van bízva ezúttal is. Az már csak a sors iróniája, hogy az epizód témája összefüggésbe hozható az USA fegyvertartási törvényéről és szokásáról, de ahhoz képest, hogy a TV-s sorozat óta 14 év telt el, ahhoz mérten echte olyan volt a nyitó epizód, mintha nem telt volna el semennyi idő sem, legalábbis a sztorit nézve. A grafikában a kelleténél kicsit több CG volt tetten érhető szerintem, viszont cserébe az átfogó vizuális stílus puszta látványra is jobban megfelel a korának színvonalának mint a 2003-as sorozat tette (eleve a színvilág élénkebb mint anno volt), rendezésileg pedig nagyjából egy szinten áll a kettő, ami a régi sorozat ismerőinek már elégséges infó lehet az új sorozat kapcsán. Az mondjuk meglep, hogy az epizódlista alapján némelyik régi epizód ebben a sorozatban is fel fog tűnni, de őszintén szólva kíváncsi vagyok, hogy a mostani stáb mit fog kezdeni azokkal az epizódokkal, már csak azért is, mert a Kino múltjával foglalkozó részek lesznek a legnagyobb kihívást biztosítóak rendezés terén.


- Osomatsu-san S2: az első évad egy igazi modern animés sikertörténet volt annak ellenére, hogy mint remake/folytatás/reboot alaposan elütött az előzmények stílusától, leginkább azért, mert az egyébként a Gintama anime mögött is álló legfőbb stáb egyszerűen nem ismer se istent se embert: nehéz igazából körbeírni hogy milyen is az Osomatsu-san, hiszen a legblődebb, egyeseknek egyenesen ízléstelen baromságoktól kezdve a majdnem (, de jó értelemben) kínos lélekkurkászós jelenetekig mindent beledobtak anno az üstbe, és a bődületesen és hatalmasan sikeres fogadtatás után kizárt volt, előbb-utóbb ne landoljon a folytatás, aminek hoznia kell az előd stílusát. És hát, hozva is lett, nem is akárhogy: az epizód első fele speciel egy hatalmas rákakilás a fujoshi fanbase-re és annak pénzügyi vonzataira, és az epizód lényegében arról szól, hogy a hatosikrek szarrá lesznek verve akármit is csinálnak, úgyhogy marad minden a megszokott kerékgvágásban. Az még jó kérdés, hogy hány részes lesz ez az évad, de nagyon remélem, hogy hozni fogja majd az első évad színvonalát, mert az Osomatsu-san tényleg olyasvalami, ami mellett szó nélkül elmenni nem lehet, és nem hiába íratta be magát a legtöbb pénzt konyhára hozó franchise-ok közé.


- Gintama: magát a sorozatot naaaaaaaaaagyyoooooooooooooooon lassan nézem, ezért amint hallottam, hogy az új évadban a komikusabb arc-ok lesznek feldolgozva, önkegyelműen-önkényesen fogtam magam és nekiláttam ennek az évadnak (átugorva ezzel több, mint 300 részt), és ha csak ezt az egy részt kéne néznem, úgy rúgja seggbe az első sorozat első ~15 részét, hogy rossz nézni. Egyszerűen minden klappolt itt, ami anno akkor nem ment: a "24/7-ben ülvöltős" humor itt sorba adta a kilincset a jópofa visszavágásoknak és szituációknak, a számomra új szereplő (Kagura apja) nagyon jó savazópárost képez Gintoki-val, és az epizód vége felé helyezett komolyabb jelenet is egyszerre volt jó helyre helyezett és kivitelezett, semmint túl sokáig tartó és rém unalmas mint a sorozat elejének majdnem összes sztorija. Igazi "ha tetszett a Gintama, akkor ezt is nézd, pont" évad, és tényleg örülök, hogy inkább a humorra fog rámenni ez az évad, mert ez a 4/5 részben baromság, 1/5 részben komolyság az, ami a leginkább passzol a Gintamához, mint franchise.


- Shoujo Shummatsu Ryuko: az első nem-folytatás a szezonból, ahhoz mérten pedig elsőre határozottan érdekes darab: az első rész direkt nem lobogtat meg sok mindent a sorozat világáról, inkább a két főszereplőre, és a világhoz való viszonyukra helyezi a hangsúlyt. Ami kapcsán pedig érdekes választás, hogy mind karakterre, mind dizájnra nézve olyan, mintha egy "cute girls doing cute things" seinen mangából pottyantak volna ide, ez pedig a békésen poszt-apokaliptikus, kicsit a Második Világháború utáni időket idéző világgal párosítva olyan egyveleget ad, aminél határozottan érdekel hogy mit fognak belőle kihozni. Már csak azért is, mert engem speciel az sem zavarna ha egész végig maradna ez az apokalipszis utáni SoL jelleg, egyszerre érdekesebb és bonyolultabb lenne jó sztorit kikerekíteni belőle, mint egy "egyszerre csak BUMM, grimdark" irányba elvinni, annak ellenére hogy az sem lenne rossz altenatíva. Az viszont a jövő zenéje, hogy miként is fog működni ez az fajta SoL, révén az első epizód még "cselesen" nem ment bele a konkrét sztoriba, tehát jó kérdés még, hogy eleve a két főszereplő hogy fog beleférni konkrétan ebbe a közegbe.


- Just Because!: "we're ripping off Tsuki ga Kirei's success, just because!" is lehetne a címe ennek a sorozatnak, mert az első rész alapján egy nagyon tipikus jellegű címről van szó: mintha a TgK viszonylagos sikerét látva szerettek volna egy szeletet kivenni abból a bizonyos tortából, és egy majdnem-klón sorozatot dobtak össze a Pine Jam stúdiónál, az eredmény pedig nem annak látszik, ami szerettem volna hogy legyen. A szezon előtt ugyanis inkább úgy tűnt, mintha az utolsó középiskolai évet jellemző "finalitás" hangulatával foglalkozna a stuff, erre az első rész egy Tesco gazdaságos TgK lett: a színvilág érthetetlenül fakó (főleg a TgK-hez képest), a telefonon csetelés is itt van de minek, a főszereplők pedig úgy nélkülözik a TgK-ra jellemző, valószerűbb stílust hogy ihaj, szóval csalódtam ebben a preimerben rendesen. Nem is valószínű hogy tovább fogom nézni, már csak azért se, mert még mindig ülök a TgK-n, és jó lenne már egyszer azzal is végezni.


Futottak volna még:

- Kekkai Sensen & Beyond: az első évad Matsumoto/Nightow kombója finom volt, kár hogy vagyok annyira balfarkinca, hogy ha egy anime akár egy hétre is szünetre megy, akkor inkább későbbre rakom a sorozat többi részét, amit aztán szépen elfelejtek és ülök rajta, mint a buddha szobor. Welp, pedig erre a második évadra is szeretnék sort keríteni.

- Inuyashiki/Mahotsukai no Yome: mindkettő ígéretesnek látszik, de inkább később vágok majd beléjük, amint több véleményt lesz kint.

- Konohana Kitan: ez először nem érdekelt, de látva Ricz elégedettségét, egy "üsse kő" alapon egyszer csak én meglátom, hányas lesz a kabát.
Kép Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én is belenéztem az új szezonba, úgyhogy néhány impresszió.

3-gatsu no Lion 2: az első része még annyira nem hozott hangulatba, főleg hogy a plot nagy részét az tette ki, hogy a "kedvenc" szereplőm, a negyvenesnek kinéző, bajuszos, 17 éves senpai tanította Reit pezsgőtablettát készíteni. Pozitívum, hogy megtudtam, a japánok is inkább szőlőcukornak hívják a glükózt. :D (budoutou)

ClassicaLoid 2: továbbra is fárasztó, de vannak jó pillanatai, a Suwabe Junichi hangú törpevízilóra (aki valójában Dvořak) meg nagyon nem voltam felkészülve. XD Örülök, hogy az opening zenéje nem változott, anélkül valahogy nem lenne ugyanaz a sorozat.

Gintama: jóó. :D Éljen a random baromkodás. Banana, sarada, hourensou~

Hoozuki no Reitetsu 2: az első rész jobban lekötött, tetszett, hogy kiderült, Hoozuki-sama hogy lett démon, és hogy lett belőle a Pokol nagyhatalmú tisztviselője. :D A második részen picit bealudtam. :shock:

Inuyashiki: ez a kezdés fogott meg a legjobban a szezonból, bár egy kicsit sokallom a CGI-t. Nem biztos, hogy abba az irányba fog menni a történet, amelyikbe szeretném, de kíváncsian várom a következő részt.

Juuni Taisen: eredetileg ezt nem akartam nézni, de a testépítő izmokkal rendelkező, magassarkús playboy-nyuszifiú bevonzott. :"D Mondjuk nem hiszem, hogy maradandó élmény lesz az anime.

Kekkai Sensen & Beyond: szerintem az első évad jobban kezdett, de persze még bármi lehet belőle. Femt szövegei mondjuk most is zseniálisak voltak.

Kujira no Kora wa Sajou ni Utau: na ezzel megszenvedtem. Az Asenshi 900 megás videóját nem tudja a 9 éves öreglányom szaggatás nélkül lejátszani, úgyhogy leszedtem egy kisebb verziót, abban persze benne volt a "kono bangumi wa goran no suponsaa no teikyou de ookurishimasu", úgyhogy még a feliraton is állítani kellett, na de végül csak sikerült leülnöm elé. Érdekes a világa a cuccnak, de nekem azért az egy kicsit meredek, hogy a homok úgy működik, mint a tenger, és konkrétan halak úszkálnak benne... :?: Illetve azon facepalmoltam egy sort, amikor arról beszéltek Chakuróék, hogy Ouniéknak nem szabad megtudniuk, hogy találtak egy embert a Dorokujirán kívül, mert akkor tuti le akarnak majd lépni, erre Suou első dolga mégis az, hogy közli Ounival a dolgot. Továbbá ha már DOROkujira, miért nem mállik szét az esőtől? Szóval egyelőre nem ájultam el tőle, de a hangulata tetszik.

Osake wa Fuufu ni Nattekara: azt hittem, lesz olyan jó, mint a Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken vagy a WakakoZake, de nem. Csak azért nem dobtam, mert nagyon rövid, és lehet belőle koktélötleteket lopni. :D

Taishou Chicchai-san: ez nemtommi. Valami BL VN volt eredetileg, de mint anime, jelen ponton csak arról szól, hogy a főszereplők valamiért chibik lettek. Nem tudok róla mit mondani, annyira rövid. :'D

A Garo - Vanishing Line-t dobtam. A látvány valami eszméletlen, a MAPPA kitett magáért, de a karakterek az első rész alapján kb. Devil May Cry (szigorúan az animére gondolok, a játékot nem ismerem) szinten mozognak, az meg nem egy nagy teljesítmény.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kino 2

Amilyen jó volt az első ep, annyira volt borzalmas ez a második, sikerült a régi sorozat kolosszeumos dupla-epizódját totál kiherélni, a lényegét megváltoztatni és leharapni, ráadásul semmiféle expozíció, meg felvezetés nem volt az egészben... Nem tudom, ez az új nézőket mennyiben zavarta, de nekem kimondottan fájt, nameg az, hogy ezek az epizódszereplők mit miért csinálnak itt, szerintem ezzel a megoldással teljes homály.

Nagyon elbizonytalanodtam most ezzel a sorozattal. Amennyiben maradna a továbbiakban az első epizód stílusa, nem lenne gond, viszont ezzel a mentalitással ez egy nagy bukta lesz a szememben. Yuuki Aoi ide vagy oda.

Inuyashikit meg kéne nézni végre, még mindig nem jutottam el odáig. >_>
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Nem kimondottan új animéről van szó, hiszen már a 44.-ik résznél tart, de a körülmények bizarr összejátszásaként újra sikerült felfedezni magamnak a Pokémont, annyira mindenképpen hogy belevágtam a Sun&Moon animébe, annál is inkább, mert a 42.-43. részek erejéig visszatért Brock és Misty. És három rész alapján azt kell hogy mondjam, hogy tetszik, függetlenül attól, hogy ez a Pokémon már másabb valamennyivel, mint amit az én korosztályom megismert 2000 környékén az RTL Klub révén: annyi mindenképpen érdemes tudni a Pokémon animés vonulatáról, hogy sosem merték lecserélni Ash-t egy másik főszereplőre, ezért nincs 100% sima folytatólagosság az egyes sorozatok között, az S&M esetében pedig ez annyira igaz, hogy már voltaképpen egy enyhe reboot-ról van szó. Ash itt egy-két fokkal 10 évesebb mint a régi animében volt (= jobban kiütközik rajta a lelkesedés), és az egész animére jellemző az, hogy másképpen gyerekes és humorosabb mint anno volt, de amondó vagyok, hogy nem vált kárára. Amúgy is már bőven a 900. rész fölött tart már az epizódszám, és ahhoz mérten elég határozott lépés volt ez az irányvonal: első látásra lehet, hogy jobban belesiklik a "szörnynevelgetős anime, ami elad tízmillió kacatot" sorozatok sztereotípiájába, de az első három rész alapján a gyeplő elég biztos kézben van tartva ahhoz, hogy a maga nemében jópofa és aranyos legyen a végeredmény, amellett, hogy még a vizuális stíluson is mertek változtatni. Még most is egy viszonylag megosztó stílusról van szó, ami a puszta kinézetét nézve lehet hogy túlzottan gyerekesnek látszik (szerintem nem rossz értelemben), de pont az egyszerűbb karadizájn teszi lehetővé azt, hogy a vizuális humor és a harcok terén egyaránt apait-anyait beleadjanak a rajzolók, bevalottan azért választották ezt a stílust, mert egyszerűbb dolgozni vele, mint az előző pár sorozat stílusával. Szerintem már ez az egy gif jól példázza azt, hogy részben miben ütközik ki az új stílus lényege: lehet hogy kevésbé részletgazdag, de NAGYON jól visszadja a szereplők jellemét, és egyszerűségében aranyosabb/kellemes a szemnek. Az már persze más tészta, hogy a későbbiekben hogy fog működni ez a stílus, de ahhoz képest, hogy 27 éves fejjel álltam neki ennek a szezonnak, ahhoz képest egyáltalán nem érzem gáznak vagy "túl öreg vagyok már ehhez" beütésűnek még.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

*random fanrant on*

Most néztem meg ennek a Highschool DxD Hero-nak a trailerjét és mit mondjak, nem igazán repesek az örömtől, hogy a stúdiótól kezdve a rendezőn át egy csomó mindent megváltoztattak a cuccban, plusz még kapott egy jóval gagyibb/"teszkósabb"-feelingű karakterdizájnt is. Nem lehetne, hogy legalább azt a pár fanservice sorozatot ne barmolják szét, ami még ér is valamit a szememben?

*random fanrant off*
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Konohana Kitan #02-03

A második rész már nem volt annyira cukorszirupos, mint az előző, bár megvoltak benne a moe elemek. Sztori, mint olyan, az szemmel láthatóan nem lesz, ellenben igyekszik felépíteni a karaktereket. Yuzu az tuti marad ezen a szinten, míg a többieket jobban meg fogjuk ismerni. Ebben a részben Satsukin volt a sor. A harmadikban a pöttöm rózsaszín hajú Rent bontogatták, illetve kicsit Natsumét. Viszont a harmadik már egy jelentős adag a yuri subtexttel/subliminallal is dolgozott. Mivel a moe/sol egyébként se túlzottan kenyerem, nem igazán figyeltem fel rá, csak az egyik lektorom kérdéséig, hogy manapság szinte minden aranyosságközpontú cuccban ott figyel valamilyen szinten ez. Már amennyire végigpörgettem magamban, hogy milyen címeket láttam az elmúlt 7-8 évben, amire igaz ez a kritérium. Itt még szerencsére nem zavaró mértékű, mert nem kis karaktergyilkosság kell ahhoz, hogy azzá váljon Ren és Natsume részéről (az előbbi nagyon úri tökként viselkedik, a másik meg olyan bokkan/csöppet dilinyós alkat, aki szerintem nem igazán van tisztában/nem érdekli mások róla kialakult véleménye.

Egyelőre olyan 6 és 7 közt áll, ami elég nagy szó, mivel a hasonszőrűek valahol 4 táján szoktak nyitni az esetemben legfeljebb.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Lement már mindenből legalább 1-2 rész, véglegessé vált, hogy mit nézek az őszi szezonban.

3-gatsu no Lion 2nd Season: Szerettem az első évadot, főleg a második felét, mert végre javulást mutatott a főszereplő lelki állapota, nem mellesleg pedig feltűnt a kedvenc szereplőm is a sorozatból. A második évad lényegében ott folytatja, ahol az első abbamaradt. Mivel hősünk a saját problémáival már úgy-ahogy szembe tud nézni, itt az ideje, hogy megtanuljon másokon segíteni...

Ballroom e Youkoso: Kiyoharu még mindig a legjobb szereplő benne. :D

Code:Realize: Sousei no Himegimi: Egy otome játék adaptációja. Steampunk Anglia híres fikciós karakterekről és személyekről mintázott szereplőkkel és vámpírokkal. A figyelmemet ez a spoileres összefoglaló keltette fel, aminek a lényegét a blogger az alábbi képpel jól átadja:
Kép
Az eddigiek alapján jó messze van a FMA szintjétől, de legalább a főszereplőnő javulást mutat az első részekben látottakhoz képest.

Fate/Apocrypha: /sigh

Gintama.: Porori-hen: <3

Houseki no Kuni (TV): A tiszta CG ellenére, vagy talán éppen azért egészen jó. A mozdulatok néha kicsit szokatlanok, természetellenesnek hatnak, legalábbis a rajzolt animációkhoz képest, viszont úgy alapjáraton nem lehet panaszom rá. Elég pontosan követik eddig a mangát. Kár, hogy 12 részbe alig fér bele valami érdekes, éppen csak elkezdődik majd a főszereplő átalakulása...

Inuyashiki: Eddig érdekes, az openingjére pedig nagyon rákaptam. A második részben az antagonista egy pillanatra Kira Yoshikagét juttatta eszembe, bár jobban belegondolva nincs túl sok hasonlóság kettejük között. Kíváncsian várom, hogy mihez tud ellene kezdeni a bácsi (és hogy mennyire használják ki a főhős korát).

Kekkai Sensen & Beyond: Hozza az első évad színvonalát. Az animáció még mindig szemet gyönyörködtető, igazi Bones-minőség. A zenék is maradtak ugyanolyan hangulatosak. A régi endinget ugyan nem körözi le, de azért nekem az új is tetszik. Btw náluk már a Half-Life 4, akarom mondani a Hard Dive 4 is kijött. :D

Kujira no Kora wa Sajou ni Utau: Egyelőre egy pasztell színű SnK-nak tűnik. Egész kellemes az ending.

Mahoujin Guruguru (2017): Még mindig kedves, aranyos és vicces. :3

Mahoutsukai no Yome: A manga talán még jobban elvarázsolt, de eddig az anime is gyönyörű.

Net-juu no Susume: Kicsit félve kezdtem bele, de kellemeset csalódtam ebben a felnőtt játékosokról szóló könnyed, romantikus(?) komédiában. Nem elég, hogy tele van átérezhető szituációkkal, de úgy néz ki, hogy a férfi főszereplő tudja használni az agyát??? A rajzolás néha picit hanyag, de ez annyira nem zavaró, még illik is a sorozathoz. Az op-ed fülbemászó. :3

Osomatsu-san 2nd Season: Tartja az első évad színvonalát, szóval profánságból nincs most sem hiány. >.<

Shoukoku no Altair: Olyan reményekkel indultam neki még annak idején, hogy talán jobb lesz, mint az Arslan Senki, és eddig úgy tűnik, hogy valóban az. Végre előtérbe kerültek a politikai-gazdasági játszmák, így már egészen élvezetes, bár még mindig kicsit gyorsnak tűnik a tempója. Néha az az érzésem, mintha egy történelemkönyvet animáltak volna meg, de ez nem feltétlenül probléma. A második opening egész jó.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kino reboot 6

Oké, nincs valami jó véleményem eddig erről az új Kinóról, de ez a rész most valahogy... szóval rég láttam utoljára ennyire karmatikus epizódot animében. Sosem tudtam igazán, hányadon állok ezzel a "sors/végzet/etc" dologgal IRL, de ha a Kino világában élnék, garantáltan hinnék benne, ismerve Photo történetét meg pláne.

Még két dolog: Az előző ilyesmi epizódban nagyon rosszul vette ki magát Kino passzív szerepe, de itt briliánsan. A másik, hogy a robogó hangja Ogata Megumi!!! Hell yes, úgyis alig hallani manapság animékben.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nocsak, lesz Amanchu második évad. Meglepő, ugyanakkor nem tudom, mihez kezdjek vele, már az elsőn is nagyon lehetett érezni a "szegény ember Ariája" béklyót. (Igaz, az Aria is évadról évadra lett egyre jobb és jobb, csak ott az a bökkenő, hogy már az első is briliáns volt, és azt fokozták még tovább, az Amanchunál meg a középszerűségből kéne valahogy kijönni. Eh.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

(^Ohh, tényleg, jövőre folytatni kéne az Ariát... Igazából csak ez éltet, hogy a folytatásait jobbnak mondjátok.)

Más: téli szezon. Tudom, még korai, de magazinügyködés miatt állandóan előveszem.

Amikre felfigyeltemXD (a francba, mi ez a sok...?!) (aláhúzom azért, amit szinte biztos, hogy nézek, a többit, ha beleférXD és piros, ami leginkább érdekel):
- Basilisk: Ouka Ninpouchou - Mivel a régi Basilisk nagy kedvencem (regény, manga, anime egyaránt), így ezt sem kéne kihagyni. Bár valószínűleg annak csupán egy olcsó, újrahasznosított változata lesz...
- Citrus - Yuri művekkel kapcsolatban teljesen le vagyok maradva... Lehet nem ezzel a sorozattal kezdem el a pótlást, de nem feledem, hogy új cím érkezett a témában.XDXDXD
- Fate/Extra: Shaft en' Kór - A francba, új végzet... azt hittem az Apo után elmegy a kedvem, de igazából várok egy kis vigasztalást a Shafttól... hátha.XDXD (Vajon fel fognak mutatni bármi újat ebben az agyonrágott koncepcióban?)
- Itou Junji: Colletcion - Csábítanak kicsit hírhedt Itou-san rémtörténetei. Reménykedem némi találó horrorhangulatban, maximum pofára esés lesz a vége (lásd GyoXD).
- Karakai Jouzu no Takagi-san - Mókás cukiságnak tűnik, csak félek, hogy nem a stílusom, így még nem döntöttem el, hogy szezonban követem-e. Az sem csábít, hogy még fut a mangája, viszont beleillene a sulis-romantikus anime vonalam folytatásába... (Orange, Nijiiro Days, Tsuki ga Kirei, Konbini Kareshi, Just Because... mi van velen xd)
- Koi wa Ameagari no Yoi ni - Romantikus seinen manga adaptáció a noitamina blokkban? Nézem. A látvány és a sztori is vonzó.
- Kokkoku - Ennek a sztorija és pszichológiai témája se hangzik rosszul a megállt világ koncepcióban. De nem hiszem, hogy nézem... sajnos könnyen válhat ez is az Inuyashikihez hasonló értelmetlen kegyetlenkedéssé.
- Sanrio Danshi - Sanrio (Hello Kitty és társai) rajongó sulis bishik? OMGXDXDXD Lehet, a móka kedvéért belenézek, de úgy érzem nagyon gyagyi lesz.
- Takunomi - Huszonéves nők együtt laknak és piálnak. Igen. Gondolom ez short anime lesz (egyre több vedelős és kajálós érkezik ezekből).
- Touken Ranbu: Hanamaru 2 - Uhh, ha már anno belevágtam, még nem szeretném itt feladni...
- Uchuu yorimo Tooi Basho - Na jó, ezt tuti nem nézem. De original MadHouse? Lányok a Déli-sarkra? Wtf?XD
- Violet Evergarden - A sztori nem fogott meg különösebben, de a trailert látva elég vonzó a légkör, hát még a szépséges KyoAni látvány. Ezúttal egy light novelt adaptálnak, és felnőtt karaktereket kapunk.
- Yuru Camp - Nagy kedvencem a Yama no Susume kirándulós anime, kíváncsi vagyok, a kempinges lányoknak mennyire sikerül azt a színvonalat megközelíteni (bár a dizájnjukért eddig nem vagyok oda).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igazából nekem pont jól jön, ugyanis épp két nappal ezelőtt találkoztam a téli szezon egyik illusztris képviselőjével és bizony úgy tűnik, hogy sikerült kivételesen hozniuk egy olyan cuccot a japóknak, amit hétről-hétre követni fogok. XD (Ja igen! Kérdezhetitek, hogy mi a fene lett a Kentaur aggodalmai című csodával? Hát, az bizony unalomba fulladt, 2-3 epizód után dobtam a fenébe. ^^" Bocs srácok, de nem sejtettem, hogy akkora ásításfest lesz ez a show, hogy ehhez képest még a K-ON izgalmi szintje is a Feláldozhatók filmsorozat felé konvergál. :dirr:) Na, de vissza az aktuális szezonhoz: szóval két nappal ezelőtt felugrottam MAL-ra egy fél percre, mert meg kellett róla győződnöm, hogy az Ore ga doutei... mangát már felraktam a mangalistámra, nehogy már az a gyöngyszem lemaradjon róla. XD (Szerencsére jól emlékeztem és már rajta volt. :D) Közben a főoldalon megakadt a szemem egy traileren, amire amúgy lehet rá sem nyomtam volna, elvégre csak az egyik random téli szezonos anime nyúlfarknyi előzetese, amiből szokás szerint nem fog kiderülni szinte semmi az adott sorozatról, viszont nem tudtam nem észrevenni, hogy valami kemonomimi csaj van a videó thumbnail képén és hát az ismert mémes szöveget idézve: "I'm a simple man. I see a kemonomimi, I click on the video." :lol: (Igen, ebből már sejthetitek, hogy a Killing Bites nevű csodáról fogok most beszélni. XD) Amit a trailerben láttam, az persze egyrészt (szokás szerint) kevés volt ahhoz, hogy bármi értelmeset kihámozzak abból, hogy egyáltalán miről akar ez az egész szólni, másrészt ez a "Queen's Blade-alkatú csaj vérengzik Elfen Lied-et megközelítő módon" nem igazán ösztönzött arra, hogy centit vágva számoljak vissza a premier napjáig. De azért az angol összefoglaló leírásra csak ránéztem már, úgyis valami macska- vagy kutyaféle csaj lesz, 90%-ban mindig az, ha kemonomimiznek, erre mit találtam? "Hitomi is a honey badger..." LOOOOOL! :D XDDDDDDDD Itt az első jó pont: ha ad-hoc módon kreálni akarsz egy legyőzhetetlen karaktert, legalább támogasd meg egy hihető okkal. Nos, ez nekik sikerült, hiszen vitán felül az egyik legbadassebb állatról beszélünk, amit a Föld valaha a hátán hordott, ahogy azt ebben a mostanra mémmé vált videóban profi narráció keretében demonstrálják is nekünk. Úgyhogy a "kezdő LOL" már megvolt, ami miatt elkezdtem utánakeresni, hogy miből is készült ez eredetileg. Mint kiderült, mangából és mivel mindössze csak kilenc fejezetet fordítottak le belőle, gyorsan le is daráltam őket egyben. És ennél többet nem is mondanék róla, majd ha kijött az anime, meglátjuk, hogy hogyan sikerül, ha meg szétbarmolják, majd írok a mangáról a "Mit olvastál?" topicba. XD Annyit azért elárulok, hogy nagy wasistdasra senki ne számítson ettől a cucctól, olyan igazi agyatlan seinen, ahol a csöcsök és vér mögött nincs semmi, de még ez a kettő sem különösebben látványos és mindemellett még komolyan is veszi magát (egy ilyen koncepcióval, mint pl. "méhészborzcsaj élethalál harcot vív a tarajos sül lány ellen"... XDDD), ellenben guilty pleasure-nek ideális, jókat röhögtem rajta (az más kérdés, hogy nem ritkán olyan jeleneteken is, amiket valószínűleg a mangaka baromira nem viccnek szánt... XD), illetve jó volt látni, hogy ha már ilyen "állatemberek küzdelme" fightok adták a sztori gerincét, az író legalább utánanézett annak, hogy ha a valóságban X és Y állat viaskodna, akkor melyikük nyerne. (Szal nincs ilyen Terra Formars-os hülyeség, hogy fuzionálnak a japán óriás lódarázzsal, de a niggacsótány még így is röhögve kettétép, mert...csak. :dirr:) Szóval ilyen heti 23 perc agymenésre pont megfelelő sorozatnak tűnik, aztán majd meglátjuk... :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Téli szezon... Nemtom kell-e nekem szezonos anime egyáltalán.

Fate/Szaft: Ezt fix hogy nézni fogom. Biztos hogy a világon semmi újjal nem fognak előrukkolni, megint a csontig rágott grálháborús faszság lesz a középpontban (egyszer az életben elnyeri-e már valaki azt a szart? -___- ). Egyedül a látvány miatt lehet más + Shinbou a rendező: egy Fate/gatarival már kiegyeznék.

Takagi-san: School+love comedy + Juncs és Vree mondták hogy jó a magnó. Ez kell nekem!

Btw az idei szezonosokkal való kínlódás után rájöttem hogy ha valami nem érdekel már alapból nagyon, azzal max akkor érdemes foglalkozni ha jó visszajelzések érkeznek 3-4 ep után. Ami még talán, ha csak el nem felejtem addig:

Kokkoku: a time-stop felállás tetszik. Lehet elkezdem induláskor, lehet megvárok pár reakciót.

Citrom: ez az a yuris izé amire múltkor Juncs felhívta a figyelmemet, bár a Netsuzou Trap után nem sok kedvem van ehhez se, pláne hogy a szokott uncsi genkigrill kouhai-jégcsap diáktanácselnök senpai féle lányinternátusos ezerszerlátott felállással operál. Pár részt kap, hogy lássuk mennyire retardált vagy milyen messze megy leszbülésileg. Értékelhető/hiteles tartalomra nem számítok, már a zsánermegjelölés se jelez jót: dorama (véget nem érő nyivákolás a semmin), school (*ásít*) & romance (12 ep mire összejön nagykeservesen valami kisszü). Bár meglephetnének mondjuk az első epizódban pucér taperolással vagy jó nyálas leszbismárral, csak hogy felkeltsék eme remek műfaj irány térdeklődők (szerény személyem) figyelmét, mer ha már más nincs, legalább emiatt érdemes legyen végigszenvedni a többi 19 perc töltelékrinyálást :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Weeeell... Eeeeerk. De legalább változatosabb a szezon, mint szokott lenni, bár ez nem jelenti azt, hogy érdekesebb is.

Egyedül a Takagi-sant mondom 100-ra, a mangája a havi dózis cute bullyingem (igaz, most le vagyok vele maradva rendesen), szal hátha működni fog animében is. (Bár a low-budget grafika és Kaji Yuuki elvették kicsit a kedvem...)

Ezen felül a Violet Evergardenbe tervezek még belelesni, szal a Koe no Katachi előtt azt mondtam volna, esélytelen, KyouAni cucc nem kell nekem, viszont az említett filmmel nagyon megleptek legutóbb, úgyhogy megszavazok most nekik annyi creditet, hogy legalább belelesek ebbe, aztán hátha.

A többi mindenhogy kizárt. A Cardcaptor Sakurát mondtam volna még, mint esélyest, de mivel nekem már az eredeti sorozat sem nyerte el túlságosan a tetszésemet, ezért inkább hanyagolnám ezt az amúgy rettenetesen erőltetett folytatás bűzét árasztó új sorozatot. (Meg mit akarnak ezzel, most komolyan? A CCS ANNYIRA a 90-es évek sorozata, hogy a sok newbie-t szerintem lazán sokkolni fogja egy-két dramaturgiai elem.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.11.17. 09:15A többi mindenhogy kizárt. A Cardcaptor Sakurát mondtam volna még, mint esélyest, de mivel nekem már az eredeti sorozat sem nyerte el túlságosan a tetszésemet, ezért inkább hanyagolnám ezt az amúgy rettenetesen erőltetett folytatás bűzét árasztó új sorozatot. (Meg mit akarnak ezzel, most komolyan? A CCS ANNYIRA a 90-es évek sorozata, hogy a sok newbie-t szerintem lazán sokkolni fogja egy-két dramaturgiai elem.)
Amúgy akartam is kérdezni, hogy az egyáltalán micsoda? A régi sorozat anno nem vitte végig a mangát és most kitalálták, hogy ideje ennyi év után animében is befejezni ezt a cuccot? XD Vagy ilyen random folytatás, mint amikor sikeres amcsi kultfilmekhez is 20-30 év múlva készítenek második részt?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2017.11.17. 14:19 Amúgy akartam is kérdezni, hogy az egyáltalán micsoda? A régi sorozat anno nem vitte végig a mangát és most kitalálták, hogy ideje ennyi év után animében is befejezni ezt a cuccot?

De, végigvitte, csak tavaly kitalálták, hogy folytatják a CCS-t mangóban ott, ahol az előző sztori lezárult... csak épp annak már 16 éve. De egyébként is felesleges, az egy teljesen lezárt történet rendes befejezéssel. Ezt az új CCS mangát nem olvastam, de jól írta Junchi, szinopszis alapján akkora erőltetett plot device-al indít hogy minden kliségyáros megnyalná utána a tíz ujját... Azt sem értem mi értelme ezt MOST adaptálni: futó manga, valami 12 fejezet van kinn belőle.
Titkos írta: 2017.11.17. 14:19 Vagy ilyen random folytatás, mint amikor sikeres amcsi kultfilmekhez is 20-30 év múlva készítenek második részt?
Kb. ez, és minőségre tudjuk, milyenek szoktak ezek lenni... Btw újabban Clamp-ék láthatóan alkotói válságban szenvednek, mert a TRC mangát is lezárták 2009-ben, erre kitalálták, hogy annak is írnak egy folytatást 2014-ben, ami aztán el is hasalt, nem lévén már meg az a tétje a dolognak, ami az eredeti sorozatban előrevitte a sztorit. 3 kötet után nem is folytatták tovább.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Gondoltam én is összeírom, de amúgy teljesen feleslegesen, mert nem lesz időm egyikre sem - a mostani szezonba sem tudtam még belekezdeni.

Biztosan nézem (lol):
Violet Evergarden: Nem vagyok KyoAni fanboy, de ez a PV most iszonyatosan megfogott, hajrá, bízom benne, hogy tudtok valami egyedit alkotni. A zenéje is nagyon tetszik. (Tudnak ezek a KyoAnisok egyébként másféle karakterdesignt is készíteni, vagy maradnak a bevált receptnél évtizedekig? Szépnek szép, de kezd rohadtul unalmas lenni tbh.)
Kokkoku - ez lehet, hogy valami nagyon gagyi edgység lesz, de nagyon bejött a PV-je és befejezett a mangája.
Koi wa Ameagari no You ni - Az alapötlet nagyon tetszik, de hogy mit kezdenek vele az kérdéses, a PV-ből nem sokat lehetett megtudni.
Karakai Jouzu no Takagi-san - Nem tom mi ez a filléres kinézet, de aranyosnak tűnik, a Tonari no Seki-kun-ra emlékeztet
Ito Junji: Collection - ez meg szintén amolyan hit or miss, valószínűleg az utóbbi, de majd meglátjuk

Amikkel még szemeztem:
Saiki Kusou no Psi-nan 2: ennek be kéne fejeznem az első évadát, az első 4 részét láttam csak, de tetszett, egyike azoknak a gag animéknek, amik tényleg viccesek
Pop Team Epic: erről sok jót hallottam, hogy mennyire idióta és random poénjai vannak, de ez nem jelenti azt, hogy vicces is
Hakumei to Mikochi: ez nagyon tüneményes, tetszik a vízfestékszerű art és az OST is (ki ez az Evan Call egyébként, a Violet Evergarden zenéjét is ő csinálja és mindkettő nagyon bejövős)
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Catrin írta: 2017.11.17. 00:09 - Citrus - Yuri művekkel kapcsolatban teljesen le vagyok maradva... Lehet nem ezzel a sorozattal kezdem el a pótlást, de nem feledem, hogy új cím érkezett a témában.XDXDXD
- Fate/Extra: Shaft en' Kór - A francba, új végzet... azt hittem az Apo után elmegy a kedvem, de igazából várok egy kis vigasztalást a Shafttól... hátha.XDXD (Vajon fel fognak mutatni bármi újat ebben az agyonrágott koncepcióban?)
- Karakai Jouzu no Takagi-san - Mókás cukiságnak tűnik, csak félek, hogy nem a stílusom, így még nem döntöttem el, hogy szezonban követem-e. Az sem csábít, hogy még fut a mangája, viszont beleillene a sulis-romantikus anime vonalam folytatásába... (Orange, Nijiiro Days, Tsuki ga Kirei, Konbini Kareshi, Just Because... mi van velen xd)
- Koi wa Ameagari no Yoi ni - Romantikus seinen manga adaptáció a noitamina blokkban? Nézem. A látvány és a sztori is vonzó.
- Kokkoku - Ennek a sztorija és pszichológiai témája se hangzik rosszul a megállt világ koncepcióban. De nem hiszem, hogy nézem... sajnos könnyen válhat ez is az Inuyashikihez hasonló értelmetlen kegyetlenkedéssé.
A Citrust még régebben olvastam, de nekem nem tetszett. Túl sokat drámáznak fölöslegesen.
Karakai Jouzu no Takagi-san: rendszeres olvasója vagyok, nagyon bájos, jól el van találva.
Koi wa Ameagari no Yoi ni: gyönyörű a rajzolása, a műfaja is tényleg seinen, nem csak rá van mondva. Sokszor sikerül elkerülnie a kliséket! :kaminaglasses:
Kokkoku: ma délután be is habzsoltam, ami eddig le van belőle fordítva. Eddigiek alapján jó, kellően szövevényes a sztori, nem tudom, merre viszik tovább. Még akár jól is elsülhet, összvissz 8 kötetes, ami biztató.
A Fate cuccokba mindig belekezdek, aztán félbehagyom. A mostanit se fejeztem be.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jelentem élek! :D Bár alig. ^^" Gondoltam adok egy kis helyzetjelentést, hogy nem tűntem el végleg, de munka fronton kissé megszaporodtak a teendőim. Offban, vagy a kinek mi a munkája topicban majd bővebben kifejtem.
Nahát, van már téli lista? :o

Először is, tökre örülök, hogy a Mahou Tsukai no Yome két szezonos lesz, egyik legjobban kedvelt animém a mostani szezonban.
Másodszor, ez a téli szezon annyira érdektelen a számomra, hogy alsó rekorddal 3 azaz három sorozatot néztem ki. Fogalmam sincs, mikor volt ilyen utoljára, általában 5-6 animét biztos követtem.

Beatless: OMG, ez egy Redjuice rajz volt csak, hogy lesz ebből anime!? :shock: Sok jót nem nézek ki belőle, de azért megpróbálom.
Kokkoku: Elsőre kicsit a Stranger Things-re hajaz. Hangulatilag nem tudom, hogy mennyire fog a nyomába érni, viszont az akció látványosnak ígérkezik. Ha nem megy át hentfesztbe, talán valami értékelhető kisül belőle.
Violet Evergarden: Ez így megvett kilóra, pedig a KyoAni-val nem felhőtlen a kapcsolatom! A világ, a karakterek, a háttérsztori, minden bejött az előzetesben. Remélem nem megy át csöpögő nyálas románcba az egész.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2017.11.17. 18:31 Gondoltam én is összeírom, de amúgy teljesen feleslegesen, mert nem lesz időm egyikre sem - a mostani szezonba sem tudtam még belekezdeni.
Emiatt szerintem ne aggódj, én szinte sportot űzök ebből, hogy a "beígért", kinézett, stb. animék közül végül jó, ha 10-ből 1-el végzek. ^^" XD
Kép
Válasz küldése