My Little Pony: Friendship is Magic

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Alicorn == hercegnő.
Ennyi. Ez olyan, mint a "hat ujj egy kézen == táltos".

De amúgy szerintem is az volt, hogy a felvezetés túl gyors volt, szerintem dupla epizódra kellett volna elosztani a sztorit, és akkor legalább azt is megtudtuk volna, miért olyan nagy szám az a varázsige, meg hogy mitől is lett Twilight alicorn, meg miért, meg hogy az volt eltervezve, hogy ő lesz az, vagy tudták, hogy valakinek lennie kell, és őrá esett a választás? A lényeg: igen, kicsit túlságosan is elkapkodták, azon kívül, hogy amúgy jó volt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Már múlt vasárnap megnéztem az epizódot, de csak most mertem belevágni egy postba. Amúgy kilométer-hosszúnak ígérkezik, így ha nem gond, nem fehéríteném ki, mert hülyén fest majd, ha úgy néz ki, mintha lehullott volna a fórumon is a hó, inkább egyezzünk ki abban, hogy aki még nem nyomta le mindhárom szezont és nem szereti a spoilereket, az innentől nem olvassa tovább. (Lehet, hogy így is kimarad majd valami, de ha később eszembe jutna, azt a pár mondatot majd utólag leírom fehérben.)

Fú, hol is kezdjem. XD Először is: Hogy az epizód Walt Disney-s volt, az nem is vitás, ezzel a "hét dal egyetlen részben", meg "hercegnő lesz a hősnő a legvégén" húzással szerintem elég sok embernek bevillant ugyanez. XD Aki még mindig nehezen látja bele, annak ajánlom ezt az egyébként zseniális PMV-t. XDDDDDDDD Aztán: Ez volt a legelső olyan epizód, ahol már a rész előtt elolvastam elég sok spoilert, nem csak a pár mondatos szinopszist, de a készítők véleményét, meg ilyesmi. Az Alicorn Twilightról pedig már hetekkel ezelőtt tudtunk, így én a rész előtt, közben és még most utána is folyamatosan ezt láttam/látom magam előtt. XDDD (Aki itt nem látta a Doctor Who negyedik szezonjának utolsó részét és a MLP Season 3 szintén utolsó részét, az itt most nem érti a poént, úgyhogy lehet ezen csak én röhögök, de egyszerűen muszáj volt beraknom. XD) Ja és még sehol nem láttam, hogy felvetették volna a fanok, de akkor most a negyedik szezontól új lesz az opening animációja? Már csak Twilight miatt is ugye... Nagyon remélem egyébként, hogy a Hasbro nem csak ennyit fog rajta változtatni, mert amint látható, ezt egy fan is összedobja igen hamar. (Épp elég nagy szívatás volt, amikor a második szezon elején ígérték, hogy "nyugi, a Discordos részek után új animáció lesz" és ehhez képest annyit változtattak, hogy a háttérben elmegy a vonat, meg odarakták pár új pónit.) A dal maradhat, de ha már "új szintre emelik az egész franchise"-t (mozifilm, meg külön humanized sorozat, majd mutatom a linket ez utóbbiról is), akkor illene kissé az eredeti sorozatot is "felújítani", legalább openingben.

Na, akkor most bővebben a részről. Nekem nagyon tetszett! :D Igazából az összes WTF-elem a második felében jött elő, de erős a gyanúm, hogy ez a hercegnő-alicorn-Twilight leginkább egy Hasbro-s húzás volt "ilyen figurát még nem adtunk ki" alapon, aztán a sorozat készítőinek izzadhatott a töke, hogy 13 rész alatt többé-kevésbé értelmesen vigyék bele a történetbe ezt az egészet. Ehhez képest még egész jól sikerült (lásd foreshadowing a Crystal Empire duplarész végén, megtehették volna, hogy csak egy asspullt húznak elő az utolsó részben) és ha belegondolunk, hogy mi a karakterek álma, Twilighthoz még passzol is ez, ha figyelembe vesszük, hogy imádja a mágiát, imádja Celestiát, segített Lunát "felszabadítani", valamint a sógornője is egy alicorn, akkor annyira nem is hangzik a dolog hülyén. Persze tény, erőltetett volt, de mondjuk úgy, hogy az üzleti megfontolásból elkövetett történeti fordulatok között még egész előkelő helyen szerepelhetne. XD De erről az alicorn-témáról később, először lássuk a részt!

Sokan támadják amiatt, hogy "ne már, hét dal egyetlen epizód alatt???", de nekem valahogy semmi gondom nem volt ezzel, igaz, ezt is olvastam már az epizód előtti spoilerekben, hogy most direkt egy "musical epizdot" akarnak összehozni, a musical pedig ugye pontosan arról szól, hogy dalban/dalokkal mesélnek el egy történetet. Plusz a dalok szokás szerint igen jók voltak (a "True true friend" azóta nem megy ki a fejemből, ráadásul ha eszembe jut a Felhőatlaszos "THE TRUE-TRUE?", még röhögök is XDDDDDDDD), így végképp nem lehet okom panaszra. :) Oké, elismerem, a legelső és legutolsó dal megint csak echte Walt Disney, főleg ezzel "az egész város velem együtt énekel/táncol" koreográfiával. (Hmm, fura, Pinkie "flashmobja" a második szezonból nem volt ilyen zavaró, az inkább tűnt image songnak, mint Disney dalbetétnek. XD) Viszont a többit nem éreztem erőltetettnek, sőt, külön bejött, hogy mielőtt Twilight rájött volna a megoldásra, kifejezetten darkos lett a sorozat, azért ebben eddig ritkán láttunk olyat, hogy mindenki szomorú, a pónik olyan agresszívek, hogy bemutatnak egymásnak, stb. XD (Tudom, az egy ökölrázás akart volna lenni, de patájuk van, ha kezük lenne, simán el tudnám képzelni, hogy a középső ujját mutatta volna neki. XD) Illetve maga az összecserélt Cutie Markok sztorija is ötletes volt szerintem. (Még úgy is, hogy ezt speciel már két héttel a részt előtt tudtam. XD) Valamint a "friendship-faktor" is igen magas volt a részben szerencsére, ami azután sem csökkent, hogy Twilight átalakult, szóval ilyen szempontból nem volt bajom az epizóddal. Az viszont tény, hogy sajnos eléggé siettek, fel nem foghatom, hogy pl. a bűnrossz "Spike at your service" helyett miért nem lehetett volna egy duplarészt szentelni ennek az egésznek. Nem mondom, hogy minden szezonzárás duplarészt kíván, de itt szerintem pont indokolt lett volna. Mondjuk az első rész szólt volna arról, hogy a többiek mennyit szenvednek azzal, hogy "rossz végzetet kaptak" (itt esetleg pár olyasmi poént is be lehetett volna rakni, mint ami Rainbow Dash megfőzése volt, mielőtt a hangulat full emóba csapott volna át), majd a rész végén Twilight rájött volna a megoldásra, átalakul és a második epizód szólt volna arról, hogy pontosan miért is változott át, mivel jár alicornnak és hercegnőnek lenni, stb-stb. Ugyanis azt konkrétan kb. az utolsó 2-3 percben zavarták le és egy millió kérdés maradt a néző fejében ezzel kapcsolatban, ami nem lett megválaszolva. (Btw, a készítők azt ígérték, hogy a negyedik szezon duplarészes nyitósztorija még tovább magyarázza majd ezt a dolgot, így ha lesz is közben mozifilm, az valószínűleg ilyen "filler" side story lesz, ott még Twilight biztos nem alakul vissza "normállá", bár én azt is kétlem, hogy valaha is megtenné. ^^") Mondjuk még annyit ehhez a részhez, hogy a Cutie Mark-csere sztori annyiban azért bakis volt, hogy az egy dolog, hogy a barátoknak megváltozott a jele és így a memóriájuk is "átíródott" (vagyis ők úgy emlékeztek rá, hogy világéletükben ezt csinálták), de a városlakóknak is? Ez főleg Pinkie esetében volt megalol, az Apple family nem kapcsolt, hogy "hol van Appljeack és miért te végzed az ő munkáját?"? (De abba is vicces belegondolni, hogy mi lett volna, ha mondjuk egy földi póni kapja meg Rainbow jelét, megnéztem volna, ő hogy próbálja irányítani az időjárást. XD)

És akkor itt térjünk rá az alicorn-szálra. Az, hogy szárnya van, max annyiban zavar, hogy így felborul a Faust-által felállított "két unikornis, két pegazus, két földi póni" rendszer. Illetve, hogy így kissé már overpowered lett a szentem, szóval már nem csak hihetetlenül jó mágus, de még repülni is tud. Meg az egész epizódnak volt egy erős Marie Sue-faktora, szóval átalakul "félistenné", még Celestia is meghajol előtte (plusz az összes barátja), utána rögtön koronázási ünnepség (és hangsúlyozzák, hogy "ilyen még azelőtt soha nem történt", amitől a néző gondolkodni kezd, hogy "akkor honnan származik a többi alicorn?"), majd az epizód végén már Supermanként repül bele Twilight a kamerába, mert naná, hogy a repülést sem kell tanulni, igaz, még csak fél napja van szárnya. :-P Igen, valóban azt nyilatkozta az egyik készítő, hogy "minden kislány álma, hogy hercegnő legyen", de nem lehetett volna kevésbé...öhm...seggnyalósan előadni ezt az egészet? Meg én közel sem vagyok olyan anti-Disney-s, mint mondjuk SB, de lassan én is kezdem unni, hogy az összes amerikai rajzfilm végső tanulsága és a főszereplő életének kiteljesedése, hogy hercegnő lesz a sztori végén. Írták is, hogy Twilighton pont be lehetett volna mutatni, hogy kitartó munkával és tanulással úgy is lehetsz "félisteni" szinten, hogy közben "mezei" póni vagy, de nem, itt is elő kellett húzni a Disney-kártyát... Szóval a szárnyak tényleg csak "extrák", nem az zavar, hogy külsőleg megváltozott, inkább az egésznek az "ideológiája". Amúgy az tényleg nem lenne rossz húzás, hogy az új főgonoszért cserébe fel kell áldoznia alicornságát, de akkor meg olyan trollkodás-szaga lenne az egésznek. Kb. mire az emberek elfogadnák, hogy most már alicorn, hirtelen visszaváltoztatják? (Ez az egész "szezon végén átalakul és majd fél év múlva innen folytatjuk" húzás amúgy a Doctor Who-ra emlékeztet, csak ott egyrészt ennek 50 éves hagyománya van, másrészt a színészek 90%-a a maga stílusában, de jól játssza a Doktort, így ott nem fél az ember, hogy "mi van, ha a következő gáz lesz?", Twilightra, meg úgy az egész történetvezetésre sajnos ez jelenleg nem igaz, vagyis majd a következő szezon dönti el...) Apropó, mitől lesz valaki póni-hercegnő? Nézzük az író válaszát!
On the topic of Twilight's ascension to becoming a princess (which will also see her become a winged unicorn, as with the other Equestrian princesses), writer Meghan McCarthy explained that Twilight had been embarking on a journey since the first episode of the series that would eventually lead to this outcome.
Oké, ez eddig egy kamu, utalás sem volt rá, hogy ilyesmi készül (egészen a harmadik szezon elejéig), sőt, ha emlékeztek, a Nightmare Moon-os duplarész után Twilightnak úgy kell könyörögnie, hogy hadd maradjon Ponyville-ben. Márpedig úgy adták elő a részben, hogy azzal múlta felül Star-Swirl the Bearded-et is, hogy ő vele ellentétben ismerte a barátságot és így tudta a varázslatot kijavítani. Ha Celestia ezt már akkor tudta, miért akarta volna visszavinni magával? Várjatok, tudom: csak úgy tett, mintha vissza akarná vinni Twilightot Canterlotba, mert "tesztelte", mi? :-P Ja, ismerjük az ilyen utólag kitalálta magyarázatokat... XD Vallják be inkább, hogy a Season 3 előtt eszükbe sem jutott ez az egész "végzet" téma.
McCarthy explained that the title of princess in Equestria has to be earned by sharing their gifts with others, and that "every little girl wants to be a princess, and not everybody can get to be a princess—but you can live up to the ideals that should come along with being a princess."
Oké, szóval azért lett hercegnő, mert követni akarták a Disney-ideológiát? Mert ez a "sharing their gifts" elég tág fogalom, ahogy SB is írja, ennyi erővel akkor már Discord után mind a hatan nem is hercegnők, hanem egyből félistenek lehettek volna. XD Valahogy nem jött át az epizódból, hogy egy barátságról szóló varázslat helyes megoldása miért nagyobb volumenű érdem, mint a birodalom sokszori megmentése, meg egyéb ilyen "apróságok". Meg nem tudom, ha azt szánták üzenetnek, hogy "nem mindenkiből lesz hercegnő, de meg lehetnek benned azok az erények, amik egy hercegnőt jellemeznek", akkor nem pont úgy kellett volna megoldani, hogy végül mégsem lesz az? Csak kérdezem... Így kissé olyan "álszentnek" érződik ez a tanulság. "Bár megvan benned minden hercegnői vonás, de mi azt szeretnénk érzékeltetni, hogy nem kell azzá is válnod, hogy olyan legyél, de mi azért azzá teszünk, ugye nem baj?"
McCarthy noted that despite Twilight's new role and the new challenges she will face, her personality will remain the same.
Az jó, akkor legalább azt a fanhülyeséget nem kell látnom canonban, hogy "alig várom, hogy Twilight megrészegüljön a hatalomtól és ő legyen a következő főgonosz!", meg egyéb out of character fan-ötletek.

És még egy fontos dolog: Meddig él egy alicorn? Celestia és Luna szinte már ilyen világot teremtő istenek és láttuk is pl. a Zap Apple-ös részben, hogy Celestia már akkor is ugyanígy nézett ki, amikor Granny Smith még fiatal volt, illetve ők ketten ilyen több ezer évvel ezelőtti háborúkban is részt vettek már, de pl. ott van Cadence, aki látszólag normálisan öregszik, hiszen a "Sunshine-sunshine..." flashbackban látszik, hogy amikor Twilight kisebb volt, ő kb. akkor volt "kamaszkorú" (de legalábbis fiatalabb, mint az esküvőn). Már csak azért is, mert ha az alicornság örök élettel is járna, akkor igen szomorú belegondolni, hogy Cadence Shining Armort fogja túlélni, Twilight pedig az összes barátját. Mire az ember túlteszi magát azon, hogy Spike valszeg az összes jelenlegi pónit túl fogja élni (és ez sajnos eléggé canonnak is tűnik az alapján, amit eddig a sárkányokról megtudtunk), addigra talál egy ilyen videót és újra összeszorul a szíve. :( Meg nem tudom, szerintem még Celestia és Luna sem fognak örökké élni, főleg, hogy amikor még Equestria sem lett megalapítva, akkor ők még sehol sem voltak, legalábbis nem "vezető beosztásban", már amennyire tudjuk. XD

Szóval az epizód jó volt, a hercegnő-alicorn dolgot én úgy teljes egészében kihagytam volna, de igazából sokkal rosszabbra számítottam, így valószínűleg megszokom majd, ha többet látom ilyen formában a következő szezonban, meg kiderülnek majd olyan dolgok, hogy továbbra is ott fog-e lakni, ahol eddig, vagy a házát egy kastélyra cseréli, stb-stb. Még pár apróság a részről:

1. Megint volt Pinkamena! XDDDD Őt már nagyon hiányolták a fanok. XD

2. SB, azt figyelted, hogy Celestia ugyanott találkozott Twilighttal, mint ahol Aang a halott Avatárokkal? XD Fanartot is láttam már róluk. XDDD

3. Mi a fene volt Celestián az az "extra korona" a rész végén? XD Eddig is volt valami tiara-szerű cucca, de ez most totál úgy jött le, mintha villogni akarna vele, hogy azért még mindig ő az "abszolút uralkodó". XDDD

És most a szezonról: Tetszett, de rövid volt. :/ Nem gondoltam volna, hogy ennyire érződik, ha 26 rész helyett csak 13-at kapunk, de most így utólag marhára érzem. És tényleg, a hatvanmillió szándékosan előre kiszivárogtatott spoiler helyett inkább erre válaszolna már a Hasbro. Vagyis, hogy mire fel volt most ez a rövidítés? Főleg, ha a negyedik megint 26 lesz. Mindegy, hogy mozifilm vagy spin-off sorozat, csak legyen már valamelyik confirmed. Viszont egyetértek SB-vel, ennél a szezonnál éreztem először azt, mintha a készítők sem tudnák, hogy mit kezdenek vele, merre vigyék tovább a sztorit. Volt egy (az előző két szezonhoz képest) meglehetősen gyenge nyitó-duplarész, aztán néhány elég gyenge/közepes epizód (Spike at your service, Apple family reunion, stb.), pár olyan, ahol csak a "fanservice" kedvéért rángattak elő 1-1 karaktert és némileg a jellemükön is alakítottak (Trixie és Discord, előbbinél mintha elfelejtették volna, hogy nem csak az amulett miatt volt szemét, utóbbi meg rulez volt, de kb. a végén elég összecsapottan javult meg, és látszott rajta, hogy vele sem tudnak érdemben mit kezdeni, mintha csak a fanok nyomására szedték volna ki a kőből) és így marad úgy 4-5 rész (de lehet kevesebb) a 13-ból, amire rá lehet fogni, hogy egész jó és relatíve "original" sztorik voltak (Too many Pinkie Pies, One bad apple, stb.) Season 4-re pár ötlet, mielőtt még eljutnak odáig, hogy Gildát is visszahozzák, csak azért, hogy megjavuljon:

-Sea Pony-k bármilyen formában
-valamilyen kalózos/tengeres kaland (akár az előzővel összekötve)
-sztori egy felnőtt póniról, akinek valamiért még sincs Cutie Markja (bele lehet szőni egy történetet arról, hogy mi van az olyanokkal, akik még felnőttként sem találták meg álmaik hivatását)
-esetleg hogy "igazságos" legyen a sztori, az erőltetett hercegnő-Twilight helyett dolgozhatnak azon, hogy Rainbow Dash végre Wonderbolts-tag legyen, vagy a CMC felfedezzék a Cutie Markjukat, bár én ezeket akkora tartogatnám, ha már 1-2 szezon van hátra a legvégéig

Amint látható, maradtak még kiaknázatlan területek, amik sokkal jobbak annál, mint hogy random egyepizódos mellékkarikat rángassunk elő újra. (Vagy akkor legyen Doctor Whooves is állandó szereplő, ha már Derpy-t ki kellet nyírniuk. Ja, apropó, olyasmit olvastam, hogy az a rengeteg háborgó levél nem is annyira a nézőktől érkezett, hanem a 4chan trollok összefogtak. Mondtam már, hogy mit művelnék azzal az életképtelen otaku-bandával legszívesebben? Nem, mert nem tűr nyomdafestéket.)

Szóval még a Season 3 sem volt rossz, viszont tényleg tanácstalanságot érzek a készítőkben, mintha most próbálnák "megreformálni" az egész sorozatot, kérdés, hogy ez mennyire fog nekik sikerülni, de erre sajnos várnunk a kell a Season 4-ig. Majd ott derül ki, hogy a sztori és az Alicorn Twilight is lesz-e annyira jó, mint "elődjük" volt. Ja és mivel ígértem: humanized spin-off sorozat pletyka. Ehhez ki mit szól? XD Én kíváncsiságból tuti megnéznék egy ilyet, neten nagy fanja vagyok a humanized fansztoriknak/fanartoknak, szóval felőlem jöhet. XD Már persze, ha tudják tartani a Pónis eredeti színvonalát és nem valami Monster High 2 lesz a dologból. ^^"
Sárkánybaby írta:(Apropó, ez kezdi furdallni az oldalam: hogy van az, hogy Celestia egy csomó dologban a csajok segítségét kéri... akiket a kedves nép rohadtul nem is ismer fel? Celestia aratja le a babérokat, vagy mivan?)
Mármint hol kellett volna őket felismerni? (Mondjuk amikor én mondtam, hogy fura, hogy Lunának az első szezon elején volt egy nagy ünnepsége, ehhez képest a Season 2 elején mégis mindenki fél tőle és Nightmare Moon-nak nevezi, arra azt mondtátok Mordályossal, hogy nektek az tök oké, pedig azt azóta is jóval nagyobb baromságnak tartom. :-P Meg Lunával úgy alapjában véve nem nagyon tudnak mit kezdeni a készítők.)
Sárkánybaby írta:Titkos írta, hogy most kapnak észbe, hogy folytatásosan kellett volna szervezni a dolgokat. Hát... igen. Nem lenne ilyen feltűnő, ha nem próbálnák beleerőszakolni a régebbi karaktereket az új részekbe (főleg Trixie meg Dircord ugye).
Meg érted, Faust pont ezt akarta az elejétől kezdve, de persze akkor még leintették. Most meg, hogy ő már sehol sincs, hirtelen rájöttek, hogy "próbáljuk meg, hátha mégis jó lesz az". *facepalm* (Mordályos mondta, hogy akkor lehet még hamarabb ellaposodott volna. Lehet, de azért megnéztem volna, meg valószínűleg ha összefüggőbb lenne az elejétől kezdve, nem kerülne ilyen kínkeserves munkába "visszaírni" 1-1 korábbi karit a sorozatba.)
Sárkánybaby írta:(úristen, 11-12-es rész! az a continuity!)
Az nekem is bejött! XD Imádom azt ilyen "nézzük meg ugyanazt a sztorit különböző karakterek szemszögéből" történeteket. :D

Ja és SB, ha szerinted is gyengébb volt némileg a Season 3, akkor gondolom te is meglepődsz rajta, hogy volt egy szavazás Equestria Daily-n "Melyik szezon eddig a kedvenced?" témában és oké, hogy a második nyert kb. 60%-al, de utána a harmadik jött és az első volt az utolsó helyen. O_O Oké, lehet mondani, hogy az volt a legkislányosabb, legepizodikusabb, akármi, de szerintem azért több jó jelenet/epizód volt benne összességében, sőt, nekem a pilot duplarész is marhára bejött, amiről mostanában hallom, hogy mintha egyre többen szidnák. (Basszus, az még a legeleje volt, a készítők sem tudták még szerintem, hogy ilyen jelenséggé fogja magát kinőni az egész, ne jöjjenek már azzal, hogy az még olyan "gyerekes és összeszedetlen" volt.)
A mordályos nyul írta:Alicorn == hercegnő.
Ennyi. Ez olyan, mint a "hat ujj egy kézen == táltos".
Azért a fandom erről még vitázik, sokak szemében az alicorn egyben ilyen "félisteni" kategória is, aki több ezer évig él, baromira erős, stb-stb. Bár én is azt támogatom, hogy ez azért nem ekkora "upgrade", lásd amit írtam Cadence-ről és Twilightról. Celestia és Luna remélhetőleg kivételek, nem a szabály. (Mondanám, hogy ezt kellene valamelyik rendezvényen megkérdezni Fausttól, de sanszos, hogy ő és a jelenlegi készítők nem egy véleményen vannak ezzel kapcsolatban. Mint ahogy a Monkey Island sorozatnál is az van, hogy van egy fazon, akit az egész "atyjának" tartanak, de közben már kijött három olyan epizód, amihez köze nem volt és mondta is, hogy ő nem ilyenre csinálta volna a folytatást. Na érted, ilyenkor mi számít canonnak? Az eredeti alkotó elképzelései, vagy amik végül belekerülnek a canon sztoriba, még akkor is, ha azt már nem ő csinálja? Én maradok az utóbbinál, de persze ezzel nem mindenki van így a fandomban. Megjegyzem, ha elkezdenek majd kijönni a Disney-féle SW filmek, a SW fandom lesz ugyanebben a gondban. XD)

Edit: Hülyééééék. XDDD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Wall of Text. Te vagy a fórum szobafestője. Vagy kőművese. Döntsd el, melyik tetszik.

Nekem a dalokkal mondom, csak annyi bajom volt, hogy egy-kettőn érződött az, hogy párbeszéd helyett használják. Jó, persze, SB nem nagy fanja a musical-eknek.

Nos. Én nem tudom, hogy milen brony vagy te, de már (tán) az első évad óta lehet sejteni, hogy Twi több, mint aminek kinéz. Volt a húzása Spike tojásával (bevallom, sok mindenre már nem emlékszem belőle), és hogy Celestia "szedi le", mielőtt hősünk véletlenül szétkapja a birodalmat. Ott már lehet tudni, hogy van valami, de álmomban nem gondoltam volna, hogy a hercegnősködésre fut ki a dolog. Azt hittem, Twilight valami ultrabadass póni lesz, aki MAJDAN Celestia helyét veszi át az "istenkedésben", vagy mittomén. Nem tetszik, hogy a badass-séget az uralkodói pozíciónak a szinonimájává akarják tenni. Mintha a "felemelkedést", ha fogalmazhatok ilyen szarul, nem lehetne elérni a hagyományos úton, nem lehetne kiérdemelni, hanem pofavizitszerűen kapja a póni. Mintha ez nem lehetne nyitott bárki számára (lássuk csak a midiclorian párhuzamot).
(Időközben megtaláltam: http://www.youtube.com/watch?v=2M-WvNAU4Ek#t=118s)
A Mary-Sue dologra nem is gondoltam, de bakker, klappol. Attól én is falnak mentem, hogy fél napos szárnyordás után Twi úgy repül, hogy Dashie is csodájára járhatna. Reméltem, hogy legalább lesz valami gondja, hogy LEGALÁBB NEKI lesznek kérdései és kételyei.
Apropó kérdés. Akkor most Twilight minek is a hercegnője? Nem Canterlot, mert ott van Trollestia, Crystal Empire-nek Cadence... és Twi? És igazából ez döntené el azt, hogy hol is lesz a következő szezon. Ez, drága barátaim, egy taposóakna.

Az alicorn dolgot én már fel sem veszem. Ez nem plothole, ez rendesen feketelyuk: aki közel kerül, azt beszippantja, és a büdös életbe' többé nem is látjuk. Ble tudnék magyarázni dolgokat, de ha ilyesmit NEKEM kell megmagyarázni az írók/alkotók helyett, ott már gond van.
Titkos írta:mintha most próbálnák "megreformálni" az egész sorozatot, kérdés, hogy ez mennyire fog nekik sikerülni
Ha visszamenőleg próbálkoznak, akkor sanszos, hogy elszúrják.
Titkos írta: 2. SB, azt figyelted, hogy Celestia ugyanott találkozott Twilighttal, mint ahol Aang a halott Avatárokkal? XD Fanartot is láttam már róluk. XDDD
Aha, azon én is jól szórakoztam. XD
Pinkie leeresztett haja meg bejött, Celestia extra koronáját meg nem is láttam, mert azzal voltam elfoglalva, hogy WTF AM I WATCHING.

A humanizált formáktól meg kiver a víz. Mi a fenének kell ez?! Ez pont olyan, mint anno a Portal 2 fanság: kap az ember egy csomó rohadt kifejező robotot (bakker, robotot, EGY NYAVAJÁS KIS GÖMBÖT) arckifejezések széles skálájával, erre a fanok humanizálják őket, mert a hajózás így jobban megy. Az első két esetben jól működött, mert eredeti volt. A többi? Azt inkább hagyjuk. TVTropes úgy hívja: Abridged. Rosszul vagyok az ilyentől.
A Hasbro és a készítők egyszerűen nem tudják, hogyan kellene reagálniuk a hirtelen sikerre. Hát, gratulálok.
Titkos írta: Mármint hol kellett volna őket felismerni?
A Mane Six már félmilliószor mentette meg a világot. Elbánt sárkánokkal, csúnya sötét gonoszokkal, természeti csapásokkal, állatokat idomítanak, Celestia kis barátai, és a kutya nem mutogat rájuk patával, hogy "fúúú, az ott Rainbow Dash, tudod, egyike azoknak, akiket a hercegnő ugráltat!" Nincsen a csajoknak tekintélyük. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki boruljon le előttük, de aki már ki tudja hányszor megmentette a világot, azért annak a szavára hallgatunk (de mindenesetre járna nekik valami tisztelet-féle). Plö pont Dashie az, akinek nem kéne az akadémiába menni, az akadémiának kellene menni HOZZÁ. Jó, tudom, ez se nem ilyen egyszerű, se nem lenne belőle történet, de érted, hova akarok kilyukadni. A csajok nem kapnak semmiféle elismerést. Tudom, nem szorulnak rá, tudom, nem ezt kellene reklámozni, de ha kontinuitást akarnak a sztoriba vinni, akkor ITT kell elkezdeni.

Tudjátok mit? Engem az se zavarna, ha visszatérnénk a jó öreg epizodikus részekhez, és nem a történetre, hanem a karakterekre építenénk. Azok legalább még egy darabban vannak.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

De hát nem pofára kapta Twilight sem az elismerést, hanem átlépte a faji korlátokat, és amúgyis alicorn-nal vetekedő hatalma volt már korábban is.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nekem még mindig nem az alicornsággal van bajom, hanem a hercegnősködéssel.
Hogy is fogalmazzam meg.
Próbálom nem zavartatni magam az alicorn dologgal (honnan, hogyan, miért), de az, hogy semmit nem tudunk meg a fajról, csak méginkább wadafakká teszi az egészet. Nem akartam ezt így, azt hittem világos lesz, ahogy az előbb leírtam, de akkor kimondom: olyan, mintha az alicorn egy felsőbbrendű póni lenne, akinek születési (vagy átváltozási :P) joga az, hogy mások fölött uralkodjon. Ez már csak a sorozat lényege miatt is nagyon bizarr. Ha mindenki alicornná válhat, akkor miért csak öt van a sorozatban?
Ne gyertek nekem azzal, hogy "mindenki boldog és elégedett azzal, amije van", mert
a) az ilyenből nincs történet,
b) helyből ott van Trixie, aki az első adandó alkalommal hatalmat szerezne, ha tudna.

Áh, fene ebbe az egészbe, ez a feketelyuk csak felidegesít.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Pont ez az, hogy nem válhat mindenki alicornná, az a néhány meg uralkodik a többi felett, mert valakinek azt is kell. Vagy nemtom. XD

Nekem ez a "minden alicorn hercegnő" dolog már akkor egyértelmű volt, amikor behozták Cadence-t, és nem akadtam fenn rajta, talán azért, mert egy alapvetően kislánymesében ilyen jellegű ellentmondás nem zavar.
Jah, és az sem kell, hogy minden hercegnőnek legyen saját birodalma, mert igaz, hogy Celestia rangja inkább királynőre hajaz, de a hercegnő önmagában csak annyit takar, hogy az uralkodói család tagja, nem feltétlenül uralkodik.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Wall of Text. Te vagy a fórum szobafestője. Vagy kőművese. Döntsd el, melyik tetszik.
Verziók:

1. Yay, I got my Cutie Mark! :dirr:

2. De most legalább már az első bekezdésben szóltam, hogy ez lesz. XD

3. Mit gondolsz, miért vártam ezzel a posttal majdnem egy hetet? Gyűjtöttem rá az erőt! XD
Sárkánybaby írta:Nekem a dalokkal mondom, csak annyi bajom volt, hogy egy-kettőn érződött az, hogy párbeszéd helyett használják. Jó, persze, SB nem nagy fanja a musical-eknek.
Akkor ne csodálkozz, ha nem tetszett. XD A készítők direkt egy musical-epizódokat akartak csinálni, a musicalnek pedig kb. ez a definíciója, vagyis hogy dalban mesélik el a történetet, illetve "eléneklik" a párbeszédeket is.
Sárkánybaby írta:Nos. Én nem tudom, hogy milen brony vagy te, de már (tán) az első évad óta lehet sejteni, hogy Twi több, mint aminek kinéz. Volt a húzása Spike tojásával (bevallom, sok mindenre már nem emlékszem belőle), és hogy Celestia "szedi le", mielőtt hősünk véletlenül szétkapja a birodalmat. Ott már lehet tudni, hogy van valami, de álmomban nem gondoltam volna, hogy a hercegnősködésre fut ki a dolog. Azt hittem, Twilight valami ultrabadass póni lesz, aki MAJDAN Celestia helyét veszi át az "istenkedésben", vagy mittomén. Nem tetszik, hogy a badass-séget az uralkodói pozíciónak a szinonimájává akarják tenni. Mintha a "felemelkedést", ha fogalmazhatok ilyen szarul, nem lehetne elérni a hagyományos úton, nem lehetne kiérdemelni, hanem pofavizitszerűen kapja a póni. Mintha ez nem lehetne nyitott bárki számára (lássuk csak a midiclorian párhuzamot).
(Időközben megtaláltam: http://www.youtube.com/watch?v=2M-WvNAU4Ek#t=118s)
Most úgy csinálsz, mintha nem emlékeznék erre, pedig nagyon is, utána meg leírod, amire én is gondoltam. XD Amúgy igen, én ezt a jelenetet pont annak gondoltam, aminek akkor szánták: egy jel, hogy Twilight rohadtul tápos a varázslás terén. Ez még nem jelenti azt, hogy félistennek/hercegnőnek/alicornnak/akárminek kell lennie. Star-Swirl is "sima" unikornis volt, már amennyire tudjuk és ehhez képest kb. Equestria Gandalfjaként tevékenykedett. XD (Ezért is volt némileg illúzióromboló, hogy ebben a részben kijelentették, hogy "nem ismerte a barátságot", elvégre egy ilyen barátságra épülő társadalomban azt gondolná az ember, hogy a "főmágus" abban is penge. XD)

A SW hasonlat meg jó példa, bár nekem kb. pont fordítva jött le. Eddig nem tudtuk pontosan, hogy hogyan "keletkezik" egy alicorn, de mivel az egész sorozatban három volt belőle, ezért sanszosnak gondoltuk, hogy igen ritkák, esetleg genetikusan öröklődik a dolog, vagy ilyesmi. (Celestia és Luna testvérek és ez most lehet hülyeség, de nem mondtak valami olyasmit, hogy Cadence is rokona Celestiának valamilyen ágon? Mondjuk most lehet a fandommal keverem már. XD) Erre most kitalálják, hogy "ó, ha ezt, ezt és ezt megcsinálod és méltónak találtatsz, akkor te is alicorn-hercegnő lehetsz!" Ergo eddig volt az, hogy "jedinek" születni kellett, most meg kis túlzással már akárki az lehet, ha elég jó a "midiclorian" aránya Celestia szerint. (Bazz, ennek a vége az lesz, hogy a Mane Six-ből mindenki így végzi, mint végső életcél, ha így haladunk...)

Btw, én Twilight jövőbeli "szakmáján" sosem gondolkodtam, talán mert a Hasbro elhitette velem az elején, hogy ez egy epizodikus cucc, ahol olyan nagy változás úgysem következik be egyik szereplő életében sem. Erre most ez...
Sárkánybaby írta:A Mary-Sue dologra nem is gondoltam, de bakker, klappol. Attól én is falnak mentem, hogy fél napos szárnyordás után Twi úgy repül, hogy Dashie is csodájára járhatna. Reméltem, hogy legalább lesz valami gondja, hogy LEGALÁBB NEKI lesznek kérdései és kételyei.
Ja, a fanok mondták is, hogy oké, átváltozott, de akkor legalább egyetlen epizód szólhatna arról, hogy "beleszokik" az új helyzetébe/testébe, pl. repülni tanulás, meg ilyesmi. Neeeem, egyből sugárhajtással megy. :? (Eskü, amíg nem jött közel a "kamerához", én azt hittem, hogy Dashie repül ott...) A kérdés/kétely dolgot meg próbálták valamennyire érzékeltetni, csak gondolom az egyepizódos leosztás miatt erre is csak annyi idő maradt, hogy "Van valami könyv, ami azt írja le, hogyan legyek jó hercegnő?" A Marie Sue dolog főleg akkor csap fejbe egyből, ha:

1. Tudod, hogy már a Hasbro húzása előtt is volt pár ilyen "Twilight, mint alicorn" fic. (Más kérdés, hogy nem kötelező minden hülye fanötletből canon epizódot csinálni...)

2. Tudod, hogy ez az alicornság egyfajta isten-szimbólum volt a fandomban, nem véletlen, hogy általában a Celestia-Luna-Cadence hármason kívül csak Lauren Faust pónifikált változatát rajzolták ilyennek. Fanficekben meg tényleg az volt a rossz/Sue fic első ismertetőjele, hogy ha az illető saját maga pónifikált változatáról írt, akkor alicornként írta le magát.

Meg adja az ég, hogy ne így legyen, de mondták mások is, hogy igazából ezzel "a hercegnőség a végső cél" történettel Twilight kb. elérte a maximumot. Elég hülyén fog kinézni, ha ezek után bármivel problémája lenne a jövőben, hiszen már "tökéletes" lett. Ha ugyanannyit fog mindennel "szenvedni", mint eddig, akkor az a fentiek fényében lesz fura, ha pedig játszi könnyedséggel megold minden gondot, akkor "ja, Marie Sue -___-". Szóval gratula a készítőknek, saját magukat szerintem jobban megszívatták, mint a fanokat. (Mármint érted, erre írjanak olyan történetet, hogy ne fessen hülyén...) Meg ugye a hercegnők mindig olyan "előkelőek", stb., szóval egy kissé szerintem "ki is hipózzák" majd Twilight jellemét, kétlem, hogy pl. olyan poén kiborulást láthatunk majd tőle újra, mint a Lesson Zero-ban, mert "az nem lenne méltó egy hercegnőhöz". (Franc, messze van az a negyedik szezon, pedig abból fog kiderülni, hogy szétbarmolják-e az egészet, vagy sem...)
Sárkánybaby írta:Apropó kérdés. Akkor most Twilight minek is a hercegnője? Nem Canterlot, mert ott van Trollestia, Crystal Empire-nek Cadence... és Twi? És igazából ez döntené el azt, hogy hol is lesz a következő szezon. Ez, drága barátaim, egy taposóakna.
Tudod: Ugyanannak, aminek Cadence. :lol: (Utalok itt arra, hogy őt is behozták a második szezon végén, mint "hercegnőt" és a harmadik elejére találták ki, hogy legyen egy Crystal Empire, amit "felszabadít" és ő lesz az uralkodója, de érted, már előtte is hercegnő volt... XD Láttam is ilyen fanképregényt még a két szezon között, hogy Celestia kérdezi tőle, hogy "Minek is vagy te pontosan a hercegnője?", ő meg: "Öhm...izé....a szeretetnek? ^^"", Tia meg bevágja azt a "Kiscsaj, ne fárassz..." fejet. XD) Twi amúgy lehetne Ponyville "helyi hercegnője" (persze hülyén hangzik, mert eleve Celestia egész Equestria ura, amibe beletartozik Canterlot és Ponyville is, de ha már a Hasbro baromkodik, próbáljuk fanteóriákkal kisegíteni xD), a fa-házából csinálna egy kisebb palotát/kastélyt és nem kell változtatni a helyszínen/történeten nagyon. :D (Már ha a készítők nem őrültek meg teljesen, vagy van valamilyen ennél is jobb epic ötletük, de a legutolsó rész után én már mindkettőtől félek. :dirr:) Jut eszembe, lassan azt is le kéne már szögezni a canonban, hogy Equestria egy ország, kontinens, bolygó, vagy mi? A Crystal Empire pl. rajta kívülinek számít? (Nyilván ország, mert láttuk, hogy megalapították, meg ilyesmi, de ez nem tiszta.)
Sárkánybaby írta:Az alicorn dolgot én már fel sem veszem. Ez nem plothole, ez rendesen feketelyuk: aki közel kerül, azt beszippantja, és a büdös életbe' többé nem is látjuk. Ble tudnék magyarázni dolgokat, de ha ilyesmit NEKEM kell megmagyarázni az írók/alkotók helyett, ott már gond van.
Igen, amúgy jellemzően abból lehet tudni, hogy rossz irányba tart egy sztori, ha már a fanok próbálják betömködni az író hülyeségeit. Bár én a negyedik szezon elejéig azért tartom magam ahhoz, hogy várjuk ki a végét, hátha a nyitó duplarész kitisztít majd pár dolgot.
Sárkánybaby írta:A Hasbro és a készítők egyszerűen nem tudják, hogyan kellene reagálniuk a hirtelen sikerre. Hát, gratulálok.
Ne legyen igazam, mert az sosem jó, ha már a "fanok írják a sztorit" (a Naruto amúgy is béka segge alatt lévő kezdőszínvonalát pl. ez vitte le még mélyebbre, ha lehet ott ilyesmiről beszélni....), de Hasbróék vannak olyan hülyék, hogy kinézem belőlük a következőt: "Fú, hát annyi humanized fanartot láttunk már a bróniktól, mit szólnátok hozzá, ha erre építve csinálnánk egy spin-off sorozatot? Biztos szeretni fogják!" Aztán persze most úgy állunk, hogy a fandom 99%-a hallani sem akar a dologról, erről beszéltem, hogy nem kell mindenféle "fanhajtást" canonizálni.

Amúgy igen, a Hasbro nem semmi, kevés idiótább céget láttam náluk, akik ennyire nem tudják még 20-30 éves tapasztalattal sem a hátuk mögött, hogy hogyan kéne ezt az egészet lereagálni. Sőt, a legutóbbi húzásaikból azt látom, hogy minél inkább próbálnak kedvezni a fanoknak, annál jobban feldühítik őket. Néha már én sem tudom, hogy most a brónikat "kínos koloncnak", esetleg megtejeltethető vásárlórétegnek tekintik, vagy a kettőt egyszerre? Mert ugye a Hasbro eddig abból élt, hogy évtizedeken át kislányoknak gyártott játékokat, az ő nyelvükön értenek, de hogy ennyire hülyén kezeljék egy idősebb réteg rajongását is, ahhoz már tényleg "tehetség" kell. Főleg, hogy Faust fő célja az volt, hogy "all ages" kategóriába helyezze a pónikat, ergo kérdezhetném azt is, hogy mi a franc, nem voltak felkészülve arra, hogy esetleg beválik a terve? A készítőket max másodsorban hibáztatom, ők a Hasbro "csicskásai", a rajzfilm meg a 22 perces "reklámja" a játékoknak, vagyis gondolom ez úgy működik, hogy Hasbróék kitalálják, hogy mit akarnak eladni, nekik meg valahogy bele kell rakni őket a történetbe. Na, de a lényeg, hogy szvsz nem kéne már ennyire görcsösen azon szenvedni, hogy kiszolgálják a fanokat, mert kb. fordítva sül el. A második szezon pont azért volt mindenki kedvence, mert minimálisan teljesítették a fanok kéréseit (Luna visszahozása, Derpy nagyobb szerepe, stb.), de azért még nem fanficek alapján állították össze az epizódokat. (Megjegyzem, az első szezon DVD kiadása is iskolapéldája volt annak, hogy egyszerre próbálnak mindenkit megnyerni maguknak, de nem tudják, hogy kéne. Az epizódokon kívül alig volt bármilyen normális extra a lemezeken, bróniknak "odalökték" azt a nyamvadt hat epizódnyi audiokommentárt, amik ugyan nem voltak rosszak, de édeskevesek egy teljes szezon kiadványa mellé, a kislányoknak meg volt pár gagyi kinyomtatható színezős kép, de azokkal a nyomi vektorokkal, amikkel a MLP magazin is tele van és lassan egy 6-8 éves is szebb karaktert rajzol PhotoShoppal. :-P )
Sárkánybaby írta:A Mane Six már félmilliószor mentette meg a világot. Elbánt sárkánokkal, csúnya sötét gonoszokkal, természeti csapásokkal, állatokat idomítanak, Celestia kis barátai, és a kutya nem mutogat rájuk patával, hogy "fúúú, az ott Rainbow Dash, tudod, egyike azoknak, akiket a hercegnő ugráltat!" Nincsen a csajoknak tekintélyük. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki boruljon le előttük, de aki már ki tudja hányszor megmentette a világot, azért annak a szavára hallgatunk (de mindenesetre járna nekik valami tisztelet-féle). Plö pont Dashie az, akinek nem kéne az akadémiába menni, az akadémiának kellene menni HOZZÁ. Jó, tudom, ez se nem ilyen egyszerű, se nem lenne belőle történet, de érted, hova akarok kilyukadni. A csajok nem kapnak semmiféle elismerést. Tudom, nem szorulnak rá, tudom, nem ezt kellene reklámozni, de ha kontinuitást akarnak a sztoriba vinni, akkor ITT kell elkezdeni.
Na igen, ez tény, de ha valamit, akkor speciel ezt rohadt nehéz normálisan "balance-olni". Vagyis, hogy kapjanak kellő tiszteletet, de ne menjen át az egész nyalásba és a karakterek is megfelelően kezeljék a dolgot. Őszintén szólva nekem jó, ha ez megmarad a jelenlegi formájában, így olyan "just a pony from next door" feeling lesz, amit szeretek a sorozatban. XD (Twilightnál is ezen parázok leginkább, hogy ez a hercegnői rang milyen hatással lesz a többiekkel való viszonyára.) Meg azért volt már pár epizód, ami pont arról szólt, hogy egyes karaktereknek kifejezetten káros lenne a rivaldafény, pl. Rainbownak a fejébe száll (The Mysteryous Mare Do Well), Fluttershy pedig hülyét kap tőle (Green is not your color).
Sárkánybaby írta:Tudjátok mit? Engem az se zavarna, ha visszatérnénk a jó öreg epizodikus részekhez, és nem a történetre, hanem a karakterekre építenénk. Azok legalább még egy darabban vannak.
Már kb. nekem is mindegy, csak döntsék el, mert először az volt, hogy a pilot duplarész után azt kellett megszoknom, hogy nem minden rész olyan, mint az volt és amúgy epizodikus a sorozat, most meg egyre inkább kezd "folytatásos" lenni, amit ennyi epizód után legalább ugyanolyan nehéz megszokni, úgyhogy már ide-oda szambázok, hogy most mihez kéne alkalmazkodnom. XD (Megint az Avatárral jövök, de ott kb. mindenféle átmenet nélkül, szép simán oldották meg azt, hogy a kezdetben epizodikus, vagy csak annak tűnő részek idővel egy szép, összefüggő történetfolyammá folytak össze. A Póniban meg azt látom, hogy a készítők most ide-oda kapkodnak kínjukban.)
Sárkánybaby írta:Ha mindenki alicornná válhat, akkor miért csak öt van a sorozatban?
Négyen vannak csak, Twilighttal együtt, nem? De amúgy ja, meg mondok jobbat: ha az uralkodáshoz "előfeltétel", hogy valaki alicorn legyen, akkor Saddle Arabiában miért "sima lovak" a vezetők? Hasbro-Hasbro, nem megy ez neked. :-P
Sárkánybaby írta:b) helyből ott van Trixie, aki az első adandó alkalommal hatalmat szerezne, ha tudna.
De ő gyenge, meg szemét, meg... XD Ergo több szempontból sem lehetne hercegnő. Másrészt én úgy vettem ki a sztoriból, hogy Twilight az első ilyen átváltozás útján született alicorn. Szóval továbbra sem gyártják őket sorozatban, bár igen, a lehetőség elvileg most már mindenki számára adott.
A mordályos nyul írta:Nekem ez a "minden alicorn hercegnő" dolog már akkor egyértelmű volt, amikor behozták Cadence-t, és nem akadtam fenn rajta, talán azért, mert egy alapvetően kislánymesében ilyen jellegű ellentmondás nem zavar.
Mondjuk elsőre rajta is néztek sokan, ugye Celestia és Luna voltak az egyetlen alicornok, égitesteket mozgattak, több ezer éves háttérsztorijuk volt, stb., erre jön egy "kiscsaj" és mit ad isten, alicorn, de amúgy Twilight gyerekkori barátja...mi van? XD Egy kissé ő is olyan volt, mint "random kislány kedvéért berakott Marie Sue, hogy a helyébe képzelhesse magát nézés közben", csak nála valamiért még nem zavart, meg őt eleve így ismertük meg, nem azzá vált, mint Twilight.

Ezt meg nem tudom, írtam-e tegnap és az előzőek fényében már tényleg csak egy apróság, de Faust direkt úgy csinálta meg a Mane Six-et, hogy két unikornis-két pegazus-két földi póni legyen a felállás, amit most sikeresen felrúgtak.

Edit: Ja, amúgy azt sem vettük volna zokon, ha az Equestria Games-ből is látunk valamit, ha már a hercegnősködés előtt két epizód azt vezette fel. Akik nem tudták előre az alicorn-dolgot, azok azt várták, hogy az utolsó rész az "olimpiáról" fog szólni. (Bár ez még talán visszatér a negyedik szezonban, végülis még csak ott tartunk, hogy elnyerték a jogot a játékok megszervezésére, gondolom a tényleges esemény valamivel később lesz.)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

No ezt megint lehet feldogozni. Így a sarokba szorítotok a kérdésekkel, én meg próbálok nem beleesni közben a lyukakba.

Én Cadence sztorijában nem is rajta akadtam ki, hanem Shinning Armoron. Na Ő az igazi asspull húzása a sorozatnak.

Mit is akartam még. Ja! Az ötödik alicorn.

Najó, elegem van, megvárom a következő szezont, vagy valami. Hál' istennek annyira nagy brony nem vagyok, hogy habzó szájjal akadjak ki dolgokon, max a WTF-től meg a plothole-tól akadok ki.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ezt nyeklés amúgy nem hiszem hogy nehéz lenne vissza hozni normális kerékvágásba... vagy egy nagy rakat sz.. csinálni belőle ::^_^::
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Chrysalis nem alicorn, csak úgy néz ki. Ezt hívják konvergens evolúciónak. :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Én Cadence sztorijában nem is rajta akadtam ki, hanem Shinning Armoron. Na Ő az igazi asspull húzása a sorozatnak.
Ha arra gondolsz, hogy Twilight majd' két szezonon át egy büdös szóval sem említette, hogy van egy bátyja (aki valamiért még a "varázssulis" felvételijére sem ment el, ez most jutott eszembe XD), akkor igazad van, bár ezzel úgy vagyok, hogy amíg csak ennyire asspulloznak, addig nyugodtan csinálják, ennyi "frissítés" kell a sorozatnak. Igazából azt remélem, hogy ezt az egész alicorn-princess dolgot is erre fogják használni, ha van egy kis eszük.
A mordályos nyul írta:Chrysalis nem alicorn, csak úgy néz ki. Ezt hívják konvergens evolúciónak. :vigyor:
:goodpost: :lol:

Ja, én meg ezt hoztam most nektek. XDDD Akinek a Doctor Who-változat ismeretlen, ezzel már hátha jobban szimpatizál majd. XD (Mordályos, légyszi megnéznéd a kedvemért, hogy a japán feliratokban tényleg "Twilight", illetve "Alicorn Twilight" szerepel-e? XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Chrysalis nem alicorn, csak úgy néz ki. Ezt hívják konvergens evolúciónak. :vigyor:
Source?
Titkos írta:(Mordályos, légyszi megnéznéd a kedvemért, hogy a japán feliratokban tényleg "Twilight", illetve "Alicorn Twilight" szerepel-e? XD)
A nyelvre magam is fogékony lennék, és igen.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Nyolc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.24. 01:49
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Nyolc »

Ami ki van írva, az a トワイライト (Towairaito) és az アリコーントワイライト (Arikoon Towairaito).
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nyolc írta:Ami ki van írva, az a トワイライト (Towairaito) és az アリコーントワイライト (Arikoon Towairaito).
Üdv a My Little Pony: Friendship is Magic magyarországi fanklubjának fórumán. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Nyolc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.24. 01:49
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Nyolc »

Kdanni írta: Üdv a My Little Pony: Friendship is Magic magyarországi fanklubjának fórumán. XD
Köszi, igyekszem majd.


Sárkánybaby írta:
A mordályos nyul írta:Chrysalis nem alicorn, csak úgy néz ki. Ezt hívják konvergens evolúciónak. :vigyor:
Source?
Ahogy A mordályos nyul is mondta, Queen Chrysalis nem alicorn, még csak nem is póni. Az ő faja a "híveivel" együtt changeling, ami bármi alakját fel tudja venni, csak négylábúak, és olyan "póniszabásúak". Amúgy nem csak Chrysalis-nak, hanem a többi changeling-nek is van szárnya és szarva.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bár a MLP Wiki Chrysalist is az alicornok közé sorolja, de ezzel én sem értek egyet, nálam az alicorn ott kezdődik, hogy eleve legyen póni, Chrys és népe pedig egy másik faj voltak.

Más: Érdekes. Akkor Faust is alicornt csinált volna belőle ezek szerint? A többiek jövője is stimmel, úgy lenne igazságos, ha őket is elvinnék idáig, ha már Twilight megkapta. Ja és még két dolog:

1. 3:06-3:07 körül értitek, hogy mi a fenét mond? Nem bírom kihallani. XD

2. "...and it's still sad for me that I cannot take them there." Ezt most úgy mondta, mintha nem magától hagyta volna ott a sorozatot még viszonylag az elején, hogy más rajzfilmekkel foglalkozzon... Sőt, valamelyik viszonylag új BronyConon még azt is bevallotta, hogy nem csak készítőként nem vesz már részt a sorozatban, de még a TV-ben sem szokta nézni, szóval nem úgy tűnik, mint akit marhára érdekel a további sorsa, úgyhogy ezt a mondatot nem igazán tudtam mire vélni. Viszont jó látni, hogy elvileg a mostani írók is többé-kevésbé az ő terveit követik. :)

Edit: "Part of it was how hard they overworked her and how little they gave her. Part of it was how Hasbro treated her and abused her creations."

Hmm.... ("Miért hagyta ott őket Faust?" témához.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

S2 Ep7

"I have so many wonderful choices for you to decide~~!" - Áh, ZSENIÁLIS epizód! xD Ez a dal már Titkosék karaokéjában is rulzott, de végre halhattam élesben is. És maga az epizód is kiakasztotta az awesome-o-metert - Több ponton is. (Bár lehet csak azért mondom, mert még mindig Rainbow és Flutter a kedvenceim, pláne együtt. : P)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Szerintem a két legjobb rész ezek voltak:
http://www.youtube.com/watch?v=CldgLOcixvE (főleg Dashie lámpabúrázása XD)
http://www.youtube.com/watch?v=9gDLZmrWgDo
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Nyolc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.24. 01:49
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Nyolc »

http://derpy.me/LX2Tk
Itt egy epic PMV.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:(Bár lehet csak azért mondom, mert még mindig Rainbow és Flutter a kedvenceim, pláne együtt. : P)
Osananajimi-k. :lol: Viccen kívül, az tényleg nem egy rossz rész, most ez ugrott be belőle. XD
Sárkánybaby írta:Szerintem a két legjobb rész ezek voltak:
http://www.youtube.com/watch?v=CldgLOcixvE (főleg Dashie lámpabúrázása XD)
http://www.youtube.com/watch?v=9gDLZmrWgDo
LOL, amikor a részt néztem, nem tűnt fel ennyire, de annál az ugrásnál most nagyon hallatszott, hogy Pinkie és Flutter szinkronhangja ugyanaz, gondolom ha suttognia kell Pinkie-ként, akkor már igen nehéz neki szétválasztani a két hangot. XD

A második videó meg nálam simán a teljes sorozat legjobb poénja volt eddig, mindhárom szezont beleértve. :D (Junchi, te még ne nézd meg, mert S3-as és szerintem úgy üt igazán, ha az epizódban látod. XD)
Nyolc írta:http://derpy.me/LX2Tk
Itt egy epic PMV.
Nem rossz, bár nekem a második felére kissé "leült". Az elején még nagyon tetszett az a látványorgia, utána viszont mintha már nem nagyon lett volna ötlete, hogy miket rakjon a videó második felébe, elkezdte bevágni a random jeleneteket és a vége is olyan hirtelen jött. (Bár nagy volt, hogy berakta Fausticornt, ahogy írja a sztorikat. :D)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Napi random: Gondoltam megoszotm az aoiis brónikkal, hogy a Google Chrome OS-t a legutóbbi nagy etikus hekker versenyen személyesen Pinkie Pie törte fel. :dirr:

http://hup.hu/cikkek/20130319/reszleges ... pcsolatban
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Napi random: Gondoltam megoszotm az aoiis brónikkal, hogy a Google Chrome OS-t a legutóbbi nagy etikus hekker versenyen személyesen Pinkie Pie törte fel. :dirr:

http://hup.hu/cikkek/20130319/reszleges ... pcsolatban
Ja, erre emlékszem. :D Amúgy ez csak természetes, a sorozatban is ellentmond a fizika törvényeinek, áttöri a negyedik falat, stb. :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ha már a game legyen még egy kis pony infestation ::^_^:: -> http://www.youtube.com/watch?v=3E5FFFYRUgI

Red Bull Stratos Skydiving -> http://www.youtube.com/watch?v=1K7twhkCANA
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az elsőt korábban én is megtaláltam, a második meg nagyon adta magát így Season 3 után. :vigyor:

Sok szeretettel a tegnapi Oszakéről. XD

Edit: Közeleg az idő... :D
Kép
Válasz küldése