Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:A part (The Beach)

Nem azt mondom, hogy rossz film, de nekem nem tetszett, mert túl sok ellenszenves szereplő volt benne, és a hangulata is nyomasztó volt.
Ezzel abszolút egyetértek. Nem bírnám még egyszer végignézni ezt a filmet.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

@AyaDid: bocsi, valoban lady in the Water...bar ettol meg ugyanolyan rossz XD
De sikerult alulmulni magam ezzel..hat mar amennyiben azt hiszi az ember h egy muanyag Raptor a melypont akkor erdemes ezt megnezni..de tenyleg, sztem en ilyen rossz valamit meg nem lattam...tanulmany arra, h h nem szabad filmet csinalni, inkabb menne az ember peldaul McDonald'sba felmosonak ha ennyi tehetsege van...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Alice csodaországban

Valamikor már láttam réges-rég, de nem emlékeztem rá, hogy ennyire rossz. Természetesen minden értelmetlen (miért is ne lenne az, hiszen egy LSD-trip-ből született a mű), ráadásként nincs benne pozitív karakter, mindenki utálatos, és agresszív (kedves főhősünk is). Komolyan van aki azt hiszi, hogy ez gyerekeknek való??!!

3/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem láttam, de hátha az új jobb lesz... Készül a Tim Burton-verzió: az ő világa mindig is bejött, biztosan ez is odaver majd!

Hmm, a könyvet el kellene olvasnom, túl sokan utalnak rá filmekben, animékben, stb. Már kezd nagyon zavarni, h nem ismerem az eredetit. :/ A kultúrantropológia tanárnőm szerint ez az egyik alapmű.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nem rég láttam az Elveszett királyság címet viselő borzalmat ami annak ellenére nagyon gáz, hogy Jet Li és Jacky Jen is játszik benne sőt még egymás ellen is bunyoznak. A film eleje nagyon tetszetősen indul, de onnatól csak zuhan a színvonal. A film maga talán mé jó is lenne, de mivel direkt bekerül egy amerikai srác is akinek persze a főfő hős szerepet kell eljátszania így nagyon reménytelenül néz ki a dolog. Ja igen bonusz pontként láthatjuk Jet Li -t teli arccal nevetni /aki az nap este aludni akar az ne nézzen oda/.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Készül a Tim Burton-verzió
:vigyor:
Ez bizony jó hír. Arra biztosan kíváncsi leszek. A könyv nagyon érdekel, de valószínűleg ezt inkább majd magyarul olvasom el. Valahogy van egy olyan érzésem, hogy nem sokat értenék belőle angolul. :)

Álljon meg a nászmenet


Igazából határeset, írhatnám a másik filmes topicba is, de sikerült Roberts-nek olyan irritáló karaktert generálniuk, hogy a film legvégéig csak idegesített, emiatt a film is. A karakterétől eltekintve tényleg nem rossz film, aki egy kis romantikus vígjákékra van hangolva épp, az akár meg is nézheti.

5/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

A zseniális magyar címadás ("címfordítás") miatt majdnem összekevertem a megtekintésre váró Nászfrász c filmmel... De aztán beugrott, h otthon egy másik nászos van, jáj.
Amúgy igen, én is attól tartok, h ha letölteném a Lewis Carrol-könyvet eredetiben, azzal nem sokra mennék, mert kissé bonyi. Amúgy mivel kb hiába várok az engem érdeklő filozofikus (nem pedig sci-fi klisé halom) Dick-művek kiadására, ezért letöltöttem őket angolul, de... Talán inkább mégis tudok várni... :wwall:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Mortal Kombat 3
Szánalmas.Nagyon-de nagyon elrontották,se eleje,se vége,nagyjhából el tudtam helyezni a történet fonalába,de ennek aztán semmi értelme nem volt.Kezdve azzal,hogy Kung Lao az első harcjelenetében,mintha ki lenne rúzsozva,ettől aztán még szerintem homokosnak is simán lehetne nézni.Komolyan. :o_O: (Tisztára olyan volt,mitha a T betűs reklámokat nézné az ember,kb olyan szinten csinálták a rúzsozást.)
Még annyit,hogy Kung Lao egyszer sem használja a kalapját a harcban,pedig a játékokban rendesen szét lehetett szabdalni vele bárkit.Amúgy a muki olyan,mint valami kínai cowboy.
Szinte egyik szereplő sem tér vissza az előző részből,csak Rayden,akit az a színész játszott,aki az első részben is benne volt.Meg Scorpion.De ezen kívül senki más.Tiszta baromság az egész.Még egy bakit is felfedeztem benne a vége felé.Kung Lao VS Scorpion találkozó közben utóbbi a földre kerül,és piszkos lesz a ruhája,következő snittben újra tiszta.Biztos bioponnal mosta ki,mert a szálak közül is eltűnt a koszfolt.De ha már scorpion:A film közepe felé leküldték a lelkét egy testőrcsávóba,aki fekete ruhát hordott,de amikor az eltűnt,és a film vége felé újra felbukkant,már megint az a szép sárga ninjaruha volt rajta.Hol kapott ruhát magának?És pont olyat?
Ahh..Pff...
Kung Lao szerelmének halálának a jelenete a leggyengébb az egész filmben.Scorpion a harc miatt véletlen eltalálja a csajt egy tűzlabdával,de a ruhája teljesen ép marad.És látszólag a csajnak kutya baja sincs,azoban mégis meghal.De azt is olyan rosszul játszotta el. :knife: Szóval fájdalmasan gyenge film.
És a "befejezés":Kung Lao végre belátja,hogy nem menekülhet el a végzete elől,és a két szerzett haverjával elindulnak a tornára,a Mortal Kombatra.De az elindulásnál jött a rohadt stáblista...Pedig ha azt még hozzárakják,és azt megcsinálják rendesre,akkor jó film lett volna,és nem lett volna egy szavam sem.De így....
4/10 Az a négy pont csak a néhol jó harcért,és Raydenért jár,mert azért van egy kis humora a fickónak.
Egyébként meg ilyen: :wtf: ::argh:: ::are::
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Cleetus: Amit te láttál az nem egy film, hanem a Mortal Kombat: Conquest tv sorozat első dupla (tripla?) része. Mivel TV sorozat ezért eleve ne tessék olyan magasra helyezni a lécet, mint egy filmnél... ó várjunk csak, az a két MK film se helyezte valami magasra a lécet. :dirr:
Amúgy továbbiakban a TV sorozat hozza ugyanezt a közepes színvonalat, egészen a szezonzáróig, ami szép kis cliffhangerrel ér véget. (Raiden dies, ami így ellentmond azzal, hogy akkor a két film jelenkorában hogy-hogy él.) Viszont pont ezen óriási színvonal miatt második szezon már nem volt.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Köszi a felvilágosítást,akkor már értem az egész minőség okát.
Nekem az első két rész egészen jó volt,bár egy kis hiányérzetem azért volt némely dologgal kapcsolatban..
És azt se tudtam,hogy Rayden meg is tud halni.Pedig elvileg ő a villámok istene.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kétszáz éves ember...
Robin Williams + Asimov - ez még jelenthetne jót, de összességében nagyon fárasztó a film, nekem nagyon nem tetszett... Bár értem, mit akartak mondani vele. Emberré válás, meg mi az ember, mi határozza meg, h vmi embernek számít, és a többi.
Ebben a témában inkább az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal c Dick-regényből készült filmet fogom megnézni holnap, a Szárnyas fejvadászt. A könyv király volt.
Avatar
Zaku-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.12.25. 21:47
Nem:
Tartózkodási hely: Szobámban...XD

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zaku-chan »

Vadócka...vagy mi... De akkor is sztem egyszer meg lehet nézni, de... Ink hagyjuk... ::jcrazy::
Ha a sors becsuk egy ajtót, nyit helyette két másikat. Csak rajtad múlik, hogy melyiket választod.... én mindig a rosszabbat választom...XD De nem könnyű az élni, de épp ezért folytatom!!!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kétszáz éves emberrel az a baj, hogy nagyon lassú és vontatott, ráadásul hosszú is, úgyhogy könnyű bealudni rajta. :D
Engem sem fogott meg különösképpen, de azért olyan hatást sem váltott ki belőlem, mint a Spielberg féle A.I.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Engem sem fogott meg különösképpen, de azért olyan hatást sem váltott ki belőlem, mint a Spielberg féle A.I.
Jahh, az AI nagy film, kár, h Spielbergék nem tartották fontosnak megemlíteni a stáblistában, h ez tulképp 3 Brian Aldiss-novella (kettő meg is volt) egybegyúrva és széjjeltorzítva. De alapjában véve jó film, bírtam. Totálisan kiütött lelkileg egy napra anno.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem, félreértettél, nekem nem jött be az A.I., túl nyálas és szirupos volt számomra az egész. Akkor már inkább a Kétszázéves ember.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

zebra írta:Kétszáz éves ember...
Robin Williams + Asimov - ez még jelenthetne jót, de összességében nagyon fárasztó a film, nekem nagyon nem tetszett... Bár értem, mit akartak mondani vele. Emberré válás, meg mi az ember, mi határozza meg, h vmi embernek számít, és a többi.
Robin Williams-et imádom. elképesztő kisugárzása van, hogy még képernyőn keresztül is érezni. véletlenül kapcsoltam oda a filmre, még mikor bádogember alakban volt, és láttam némi hasonlóságot + a szinkron is stimmelt ezért oda-oda kapcsolgattam, aztán megörültem amikor tényleg Ő lett a robotból. viszont közben mást is néztem, így 3 csatorna között kapcsolgattam, ezért nem tűnt unalmasnak, és a vége nagyon szép volt. szóval nekem tetszett, bár nem tudom milyen lett volna ha az elejétől csak azt nézem.
az AI-t egyszer láttam, de elég is volt. inkább nem kínzom magam vele többet, és nem azért mert rossz volt, hanem mert számomra túlságosan megrázó.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Nem, félreértettél, nekem nem jött be az A.I., túl nyálas és szirupos volt számomra az egész. Akkor már inkább a Kétszázéves ember.
Előferdül. :oops:
Paff, a Kétszáz éves ember elég volt egyszer, másodjára véget vetnék az életemnek egy gerezd naranccsal is akár, csak ne kelljen megint megnézni. :D Inkább a Mélyharapás még kétszer akkor már. :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Twilight aka Alkonyat

Vámpíros romantikus izé, aminek az eleje tetűlassú a vége meg túlságosan felpörög. Csak az mentette meg a tökéletes kliséhalomtól, hogy a végén a srác nem tette vámpírrá a csajt, de sztem még az is meglesz majd a folytatásban.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Nahát, a Twilight nekem se tetszett :D Olyan semmilyen volt.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Arizónai álmodozók

Kusturica + Depp!
Na gondoltam ez hibátlan párosítás, talán pont a nagy elvárások maitt volt ekkora csalódás. Nem nagyon látom, miért kellett ezt leforgatni. Balkáni hangulat, kicsi emberek, abszurd helyzetek megvannak, de valahogy nem akar az egész összeállni.

4/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem is a 200 eves ember volt egy remalom/szenvedes/halalhorges...kozben az Energizer vagy mittomen milyen nyuszi volt lelki szemeim elott, h "Es meg mindig megy...es meg mindig megy.." iszonyatos volt nekem..
En a bordaimat tornem ki egyenkent ha a Mamma Miat kene megneznem megegyszer...minden enekes-gennyes-vidamkodo-eroltetett jelenetnel egyet ::^_^::
Az A.I. meg olyan h meg egyszer nem birom megnezni annyira zokogtam rajta...a nappaliban nezte anyam, en meg az emeleten es amikor vege volt zokogva borultunk egymas nyakaba...nokoment :dirr:
A Twilightbol beleolvastam a konyvbe es olyan volt egy Harlequin kotet..csak rosszabb...mert probal mas lenni, el sem akarom kepzelni a filmet...
Nekem ami nagyon nem tetszett, a Hellmasteren kivul, amire meg nem talaltam szavakat, az a Mongol volt...szamomra unalmas, es pont a lenyeg nem derult ki...hogy hogy lett o uralkodo, h sikerult a 10 ezer embert maga ala vonnia...mar mondtak h hulye vagyok, es h mit nem ertek, de nekem ez hianyzott....tudtam volna nelkulozni viszont a hosszu szerelmi szalat...vagy lett volna mondjuk: "A Mongol szerelme", es akkor nopara...
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

IloveRenji írta:En a bordaimat tornem ki egyenkent ha a Mamma Miat kene megneznem megegyszer...minden enekes-gennyes-vidamkodo-eroltetett jelenetnel egyet ::^_^::
Akkor jól gondoltam, h én ezt nem akarom megnézni... Már eleve a zene nem jön be, de főleg az taszít, h a sztori nem az én világom, és azok a bnők vannak érte oda leginkább, akiknek legkevésbé adok ilyen téren az ízlésére. :drop:
IloveRenji írta:Nekem ami nagyon nem tetszett, a Hellmasteren kivul, amire meg nem talaltam szavakat, az a Mongol volt...szamomra unalmas, es pont a lenyeg nem derult ki...hogy hogy lett o uralkodo, h sikerult a 10 ezer embert maga ala vonnia...mar mondtak h hulye vagyok, es h mit nem ertek, de nekem ez hianyzott....tudtam volna nelkulozni viszont a hosszu szerelmi szalat...vagy lett volna mondjuk: "A Mongol szerelme", es akkor nopara...
A Hellmaster biztosan egy remekmű lehetett így imdb pontszám alapján is. :D

Mongol? Hát.. Nekem rémálom egy hosszú történelmi filmet végigülni. Szal nem láttam és nem is fogom, de abban van vmi azért, h érdekes lett volna, h mitől is lett olyan nagy uralkodó a fazon. A szerelmi szállal mindent csak elcsesznek, ha nagyon erőltetik. Nem egy filmet láttam már, amire azt mondtam, h jó lett volna, ha nem akarnak lenyomni a torkomon egy nagy adag oda nem illő nyáladzást. :P De nyilván a népnek ez kell... Tudja fene.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaj nehogy azt gondold, hogy az rossz...rajtam kivul az egesz vilagnak tetszett...
Ugyhogy a problema az en keszulekemben van...
Azt nem tudom, hogy 3 at hogy kapott, mert annyira nem jo film... :dirr:
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Superman returns. Nem tegnap láttam, de elég komoly traumaként éltem meg.

[Most egy értelmetlenül hosszú, rágós, nyomasztó, trágár hozzászólás következik egy érdektelen témában, saját érdekedben NE olvasd tovább!]

Superman rajongó vagyok (milyen meglepő ---> avatar.) Kiskorom óta odavagyok Supermanért, milliószor láttam a '78-as filmet, jobb napjaimon kívülről fújom Jor-el nagymonológját ('...for that reason above all, I have sent them you, my only son.'), gyűjtöttem a képregényeket, stb.
Gondolom, most sokan mosolyogtok, hogy ez nagyon gyerekes, Superman meg egy elnagyolt, egydimenziós karakter. Lehet, hogy így van, de engem borzasztóan megragadott ez a sebezhetetlen-repülő-szupererős ember, aki sosem hazudik, nem dohányzik, nem iszik, és egyetlen célja, hogy jót tegyen. The big blue boyscout, ugye.
Nem tudom megfogalmazni, de van valami utánozhatatlan abban az érzésben, amikor Superman megment egy kisgyermekes anyukát egy lezuhanó vasbeton elem elől. Méghozzá könnyedén, és menetben mosolyogva integet. Megpendít bennem egy húrt, ami külön ennek az érzésnek van fenntartva, vagy nem is tudom. Talán tényleg gyerekes vagyok, Superman meg király.

Nagyon vártam az új Superman filmet. Rongyosra néztem a trailereket, számoltam a napokat. Végül nem tudtam moziban megnézni, csak dvd-n, de igazából nem érdekelt. Csak az számított, hogy a húsz éve halott legenda a mai napon feltámad.
És aztán jött a döbbenet, a kín, és a keserűség legelbaszottabb két és fél órája.

A film szar. Miért? Órákig tudnék beszélni róla. A teljesség igénye nélkül:

Lehetetlen, ismeretlen, borzalmas színészek. Supermant egy tini játssza, akibe annyi karizma szorult, mint egy szétrágott gumicsirkébe: a legférfiasabb benne a bozontos busmanszemöldöke, de ez kevés az üdvösséghez. A fapofáról és a szerencsétlen C. Reeve-majmolásról ne is beszéljünk.
Lois Lane egy 5 éves fiúcska anyja. Igen ám, de a színésznő, aki játssza, az 22 éves, és nem is tűnik többnek ---> Lois 17 évesen esett teherbe, de ekkor már sztárriporter volt? Amúgy is pocsék az alakítás.
Lex Luthor. Kevin Spacey jó színész, de ezt látatlanban senki meg nem mondaná az alapján a ripacskodás alapján, amit ebben a filmben levág.

Undorító képi világ. A színek fakók, elmosottak, minden szürke, borongós. Így teremtünk atmoszférát, kedves Bryan Singer? A sorsát a hős kosztüme sem kerülhette el: bordó-sötétkék, undorító gumiszerű hatás, kicsi "S" embléma, alacsony szárú csizma, lemaradt "S" a köpenyről... kiről is szól a film? Ezt a fazont nem ismerem.

Hosszú. Két és fél óra. Két és fél óra erőltetett és mesterkélt dráma, a világ legbugyutább tervével a világuralomra, idióta fordulatokkal, szörnyű alakításokkal, erőltetett Messiás-szimbólummal; a film végén a megkönnyebbülés garantált.

A Superman-figura teljes meggyalázása. Igen, igen. Superman egy ikon. Egy isten az emberek közt, aki idealista, és a felsőbb jót szolgálja, csak a rögeszmésektől eltérően ő több-kevesebb sikerrel. Az emberekkel együtt érez, de bizonyos mértékig fölöttük is áll, és nem csak rendkívüli testi ereje, de sziklaszilárd értékrendje, elvei, és éppen kimeríthetetlen embersége miatt. A filmbeli Superman leskelődik a volt nője után, belopózik egy lakásba, alvó kisfiúkat simogat. Ami a legfájóbb, az mégis a jelenet a "kryptonit-kontinensen". Hősünk leszáll, de a kriptonit elgyengíti. Ezek után jön Lex Luthor 3-4 sittes kigyúrt fogdmegje, és a szart is kiverik az acélemberből. Ha valaki látta a régi Superman-filmet, vagy tud valamit a karakterről, az körülbelül sejti, hogy milyen lehetetlen ez az egész, hogy a fénysebesen repülő, földrészekkel dobálózó hőst néhány tróger hülyére veri. Nem, ez nem drámai, meg nem sokkoló, ez SZAR, ISZONYÚ, ez a figura sárba tiprása. Mert Supermannek mindig adnak súlyos tockosokat, a képregényben még meg is ölik, de ellenfelei galaktikus zsarnokok, világok leigázói, vagy éppen esztelen szörnyek - sosem nevenincs szarjankók. Ütik, verik, pocsojába nyomják a fejét, és ha jól emlékszem, a perverz rendező még valami olyasmit is a szájába ad ekkor, hogy "I'm still Superman..." két gyomros között. Isten az égben. Inkább harapom ki az ereket a csuklómból, minthogy ezt a jelenetet valaha mégegyszer végignézzem.

Hülye történet, elvarratlan szálak, avagy majmoljuk az első filmet. Superman becsapódik a Kent-farmon, állást kap a Daily Planetnél, megment egy repülőt, megállít egy őrültet, megmenti milliók életét. Egy ízben egy szépasszony kihúzza a vízből, mert a kryptonit miatt megfulladna. Hú, ez de rohadtul ismerős. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy meg sem próbálják megmagyarázni az egészet arról, hogy a világ legmegbízhatóbb embere évekre köszönés nélkül lelépett, és otthagyta a szeretett nőt, hogy nevelgesse a fattyát, de áhh... hagyjuk.

A film szar. Ha a Smallville megerőszakolta a DC-univerzum Superman-Galaxisát (képzavarok forevör), akkor a Returns megölte, közösül a hullával, és zárásként rászart. (Bocs.) Rajongóként nagyon boldogan beértem volna egy középszerű filmmel is, de ezzel soha. Ha valaki számára még ismeretlen a Superman-mítosz, és valamilyen oknál fogva mégis szuperhősfilmre vágyik, az adhat neki egy esélyt. Az effektek, a CGI rendben van, akad egy-két eltalált jelenet, de a film így is minden mértéket fölülmúlóan bárgyú és unalmas.

"Objektív" értékelés: 6/10
Rajongói értékelés: 0/10, Bryan Singert pedig a kommün vagy népbíróság vagy akármi elé vetni, munkatábor, faszkorbács, hadd ne soroljam.

Uff.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Odin2 írta:Gondolom, most sokan mosolyogtok, hogy ez nagyon gyerekes, Superman meg egy elnagyolt, egydimenziós karakter. Lehet, hogy így van, de engem borzasztóan megragadott ez a sebezhetetlen-repülő-szupererős ember, aki sosem hazudik, nem dohányzik, nem iszik, és egyetlen célja, hogy jót tegyen.
Aranyos. :) Sztem ez egyáltalán nem baj - én Jokerért és Two-Face-ért vagyok oda...
Odin2 írta:jobb napjaimon kívülről fújom Jor-el nagymonológját
Jokertől szoktam idézgetni. :)
Odin2 írta:A film szar.
Odin2 írta:Hosszú. Két és fél óra.
Én sem mostanában láttam, de határozottam emlékszem, h már ki akartam belezni magam, miközben néztem, annyira szenvedtem.
Odin2 írta:jön Lex Luthor 3-4 sittes kigyúrt fogdmegje, és a szart is kiverik az acélemberből.
Ezt sztem sem gondolhatták komolyan... Itt azért lestem nagyokat.
Odin2 írta:meg sem próbálják megmagyarázni az egészet arról, hogy a világ legmegbízhatóbb embere évekre köszönés nélkül lelépett, és otthagyta a szeretett nőt, hogy nevelgesse a fattyát, de áhh... hagyjuk.
Szintén ott a pont, sántít ez a rész (is)... Amúgy, ha jól emlékszem, elment megkeresni a kriptoniakat az űrbe, mert nem biztos forrásból, de kapott vmi hírt arról, h vmerre élnek még páran. 7 évig v meddig volt távol? :/
Odin2 írta:Smallville megerőszakolta a DC-univerzum Superman-Galaxisát (képzavarok forevör)
Tényleg nem vagyok nagy Superman-fan, inkább Batmanéket meg X-Menéket bírom, de a Smallville értelmét én sem látom. Méghogy az ifjú Superman kaladjai...
Odin2 írta:Bryan Singert pedig a kommün vagy népbíróság vagy akármi elé vetni, munkatábor, faszkorbács, hadd ne soroljam.
Talicskányi kanos aprómajmot neki! :)
Válasz küldése