Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igen, a Hulk az mindörökké Mark Ruffalo. :D Hozzá képest én emlékezni sem bírok a 2008-as Hulkra. Szóval csak örömhírnek, egyelőre úgy néz ki, hogy ő játsza majd a Hulkot a 2015-ös Avengersben. :D :D

A Mátrixról, pedig kezd olyan érzésem lenni, hogy majd élőben jót beszélgetünk, főleg SBvel, aki majd kontrázhat : D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké, még nem láttam... de azt hiszem felkészültem arra, hogy a közeljövőben megnézzem az Avatar filmet by M. Night Shyamalan.
Tudom, fájni fog.
Meghogy a forgatókönyv rosszabb, mint az SW ep 1-2-3 együtt.
Meghogy a karakterek lényege veszett el.
És hogy a Parázs szigeti Társulat is jobb volt.
De ezt látnom kell. Még a Korra első szezonja előtt, de tudom, hogy MOST nem menne. XD Nem tudom, hogy viselném a kedvenc karaktereim... új... inkarnációit...

Edit: egyébként kiváncsi vagyok, én melyik fejet fogom vágni.
Edit2: Vágtam minden fejet. XD Vélemény. :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Marha jó képek!!!!!!
Egyébként gratulálok a sorozathoz, nem is mondtad, hogy végignézted. :D Majd kibeszélhetjük a megfelelő topicban, ha igényed van rá. ;)
A filmkritika meg tök jóra sikerült. :D Egyébként a filmből az egyik kedvenc jelenetem a Levegő-templombeli csata a forgótáblákkal, vagy mikkel. Most lehet én láttam régen a sorozatot, de nekem nem rémlenek ilyen eszközök belőle. (Viszont a Korrában vannak! :D ) Bár Titkos még így is bealudt annál a résznél (is) XD

Jah, a másik: akkor a filmet magyar szinkronnal nézted? Mert a sorozat magyar szinkronjában is "iró"-t mondanak, nem "ájró"-t. Hát, no... :drop: (Hm, lehet nekem is meg kellene nézni egyszer angolul is!)
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Az Avatar the Last Airbender sorozatot nagyon imádom, mindenáron meg akartam nézni a filmet, remélve, hogy az is van olyan jó, mint a sorozat. A földidomárok börtönénél nem bírtam tovább nézni annyira nem tetszett... Nagyon rossz film.

És még pár rossz film amit láttam:

300: Nagyon jó videoklip lenne. De az, hogy két órán át lassított felvételben pörögnek, kezdett unalmas lenni. nem is néztem vég.

The Road: Egy teljesen fölösleges film, értelmetlen párbeszédekkel.

És valami polipszörnyes film, aminek nem emlékszem a címére. Egy csaj, a professzora és egy japán tudós, vagy kutató vagy miafene nyomoznak valami megacápa és óriáspolip után, amik egy jégtömbből szabadultak ki. Ez is egy fölösleges film, tele fölösleges jelenetekkel.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Majd kibeszélhetjük a megfelelő topicban, ha igényed van rá. ;)
Van rá igény. XD
A mordályos nyul írta: az egyik kedvenc jelenetem a Levegő-templombeli csata a forgótáblákkal, vagy mikkel. ... (Viszont a Korrában vannak! :D )
Pont akartam mondani, hogy a Korrás-forgótáblákkal szemben a filmes jelenet bimbójában hervadt ötlet.
Kép
Meelo FTW. XD
A mordályos nyul írta: Jah, a másik: akkor a filmet magyar szinkronnal nézted? Mert a sorozat magyar szinkronjában is "iró"-t mondanak, nem "ájró"-t. Hát, no... :drop: (Hm, lehet nekem is meg kellene nézni egyszer angolul is!)
A film amcsi elredetijében is "Iró".
Mikor megnéztük együtt a sorozatból a kalózos részt, még azt mondtam, hogy végülis egész jó a szinkron. Mikor legutóbb belehalgattam... NEEEM. Annyira jó az angol eredeti, hogy NAGYON.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sárkánybaby 2012.08.22. 14:22-kor.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hotaru írta:
300: Nagyon jó videoklip lenne. De az, hogy két órán át lassított felvételben pörögnek, kezdett unalmas lenni. nem is néztem vég.

.
Ebből masszivan fél órát bírtam. Aztán hagytam a fenébe. Annyira vontatott, hogy komolyan, ha lassabb lenne a film, már állna.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hotaru írta: És valami polipszörnyes film, aminek nem emlékszem a címére.

megacápa és óriáspolip
Hogyne emlékeznél a címére? Most mondtad! :knife:
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Ó hogy az volt a címe is... Én csak a szörnyek nevét akartam oda írni... :drop:
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Két testben újra és újra
angol cím: Ginger Snaps Back: The Beginning

Eleinte megfogott a fagyos kanadai erdő hangulata a telepesek korában, de később kiderült, h mennyire melléfogtam ezzel a filmmel... A végéről már ne is beszéljek, ami megpróbálja kijátszani, "na ugye erre végképp nem gondoltatok volna gyerekek kártyát." Hozzáteszem szerintem nagyon szarul.
Röviden: Egy gagyi vérfarkasos film, ehhez még hozzájön egy vörös golyófejű és egy gülűszemű (egyeseknek lehet, h Kawaii, nekem nem az ) fekete bringa. Őket pár pszihó telepes és egy húde menő gyerek vagyok, aztán a végén torkosborzként elpatkolók Indián foszer egészíti ki. (Ja és még ott van a torz kis Jeffry, meg a kemény cuccokat toló indián sámán nagyi! XD )

Nekem nagy csalódás volt a film, így átlag horror kedvelőknek nem ajánlanám, max vérfarkas fanoknak, nekik szerintem majd beveszi a gyomruk! :D

Ennyit erről...legyetek jók.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Erről nekem a Fehér zaj cö borzalom jutott az eszembe, nem tudom, meséltem-e már róla.
Az alapsztori az, hogy anyuci egy autóbalesetben otthagyja apucit és a kicsi fiát egyedül. Apuci ezt nem hajlandó feldolgozni, próbálja keresni anyuci szellemét (a "nem nevelte fel a fiát, ez itt tartja a földön" analógiát követve). Apuci összetalálkozik egy ürgével, aki az adás nélküli tévében (aka hangyák háborúja, innen a cím) csomó összetákolt steampunk cuccal követi a lelkeket. Meg pár egészen gonoszat, akik nevezett ürgét kicsinálják, hagyatékát apuci "örökli". Apuci ezek után megszállottan ered a szellemek nyomába, és csak annyit ér el, hogy anyuci szelleme a még élőkön próbál segíteni.

Van egy ilyen jelenet: csávó 10 centire a tv képrenyőtől mered a képre, mondom húgomnak: "figyeld meg, most fog valaki felbukkanni benne". Egy csaj hirtelen rátenyerel az üvegre, csávó is, húgom is ijedten ugrik hátra, én meg csak mérgelődök: "mit rémüldözöl, megmondtam, hogy ez lesz!"

Apuci, anyuci segítségével (amiről a film végéig nem is tud igazán) embereket ment, és belebotlik ezekbe a gonosz izékbe. Van itt egy középszintű akciójelenet (végülis thriller, nem az akció a főfeladat), apuci összetalálkozik anyucival, aki elmondja, hogy ő igazából nem szellem, mert nincs a földön befejezetlen feladata, mivel a fiát apucival hagyta, ez megnyugtatta. (Itt jegyezném meg, hogy kissrácot már kb a nagynéni-nagybácsi páros nevelte, mert apuci rendesen elhanyagolta.) Szóval apuci a végén a nagy harcban kileheli a lelkét, és a naaaaagy dráma jegyében a temetésen a kocsi rádióján keresztül elbúcsúzik a fiától.

Ez egy annyira antiklimatikus, minden izgalomtól mentes, jellemgyenge, kiszámítható, és unalmas film volt, hogy párját ritkítja.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lázongó ifjúság

Ez a film szép példája annak, milyen, ha egy filmet mocskos módon, kizárólag a könnyű profit reményében tákolnak össze. Fogj egy sikeres ifjúsági regénytrilógiát, turmixold össze a három kötetet egyetlen másfél órás filmmé (itt követték el az első igen nagy hibát, de erről később), dobj még bele pár ismert színészt (elvégre sokan már miattuk beülnek a moziba) és voilá, kész is a sikerfilm! Csak kár, hogy attól még szánalmas lett.

Egy kis történelem, főleg, hogy pár éve magyar nyelven is megjelent a sorozat: az eredeti regénysorozat három könyvből áll, ezek sorban: Lázongó ifjúság, Leláncolt ifjúság, Száműzött ifjúság. Egy kamaszsrác mindennapjairól szólnak, a szerelmi életéről, barátairól, ilyesmi. Nem egy mestermű, ráadásul ahogy halad a sztori, egyre hihetetlenebb dolgokat dob be a szerző, de mindez megbocsátható neki, mert baromira szórakoztató, főleg a párbeszédek terén. Nem mondom, hogy egy Rejtő Jenő az ürge, de aki tőle már olvasott könyveket és emlékszik a helyzetleírásokra/párbeszédekre, az kb. sejtheti, hogy mire célzok. Ugyanilyenek a szereplők, rengeteg főbb és mellékszereplővel találkozunk a sztori során, melyek legtöbbje egészséges mértékben ugyan, de eléggé zakkant, olyan "emberien hülyék". XD A fentiekből kifolyólag történnek aztán poénos helyzetek, idióta félresiklások és röhögős párbeszédek. Oké, térjünk vissza a filmhez, csak gondoltam ezt fontos elmondanom, hogy értsétek, hol bukik el a celluloid verzió.

Szóval az első komoly gond, hogy valamilyen idióta oknál fogva a készítők úgy gondolták, a teljes trilógiát másfél órába sűrítik bele. Ez persze akkor sem sikerült volna, ha megpróbálnak ragaszkodni a könyv sztorijához, de igazából sokszor csak nyomokban tartalmazott "könyvet" a film, kissé olyan volt, mintha mazsoláztak volna a főbb és mellékszálak közül, aztán végül abban egyeztek meg, hogy "hát a csajjal össze kell hozni, ha már az a történet legfőbb gerince, de amúgy a többi szálat dobjuk ki, vagy kockadobással döntsük el, hogy mikor melyiket írjuk bele a filmbe." Komolyan, egy csomó dolog idiótán jön ki, van, amit minimálisra zsugorítottak (így értelme sincs, akkor inkább vették volna ki teljesen) más jeleneteket idiótán túlnyújtottak, illetve lesznek itt "original" jelenetek is, amiket ők "álmodtak bele" a filmbe, ezeknek a jobbik fele még vicces is, de akad köztük keményen facepalmolós jelenet is. (Kedvencem, amikor a srác felhívja a zsarukat, bemondja a pontos helyet és időt, hogy hol fogja feladni magát nekik, mert amúgy körözik, majd amikor odaér, három fánkzabáló/dumáló rendőr áll a park közepén, a gyerek nem csak lazán mászkál a környéken, de még egy autó legurítására a hegyről is van ideje, sőt, amikor a zsaruk erre felfigyelnek, akkor sem veszik üldözőbe, csak állnak tátott szájjal, a gyerek meg simán elfut. Ha rendőr lennék, eskü engem sértene ez a jelenet, megafail volt.)

Aztán a történet sebessége. OK, az első könyvet nem olvastam, így azt pontosan nem tudom, hogy abból hány jelenet maradt ki, de szerintem legalább a fele, tekintve, hogy úgy a film negyvenedik percétől már a második kötet eseményei forognak, sőt, a végére még a harmadikat is beletuszkolták, bár abból már csak valami elcseszett utalásos helyzetkomikumra és egy bűngáz "original" befejezésre futotta, aminek köze nincs a könyvhöz, pláne nem a végéhez. A lényeg, hogy összehasonlítva a kettes-hármas kötetet és a filmet, hihetetlen, hogy ezek mit műveltek. Szereplőket hagytak ki, akik pedig benne maradtak, azok is szánalmasan le lettek egyszerűsítve. Pl. a második kötet egyik legfontosabb szereplőjének (aki nem mellesleg a hármas egyik nagy szarkavarója is lesz) talán ha két jelenete volt összesen a filmben és totál jelentéktelenre sikerült. A befejezés pedig szimplán totális ellentéte a könyvnek, még ha reálisabb is.

A szereplők legtöbbje is hülyén jön ki, a színészek még nem is lennének rosszak, sőt, viszont valami hihetetlen "jellemfejlődésen" estek át sokan, negatív értelemben persze. Példának okáért ott van a srác faterja. A könyvben tipikusan az "idegesítő apa", aki ugyan megtűri maga mellett a fiát (aki eddig az anyjával élt), de nem is teszi könnyebbé az életét és nem egyszer direkt tol ki vele, vagy közösen idegesítik egymást. Ebből semmi nem jött át a filmben, egyszerűen túlzottan normális lett az apja, emiatt semmilyen, érdektelen és unalmas is. Ugyanez igaz lett sok más karakterre is, vagy "félrementek" vagy olyan keveset szerepeltek, hogy hiába lettek jók, nem sokat ér velük a néző. Ja, a főszereplő srácot Michael Cera játssza, akivel amúgy semmi bajom, de már másodjára rakják be olyan szerepbe, ahol egyszerre kellene "elvontnak", ugyanakkor coolnak is lennie, de valahogy az utóbbi mintha sosem jönne össze neki. A Scott Pilgrimben sem hozta a képregényből megismert srácot, inkább tűnt úgy, mintha cosplayelné, vagy ilyesmi és valahogy itt sem jön át, hogy ő lenne a dörzsölt és ravasz Nick Twisp. A Sheenit játszó lány szódával elmegy, végülis nem csúnya, bár ennél szebb színésznőt is választhattak volna egy olyan karakterhez, aki elvileg annyira népszerű, hogy többen is érte hajtanak.

A fent említett dolgokat azonban még talán le is tudnám nyelni, a legnagyobb baj azonban az, hogy sikeresen kinyírták a hangulatot, mivel Bakemonogatari anime stílusban szinte az összes humoros párbeszéd és bizarr helyzet eltűnt, ami a könyv szerves része volt. Oké, párszor sikerült nevetnem, de az a maximum 3-4 jelenet másfél óra alatt elég kevés, ráadásul azoknak a humora is messze elmarad a könyv stílusától. Egyfelől ahogy már fentebb is írtam, Cera messze nem olyan átütő, mint a könyvben, másfelől a rengeteg karakter "kigyomlálása" miatt már eleve egy csomó párbeszéd elveszett (ugye hogyan beszélgetne hősünk egy olyan karakterrel, aki a film szerint nem is létezik?), valamint ezek mellett már csak apróság, de a "szexplicit" (jó, ez béna volt XD) jelenetek is szinte teljesen eltűntek, de legalábbis minimálisra lettek redukálva. A könyv, ha nem is volt egy Amerikai Pite, de néha már közel járt hozzá, főleg a harmadik kötet. Ebből szintén alig érződik valami a mozgóképes változatban.

Az egész film baromi unalmas, kevés benne a poén, "fakóak" a szereplők és úgy egyáltalán, rá sem lehet ismerni, hogy miből készült. (Anno nem ismertem fel a DVD-t, még címmel együtt sem. A poszter annyira nem hozta a lényeget, hogy valami hihetetlen, pedig az még csak a poszter.) Szóval igazából nem több, mint azok a tök átlag tinivígjátékok, amikből minden nyáron jön legalább egy. Csak legalább toilet humor nem volt benne, viszont "cserébe" annyival unalmasabb és átlagosabb is. És mi a legnagyobb poén? Hogy amúgy sikeres volt, egy csomóan azt mondták, hogy bejött nekik, vicces, meg ilyenek és elvileg már a folytatáson gondolkodnak. (Megjegyzem, ennek is úgy lett vége, hogy kb. annyira lehetne folytatni, mint Twilightot a Breaking Dawn után: semennyire, történetileg majdnem képtelenség lenne és nincs is már könyves alapanyag, amit fel lehetne használni.) Ez főleg annak fényében vicces, hogy ennél sokkal jobb adaptációkat is tiportak már sárba piszlicsáré indokokkal. (Khm...Az arany iránytű...khm) Oké, elhiszem, hogy a könyv nélkül elröhögcsél rajta az ember másfél óráig, de ha tudod, hogy mennyi potenciál volt benne, inkább bőgni támad kedved. Egy jobb stábbal, sokkal jobb forgatókönyvvel és mondjuk 1 kötet / 1 film sebességgel egy igazán szórakoztató vígjáték lehetett volna. Nézzetek inkább Amerikai Pitét, ha azt amúgy utáljátok, akkor is jobban jártok vele, csak ezt ne!
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Miközben olvastam a regénykédet, azon járt az eszem, hogy "de hát biztos nem akartak három filmet csinálni, így kénytelenek lettek egybesűríteni a történetet, csak az meg nem sikerült nekik jól", de így, hogy az utolsó fejezetben írtad, hogy terveznek folytatást (lathatóan meglepődtek a sikeren lol...), nem lett volna egyszerűbb jól megcsinálni az első kötetet olyan befejezéssel, amit akár még lehet is folytatni? ^^;
A színésznővel meg nem tudom, mi bajod, szerintem elég szép ahhoz, hogy több srác is ráhajtson. Ilyenkor emlékeztetnélek húgom csoporttársára, aki elvileg tényleg nem tartozik a szép kategóriába, mégis akármelyik srácot be tudja fűzni. Meg pl. Kleopátra, elvileg ő se volt olyan hejdeszép, de bizonyos dolgokhoz nagyon értett...
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Red Dawn (2012)

"Marines don't die. They go to Hell and regroup!"

Hogy ez a film mekkora baromság volt :knife:
Az eredetinek még megvolt a hidegháborús hangulata, némi mondanivalóval kiegészítve. De ez?
Teljesen agyatlan, mindent felrobbantó/szétlövő akciófilm, egy nagy adag pátoszos ámerikái hazafias maszlaggal leöntve. A cselekmény egyszerűen röhejes, ahogy a gimnazista kölykök érvényesülnek a katonákkal szemben, miközben a koreaiak mind síkhülyének vannak beállítva, akik bambán állnak a golyók elé és nem találnak el senkit. Szőke csaj is hozzájuk kerül, két nap múlva már olyan pontosan lő a rakétavetővel, hogy Rambo beájulna tőle :o_O:
Az is poén, hogy végig ecsetelik, mennyire komoly a háborús helyzet, ehhez képest folyton a fentihez hasonló beszólásokat nyomatnak ("This is the real Call of Duty, and it sucks!"), és még csajozni is van idejük. A befejezésen pedig sírva nevettem, olyan sz*r volt - a pátoszos maszlag csúcsa :wwall:

3/10

De végülis egy nagyon debil akciófilmnek elmegy, ha az agyunkat teljesen kikapcsoljuk hozzá :drop:

Előzetes
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

-OJ- írta: "Marines don't die. They go to Hell and regroup!"
Komolyan arra vártam, hogy a punchline respawn lesz. XDD Erről Gergő egyik vidije jutott az eszembe.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

-OJ- írta:ha az agyunkat teljesen kikapcsoljuk hozzá :drop:
Ahogy Szirmai Gergő mondta: azt kómának hívják. :-P
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Ugyan már nem újak, de én még csak most láttam őket: Harry Potter 6-7-8. Iszonyatosak voltak, főleg a 6., meg a 8. vége.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Előzetes
A parancsnok fejbelövős jelenetéig bírtam komolyan venni. XDDDDDDDDD Meg a YouTube kommentek. XD "Hmm, a világ egyik legerősebb hadserege lecsap egy kisvárosra, ahol főként védtelen civilek tartózkodnak? Ennek eléggé Irak szaga van, az amcsik kissé összekeverték a szerepeket." XDDDDDDD Meg: "Ennek a filmnek a világában az amerikai hadsereg, mint olyan, nem létezik és egy maroknyi kamaszra vár a feladat, hogy kiűzze a hatalmas ellenséges sereget az országból." XDD És amikor azt hittem, hogy ennél jobb már nem jöhet: "where was psy and his GANGNAM STYLE?" XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Oppan terror-style! :3 XD (Ha nem unnám magam halálra az ilyen túltesztoszteronozott háborús/akciófilmeken, még a röhögés kedvéért végig is nézném. XD)
Sárkánybaby írta:Komolyan arra vártam, hogy a punchline respawn lesz. XDD
Teeee! XDDDDDDDDDDDD De tényleg, ilyen FPS-es dolgok feldobnák a filmet, pl. beragad a golyó a tárba, aztán: "Franc, pedig azt mondták, hogy az 1.21-es patchben ezt már kijavították!" XDDDDDDD Meg a parancsnok szövege tényleg nagy lenne: "Srácok, lőjétek le ezt a szarzsákot, miattam pedig ne aggódjatok, respawnolok a következő körben!" XDDD Vagy a legelején, amikor a mellettük lévő ház robban szét, az egyik srác mondhatná: "Franc, ennél a résznél mindig belaggolok..." XDDDD Sőt, hogy stratégiai játékot is vigyünk bele, közvetlenül előtte, amikor látják a millió gépet: "Tuti cheatelnek, ennyi Deathbringer-egység legyártásához nem elég öt perc!" XDDDD Jó, abbahagyom, de kösz, hogy megint jó napot csináltatok nekem. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Huncut világ / Cool World

Mindenhol azt lehetett olvasni, hogy ez a film bűnrossz, de mint lelkes "firkák és húsvér emberek egy filmben"-fannak, muszáj volt megnéznem. Maga az alapötlet egyébként szerintem zseniális lett volna (akartak csinálni a Roger nyúl nyomdokain egy hasonló filmet, csak darkosabb/felnőttesebb kiadásban), csak ugye a megvalósítás...

A történet tele van plothole-okkal, kezdve onnantól, hogy kitalálták, hogy a firkák és az emberek világa két külön dimenzió, de ezek között át lehet járni, az viszont az egész film alatt nem derül ki, hogy hogyan. Sokszor mintha random ugrálnának ide-oda a világok között, ráadásul az sem volt megmagyarázva, hogy a végén miért is kezdett el a két világ "összemosódni". (Meg még egy millió ilyen volt a filmben, csak most nem agyalok tovább az ilyesmiken, főleg, hogy ennél súlyosabb problémái is vannak. XD)

A fő gond, hogy baromi unalmas. Valahogy el van szúrva a rendezés, emiatt rettenetesen nehéz beleélni magamat akármelyik karakter helyébe, nem tudtam másfél óra alatt igazán izgulni értük, stb-stb. A film több, mint fele random marhulás, meg a firka világ "őrült oldalának" erőltetése, ami elismerem, hogy nagyon hangulatos és stílusos volt úgy tíz percig, de utána már monoton, unalmas és erőltetett lesz. Meg valaki szólhatott volna a készítőknek, hogy a firkalét azért nem egyenlő azzal, hogy non-stop kalapáccsal verik egymást, össze-vissza céltalanul marháskodnak, stb. A Roger nyúlban ez jól be volt mutatva, itt viszont mintha egy rakás drogos őrjöngene az előtérben-háttérben másfél órán át. A "statiszta firkák" szimplán csak gázok és olyanok, mintha felváltva másolták volna őket a Warner-től, meg a Disney 1940-es rajzfilmjeiből, az "original karakterek" között viszont volt 1-2 stílusos arc, csak a pocsék rendezés/forgatókönyv őket is teljesen hazavágja, ha lenne is a jellemükben mit kidomborítani, túl keveset szerepelnek ahhoz és nincsenek annyira jól megírva, hogy ebből bármi is átjöjjön.

Ha már itt tartunk, a technikai kivitelezés: Borzasztó. Nem, nem úgy értem, hogy most, 2012-ben az, mert nyilván szemétség lenne ilyesmit elvárni egy 92-es filmtől. Az viszont már durva, hogy a négy évvel korábban megjelent Roger nyúlban mennyivel szebben volt ez az egész megoldva. Az a baj, hogy Cool World-ék egy olyan technikával próbálták összehozni az élő és rajzolt karaktereket, ami már akkoriban is leáldozóban volt. Emiatt baromira szétesik a két "világ", a néző számára is látszik, hogy a rajzfilmfigurák mintha az előtérben/háttérben mozognának, de nem lennének "egy síkban" a színészekkel, vagy akár a helyszínekkel. Erre csak rátesz egy lapáttal, hogy sokszor szegény húsvér karakterek is olyan fejet vágnak, mintha forgatás közben próbálnának rájönni, hogy épp hová is kéne nézniük, hogy hiteles legyen a jelenet. Ez főleg akkor látszott nagyon, amikor egymáshoz kellett érniük, verekedtek vagy hasonló. Míg a Roger nyúlban egyszerűen elhitte a néző, hogy amit lát, az szinte valóság, addig itt folyamatosan emlékeztetnem kellett magamat rá, hogy ez az akarna lenni, mivel a gagyi technika rendszeresen kizökkentett a hangulatból.

Kb. három pozitívum volt az egész filmben:

1. A soundtrack.
2. Holli és Lonette. (Na ja, ha a filmed rossz is, azért a fanservice még sikeres lehet. XD)
3. A Cool World háttérdizájnja. (Az a vicc, hogy amilyen hülyén lettek "beledolgozva" a szereplők, amikor animálva mozogtak, annyira stílusosak és hangulatosak a festett hátterek.)

Amúgy kár, hogy végül dobták az eredeti ötletet, az egy thriller/horror lett volna, ahol egy fél-firka/fél-ember lény végül gyilkolni kezd, mert egyik világ sem fogadja be. Azt inkább megnéztem volna, már csak "ilyet még úgysem csináltak", alapon is. Ez így viszont sajnos csak 4/10 maximum, kár érte. (Ja és ha már a témánál vagyunk: évek óta hallani, hogy terveznek egy Roger nyúl 2-t. Az ég adja, hogy maradjon is terv...)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Upside Down

Ennek a filmnek is elég lett volna az előzetesét megnéznem, és már abban láttam mindent amit érdemes.
Az egyetlen érdeme a tényleg lenyűgöző táj-és látképek, amelyek olykor már megközelítik a giccs határát, főleg a majdnem összeérő hegycsúcsoknál.
Ezt leszámítva azonban semmit nem tudok felhozni a megnézése mellett.
Fontos leszögezni, hogy ez nem egy sci-fi, hanem egy rendkívül bugyuta fantáziafilm. A két bolygó kb egy kilométerre van egymástól, egyáltalán nem forognak (mivel egy torony köti össze őket, ami stabilan áll) mégis váltakoznak a napszakok (ami az árnyékolást figyelembe véve talán fél óráig kellene láthatónak lennie a napnak) és van gravitáció! Kettő is, amik egyáltalán nem hatnak egymásra, de ami a legröhejesebb, hogy a 'saját' tárgyaikra vagy embereikre csak az az egy hat. Tehát hiába megy át valaki a másik bolygó felszínére, onnan mégis visszaesik a saját helyére. Abszolút baromság, de oké, egy mesefilmben mindent lehet, még a legalapvetőbb fizikai törvényeket és a logikát is meghazudtolni.
A másik probléma a rettenetesen gyenge, még az Alkonyatot is alulmúló románc. A szereplők a klasszikus Disney rajzfilmek szerelmespárjainak értelmi szintjén állnak, és az első képtől az utolsóig végtelenül szerelmesek egymásba, de a kialakulásból semmit nem látunk, és bár ők valószínűleg sokat beszélgettek már, mi alig tudunk meg róluk valamit - a nőről abszolút de semmit, erre a szerepre felesleges volt Kirsten Dunstot szerződtetni, egy fotómodell is megtette volna. A srác pedig különösen béna (de legalább nyálasan jóképű), és a film egész cselekményét az ő szerencsétlenkedése teszi ki, amit jobb szóval nem igazán tudok jellemezni. Vagy ötször megkérdezik tőle, hogy mi a terve, de neki fogalma sincs, majd lesz ami lesz. Persze a szövegkönyv végig hasonlóan elmés sorokkal bír (a kezdeti és befejező monológ borzasztóan túl van erőltetve), miközben a két karakter úgy van megírva, mint két tizenéves elsőszerelmes :rolleyes: És akkor a szappanoperába illő, majd hirtelen elmúló amnéziáról ne is beszéljünk :knife:
A srácnak azonban muszáj ennyit töketlenkednie, mert a filmben önmaga a legnagyobb ellensége. Hiába sulykolják többször is, hogy a két világ között tilos a kapcsolat (Miért?), valójában senki és semmi nincs aki ezt meggátolná. Nincs egy biztonsági kamera, a srácot sem buktatják le a mindenhol otthagyott ujjlenyomatai, az államhatalmak és szervek nem is léteznek (legalábbbis említés szintjén sem merülnek fel). A srácot is fiatalkorában letartóztatták, gondolná az ember hogy egy életre le van minősítve, de egy jelenettel később már senki nem emlékszik erre és felveszik a legfontosabb helyre is, mikor közismert 'határsértőnek' kellene lennie. Ugyanakkor az erdő közepén állandóan ott terem a semmiből a rendőrség, kutyákkal, mesterlövészekkel, meg ami kell - de mindig csak akkor, ha a két szerelmes együtt van, különben egyszer sem :o_O:

Ebből a kidolgozatlan alapötletből inkább egy videoklipet kellett volna forgatni. Az elsőfilmes Juan Solanas rendezése és forgatókönyve egyformán amatőr, a karakterek és a cselekmény még egy rajzfilmben is röhejesnek hatnának, a befejezés pedig egy fullasztó nyáltenger :knife:

3/10

Nem nézhetetlen, de senkinek nem ajánlom, még barátnővel sem ::argh::
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

-OJ- írta:Upside Down
O F-, pedig erre kíváncsi voltam... :/

(Na mindegy, megspóroltam 90 percet az életemből. :3)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kár, pedig emlékszem, ennek a koncepciója mindenkit nagyon érdekelt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk szerintem még így is meg fogom nézni, másrészt meg ez erősen látványfilm, szóval egy mozis megtekintés lenne az igazi. (Most IMDB szerint elvileg márciusban fog nálunk menni, meglátjuk...)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:(Ja és ha már a témánál vagyunk: évek óta hallani, hogy terveznek egy Roger nyúl 2-t. Az ég adja, hogy maradjon is terv...)
Ráadásul 3D-ben. Nekem se hiányzik.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát, az Upside Down-t szomorúan olvasom. Pedig én is kíváncsian vártam.

Roger nyulat meg ha lehet inkább ne gyalázzák meg. ^^'
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

-OJ- írta:Upside Down
Kár. Kár. :(
Válasz küldése