Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Futari (Chizuru's younger sister):

Érdekes film. Két lánytestvérről szól, akik közül az idősebb, Chizuru egy balesetben meghal. És mivel a húgával nagyon közel álltak egymáshoz, Chizuru szelleme a hugicával marad. Közben kiderül, hogy az egész család csak Chizurut tartotta igazi gyereknek, mert mindig mosolygott, tökéletes volt, udvarias, kitűnő tanuló. A húga meg csak a húga volt, akiről még ő maga sem tudja, mennyire különleges a maga módján.

1991-es japán film, és nagyon érdemes megnézni.
Kép
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Az én Ajánlatom:

Gokaiger - Goseiger - Super Sentai - 199 Hero Daikessen.

A Toei Ltd. Mesterműve ez az akcióban bővelkedő, elképesztően mozgalmas, és fantáziadús film, ami 82 percben összefoglal egy 37 éves történelmet maga mögött tudó Kultikus japán TV-Sorozatot. Kalózok és Angyalok találkozója, és a valaha volt leggonoszabb lény elleni apokaliptikus csata... Szerintem megéri megnézni.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jump Ashin!

Egy valós történeten alapuló taiwani film, amelynek főszereplője, Ashin kiskora óta odavan a gimnasztikáért. Ám felnőve anyja úgy érzi, fia sosem lesz igazán felnőtt, nem lesz felelősségteljes, így kiveteti a csapatból, amely a második otthona volt. Ashin pedig elindul a lejtőn, rossz társaságba keveredik, bandázni kezd, majd később elszökik otthonról Taipeibe a jobb élet reményében.

Megindító film, én csak ajánlani tudom.
Kép
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: snowcat »

A két nővér. Koreai film. Nagyon ajánlom a megtekintését.
Én talán 2 hónapja vettem meg igen jó áron a kétlemezes,díszcsomagolásos DVD kiadást. A filmre magára véletlenül leltem rá az internet sűrűjében,ugyanis akkor éppen a Ringu 0-ról kerestem kritikákat.
Nagyon szépen kidolgozott film,igazi mestermű! az embernek összeszorul a torka tőle,azonnal beszippant,amint elkezdődik. Rengeteg képsor ,még a ,megtekintés után is benned marad,nem hagy nyugodni. Az ázsiai filmek mind ilyenek. Ők tudnak horrort(bár ez szerintem nem horror,inkább lélektani dráma) készíteni. Az "így készült" részt mindenképpen ajánlom.

Kép
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

snowcat írta:A két nővér. Koreai film. Nagyon ajánlom a megtekintését.
Én talán 2 hónapja vettem meg igen jó áron a kétlemezes,díszcsomagolásos DVD kiadást. A filmre magára véletlenül leltem rá az internet sűrűjében,ugyanis akkor éppen a Ringu 0-ról kerestem kritikákat.
Nagyon szépen kidolgozott film,igazi mestermű! az embernek összeszorul a torka tőle,azonnal beszippant,amint elkezdődik. Rengeteg képsor ,még a ,megtekintés után is benned marad,nem hagy nyugodni. Az ázsiai filmek mind ilyenek. Ők tudnak horrort(bár ez szerintem nem horror,inkább lélektani dráma) készíteni. Az "így készült" részt mindenképpen ajánlom.

Kép
Egyik kedvenc koreai filmem. Én is csak ajánlani tudom.
Kép
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Japán film.2007-es.
eredeti címe:KUCHISAKE-ONNA (口裂け女 )
Slit-Mouted Woman(Carved):
kb.felvágott szájú nő

eredete:
ez egy régi japán legendán alapszik. elsősorban gyerekek rémisztgetésére használták,afféle "zsákos ember"story.
a történet szerint egy szamuráj(vagy nindzsa) úgy bűntette hűtlen(?) feleségét,hogy egy nagy ollóval felvágta a száját.
"kinek fogsz így tetszeni?"-kérdezte tőle.
A legenda pedig az,hogy e nő sötétedés után járkálja az utcákat,és megkérdi az arra járót.hogy szépnek találja-e. mivel a szája el van takarva,külsőre pedig egy szép nő így a válasz általában "igen" ez után leveszi a maszkot,és megkérdi,hogy így is szép-e? ha igennel válaszolsz ugyanolyan "széppé varázsol,mint ő,ha nemmel,akkor nem kíméli az életedet. menekülés is létezik.az átlagosnak talállak válasszal.
röviden ennyi^^


a film pedig:

a filmnek meg nem sok köze van a történethez,csak annyi,hogy itt is maszkot visel a nő,és itt is fel van vágva a szája,plusz van a kezében egy olló. a lényeg,az,hogy gyerekeket rabol el(mert,ugye az eredet történet is gyerekek rémisztgetésére volt),van egy kislány Mika,akinek nem éppen túl rózsáz a kapcsolta az anyjával,s egyik du.,amikor a szülök mennek a gyerekekért,hogy biztonságban hazavigyék ő nem megy az anyjával,hanem,a tanárnővel marad,ahonnan el is rabolja a nő egy óvatlan pillanatban. van még egy másik szereplő,aki középpontban van,ő pedig,a tanár,Nobuko(akiről később kiderül,hogy elég sok köze van a rejtélyes asszonyhoz) De,nem akarok spoilerezni. ez a cikk nem erről szól. a film nekem lényegében tetszett. nem sok horrort láttam eddig meg kell vallanom,de,kíváncsi vagyok több alkotásra is,főleg az Ázsia részről. akit érdekel a téma,vagy horror rajongó nézze meg! Nem hibátlan film,elég nagy hibái vannak: a legnagyobb a felirat:angol,főleg,mert helyenként igen pocsékul lett fordítva. a legnagyobb baki a végén van... Kicsit többet vártam,de,amúgy nem rossz. egyszer meg lehet nézni,de,nem az a többször nézős fajta(én a Carrie-t például simán megnézem kétszer is,mert leköt)ez annyira nem. 10/6


Aki nem látta,viszont érdekli,nézze meg mindenképp,mert,izgalmas film:)
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ezt a filmet én is láttam, bár ennek a történetnek van több feldolgozása is. Az egyikben pl. egy egykori idol a felvágott szájú nő, és két középiskolás nyomoz utána. Az egész film kb. fél órás amúgy. Ez, amit te írtál le, jobban tetszett.
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Ezt a legendát nagyon szeretem!Mennyire horror a film?
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hotaru írta:Ezt a legendát nagyon szeretem!Mennyire horror a film?
Csak amennyire az ázsiai horrorok általában.
Kép
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Az én ajánlatom:

Gamera II. - Rise of Legion (1996)

A Daiei stúdió szuperszörnye visszatér. Miután egy évvel korábban megmentette Japánt Super Gyaos rémuralmától, most egy félelmetes földönkívüli rovarhadsereggel száll szembe, amiket a japán hadsereg egy démoni sereg után Legionnak nevez el.

A Legion kolosszális királynője hatalmas gyilkos virágokat ültet el a földön, hogy tovább terjessze a hatalmát, de Gamera az első kettőt elpusztítja, a harmadiknak pedig időt sem hagy, hogy kikeljen, miközben az emberek segítségével élet-halál harcot vív Legion ellen.

A Végén Gamera a Föld energiáját felhasználva pusztítja el a félelmetes ellenséget, és az emberek csak remélni merik, hogy ne kezdje őket is ellenségként kezelni.

Nekem tetszik ez a film, aki még nem ismeri Gamerát, csak Godzillát, annak ezt is érdemes megnézni!
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Random téma (majd kiderül érdekli-e az itteni brancsot) egyrészt azért mert nem rég igazgattam kicsit az mdl-emet (mydramalist.com, kifejezetten távol-keleti filmekre és sorozatokra specializálódik, van több hasonló drama oldal, de én ezt kedvelem) - átpontozás, bővítés, ilyesmik, bár még van mit alakítani -, másrészt öcsém is mostanság nyaggat pár koreai filmmel. Szóval kíváncsi lennék a ti véleményeitekre is, mert én már csak ilyen kíváncsi ember vagyok, plusz, hogy növeljem - a nem éppen ezen a listán, de amúgy vezetett - plan to-mat is.

Szempontok:
- főként filmek érdekelnek, de aki szeretne írhat sorozatot is
- most nem érdekelnek a kizárólag amcsi készítésű ázsiai/nagyon amcsis koprodukciós cuccok (azokat mdl-en amúgy sem lehet jelölni XP, de ha van olyan, amit nagyon imádtok, és szívesen megemlítenétek nem zárkózom el előle, bár én is láttam jópárat)
- mindegy mikor készült és milyen stílusú/műfajú cuccot írtok, mivel én bármit megnézek
- főként a kedvenceitekre (/általatok nagyon jónak gondoltra) lennék kíváncsi, nem a további okés darabokra és a random *mindenkinek látnia kell* ajánlhatóakra, szóval a szubjektivitás most jobban érdekel az objektív szempontoknál
- támogassátok meg a címeket egy rövid kis véleménnyel/érvvel is, miért kedvenc (ha nem vagytok hozzá lusták *magából indul ki*)
- jó lenne, ha országonként kiemelnétek minimum egy filmet, akkor is, ha valamelyikből nincs kedvenc, ilyenkor lép életbe az alábbi szempont: "ebből az országból, ezt tartom a legértékelhetőbbnek az általam látottak közül" (elég japán, koreai, kínai példát sorolni).

Végezetül a személyes kedvenceim és a listám (sorozatokat egyelőre nem írok):

Koreai kedvenceim:
- Lady Vengeance (A bosszú asszonya) - Park Chan-wook bosszú trilógiájának utolsó darabja számomra sokkal kreatívabb, mint a Mr. Vengeance (A bosszú ura), de közel sem olyan bátor, mint az Oldboy. Ettől függetlenül egy élvezetes börtönös-krimis-bosszús sztori, a rendezőtől megszokott elvont&művészi köntösben. A legemésztehtőbb (kevésbé beteg) darab a három közül, így talán a legkedvelhetőbb is (és végre nő van a főszerepben, plusz nekem külön öröm volt a színésznőt végre nem tipikus jókislányként látni).
- Oldboy - az általam látott filmek közül azon kevesek egyike, ami minden vontatottsága ellenére keményen foglalkoztatott, agyaltatott, kíváncsivá tett, majd leszakította az arcomat. Zseniálisan felépített cucc, hatásos és meglepő. Beteg, de úgy üt pofán, hogy meg is köszönöd neki, ő pedig hozzá teszi, hogy "van mit". Amúgy kevés embernek ajánlanám.
- Rough Cut - ez egy szimpla gengszter-vígjáték, de nagyon kedveltem a két főszereplőt, és egészen katartikus a vége. Na, nem a pasik iszapbírkózása, hanem a záró mozzanat, ahogy a pasi vigyorog a kocsiból, nyáháhháá.
- The Man From Nowhere - nos ebben csak robbantanak és ölnek, más ehhez hasonló maffiás koreai cuccot még talán jobbnak is találok, de a főszereplő annyira szexi és COOL, hogy nagyon megszerettem. (Külön poén mikor a filmben a pasi levágja a szexi bishounen emós haját sokkal szexibb és menőbb rövidre, erre barátnőm nyávog, hogy NE MÁÁÁ, én, hogy EZZAZZ, párom meg, hogy egész emberi feje lett.XD)

Kínai/hongkongi kedvenceim:
- Infernal Affairs (Szigorúan piszkos ügyek) of course!!! Kedvenc (ázsiai) filmem ever! Igazából erről is elmondható, hogy imádnivaló a két főszereplő pasi, ütős és kreatív a sztori, remek a rendezés. Uhh DiCaprio Téglája elmehet a fenébe, egy döglött hal az eredetihez képest (az Oldboy amcsiját meg sem merem nézni)! A hongkongi 2. film amúgy nem rossz, de nem is az igazi, a 3. viszont szintén jóféle, hozzátesz az alaphoz, de ennek is bőrszaga van.
- The Great Magician - jajj, revaccsolnom kéne már ezt, mókás darab, igazi kínai baromság a komolyabb börleszk fajtából. Szóval stílusos ez az altervantív bűvészkedős, katonás sztori, remek színészekkel.
- Kung Fu Hustle (A pofonok földje) - nem ragozom: gyökér. :D
+2 - Hero és Drunken Master, amit remélem senkinek sem kell bemutatni.

Japán kedvenceim:
- Nah ez az, ami nincs, 7 pont fölé már nem igazán emelném egyik látottat sem. Többet kedvelek, de közel sem függtem úgy rájuk, mint erre a pár föntire. Pl. a Happy Flight egy kedves kis nyugis film a repülés átlagos nyűgjéről, igazi japános hozzáállással vagy Kurosawa Dreams vagy Seven Samurai filmjei is emlékezetesek (ajj, több filmet is meg kéne már tőle néznem).

Ami pedig a listámat illeti, valószínűleg nem teljes (néha beugrik pár további régen látott cím), de a lényegesek rajta vannak.

Most ti jöttök! *nem olvasott vissza a topicban*
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Meg kellett volna néznem a listádat előbb, mert ami eszembe jutott, az a Hwal/Az íj. Engem baromira kiakasztott, de az Oldboy is. XD Ahogy Jakker fogalmazott: "Most elképzelem, hogy Korea helyén egy füstölgő kráter van." :dirr:

Ezt ugyan még nem láttam, de állítólag a Bin Jip egész jó és leszinkronizálták magyarra. Lopakodó lelkek lett a címe. :o_O:

Kitano Takeshi Bábok című filmjét tudom ajánlani, ezzel még én is elbírtam, bár annyira nem estem hasra tőle. De azt hiszem az jó jel, hogy nem akadtam ki rajta.

A Returner jó kis kikapcsolódós japán sci-fi, logikai bakikkal teli, de legalább a látvány terén szépen teljesít.

Amúgy ázsiai filmek terén eléggé szegényes a listám, mondjuk ez főleg annak tudható be, hogy ami nálam rajzolt médiában működik, élő szereplőkkel nem igazán. SnK-t egyébként nagyon szeretem, de belenéztem a live action változatába és hááááát.... "érdekes".
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Köszönöm a válaszokat.^^
Rui-chan írta:Meg kellett volna néznem a listádat előbb, mert ami eszembe jutott, az a Hwal/Az íj. Engem baromira kiakasztott, de az Oldboy is. XD Ahogy Jakker fogalmazott: "Most elképzelem, hogy Korea helyén egy füstölgő kráter van."
Haha, igen valahogy ezek a "defektes" koreaiak nagyobbat szólnak a szomszédműveknél. Az Íj spec az a film, amit kifejezetten nem kedvelek, ennek ellenére akárhányszor adták a tévében mindig ott ragadtam előtte és néztem újra a lány és az öreg "kálváriáját". Kim Ki-duk talán még őrültebb is, mint Park Chan-wook (bár mindkettőnek vannak emészthetőbb darabjai).
Rui-chan írta:... Bin Jip ... Bábok ....
Régen szemeztem velük, de egyik iránt sem lettem elég motivált. Kitano stílusával is elég hullámzóan állok, de a fő problémám az, hogy nagyon összefolynak nálam az eddig látott filmjei. Újra kéne néznem őket, köszi az emlékeztetőt. :D
Junchi írta:Hát, én a magam részéről nem igazán vagyok oda a japán (meg az ázsiai úgy általában) filmekért, függetlenül attól, hogy van azért nem is egy, amit nagyon jónak tartok. Szóval ezt passzolom, a doramákat meg aztán pláne. ^^""
függetlenül attól, hogy van azért nem is egy, amit nagyon jónak tartok
Attól tartok ez megfelel a fentebb írt kritériumaimnak, szóval miért is nem írsz ezekről nekünk ide? XD

Amúgy értelek, az ázsiai filmek stílusa tényleg "más", de szerintem semmivel sem nehezebb válogatni közülük igazi remekműveket, mint bármelyik másik nemzetiségből. Az arány mindenhol követi a "döntően sok felejthető szar között néhány értékes" elvet.

A dorama téma megint más kérdés, azért is mellőztem fentebb én is. Az már egy speciálisabb újabb hobbi-réteg.
Titkos írta:4. Catrin írta, hogy miért nem nézünk ázsiai filmeket. Öhm...én igazából az eléggé "mainstream" filmeken kívül nem nagyon szoktam egyebeket nézni, azok meg ugye nagyrészt amerikaiak. ^^" Szóval nem hogy ázsiait, de dánt, vagy spanyolt sem szoktam sorozatban nézni, ez nyugodtan az én "igénytelenségemnek" a számlájára írható, mert erre nincs egyéb mentségem. XD (Kivételt talán csak a természetfilmek képeznek, azok közül már nem egy ilyen "egyszer ment le a TV-ben és az akkor felvett verziót torrenteztem le", meg "csak a film rendezőjétől rendelhető DVD-n külön banki átutalással" cuccot szereztem már meg, de ott ugye az is belejátszik a dologba, hogy két hobbi találkozik bennük, így ott motiváltabb vagyok. XD) Persze értem, az ázsiai filmeket azért kérdezte konkrétan Catrin, mert valamennyire az animékkel "rokonok", csak itt jön be az nálam, hogy azért attól még bőven más egy japán előszereplős film hangulata, mint egy rajzfilmé. ^^"
Igazából a válaszhiányok miatt hasonlót feltételezgettem az idejárók többségéről (mármint most az ázsiai vonalat illetően, és nem erős elkönyvelésként - és még idézőjeles igénytelenségnek sem tartanám). Én is csak azért szedtem magamra ezt a pár címet, mert anno fellelkesültem és vadásztam ezeket a tévében, majd haveros filmezések és közeli filmfesztiválok következtek. De az, hogy magamtól letöltsek és megnézzek ezenfelül más távol-keleti alkotásokat, már nekem is nehézkesen megy. Egyszerűen sajnálom rá az időt (túl sok hobbi nehezen fér el). Pedig néha fellángolok. De más filmekkel dettó, csak azokra néha nagyobb az esély és a társaság.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szobalány

Amikor elmentem megnézni a filmet akkor két dolog foglalkoztatott leginkább: 1, A film végén legyen olyan érzésem, hogy megérte a kiadott pénz érte. 2, Érjem el az utolsó HÉV-et, mert bár jó móka az éjszakai közlekedés a Budapesten azért télen mínusz sok fokban még sem annyira az.
Nos a film megérte az árát. Bár eleinte féltem tőle hiszen Park Choon-wook rendezte akitől eddig csak az Oldboyt láttam ami meg nem tetszett tőle. A probléma inkább az volt részemről, hogy a kritikusok az Oldboyt tartják a legjobb Park filmnek, gondoltam, ha az a legjobb akkor milyen lehet a többi? De szerencsésen tévedtem. A film hihetetlenül szépen van fényképezve, de az Oldboy-jal ellentétben itt nem Szöul lakásaiban és zsúfolt városában leledzünk, hanem egy nagy tágas világos kúriában. A szereplőgárda itt sem valami sok, de sokkal érdekesebbek és szerintem kidolgozottabbak mint a másik filmnél.
A történet szerintem nem nagyon lehet úgy leírni, hogy az ember ne utaljon egy apró spoilerre vagy önkéntelenül is, ne tegyen állásfoglalást az egyik vagy a másik karakter mellet, így ettől most eltekintek. De annyit nyugodtan elárulhatok, hogy a film az 1930-as évek Koreájában játszódik, bár ekkor az ország Japánhoz tartozott, ez a száll nem annyira lényeges a film egészét tekintve. Bár kosztümös filmről beszélhetünk, úgy gondolom a történet amit a rendező elmesél univerzális bárhol és bármikor lehetne alkalmazni a történetet és a szereplőket is. De azt kikel emelni, hogy a kosztümök és a kúria annyira hihetőnek és oly valósnak látszódik, hogy nem merülhet fel a nézőben, hogy nem ott és nem akkor vették fel a jeleneteket. A könyvtáras jeleneteknél szinte érezzük az izzadság, a borok, a férfi kölnik és a töménytelen cigaretta füst kombinációját ahogyan az egészet izzó villanykörték forrósága teszi még hihetőbbé.
A külsőségek mellett a színészek is jót alakítanak, a film maga három felvonáson alapszik, így a történetet is a három főszereplő szemszögéből láthatjuk. Természetesen ahogyan a szemszögek változnak, úgy válik a történet is egyre komplexebbé és egyre logikusabbá is. Bár itt is - mint Park más filmjeinél - láthatjuk, hogy az emberi természet milyen mocskos itt a végén mégis kapunk egyfajta megnyugtatást. Az igazán nagy mocskok meghalnak míg azok akik csak túlélni akarnak megkapják a szabadságukat.
Magam részéről csak ajánlani tudom a filmet mindenkinek. Bár ott van a 18-as karika rajta ez leginkább az erotikus(szex) jeleneteknek tudható be, de azok sem ilyen vérkomoly BDSM kategóriába találhatóak.
Magam részéről simán rá merem mondani a 8,5-et.
Hogy miért nem 10?
- A film hosszú, 13 perc híján 3 órás, ami persze nem rossz egy jó film eseténél, de azért néha azt érzetem, hogy Park egyes dolgokat túl magyaráz.
- Bár nincsenek benne szerintem öncélú jelenetek, de az egyik összebújást én már soknak tartottam.

Ja igen elértem a HÉV-et :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Na, nézd már megint én!

Taxisofőr: A film az 1980-as Gwangju-i eseményeket dolgozza fel egy német riporter és az őt fuvarozó taxis szempontjából. A film maga nem egy kiemelkedő alkotás (tisztes jó munka, de semmi extra). A mozi pluszát az adja, hogy egy európai embernek nem egy túl ismert eseményt mutat be. Szerencsére nincsen nyoma a koreai történelmi filmekre jellemző túl tökéletes már-már meseszerű háttereknek. Azon pedig simán ellehet gondolkodni, hogy a Koreai Kulturális Központ miért pont eme filmet választotta meg a fesztivál nyitó filmjének.
Magyar lapok az eseményről
A film beszt slágere


Busan Expressz: Ez egy zombi film. A történet vonalát az adja, hogy egy Szöulból induló szuper vontra felugrik egy már fertőzött ember és hát igen elszabadul a járvány. Lehet izgulni, hogy ki fog életbe maradni?
A, A terhes nő és a férje?
B, A főszereplő kislány és az apukája?
C, A tini baseball sztár és a kedvese?
D, Az öreg nővér testvérpár?
E, A Negannal is genyább főfasz?
F, A random csöves?
Lehet tippelgetni. Minden esetre nevetséges volt a film. Számomra leginkább azért, mert a zombik hol rendezett katonai stratégiával támadtak, hol pedig nulla ésszel mentek előre. De van még valami amit nem vágtam a film kapcsán. A zombik senkit nem ettek meg csak párat beléjük haraptak és már mentek is tovább. Ez tiszta hülyeség. Minden esetre ezt a filmet tudom ajánlani haveri buliknál amikor felmerül, hogy: "tegyünk be valami filmet amin jókat lehet röhögni, meg azéért lehet rajta izgulni is, de azért több becsiccsentve is lehet követni."

A belső ember:
Na, az előző filmnél egyszer sem takartam el a szememet, de itt volt alkalmam nem is egyszer, pedig ez egy politikai krimiként lett beharangozva. A ki kivel van dolog elég hamar lejön és a filmben a tagok nem is nagyon cserélnek szerepet. A genyák genyák a jók jók és slussz. Ami számomra nem tetszett benne, hogy a genyákat nagyon genyának ábrázolják. Tehát ők csak súlyos nagy fekete kocsival járhatnak, csak a legjobb szeszt isszák és egyébként is pont úgy néznek ki ahogyan egy N.E.R./Brüsszel (a kívánt rész aláhúzandó) fő gonoszt eltudd képzelni egy átlag magyar választó. A jók meg persze kevesen is vannak meg még pénzük sincsen, de azért nyernek. Ezt a filmet meglehet nézni, de csak azoknak ajánlom akik szeretik a politikai filmeket vagy Korea fanok, másnak nem ajánlom.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Sárkányikrek: A film 1992-es és Jackie Chan van a főszerepben. Chan talán ekkor volt a csúcson olyan filmeket forgatott, mint az Istenek fegyverezte vagy Rendőrsztori filmek. De ez! Uramatyám! Valami neoborzadály. A sztori szerint egy bűnözőt korházba szállítanak, ahol egy rendőrtől ellopott fegyverrel szétlővi bilincsét majd egy frissen született ikerpár egyik felét felhasználva tartja maga elé mint túsz pajzs. De, ha ez nem lenne elég még ki is ugrik az ablakon a baba pedig egy - a kórház elött lévő – tolószékbe kerül. Ami a lendületet kapva elgurul pont egy éjjelipillangó(?) nő elé, aki magához veszi az „árvát.” Az ikerpár másik fele a szüleivel USA-ban nevelkedik fel és világhírű karmester és zongorista lesz belőle. A testvérpár másik fele Hongkongban nőtt fel, ahol autószerelő lett. A karmester éppen visszatér szülővárosába, ahol elég sok bonyodalom útján, de egymásra talál a két testvér. Természetesen sok kavarodás és félreértés van a filmben, sajnos a botrányosan bugyuta megoldásokkal operál. A színvonaltalanságot szerintem a következő jelenet adja vissza a legjobban: az ikerpár egy kádban fürdik és közéjük ül be az egyik női főszereplő, de úgy, hogy nem látja az egyiket. Utána nem tűnik fel neki, hogy hol előtte hol mögötte bukkan fel Chan. Komolyan elhiszi, hogy megkerülte egy fürdőkádban.

Hópehely és a sötétkristály: A történet főszereplője Csung Kuj, nos aki nem vágja, hogy ki ő és miért is jelentős a kínai mitológiában annak nem lesz annyira élvezetes a film. Az sztori lényegében Csung eredet történetét meséli el, valamilyen szinten. Miközben a film ilyen kosztümökkel varázsol el minket vagy ilyen képeket adnak. Közben a cgi-t borzasztóan használják esetleg így vagy így. A történet szerintem értelmetlenül túl komplikált és hosszadalmas volt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mestergyilkos (Yi ge ren de wu lin / Kung Fu Killer): A film 2014-es és nagyon jó ötletre épül. Hong Kong utcáin megjelenik egy sánta harcművész aki sorra szedi le az ökölharc, a lábtechnika, a csavarás és a fegyveres harc legnagyobb mestereit. Így a film bemutatja a négy alapvető harcmodort. A legfőbb-főbb ellenfél természetesen az a harcművész aki mind négy technikát tökéltesen birtokolja, aki nem más mint: Donnie Yen (ez így gondolom senkit nem lepett meg).
A filmhez nagyon sokan adták a nevüket akár csak egy-egy cameo szerepig is, így példú maga Raymond Chow is feltűnik. Akit nem tudtak megfizetni vagy nem tudott ott lenni azt tévén mutatták egy filmjében pl. Jackie Chant vagy ha az se ment akkor film plakáton jelent mega a neve. A műfaj összes nagy öregjét sikerült felmutatni kívéve Jet Li-t.
Ami a film nagy hátránya, hogy a kiváló ötletből pocsék történetet raktak össze. Az ökölharcból egy pillanatot sem láttunk. A többi harc is tét nélküli volt, hiszen tudtuk, hogy majd úgyis Yen ellen kell majd harcolnia a tagnak. Ami számomra igazán fal kaparós volt, hogy Yen le volt tartoztatva, de mivel ő „ismerte” a gyilkost így hasznára tudd lenni a rendőrségnek. Szóval az ideiglenesen szabadlábon lévő fegyenc a kínai határon simán át ment és napokig semmit sem lehetet tudni hol létéről. Ja igen ez olyan nagyon hihető a mai Kínában. De ilyen és ehhez hasonló ötletekben csak úgy tobzodott a film. Meg kell támadni valakit? Naná, hogy csak a zsúfolt filmforgatáson lehet megtenni. Verdikt: 6,5/10


A Jáde Démon királysága (The White Haired Witch Of Lunar Kingdom) : A szintén 2014-es film egy 1957-es kínai regény feldolgozása. A cselekmény alapvetően öt témát érint és bár van, amely hangsúlyosabb a többinél sajnos egyik se kapott elég figyelmet, hogy teljesen ráépüljön a film és így az jó legyen.
A történet a Ming dinasztia hanyatló korszakában játszódik a határvidéken. Az északi tájakon a határtúloldalán a mandzsu törzsek támadják a birodalmat, míg az országon belül a korrupt vezetők élősködnek a népen. A helyi Robin Hood Jáde Démon egy kiváló női harcos védi meg a szegényeket és segíti őket, ráadásul egy kisebb csapata is van. Ide érkezik meg a Wudan hegy új vezetője Zhuo Yihang. Igen Zhuo és Jáde szerelembe esnek egymásba és boldogan élnének, ha a fiúnak nem kellene tisztázni magát a császár gyilkosság vádja alól (megteszi). Ha nem derülne ki, hogy a lány ölte meg a Zhuo nagybátyját. És ha nem derülne ki, hogy egy mandzsu herceg nem épült volna be a Ming határvédői parancsnokok közé. Túl sok a téma túl sok a konfliktus és egy két megoldás ilyen hajánál fogva előrángatott megoldással zárul. Cirka 5,5pontot adok rá. Ez így kevésnek hathat, de most a nyáron a dög melegben simán ellehet bambulni.


Kalózok (Hae-jeok: Ba-da-ro gan san-jeok/Pirates): Ez a film a változatosság kedvéért 2014-ben készült és hozza magával a mostani koreai film sablonjait. Vesz egy történelmi eseményt, hozzá veszi a történelmi mondákat/legendákat rak mellé pár karaktert köztük egy tökös csajt és pár poénos jelenetet és kész is az insta mozi.
Az alábbi sztori itt az volt, hogy a Csoszon királyság megállapításakor az új uralkodó kért egy pecsétet a kínai császártól, aki azt meg is adta neki. A probléma az volt, hogy a pecsétet szállító hajó elsüllyedt és a pecsétet egy bálna lenyelte. Innentől kezdve megindul a hajsza a pecsétért és a királyi jutalomért. A versenyzők egy öreg kalóz, egy fiatal lány és kalózai, a királyi csapatok vezetői, egy kiugrott katona és bandája, valamint pár szárazföldi rabló, akik tengerésznek álltak. A film vicces és szórakoztató is. A három film közül egyértelműen ezt ajánlom leginkább a népeknek. Olyan 7 pontot adok rá.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Naruto Hicho

Angol címe: Secret of Naruto, vagy A Fantastic Tale of Naruto

Tartalom: A Naruto-szoros választja el egymástól Honshu szigeten Tokushimát és Awajit. Tokushimában egy őrült álmokat dédelgető hadúr véres háborút akar kirobbantani a Tokugawa shogunátus ellen. Noriyuki Gennojo egy titokzatos harcos, aki azért kelt át a szoroson, hogy kiderítse az Awa-klán titkát, mielőtt késő lenne.

Tehát nincs köze a Naruto c. mangához/animéhez!

Egyébként egy 1957-ben készült, klasszikus, szamurájos film az Edo-korszakból. Én Youtube-on találtam rá, és bár nem az én műfajom, de nagyon tetszett. A vége kifejezetten fordulatos, mert nem az történik, amire az ember számítana. A színészi játék az akkori kornak megfelelő, ahogy a díszletek is. Amik szerintem remekek lettek a ruhákkal együtt. Magyarán korhű lett. Én csak ajánlani tudom.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

A múlt héten megnéztem pár thai "BL" sorozatot (nem tudom, hogy ők hogyan nevezik, mikor a fő témája egy sorozatnak a férfixférfi szerelem, szóval maradjunk ennyiben, hogy BL xD)

A History című, több, egymástól független történetből álló minisorozat már régen tervben volt, aztán most szembejött velem angol felirattal a legutolsó darabja, a Crossing the Line, mikor le akartam csekkolni a Pornographert. Mivel ezek ilyen 4-8 * 20 perces sorozatok, azokkal, amik érdekeltek belőle, gyorsan végeztem is. Csak neveket ne kérdezzetek belőle, én egyszerűen képtelen vagyok őket megjegyezni xD

A Crossing the Line volt talán a legjobb, mert istenien kombinálta a röplabdát és a két fiú szerelmét, illetve a mellékpárost is. Az alapfelállás szerint főszereplőnk egy balhé után íratkozott új iskolába, ahol pechére a röplabda csapat kapitánya előtt ugrik át a kerítésen. A fiú azonnal meg akarja szerezni, mert látja benne a lehetőséget, és addig mesterkedik, míg a fiú be nem lép a csapatba. Ennek a tagja a menedzser, aki korábban a legjobb játékos volt, de egy sérülés miatt fel kellett adni a játékot. Ők ketten gabalyodnak egymásba, illetve van egy másik pár, de az spoiler lenne. A menedzser srác nagy kedvencem volt benne, és ázsiai mércével meglepően jó színész is. De végül is egész jó volt közöttük a kémia, és úgy el tudtam hinni, ahogy ezek között a kezdeti ellenszenvből vonzalom lobbant. Egyetlen sértettségem ellene, hogy bár szépen és megnyugatóan lezárták, de annyira kellett volna még egy rész mögé, hogy teljes legyen. Úgy tűnik, ezt más is érezte, mert ha minden igaz, akkor lesz hozzá egy folytatás movie.

A Right or Wrong is szuper lett. Tanár x diák románc, viszont a fiú már egyetemista, 19 éves, így ezzel kihúzták ennek a méregfogát. Emellé gyereknevelés a másik központi témája, ami szívem csücsöke. A kislány nagyon édes volt és úgy viselkedett, ahogy egy ilyen idős kislánytól várnám. A történet kezdetén az apja, aki árvaként nőtt fel és akit elhagyott a felesége, egyedül neveli, de nem túl jól. Fogalma sincs, mit kellene kezdenie a helyzettel, így inkább a munkába menekül. Teljesen véletlenül fut bele a kislányba a tanítványa, aki saját magát látja a kicsiben, hiszen elfoglalt édesanyja nem tudott neki annyi időt szentelni, hiába szerette. Így pártfogásába veszi a kislányt, és szépen lassan észhez téríti apukát is, hogy így nem nevelünk gyereket, innen meg, hát megy minden a maga útján. Plusz pont, hogy mivel a főhős meleg, és nem csak éppen beleszeret egy férfiba, szót kapnak olyan témák, mint a melegek megalázása, bántalmazása, és hogy emiatt milyen nehéz volt a fiúnak elfogadnia magát. Sokáig nem is ment, mert azt hitte, hogy ő valahogy abnormális. Ez a része nagyon életszerű lett. És ennek olyan volt a lezárása, amilyennek szerettem volna. Szép, kerek, tűpontos.

Az Obbessed volt a harmadik. Ennek nagyon érdekes lett volna a témája. Az alap felállás szerint főszereplő párunk már évek óta együtt van, mikor az egyik, tekintélyes családból származó srác bejelenti, hogy feleségül vett egy lányt. A másik fiú érthető módon összetörik, hiszen ő azt hitte, fülig szerelmesek egymásba. Elrohan a helyszínről, és balszerencséje elüti egy autó. Mikor magához tér, kilenc évvel korábban van, de mindenre emlékszik, ezért elhatározza, hogy elejét veszi tragikus kimenetelű szerelmének azzal, hogy bele sem kezd. Rögtön elégeti a naplóját, amit az akkor még egyoldalú vonzalmáról írt, azonban néhány lapot elfúj a szél, ami nyilván pont a későbbi párja kezében landol, és rögtön felkelti az érdeklődését iránta. Az az érzése, hogy ez a fiú valahogy különleges. Persze nyilván elkezdi becserkészni, a másikból pedig hiába határozta el, hogy nem hagyja magát, nem tűntek el egy csapásra az érzelmek.
Szóval nagyon érdekes az alaptörténet, de annyira rövid ehhez a 4*20 perc. Nagyon hiányoltam, hogy a múltbeli párból alig láttunk valamit és a mostani közelkerülésük egymáshoz is nagyon gyorsan lezajlott. Persze a főhős alapból fülig szerelmes, a másik még nem, de tudjuk, hogy az ég is egymásnak rendelte őket, de még így is. Cserébe viszont e között a pár között is úgy megvolt a kémia.

A Sotusnak még csak az első évadánál tartok, de az megint kellemes meglepetésül szolgált. A Sotus egy kitalált egyetemi rendszer, ami nagyon hasonlít a mi gólyaavatásunkhoz, csak annál is keményebb. Arthit a harmadévesek vezetője, aki elég szigorú a gólyákkal és még finom voltam, mert lenne rá csúnyább szavam is. Kongpob elsős és bár nem szándékozott volna a középpontba kerülni, egy idő után tele lesz a puttonya, így szembeszáll a harmadikosokkal. Mivel okos, kellően felvágták a nyelvét, pont megfelelő mértékben szemtelen, így elég borsot tud törni Arthit orra alá. Persze egy idő után jobban megismerik egymást, így kiderül, hogy Arthit messze nem olyan szemét disznó, és Kongnak is van bájos oldala. Hogy ne csak róluk szóljon, van itt baráti társaság, meg fiúx lány szerelmi vonal is, ami egyébként nagyon cuki lett, szóval tényleg visszaadja az egyetemi feelinget. És Arthit meg Kong viszonya nagyon szórakoztató, ahogy adogatják egymásnak a labdát.
A második évadban Arthit már dolgozik, szóval érdekes lesz, milyen, ha kilépnek az egyetem biztonságos falai közül a való világba.
Két dolgot tudok mondani ezzel kapcsolatban, mint hát nem is negatívum, csak úgy. Az egyik Kong szerelmes levele. Na most a széria hajlamos néha kicsit nyálasba átmenni, de még olyan hát jól van módon. Viszont Kong szerelmes levele. Drága fiam, szeretlek, meg nagyon bírom azt a kis mocsok tudok lenni búrádat, de az írói karriert felejtsd el. Rémes volt xD

A másik, hogy a két színész úr nagyon tud egymásra szerelmesen nézni, de mást nem nagyon produkáltak. Hogy most nem engedték nekik vagy ők tartózkodtak tőle, azt nem tudom. Láttam pár fotót nyilvános eseményekről, ott elég meghitten ölelkeznek. Na ezt hiányoltam, egy kicsit több bizalmas érintést vagy ölelést vagy valamit. Ezért kicsit kár.

Viszont a Make it Right. Nagyon dicsérték, de még egy ilyen furi sorozatot nem pipáltam. Én nem értem. Mármint értem, mert egy csapat középsulis sárcról van szó, nem atomfizika, de közben mégsem. A FramexBook sztoriszál bejött - volna , ha nem ebben a sorozatban adják elő. A szürke kis egér egy nagy titokkal meg a playboy egy éjszakás kalandjából életreszóló szerelem. Annyira jól hangzik. És azt is tök jól megcsinálták, hogy a Bookot játszó színész egy szürke kisegérnek is tűnt az elején, a végére meg egyszerűen kivirult és kifejezetten jól néztek ki együtt a sorozatbeli pasijával, aki szintén sokat változott annak köszönhetően, hogy megismerkedtek. De közben meg..... na ez az, ami például egy AMV-ben jobban nézett volna ki, mint sorozatban.
De ez még hagyján, a főszereplő pár. Az egész történet onnan veszi kezdeté, hogy Fuse rajtakapja a barátnőjét egy másik sráccal. A csaj nem veszi észre, így nem tudja meg, hogy a fiú tudja. Ezért egy este leissza magát, az egyik barátja Tee hazacipeli és persze, hogy szex lesz a vége. De a fiú nem szakít a barátnőjével, hanem marad vele kapcsolatban, miközben Tee-vel meg ilyen hivatalosan barátok, de néha összebújnak vigasztalódni. Két évadot sikerült kihúzni azzal, hogy Fuse szenved, hogy a barátnője egy bitch, de szószerint, ő meg közben Tee-be lesz szerelmes, de ki nem nyitná a száját, hogy tisztázza a dolgot egyikkel sem. Atyaég! Oké, tizenévesek, hormonok, nehéz helyzet, de kihullott tőlük a hajam.
Meg az egész légköre tényleg furi volt. Ezzel vagyok úgy, hogy japp, az AMV-k egész jók, csak maga a sorozat nem. xD

Na egy párat még beterveztem egyébként, aztán meglátjuk, hogy fognak tetszeni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Junchi »

(Ide, csak hogy ne triplázzak be a horror topicba.)

Train to Busan


Halloween apropóján bebüntettem magam az elmúlt pár napban mindenféle horror cuccal, és köztük volt ez a koreai csoda is. Az Élősködők után erős volt bennem azon elhatározás, hogy kéne több dél-koreai filmet nézni, szóval lassan, de biztosan igyekszek pótolgatni tőlük ezt-azt. Kezdtem ezzel, mire újfent kellemes csalódás ért.

A Busan tulajdonképpen nem más, mint egy zombis film. Szó se róla, nem reformálja meg a műfajt, semmi újat vagy frisset nem tesz hozzá, ahogy az egészen az is látszik, nagyban nemzetközi piacra szánták, tehát bőven túllép a sajátságos dél-koreai jegyein, amitől viszont mégis kiemelkedőnek találom (és nem csak a zombis zsáneren belül, hanem a tágabb értelemben vett horror-halmazban szintén), hogy rendkívül kreatívan, ügyesen, találóan használja fel az összes ismert klisét. További ráadás, hogy az átlag zombis filmekkel ellentétben az élőholtak itt valóban félelmetesek. Nem is feltétlenül a kinézetük okán, hanem, hogy 1) gyorsak és piszok agresszívek, 2) sokan vannak. Nagyon sokan. A filmbéli fertőzés villámgyorsan végigsöpör az országon (persze az eredetét szokás szerint nem ismerjük meg), hamar ellepnek minden várost a zombulatok, szóval itt nem egy-két jómadár elöl menekülnek az ügyeletes eleségek, hanem akár száztól is.

A pláne persze pont magában a vonatos szettingben van, ahol viszont be vannak zsúfolva hosszú, de keskeny helyekre, ami leviszi a menekülési lehetőségeket egyetlen dimenzióra: vagy balra mész, vagy jobbra. Nem is értem, hogy nem használták eddig ezt ki korábban, de ha egy leleményes koreai csapat kell hozzá, hát nem bánom. A lényeg, hogy baromi hatásos, mert itt bárkit elkapnak, onnan már nincs menekvés.

Az alapötlet tehát jó, a kivitelezés remek, viszont azért így is befigyelt egy-egy hálivúdi klisé, amiket jobb szerettem volna nem látni pont ebben a filmben, de hát a varázsszó még mindig nemzetközi piac. Valahogy el kell adni átlagJohn amerikai pop-corn zabálónak is, de ettől még az alábbiak baromira bökték a csőrömet:
- Az a pszichopata, csakis a saját túlélésével foglalkozó seggarc. Kínosan túlhasznált klisé, hogy raksz bele egy ilyen nulla-dimenziós hülyét, akinek aztán mindenki a haláltusáját várja, de itt pláne túllőttek vele a célon, főleg ahogy a vége felé a
SPOILER
megmaradt túlélők majd felét odahajigálja a zombiknak.
- A zombik mindig annyira erősek, amennyire a sztori éppen úgy akarja. Máskor feltudunk tartani egyszerre többet is közülük, de ha a plot éppen úgy diktálja, akkor egyel is komolyan meggyűlik a bajunk. Ahem.
- Egyéb apró, de nonszensz dolgok, mondok is két példát: Az egyik, mikor
SPOILER
világosan a tudtunkra adják, hogy a következő alagúton két perc alatt megy át a vonat, addig a zombik teljesen lefagynak. Oké, tiszta sor, csak azt nem értettem, hogyan volt ezeknek idejük arra, hogy egyesével felmásszanak a vagon csomagtartó fémszerkezetére, majd ott halkan(!) végighaladjanak. Ehhez NEM két perc szükséges, pláne, ha van veled egy terhes nő is! A másik, mikor beérnek az első vagonba a többi túlélőhöz, akik - félve a lehetséges fertőzöttektől - átpaterolják a kis csapatot az előtérbe, mire az ottmaradt nagyobb tömeg inkább az ő elzárásukkal foglalkozik előbb, nem pedig a dühöngő zombihadéval a hátuk mögött.
- Zavaró volt továbbá a CG is helyenként, az a vonatkisiklós rész például különösen fájt.

Igazából ennyi akár elég is lenne, hogy szépen belenyúljak a pontszámába, de nem teszem, mert ezektől függetlenül piszok hatásos film, szépen dorombol zombis- és úgy általában horrorfilmként, szóval ezúttal megbocsátó leszek és adok neki egy 8 aláalá/10-et.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Halihó, valaki tud ajánlani jelenleg is elérhető helyeket ahol japán illetve kóreai filmeket, tv sorozatokat lehet kölcsönkérni, khm, vagy online nézni, olyan helyen ahol ajándékba adják? :dirr:

Megjegyzem enkórom nekem sosem volt és nem is lehet, innen. Esetleg Discord?

Nekem ez eddig mindig kimaradt, de most itthon dekkolok betegen és szerintem jót tenne a közérzetemnek mondjuk egy Hana Yori Dango vagy egy Itaewon Class :3
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Catrin »

hali, nyaa-n előfordulnak live action-ök (egyébként random helyekről szoktam összevadászni), de online pl. ez az oldal egész jó (csak persze sok cucc nincs hd-ban): https://kisskh.co/
Jobbulást! <3
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Érdemes lehet még Vikin is szétnézni, a tartalmak egy része elvileg ingyen is elérhető. :thinking: Jobbulást!
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Én Kissasian.lu oldalon szoktam letölteni. Így nem kell várakoznom, meg kinyomnom a reklámokat. Sok minden van ott, az oldal folyamatosan frissül mindenféle jóval.
A Viki is jó, de pl. kínai sorozatok a Youtube-on is találhatóak angol felirattal. Ha viszont magyarral kell, akkor ajánlom az Asianbl oldalt. Nemcsak BL van rajta!

https://asianbl.hu/

Vagy itt is nézelődhetsz:

https://ballabella.wixsite.com/romantikusazsia
https://szilvavirag.blogspot.com/
https://shaolinbunny.blogspot.com/
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Köszönöm szépen mindenkinek! Úgy néz ki a következő hetet is itthon töltöm, úgyhogy holnap átnyálazom a linkeket.
Máskülönben jöhet a tartalom angol, román, francia feliratokkal is, a magyaron kívül :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése