Fate/Stay Night

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Fate/Stay Night

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A januárban induló anime szezon legnépszerűbb darabjának ígérkezik a Fate/Stay Night ezért nyitok most neki topikot.

A történet a dióhéjban összefoglalva (azok számára akik még nem ismerik):
Adott egy csendes japán kisváros, a megszokott hétköznapi életével. De ez csak a felszín. A kulisszák mögött egy halálos háború folyik 7 nagyhatalmú mágus (ők a Master-ek) között a szent grál megszerzéséért. A mágusok nem csak önállóan harcolnak egymással, hanem mindegyiküknek van egy segítője (ők a Servant-ok). A segítők önálló akarattal és tudattal rendelkeznek egykorvolt legendás hősök megtestesülései és csak azért vállalják a mágusokkal a szerződést, mert szükségük van azoknak a manájára, hogy ebben a világban tudjanak maradni. És, hogy miért akarnak ebben a világban maradni, hát azért mert nekik is a szent grál kell, csakúgy mint a mágusoknak.

A történet főhőse Emiya Shirou egy újdonsült mágus (rá nem illik a nagyhatalmú jelző, sőt...) aki úgy csöppen bele a háborúba, hogy valamilyen véletlen folytán sikerül megidéznie Sabert a hét lehetséges Servant közül a legnagyobb erejűt.
A háború kiméletlen, a klasszikus "csak egy maradhat" alapon zajlik. Hogy mire mennek Shirou és Saber együtt az majd kiderül a történetből...
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én tuti belenézek, a vonatkozó oldalak is nagyon meggyőzőek.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

jé az ma van :D
akkor szedek belőle majd^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Én a trailerét szedtem le és tetszettt...

Olyan harcos, romatikus, akciós sztori?

Elméletileg egy khm.... "romatikus" játékból készült. :oops:
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Artbookot már néztétek? Jó kis képek vannak benne. :) :cool:
A hosszabb tréler alapján érdekesnek tűnik, bár lehet, hogy hamar unalmas lesz.

Azt figyeltétek, hogy régi animék hangeffektjei vannak benne.
War... War never changes.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Yuri írta:A hosszabb tréler alapján érdekesnek tűnik, bár lehet, hogy hamar unalmas lesz.
Nekem nagyon megtetszett az alapján, egyedül a karakterdizájn fura így elsőre, de ha nem viszik túlzásba a poénkodást/hétköznapiságot/életképeket, ez nagyon jó lesz.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Miért fura a karakterdizájn?

Sztem olyan mint a legtöbb animeben.

-----

Elméletileg ma jön ki a rész. Honnan lehet leszedni?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Megnéztem az első részt, de egyelőre csak annyit tudok mondani róla, hogy nagyon szép az animáció.
Nagyon keveset értettem a szövegből és a mágus-főszereplők közötti iterakció kimerült néhány lassított felvételes egymás mellett elhaladnak jelenetben. Talán majd a feliratozott változat megvilágosít...
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Honnan lehet leszedni?
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát én megnéztem az első részt, hogy lássam, mi olyan nagy szám ezen az animén, és még mindig nem értem.

Hihetetlenül átlagos. A karakterdizájnok tizenkettő-egy-tucat anime style, a bemutatott szereplők maguk dettó. Az animáció pedig... hát, van néhány pont, ahol szép, de egyébként semmi különös, sőt, néhol kifejezetten gyenge (pl. az a busz, az nagyon gáz volt... és az endingben a lobogó szoknya is). A történet szintén semmi különleges, teljesen átlagos fantasy anime cucc (jó, akik ismerik a játékot/mangát/akármit, azoknak biztosan többet mond). Ja, és az külön feltűnt, hogy nagyon erőltetett volt benne a humorizálás is.

Az egyetlen pozitív dolog, amit találtam benne, az Nakata Jouji és Suwabe Junichi... és az, hogy eddig nem volt benne fanservice.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A második rész nagyon tetszett. Jól el lett találva az akció és a párbeszédes jelenetek elosztása. Nagyon sok dolog kiderült Rinről illetve ízelítőt kaphattunk, milyen az amikor két servant harcol. És a rész legvégén felbukkant végre Saber is. Ha többi rész is ilyen lesz akkor egy izgalmas és nagyon látványos anime kerekedhet ebből.
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Szerintem ez egy nagyon jóanime eléggé bírom
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én még az első részig sem jutottam el. Eddig elég sok pozitív és negatív kritikát olvastam róla. Ma meg is lesem az első részt =)
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Az első három rész alapján nekem nagyon bejön, érdekes történet, szép grafika, látványos harcok, különböző indíttatású szereplők. Az egészből vmi nagy dolog is kisülhet, az előzetes pedig megint egy remek részre enged következtetni. Egyetlen negatívumnak felróható, hogy Emiya belépése számomra kissé erőltetett lett.

Amúgy ajánlom a mahou subját, szép rip rengeteg háttérinfóval.
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Én eddig csak az első két részt láttam! De ezek alapján nagyon megtetszett. Nemtudom hogy mufurc mit nem szeretbenne, idézet tőle:
"Az animáció pedig... hát, van néhány pont, ahol szép, de egyébként semmi különös, sőt, néhol kifejezetten gyenge" Gyenge? Köyörgöm 2006-os anime, mi ezen gyenge? Hihetetlenül szép az animációja, eddig egyedül mufurc az akinek gyenge az animáció.
Történetileg talán egy picit átlagosnak monsható, mivel mostanság elég sok anime jött ki ami a sulban játszódik (Shuffle, School Rumble, Dokuro-Chan) de visoznt misztikus és ez teszi különlegessé. Persze van még néhány hasolnó anime ahol védelmezőket idéznek meg mint pl: Sámán Király, Erementar Gerad, de egyiksem RPG alapú. Hiszen Archer, Lancer, Assasin...ezek mind RPG game alapjai alá Ragnarok Online.
Mindezekután én biztosan kijelenthetem hogy nagyszerű rmekmű van kialakulóban! És várom már a folytatást!

U.I.: Gomen Mufurc ha megbántottalak volna. (De ezt nem hagyhattam válasz nékül.)

Relunx
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Hahaha oh wow.

Attól még, hogy 2006-os, nem feltétlenül kiemelkedő az animációja (egyáltalán nem az, imho). Nem mondom, hogy rossz, mert nem az, de nem kell elájulni tőle. És igen, van, aki hozzám hasonlóan vélekedik erről, bármily meglepő is legyen. :p

Szigorúan magánvélemény: a "remekmű" szó használatát jelen anime esetében igencsak túlzónak és még inkább elhamarkodottnak érzem.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

A rajzolással nekem sincs semmi bajom. Nem tudom másokatm iért érdekel, hogy új e a rajzolás vagy nem. Nekem egy 20 éves anime is úgy tetszik mint egy mai, ha jó a sztorija...

Csak a mostanában elharapódzó CGi Cell Shaders-t nem szeretem. Jó jó szép volt az appleseeed, de reméllem nem sok anie veszi át ezt a módszert... A rajznak is meg van a maga varázsa. és az animés rajzolt klasszius robbanásokon nem so cgi robbanás tud túltenni.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

4. rész...

-Ilya és Berzerker nagyon kontrasztosak egymás mellett.
-Elgondolkodtató lehetne, hogy miért csinálta Shirou azt amit csinált, én biztos hezitáltam volna egy ilyen helyzetben. Viszont jó látni, hogy Shirou nem eszköznek tekinti Sabert, hanem emberi lénynek (még ha igazából nem is az). Mondjuk valakit aki kontyos hajjal is ilyen ::daisuki:: jól néz ki ::daisuki:: , nehéz is eszköznek tekinteni.
- Rint is kezdem megkedvelni, az első részbeli "jégtömb" viselkedése után egyre jobban enged fel.
- Sakura és Rin rövid beszélgetése. NAGYON JÓ! Főleg így Shuffle! után nézve. Adjon valaki egy dobozvágó pengét Sakura kezébe és Kaede 2 lesz belőle. Psycho bishoujo FTW!
- Végül pedig Shirou és Saber az edzőteremben. Nagyon aranyos, főleg Saber szövege. "Az éhség az ellenségünk." Mindezt halál komoly hanglejtéssel. :D
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Ha Saber nem is emberi lény, de azért érző lény. Kicsit Eremental Geard-os érzésem van. Ren ott is mindenkivel hideg volt, mert tudta, hogy csak ezköznek tekintik de aztán... :)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

reply to topic: bump. :D

Régóta vártuk, végre megy. 5. rész előzetesében ott az utalás: itt nem lesz action, funra is kell venni egy részt. :) Már vártam. Első 4 rész jó alapozó volt. Elmondták amit kellett, felvázolták a főbb szereplőket. Spoiler. Sakura es Rider kapcsolatára leszek kiváncsi. Valószínű ők lesznek itt is a passzív páros, akik kimaradnak a harcokból amíg csak lehet.

Eddig: az animáció tényleg nem az evszazad alkotasa, de tokeletesen illik a sorozathoz. Az akciojelenetek kielegitik az fightra vagyo fant, mar az elso osszecsapasokban kiderul, itt nem az omg de tapos fohos az eselyes. Saber kjut. Uber kjut. Send me a real one plz. Egyenlore ennyi. :)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én is láttam, de spec engem se fogott meg... Semmi bajom sincs konkrétan vele, de elég átlagosnak indult, és se az op se az ed nem volt nagy szám. A történet nem kezdődik annyira rosszul, talán később jobb lesz, de annyira nem érdekel, hogy tovább nézzem e miatt ^^". (Halványan motoszkál a fejemben a kérdés: a karakterdizájn Aoi Nanase munkája? Csak mert a lányszereplők és a fiúk is nagyon hasonlóan vannak rajzolva az ő stílusához... Akkor pedig... no de nem mondok semmit ^_^").
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Az 5. rész is megerte az ejszakazast.

Fuji-nee hulye xD Bar a legelso jeleneteben eltulzott volt spontan reakcioja, (megjegyzen, a tigris jo huzas volt [Fujimura Taiga -> Taiga mint タイガー -> tigris]) a vivasnal jol hoztak a helyzet komikumat.

Mint az varhato volt, Shirou nem tudja puszta hatalmi eszkozkent kezelni Sabert. O egyszeruen egy regi vagasu srac. Lany ne kardot forgasson, lany legyen kawaii es eletvidam. :thumb: Saber pedig nemigazan tudja mikepp kezelni a dolgot.

Feltunik Rider, zomg. (lenyegeben ott az utalas Casterre is, aki egesz vegig - valszeg sajat szakallara- kemlelte az esemenyeket) Ebbol ertetodoen Sakura levagja hogy Shirou a hetedik magi, s raallitja vagy a megfigyelesre, vagy a kivegzesere. Majd elvallik. :>

Rin is hasonlo kepp velekedik, baratsag ide vagy oda, ez a haboru ugymond last man standing, ahol nincs helye szovetsegeknek es a gyengek naivitasanak. Persze erre racafol a kovetkezo ep elozetese, ahol egy asztalnal ul Shirouval. Ezt is majd meglatjuk kov heten.

Az animacio eleg felemas tud lenni, a tavoli jeleneteket az atlagos, reszleteket elhanyagolo animacio, mig a kozelieket a kozepes es a szep kozott tudnam elhelyezni. Hulye Typemoon, odafigyelhetnenek jobban is. Megiscsak 2004-es ev bestsellerebol keszul a sorozat. >.>

Csoppet szetszort az ember ilyen keson, csak az elso ripet vartam meg. =_=" Ezuton elnezest a felemas fogalmazasert.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Amint remeltem, Rider belepoje nagyon jora sikeredett. Asakawa Yuu itt is megcsillogtatja hangszineszi kepessegeit. Love Hina ota (Motoko-chan ::daisuki:: ) imadom a hangjat.. Rin pedig tovabbra is *drool*
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

GYEREKEK, FELVETŐDÖTT EGY KISEBBFAJTA PROBLÉMA:
SAJNÁLATTAL KÖZLÖM, HOGY A FATE/STAY KNIGHT OLYAN SZINTEN HÁTBORZONGATÓAN SZAR, HOGY GÖRCSBE RÁNDULT A GYOMROM.
Válasz küldése