Anime vagy manga - Melyik tetszett jobban?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ano... Asszem kicsit félreértettétek a kérdésem. Úgy értettem, ha olvastál egy adott mangát és láttad a belőle készült animét, melyik tetszett jobban. Nem általánosságban gondoltam összehasonlítani a két műfajt^^. Szerintem nem is lehet...

Konkrétan arra gondoltam, hogy "XY-nak az anime verziója jobban tetszett, mert..." "viszont a ...-ból a manga tetszett jobban, mert..."

Talán nem is volt olyan jó ötlet ez a topic... :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.05.09. 17:46-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Surci írta:Ano... Asszem kicsit félreértettétek a kérdésem. Úgy értettem, ha olvastál egy adott mangát és láttad a belőle készült animét, melyik tetszett jobban. Nem általánosságban gondoltam összehasonlítani a két műfajt^^. Szerintem nem is lehet...

Konkrétan arra gondoltam, hogy "XY-nak az anime verziója jobban tetszett, mert..." "viszont a ...-ból az anime tetszett jobban, mert..."

Talán nem is volt olyan jó ötlet ez a topic... :roll:
A topic szerintem jó ötlet volt. Nekem eddig tetszett. És akkor most megpróbálom úgy értelmezni, ahogy te kérted.

Hát, nem sok mangát olvastam, de a Mai HiME egyértelműen jobb animében, a manga nagyon undorító. Hogy ellenpélda is legyen az Ah! My Goddess! mangája viszont üti a TV sorozatot, bár abból még csak az első részt láttam, de a grafika meg sem közelíti a mangát. Meg a történet sem. Ettől függetlenül az animét is szeretem. :D Aztán persze volt olyan is, amikor ezen vagy azon okok miatt egyenértékűnek találtam az animét és a mangát. Ilyen pl.: az SM, mert sok mindenben jobb a manga (kidolgozottabb történet, kerekebb és komplexebb az egész), de nekem mégis jobban tetszik az anime (a látvány, meg a karakterek részletes kidolgozása miatt). A Slayersben is az animét szeretem jobban, a jobb történet, és a grafika miatt. Kb. ennyi. Remélem így már neked is megfelel, Surci.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

A sok tanulás, és egyéb teendők miatt jó időre eltántem, remélem, mostmár gyakrabban tudok fórumozni. Hát, Love Hina animét én mangát láttam/olvastam. Az animot láttam először, és nagyon tetszett, annyira, hogy megnéztem többször is egymás után. De véleményem szerint a mangát élvezetesebb volt végigolvasni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Én vizuálsi típus vagyok ezért az animét kedvelem jobban!

Okok hogy miért az animét választottam:
Grafika - Vizuális típus vagyok
Intro/Outro - bevezető (mint egy AMV)
Opening/Ending - OST
Hangok - csodákra képesek :D

Relunx
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Surci írta:Ano... Asszem kicsit félreértettétek a kérdésem. Úgy értettem, ha olvastál egy adott mangát és láttad a belőle készült animét, melyik tetszett jobban.

Akkor lássuk:
Kamikaze Kaitou Jeanne - egyértelműen a manga. A történet kerekebb kidolgozottabb, arról nem is eszélve, hogy a befejezése mérföldekkel jobb, mint az anime. A karakterek sokkal érthetőbbek, jobban lettek kidolgozva. Nincsenek elvarratlan szálak, stb.
Wedding Peach - hát, ha muszáj, akkor a manga, bár ebben az esetben az animét is nagyon szeretem. Vannak dolgok, amikben az anime jobb, de itt is főleg a karakterek és a befejezés miatt választom a mangát.
Sailor Moon - a hangulat annyira eltér, hogy szinte lehetetlen eldönteni, melyik a jobb. Max. embertől függ, hogy melyik változat tetszett jobban. A mangában sokkal jobban szeretem Mamoru-t és Rei-t, és nem tagadom, hogy a mangának köszönhetően szerettem meg Chibi-usa-t. Plusz az anime tele van elvarratlan szálakkal, olyan dolgokkal, amiket nem magyaráztak meg, míg a mangában sokszor még az animés eseményekre is kapunk magyarázatot.
Evangelion - is-is. Nem tudnám eldönteni, melyik változat a jobb. Fogjuk rá, hogy a manga tetszett jobban. De csak azért, mert sztem sokkal szebbek a rajzok a mangában. :b
Full Moon wo Sagashite - ha nagyon muszáj, akkor a manga, bár mivel nem vagyok kibékülve a végével, nehezen teszem le a voksom a manga mellé. A karakterek kidolgozása szól itt is a manga mellett.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Hát, a Love Hina manga szerintem magasan veri az animét, a rajzok sokkal jobban tetszenek... aztán ott van az Inuyasha, amiben viszont az anime jobb... most más nem jut eszembe... de általában jobban szeretem a mangát, mert nem kell tévéhez kötődve lenni, bármikor elolvashatod újra és újra, és az animében sokszor a hang lelomboz :)
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Narutonál van az, hogy az animében az OST nagyon tetszik nekem, és persze a harci jeleneteket is jól meg tudják csinálni. Perszer raknak bele fillereket, hogy nehogy még beelőzze a mangát :)
Manga verziója viszont sokkal jobban meg van csinálva, még mondhatni azt is, hogy sokkal véresebb, de sebaj :)
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Nekem az egyik ilyen az a DNAngel volt...
A manga egész jó, még tetszik is. Aztán ott az anime _"_ bwah.
Ami ... nem a legjobb. ( sikerült nem sértően megfogalmazni...)
Annyira elgagyizták az egészet!
Teljesen átment K.K. Jeanne irányba! " Lopjunk műtárgyakat, kergessenek a rendőrök, és legyen egy szerelmem aki hjaj meghalt vagy tudom is én mi lett vele és most itt epedek utánna ..."
No meg persze nem hiányozhat a megrögzött gonosz sem...
Satoshiból meg egy kis segdugasz dandy ###-t csináltak.--> (Satoshi fangirl-a mangában lévő Satoshi..)
Daisuke meg nem is olyan béna(fizikailag) mint ahogy ez az animéből lejön...És az is tiszta gagyi hogy a tollaikkal harcolnak...( így a végén kitépik az összes szárnytollukat aztán tiszta kopaszak lesznek XD)

Úgy csalódtam benne....;_;
Kép
Avatar
Kira-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.07.20. 20:23
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kira-chan »

Hogy melyik tetszik jobban ez attól függ, mit nézünk...mert van olyan, aminek a mangája sokkal jobb, mint az anime, és van olyan, aminek az animéje sokkal jobb, mint a manga. De ismerek olyat, aminél az anime keltette fel az érdeklődésemet a manga iránt...de mind1... szóval részemről ez a kérdés elégé képlékeny. ^^ Bár tény, hogy a manga sokkal részletesebb minden esetben.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Kirachan írta:a manga sokkal részletesebb
Há' mer általában a manga van előbb :-P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A manga általában azért részletesebb, mert egyszerűen több ideje van a dolgok kifejtésére. Egy mangaka a történetét olyan sokáig, annyi kötetig mondhatja, ameddig csak akarja (vagyis ameddig a manga elég népszerű, ugye). Egy animének azonban a története elmesélésére manapság általában 26, de legfeljebb csak 52 epizódja van (kivéve az ilyen shounen fight cuccokat, mint a Bleach/Naruto/stb, de azokat nem is a történetükért szereti az ember).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Pontosan :-P csak én lusta voltam kifejteni :dirr:
Avatar
Cathreen
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.06.21. 22:15
Tartózkodási hely: Central Headquarters

Hozzászólás Szerző: Cathreen »

Ayase írta:Nekem az egyik ilyen az a DNAngel volt...
A manga egész jó, még tetszik is. Aztán ott az anime _"_ bwah.
Dettó. :roll: Sikerült nagyon szépen elszúrni a DNAngel animet... ez már művészet.
Engem legjobban az Angel Sanctuary borított ki, csináltak egy 3 részes OVAt az egyik kedvenc mangám 10%-ából... Akkor már inkább hagyták volna a francba, ha nem voltak képesek egy norm sorozatra... 3*30 perc alatt aztán hagy ne mondjam mennyire lehet visszaadni az AS-t...

Azért arra is van példa, hogy az anime sikerül jobban, ld pl FMA, Wolf's Rain.
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Nekem még mindig az Anime tetszik jobban. Ezt a Golden Boy utolsó része meg is erősítette bennem.

Relunx
Kép
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Nekem úgy általánosban a manga tetszik jobban, részletesebb is meg minden, meg valahogy jobban beleélem magam. Mindezek ellenére animéket nézek inkább, leginkább azért mert nem szeretek számítógépen olvasni... ::reliev:: "Kézzelfogható" manga meg egy van a közelemben, de abból egy szót sem értek, mert franciául van....
Az Angel Sanctuary OVA még hagyján, abban legalább szépek voltak a rajzok meg jó volt a zenéje is, de az I"s OVA-t ezerszer jobban elrontották. Nem tudom, h ebbe Katsura hogyan ment bele, de vmi szörnyű, amit csináltak. Bántam, h megnéztem.... ::argh::
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Pata írta:Narutonál van az, hogy az animében az OST nagyon tetszik nekem, és persze a harci jeleneteket is jól meg tudják csinálni. Perszer raknak bele fillereket, hogy nehogy még beelőzze a mangát :)
Manga verziója viszont sokkal jobban meg van csinálva, még mondhatni azt is, hogy sokkal véresebb, de sebaj :)
Nálam a manga verziónál nem mindig látom tisztán, hogy pontosan mi is történik harc közben (vagy csak nekem nem esik le :dirr: ), de az animében minden sokkal jobban érthető, mellesleg ott vannak a szuper OST zenék, amik plussz hangulatot adnak ( a Zabuza-jelenet is sokkal nagyobb hatással volt rám, mint a mangában).
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

engem nagyon zavar a mangában, hogy fekete-fehér -.- ha már egy helyben áll a kép, szerintem nyugodtan be lehetett volna színezni
amúgy nem nagyon olvasok mangát, mert utálok géprõl olvasni
az animét jobban szeretem, mert ott színes, mozog a kép, és még zene is van
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.08.09. 23:13

Hozzászólás Szerző: Sonia »

Én általában az animéket jobban szeretem. Jobban szeretem látni, meg hallani a dolgokat mint olvasni. Meg nekem a zene is fontos.
Szóval inkább anime. (de azért a mangát is szeretem)
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Sonia írta:Én általában az animéket jobban szeretem. Jobban szeretem látni, meg hallani a dolgokat mint olvasni. Meg nekem a zene is fontos.
Szóval inkább anime. (de azért a mangát is szeretem)
A manga is jó! Gondolj csak a sok FMA dojinshira! :wink:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A mangák azért jobbak, mert hosszabbak, és jobban kifejtik bennük a cselekményt, ráadásul általába sokkal súlyosabbak az animéknél, mert azokat valahogy mindíg fogyasztóbarátabbá teszik. (Pl: Berserk,GANTZ)
Piracy is charity.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Most kezdtem bele NGE-mangájának olvasásába, de még csak az első 10 fejezetnél tartok :)
Nem hiszem, hogy egyértelműen meg tudnám mondani, melyik tetszik jobban, van olyan jelenet, aminek a sorozatbeli megoldása szimpatikusabb, és olyan is, aminek a manga-verziója tűnik jobbnak (nem beszélve a plusz jelenetekről).
De bővebben majd inkább akkor, mikor már végigolvastam a mangát, illetve ami megvan belőle :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

NGE esetében szerintem az anime még a mangánál is rosszabb :P
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Konomi írta:NGE esetében szerintem az anime még a mangánál is rosszabb :P
Ízlések és pofonok :D


Nem tudom, egyelőre arra jutottam, hogy elég meghatározó tud lenni, hogy ki melyik verziót látja előbb, melyikhez szokik hozzá, utána elsőre mindenképp furcsa a másik (mondjuk a szinkron vs. eredeti nyelvvel is voltam már így... )
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Erementar Gerad! Ez az anime megmutattta és méginkább megerősítette bennem azt hogy miért is az animéket szeretem jobban a mangánál!

Relunx
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

mmm sajnos nem tudtam mindennél egyszerre kettőt megismerni, valamelyiknél csak a mangát olvastam, valamelyiknél csak az animét láttam,
kivétel a chobits. szerintem a manga sokkal jobb volt. az animében volt 3 teljesen fölösleges rész :( de azért szeretem :)
Válasz küldése