Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
k3y
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.02.02. 22:38
Tartózkodási hely: Sárga busszal kurva messze és onnan már csak kicsit kell gyalogolni...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: k3y »

Végre megnéztem a Tetsuo-t is. (Előre vettem a "listán" az itteni ajánlások miatt :) )

Metálfetisiszta horror artfilm.

A kamerakezelés Evil Dead-i magasságokban van.
A make-upról nekem a Hellraiser ugrott be.
A sztori könnyen felfogható (ebben nem hasonlít Lynchre).
Szerintem csak abban hasonlít a Radírfejre, hogy minimál feketefehér trip az egész.
A stop motion animáció kicsit darabos, persze nyilván a (nem létező) költségvetés miatt.

Teljesen jó.
Avatar
Thalis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.02.28. 07:08
Tartózkodási hely: Arossebsetudja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Thalis »

Sziasztok.

Nem tudom, kiben mennyire el a gyujtogeto szenvedely, de mostanaban egesz sok japan film talalhato meg kulonfele bittorent oldalakon. En most fejeztem be Kurosawa - Madadayo cimu muvet. Nagyon jo sztori.

Nem akarom nyilvanosban reklamozni a dolgot, de akit esetleg erdekel a tema, priviben tudok kuldeni linkeket.

-------

Samurai Resurrection és a Zatoichi. Most jutottam csak hozzájuk és nagyon tetszik mindkettő. Az előbbi Ninja Scroll adaptációnak tűnik, az utóbbi pedig tipikus Kitano történet (több szál fut egy időben és ha nem figyelsz, a végére nem tudod ki kivel van). Szóval mindkettő jópofa film.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Takeshi Kitano: Kikujiro nyara(imádom, haláli!) Tűzvirágok (vagy Hana-bi) Akira Kurosawa: A hét szamuráj( kötelező), A vihar kapujában, A véres trón
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Takeshi Kitano: Dolls
Ez a film, na ez igen... Dióhéjban a szerelemről szól, hihetlenül szomorú hangvételű és nagyon megható. Mindenkinek ajánlom.
***és nagyon remélem, hogy még senki sem írta^^"***
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Van egy Japánban is sugárzott koreia sorozat, az Utsukushiki Hibi (Azok a szép napok), ami nagyon jó, kicsit szappanopera-szerű, de nagyon izgalmas volt, szerelmi szálakkal, énekesekkel, helyes pasikkal, cuki csajokkal... azóta is keresem, de nem tudok hozzájutni itthon... *szipp* Nem tud róla esetleg valaki valamit?
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

most láttam a Yojimbo-t... alapmű
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én a jpop-ról pont most szedem le a Kokou Kyoushi c. sorozatot. Nem rossz, kissé szappanopera, de nekem tetszik.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Múltkor Krisinél néztünk egy nagyon durva japán filmet... nem is a tartalom, hanem inkább a látvány volt a lenyűgöző... majd megtudakolom a pontos címét...
kk-krisi

szerintem nem nagyon durva ^^;;

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

válaszolván Konomi postjára.

vakartam össze pár linket:

aki hablatyol idegennyelvül (japán)
aki hablatyol más idegennyelvül (angol)
aki hablatyol más idegennyelvül part 2 (angol)
aki nem hablatyol idegennyelvül (magyar)

a film címe Casshern.
lehet, hogy páran már hallottak róla. volt szerencsém beszerezni az egyik offline (lol) ismerősömtől, de sajna a movie maga nem az esetem. lehet, hogy kis háttérinfóval jobb lett volna, de így elég random volt az egész. [ami nem ártana hozzá az a Shinzo Ningen Casshan című anime, de még nem találkoztam vele sehol ^^;;]
villám = neo sapiens = pusztítás... számomra ezt a hibaüzenetet eredményezte: Warning! Excessive lameness detected! Please sleep while the movie destroys itself.
kétségtelen, hogy voltak olyan pillanatok amikor én is kicsit felemeltem a fejem, de nagyrészt csak azért, hogy fél perccel később egy a nyolcvanas évek hong kongi akciófilmjeit megszégyenítő "bunyó"-nak köszönhetően újra visszahelyezhessem a puha ágyra. ezen kívül a rendezőt [Kiriya Kazuaki] olyan szintű ötlettelenséggel áldta meg a természet , ami még engem is a padlóra küldött.
pl az "új faj" megszületése után elvergődik egy erődítményig, ami fel volt szerelve aoutomatizált robotwarrior szalagsorral, a "hogyan legyek jó főgonosz?" című műremek legolcsóbb kiadásával és egy olyan elképesztő fodrászattal, ahová talán még én is bemerészkednék... jaj és a szabóról meg is feledkeztem [természetesen az első kivételével egyik sem "szerepel" a filmben, de azt súgja a 4 fős gonoszkodó brigád gyors átalakulása, hogy bizony ezek az elemek megtalálhatóak körülöttük]továbbá a neo sapiens olyan filozófiai mélységeket ér el pillanatok alatt melyeket egyes emberek még ma sem ismernek. a másik meglepő dolog az volt, hogy olyan elképesztő gyorsasaggál megtanultak japánul, hogy már irigyeltem érte őket. [utólag természetesen kiderül, hogy miért ment ez ennyire egyszerűen, de addig erősen zavaró a dolog =P]
könnyen lehet, hogy velem van a probléma. ha egy kicsit átadtam volna magam a filmnek talán kicsit mást írnék most róla. a film kőkemény két óra húsz perc terjedelmű, ami elég soknak tűnik, de elég gyorsan elröppen az ember feje fölött még, akkor is, ha olyan "kritikus" szemmel nézi, mint például én. örültem volna, ha a főhős [Iseya Yusuke], Azuma Tetsuya, karakterét még kicsit simítgatták volna, mert a "feltámadok cyberpáncélban és megmentem gyorsan a világot, mivel mittoménmivan" séma egy kicsit gyengus.

örültem volna, ha Terao Akira kicsit több szerepet kap. a filmben a főhős apját, a "zseniális" Azuma Kotaro professzort [aka Azuma-hakase :dirr:], alakítja. egy elég régi alakítása [Ran, 1985. rendezte Kurosawa Akira] miatt kedveltem meg, de szerintem, aki meghallja a hangját, melyhez arca vizuális élménye társul vagy röngtön megkedveli vagy megutálja [esetleg bepakolja a "jó, de nem kedvelt színészek" dobozba].

btw, a film magyar felirattal is elérhető, melyet nem ajánlok [annak ellenére, hogy az egyik régi ismerősöm is leferdítette], mert:
  • 1. az angol sub tükörfordítása
    2. picit "fura"
    3. néhol csúszik
    4. tessék megtanulni japánul :dirr: [j/k én sem tudok, szóval csak humoros próbálok lenni, nézzetek el nekem ^^;;]
summary:
játékidő: 140 perc
szereplők: :thumb:
plot: :LOL:
vizuális hatás: :elképesztőenfenomenális:
értékelés: 7,6/10

azoknak, akik egy kicsit egyszerűbb, de mégis elgondolkodtató filmet szeretnének látni, amely a végén ráadásul el is magyarazzá mondanivalóját, ami szerintem kicsit olyan mintha előre megrágná helyetted valaki a kaját :dirr: [de adott esetben talán a film csúcspontja számomra, mert komolyan mondom még tetszett is], azok nyugodtan szerezzék be és nézzek meg.
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

hát nekem spec nem tetszett, mert az iszonyat vékony sztori elveszett a CG túladagolásban (egyébként sem szeretem a CG és film keverését, itt meg különösen zavart. :\)
a rendezö egyébként korábban videóklippeket rendezett, azokhoz illet ez e stílus, de így bö két órán keresztül nagyon zsibbasztó tud lenni @_@. Meg ez a klisés, szájbarágós, mondanivaló... nyaff.
De azért egy nézést megér. ^^
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Egyik éjjel láttam a Begyűjtő c. sci-fit az HBOn, és ma éjjel fél egykor megint adják. Ha valaki most akarná eldönteni, hogy megnézze-e, az szerintem igen, nézze meg egyszer. :roll:

Szóval időutazás megkavarva némi mókával. Ha nagyon figyelsz, észreveheted a filozófiai üzenetét is, valamint ismét el lehet kedélyesen vitázgatni arról, hogy hogyan is működik az időutazás...

A vége pedig (spoiler nélkül) annyiban volt meglepő, hogy nagyon nem erre számítottam. Megelégedtem a "japán vége van a filmnek" állapottal, aztán még volt 5 perc...

Nah ennyit erről röviden, egyszer szerintem megéri megnézni.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Megnéztem a Battle Royal c. japán filmet Beat Takeshivel... [akit egyébként nem szeretek] maga a film meglepően jó volt, én rosszabbra számítottam. Döbbenetes... aki kitalálta ezt a történetet, azzal azért kezet ráznék... vagyis mégsem... inkább elkerülném messzről... ^^
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Konomi írta:Megnéztem a Battle Royal c. japán filmet Beat Takeshivel... [akit egyébként nem szeretek] maga a film meglepően jó volt, én rosszabbra számítottam. Döbbenetes... aki kitalálta ezt a történetet, azzal azért kezet ráznék... vagyis mégsem... inkább elkerülném messzről... ^^
a sztori/forgatokonyv Kitano agyszüleménye. :)
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Case írta:a sztori/forgatokonyv Kitano agyszüleménye. :)
Tehát akkor a film után készült belőle manga? Amúgy én is láttam (teljesen meglepett benne Takeshi Kitano szereplése, akit én viszont nagyon kedvelek), és most akarom megnézni a 2. részét. Vajon az milyen lehet...Kitano nélkül?!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Rmélem Kitano nélkül... ^^ Készült belőle manga? Nem is tudtam...
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

van manga ebbol is? mondjuk lathatolag minden nepszerubb japan film igy vegzi..
BR2-t nem neztem még meg, de tobbseg azt mondja, hogy kozel sem olyan jo mint az elso (mondjuk en azert sem voltam oda annyira, mert van nehany olyan hiba a sztoriban ami tonkreteszi imho a filmet.. :\ meg egyebkent is nagyon tul van ertekelve szerintem)
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Készült belőle manga, itt utánna lehet nézni:

http://www.battleroyalefilm.net/manga/

Hm, szóval nem jó...meglátjuk! Ha minden igaz, mire haza megyek már vár otthon a film. Remélem nem kell azért csalódnom benne.
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

A Battle Royale-t nem Kitano rendezte. Ferb. 14-én 23-kor Szegeden a Grand Cafeban vetítik. A Japán filmhónap megnyitójaként. A 11 órás vetítési sáv elég jónak tűnik (ha érdekel valakit) :D
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Philionel írta:A Battle Royale-t nem Kitano rendezte.
nem is mondta senki, hogy ö rendezte.
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Megnéztem a filmet tegnap. Nem rossz, habár azt tényleg el kell ismernem, hogy az első rész jobb volt. Kevesebb lelkizés, világbékéről való hosszú monológok...sajna BR2 tele volt vele. Meg néhány jelenetében visszaköszönt a Ryan közlegény megmentése képsorai. Persze lehet szapulni, hogy rosszul láttam meg minden, de nekem így "jött le" a film! Attól függetlenül bátran ajánlom mindenkinek!
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Casshern: Ha minden jól megy, ma este nézem moziban. Hamarosan bővebben :cool:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát azt leszámítva, hogy sztorit nem igazán véltem felfedezni benne, nagyon tetszett, a lélegzetelállító effektek és stb. miatt... ^^ szépen megcsinálták...
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Casshern: Ha az első 5 perc után kijövök a moziból, nem unatkozom 2 órán át. Gyenge és sajnálom, hogy időt vesztegettem rá.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most néztem meg az Azumi-t. Ajánlom mindenkinek, aki még nem láttam, mert tényleg nagyon jó. A harci jelenetek nagyon szépen megvannak csinálva. Csak dícsérni tudom a filmet. A főszerepet pedig Ueto Aya játsza, aki a kedvenc énekesnőm/színésznőm.
Kép
Válasz küldése