Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Amikor minden változik
Na ez annyira mélyen belevésődött az emlékezetembe, hogy már ara sem emlékszem, miről szólt. Pedig Helen Hunt általában rendben szokott leni, ezt pedig ráadásként még ő is rendezte. Talán nem kellett volna...
4/10

Első lovag

Elég rég volt, hogy utoljára láttam, de ennél is "az idő megszépíti az emlékeket"-effektus állt elő.
3/10

Dante's Inferno

Azon kívül, hogy meglehetősen beteg lett, semmi maradandót nem találtam benne. Nem tudom, melyik stúdió készítette (bár az is lehet, hogy semmi közük a japánokhoz), de ez sajnos nem sikerült jól.
3/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

anubys írta:Első lovag
Elég rég volt, hogy utoljára láttam, de ennél is "az idő megszépíti az emlékeket"-effektus állt elő.
3/10
Hát nekem már elsőre sem tetszett, úgyhogy nem is néztem tegnap a tévében.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még meglehetősen kicsi voltam, mikor legutóbb láttam, és úgy emlékeztem, hogy egy egészen jó film...
Amúgy vicces, nem is tudtam, hogy épp tegnap adták a TV-ben. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én meg azt hittem, hogy a tegnapi adást csípted el. :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem, de vicces, hogy pont most sikerült nekem is megnézni. :)

Gru
Számomra ez is túlzottan bugyuta volt. Kb mindig mindenki azt az ominózus pillanatot emlegeti, de nekem az sem jött be igazán. (It's so fluffy...) Egyszer nézhető volt, de nem örültem neki akkor sem, hogy erre szántam az időm... (Viszont a full HD-nél szépen kijöttek az animáció finomságai, tény, hogy elképesztő részletesen dolgoztak. Pl mikor Gru az ellenfelével vár a banknál és ülnek egy kanapén, még a bőr finom mintázata is zseniálisan kidolgozott.)
4/10

Predators

Antal Nimród miatt sokat vártam volna, plusz az alapanyag is olyan volt, amit nagyon szeretek, de sajnos nagyot kellett csalódnom. Gagyin volt összetákolva, rengeteg jellembeli baromság volt benne, plusz a látványtól sem vágtam magam hanyatt. Ennél lényegesen több potenciál volt benne.
5/10

Lilo és Stich

Rég volt utoljára, hogy nyugati 2D-s rajzfilmet láttam, de kár, hogy most ez kell, hogy legyen a legfrissebb ilyen jellegű élményem (tényleg, ajánlhatnátok helyette valami mást..).
4/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

anubys írta: Lilo és Stich
Nekem ez speciel nagyon kellemes csalódás volt. Nincs ugyan a topon, de meglepően jól szórakoztam rajta, ahhoz képest, hogy szinte a semmiből hozta ki a Disney. (Na jó, volt egy könyvelőzmény, de az is az egyik készítő tákolmánya régebbről).
És sejtem, miért fanolják annyira a japánok, még ha én nem is; ennek ellenére szívesen újranézem, kellemes emlékekkel gondolok rá, és szerintem Disney 2000 utáni filmjeiből a jobbak közt van. Nálam simán van egy 8-as szerintem. :D Kobra Bouborque. XD
Az Aranyhajat és a Robinsonékat nem láttam, de a többire igaz, hogy az elmúlt 11 év távlatában minden Disney-only (azaz non-Pixar) filmet ver Kuzco és Stitch.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Battle Los Angeles.

Ne nézzétek meg egy szép nagy kövér amcsi propaganda film az egész amiben a hős katonák s*ggbe rugdossák a szörnyen gonosz idegeneket.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

JimRaynor írta:Battle Los Angeles.

Ne nézzétek meg egy szép nagy kövér amcsi propaganda film az egész amiben a hős katonák s*ggbe rugdossák a szörnyen gonosz idegeneket.
Akkor jól tettem, hogy meg sem néztem, ugyanis a film címe után kb. pont egy ilyen stílusú sztorira számítottam. (Az 1960-as években volt menő náluk a sok "támadnak az idegenek!" B-kategóriás gagyi film, de úgy tűnik, azóta sem tudták megunni a témát, mert évente kijön minimum egy ilyen. :vigyor: Coming soon: Apollós, Holdas, Alienes izé. XD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos: Ezek után biztosan kerülni fogom az ilyen jellegű alkotásokat mert jelenlétük káros a lelki békémre nézve.

Már csak a Battle Royal II tudta nálam alul múlni. (mondjuk a neki futásból halál az vicces volt :D )
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

JimRaynor írta:Battle Los Angeles.

Ne nézzétek meg egy szép nagy kövér amcsi propaganda film az egész amiben a hős katonák s*ggbe rugdossák a szörnyen gonosz idegeneket.
Ezt az ID4-re is lehetett volna írni. Ezek szerint ha azt láttam, ezt is? :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én meg azt nem láttam .

De most hogy így mondod már nem is akarom... :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az szokásos "az USA megmenti az egész világot" film.
De annak igazán szórakoztató. És ahhoz képest, hogy mennyire nem mai darab, még mindig nagyon rendben van a látványvilága.
Azért lehet, ha épp agykikapcsolásra lesz igényem, mégis meg fogom nézni. :D

Transformers 2
Igazából ez a rész sem lett olyan vészesen rossz, csak az első részhez viszonyítva. Ott tényleg minden a helyén volt, itt viszont már becsúsztak felesleges jelenetek/karakterek, idióta helyzetek és szövegek.
Bízom benne, hogy a harmadik rész, visszahozza a színvonalat.
6,5/10

Napsütötte Toszkána
Egy újabb olyan romantikus film, aminek lehet, hogy jó a könyveredetije, a film viszont igencsak gyenge eresztés lett.
Összességében inkább csak átlagosnak mondanám, de mostanában úgy látszik, magasabb lett az ingerküszöböm és ezért ide került.
6/10

Daybreakers
Kicsit elszomorít, mikor egy ilyen jó alapötlettel és ilyen erős kezdéssel rendelkező filmet ennyire hazavágnak.
Ha az egész film az első 20 perc szintjét hozta volna, akkor kiváló lett volna, de sajnos az látszik, hogy egy remek alapötleten kívül nem volt a készítőknek elképzelése, hogyan lehetne jóra megcsinálni.
6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Walking Dead

Igazából jó sorozat és tetszik de az első változat amit láttam egy xbox kocka srác felvétele volt . Amint ment előre a sorozat legelső rész ilyen xbox pukkanások keretében felugrottak a haverjainak nevei.

Nem tehetek róla hason csúszva röhögtem végig az első részt, ahogy különböző achivementek ugrottak be a főhős tevékenysége folytan.

1. Shoot the little zombie girl 10 pts -> you cruel bastard

2. Wrong way ahead! 5 pts -> turn back stupid

3. Stole the bike from the half zombie women 100 pts -> i am faster than i expected :)

4. First night with dead 40 pts -> I can't sleep damm it...

etc.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Zimmer Feri 2.

Voltak benne vicces dolgok, de alapjáraton nagyon erőltetett volt, és ami a legjobban hiányzott belőle, az az első rész hangulata.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mocskos zsaru
Nicholas Cage amúgy sem a szívem csücske, de ezt a filmet nélküle sem tudtam volna sokra értékelni. Lehet, hogy "elpuhultam", de nekem a hangulata is túl sok volt...
5/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Harry Potter 7.2

Hmm.. miután sikerült jó helyre jegyet vennem a csütörtök esti premierre.... és sikerült még 2 ,,agyalágyultat" XD no offensz, rávegyek arra, hogy jöjjön ,,beöltözve" egy hollóhátas barátné, egy random halálfaló és én mint random mardekárosgörl, a fílingem el lett b*szva. ^^

A film úgy kezdődött, hogy jól, vagyis épp, mintha most fejezted volna be az első részt. De Ampókból egy teljesen másik embert csináltak, Ron meg Hermione köszöni szépen megvan a háttérben, Ollivander tud az ereklyékről, van HarryGinny smárjelenet, nincsenek benne a házimanók, ki van hagyva Dumbi élete, NINCS BENNE AZ A LILY PITON JELENETE AHOL IDÉZEM: *a könyvet leásta a polcról, ki van készülve* 552-es oldaltól az 555-ös oldalig:
,,Új helyszín következett...
Lily és Piton a kastély udvarán sétáltak, s úgy tűnt vitatkoznak. Harry hallani akarta, miről folyik köztük a szó, utánuk szaladt hát. Melléjük érve vette csak észre, mennyit nőttek mind a ketten - több év telhetett el a beosztás óta.
-... azt hittem, barátok vagyunk. -mondta épp Pioton.
-Barátok vagyunk, Per, de te olyanokkal is összeállsz, akik nekem egyáltalán nem tetszenek! (...)
(...)
-Csak be akarom bizonyítani neked, hogy nem olyan fantasztikusak, amilyennek mindenki tartja őket!
Lily elpirult a nekihevült Piton tekintetétől.
-De ők legalább nem használnak fekete mágiát. -Lily halkabbra fogta hangját.
(...)
-Nem engedsz? Nem engedsz?
(...)
-Rosszul mondtam...Csak nem akarom, hogy elhitessen veled mindenfélét...Tetszel neki! Tetszel James Potternek!-mintha akarata ellnére szaladtak volna ki Pitonból ezek a szavak.
-És nem igaz, hogy ő... mindenki azt hiszi... nagy hős kviddicsező... - A feltörő keserűség és undor összefüggéstelenné tette Piton beszédét, és Lily szemöldöke egyre magasabbra siklott.
(...)
Este volt, Lily hálóköntösben, a mellén összefont karral állt a Griffendél torony bejáratánál, a Kövér Dáma portréja előtt..
(...)
-Ne...figyelj... nem akartalak...
-Nem akartál sárvérűnek nevezni? De hátminden mugliivadékot annak tartasz, Perselus! Miért lennék én kivétel?
Piton hápogott, felelni próbált, de Lily megvető arccal elfordult tőle, és bemászott a portrélyukon..."


*khm*

Nos, ha már átírják a filmet, minimum ezeket a csattanókat elvárnám, hogy mondatról mondatra megjelenjenek a filmben, de helyette KAPUNK EGY F-S TVÁJLÁJT (no offence) KOPIPÉSZT JELENTET RÓLUK, az egész fenti rész nincs benne, ergó csak gyerekLily és gyerekPiton van meg egy új jelenet arról, hogy Piton ölelgeti a halott Lilyt Voldi mészárlása után!!

*kifúj*

A Roxi köré felhúzott pajzs nagyon állat volt, Nevilles jelenetek is epicwin :D De nagyon hiányzott a szépen leírt pajzsbúra amit Voldinak Nagini köré kellett volna varázsolni, na az nem volt. Pedig úúúgy vártam.

Aztán a HarryVoldis repülgetés meg marcangolás, még most sem tudom mire volt jó WTF?! Illetve az, hogy Priori Incantatemeznek ott az előtéren vagy hol, abszolút OUT mert nincs többé Priori Incantatem, bmeg! A Molly vs Bellatrix fightot elvártam volna hogy hosszabb ideig tartson és látványosabb legyen. Meg az hogy Voldi és Harry nem a nagytermebern ölik le egymást végtáre is jobb volt, de az a jelente amikor Voldi látja hogy Bella összeesik azért kellett volna.

Ééés a legjobb az egész filmben az McGalagony: -Mindig is ki akartam próbálni ezt a varázslatot. LOL. Itt megjegyezném, hogy kőharcosaink lesznek, páncéljaink meg nem. Hóborc is kimaradt, járhatott volna neki egy jelenet.

Dracoék meglépése jó volt, a tűz a Szobában is jó volt.

Összességében ez a film megint hozta a jó régi HP formáját vagyis ROSSZ VOLT.

Mostmár így a végén kijelenteném, hogy részemről a 7.1-es film volt a legjobb (-a Harry Hermione jelenet amitől most is öklendeznem kell).
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ez a post most úgy 70%-kal visszavetette az egyébként sem túl nagy lelkesedésemet a film megnézésé iránt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A pingvinek vándorlása

Lehet ezért le leszek szúrva, de a készítők meg a lehetőséget szúrták el piszkosul. :dirr: Ki az a hülye, aki azért forgat egy éven át, hogy a legvégén a csodálatosan elkészült footage-t tönkrevágja egy dedós narrációval és idióta gépzenével? Na, de ne szaladjunk ennyire előre, nézzük sorban.

A film pozitívuma maga az ötlet, hogy bemutatják ezt a csodálatos eseményt, illetve a gyönyörű felvételek, legyen az tájkép, vízalatti jelenet, közelkép a pingvinekről, stb. Ezen kívül kb. minden más el lett szúrva benne. Kezdődik a dolog ott, hogy az egész inkább hasonlít valami trendi szappanoperára (amit szegény madarakra próbálnak ráerőltetni, de mindjárt mesélem is), mint normális természetfilmre. Valaki írta Xpressen, hogy egy David Attenborough-féle madaras filmben, ahol összesen 10 perc jutott a császárpingvinekre, több érdekes infót tudott meg róluk, mint ennek a filmnek a másfél órájában. A legiszonyúbb az egészben a narráció, a készítők ugyanis kitalálták, hogy mekkora "poén" lesz, ha Disney mintára külön szinkronja van apu és anyu pingvinnek, plusz még a kicsiknek is. (Na ez utóbbinál akartam lefejelni a falat, echte ilyen "Táncoló Talpak live action"-feeling ütött be, amit megjegyzem, hogy szerettem, de ez elé nem úgy ültem le, hogy most egy elsősorban gyerekeket célzó animációs filmet fogok látni.) Aki látott már bármilyen animált állatos vígjátékot, az tudja, hogy a film legelső poénja mindig a megszólaló állat szokott lenni, pont azért, mert nevetséges, ahogy ebben a filmben is. Vagy szóljatok, ha csak nekem hat idegennek, ahogy egy pingvin egy negyven-ötven körüli pasi hangján kezd "beszélni". :dirr: (Főleg, hogy emellett halljuk a természetes hangjukat is, amik egyébként a film legszebb részei, szerencsére nem sikerült minden jelenetet tönkrevágniuk az idióta narrációval.) Ha valaki túl tudott lépni azon, hogy E/1 stílusúan narrálják végig a filmet a madarak, az sem ússza meg a szenvedést, ugyanis az írók ritka giccses és szirupos szövegeket hoztak össze. Kedvencem volt az "emlékszel az első násztáncunkra?", már vártam, hogy mikor elevenítik fel a közös hawaii-i nászútjukat is. :dirr: (Utólag néztem Wikin, az egyik kritizáló megjegyezte, hogy ha már annyira a monogámiát sulykolták bele a filmbe, akkor remélhetőleg a válóperről is szót ejtenek majd, ugyanis a pingvinek általában évenként új párt választanak, de persze ilyen érdemi infók nem nagyon bukkantak fel a filmben. XD) Az ilyen túljátszott, és görcsösen az érzelmeinkre ható jelenetek mellett az erőltetett költői hasonlatok is eléggé tönkretették a filmet, rettenetesen túl volt dramatizálva helyenként, kedvencem ebből a "még a levegő is megfagy" mondat volt. Nem tudom, nekem van elég fantáziám ahhoz, hogy el tudjam képzelni a mínusz fokokat, a hóvihart, az elemekkel dacoló pingvineket, az egymás iránti szeretetüket, stb., nem kell hozzá ez a szappanoperás körítés. Olyan, mintha csak a film fele szólt volna arról, hogy "ismerjük meg őket!", és a másik felében a saját ilyen-olyan értékrendünket próbálta volna a rendező ráerőltetni szerencsétlenekre.

A másik dolog a zene. Az énekesnő sem volt egy nagy szám, de gépzenét egy természetfilmbe? Én szeretem a jó technót is, meg minden, de ez a párosítás nekem akkora ellentmondás, mintha legközelebb egy Disney fimben hangzanának fel death metal számok. :dirr: Példa: A film egyik legfőbb dala. Elsőre még lehet nem tűnik olyan brutálnak, de 1:00 után már eléggé idegesítő, 2:00-től pedig kifejezetten odab*sz. Komolyan, már azt csodáltam, hogy Rebecca Black nem ugrott elő valamelyik jégtábla mögül, hogy összedobjon gyorsan egy pingvines videoklipet, mert valahogy ez a szám nekem nem tűnik sokkal jobbnak a "Friday" színvonalánál. Érdekes egyébként, hogy egyes jelenetekben teljesen jó volt a zene, ott nem is használtak "gépzajos" dallamokat, és ének sem volt, csak amikor a csajszi Walt Disney nyáldalai megjöttek "aláfestésnek", akkor akartam megölni magamat. (Lehet szerződésük volt vele, hogy legalább még 2-3 számának feltétlenül szerepelni kell a filmben.) Egyébként egy magyar referencia hogy mégis milyen stílusú zenét képzelek el egy természetfilm alá, ha már annyira grandiózusra szeretné csinálni a készítő. Érdekesség, hogy az amúgy giccsességben általában élen járó amcsik pont úgy szabták át a filmet, hogy a gépzenét lecserélték instrumentálisra, valamint a narráción is alakítottak, ott ugyanis Edward Norton nyugodt hangja meséli végig a sztorit. Én sajnos a magyar verziót láttam, ami a francia eredeti alapján készült, így abban megmaradtak a fent említett baromságok, de gondolkodom egy angol újranézésen, mert ahogy mondtam, maga az ötlet és a képek valóban gyönyörűek, csak az előadásmód borzalmas.

Szóval ez a film most eléggé kiborított, főleg, hogy ehhez képest mennyi díjat bezsebelt, illetve, hogy ajándékba akartam adni, szóval még mák, hogy előtte végignéztem a biztonság kedvéért. Amúgy nem lenne rossz film, de számomra így az egész tönkre van vágva, esküszöm jobb lenne, ha Mikrokozmosz mintára (egy másik nagyon jó ellenpélda) inkább csak hangok lennének az egész másfél óra alatt. Egy Xpress kommenttel zárnám a kritikát, ami az én véleményemet is kitűnően tükrözi:

"Csatlakozok a csalódottak táborához.
Engem a hideg kiráz
amikor az állatok szájába emberi szöveget adnak,
amikor szappanoperát varázsolnak az életükből,
amikor ezt az egészet dedós, hatásvadász zenével nyakon öntik."

Ámen! (Még nagyon régen, amikor csak M1, M2, meg Duna volt, leadtak egy csimpánzcsalád életéről szóló természetfilmet, abban is volt minden, szülő halála, csoportos vadászat, csapaton belüli viszály, és még a vége sem happy end, mert azzal zárták, hogy az ember elérte az erdejüket, de mégis állítom, hogy az egész film sokkal jobban megfogott, mint ez a pingvines darab.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Valdemar hagyaték

...avagy a "katasztrófa" szinonimája. Ha a másik threadben a Két Nővérre, mint a "mostanában látott legjobb film"-re hivatkoztam, akkor ide annak szöges ellentét kell elképzelni. Egy gőzölgő szarkupaccal egyenértékű ez a film.

Elvileg horror, ami igaz is körülbelül az első 10-15 percére.
A plot rémegyszerű - annyi az egész, hogy van egy ház, amihez kiküldenek egy értékbecslőt, eltűnik, majd utána jön a következő (aka "főhősnő", de így, idézőjelesen), majd érkezne vonaton a harmadik, akinek végülis elmesélik a ház történetét. És itt kezdetét veszi egy iszonyatosan hosszú és vontatott flashback, ami nem elég, hogy a film végéig kitart, még értelme sincs sok, hisz tökéletes inkonzisztenciában áll az egész addig történtekkel úgy ánblokk. És mondom, a film végéig elhúzzák, így az elején megkezdett sztoriból nem derül ki semmi! Mintha utólag esett volna le nekik, hogy "hoppá, kicsit elnyújtottuk a flashback-et, 5 percünk maradt befejezni a sztorit".

A másik, amit nem értettem, hogy ezt milyen alapon kategorizálják horrorfilmnek... Mert, hogy ez nem az, az is biztos. Össz-vissz egy jó jelenet volt benne, mikor az elején a ház rajzán felbukkan egy sötét alak, de ennyi. Az éppen aktuális monsztát ugyan szerették volna félelmetesre csinálni, de inkább egy szánalmas és gagyi CG-valami lett a vége. Nála még a Harry Potterben is rémisztőbb egy-egy ilyen random lény. Ja, és csak a film elején és végén tűnik fel, a közepe - mint mondottam volt - egy értelmetlen, se eleje-se vége flashback-fest...

2/10 (Igazából csak azért nem 1/10, mert volt egy-két nagyon jól belőtt kameraállás. De ennyi.)
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Sucker Punch

Ugh. Ostoba karakterek. Ostoba történet. Ráadásul a CGI ma már nem nagy mutatvány. 2/10
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Beszélj!

Komolyan megpróbáltam megnézni tegnap a Movies24-on, ha már annyit reklámozták, de semmi. Egy óra szenvedés után abba is hagytam, és elmentem aludni inkább. Komolyan, egy óra alatt a főszereplő lány még mindig azon szenved, hogy ő nem szól senkihez, mert őt úgyis mindenki utálja. Hát, nálam ez a film bukta volt.

2/10
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:A pingvinek vándorlása
Titkos írta:Én sajnos a magyar verziót láttam, ami a francia eredeti alapján készült, így abban megmaradtak a fent említett baromságok, de gondolkodom egy angol újranézésen, mert ahogy mondtam, maga az ötlet és a képek valóban gyönyörűek, csak az előadásmód borzalmas.
Én szívből ajánlom neked azt az újranézést. Teljesen meglepett, amit írtál, pedig tudtam, hogy több verziója van a filmnek, csak azt nem, hogy a másik ennyire pocsék. Ezek szerint nekem szerencsém volt, hogy a jót találtam meg elsőre (és ha jól emlékszem, Morgan Freeman a narrátor, nem Edward Norton). Egyébként én pont a Táncoló talpak után néztem ezt (mert rákattantam a pingvinekre :mosoly:), és bár mindkettő nagyon tetszett, ennek teljesen más volt a hangulata, a végén meg is hatódtam rendesen. Az Alex Wurman-féle zene pedig teljes mértékben illik a filmhez, és olyan szép, hogy utána is szívesen hallgatja az ember. Szóval én megkérlek rá, hogy nézd meg az amerikai verziót is, és addig ne ítéld el a filmet.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja igen, Morgan Freeman az. ^^" (csodálkoztam is, hogy "Norton ilyen idős hangon is tud beszélni?" :lol: ) Na, de a lényeg, hogy igen, az angol verzió valóban kifogástalan lett. :) Itt az utolsó bekezdésben meg is védtem még korábban, csak ide pont azért nem írtam, mert azt filmnek tartom. XD És igen, ott a zenékkel sem volt semmi gond. :)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:Na, de a lényeg, hogy igen, az angol verzió valóban kifogástalan lett. :) Itt az utolsó bekezdésben meg is védtem még korábban, csak ide pont azért nem írtam, mert azt filmnek tartom. XD És igen, ott a zenékkel sem volt semmi gond. :)
Ja, oké, ennek örülök. ^^ (Ott még nem tartok a visszaolvasásban. XD)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Majmok Bolygója (2001)

Na, ez az a film, amit soha többé az életben nem akarok megnézni. Borzalmasan gyenge, azért Tim Burton-tól többet várna az ember. Maradok a regénynél, és a régi, Charlton Heston-os feldolgozásnál.

2/10

Lan Yu

Kínai homoszexuális film. Senkinek nem ajánlom, borzalmasan vontatott és unalmas. Pedig szeretem a homoerotikus filmeket, ez azonban nagy csalódás volt.

1/10
Kép
Válasz küldése