Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
bpetr
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.07.30. 05:33
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: bpetr »

Ultraviolet

Az egész egy ilyen kör kompozícióra épül, kör alapú termek,házak, a katonák mindig kör alakban állnak, miközben nagy erővel kéne keresniük a főhős csajszit, és teszik ezt úgy, hogyha már körbe állnak akkor befelé néznek,egymásra LOL, arról nem is beszélve hogy a főhősnő a 100. emeleten az erkélyen áll, megfordul végigfut egy folyosón és a földszinten rohangál tovább, meg ami még fájt, a folytonos felvágos beállások és szövegek.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ezt már én is láttam régebben, viszont semmi másra nem emlékszem belőle, csak arra, hogy Milla Jovovichnak időközönként mindenféle magyarázat nélkül lilává változott benne a haja. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Andro írta:Kínai homoszexuális film.
Egyelőre örüljünk annak, hogy egyáltalán ilyesmi létezhet.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

The River Murders

Értékelhetetlen, nézhetetlen, teljesen amatőr bűnügyi film, amelyben a sorozatgyilkos (akit 10perc után lelepleznek, mondván az indítéka lesz majd érdekes, de az meg 20perc után lesz egyértelmű) sorra öli az összes nőt, akikhez a főszereplő rendőrnek (Ray Liotta) valaha köze volt, kb mágikus képességekkel találva meg őket. Pedig a színészek egész elfogadhatóan alakítanának (Ving Rhames és Christian Slater is szerepel még benne) de olyan elcsépelt és fájdalmasan gyenge szövegeket adnak a szájukba, hogy egy FPS játékban hihetőbb dialógusokat hallunk :shock:

2/10, mert a zene egész szép és hangulatos.

(valójában 20percig néztem, a többit pedig végigtekertem)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

scineram írta:
Andro írta:Kínai homoszexuális film.
Egyelőre örüljünk annak, hogy egyáltalán ilyesmi létezhet.
Én is örültem, egészen addig, míg nem láttam. Komolyan, nem ajánlom senkinek.

Benjamin Button különös élete

Nem tudom, ki hogy van vele, de én nem bírtam végignézni. Dögunalom, pedig a tartalma alapján jó filmnek hittem. Kb. a felénél lekapcsoltam a tévét és inkább elmentem aludni.

3/10
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Halhatatlanok

Régen láttam ilyen rossz és semmitmondó filmet, az meg egyenesen sírnivaló, hogy egy olyan gazdag és színes világból, mint a görög mitológia, az amcsik évek óta képtelenek egy legalább közepes/vállalható filmet kihozni. (A 300-at most ne mondjátok, az nagyon jó volt, de inkább ilyen "valós történelmi esemény enyhén fantasyzált változata", mint a görög istenek és hősök meséje, még akkor is, ha baromi látványos lett.) Ha értékelnem kellene, olyan 2/10-et kapna, régen pontoztam le filmet ennyire, de több dolog is eszembe jutott nézés közben, az egyik, hogy lehet még akkor is jobban jártam volna, ha a legújabb Twilight filmre ülök be ehelyett, mivel ott legalább a megszokott baromságokon ha kínomban is, de jókat tudok röhögni magamban, itt viszont a két órás játékidő alatt csak az motoszkált bennem, hogy nekem most valahol nagyon máshol kéne lennem. Komolyan, hihetetlen, hogy szinte semmilyen érzelmet nem tudott belőlem kiváltani a film, még csak azt sem tudnám mondani, hogy feldühített, egyszerűen csak masszívan szar volt.

A filmben úgy kell keresni a pozitívumokat, mint tűt a szénakazalban, hogy egyáltalán találjunk valamit, és a látványvilágon, meg az egész jó színészeken kívül más most eszembe sem jut. A történet egyszerű és unalmas, teljességgel kiszámítható, helyenként idiótán túljátszott (számoltam, kb. háromszor lövik el a legidiótább amcsi klisét 30 éve: a "The Big NOOOOO"-t, vagyis amikor valaki meghal, vagy dráma történik, és a főhős reakcióként ezt üvölti), céltalanul brutális és szexista (írja ezt egy olyan ember, aki amúgy vidáman elröhögcsél az Amerikai Pitén, szóval azért érzitek...:dirr:), és valahogy emellett mégis képes helyenként iszonyatosan nevetséges lenni, amit már tényleg rendezői bravúrnak lehetne elkönyvelni, ha közben nem lenne az egész olyan nyögvenyelősen szenvedős, hogy a néző szinte már a film felénél azt kívánja, bár csatlakozna ő is az akkorra kialakult hullahegyhez, legalább véget érne a szenvedése. Azt már fel sem hozom, hogy az eredeti mítoszhoz képest a szereplők teljesen át lettek alakítva, a történet pedig szerintem teljességgel fikció, mármint mítosz-szempontból is. Azért a legnagyobb csalódásomról, a természetfeletti lényekről mégis írnom kell: az istenek úgy néznek ki, mint akik egy buzibárban tartott farsangról szabadultak éppen, ráadásul ahhoz képest, hogy a film "halhatatlanok" címen fut, ezek igen könnyen halnak, 1-2 hasbaszúrástól a film végén sorra dőlnek ki (igen, ez komoly, ebben a filmben legyakják az olümposzi isteneket, és nem, nem támadnak fel), és amúgy is csak a film utolsó 15 percében érzik úgy, hogy be kéne szállniuk a harcba, noha a csata kimenetele rájuk nézve sem lenne éppen mindegy. Külön kiemelném Zeuszt, aki valami hülye logika folytán úgy érvel, hogy azért nem szabad beleavatkozni az emberek dolgába, mert "ha ők hisznek bennünk, nekik is hinnünk kell bennük" (ööö...nem, ez igazából rohadtul nem így működik, a hitet pont erősíti, ha istent lát valaki, és ez a filmben annál is inkább elkelt volna, mivel ott fél Görögországot ateistaként mutatták be, ami szerintem erős képzavar, de mindegy...). Az meg külön vicces, hogy az eredeti történetben minden második nőt felcsináló, és a Földre minden hétvégén bulizni járó Zeusz itt hirtelen mennyire tartózkodó lett. :D Ja, és felejtsétek el a villámot és a vihart, Zeusz is "trendi" manapság, és tüzes korbáccsal támad. (....the hell?) A titánok szintén röhejesek, óriások helyett itt úgy néznek ki, mint egy csapat szellemi fogyatékos Gollam (és úgy is mozognak), akiket lassú tűzön pörköltek évszázadokig (bár a ketrecüket elnézve mintha tényleg valami ilyesmi történt volna velük XD), és hogy végképp ne lehessen őket komolyan venni, pumaüvöltéssel támadnak. XD Ja, a minotaurusz meg egy bikasisakos fickó, aki a forgatókönyv miatt olyan rendes, hogy miután a földre küldte hősünket, vár egy fél percet, amíg az újra feláll, pedig egy csapással szétlapíthatná... XD

Az első fél óra dögunalom, ezt brutalitással próbálták pótolni: van itt fejlevágás, olajjal leöntött élve megégetés, kalapácsos heregolyózúzás, nyelvkivágás, szemkinyomás, stb-stb. (Szerencsére a vaginába öntött forró viaszt csak offscreen csinálták meg, viszont cserébe még láthattuk, hogy mivé lettek, miután egy bronzbikába zárták a nőket, és alájuk gyújtottak.) Ráadásul nem is úgy jön át a vérengzés, mint mondjuk egy Kill Bill-ben, hogy "oké, ez cool! :D", hanem egyszerűen csak azt érzed, hogy "komolyan, minek kell ennyire rájátszani?". Emellett folyton szex van, persze konkrét aktus csak egy (és abból sem mutatnak sokat, hülye prűd amcsik! XD), viszont ha épp nem kufircolnak, akkor utalnak rá, hogy szívesen tennék, vagy Freida Pinto néz sűrűn a kamerába, és próbálja az "Edward Cullen nézés" női változatát bemutatni.

Az ultimate fegyver kiábrándító, reméltem, hogy lesz valami különleges képessége (pl. csak bizonyos emberek kezében működik vagy valami...), de nem, ez valóban csak egy sima íj, azzal a különbséggel, hogy robban, ahová kilövik, valamint nem kell bele külön muníció. Azért ennél erősebb fegyverre számítottam, ha még az istenek is félik. (Bár ezek a nyámnyilák, akik meghalnak két szúrástól... XD) A főgonosznál meg nem értettem, hogy emberfeletti brutalitásán és perverzióján kívül mitől is olyan ijesztő és hatalmas? (Mondjuk ez a "fajelmélete" tetszett, hogy nemzési alapon öli az embereket, és azért kell mindenkit felcsinálnia, mert "a férfi magja az egyik legveszélyesebb fegyver". XDDD) A film legvégéről pedig még most sem tudom, hogy random nyitott befejezés, vagy ezek tényleg folytatni akarják?

Szóval senkinek nem ajánlom, ha mégis valami nagyon mitológiásat akarnátok nézni, még Percy Jackson 14 évesek szintjére lebutított történetével is jobban jártok, az legalább nem veszi magát ilyen véresen komolyan.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2011.11.30. 01:50-kor.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos: Pedig ezt a filmet meg akartam nézni, mert mindenki annyira dícséri.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Görögországot
Hellászt. :D Csak a pontosság kedvéért. :)

Andro, végülis tehetsz vele egy próbát, de így futólag szétnézve a neten én pont nem azt láttam, hogy mindenki dícsérné. Leginkább csak azok, akiket nem érdekelt a mitológiai része, és elvoltak a látvánnyal.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos: Lehet, hogy a film sz@r, de a kritikád nagyon szórakoztatóra sikerült. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Andro írta:Titkos: Pedig ezt a filmet meg akartam nézni, mert mindenki annyira dícséri.
Én azóta megnéztem a kritikákat, és eléggé vegyesek voltak (úgy semlegestől a negatív irányba... XD), de nézés előtt tényleg semmit nem tudtam róla, csak láttam a trailerjét, meg hogy "a 300 producereitől", szóval tényleg nem volt magas az elvárásom, de hogy egy film ennyire átlagos, és emellett még ilyen idióta is legyen... ^^" Komolyan, ez tipikusan az a film, amit mondjuk fél szemmel a gép mellől figyelve megnézel a TV-ben, de moziban nézve azt mondom, kár volt a jegypénzért.
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:Görögországot
Hellászt. :D Csak a pontosság kedvéért. :)
Jogos. XD
A mordályos nyul írta:Andro, végülis tehetsz vele egy próbát, de így futólag szétnézve a neten én pont nem azt láttam, hogy mindenki dícsérné. Leginkább csak azok, akiket nem érdekelt a mitológiai része, és elvoltak a látvánnyal.
Ja, amúgy volt, aki azzal jött, hogy "fú, ha tetszett a 300, ezt is feltétlenül nézd meg!", erre egy másik reakciója: "Ja, végülis a látványviláguk hasonló, meg mindkettőben voltak görögök..." XDDDD
Mariko írta:Titkos: Lehet, hogy a film sz@r, de a kritikád nagyon szórakoztatóra sikerült. :vigyor:
Köszi, úgy vagyok vele, hogy ha én szenvedtem, legalább más szórakozzon jól. XD A filmből amúgy is szinte teljes mértékben hiányzott a humor, pedig talán még az mentett volna rajta valamit.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nna, Gyűrűk Ura félretéve, most másért fogtok megégetni.
Nem, igazából nem láttam rossz filmet manapság. Csak éppen ide passzol az, amivel az IMDB-n találkoztam.

Nézegetem az új animációs filmek listáját, és fogom a fejem, miket találok. Kezdjük az elejéről.

Angry Birds (2015): WTH?! Oké, poén a játék, bár annyira nem kötött le, mint hittem, hogy fog. Reméltem, hogy csak én értem félre, és ez nem a játék alapján készül, csak valami nagyon csúnya áthallás az egész... de nem. Van tréler is.
Toy Story 4 (2015): Aha. Toy Story. Az a jó abban, hogyha az ember játékokról készít filmet, hogy igazából ezer folytatása lehet, csak vigyáznia kell arra, hogy a játékai jó állapotban maradjanak a következő részig. Köszönöm, Disney, hogy megerőszakoljátok a gyerekkorom.
Pinocchio (2014): Igazából érdekelne, hogy az emberek egyáltalán ismerik-e az eredeti művet. Én még nagyon kis koromban elkezdtem olvasni, de valahol a pénz-fánál megálltam. Egy valamire viszont tisztán emlékszem a mai napig, ahogy Geppetto mondja fafejű fiának: "Nem a ruha teszi az embert, hanem a tiszta ruha!" Hát, ebben a darkos feldolgozásban kíváncsi vagyok, mi marad meg. Komolyan, szinte látom, hogy milyen horrorisztikus szörnyűségek történnek... szúrágta lábak, törékeny testrészek... Carlo Collodi forog a sírjában.
The Little Prince (2014): Az a kis herceg. Magyarázza meg nekem valaki, hogy ezen mit lehet animálni? A könyv háromszor elfér a zsebemben, és különben sem cselekményes, a lényege a mondanivalója... Mondjuk a lámpagyújtogató bolygóját megnézném, de most őszintén, ebből mit lehet vászonra vinni?
The Hero of Color City (2013): Dícséretes, ha vannak feltörekvő animáció studiók a két nagy óriás (Disney/Pixar és DreamWorks Animation) mellett... kivéve, ha ilyen blőd ötlettel álnak elő. Zsírkréták a főszereplők. Nem vagyok ellene az antropomorfizmusnak, de ez milyen már?! Ettől eskü még az én hat éves képzelgéseim is (a szőnyeg mintái titkos ajtót nyitnak) is értelmesebbnek tűnnek, de reméljük, hogy nincs igazam.
The Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun (2013): Komolyan, a Tintin kalandjai cö animációs film alig, hogy megjelent, de már Peter Jackson át is akarja venni a stafétabotot Spielbergtől. Meglátjuk, mit kezd vele. Amúgy ezt a Tintin-filmet meg kéne nézni, állítólag Sebastian Roché is kapott szerepet (nem túlságosan híres, ez csak nekem fontos, mert ő Balthazar az SPN-ben, meg különben is angol. Mint a stáb java).
The Smurfs 2 (2013): Gyermekkorunk megerőszakolása folytatódik. A belga kékek visszatérnek! Ugh. Hát, no further comment.
Pixels (2013): Nem, ezt kifejezetten nem lehúzni akarom. Ha olyan lesz, mint amire számítok (és mint a neve azt sugallja), akkor lehet beülök rá párszor a moziba.
Yogi Bear 2 (2013): Hát... izé. Egyrészt, úgy hallottam, hogy már az első rész is siralmas volt, másrészt találjanak már ki jobbat. Sok producer/rendező/forgatókönyvíró nem fér a nagyok vályújához, csak mert azok ilyen sz@rt akarnak kiadni. És különben is, harmadrész, szálljanak már le a gyerekkorunkról, oké?!
Popeye (2013): Ez van olyan régi, hogy szemet tudjak hunyni fölötte, bár kissé tényleg még a bögyömben van. Nem tudom mondjuk, hogy milyen sztorit akarnak építeni rá, igazából az eredetinek sincs sok. Tán még kevesebb is, mint a Tom & Jerry-nek. Inkább csak az bosszant benne, hogy ilyen régi dolgokhoz nyúlnak, ahelyett, hogy valami újjal próbálkoznának.
Oz Wars (2013): Oké... ez... ez viszont tényleg durva. Elmékeztek az eredetire? Szépia/feketefehér kezdés, vörös lakkcipők, sárgaköves út, Smaragdváros, gyönyörű, szívmelengető színek... Felejtsétek el. NINCS olyan, hogy szép, meg jó, meg ilyenek, manapság mindent darkosítani kell, hogy el lehessen adni. A hófehérkével nincs bajom, mert egyrészt olvastam a Vaják első kötetét, meg Neil Gaiman egyik novelláját (ami szintén hasonló kaliberű), és egyébként is, Andersenék mindenféle válogatott horrorból írtak gyerekmesét (ez tény, ők voltak koruk Disney studiója). De EZ. Ez sok.
The Annoying Orange (2012 TV Series): Sírni fogok. Idáig süllyedt volna az animáció/filmkészítés? Választhattak volna valami értelmesebb jútyúk műsort is.
Untitled Lemony Snicket Sequel (2012): Csak futólag annyit említenék meg, hogy erre a részre körülbelül annyit vártunk már, mint a Half-Life 3-ra...
Tangled Ever After (2012 Short Film): Úristen, kellett ez nekünk?!
Tarzan (2012): Ismerjük, a bőrök, és azok húzása...
Jégkorszak 4 - Vándorló kontinens (2012): Jégkorszak 5: Homo Sapiens, Jégkorszak 6: Végig az Eufráteszen, Jégkorszak 7: Bazi nagy görög lagzi, Jégkorszak 8: Nero's burning Rome... oh, wait...
Dorothy of Oz (2012): Csak mert egy adaptáció nem elég az elkövetkező két évre. Ez legalább kevésbé darkos. Meg különben is, visszatérős.

Ne nagyon tévesszen meg senkit ez a felhozatal, ezt nagyjából 300 filmből emeltem ki. Hál istennek sokkal több tűnik ígéretesnek, kár, hogy a nagyobb studiók el fogják őket nyomni. Bízzunk az ellenkezőjében.
Köszönöm, hogy ezt kiadhattam magamból. :wink:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem te Andersenék helyett a Grimm testvérekre célzol. Hans Christian Andersen egy személy volt, a Grimm tesók voltak ketten, akik minden horrorból mesét írtak.

Másrészt, asszem ezek közül én egyet sem fogok megnézni. Brrrrrrrrrr! Előre borsódzik a hátam, hogy ilyen szarokkal tömik a gyerekeket. Én gyerekkoromban még volt Esti mese, meg felolvasott mese. Most van a DVD, meg a mozi, meg a számítógép rossz esetben. Az tuti, gyerekem lenne, egyik ilyenre se vinném el, inkább nézetnék vele klasszikus Disney-t, meg Magyar Népmeséket.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Pinokkió azért sok helyen elég darkos volt eredetileg is, legalábbis amit olvastam róla. (Bár az eredetit nem olvastam, és nem is biztos, hogy akarom ilyen ajánló után...)

Az Oz-os filmek leginkább akkor érdekelnének, ha az eredeti könyvsorozat alapján készültek volna, majd utána kell néznem, hogy valamelyik megfelel-e ennek a követelménynek.
Ezt szigorúan azoknak, akik nem félnek a lerombolt gyerekkortól XD

Annoying Orange: LOL! XD Mondjuk én pár kezdő videója után nem nagyon követtem, de ennek apropójából majd belenézek az újabbakba, hogy annyira poénak-e, mint az elsők. :D

A Tangled meg csak egy rövidfilm, az nem tudom, miért zavar. :P Nekem a film is nagyon tetszett, ennél már csak akkor lehetett volna jobb, ha a zenei részre is jobban odapakolják magukat.

Toy Story: Szerintem a 3. tök jó volt, nem csak filmnek, befejezésnek is. Nem értem, miért muszáj addig húzni, míg végleg kifullad a dolog. :S

A Kis herceg meg lehetne jó, reménykedjünk, hogy nem esik áldozatául az eredeti a mai kor kommersz filmkészítési szokásainak. Bár nem tudom kik készítik. Ha amcsik, akkor lehet érte aggódni. :S

Én is láttam amúgy egy listát pár ígéretes animációs filmről ami a közeljövőben jön ki, csak az nem ebbe a topikba tartozik. :)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Andro írta:Szerintem te Andersenék helyett a Grimm testvérekre célzol. Hans Christian Andersen egy személy volt, a Grimm tesók voltak ketten, akik minden horrorból mesét írtak.
Óóó bakker, de ciki, igazad van! :o Tegnap már nagyon éjjel volt nekem az irodalomtörténti személyekhez. XD
Andro írta: Én gyerekkoromban még volt Esti mese, meg felolvasott mese. Most van a DVD, meg a mozi, meg a számítógép rossz esetben.
Szerintem elsősorban nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy a fiatalabbak kevesebbet olvasnak. Az olvasás nagyon komoly mértékben segíti többek közt a fantázia kialakulását. De ha az elképzelt királyságok bemutatását megcsinálják az ember agya helyett...
Az a másik, sajnálom szegény gyerekeket, hogy mi minden szemeten kell felnőniük. Biztos fel lehet nőni ezeken is normálisan, okos embernek, de a hülyék mindig hangosabbak, és sajna egyre többen vannak.

Huh, elragadtattam magam...
A mordályos nyul írta:A Pinokkió azért sok helyen elég darkos volt eredetileg is, legalábbis amit olvastam róla. (Bár az eredetit nem olvastam, és nem is biztos, hogy akarom ilyen ajánló után...)
Annyira darkos, mint a legtöbb feldolgozás. A könyv engem inkább idegesített. Főleg az a rész, ahol abbahagytam. Oké, jó fej volt végre Pinocchio, hogy nem szekálta folyamatosan Geppetto-t, meg próbált neki segíteni a pénzfával... de kics voltam, és csak fogtam a fejem, hogy úúúristen, ennek hogy dőlhetett be?! Ezért van az, hogy a teljes vidámparkos/szamaras rész nekem teljesen kiesett.
A darkosságot én úgy értettem, mint mondjuk egy Tim Burton film. És itt most nem Ollókezű Edwardra kell elsősorban gondolni.
A mordályos nyul írta: A Tangled meg csak egy rövidfilm, az nem tudom, miért zavar. :P Nekem a film is nagyon tetszett, ennél már csak akkor lehetett volna jobb, ha a zenei részre is jobban odapakolják magukat.
Rövidfilm? Ez nekem elkerülte a figyelmem. A film maga... hát... végülis tetszett, lehetett volna kevésbé klisés... meg oké, hogy gyerekfilm, de pár csepp vér beleférhetett volna. (Amikor a hogyishívják férfi főhőst leszúrják... nem mondom, hogy fordult volna ki a bele, de pár jelzés értékű vércsepp nem lett volna rossz. Ennyire nem kell aggódni a gyermeki lelkivilágért, sokkal durvábbakat is kibírnak.) A banya viszont vitte a prímet. Ő volt a nagy kedvenc. Ránéztem, és GLaDOS volt az első, aki az eszembe jutott. XD
A mordályos nyul írta: Én is láttam amúgy egy listát pár ígéretes animációs filmről ami a közeljövőben jön ki, csak az nem ebbe a topikba tartozik. :)
Hál' istennek! :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sárkánybaby: Inkább azzal van gond, hogy a mai fiatal, huszonéves szülők is az ilyen baromságokon nőttek már fel, amiknek nincs mondanivalójuk, nincsenek benne értékek, és a grafika is ronda. A gyerekek, főleg kiskorban igénylik a szép grafikájú meséket, rajzfilmeket. Nekem, meg tesóimnak - öcsém 20, húgom 17 éves - anyum mindig kiszelektálta, kiválogatta, mi az, ami nekünk való. Így mi a klasszikus magyar meséken - pl. Vuk, Frakk, Legkisebb ugrifüles, Magyar Népmesék, Mézga család, stb. -, meg a klasszikus, régi Disney-n, és hasonlókon (Hupikék törpikék, Alvin és a mókusok, Kisvakond, stb.) nőttünk fel. Meg az esti mesén, amit vagy tévében néztünk, vagy anyum olvasott fel nekünk.

Oké, persze, láttuk a Toy Story-t, meg is volt VHS-en, mint az első, teljesen számítógépes CGI grafikával készült egészestés mesefilm, és imádtuk. De mivel mi a szép grafikájú, értelmes meséken nőttünk fel, nem volt akkora igényünk az ilyesmikre. Érdekességnek elment, szerettük is, mert új volt, érdekes, és izgalmas. De én maradok a hagyományosnál. Az szebb.

a mordályos nyúl: Hány Oz-könyv van? Én kb. kettőről tudok. A Gonosz Nyugati Boszorkány élete és kora és Az Óz a nagy varázsló.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A szép grafika teljesen relatív. Nem mondom, hogy nincs igazad, de én, aki már rajzfilm animátor akar lenni a tojáshéj óta, értékeltem minden animációt. A nevelésen is nagyon sok múlik, nem csak a "mit hagyok, mint nézzen a gyerek" dolgon. De ez már off, szal én itt abba is hagyom. :)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SB, te nagyon unatkozhattál. XD Előkapod a még meg sem jelent filmeket, hogy már lehúzd őket, és közben 1-2-t még "be is néztél". XD
Sárkánybaby írta:Angry Birds (2015): WTH?! Oké, poén a játék, bár annyira nem kötött le, mint hittem, hogy fog. Reméltem, hogy csak én értem félre, és ez nem a játék alapján készül, csak valami nagyon csúnya áthallás az egész... de nem. Van tréler is.
Ez kérlek tutira kamu, ez a Rooster Teeth olyasmi csapat lehet, mint a College Humor, akik többek közt paródia trailereket gyártanak. Tudok adni Gumimacikat is. :-P De egyébként még ha igaz is lenne: ilyen megvalósítással simán beülnék rá a moziba. XD Túljátszott szerepek, plüssmadarak, erőltetett komolyan vevés = pure win. XD (És akarom látni azt is, ahogy a macis trailerben a céges Igthorn megissza a gumibogyószörpöt, aztán ölre megy a medvével. XDDD)
Sárkánybaby írta:Toy Story 4 (2015): Aha. Toy Story. Az a jó abban, hogyha az ember játékokról készít filmet, hogy igazából ezer folytatása lehet, csak vigyáznia kell arra, hogy a játékai jó állapotban maradjanak a következő részig. Köszönöm, Disney, hogy megerőszakoljátok a gyerekkorom.
Azért ez egy olyan sorozat volt, amiből három is készült, és ráadásul mindegyik egy fokkal jobb lett, mint az előző film, szóval annyira nem húznám le látatlanban. Az más kérdés, hogy a hármast tényleg olyan szépen befejezték, szóval a sztori miatt aggódom. (Bár a Shrek 4-et is mindenki temette, és ahhoz képest tök jó lett. :))
Sárkánybaby írta:The Smurfs 2 (2013): Gyermekkorunk megerőszakolása folytatódik. A belga kékek visszatérnek! Ugh. Hát, no further comment.
Talán ez az egyetlen, amit tényleg nem kéne, már az első film is csak a cím miatt lett sikeres, meg azért, mert az előzetes reklámokhoz és trailerekhez képest mégsem lett annyira szar, mint mindenki várta. De folytatni tényleg nem kéne, elsőre is épp eléggé fájt.
Sárkánybaby írta:Popeye (2013): Ez van olyan régi, hogy szemet tudjak hunyni fölötte, bár kissé tényleg még a bögyömben van. Nem tudom mondjuk, hogy milyen sztorit akarnak építeni rá, igazából az eredetinek sincs sok. Tán még kevesebb is, mint a Tom & Jerry-nek. Inkább csak az bosszant benne, hogy ilyen régi dolgokhoz nyúlnak, ahelyett, hogy valami újjal próbálkoznának.
Ebből amúgy van egy előszereplős film, még 1980-ból, ahol Robin Williams játssza Popeye-t. :D Az megvolt már? XD
Sárkánybaby írta:Jégkorszak 4 - Vándorló kontinens (2012): Jégkorszak 5: Homo Sapiens, Jégkorszak 6: Végig az Eufráteszen, Jégkorszak 7: Bazi nagy görög lagzi, Jégkorszak 8: Nero's burning Rome... oh, wait...
De-de-de, a nyolcadik részt igenis csinálják meg! :D Fú, mekkora lenne! XDDDDDDDDDDD (Amúgy meg ez az a film, aminek már a második része sem volt akkora nagy szám, sőt, belegondolva annyira a legelső sem, azóta meg csak jönnek az egyre hülyébb folytatásai. XD)

A többihez annyira nem szólnék hozzá, mert vagy nem ismerem őket, vagy megvárom, hogy milyenek lesznek. A mese-átiratoknál nem zavar, hogy darkosítanak, egyrészt, mert ahogy te is mondod, a legtöbb Grimm mese pl. alapból egy horrorban és szexben bővelkedő történet átdolgozása mesévé, másrészt meg a "normál" verziót már millió és egyszer feldolgozták az elmúlt 50 évben, szóval ezzel szerintem pont újítani akarnak. Egyébként meg ez nem csak mai trend, pl. pont az Oz-ból van egy elég régi film, ami majdnem horror kategória. (Sajnos a címére nem emlékszem, de előkereshetem majd, az effektek alapján kb. akkori lehet, mint a Végtelen történet, szóval tuti nem egy mai darab, és ahhoz képest kb. 180 fokos fordulat a musicalhez képest.) Mondjuk pont az Oz-zal úgy vagyok, hogy engem meg ezért fogtok megkövezni, de a musical valahogy sosem fogott meg, túl szirupos és amcsi volt nekem, ugyanis hamarabb láttam az animét, ami sokkal hűebb maradt az eredeti regénysorozathoz, kezdve onnan, hogy ami a film teljes hossza, az eredetileg csak a történet "első szezonja", illetve azzal, hogy a filmmel ellentétben itt Oz földje nem csak egy lázálom eredménye, hanem nagyon is létezik. Nem tudom persze, hogy a japánok mennyit tettek hozzá a könyvhöz, de az amcsi filmből mindössze annyi derült ki, hogy "jajj, de jót álmodtam", míg a rajzfilmben kb. egy mini-Középfölde rajzolódott ki, térkép volt Oz földjéről, hogy mi van a nyugati, déli, stb részeken, meg ilyenek, sokkal nagyobb élmény. :) (Bazz, de megérné leszedni...) Amúgy ezek az Oz könyvek így a sztorijukat olvasva az anime kb. az első hármat dolgozta fel, persze ahogy a manga adaptációknál szokták, itt sem fejezték be rendesen a sorozatot. Yay, YouTube-on fenn van az openingje! XDDD

Edit: Megkerestem a fentebb ígért darkos amcsi folytatást 1985-ből. XD
Pont 5 perce néztem meg én is, és nagyon jólesett, hogy rúgtak egyet ebbe a szirupfürdőbe. :twisted:
Andro írta:Inkább azzal van gond, hogy a mai fiatal, huszonéves szülők is az ilyen baromságokon nőttek már fel, amiknek nincs mondanivalójuk, nincsenek benne értékek, és a grafika is ronda.
Akkor eléggé egy kő alatt élhettek, mert én még szülő nem vagyok ugyan, de 25 igen, és ha visszagondolok a gyerekkoromra, nekem még a klasszikus Disney, a Hupikék Törpikék, a Magyar népmesék, és hasonlók ugranak be egyből, meg egyéb szép, kézzel rajzolt rajfilmek. Bár megjegyzem, nekem semmi bajom a 3D-vel, csak jó legyen. XD Ott volt pl. az Őrzők legendája, ami tavaly vagy előtte jött ki, és azt leszámítva, hogy számítógéppel van animálva az egész, szerintem az pont egy olyan mese volt, ami ideális a gyerekeknek, semmi undorító poén, vagy amcsi debilség, "csak" egy szép kalandfilm, mint anno volt a Végtelen történet, vagy akár a musical Oz.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Ez kérlek tutira kamu, ez a Rooster Teeth olyasmi csapat lehet, mint a College Humor, akik többek közt paródia trailereket gyártanak.
Köhm. Szerinted nem nézek utána egy ilyen hülyeségnek? Szerintem van már trailer egy 2015-ös filmhez? Bakker, ahhoz sincs, ami jövőre lesz, nem hogy olyanhoz, ami három év múlva! A tréler készítői annyira átadták az én véleményem is, hogy linkelnem kellett. Kár, hogy nem ismerted föl ezt a virtiolos cinizmust.
Titkos írta: Azért ez egy olyan sorozat volt, amiből három is készült, és ráadásul mindegyik egy fokkal jobb lett, mint az előző film, szóval annyira nem húznám le látatlanban. Az más kérdés, hogy a hármast tényleg olyan szépen befejezték, szóval a sztori miatt aggódom. (Bár a Shrek 4-et is mindenki temette, és ahhoz képest tök jó lett. :))
Oké, de most vedd figyelembe azt, hogy játékokról van szó. Ha egy kicsit keresek, otthon is találok 50-60-70 éves, vagy idősebb játékokat. A Pixar addig akarja húzni a dolgot, amikor Andy ükunokái is még játszani fognak Woody-val? (Tudom, tudom, nincs már Andy, képletesen szólok.) Tudod, szokták mondani, hogy a csúcson kell abbahagyni.
Titkos írta: Ebből amúgy van egy előszereplős film, még 1980-ból, ahol Robin Williams játssza Popeye-t. :D Az megvolt már? XD
Még nem. Mondom a Popeye-nél nálam csak a történet sántít. Persze sokkal kevesebből is hoztak ki sztorit, de valahogy a készség arra, hogy az ember valami jót kitaláljon dugóhúzóban közelít a grafikon alja felé. Manapság nem a történet, hanem a látvány kapja a hangsúlyt. Szerinem jogos, hogy aggódok.
Titkos írta: De-de-de, a nyolcadik részt igenis csinálják meg! :D Fú, mekkora lenne! XDDDDDDDDDDD (Amúgy meg ez az a film, aminek már a második része sem volt akkora nagy szám, sőt, belegondolva annyira a legelső sem, azóta meg csak jönnek az egyre hülyébb folytatásai. XD)
Igen! Ezaz! Már a második sem volt valami nagy kaland, és ezek után van merszük folytatni. Ezt nem értem. Olyan, mint egy süllyedő hajót fúróval javítani. Mert ha még lett is volna sikeres folytatás, akkor azt mondanám, hajrá. De ez csak lefelé ment!
Titkos írta: A többihez annyira nem szólnék hozzá, mert vagy nem ismerem őket, vagy megvárom, hogy milyenek lesznek. A mese-átiratoknál nem zavar, hogy darkosítanak, egyrészt, mert ahogy te is mondod, a legtöbb Grimm mese pl. alapból egy horrorban és szexben bővelkedő történet átdolgozása mesévé, másrészt meg a "normál" verziót már millió és egyszer feldolgozták az elmúlt 50 évben, szóval ezzel szerintem pont újítani akarnak.
A fentebb említett problémát hoznám megint elő. Elismerem, nem fogalmaztam tisztán az előző kommentemben (lehet, hogy csak hozzágondoltam dolgokat, de mit vársz éjszaka...?). A darkosítással túl sok bajom nincs. De már előre látom mi lesz belőle. Egy full-látványos, full-akicódús, kevés történetű farokméregetés, hogy igenis mi jobb CGI-t csinálunk, mint az X studió. Ne legyen igazam. De annyire efelé konvergál... nagyjából minden, hogy a maradék animációba vetett hitem is kezd semmivé foszlani.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos írta: Akkor eléggé egy kő alatt élhettek, mert én még szülő nem vagyok ugyan, de 25 igen, és ha visszagondolok a gyerekkoromra, nekem még a klasszikus Disney, a Hupikék Törpikék, a Magyar népmesék, és hasonlók ugranak be egyből, meg egyéb szép, kézzel rajzolt rajfilmek. Bár megjegyzem, nekem semmi bajom a 3D-vel, csak jó legyen. XD Ott volt pl. az Őrzők legendája, ami tavaly vagy előtte jött ki, és azt leszámítva, hogy számítógéppel van animálva az egész, szerintem az pont egy olyan mese volt, ami ideális a gyerekeknek, semmi undorító poén, vagy amcsi debilség, "csak" egy szép kalandfilm, mint anno volt a Végtelen történet, vagy akár a musical Oz.
Akkor úgy fogalmaznék, hogy a legtöbb mai huszonéves szülő. Igen, vannak szép CGI-rajzfilmek, amiket érdemes megnézni. De ha megnézed, a legtöbben vagy rondák a szereplők, vagy értelmetlen a sztori, vagy mindkettő. Az Őrzők legendáját meg tervezem megnézni, mert sokan mondták, hogy kiváló.

A 3D-vel nekem sincs bajom, ahogy neked sem. Én véleményem is az, hogy szép legyen, lehessen tudni pl. hogy az állatok közül melyik milyen fajta, és legyen egy kedves, aranyos, érthető története, amit a gyerek is megért. Nem mindig kell a laza, menő szöveg sem, a gyerekek nem abból fognak tanulni, max marhaságot. Egy kisgyereknek az alapvető értékekre van szüksége, csak sajna ezt a filmesek gyakran elfelejtik.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Andro írta:és legyen egy kedves, aranyos, érthető története, amit a gyerek is megért.
*sóhaj*
Kicsit megdöbbent a tudat, hogy te, aki animézel, és aki hozzászokhatott volna már, az animációs filmeket gyerekmesévé degradálod. Ezzel nem a meséket akarom megsérteni, hanem sanjálatomat fejezem ki, hogy az emberek még mindig nem tudják különválasztani a mese-rajzfilm-animációs film szentháromságot. Az emberek még mindig nem történet szerint választják szét a korosztályt, hanem a film készítési módja szerint. This is why we can't have nice things.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Köhm. Szerinted nem nézek utána egy ilyen hülyeségnek? Szerintem van már trailer egy 2015-ös filmhez? Bakker, ahhoz sincs, ami jövőre lesz, nem hogy olyanhoz, ami három év múlva! A tréler készítői annyira átadták az én véleményem is, hogy linkelnem kellett. Kár, hogy nem ismerted föl ezt a virtiolos cinizmust.
Jó, csak az előző postodból tényleg totál úgy lehetett érteni, hogy: "Azt hittem, ez csak kamu, de nem, mert trailerrel tudom bizonyítani, hogy létezik! *link*" XD Csak a trailer nem azt bizonyította, hanem hogy a fanok ma már milyen találékonyak tudnak lenni... XD Amúgy a játéknak mi a sztorija? Én kb. arról is annyit tudok, hogy madarakra kell benne lövöldözni, szóval így tényleg érdekes lesz a film, már várom a Pac-man, meg a Tetris filmet ennyi erővel. XD (Asszem szintén mindkettőből van már fan-trailer. XD) Na persze az ultimate játékból készült film még várat magára, kíváncsi vagyok, hogy valaki bevállalja -e. XDDD
Sárkánybaby írta:Oké, de most vedd figyelembe azt, hogy játékokról van szó. Ha egy kicsit keresek, otthon is találok 50-60-70 éves, vagy idősebb játékokat. A Pixar addig akarja húzni a dolgot, amikor Andy ükunokái is még játszani fognak Woody-val? (Tudom, tudom, nincs már Andy, képletesen szólok.) Tudod, szokták mondani, hogy a csúcson kell abbahagyni.
De most egy animációs filmnél mindegy, hogy játékok, ott kb. nem telik az idő, vagy nagyon ritkán. Szóval a Verdákból sem rozsdál be soha McQueen, a Shrekben lehet, hogy már gyerekeik vannak, de ők attól még nem lesznek nagyszülő-korúak, stb. Ergo minden animációs filmet addig húznak, amíg van benne pénz, mert simán megcsinálhatják, hogy a karakterek "örökké élnek". XD
Sárkánybaby írta:Még nem. Mondom a Popeye-nél nálam csak a történet sántít. Persze sokkal kevesebből is hoztak ki sztorit, de valahogy a készség arra, hogy az ember valami jót kitaláljon dugóhúzóban közelít a grafikon alja felé. Manapság nem a történet, hanem a látvány kapja a hangsúlyt. Szerinem jogos, hogy aggódok.
Tőlem aggódhatsz, ha jólesik, de én azért megvárom a filmet, vagy legalább egy trailert. :D Amúgy így évekre előre szerintem azért nem éri meg "felhergelnie" magát az embernek, mert addig még változhatnak a dolgok, sok olyan film van, ami vagy el sem készül végül, vagy évekig tolják, közben kicserélődik a fél stáb is a rendezővel az élen stb-stb. Aztán így lehetséges, hogy egy kezdetben semmilyennek tűnő filmet tök jól "kigyúrnak" a végére a készítők, és persze a fordítottja is. (Én most a Gyerekjáték remake-et várom, kb. 2007 óta minden évben azt mondják, hogy "jövőre".)
Sárkánybaby írta:Igen! Ezaz! Már a második sem volt valami nagy kaland, és ezek után van merszük folytatni. Ezt nem értem. Olyan, mint egy süllyedő hajót fúróval javítani. Mert ha még lett is volna sikeres folytatás, akkor azt mondanám, hajrá. De ez csak lefelé ment!
Persze az egy dolog, hogy mi ezt gondoljuk, az meg egy másik, hogy hányan nézték meg csak azért a filmet, mert "jajj, a lajhár tök cuki benne!" vagy "a Motkány win!", ha pedig a készítőknek pénzügyileg megéri, nyilván rogyásig nyomják belőle a folytatásokat. (Na látod, visszautalva a Toy Story-ra: ezek nem játékok, sőt, olyan élőlények, amiknek elvileg már ki kellett volna halnia, ehhez képest a harmadik részben is olyan hülyeségek voltak, hogy összefutnak a dinoszauruszokkal, meg hasonlók. OK, nem láttam, nem tudom, hogy ezt hogyan hozták össze történetileg, de ezt csak arra mondom, hogy tök mindegy, kik a szereplők, ha van benne pénz, folytatni fogják, legyen a sztori akármilyen erőltetett is.) Egyébként a Hupikék borzadály adatai augusztus végéről, amikor még elindult nálunk a film:

imdb: 4,8
rottentomatoes: 22 %

Büdzsé: 110 millió dollár
Eddigi amerikai bevétel: 126 millió dollár
Eddigi összbevétel: 382 millió dollár

Erre most mit mondjak? Tudják, hogy szar, mégis megnézik! A készítők helyében én is csinálnám a folytatást, nagyon megéri!
Sárkánybaby írta:A fentebb említett problémát hoznám megint elő. Elismerem, nem fogalmaztam tisztán az előző kommentemben (lehet, hogy csak hozzágondoltam dolgokat, de mit vársz éjszaka...?). A darkosítással túl sok bajom nincs. De már előre látom mi lesz belőle. Egy full-látványos, full-akicódús, kevés történetű farokméregetés, hogy igenis mi jobb CGI-t csinálunk, mint az X studió. Ne legyen igazam. De annyire efelé konvergál... nagyjából minden, hogy a maradék animációba vetett hitem is kezd semmivé foszlani.
Meglátjuk majd, de amúgy vannak tök jó filmek, amik látványilag is ütnek, pedig alig volt bennük CGI, pl. az Eredetet láttad már? A másik, hogy pusztán látványilággal/hangulattal is tök jó filmeket lehet szerintem csinálni, pl. nekem bejött az Avatar, még ha a nézők egyik fele fikázza is. :dirr: (De tényleg SB, most akkor legyen benne jó animáció, de szolgálja ki a történetet? Vagy mit szeretnél?)
Andro írta:Akkor úgy fogalmaznék, hogy a legtöbb mai huszonéves szülő. Igen, vannak szép CGI-rajzfilmek, amiket érdemes megnézni. De ha megnézed, a legtöbben vagy rondák a szereplők, vagy értelmetlen a sztori, vagy mindkettő. Az Őrzők legendáját meg tervezem megnézni, mert sokan mondták, hogy kiváló.
A "ronda" azért relatív fogalom, pl. szerintem egy Shrekben, vagy Toy Story 2-3-ban (az 1 azért ebből a szempontból még tényleg gáz volt XD) voltak eddig a legélethűbb számítógéppel animált emberi szereplők, amiket láttam. Persze egy CGI rajzfilmnek nyilván alapból más már a feelingje is, mint egy kézzel rajzoltnak, de szerintem nem is feltétlenül szükséges ugyanazt a hangulatot hoznia. Inkább fele-fele arányban kéne lennie kézzel rajzolt, és CGI rajzfilmeknek, mert azt pl. én is sajnálom, hogy a Disney azóta sem tudott olyan jó kézzel rajzolt rajzfilmeket összedobni, mint amiket a 90-es években évente kihoztak.
Andro írta:A 3D-vel nekem sincs bajom, ahogy neked sem. Én véleményem is az, hogy szép legyen, lehessen tudni pl. hogy az állatok közül melyik milyen fajta, és legyen egy kedves, aranyos, érthető története, amit a gyerek is megért. Nem mindig kell a laza, menő szöveg sem, a gyerekek nem abból fognak tanulni, max marhaságot. Egy kisgyereknek az alapvető értékekre van szüksége, csak sajna ezt a filmesek gyakran elfelejtik.
Nem elfelejtik, inkább direkt csinálják őket ilyenre. Manapság már elvárás, hogy ha egy rajzfilm CGI, akkor azért a felnőtteknek is legyenek benne elrejtett poénok/utalások, amiket a gyerek nem biztos, hogy megért, de legalább apu és anyu jót röhög rajta. XD Szóval nem feltétlenül abban a szellemben készítik ma már az egész estés családi mozikat, mint mondjuk 1950-ben a Disney. (Be is b*szna, ha lenyomnák ugyanazt a hercegnő-sztorit hatszázadjára a torkomon, mint amiket évtizedek óta csinálnak. XD Nem véletlen, hogy a Shrek olyan sikeres lett, pont ezeket parodizálta ki, amikkel már mindenkinek tele volt a töke. XD De amúgy poén, emlékszem pont a Shreknél volt úgy sok szülő, hogy "el merjen én erre vinni a gyerekemet?" XD) De egyébként ha szétnézel, minden évben jönnek ki "normális" rajzfilmekkel is, pl. a Rio vagy az Aranyhaj szerint pont olyanok voltak, amikre kisgyerekkel is simán be lehet ülni, nem a szlengszótára fog bővülni belőle, és a történet is normális és logikus. (Bár engem a rosszabb darabokban sem az zavar, hogy "nehezen érthető" a történet, inkább, hogy valami iszonyatosan debil, ilyen volt pl a Disney-féle Vadkaland, ami álmaimban se' jöjjön elő újra, azt tényleg semmilyen korosztálynak nem ajánlom. XD)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sárkánybaby: Én külön tudom választani. Köszi, igen animézek, de tudom mi a mese, a rajzfilm, és az animációs film közötti különbség.

Titkos: A Shrek azoknak érthető igazán, akik ismerik a klasszikus meséket is. És igen, mindig jön ki pár értelmes mesefilm is, de a többsége sajnos szemét. Főleg a maiak közül.

Na, OFF vége.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Én kb. arról is annyit tudok, hogy madarakra kell benne lövöldözni,
Ami téves, mert a ződ malacok ellopják a madarak tojásait, és ezért a madarak lerohanják cöfiéket. Ennyi. Két változatosság van benne: a pályák bonyolultsága, meg a használható madarak.
Titkos írta: De most egy animációs filmnél mindegy, hogy játékok, ott kb. nem telik az idő, vagy nagyon ritkán. Szóval a Verdákból sem rozsdál be soha McQueen, a Shrekben lehet, hogy már gyerekeik vannak, de ők attól még nem lesznek nagyszülő-korúak, stb. Ergo minden animációs filmet addig húznak, amíg van benne pénz, mert simán megcsinálhatják, hogy a karakterek "örökké élnek". XD
Azt én vágom, nem is erről van szó. Nem hiába hívják a folytatást folytatásnak. A második rész az első részhez képest általában kronológiailag később játszódik (kivéve ha nevezett második rész előzmény, bár ezt főleg Lucas játsza nagyon ki). Mindegy az, hogy a két rész megjelenése között eltelik 80 év, a sztoriban is telik az idő. Nem annyi, de telik. Minél több folytatást él meg, annál több idő telik el. A Toy Story erre az egyik legjobb példa: Andy kis taknyos volt, most meg egyetemista. De ha megél a film még pár részt, akkor időben is egyre előrébb haladunk, nem ragadhatunk le, ahogy eddig sem tettük. Egy emberi (vagy ogre) szereplős filmnél lassan gyerkőcök vannak, és ők nőnek... de egy játék esetén ezzel nem kell foglalkozni. Erre mondom én azt, hogy fuh, jó is gyerekjátékokkal filmet csinálni.
Titkos írta: Erre most mit mondjak? Tudják, hogy szar, mégis megnézik! A készítők helyében én is csinálnám a folytatást, nagyon megéri!
Óóó, én sem lennék hülye, én is folytatnám, de itt most nem a pénzről van szó. Ha a pénzről beszélnénk, akkor sokkal nagyobb aljasságokat hoznék szóba, mint pár nagyon gyenge film folytatása.
Titkos írta: (De tényleg SB, most akkor legyen benne jó animáció, de szolgálja ki a történetet? Vagy mit szeretnél?)
Ink. Házi CGI. Csillagos ötös. Egy denveri srácnak, meg az összeverbuvált bandájának sikerült. Nehogy már hálivúdnak ne menjen!
Titkos írta: (az 1 azért ebből a szempontból még tényleg gáz volt XD)
Erről mindig sírva-röhögve jut eszembe a grafika tanárom, aki mesélt nekünk a NURBS görbékről és a subdivision görbékről (előbbi nagyon pontos, de nagyon, nagyon nehezen kezelhető görbéket ad, a másik kevésbé pontos, de jól, könnyen használhatóakat). A Toy Story a NURBS felületek felhasználásával készült, és mikor megjelent a film, az egész stábot vitték a szanatóriumba. XD
Titkos írta: de legalább apu és anyu jót röhög rajta.
Én pedig teljes mellszélességgel támogatom az ilyesmit. Az animáció nem (csak) gyerek műfaj.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:
Titkos írta: (De tényleg SB, most akkor legyen benne jó animáció, de szolgálja ki a történetet? Vagy mit szeretnél?)
Ink. Házi CGI. Csillagos ötös. Egy denveri srácnak, meg az összeverbuvált bandájának sikerült. Nehogy már hálivúdnak ne menjen!
De akkor mi a válaszod? XD Mármint az Inkben mi volt az, amit Hollywood eddig még soha nem csinált? Mert az egy dolog, hogy tök jó volt, pláne fanfilmnek, de most ha hasonlót kell keresnem, kapásból egyszerre ugrik be az Eredet vagy a Mátrix, és biztos van még pár ilyen film (most itt arra gondolok, hogy mesteri mixelése a jó sztorinak és az ütős látványvilágnak), szóval ha jó film is volt, azért nem mondom, hogy az egész filmipart úgy kenterbe verte, hogy ilyet azelőtt még nem láttunk. XD (Ha meg csak a CGI-t nézzük, az tényleg profi volt, de akkor az Avatar is rulez. XD)
Sárkánybaby írta:Erről mindig sírva-röhögve jut eszembe a grafika tanárom, aki mesélt nekünk a NURBS görbékről és a subdivision görbékről (előbbi nagyon pontos, de nagyon, nagyon nehezen kezelhető görbéket ad, a másik kevésbé pontos, de jól, könnyen használhatóakat). A Toy Story a NURBS felületek felhasználásával készült, és mikor megjelent a film, az egész stábot vitték a szanatóriumba. XD
Persze, elsőre ez is szép teljesítmény volt, meg grafikusi szemmel nyilván nagyobb élmény, de én egyszerű nézőként azt vettem észre, hogy a film első öt percéről lemaradtam, és utána egy darabig azon filóztam, hogy "wtf, most mit látok, melyik az ember, és melyik a játék?", mert egyszerűen mindegyik szereplőnek ugyanolyan "műanyaghatása" volt, főleg úgy, hogy addig csak 2D-s rajzfilmeket látott az ember. Aztán a TS 2-re már megcsinálták úgy az embereket, hogy Andy-nek ne legyen tökre olyan műanyagfeje, mint Woody-nak. XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: De akkor mi a válaszod? XD Mármint az Inkben mi volt az, amit Hollywood eddig még soha nem csinált? Mert az egy dolog, hogy tök jó volt, pláne fanfilmnek, de most ha hasonlót kell keresnem, kapásból egyszerre ugrik be az Eredet vagy a Mátrix, és biztos van még pár ilyen film (most itt arra gondolok, hogy mesteri mixelése a jó sztorinak és az ütős látványvilágnak), szóval ha jó film is volt, azért nem mondom, hogy az egész filmipart úgy kenterbe verte, hogy ilyet azelőtt még nem láttunk. XD (Ha meg csak a CGI-t nézzük, az tényleg profi volt, de akkor az Avatar is rulez. XD)
Imádom, amikor kiforgatod a mondanivalóm. XD
Én nem azt mondom, hogy nincsenek jó filmek, meg hogy nem készülnek jó filmek, hanem hogy általában nincsenek jó filmek, meg általában nem készülnek jó filmek. Ez is persze nagyjából az utóbbi 5-7 évre jellemző. (Illetve ami jó is, azt elnyomja a nagyfilmesek mocska.) Persze ez egy olyannak a véleménye, aki belefáradt, és beleunt a romantikus komédiákba, ahol a legnagyobb poénnak a fingós vicc számít. Vagy az akciófilmekbe, amikben hemzsegnek a klisék, és még a tálalás is tré. De a CGI szép, az a lényeg! Az Avatarra animátor-szemmel ültem be, és úgy jó volt. Nem fűztem nagy reményeket hozzá, így csalódni sem csalódtam.
Persze, kell az olyan film, amire az ember azért ül be, mert akciót, meg látványt akar látni, minden más meg le van... de én szeretek úgy kijönni a moziból, hogy azt mondom: "ez igen", és még napokkal később is felidézem a film egyes részeit, hogy milyen dejó volt. Sajna manapság egyre kevessebb ilyen van, ha pedig van is, nem verik nagy dobra, mert minek az nekünk.
De nem csak a filmesek hibája ez, óóó dehogy. Erre van igény. Szép jövő elé nézünk, mondhatom.

Kép
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése