Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Sheev Palpatine
Újonc
Újonc
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.05.19. 11:03

Titkos írta:
2019.05.19. 04:18
Én, de mondjuk mivel én nem követem rendszeresen kvázi "nem volt mit veszítenem". Mindenesetre ja, "ígéretes" befejezésnek hangzik, de én ennek kiértékelésével inkább most már várnék, tekintve, hogy ma/holnap (időzónától függően) úgyis kiderül, hogy mennyire lettek igazak a "jóslatok", aztán majd ragelhetünk a lezáráson itt együtt egy jó kiadósat. :D
Szerintem 95% hogy bejön. A maradék 5-öt meghagyom annak, hogy állítólag ugye többféle befejezést is leforgattak, és lehet a tényleges nem szivárgott ki. Ma éjjel kiderül

Sheev Palpatine
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.05.20. 03:28

GoT finálé röviden:
SPOILER
Értelmetlen, mindenféle következetességtől és átgondoltságtól mentes. Pont ahogy a leak-ek megírták... Dany haláláig volt jó az epizód, onnantól teljes lejtmenet.
Ez az évad ékes példája volt annak, hogyan kell egy sikersorozatot gallyra vágni a végén.

Ricz
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2019.05.27. 12:31

Elkezdtem a Csernobilt. Egyelőre egy résznél tartok. Ahhoz képest, hogy szinte tőről hegyire ismerem a sztorit, azért tud okozni meglepetéseket. Főleg a dramaturgia terén. Viszont a véleményezését nem kapkodnám el. Ha végig ilyen kitartó és magas színvonalú lesz a sorozat, akkor nincs miről beszélni, simán meglesz vele a 9,5/10-es értékelés.

Illetve, ugyan lassan félidőben jár az év, de megnéztem Saberspark videóját az idei animációs termésből. Egy kifejezetten megragadott már a bővebb trailer és a bevágások alapján: Hazbin Hotel. Nem tudom miért, de ez nagyon rezonál velem. :lol:
"Két jó dolog van a világon: a depresszió és az Alzheimer-kór."
Kép
MAL || Librarian Warrior

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2019.05.27. 19:50

Ricz írta:
2019.05.27. 12:31
Illetve, ugyan lassan félidőben jár az év, de megnéztem Saberspark videóját az idei animációs termésből. Egy kifejezetten megragadott már a bővebb trailer és a bevágások alapján: Hazbin Hotel. Nem tudom miért, de ez nagyon rezonál velem. :lol:
Ezt én is várom, illetve tök más, de ha már mutogatta a Hazbin után azt a western cuccot is, beugrott róla, hogy tudod mi volt még szerintem fun? A CliffSide. :D Tök más sztori, meg setting, de én ezzel a pilottal tök jól elvoltam, az ilyen fanprojekteknél meg ugye sosem tudni, hogy tényleges sorozat mikor lesz belőle, már ha egyáltalán... ^^" Azért lesd meg szerintem. :) (Btw, cutest spider-waifu ever... :lol: )
Kép

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » Tegnap, 18:36

Csernobil

Minden túlzás nélkül az elmúlt *insert "nagy szám" here* hónap/hónapok/év/évek (a megfelelő tetszés szerint aláhúzandó) egyik legjobb és legemlékezetesebb TV-s/filmes teljesítménye, egyúttal a megfelelő ajánlólevél, hogy egy sorozatnak nem kell feltétlen 520 évad ahhoz, hogy eljusson valahonnan valahová. Még akkor sem, ha történetesen megtörtént események képezték az egész széria alapjait.

Brutális, hogy mennyire sokrétű, mennyi mindent belepakoltak ebbe az uszkve öt órába, de ami igazán rendkívülivé avanzsálja, hogy közben egyetlen percre sem éreztem, hogy ez a hatalmas ambíció és törtetés bárminek is a rovására menne. Nem hatásvadász - éppen csak annyira, amennyire a történések megkívánják. Nem szájbarágós - éppen csak annyit ad, ami nem vesz el mástól, és nem válik izzadságszagúvá. Minden karakter él, mindenkinek személyisége van, mindenki betölt valamilyen funkciót. A rendezés és a forgatókönyv szinte hibátlan - egyszerre örültem a szakmázásnak, és a politikai vonalnak. Megmarja a kommunista államműködést, félgömbbé összeereszkedett görbetükröt tár a társadalom elé, megtépi a hazugságok hálóit, élesen kiemeli az emberi tényezőt, mint a tragédia tényleges okozóját, bírálóan zeng a szakmaiatlanságról, a felfelé nyalást az ostobasággal hozza egy lapon, a sugárzás hatásait pedig nem rejti véka alá. Szóval tud mindent és üt mindennel.

Enyhén ellene szól viszont a szerintem felesleges állatvadász szál - csak úgy behozták, meg azt a csávót, róla meg azt hittem, valami "grandiózusabbra" kell majd, de nem. Érdemben nem is kezdtek vele semmit, az utolsó epizódban meg már nem is volt semmi szerepe ennek a sub-plotnak. Fölösleges időhúzás.

És akkor szakmai szempontok: Taps-taps, nagyon odafigyeltek a részletekre, bár volt egy-két apró furcsaság, például mikor Legasov a reaktorok működési elvét magyarázza a gépen Borisnak, ahol a 235-U instabilitását (meg a nehéz magokét úgy általában) a neutronokhoz kapcsolja, holott azok pont a töltéssel bíró proton-mennyiség miatt vannak ebben az állapotban, a belőtt lassú neutron meg arra kell, hogy előidézze a fissziót. A Xenon-mérgezettséget meg örülök, hogy behozta végül az utolsó rész, mivel igencsak jelentős szerepe volt a tragédiában, bár én a hasadás után keletkező másik izotópot (stroncium) is megemlítettem volna, mivel azok meg az üzemanyagba ágyazódva kerültek nagy mennyiségben ki a környezetbe. Ettől függetlenül a tudományos háttér nagyon szépen muzsikált, főleg azért, mert nem konyhanyelven adták elő, amit elkívántak mondani, de nem is vitték el szakbarbár-irányba.

Ezek után nem is engedném meg önmagamnak, hogy ne 10/10-zel jutalmazzam meg ezt a kiváló sorozatot. Őszintén remélem, hogy kiadják nálunk is DVD-n, ellenkező esetben már most szegénységi bizonyítványt állíthat ki a magyar DVD-piac. Ennek ott a helye a polcon!

Leara
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » Tegnap, 19:15

Junchi írta:
Tegnap, 18:36
Enyhén ellene szól viszont a szerintem felesleges állatvadász szál - csak úgy behozták, meg azt a csávót, róla meg azt hittem, valami "grandiózusabbra" kell majd, de nem.
Szerintem azzal nem volt semmi gond, nekem inkább hiányérzetem lett volna, ha ezt nem mutatják, miután a 2. részben láthattuk, hogy a háziállatokat nem viszik magukkal az emberek. Egyébként a sorozat sokat merített ebből a könyvből, aminek még a felénél se tartok, de sokkal inkább emberi oldaláról közelíti meg a katasztrófát. Szóval nem sok szakmás dolog van benne (eddig legalábbis), inkább csak átlagos emberek történetei a történtekről és azért elég sokan emlegették, hogy az állataikat nem vihették, és a gyerekek mennyit sírtak miattuk, tehát engem nem lepne meg, ha ennek emlékére került volna bele az a rész.
(És te jó ég, mennyi olyan elkeserítő történet van ebben a könyvben, ami nem került megfilmesítésre... bár olvasni is bőven elég)

(Amúgy remélem, mindenki nézni fogja majd az orosz verziót is, amiből megtudhatjuk, hogy amúgy semmi sem úgy volt :D!)

iskariotes
Nagymester
Nagymester

Hozzászólás Szerző: iskariotes » Tegnap, 19:45

Leara írta:
Tegnap, 19:15
(Amúgy remélem, mindenki nézni fogja majd az orosz verziót is, amiből megtudhatjuk, hogy amúgy semmi sem úgy volt :D!)
Most pénteken volt egy előadás a Japán Alapítványnál ahol Fukushimáról beszéltek. Az egy dolog, hogy egy szakember vagy legalábbis fizikus sem volt ott, de summa kiderült, hogy mindenki nyugodjon meg minden oké. Sőt a sugárzás nem nagyobb mint bárhol máshol a világban, a víz friss és finom az ételek meg ízletesek és zamatosak.

Nem azt mondták, hogy nem történt semmi, inkább azt, hogy sok a fake news/hoax az eseményről és a sugárzásról, mert olyan nincs. Persze léteznek még elzárt területek, de csak azért mert a japánok szigorúbb előírásokat állapítottak meg mint az EU vagy az USA. Maradjunk annyiban, hogy a közönséget nem sikerült maradéktalanul meggyőzni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

pintergreg
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » Tegnap, 19:53

Leara írta:
Számos jelenet kapcsán eszembe jutott, hogy Moszkva vajon mit szól ehhez. Most már tudom...
Junchi írta:
Tegnap, 18:36
És akkor szakmai szempontok
Örülök, hogy egy szakember jóváhagyta. :D De a viccet félre téve nyilván nagyon komolyan átnézték a szakmai magyarázatokat. Ugyanakkor, ennél több szakmát nem is lehet beletenni. Ahhoz egy dokumentumfilmet kellene csinálni, ahol „minden tudás egyeteme”/TED stílusban magyarázzák a magfizikát és csak átvezetésként vesznek fel pár jelenetet.

Nekem a rendszer működésének bemutatása tetszett nagyon, hogy mennyi áldozatot kell(ett) azért meghozni, hogy jól alakuljanak a dolgok. Ehhez remek karaktereket és remek alakításokat kaptunk.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

Ricz
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » Tegnap, 20:09

pintergreg írta:
Tegnap, 19:53
Leara írta:
Számos jelenet kapcsán eszembe jutott, hogy Moszkva vajon mit szól ehhez. Most már tudom...
Várható volt. A Kurszk se nagyon tetszett nekik, nemhogy a Sztálin halála, ami nagyrészt jól bemutatja azt a kabaréba illő szerencsétlenkedést, amit az egykori párttitkár és nagy főnök hullája mellett/körül bonyolítottak le. Meg akkor még nem említettem a Katynt se, mint filmet... És ezeket nem mutathatták be az orosz mozik, az utolsó kettő konkrétan tiltólistán is van náluk. Most meg, amíg nem csinálják meg a maguk kicsi verzióját, addig be akarják ezt is tiltatni. A kommunista kriptaszökevények semmit se változnak.
"Két jó dolog van a világon: a depresszió és az Alzheimer-kór."
Kép
MAL || Librarian Warrior

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » Tegnap, 21:15

Leara írta:
Azért valahol szórakoztató, mennyi hülyét is felszínre hozott ez a sorozat. Fekete színészeket követelünk, az "összes atomerőmű robbanni fog" című idiotizmus-mozgalom, "le az atomerőművekkel" című másik klub (őket bírom a legjobban, sikerült maximálisan megérteniük a sorozat lényegét és üzenetét), na meg az oroszok saját verziója, benne az IGAZSÁGGAL, meg a gonoc CIA-szervezkedéssel. Sajnos bántóan sok maradéka maradt ennek a régi rendszernek, ez meg most kiváló lehetőség, hogy talajvízmód hirtelen felbukkanjanak a nagyvilág előtt. (Na, de távol álljon tőlem a politizálás, meg amúgy sem idevaló.)

Válasz küldése