Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sárkánybaby írta: *sóhaj*
Kicsit megdöbbent a tudat, hogy te, aki animézel, és aki hozzászokhatott volna már, az animációs filmeket gyerekmesévé degradálod. Ezzel nem a meséket akarom megsérteni, hanem sanjálatomat fejezem ki, hogy az emberek még mindig nem tudják különválasztani a mese-rajzfilm-animációs film szentháromságot. Az emberek még mindig nem történet szerint választják szét a korosztályt, hanem a film készítési módja szerint. This is why we can't have nice things.
:goodpost:
Nekem is tisztára úgy jött le, Andro, mintha minden animációs filmet gyerekszempontból értékelnél, és azért szemét az összes, mert nem gyermeki értékeket próbálnak átadni. A legtöbb mai animációs film inkább felnőttebb közönségnek szól, ahogy észrevettem.
Nekem amúgy az a tippem, hogy a Törpikék azért lehettek sikeresek (legalábbis egyik részben), mert nem volt alternatíva, amire a gyereket el lehetett volna vinni a moziba, a kicsik meg ritkán nézik, hogy mennyire értelmes a sztori. Az meg kit érdekel, hogy a szülő mennyire szenved közben?

Személy szerint én elhatárolódom attól az állásponttól, hogy régen csupa minőségi rajzfilm volt, ma meg szinte már csak szemét. Tény, hogy több rajzfilm készül mint régen. Megváltozott a "karakterdizájn-divat" is. Talán a rajzfilmek engedélyezőiél is magasabb az ingerküszöb, ez az már a Tehén és Csirke óta megfigyelhető. De azért annyira nem nagy a szakadék.
Ha előveszel egy random Hannah-Barbara rajzfilmsorozatot, annál se fogsz lehidalni a magasszintű animációtól (mikor látszik, hogy pl. FoxiMaxi teste egyhelyben van, és csak a feje van animálva, de az összes epizódban ugyanúgy), meg a történet sem volt épp mélyenszántó, de különösképpen sok erkölcsi tanulság sem volt. Atom Anti megint szétverte az ellenséget, kész.

A másik meg, hogy nagyon sok régi rajzfilm is inkább készült felnőttközönségnek, és csak mostanában lettek "ledegradálva" gyerekműsorokká.

Hogy jobb-e a Kisvakond, mint akármelyik mostani Minimaxos mese? Azt ki dönti el? A gyerekeken nem fog a nosztalgiafaktor, mi meg még azt néztük anno, ami volt, az meg nem volt sok.

Az egyik "kedvenc" példám a Magyar népmesék. Mindenki odavan érte, hogy mert az milyen szép, meg igazi mese, ehhez képest engem eléggé ledöbbentett az egyik rész. És lehet felőlem akármilyen hagyományos, ezt a verziót tőlem biztos nem hallják majd a gyerekeim:
A sárkány ellopta a Napot, a Holdat, meg a csillagokat. Megy a legkisebb királyfi, meg is van a sárkány, mittoménmár mi van előtte, az a lényeg, hogy a sárkány megadja magát, jólvan királyfi, ott van a Nap a táltos paripám nyerge alatt, sőt, a lovamat is odaadom, nyertél. A királyfi elviszi a Napot, elviszi a lovat, és még búcsúzóul levágja a sárkány fejét. Mire tanít ez a mese? Arra, hogy még jól rúgjunk bele abba, aki tisztességesen alulmaradt velünk szemben? Hogy aki nem velünk van, az ellenség, és utálni kell mindenképp? Az én gyerekeim tuti nem ezt fogják tanulni.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta: Személy szerint én elhatárolódom attól az állásponttól, hogy régen csupa minőségi rajzfilm volt, ma meg szinte már csak szemét. Tény, hogy több rajzfilm készül mint régen. Megváltozott a "karakterdizájn-divat" is. Talán a rajzfilmek engedélyezőiél is magasabb az ingerküszöb, ez az már a Tehén és Csirke óta megfigyelhető. De azért annyira nem nagy a szakadék.
^This.
A régi dolgok azért tűnnek jobbnak, mert régen voltak. Mert a gyermekkorunk része, és ha szerettük a gyermekkorunk, szeretünk minden bizbaszt, ami anno ahhoz tartozott.
Mondjuk én még mindig nem szólom le, pláne, hogy egyre idősebb vagyok, a karakterdesignt. Nagyon sok esetben nagyon kifejező tud lenni. Egy animátor nem véletlenül tanul pszichológiát és anatómiát. Persze vannak a tömeggyártott rajzfilmek, amik arra szolgálnak, hogy meg lehessen tömni valamivel a Cartoon Network-öt. Az éremnek két oldala van, mindig is lesz. Kell a pelyva, hogy legyen mitől megkülönböztetni a búzát.
Például ezt, amivel már szemeztem egy ideje. De ez a... rajzfilm nem ebbe a topicba való.

A sárkányos meséhez (amit én is láttam, és személyes sérelemként könyveltem el): Nyul, ne tántorítson el a magyar népmeséktől az a rész. Nagyon sokat láttam, és azt hiszem, ez volt az egyetlen ilyen, amin én is csak néztem. Szoktak azért a magyar mesevilágban kígyókat megmenteni (és később feleségül venni :D), csúszómászókkal barátkozni, nem szokták hátbadöfni azt, aki megadta magát.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem megmagyaráztam. És most nem az animékről beszéltem, az egy más dolog. Ennyi, részemről a témát lezártam.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Álmok otthona (Dream House)

Jól indított, de a végére egy igazi romhalmaz lett az Álmok otthonából.

Az elején egész jól megteremtették a hangulatot az állandó hóeséssel, a lassú és melankolikus háttérzenével, amit egyedül a ház körül felbukkanó sötét árnyak zavartak csak meg. Meg persze a ház múltja, ami egyre nagyobb pszichikai hatást gyakorolt a lakókra.
A film közepén azonban megtörtént az orbitálisan nagy csavar, amire bevallom, egyáltalán nem számítottam - de ez nem a film érdeme, hanem mert annyira lehetetlennek tűnt (az előzetes állítólag kíméletlenül lelövi ezt a poént, de azt szerencsére nem láttam). Azt követően pedig valahogy az egész film szétesett, elkezdődött a nagy nyomozás(=semmittevés, míg ölünkbe hullik a megoldás) az igazság kiderítése érdekében, és a végére sikerült egy annyira túljátszott, teljesen elszállt melodráma befejezést alkotniuk, hogy azon már tényleg a fejemet fogtam.

Nem egy nézhetetlen film, sőt akit esetleg teljesen letaglóz a csavar annak akár még tetszeni is fog, de kritikus szemmel nézve az egész történet és a felépítése egy katasztrófa. Egyedül a színészi játék volt értékelhető, Daniel Craig különösen jól alakított, Rachel Weisznek és Naomi Wattsnak azonban nem sokat lehetőséget nyújtottak az egydimenziós karaktereik, de abból kihozták a maximumot.

3/10
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A szörny, akit hívtam

Hát... no comment. Elvileg egy horrornak kéne lennie, de én masszívan végigröhögtem az egészet. A szörny kb. olyan volt benne, mint egy béna, kétfejű alien-utánzat, ami a végén megette saját magát. Igazából, egy kellemes, délutáni lájtos ifjúsági fantasy, amit egyszer meg lehet nézni, egynek elmegy, de nem fog az ember hátast dobni tőle.

4/10
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Megacápa az óriáskrokodil ellen
Sokáig gondolkodtam, hogy melyik topicba írjam, mert ez a film olyan rossz, hogy az már jó. Szénné röhögtük magunkat rajta! :mrgreen: A dialógusoknak meg úgy az egész sztorinak semmi értelme, minden második jelentre jut egy logikai baki, a vizuális effektek minimum 15 évvel el vannak maradva a saját koruktól (ennek ellenére minden CGI, még a helikopter is), de a cápa lekapott az égről egy vadászgépet és lenyelt egészben egy komplett atom-tengeralattjárót! XDD
Hogy az öcsémet idézzem, ez már nem is ZS kategória, ez már lecsúszott az ABC-ről. :lol:
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Úristen XDDDD
Ez nem az, amiben kettéharapja a hidat is? Mintha Hadházi anno ezzel gyilkolta volna a közönségét.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

De-de, ebben volt a híd is. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:Megacápa az óriáskrokodil ellen
Már a címe is olyan, hogy negatív értelmű DO WANT-ot sugall. :D

Barátosném pont ráér a hétvégén, hát megkérdezem tőle, benne lenne e egy közös mozizásban. :3
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko írta:(ennek ellenére minden CGI, még a helikopter is)
Tudod milyen drága helikoptert bérelni? Óránként legalább ezer euró, amiről hallottam, de így gyorsan rákeresve dollárban is ilyen nagyságrendben van.
SB biztos megmondja, de szerintem a CG olcsóbb.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ez a CG egészen biztos hogy olcsóbb volt, mert kb. 90-es évek végén számítógépes játékok produkálták ezt a grafikai színvonalat. :vigyor:
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Naja, a CGI ára egyenes arányban van a minőségével.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na ez az, nem mindegy, hogy pár vacak helikopter-jelenet duplájára emeli-e a költségvetést. :vigyor:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Rémségek cirkusza

Végre rászántam magam, hogy megnézzem. Bár ne tettem volna, mert förtelmesen gyenge film volt. A karakterek jó 80%-a benne sem volt, aki meg bennevolt, az sem volt az igazi. A történet nem is hasonlított a könyvekhez, a vége meg olyan befejezetlen volt, hogy folytatásért kiált. Szóval, nagyot csalódtam.

2/10
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Andro: egyet kell értenem, ez a film max. azok számára lehet élvezhető, akik nem olvasták a könyveket.

Egyébként a másik filmben, amiről beszéltek, szerintem óriáspolip van, nem óriáskrokodil.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan írta:Andro: egyet kell értenem, ez a film max. azok számára lehet élvezhető, akik nem olvasták a könyveket.
Na igen. Szerintem Steve elege túl öreg volt, kb. 25-nek nézett ki, nem 14-nek (Darren még hagyján). És mi volt az a csata a temetőben?! És a majomlány?! Nem is volt ilyen szereplő a könyvekben. Tiny meg... a könyvben bele sem avatkozott Darren és Steve dolgába, + Steve csak felnőttként lett vérszipoly. Az akciójelenetek szánalmasak voltak, a mutánsok rondák, a műsor élvezhetetlen. Evra meg gyerek volt, kb. Darrennel egyidős, itt meg kinézett majdnem 30-nak. Sokkolt. Megbántam, hogy megnéztem. Egyedül a pók tetszett benne, Octát kb. ilyennek képzeltem.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nekem Mr. Crepsley sem tetszett egyáltalán.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan írta:Nekem Mr. Crepsley sem tetszett egyáltalán.
Úgy nézett ki, mint egy kivénhedt bohóc azokban a ruhákban. Truska jövőbelátásával meg ellőtték Ewanna szerepét is, aki meg kulcsfigura a könyvekben Steve fiával együtt. Ennyit erről. Életem egyik legvacakabb emléke volt. :wwall: ::argh:: :wtf: :evil:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Andro írta:
Yuriko-chan írta:Nekem Mr. Crepsley sem tetszett egyáltalán.
Úgy nézett ki, mint egy kivénhedt bohóc azokban a ruhákban.
XD Ez a hasonlat nekem nem jutott eszembe, de van benne igazság. Már eleve a testalkata és az arcberendezése is nagyon távol állt a számomra hitelestől.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Egyébként a másik filmben, amiről beszéltek, szerintem óriáspolip van, nem óriáskrokodil.
Annak az izének több része is van. :vigyor: Az egyikben a megacápa az óriáspolippal küzd a másikban meg az óriáskrokodillal is, de asszem van olyan is amiben csak szólóban nyomja. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hulk (2003)
Nem mondom, hogy úgy-ahogy-van rossz, de elég kevés élvezhető elem volt benne.

Tény, hogy a Hulk-sztorit nem ismerem, legalábbis nem úgy, mint pár ismertebb képregény-sztorit. Azokból sem vagyok penge, de legalább nagyvonalakban tudom hátteret. Erről csak annyit tudok, hogy egy modern Dr Jekyll-Mr. Hyde történet, és ha a fickó bepipul, nagy zöld izomtömeggé változik. Kifújt.

Épp ezért a történetbe nem kötök nagyon bele, mert az lehet, hogy nem a film hibája. Bár röhejes volt az "eléugrok a gamma-sugárzásnak, hogy megmentsek valakit" jelenet, Stan Lee bevallotta, hogy hiába ír évtizedek óta radioaktivitásról, azóta se tudja, mi fán terem (és ez szerintem így poén, meg bírom a csókát), ahhoz képest meg elmegy. Csak az amcsik ne ebből tanuljanak fizikát. :-P Az már "érdekesebb" volt, hogy hogy lehet olyan szerencsétlenül szerelni egy veszélyes gépet, hogy véletlenül beinduljon? Balesetvédelem egyes, nem gondolhatják komolyan... :drop:
A vége pedig nekem totál kusza volt, azt sem értettem, mi történik. A zöld robbanásokat mindenki érti vajon, aki nem marad le az első 10 percről (mint én), vagy tőzsgyökeres Hulk-rajongónak kell hozzá lenni? Mert ha az utóbbi, akkor újabb feketepont a filmnek, hogy nem tudta átadni a történetet megfelelően. A főgonosz legyőzésének módja is egy nagy asspull volt, de lehet ez volt az alapanyag, a film max. annyit tudott volna hozzátenni, hogy valami alapozást rak hozzá, hogy ne legyen ennyire "mi a szösz volt ez?"-érzés.

Eric Bana: Nem. Egyszerűen nem. Én ugyan általában nem tudom azt megállapítani, hogy valaki jó színész-e vagy sem, azonban az biztos, hogy ennek a gyereknek nagyon nem állt jól Hulk szerepe. Meg lehet, hogy számos érzelmet elő tud adni, de a düh érzékeltetésében nagyon gyenge. Mikor elkezd fújtatni, hogy jujjdedühös, mindjárt átmegy Hulk-ba, leginkább egy grimaszoló kisgyerek jutott eszembe, aki mérgesnek próbál látszani. Egyáltalán nem lehetett komolyan venni a filmet miatta.
Jennifer Connelly-ből se sokat láttunk, annyi biztos, hogy rettentően igyekezett, hogy a haja végig szexin hulljon előre. És ezen görcsölése elég idegesítő volt.

Vágás: Nem tudom miért gondolják, hogy ha öt kis kép úszik át a képernyőn, akkor az mozgalmas (vagy nemtommilyen) lesz, nem pedig zavaró. Lehet hogy művészkedni akartak ezzel, valószínű inkább, hogy a képregényes hatást próbálták ezzel elérni. Viszont akkor eléggé képzavarban lehetnek (pun intended), és elfelejtették, hogy nem képregényt forgatnak, hanem filmet.

Hogy mi volt jó a filmben? A látvány végülis... Meg a főellenség képességének a megjelenítése. Kábé ennyi. XD


Ezen kívül belekezdtem a Belphegor-ba és a Fantasztikus négyesbe, de végül egyiket sem néztem végig, és nem csak azért, mert egyszerre volt a kettő (és mert közben sün látogatta a kertet XD), hanem végül egyik sem bírt eléggé érdekelni. A Belphegor-t nagyszüleim még sorozatként ismerték, azt hitték, ez is az. Lehet nekem is inkább azt kellene néznem, mert ez a film nem bírja magát elég komolyan venni. A Wiki misztikus horrornak jelöli meg, de úgy adják elő, mint egy rossz vígjátékot.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Archipelago

Hogy ez mire volt jó? Arra eddig sem tudtadm rájönni. Nem is dráma, nem is hétköznapok... egy nagy semmi. Két órán keresztül azt nézni, hogy néhány ember hogyan unja szét magát egy ,,családi'' kiránduláson... értelmetlen. Nincs benne tanulság se. Nincs benne következet. A film egyetlen pozitívuma, hogy szép tájakat és igazi brit időjárást nézel. Ennyi. ENNYI, ERRŐL SZÓL A FILM. Ne nézzétek meg. szerencsétlen Tom Hiddleston, hogy ilyen filmebn is feltűnik...

The Matrix Trilogy

óóóó igen, a milyen rossz filmet láttál mostanában című topikban kötött ki, hölgyeim és uraim. Sajnos eddig kimaradt az életemből ez a film, de pont most volt itt az ideje pótolni. Egyik haverom megkérdezte: Mátrix vagy Inception? Azt válaszoltam: nemtudom, megnézem a Mátrixokat és megmondom. Figyelmeztetett, hogy az első film normális a többi marhaság. Nos, ez így is van, de én igazából már az első film felénél eldöntöttem, hogy INCEPTION. A következőkben becopyzom a neki írt válaszomat:

megnéztem mindhárom mátrixot. Kb az elsőnek a felénél eldöntöttem, hogy áááááááh, hát pöersze, hogy Inception. Jó koncepció meg minden, de, hogy nagyon egyszerűen fejezzem ki magam, még mindig úgymond földhözragadtabb az Inceptionnél. Természetesen értem a kérdés lényegét, gondolom nem a filmekre gondoltál, hanem amiket boncolgat, elme, hit, valóság, akarat stb. Úgy gondolom az Inception szabadabb, mint a mátrix. Amúgy végig vártam azt a részt amikor Neo annyira über lesz, hogy átprogramozza a mátrixot. Nem volt ilyen. Na ez az ami viszont az inceptionben van.

aztán igazad volt, a kettes háramas egy rakat semmi. herótot kaptam a szupermenes kungfutól és egy adott ponton az jutott eszembe, hogy ha az ügynök gép, akkor neki észre kellene venni, hogy kicsit értelmetlen ez a sok fight, tehát oldják meg okosan egy kő papír ollóval... =P

maga a világ nagyon tetszik, de én nem ilyen történetet írtam volna bele, mint amit ez a három film csinált. Ne vicceljünk már kérem, ezzel a béke dologgal. A gépnek semmi nem jelenthet fenyegetést az ügynök sem, egyszerűen törölni kellett volna a progit, ha már szétbaszta a mátrixot meg elszállt magától. Nem alkudozni egy halandóval..... kéééérem. Ott helybe kicsinálja a lázadókat és problem solved. Ez már nem gépi volt. Valahol seggberúgta önmagát a film amúgy, de arra még nem jöttem rá pontosan melyik ponton.

aztán az emberek igazán jók voltam, megtestesítették az emberiséget kegyetlenül. Úgy hinni Neoban mint az istenben szép munka volt. Laurence Fishburne gyönyörűen alakította a bamba, megtért Jézushívőt. Egy adott ponton amikor csak megláttam a fejét már elkapott a nevetés XD

illetve plusz emberiség pont a szerelem mindent legyőz szöveg. Hát ámen. Inception forevör. És most utána kell néznem pár Matrix fanfictionnek, úgyérzem izgalmas és jó lesz :D

Ezen kívül Trinity érzéketlensége felháborító volt egyszer-egyszer. Mármint, hogy kurvára pókerfésze van ha nagyon szerelmes, ha nagyon fél, ha éppen meghal. Milyen csaj ez? Néha attól tartottam, hogy kiderül ős is csak egy program, hogy legyen ami Neo-t motiválja..... lehet jobb lett volna.

---

Szóval remélem valaki megírta a Mátrixot rendesen, mert ez a történet amit a film végigvitt egy kupac .... . Maga a világ, a mátrix, a gépek, stb. NAGYON JÓÓÓ. Végre egy olyan scifi ami nem a csillagkapu, de mégis nagyon tetszik. most ne menjünk bele abba, hogy a Bosszúállók is scifi

Hát azért aki még ezt nemlátta, nézze meg, mert fontos filmes tapasztalat.

Ja és akkkkora poén volt, ugye az első film az '99-es és a 2199-ből még mindig féltégla mobiljaik vannak.... amikor már MÁR, az érintőképernyős világban vagyunk meg a félcenti vastagságú technológiák között ... szóval aranyos dolog régi scifit nézni ami a 2000-es éveket képzeli el :') Milyen vicces lesz majd ezt még 50 év múlva megnézni, de lehet sokat mondtam.

Szerk. Ja és én a kék (ugye attól nem ébredsz fel? rövidtávú memória...) kapszulát választanám. Ha nem is élek igazából, csak egy álom az egész, akkor legalább jól érezzem magam és legyen meg a lelki békém. Mert felébredni lehet, hogy igazibb, de kék eget nemlátni, zöld fűben nem aludni... SOHA.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ayla, tanultál te valaha filozófiát?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

öhm... kb. inkább pszihológiát, meg mondjuk filozófiát is egy évig, de két éve esztétikát tanulok amibe eléggé bekavar a filozófia, bár 80%-ban művészeti a dolog.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Hulk-ra valamiért sokan mondták, hogy iszonyatosan rossz volt, nem tudom, nekem egynek elment. Mondjuk magából a Hulkból nem nézek ki sokat, mármint azon kívül, hogy időről-időre átalakul és szétver mindent, szerintem nem nagyon van benne potenciál, mondjuk úgy, hogy ezt a szuperhőst nem a jelleméért szeretjük. XD Ehhez képest szerintem nem volt rossz a film. Azt a képregény-stílusú vágást mondjuk tényleg nem erőltettem volna, meg úgy tudom, hogy ez az egész "apám már gyermekkoromban belémültette a "Hulk-gént", a gamma csak előhozta belőlem" sztorit a film találta ki, a képregényben simán a gammától lett Hulk. Persze ez fordítva is működik, nem értem, miért mondják sokan, hogy a 2008-as Edward Norton-féle film annyival jobb volt, mikor az is kb. két órányi zúzás, csak kitaláltak egy jobb főgonoszt, meg lecserélték a teljes színészgárdát. XD (Mondjuk itt jegyezném meg, hogy kettőjük közül Bruce Bannernek még mindig jobb volt Eric Bana, mint Norton. Lehet, hogy nem olyan jó színész és a dühöngő-fejei is viccesek, viszont Edward Norton meg egyszerűen túl "cool" volt Bruce-nak. Bruce elesett/elveszett legyen, ne cool, arra ott van neki a Hulk-énje. XD Mondjuk "A Bruce" az szerintem vitán felül az Avengers-ös Mark Raffalo volt, kb. annyira, mint ahogy Supermanből is csak egy volt: Christopher Reeve. Ruffalo teljesen hozta Bruce karakterét, ugyanakkor a dühös jeleneteinél szinte a frász rájött az emberre, még akkor is, amikor még át sem változott, csak szimplán be volt pipulva. Olvastam, hogy amúgy Nortont akarták az Avengersbe is, csak nem árt rá, vagy mi, és mivel Ruffalo a barátja, ezért "beajánlotta" őt saját maga helyett, de szvsz sokkal jobban jártunk így, remélem, hogy majd az Avengers 2-ben, illetve ha lesznek, a további Hulk filmekben is megtartják Ruffalot Bruce Bannernek.)

A Fantasztikus Négyes nekem egy tök kellemes csalódás volt, az a fajta szuperhős-film, amit szeretek: nem túl komoly, viszonylag sok benne a poén és mivel itt négy hőst kapunk egyszerre, ezért a különböző képességeiken/személyiségjegyeiken is jókat lehetett röhögni. XD Gond nélkül daráltam le belőle az első két filmet, és sajnáltam, hogy nincs harmadik, mert ha nem is ez lett a kedvenc hero-filmem, de végig tök jól szórakoztam rajta, szerintem határozottan a jobbak között van. XD

Mátrix-trilógia

Az első film bejött, noha közel sem annyira, mint másoknak, akiknél valóságos kultuszfilm lett, és bekerült az olyan nagy nevek mellé, mint a Star Wars vagy a Vissza a jövőbe, viszont ettől még nagyon jól fel volt építve, megfogott a kitalált világ, illetve a rejtett és kevésbé rejtett mondanivaló. A második és harmadik részről sajnos ugyanez már közel sem mondható el, sima akcióscifivé silányult velük az egész franchise, ráadásul próbálták majmolni az első rész "emlékezetes nagy mondatait", csak ez pont azért nem sikerült, mivel ott még volt is értelmük a történetben elhelyezve, itt viszont már nem nagyon, látszott, hogy csak a görcsösség miatt kerültek bele, hogy "há' ettől Mátrix a Mátrix, kell pár mélyértelműnek hangzó mondat, amit utána egy fél évig idézgetnek még a fanok egymás között, mint pl. az 1-ben volt a "nincs kanál"." Szóval a folytatások történet/filozófia része eléggé megbukott, maradt a látványos akció, de valahogy az sem ütött már akkorát, az éveket csúszó folytatás miatt a bullet time és hasonló effektek már nem váltottak ki a nézőkből akkora szájtátást, mint '99-ben. Ha már szuperhősfilmekről beszéltünk: inkább nézem Hulk zúzását, mert az legalább nem akar többnek látszani annál, mint Neo virtuális supermankedését. Amikor egyszerre harcolt a száz Smith ügynök ellen, az már inkább volt nevetséges. XD Ráadásul még több "anime az amerikaiaktól" feelingű jelenet került bele a 2-3-ba, mint anno az 1-be. Neo és Smith végső csatája már akkora túlzás, hogy tisztára Gokut meg Freezát láttam a két karakter helyén, ahogy ketten egymaguk szétverik a várost. (Az Avengersben hat szuperhős harcolt egy egész idegen sereg ellen és esküszöm, hogy épebb maradt a város, mint ebben a "program vs messiás" párharcban. XD) Hasonló hülyeség, hogy a Jézus-szimbólumot annyira túljáratták már Neo esetében, hogy a végére meg is kellett vakítani, de tökmindegy, hiszen olyan májer, hogy már amúgy is lát mindent a Mátrixban 0-ra és 1-re lebontva, meg a végén is ez a "Neo egy nap visszatér" jelenet Morfiummal, Morfémával...izé Morfeusszal és az Orákulummal... (Amiről már nem is tudom, hogy az most a Mátrix, vagy egy másik Mátrix, vagy valami harmadik alternatív tér... Látszik, hogy az elsőt háromszor-négyszer néztem végig, a 2-3-at meg összesen egyszer...) Plusz még a történeti hülyeségek, pl. amit Ayla is mond, ez a "Smith, a lázadó program" mellékszál, vagy amit bírtam: Neo elmegy a gépek városába a "királynőhöz", majd nekiállnak egyezkedni. LOL, üzletelni egy géppel? XD Kissé ellentmondás, nem? XD

Amúgy most mindebből lehet úgy jön le, mintha utálnám az egészet, de igazából nem, az első rész ahogy már mondtam, tetszett, ötlet, világ és történet terén is, de az is biztos, hogy rég csalódtam folytatásokban ekkorát, pedig nekem nem is volt olyan magas elvárásom velük szemben, mint a sok fannak, de még így is alulteljesítették, szóval igen, a 2-3-nak végülis megérdemelt helye van a rossz filmek topicjában.
Kép
Válasz küldése