Animéből film

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.

Hogy fogadnád kedvenceid, élő szereplők képében?

Végre, hogy észreveszik az animékben rejlő lehetőségeket! Nagyon várom már őket!
12
16%
Mindenképp érdekesen hangzik; majd meglátjuk...
35
47%
Inkább kihagyom
2
3%
Rossz ötlet, nem tartom valószínűnek, hogy képesek lennének a hangulatot visszaadni.
23
31%
Már maga az ötlet is vérlázító!!!
2
3%

Szavazatok száma: 74

Ricz
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.12.11. 01:20

iskariotes írta:
2017.12.10. 20:16
A kreatív csapatnak volt egy olyan válasza erre, hogy:
A, A kilences szekció egy többnemzetiségű csapat, így mindenki máshonnan jött, de Aramaki japán így ő ezért beszél japánul.
B, Az adott világban már annyira profi az azonnali fordítás, hogy szinte észre sem lehet venni azt, hogy ki milyen nyelven beszél.
C, Akartak egy ismert japán színészt aki Kitano lett, de mivel a japánok nem jól beszélik az angolt így nem akarták, hogy a színész erős akcentussal beszéljen így meghagyták az eredeti nyelvén.
D, Mert japánul mennyire jól hangzanak a dolgok, plusz így az anime fanok száját is belehet fogni, hogy de hát itt japánul is beszélnek.
Az első kettő teljesen jó, mert ezt tulajdonképpen maga a GitS lore is alátámasztja ezeket. Togusa volt még japán a csapatból emlékeim szerint, a többiek mind "idegenlégiósok", illetve az Őrnagy, akiről sose tudjuk meg a valódi kilétét, csak sejtéseket.
A harmadik pont olyan, eh, érthető végül is, noha át is szinkronizálhatták volna, mert semmi nem gátolta meg őket ebben. Viszont a világ alapját jelentő globalizáció szempontjából elég fontos.
A negyedik válasz egy rövid "hagyjuk", de minimum "olcsó kifogás". Az anime fanok száját azzal se tudnák befogni, ha mindenki helyére japánt tesznek, japán lesz végig a szöveg, és ezáltal a film nem lesz egyéb, mint egy Holywoodban forgatott amerikai stábbal bíró japán live action.

Titkos
Grafomán
Grafomán
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2017.12.11. 09:57

Surci írta:
2017.12.10. 11:42
Mivel azóta szerencsésen elfeledkeztem a létezéséről is, de csak a te kedvedért ma reggel megnéztem ezt a remekműnek is nevezhető CUCCot - ami szerencsére csak egy film, és nem sorozat (pffff az kellett volna még... :knife: ).[...]
Ó, nekem elég lett volna, ha pusztán azt a bevágott jelenetet kommentálod, szal azért ilyen kínzásnak nem akartalak alávetni, hogy "nyomd le az egész filmet!", ellenben mégis örülök, hogy megtetted, mert egyrészt láthatóan az év talán legjobb filmvígjátékához volt szerencséd ( :lol: ), másrészt most teljesen felcsigáztál, szóval ha tényleg végig ilyen, mint ez az általad most belinkelt jelenet, akkor szerintem valamikor még én is neki fogok ugrani, sokszor szándékosan nézek efféle "minőségi szar" típusú filmeket, mert szeretek rajtuk röhögni. :D Btw, a "sorozatozásért" meg akkor én kérek elnézést, nekem tényleg úgy jött le, hogy ez az lesz, egyrészt, mert a Netflixet általában a sorozatai fémjelzik (nem azt mondom, hogy nem csinálnak filmeket, csak azokról valahogy jóval kevesebbet hallani), másrészt meg a DN sztorija azért van annyira hosszú, hogy nem igazán láttam értelmet annak, hogy az egészet két órába sűrítsék. (Sőt, most nézem IMDB-n, hogy ez még annyi sincs, egy óra negyven perc, hát lol...) De mindegy, így kaptunk egy jó kis DN live action paródiát, ami csak pont annyira hosszú, amennyire még elviselhető. XDDD Btw, azt továbbra is tartom, hogy Willem Dafoe, mint Ryuk egy 10/10-es választás (casting és színészi játék szempontjából egyaránt), csak a rendező/író őt is sikeresen elcseszte, mert az eredeti unatkozó, kísérletező kedvű, de leginkább csak passzív szemlélődő szerepkörét átírta egyfajta fausti Sátán karakterre. (Hehe, azért arra büszke vagyok, hogy sikerült valami olyat ajánlanom, amit saját bevallásod szerint még kritizálni sem nagyon tudsz, mert annyira a legalja mindennek... XDDDD A 4,6-os IMDB pontszám is elég beszédes, bár erős a gyanúm, hogy szerinted még így is bőven felülpontozták. XDDD)
Kép

Androsama
Gyakorlott
Gyakorlott
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2017.12.30. 17:09

Én nemrégiben, egész pontosan karácsonykor néztem meg a Tokyo Ghoul élőszereplős filmet. És nekem nagyon tetszett, bár sem az animét, sem a mangát nem ismerem. Viszont a film meggyőzött, egy pillanatig nem unatkoztam rajta. Akciódús volt, izgalmas, néhol drámai és még egy csipet humort is sikerült belecsempészni. A CGI is remek lett, látszik, hogy nem fillérekből gazdálkodtak a készítők.
A színészek is odatették magukat, Kubota Masataka pedig ismét bizonyított nálam. Félelmetesen remek színész, részben miatta néztem meg a filmet, amit már fél éve vártam amúgy.

Szóval, aki ódzkodik az adaptációktól, mert "úgyis elszúrják", nyugodtan nézze meg, hátha változik a véleménye. Amit még nagyon várok, hogy végre láthassam, az a Fullmetal Alchemist! Istenem! Yamada Ryosuke és Hongo Kanata! ::jeye::

Válasz küldése