Star Wars

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Star Wars 7

Yay, igen, tényleg rendben volt! :D Igazából nem szeretném megtörni a "hagyományt" a spoilerekkel kapcsolatban, szóval azt hiszem inkább várok még egy kicsit a film leírásával, mert tudom, hogy innen többen is szeretnék megnézni, de majd csak később.
Amúgy annyit azért írnék, hogy hozta a hangulatot, amit vártam és szvsz jobb lett, mint az új trilógia. Lehet, hogy az oldfag énem beszél most belőlem, a régit viszont nem tudta túlszárnyalni, de már annak is tökre örülök, hogy ezt nem rontották el. Azért mondjuk pacsi a készítőknek, hogy jól átvezették az új generációt, kicsit féltem, hogy a visszatérő karakterek majd elnyomják őket. Ja igen, és aki szerint egy igazi Star Wars fan csak ócsárolhatja a Force Awakens-t, akkor vállalom, hogy egy sima néző vagyok, akinek bejött. :-P
Szerencsére tök normális közönséget fogtam ki, senki nem dumált közben és meglepően kevés gyereket láttam. Mondjuk 6-kor kezdődött, lehet azzal már úgy voltak, hogy késői időpont egy fiatalabb gyereknek. Sokan voltunk, de még maradt ülőhely a teremben. Bár gyanítom a 2D-s vetítés koránt sem olyan népszerű, mint a 3D-s. (Amúgy én totál értelmetlennek tartom a 3D-t és idegesít a szemüveg. Emlékszem az X-men: Days of Future Past-ot így néztem meg és komolyan mondom, itthon nagyobb élmény volt a monitoron újranézni, mert nem igazgattam a szemüveget 5 percenként. :dirr: )
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Catrin írta:Csak mert mai élmény és mert nem lényeges spoiler...

Pár hete annyit nevettem a Riska tejen, nem szimplán a poén miatt, hogy SW figyel róla, hanem hogy az egyiken ez a rohamosztagos ezzel a beállással! De most komolyan, annyira buzi, nem? Sőt, egy bishounen rohamosztagos aka buzibishi (btw ez a kifejezés a standard nálunk itthon a bishikre)! :D

Nos...

Kép

...ma megtudtam a moziban kapásból a film elején, hogy nő... (legalábbis nő hangja van) shit, hogy ez nem jutott eszembe. XDXD Áhhh.

Amúgy a film olyan volt mint a többi: szórakoztató mese az összes SW elemmel.
Mondjuk erről lehetne írni egy hasábot a Feminista Szemle oldalaira :roll:
Most tényleg minek kell egy mook tisztnek csábos csípőringós pózba beállnia?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Most már talán elült annyira a hype, hogy írjak az új Star Warsról. XD De először egy kis háttérsztori rólam és a franchise-ról. XD A klasszikus trilógiát kb. 10 évesen láttam, de valahogy ez nálam sosem volt akkora "mérföldkő", mint másoknál. Tetszettek persze a filmek, elég sokszor végignéztem őket, de kb. ilyen "suliban haverokkal röhögve tárgyalt" filmek voltak, szal kb. annyira "vettem őket komolyan", mint a heti DB/SM epizódot, amik akkoriban szintén "vitatémáink" voltak. XD (Mondjuk egyes SW-fanok reakcióit látva talán én jártam jobban. XD) Aztán eljött 1999 és az új trilógia első filmje. Mivel ekkor még mindig csak 12 voltam, ezért nekem egyrészt nem volt ilyen 10, vagy annál több éves "hézag" a két trilógia között, másrészt még bőven benne voltam a film célcsoportjában. (Ugyanis a mai napig meg vagyok arról győződve, hogy az SW filmek elsősorban gyerekeknek, másodsorban gyermeklelkű felnőtteknek szólnak, kb. mint a Marvel filmek, de legalábbis semmiképp nem akkora serious business cuccok, mint amilyennek sok fan beállítja őket.) Így tehát talán nem meglepő, hogy semmi különösebb bajom nem volt a filmmel (igen, még Jar Jar-t sem utálom XD), ezért elég furcsán fogadtam, amikor utána a netről, illetve a fandomból felváltva kezdtek záporozni az olyan kritikák, hogy ez a film egy borzalom, Lucas meggyalázta, amit anno felépített, stb-stb. Persze, azt gyerekként is éreztem, hogy leginkább hangulatra lett nagyon más az új széria, de valahogy ez sosem zavart, pl. nem akadtam fenn olyasmiken, hogy tök más a hajók modellje/külseje, hiszen a történet szerint is a két trilógia között polgárháborúk és hasonlók játszódnak le, nem csoda, ha leamortizálódtak, vagy ha másfajta dizájnt kaptak, ha egyszer nem ugyanott és nem ugyanaz gyártották őket, mint a korábbi modelleket, stb-stb. XD Ez a gyűlölethullám aztán szép lassan továbbgyűrűzött, hiába próbálta Lucas is relatíve "komolyabbra" csinálni az EP II-t és III-at, a vérfanok Jar-Jar után új bokszzsákot találtak maguknak Anakin személyében, illetve 1-2 karakter kipécézésén túl is ment a film legkülönbözőbb aspektusaira a köpködés, miközben persze a régi trilógia továbbra is szent és sérthetetlen volt. Én meg egyre kevésbé értettem, hogy ezek min őrjöngenek ennyire, amikor számomra az új trilógia minden egyes filmmel egyre jobb és jobb lett, sőt, a Sithek bosszúja kb. már egy szinten volt nálam a régi trilógia bármelyik epizódjával. Apropó, ha már itt tartunk, a régi trilógia szempontjából is "érdekes működtem", vagy legalábbis nem úgy, mint az átlag SW-fan. XD Ugye nekik a Birodalom visszavág volt az isten, azt követte az Egy új remény, míg a Jedi visszatért már sokan úgy kezelték, hogy "A széria ezen darabján mutatkoztak Lucas megőrülésének első jelei". Na most nálam ez az egész meg volt cserélve, a Jedi volt a kedvencem, hiszen amíg nem volt új trilógia, Palpi abban akciózott a legtöbbet, abban volt a nagy Luke vs Vader összecsapás, amire az egész trilógia ki volt hegyezve és az Endort ewokostól-mindenestől a mai napig imádom, ide lehet lőni. XD (Gyerekként azt hittem, hogy azok a bazi nagy fák tuti makettek, vagy ilyesmi, aztán amikor megtudtam, hogy ezt egy létező nemzeti parkban forgatták... *____* XD) Utána második helyre befért az Egy új remény, amivel így a Jedi után úgy voltam, hogy "nem rossz, de végülis a Jediben ugyanezt megcsinálták, csak sokkal jobban. XD (Jajj, tényleg, Jabbát ki ne hagyjam, simán a régi trilógia egyik legnagyobb arca, avagy ki ne akarma egy meztelencsiga-maffiózó ellen küzdeni? XDDDD Számomra pont az ilyen "debil", kissé gyerekes karik voltak az SW egyik fontos összetevői, talán ezért sem volt soha komoly gondom Jar Jarral, Wattót, vagy Obi-wan négykarú, bajszos büfés alien haverját az EP II-ben pedig kifejezetten csíptem. XD) Végül a Birodalom visszavág maradt harmadiknak, mert valahogy olyan "fura" volt, egy meséhez képest a gonoszok tényleg erősen "vágtak vissza" és kb. az egész film nem nagyon szólt másról, mint hogy "A-ból B-pontba megyünk, de mindig megszívjuk". Jó pontjai persze annak a filmnek is voltak (hogy mást ne mondjak, Yoda behozatala), meg persze felnőttként már lehet, hogy jobban értékelném, de ez van, nálam a classic trilógiából csak a harmadik, azt meg főleg furának éreztem, hogy sok fan szerint "A" legjobb SW film mind közül. (Ja, hadd ne felejtsem el, hogy ehhez kötődik a legtúlhypoltabb szereplő ever, bizonyos Boba Fett, akinek úgy lett baromi nagy kultusza, hogy van kb. három mondata a filmben és talán még a neve sem hangzik el, csak a Jediben, bár ebben már nem vagyok biztos. XD Egyébként meg a két filmből mit tudtunk meg? Egy fejvadász, de még Hant sem bírja elkapni, Vader kapja el helyette, együtt lefagyasztják, majd utána annyi feladata van, hogy leszállítja a fagyott Solót Jabbának, majd később Jabbánál még a vak Solo is belöki a szörny vermébe. XDDD Wow, such coolness, much respect! :dirr: XDDD)

Na, akkor ennyi nosztalgia után rá is térhetünk az aktuális filmre. XD (Spoilerek, bár aki eddig még nem nézte meg, az magára vessen. XD) Tehát a Sithek bosszúja óta kb. majdhogynem tíz évig szégyenben kellett élnem, nem volt szabad nagyon hangoztatni SW fanok körében, hogy nekem semmi gondom az új trilógiával, stb-stb. Aztán bejelentették, hogy készül az új rész, ráadásul a Disney-vel, a fanok pedig "elegánsan" ezúttal már a kész filmet sem várták meg, hanem sokan előre temetni kezdték. Annál inkább meglepő volt, hogy miután viszont méltóztattak meg is nézni azt, valahogy szinte egy rossz szavuk sem volt a filmre. Na mondom, itt lehet, hogy tényleg minden idők legjobb SW filmje készült el, mert ahogy anno ízekre szedték Lucas trilógiáját, a Disney valami nagyon epic filmet rakhatott le eléjük, hogy szinte nulla problémájuk van vele, mert ezek általában a kákán is csomót keresnek. Így hát viszonylag bizakodva, de legalábbis "gyanútlanul" ültem be rá...hogy aztán az EP IV totális remake-jét kapjam. -____- Persze itt most megint lehetne azzal jönni, hogy nincs új a Nap alatt, meg hogy azért olyan nagyon nem lehet az "alap SW koncepciótól" elrugaszkodni, de basszus, azért, hogy valami ENNYIRE "biztonsági játék" legyen... Mindezt attól a Disneytől, akik felvirágoztatták a Marvel filmeket, illetve az animációs filmjeik terén is kb. második reneszánszukat élik. De az SW-nél (az SW-nél, ahol hatvanezer könyv, játék, képregény és franc tudja még mi szolgálhatna "inspiráció" gyanánt, ergo lenne honnan lopni...) nem mertek semmi újat behozni, kb. egy az egyben lemásolták a kezdőfilmet. Az külön lol, hogy még a helyszínek is stimmelnek, legalább a bolygókat lecserélhették volna, vagy valami, mert nekem volt kínos, hogy "kezdünk egy sivatagos bolygón, de ez nem a Tatooine, mert máshogy hívják, majd átruccanunk az erdőbe, ami véletlenül sem Yavin IV/Endor, itt betérünk egy kocsmába, ami tökre nem Mos Eisley, majd az egészet lezárjuk a végső bázison, ami kb. egy Hothal egybeépített Halálcsillag, de nyugi, ez nem a Hoth, ezen vannak fenyőfák!" Uram Jézus... Oké, ez csak a sztori, meg a helyszínek, nézzük a karaktereket. Hát...az a gond, hogy ők is kb. totálisan megfeleltethetőek annak, hogy mik voltak, vagy majd mi lesz belőlük. Rey kvázi a "női Luke", akiből Jedi lesz, Poe az új Han Solo, egyedül Finn volt némileg érdekes, mert ezzel a "rohamosztagosból álltam át" sztoriszállal bőven lehetett volna mit kezdeni (ajánlom pl. tanulmányozásra a szintén SW univerzumos Kyle Katarn élettörténetét, aki nálam a mai napi a No. #1 SW kari és akinek a sztorijából lehetett volna dolgokat átemelni Finnhez...), de nem tették. A gonoszok oldalán pedig még rosszabb a helyzet: egy számomra ciki Palpi-utánzat, akinek ezúttal Gollam-feje van, aztán ott van Kylo Ren, akit érdekes módon jóval kevesebben támadnak, mint anno Anakint, pedig Anakin azután lett Vader nagyúr, hogy kihisztizte magát, ez a fazon viszont úgy lenne valami magas beosztású Birodalmi Első Rendes ürge, hogy ha megszöknek a célpontjai, fénykarddal széjjelvagdossa a hajó irányítópaneljét. XDDD (Az ugye megvolt, hogy a két rohamosztagos menne be hozzá, de amikor hallják, hogy "balhé van", visszafordulnak? XD Ez a srác nem "néha begőzöl", ez egy hisztis picsa, akiről ezt mindenki tudja is a hajón! XDDDD) A többi negatív kari meg teljesen jellegtelen, volt valami tiszt, aki annyira náci, hogy épp csak "Heil Hitler!-t" nem nyomat (mármint oké, hogy a teljes Birodalom is az volt, de ha jól rémlik, ez szőke, kék szemű és még egy "árjás beszédet" is mond, mielőtt aktiválja a bolygókat szétlövő sugarat, ami persze tökre nem Halálcsillag-sugár... XD), illetve egy rohamosztagos, akiről csak onnan tudom, hogy valszeg lesz még szerepe, mert másmilyen a páncélja, illetve mert nő. XD

A film egyetlen mázlija, ami megmenti az egészet, hogy hangulatra rendben van. Azért ez még mindig egy SW film, megvolt a kalandos érzés, a látványos akciók, a poénok is rendben voltak és igen, az a bizonyos haláljelenet a végén annyira torokszorító, amennyire csak lehetséges. De ettől még számomra ez mind közül a leggyengébb Star Wars film. Ugyanis Lucas összes hülyeségét mentette nálam az, hogy még a legbénább filmjében is voltak igazi újítások, olyanok, amik a korábbi filmeket nem jellemezték. Eddig pl. nálam is az EP I volt a leggyengébb SW, de azért még az is büszkélkedhet olyan húzásokkal, mint amikor a vége felé Darth Maul a duplapengés fénykardjával harci állásba helyezkedik, miközben a Duel of the Fates szól. Vagy Watto, a Gunganek vízalatti városa a buborékok-lakásokkal, a fogatverseny (nem érdekel, hogy Ben-Hur, it's BEN-HUR IN SPACE! XDDD) stb. Ilyenekre nem emlékszem az új SW-ből, az egész egy baromi nagy copy + paste, de nem úgy, hogy mondjuk a korábbi hat filmből lopna összekeverve, hanem egy az egyben EP IV -> EP VII. Amúgy haverral együtt néztük és talán ő jobban megfogalmazta a végén: "Jó volt, de azért én többet vártam". Hát én is, pláne annak fényében, hogy míg a Lucas trilógiát anno minden fan savazta, addig itt "jótékonyan" mindenki elhallgatta, hogy mekkora újrahasznosítás a film. Úgyhogy no offense, de ezzel az egész fandom is bemutatkozott nekem: ha ezeknek kedvezni akar az ember, nehogy bármi újítást be merjen hozni, mert azért csak kap a fejére, inkább adja el ugyanazt a filmet felújítva, mert itt a nosztalgia a jövedelmező. Így meg nem lehet fejlődni érdemben. Én már gyerekként is néztem, hogy a Jedi végén szintén az a "nagy húzás", hogy építettek egy újabb Halálcsillagot, úgyhogy nosza, lőjük szét megint, viszont ahogy írtam, ez még így is a kedvenc SW filmem, mert Jabba, Ewokok, Endor és egy csomó olyan húzás volt benne, amitől azért nem éreztem egy EP IV copynak. Az Ébredő erőben viszont szinte alig volt valami új tartalom. Így egynek elment, de ha ezek után a következő rész Birodalom, a harmadik pedig Jedi-koppintás lesz, akkor a Disney bekaphatja. Igazából ezt az egész helyzetet egyvalami tudná menteni véleményem szerint: ha szándékosan akarják velünk elhitetni, hogy "á, ugyanazt kapjuk, mint anno" és minden karakter olyan 180 fokos fordulatot fog venni, meg akkora plot-twistek lesznek, hogy az állunkat szedjük majd fel a földről. Az egy zseniális húzás lenne, hogy először "elaltatják a gyanakvásunkat", majd utána tényleg "nézünk, mint a moziban". :D Vannak is erre egész jó elméletek, pl. ez itt, amit ha megjátszana a Disney (vagy nem pont ezt, de valami ehhez hasonlót), akkor le a kalapom és tényleg lapot húztak 19-re. (Őszinte leszek: én nem nézném ki belőlük, hogy ennyire tökösek lennének, de nagyon remélem, hogy rám cáfolnak. XD) Viszont még ha a folytatások ilyesmi történetszálat is követnek majd, az sajnos az Ébredő erőt már nemigen menti majd meg attól, hogy Egy új remény-koppintás legyen. :? Jónak jó, de "visszatérésnek" ez egyenlőre nagyon kevés volt.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta:(Ja, hadd ne felejtsem el, hogy ehhez kötődik a legtúlhypoltabb szereplő ever, bizonyos Boba Fett, akinek úgy lett baromi nagy kultusza, hogy van kb. három mondata a filmben és talán még a neve sem hangzik el, csak a Jediben, bár ebben már nem vagyok biztos. XD Egyébként meg a két filmből mit tudtunk meg? Egy fejvadász, de még Hant sem bírja elkapni, Vader kapja el helyette, együtt lefagyasztják, majd utána annyi feladata van, hogy leszállítja a fagyott Solót Jabbának, majd később Jabbánál még a vak Solo is belöki a szörny vermébe. XDDD Wow, such coolness, much respect! :dirr: XDDD)
Itt annyira bólogattam az egyetértésben, hogy már belefájdult a nyakam. Magam sem értem, hogy miért lett ez a tag ennyire népszerű ilyen alapon szerintem Mon Mothma is lehetne népszerű (elvileg ő a második nő a galaxisban). Mondjuk az már csak külön érdkesség, hogy az I-III. filmekből megtudjuk, hogy Boba Fett apja volt az egész hadsereg alapja. Ahhoz képest, hogy akkor milyen fontos szerepe volt a klasszikus trilógiában mennyire eljelentékjelenödik.
Aztán bejelentették, hogy készül az új rész, ráadásul a Disney-vel, a fanok pedig "elegánsan" ezúttal már a kész filmet sem várták meg, hanem sokan előre temetni kezdték.
Egyrészt sokakat rosszul érintett, hogy a még futó animációs sorozatokat a Disney csak úgy (érsd pénz miatt) leállította. Utána pedig a Disney ahogyan a Marvellel is teszi oly szintre emelte a merchandesignt, hogy még az is megakarja nézni aki nem is akarta volna. Csak egy személyes példával hagyj éljek! Édesanyám nem nagy filmfan, moziba sem nagyon jár, de amikor kijött a film akkor végig azzal nyúzta a családot, hogy nézzük meg mert biztos jó, pedig egy trailert sem látott belőle. Másrészt pedig sokan (köztük jó magam is) attól féltem, hogy a történetet a Disney beáldozza csak azért, hogy a 4-5 éves gyerekek is megnézhessék a moziba így még többet tudjon kaszálni a film.
De az SW-nél (az SW-nél, ahol hatvanezer könyv, játék, képregény és franc tudja még mi szolgálhatna "inspiráció" gyanánt, ergo lenne honnan lopni...) nem mertek semmi újat behozni, kb. egy az egyben lemásolták a kezdőfilmet.
Megint csak egyet tudok veled érteni, de azért tennék megjegyzést. Hogy ha a Disney-s fiúk/lányok valami újjal próbálkoztak volna és az nem jött volna be, akkor egyrészt a film nem termelt volna annyit pluszban a következő filmeket, sorozatokat, kiskutyafülét kevesebben nézték volna meg. Azt pedig látták Burbankban, hogy Lucas próbált valamit újítani, de a nép csökönyösen ellenállt a dolognak, tehát - szégyen nem szégyen - de a tutira mentek. Én a magam részéről ezt el tudom fogadni, elvileg itt egy sok milliárdos piacról van szó itt a profit számít, az újításokat a nem alibi focit nem egy sok száz millió dollárból készült filmnél fogjuk látni, hanem kisebb produkciókban.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

iskariotes írta:ilyen alapon szerintem Mon Mothma is lehetne népszerű (elvileg ő a második a galaxisban)
Szerintem megválaszoltad, miért nem ő lett népszerű. :(
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jobb híján, áthoztam ide, talán kevésbé lesz off, mint a másik topicban.
Titkos írta:Azt nem is mondta senki, hogy hibátlan lenne akár az új, akár a régi, csak sokakban mégis az maradt meg, hogy "a classicban minden jó, az újban minden rossz", ami meg nyilván erős részrehajlás. :wink: Egyébként ha valakinek van egy szabad 20 perce, ajánlom neki ezt a videót, ahol egy, az előzménytrilógiát amúgy gagyinak tartó fazon szedi össze a prequel jó pontjait és még így is összejön belőlük egy TOP 11-es lista. XD

Btw, még annyit ehhez az "új vs régi" témához, hogy szerintem itt nagyrészt arról volt szó, hogy a Jedi visszatér és a Baljós árnyak közti időben a legtöbb fan elkészítette a saját headcanon verzióját arról, hogy milyen is volt a régi köztársaság, milyen volt a jedi rend, hogy nézett ki Anakin, kardozott vagy nem kardozott-e Yoda anno, stb-stb. Ezek után Lucas kihozta a saját verzióját, ami nyilván attól függően talált be, vagy nem talált be ennél vagy annál az embernél, hogy a saját headcanonjukkal mennyire vágott egybe. Persze erre még rájátszhattak olyan dolgok, mint a filmek valódi hibái (plothole, gagyi dialógusok, stb.), de a legtöbb embernél állítom, hogy nagyrészt ez alakította ki a véleményét. Egyrészt kész voltak attól, hogy Lucas nem pont úgy vitte filmre az egészet, ahogy azt ők magukban elképzelték, másrészt a leghardcoreabb réteg pedig még pluszba azon is puffogott, hogy Lucas egyáltalán meg merte ezt csinálni és hozzá mert nyúlni bárhogyan a "szent trilógiához". XD Ez egyébként annyira működik, hogy ilyen a réginél is volt. XD Egy ürge mesélte anno az Index fórumon, hogy ő még a régi trilógia előtt volt a legnagyobb SW-fan, amikor a kommunizmus miatt ide még csak a figurák, poszterek és hasonlók jutottak el, de maga a film nem. Amikor aztán megnézte a New Hope-ot, azt mondta, hogy ilyen fantáziátlan gagyiságot régen látott és hogy az "övé" az igazi SW, nem pedig a Lucasé. XDDDD Itt a post, aki röhögni akar. XDDD Szal oké, persze, hogy nem hibátlan az új trilógia, de azért állítom, hogy a fanok nagy részében kb. ugyanez az érzés munkál, mint ebben a fazonban, amikor jól lehúzzák. Nekem meg nagy valószínűséggel pont azért jöttek be az új filmek is, mert nem volt semmilyen "saját fantáziavilágom" erről a korszakról, mivel ahogy már írtam, eleve nem voltam az a hardcore fan, aki megnézte a régi három filmet, majd utána félig "ebben élt". Megnéztem őket, tetszettek, haverokkal a suliban kidumáltuk, majd amikor '99-ben jött az újabb film, egyszerűen csak beültem a moziba, hogy "Okay Lucas, entertain me!"
Mondjuk én majdnem egy időben láttam a régi és az új trilógiát. Akkor néztem meg a 4-5-6. részt, amikor kijött a Baljós árnyak mozikban és mindenki újra Star Wars lázban égett. A suliban erről beszélt egy csomó srác, engem meg tök menőnek is tartottak, amiért lány létemre ennyire belevetettem magam a világába. (Pedig ezt már akkor sem értettem, szvsz simán élvezhető mindkét nem számára.) Szóval miután megvolt a régi trilógia és a Baljós árnyak, erősen éreztem a különbséget. A régi trilógia nekem mindig is felnőtt mese érzetét adta, jó kis kalandokkal, kedvelhető szereplőkkel, nyakon öntve sci-fi elemekkel. A mai napig vigyorgok, amikor a Jedi visszatér végén együtt ünnepelnek az Endoron. :D (Az eredeti verziót szoktam mindig újranézni, nem a felújítottat, aminek más a vége.) Az új trilógia (Tényleg, ezek után legújabb trilógiának fogjuk hívni a 7-8-9. részt? XD) pedig inkább akciófilm sorozatként ragadt meg. Ahogy említetted a Rogue One kapcsán, hogy ez inkább kémfilm, nem pedig SW, valami ilyesmi motoszkált bennem, amikor az előzményeket néztem. Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy értem én, megvannak a régi fanboyok, akik elvárással ültek le a Baljós árnyakat, majd később a többi filmet megnézni, de nálam kvázi egymás után jött a kettő, nem volt időm semmilyen elvárást felállítani az előzményekkel szemben. Kivéve persze, hogy Leia említette, emlékszik az anyjára, de csak nagyon halványan, erre Padmé a Sithek bosszúja végén meghal. Hát jó... >__> Igazából azt nem értettem már korábban sem (értsd 14 évesen), ha egyszer adott volt néhány dolog, akkor legalább arra ügyelhettek volna. Sajnos ez nem olyan, mint az időutazós cuccok, ahol meg lehetne magyarázni, valamilyen apró változás miatt átíródott a téridő-kontinuum. XD
Yakumoval is beszéltünk az új részről, aztán említette, hogy egy csomóan szidták az Ébredő erőt, de ugyanakkor beismerték, az 1-2-3 résszel nincs komolyabb bajuk. Ezt totál nem értette, mert szerinte is tök okés lett a folytatás. Félre értés ne essék, eszem ágában sincs tűzre vetni az előzményeket, viszont nekem a 7. rész inkább hozta azt a feelinget, amit gyerekkoromban megtapasztaltam az egész SW univerzum kapcsán.
Szirmai anno összeszedte, hogy mit várna az Ébredő erőtől és párszor már említettem, annyira nem adok a kritikusokra, de valahogy most olyan jól meg tudta fogalmazni, mégis miért húz a szívem a régi trilógia felé. (Yoda, a kukorica - akárhányszor látom, mindig könnyesre röhögöm magam azon a jeleneten, főleg a hang miatt XDDDDD)
Amúgy, ha már ennyire belemerültem a Star Wars témába, rákérdeznék valamire. Csak nekem ugrott be Reyről Nausicaa hercegnő?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Kivéve persze, hogy Leia említette, emlékszik az anyjára, de csak nagyon halványan, erre Padmé a Sithek bosszúja végén meghal. Hát jó... >__> Igazából azt nem értettem már korábban sem (értsd 14 évesen), ha egyszer adott volt néhány dolog, akkor legalább arra ügyelhettek volna. Sajnos ez nem olyan, mint az időutazós cuccok, ahol meg lehetne magyarázni, valamilyen apró változás miatt átíródott a téridő-kontinuum. XD
Na igen, ezt a részét pl. szerintem is elcseszte Lucas. Persze a fanok ezeket azzal szokták magyarázni, hogy az "Erő miatt történt". De ettől még akkor is van legalább 2-3 ilyen mondat, ami nem passzol mindkét változatban.

1. Az egyik ez, hogy Leiát kérdezi Luke, hogy emlékszik-e az anyjára, ő pedig azt válaszolja, hogy "Csak képekre, érzésekre." Így ezt a fanok rákenték arra, hogy "az Erő láttatta vele" (mint ahogy Luke az Erővel érzi meg, hogy Leia a testvére), de szerintem ez ilyen utólag belemagyarázás és a régi trilógia szerint nekem is úgy jött le, hogy Leia valószínűleg minimum az élete első pár évét még az anyjával kellett volna, hogy töltse és abból az idővel vannak emlékei.

2. Aztán ugye Obi mondata az EP IV elejéről Anakinről Luke-nak: "Mikor apádat megismertem, már remek pilóta volt." Ez az új trilógia fényében eléggé WTF, hiszen ezen mondat alapján mindenki egy Han Solo-szerű, 20-30-as fickót képzelt maga elé, erre megkaptuk az első részben a 10-12 éves rabszolgagyereket. :dirr: Viszont volt fan, aki erre is csak annyit reagált, hogy: "Végülis remek pilóta volt, fogatversenyt nyert tizenx évesen, majd rá pár napra szétlőtte a Kereskedelmi Szövetség fő hajóját". Végülis... XD

3. Illetve az én "kedvencem", szintén az Új remény elejéről, amikor Luke végre megtalálja Obit a sivatagban:

Luke: A droid azt állítja, hogy az Öné.

Obi: Nem is emlékszem, hogy lett volna droidom.

Titkos: Nem szép tőled egy háromfilmes kvázi "droid-barátságot" így letagadni! :dirr: XD (Ugye azért R2 elég sok szerepet kapott az EP I-II-III-ban és Obi finoman szólva is ismerte.)

Persze a fanok ez utóbbit is "megmagyarázták": R2 valóban nem volt Obi tulajdona (eredetiben ugyanis a fenti mondat úgy hangzik, hogy "I don't seem to remember ever owning a droid."), ami abból a szempontból igaz, hogy valóban nem vette meg az újban sem R2-t, vagy bármi ilyesmi, viszont akkor mi a helyzet A4-al? Őt is csak "kölcsönözte"? XD

Szóval igen, ezeket a dolgokat valóban jobban is megcsinálhatta volna Lucas, de legalább nem kimagyarázhatatlan hibák. XD (De egyébként ezt tényleg az összes filmnél tapasztaltam, hogy ha volt bennük valami elég durva írói baki, a fandom elintézte azzal, hogy "Mert az Erő így akarta". XDDD Ebből a szempontból pl. az EP VII-ben telitalálat volt, ahogy próbálnak belógni a gonoszok bázisára és Finn valami olyasmit mond, hogy "Majd használjuk az Erőt!", mire Solo: "Az Erő nem így működik!" XDDDD Ez nekem kicsit olyan volt, mint kiszólás a fandom felé, hogy azért minden bakit nem lehet ezzel megmagyarázni. XDDD)
Rui-chan írta:Yakumoval is beszéltünk az új részről, aztán említette, hogy egy csomóan szidták az Ébredő erőt, de ugyanakkor beismerték, az 1-2-3 résszel nincs komolyabb bajuk. Ezt totál nem értette, mert szerinte is tök okés lett a folytatás. Félre értés ne essék, eszem ágában sincs tűzre vetni az előzményeket, viszont nekem a 7. rész inkább hozta azt a feelinget, amit gyerekkoromban megtapasztaltam az egész SW univerzum kapcsán. Szirmai anno összeszedte, hogy mit várna az Ébredő erőtől és párszor már említettem, annyira nem adok a kritikusokra, de valahogy most olyan jól meg tudta fogalmazni, mégis miért húz a szívem a régi trilógia felé. (Yoda, a kukorica - akárhányszor látom, mindig könnyesre röhögöm magam azon a jeleneten, főleg a hang miatt XDDDDD)
Aki a VII-et szidta, a tapasztalataim szerint a legtöbbször azt "fokozta fel" magában, amit én is írtam itt fentebb (hogy egy EP IV "remake"), csak nekik ez annyira rosszul esett, hogy még ezzel együtt sem fért bele a film a "jó" kategóriába és szerintük ezzel elcseszték az egészet. Illetve felhozták még a karaktereket, mint "béna Kylo, Mary Sue Rey" stb. (Bár előbbi nem olyan vészes és még akármi is lehet belőle, engem is csak az zavart vele kapcsoltban, hogy mintha sokan olyasmiket "elnéztek" volna neki, amikért Anakin masszívan kapta az ívet, utóbbival pedig nem értek egyet, nála az volt, hogy sokan csak arra fókuszáltak, hogy miben jó a csaj, miközben azt figyelmen kívül hagyták, hogy miben nem. Pedig Mary Sue csak az lehet, aki mindenben jó, irreálisan tökéletes karakter, ő pedig szerencsére azért nem volt az. :)) Amúgy feelingre valóban jóval közelebb áll az EP VII az őstrilógiához, mint akármelyik a "Lucas hármasból", viszont én annyiból egy picit ezt is nehezményeztem, hogy vártam volna, hogy itt is olyan szintű újításokat kapjunk (ha máshogy nem, legalább látvány terén), mint az EP I-II-III-ban. Igen, tudom, hogy sokan pont azon akadtak ki, amit Szirmai is említ, hogy a "füstös" western-űr után Lucas előjött az előzményekben ezzel a csilivili, demokratikus, mituddoménmilyen világgal, de nekem ez nem csak rendben volt, de valahol érthető is, hiszen egy másik történelmi kort mutat be az SW univerzumból. Ha megnézzük a valódi világot, nálunk is máshogy néz ki egy épület, egy kocsi, stb., mint amilyen mondjuk 50-100 éve volt. Az SW-ben max az volt a gáz, hogy az előzmény modernebbnek tűnt, mint az időrendileg későbbi részek, de ezt meg azzal magyarázták a fanok, hogy végülis túl volt a galaxis egy kvázi polgárháborún, illetve amíg az EP I-II-III-ban a jófiúk megbecsült tagjai, sőt, sok szempontból irányítói a politikának, meg úgy az egész világnak, addig az EP IV-V-VI-ben egy maroknyi lázadó, meg száműzetésbe vonult vén jedi fószerek. XD Szóval nekem valahogy totál érthető volt, hogy ilyen helyzetben már nem lesz meg ugyanaz a felszereltségük és hatalmuk, mint anno. XD Sőt, nekem az is teljesen elfogadható lenne, ha így a 30 éves time jumponként minden trilógiában némileg változna a hajók dizájnja, meg úgy minden. Emiatt is sajnáltam, hogy az Ébredő Erő ilyen szinten volt Új Remény, mert azért nem bántam volna, ha ennyi év elteltével látunk másmilyen hajókat, máshogy nézne ki legalább egy kicsit az irányítópanel, amin a Lázadók nézik a Halálcsillag elleni X-Wing támadást, stb-stb. Nem mondom, hogy szedjenek ki mindent (pl. a Millenium Falcon örökké megmarad ilyen "már az Új remény idején is egy ócskavas volt, de még most is működik" hajónak XD), de így nem igazán éreztem azt, hogy itt történt egy "kormányváltás", plusz eltelt 30 év. XD (Mondjuk még mindig szavazok annyi bizalmat a Disney-nek, hogy a hátralévő két részben majd ezekre látunk még példákat bőven.) Akik viszont inkább nosztalgiázni akartak, azoknak értelemszerűen jobban tetszett a film. :)
Rui-chan írta:Amúgy, ha már ennyire belemerültem a Star Wars témába, rákérdeznék valamire. Csak nekem ugrott be Reyről Nausicaa hercegnő?
Jó kérdés, én még nem láttam a Nausicaa-t, szóval erre nem tudok válaszolni, talán majd a többiek. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ide írom, bár másik topicba kívánkozna, de már így is 2 topicban megy Star Wars-téma, nem akarom áthúzni egy harmadikba is. Talán kéne egy külön SW-topic, úgy is időről időre előkerül, a vonatkozó postokat meg átpakolni oda...

Na tehát végül nekem is sikerült megnéznem a Star Wars 7-et (LOL látszik hogy most jött ki a DVDRip), és sok dologban Titkossal értek egyet: az eddigi leggyengébb darabja a szériának, még popcorn-movieként is harmatos, nemhogy új SW-ként... Eh. Megpróbáltam visszafogni magam, de úgy látom nem fogom sokáig bírni, úgyhogy leírom már itt az elején: szerintem ez egy szar film. És nem, nem feltétlenül az általam nem igazán kedvelt New Hope-os nosztalgiafaktor miatt, hanem mert a világon semmi nem volt benne ami nekem a Star Warsot jelenti. A télen még morcos is voltam hogy nem jutottam el a moziba, de most látom hogy nem is baj, nem érte volna meg azt a 2000 forintot :P Na lássuk:

Hangulatilag max az Új reményhez hasonlítható, az meg nálam bőven hátul szerepel a listán. Egyedül a droid volt benne aki hozzájárult valamennyire az SW-feelinghez, meg persze Han karaktere, de az összes többi köszönőviszonyban nincs vele. John Williams is csalódást okozott, egyetlen dallam nem maradt meg, az új témákból, ellentétben a régi Imperial March/új Duel of the Fates/Battle of Heroes/stb... szerzeményekkel. Az űrwesternes jelenetekkel nincs különösebb gondom, bár nálam az igazi SW-feelinget a monumentalitás jelenti, és ez talán egy jelenetet kivéve (amikor töltik a Halálcsillagot) teljesen hiányzik a filmből. Nincsenek grandiózus űrcsaták - LOL 20 X-szárnyú a múltkoritól tízszer nagyobb Halálcsillag ellen -_- . Gondolom emlékeztek még a Jedi visszatér fináléjára, ahol a Lázadó flotta a teljes birodalmi Csillagromboló-flottával áll szemben, egymillió kis vadászgéppel meg hozzá a Halálcsillaggal, ott azért érezni lehet hogy ez egy tétmeccs, nem egy jelentéktelen űrcsetepaté, de hozhatnálm akár az új trilógia szinte minden részében megjelenő csatajeleneteket is. Nincsenek nagy terek sem bolygóméretben (talán a Yakko-n lezuhant csillagromboló-roncsok az egyetlen olyan kép ami megmaradt), sem galaxis-szinten - mintha egyetlen naprendszerben játszódna az egész sztori, hába dobálóznak a hiperűr-sebességgel meg hasonlókkal. Az ÚJ halálcsillag retro designja is meglehetősen viccesen hatott, mert értem én hogy a régi feelingre akartak rágyúrni, de azóta már volt egy előzménytrilógia ami értelemszerűen modernebb technológiával dolgozott, úgyhogy semmibe nem került volna azt behozni a retro helyett. A másik pedig, hogy a rohamosztagosoknál 30 év alatt még mindig képtelenek voltak normális páncélt rendszeresíteni a fehér díszműanyag helyett... Pl. amikor Finn leveszi a sisakját, annyira látszik hogy egy műanyagvödör, se súlya, se értelme nincs azon kívül hogy egyenkinézetet biztosít a biodroidoknak. Egy normális, tényleg védő egyenruhát speciális optikai eszközökkel ellátott sisakkal (infrával, automatikus irányzóval, adatokat amolyan "Terminátor"-módban futtató képernyővel a lencsékben, stb...) nem lehetett volna összehozni? Attól még lehet fehér. Továbbra sem érzem hogy ezek a balfaszok elit katonák lennének, pedig az elmúlt 30 évben már volt elég mém róluk, hogy egy folytatásban ezeket a hibákat kikerüljék, és mégsem sikerült. Bár lehet hogy direkt ezzel is a régi SW-feelingre próbáltak rágyúrni... :P Ráadásul egyetlen emlékezetes jelenet nincs benne, sem űrcsaták, se fénykard-párbajok, se epikus pillanatok, pedig eddig az összesből tudok mondani legalább kettőt, ha nem többet, itt meg egyet sem.

Szereplők: az újak vagy nem érdekelnek (Finn nem vicces, bár még ő a legelviselhetőbb közülük, de beértem volna kevesebb nagytotálban mutatott képpel is a fejéről) vagy egyenesen irritálnak (Mary Sue Rey, akinek még a szinkronja is szörnyű lett szerintem, meg mint csaj se jön be, bár lehet hogy csak a csövescucc- és hajviselet teszi - btw Padme a LEGJOBBGRILL) vagy egyszerűen nem is emlékszem rájuk. Mintha valakit elfelejtettem volna... Jaigen, Poe. Hopp, el is felejtettem :P Han Solo az egyetlen értékelhető figura az egészben, ami azért elég necces, de nála is sikerült kivágni 30 év jellemfejlődését az ablakon: Szal anno egy pénzéhes és önző űrkalózként futott neki a sztorinak, akiből a 3 film alatt egy laza stílusát megtartó, de felelősséget vállalni tudó katonává, az ellenállás tábornokává válik. Erre visszajutottunk ugyanoda... A Leiával közös jeleneteik teljesen súlytalanok.

Sztori: A leginkább az zavart, hogy az egész film úgy tesz mintha az elmúlt 30 év meg sem történt volna. Nem tudom meg lesz-e ez magyarázva valami módon a későbbiekben, de egy Endori csatát követően egyszerűen máshogy kellett volna alakulnia a történelemnek. És nem az a gond, hogy a Birodalom maradványai túlélnek és próbálják visszavenni a hatalmat, miközben a Köztársaság ismét megszületik és megerősödik, hanem hogy mintha egyszerűen semmi hatása nem lett volna annak hogy Sidit kiiktatták anno. Mert itt nem két nagy politikai egység, a Birodalomohbocsánat Első Rend és az új Köztársaság háborújáról van szó, hanem a Birodalom ereje kb ugyanakkora, mint a régi trilógia alatt, velük szemben meg a később (LOÁL intelligens naplézerrel XDD) egy lövéssel kiiktatott szakadár bolygók, akik egy szakadt gerillahadsereget támogatnak... Megint. Hát basszus, itt Leiának az erős új Köztársaság egyik vezetőjének kellene lennie, Hannak meg a hadsereg egyik fővezérének, körülöttük hat gyerekkel, Luke-nak pedig az új Jedi-akadémiát kéne vezetnie, és nem bedepizni attól hogy egy tanítványa ellene fordult (biztos nem tanulmányozta kellőképpen a fater és Obi meg Yoda élettörténetét -_- ). Szal a világ kilőve, visszautaztunk 30 évet, remek. Az Erő használatába nagyon belekötni nem akarok, mert ez az egyik legkényelmesebb írói húzás ebben az univerzumban, de azért basszus... Azt még megértem, hogy a fénykardot Erő-érzékenyként tudják használni Rey-ék, de pl. a mind-manipulationra honnan a fenéből jön rá? -_- Egyik legröhejesebb jelenet, de sajnos nem az egyedüli, ugyanis most jön az ami számomra a legfájóbb az egész filmben:

Világéletemben nagy Birodalom és Sötét Oldal-fan voltam, mindig is a nekik szurkoltam a lázadókkal szemben, mert nagyon megfogott az a hihetetlen hatalom, technológiai fölény, monumentalitás ami jellemezte őket a bolygóméretű szuperfegyverektől kezdve a gigantikus Executor-csillagrombolókon át vezetőik titokzatosságáig és magic-erejéig. A régi trilógiában mindezt úgy tudták átadni, hogy valóban félelmetesnek és legyőzhetetlenül hatalmasnak tűntek. Itt meg... Kezdjük ott hogy Sidious úgy lett anno a kedvenc karakterem, hogy úgy kb. a 2. mozifilm közepéig fel se tűnik, és Vader a legfőbb (és tényleg félelmetes) gonosz, akitől nemcsak a rebellis banda, de a saját emberei is rettegnek, egymás után likvidálja a parancsokat nem kellő ügybuzgalommal teljesítő, vagy akár csak véletlenül mellényúló nagy admirálisokat, erre megjelenik egy fekete csuklyás hologramm-figura, aki előtt ez a sötét démon LETÉRDEL és MESTEREMNEK szólítja, az meg utasítgatja, mint valami hülyegyereket! Aztarohadt gondoltam, ennek milyen ereje lehet! És tényleg, főleg az előzménytrilógiából össze is lehet rakni, kicsoda Sidi, hogyan szerezte meg magának az egész Galaxist, és hogyan építette ki a Birodalmat olyan hatalmas és félelemkeltő gépezetté, amilyennek a régi trilógiában megismerjük. Na ezzel szemben most itt van nekünk Kylo Ren, aki szó szerint egy hülyegyerek. Amikor neki nem tetsző híreket kap, szétvagdossa az irányítópaneleket az anyja kisszobájában egyik irányítóteremben, az első szóra leveszi a maszkját (amit nem is értem minek visel), meg Vader sisakjától kér útmutatást, merthogy nem tud elmerülni kellőképpen a Sötét Oldalban (LOL szintén nem tanulmányozta kellően a nagyfater élettörténetét). De ha legalább fightban penge lenne... Azért az előzményben a fightok durvák voltak, itt meg csak csapkod összevissza Kylo (a másik kettőnél még érteném is, elvégre nem képzett Jedik). Persze megmagyarázni ezt is meg lehet, hogy Luke-tól tanulta a stílust, ő meg nem prequel-szinten nyomta, de ettől nem lesz látványosabb - bár legalább a vörös penge jól néz ki, nem a szokványos fénykardséma, inkább erővillámokból áll. Ja, nem is tudom mikor röhögtem akkorát utoljára, mint amikor elkezdi ajánlgatni Reynek, hogy majd ő lesz a mestere és kitanítja, aztán 2 perc múlva már a földön fetreng, és csakis a deus ex machina menti meg attól hogy egy életében aznap először fénykardot látó csövescsaj elválassza a hisztis fejét a nyakától, bár nagy szüksége láthatólag nincs rá...Hát bazzeg, ezt nevezem aztán főgonosznak! Na nem baj, majd a Mestere, Darth Gollam egyensúlyt hoz az erőbe, amikor titokzatosan és félelmetesen kiosztja az ukázokat. Ja nem. Ez a Snoke fővezér talán még Kylonál is nagyobb csalódás, se nem titokzatos, se nem félelmetes, cserébe nevetséges. Arra azért kíváncsi leszek, mekkora a valóságban, remélem egy Yodánál is kisebb űrgnómot fogunk kapni. Az Első Rendre, mint űrnácikra nem is vesztegetnék sok szót, az a duma a hadseregnek ott a Halálcsillag bevetésekor talán a legelcseszettebb birodalmi jelenetsor, nekem volt kínos azt a monológot végighallgatni, ráadáaul egy Hitlerjugend-vezető szájából... Meg eleve Halálcsillag. Megint. Remélem az ep9-ben is lesz egy negyedik, hogy legyen mit felrobbantani -_-

Most biztos azzal jöttök majd, hogy ez csak az új trilógia kezdete, még ebből bármi lehet, és hát a többibe is bele lehet kötni logikai alapon, stb... de szerintem nincs lelke ennek a filmnek, nincs benne semmi, ami az SW-t azzá tette, ami. És iyen expozícióval minimum szkeptikus vagyok, mert bár az új karikból még tényleg lehet akármi, a Sötét Oldal nálam rohadtul leszerepelt, és ezzel el is kaszálta mind ezt a filmet, mind aláásta a következőkbe vetett reményeimet. Csalódás, méghozzá nagy. Megmagyarázni meg lehet, de attól nem fog jobban tetszeni. Yah és nem érzem se fikázásnak, se alaptalan lehúzásnak a fenti sorokat, mert bár vannak benne szubjektív elemek (ki mennyire favorizálja ezt vagy azt az oldalt), azért a sztori vagy a karakterek szvsz messze a többi film alatt teljesítettek, pedig volt itt azért Klónok támadása és Új remény is anno. Nem is értem, hogy akik azokat a csöpögős kritikákat írták minden filmes site-ra a premier idején, azok csukott szemmel ülték végig ezt a hogyishívjákot? -_-""""
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Elég sokszor belefutottam, hogy Rey mekkora Mary Sue, és pont tegnap láttam egy jó kis összefoglalót, miért nem az.
Anakin 9 évesen versenyfogatot épített (oké, utána segítettek neki, de az alapjait ő rakta össze kvázi a semmiből), plusz C-3PO-ot megtervezte, megépítette és nem is akárhogyan. Megnyert egy fogatversenyt is. Aztán teljesen véletlenül berepült pont a droidokat irányító központi hajóba, kilőtt néhány rakétát és még éppen időben repült ki, megúszva a felrobbanást.
Luke amikor először ült űrhajóban, felrobbantotta a Halálcsillagot, amit nála tapasztaltabbak sem tudtak megcsinálni. Tudom, az Erő a segítségére volt, meg talán a gének is. Amikor a Hoth-on elkapta a wampa, sokkal rosszabb állapotban volt, meg ugye akkor még nem ment el Yodához tanulni, mégis ki tudta húzni a fénykardot a hóból.
Félreértés ne essék, nekem nem azzal van bajom, hogy valakinek nem jött be az új SW (kinek a pap, kinek a paplan ugyebár), hanem amíg Anakinnak és Lukenak elnéztek ilyeneket, Reyre máris rásütik a Mary Sue bélyeget. :weh: Rey azért tudta legyőzni Kylo Rent, mert egy bazi nagy fegyver szétszaggatta az oldalát, illetve azt sehol sem közölték, hogy teljesen kiképzett Sith. (A Sith-sége is eléggé kérdéses, ezt sem mondták ki konkrétan.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Talán kéne egy külön SW-topic, úgy is időről időre előkerül, a vonatkozó postokat meg átpakolni oda...
Én ezt támogatom! :D
Surci írta:John Williams is csalódást okozott, egyetlen dallam nem maradt meg, az új témákból, ellentétben a régi Imperial March/új Duel of the Fates/Battle of Heroes/stb... szerzeményekkel.
Amúgy annyi azért nálam a film javára írható, hogy legalább nézés közben el tudta ezt feledtetni velem, viszont ahogy hazajöttem, aztán csekkoltam IMDB-n és hasonló helyeken a véleményeket, egyből belefutottam egy hasonló postba és onnantól bennem is tudatosult, hogy "Basszus, tényleg, az egyetlen értékelhető dalocskák a korábbi SW zenék "újrakevert" változatai voltak..."
Surci írta:(Mary Sue Rey, akinek még a szinkronja is szörnyű lett szerintem, meg mint csaj se jön be, bár lehet hogy csak a csövescucc- és hajviselet teszi - btw Padme a LEGJOBBGRILL)
Bizony. :3 Mondjuk Reynek is voltak azért aranyos pillanatai, nála nekem nem is annyira a "csövescucca" rontotta az összképet, inkább, hogy megint előhúzták ezt az "annyira tökös vagyok, hogy már férfi" klisét, amit lehet jól is csinálni, de nála olyan közepes eredménnyel járt a dolog. Nem lett egy Ellen Ripley vagy hasonló kari szerencsére, de azért vicsoroghatott volna kevesebbet... XD
Surci írta:Jaigen, Poe. Hopp, el is felejtettem :P
Bevallom, azért az bejött, ahogy visszaszájalt már kapásból a film eleje körül Kyloéknak, ennyire tán még Han sem volt tökös. XD (Persze most mondhatnánk, hogy "naná, Kylonak ki ne merne visszaszájalni, Hant anno Vader kínozta meg, nem ez a kis...izé. XDDD) De amúgy tényleg, az új hármasból még belőle nézném ki a legjobb/legviccesebb jeleneteket (már csak azért is, mert érezhetően őt szánják "Han-pótléknak"), csak nem igazán tett neki jót, hogy ebben a filmben a játékidő több, mint felében "alibi-halott" volt. XD
Surci írta:Han Solo az egyetlen értékelhető figura az egészben, ami azért elég necces, de nála is sikerült kivágni 30 év jellemfejlődését az ablakon: Szal anno egy pénzéhes és önző űrkalózként futott neki a sztorinak, akiből a 3 film alatt egy laza stílusát megtartó, de felelősséget vállalni tudó katonává, az ellenállás tábornokává válik. Erre visszajutottunk ugyanoda... A Leiával közös jeleneteik teljesen súlytalanok.
Na igen, ennyire a saját postomban nem akartam belemenni a dolgokba, de nekem is csalódás volt, hogy gyakorlatilag tényleg ki lett vágva Solo teljes classic trilógiás jellemfejlődése. Szal azért ez a fazon az elején egy csempész volt, kvázi egy bűnöző, aki egyszerűen lelőtte gengsztertársait, amikor azok (amúgy jogosan) követeltek tőle valamit. (Ugye a Greedós jelenet...) A Luke-al és Leiával való kapcsolata során kezdett jobb emberré válni és tapasztalta meg azt, hogy ő ennél a piti életnél jóval többre is képes. Erre az új filmben ezt az egészet elintézik annyival, hogy "Visszatértem ahhoz, amihez a legjobban értettem." LOL, ja, mert ha valaki dörzsölt, abból csak bűnöző lehet, ezt a ravaszságot sehol máshol nem lehet kamatoztatni ugyebár... :roll: Oké, nem mondom én, hogy rögtön kapott volna miniszterelnökhelyettesi állást az Új Köztársaságban, vagy valami (nem is igazán tudnám Solót elképzelni aktatologatóként egy irodában, bár látni vicces lenne... XDDD úristen, most esett le, hogy az SW-ben a papír, mint olyan, nem is létezik! O____O XD), de pl. az általad emlegetett parancsnoki-katonai vonal szvsz teljesen passzolt volna hozzá, vagy bármi "komolyabb" munka. De az valóban nevetséges, hogy a régi, diktatórikus, elvileg mindenki által gyűlölt rendszer egyik fő megdöntőjének annyira nincs melója, hogy kénytelen visszamenni ilyen "gettósokkal" üzletelgetni. (Ó, basszus, az is... XD "Kanji klub". XD "Réges rég, egy messzi, messzi galaxisban", de azért japánok élnek benne? XDDD)
Surci írta:Hát basszus, itt Leiának az erős új Köztársaság egyik vezetőjének kellene lennie, Hannak meg a hadsereg egyik fővezérének, körülöttük hat gyerekkel, Luke-nak pedig az új Jedi-akadémiát kéne vezetnie, és nem bedepizni attól hogy egy tanítványa ellene fordult (biztos nem tanulmányozta kellőképpen a fater és Obi meg Yoda élettörténetét -_- ).
Ez! Jó, oké, hogy sok Expanded Universe sztori is pont így indított, a Disney meg nagyon fogadkozott, hogy ők valami mást fognak most mutatni, de az a helyzet, hogy nem mást mutattak, csak az EU helyett a New Hope-ról másoltak. (Ami valahol még gázabb is, mivel EU sztorit még nem láttunk megfilmesítve, New Hope-ot meg már igen.) Az a baj, hogy annyira rámentek a fanservice-re, nosztalgiára, hogy a maradék logikát is kidobták az ablakon. "Solo legyen megint ilyen gettós csempész, mert a régi trilógiában is úgy indult. Luke legyen ilyen Isten háta mögötti helyen éldegélő remete, mert a régi trilógiában a jedi mesterek mind ilyenek voltak és utalni akarunk az öreg Obira/Yodára, stb." Ennyire nem kéne... (Luke miatt csak azért nem voltam pipa, mert hallottam olyan fan teóriákat is, hogy lehet, hogy az új filmben már sithként fog visszatérni és azért annál ez a sztori még mindig jobb volt, de ja, ettől még fura...) Amúgy nekem ez az egész "Kylo elárulta a Rendet, majd lelépett" dolog is furcsa. Le tudta győzni Luke-ot? Ráadásul ha jól emlékszem, a flashbackben több sötét palástos fazonnal álldogál ott az esőben, úgyhogy itt valami éveken át szerveződő "underground sith klub" működhetett a suliban, mielőtt fellázadtak, akkor viszont vérprofin nyomhatták, hogy sem Luke, sem egyetlen más tanuló sem mondott annyit, hogy "Zavart érzek az Erőben..." vagy bármi. XD
Surci írta:Szal a világ kilőve, visszautaztunk 30 évet, remek. Az Erő használatába nagyon belekötni nem akarok, mert ez az egyik legkényelmesebb írói húzás ebben az univerzumban, de azért basszus... Azt még megértem, hogy a fénykardot Erő-érzékenyként tudják használni Rey-ék, de pl. a mind-manipulationra honnan a fenéből jön rá? -_-
Én Rey akcióit még betudtam annak, hogy "vele van az Erő", illetve amúgy is az a headcanonom jelenleg, hogy Han és Leia lánya, egyben Kylo testvére (és akkor a következő filmben meglesz a Birodalom visszavág-koppintásos "big reveal"... XD), viszont az már sokkal érdekesebb volt, hogy Finn, hogy a fenébe tudta olyan sokáig feltartani Kylot? Elvileg vele még Erő sincs és rohamosztagos lévén valószínűleg életében először fogott fénykardot a kezébe. Ez még nem lenne hiba (bárki meg tudja fogni a markolatot, illetve gombnyomással aktiválni a pengét, ehhez még nem kell jedinek/sithnek lenni), az viszont már eléggé, hogy a következő jelenetben Kylo nem a kézfejével együtt vágja le róla a kardot, hanem még "el is játszanak" egymással és Kylo addig szenved vele, hogy közben Rey is magához tér és jól elkeni a száját. :dirr: Ez az egész amúgy kevésbé lenne gáz, ha Kylo valami "két napja sithhé avanzsált" fazon lenne, de a sztori szerint ő "Snoke legjobb tanítványa", szal what?
Surci írta:az első szóra leveszi a maszkját (amit nem is értem minek visel)
Jelenleg erre sincs épkézlábabb magyarázat, mint az, hogy egy szánalmas Vader-fanboy, aki legszívesebben 24 órában cosplayelné a megboldogult Anakint. XD Az más kérdés, hogy akkor átverhették a cosplayboltban, ahonnan a cuccát rendelte, ugyanis amit ő visel, az semmiképpen sem Vader ruházat, jóval inkább a KOTOR-os Darth Revan-éra hajaz. XDDD Mondjuk no offense, de az őt játszó színésznek is ritka bamba feje van, szóval amikor nem láttuk az arcát, legalább minimálisan komolyan vehetőbb volt. ^^" Viccen kívül: nem bántam volna, ha ezúttal valami olyan sith nagyúrt kapunk, aki nem a maszkjával próbál rajolni, de ha mégis, legalább dizájnban lett volna az a maszk némileg egyedibb.
Surci írta:bár legalább a vörös penge jól néz ki, nem a szokványos fénykardséma, inkább erővillámokból áll.
Apropó, a film kevés saját új ötleteinek egyike a keresztvasas fénykard volt, ilyenekből kellett volna sokkal több, nem pedig a szolgai másolás az előző részekből.
Surci írta:Ja, nem is tudom mikor röhögtem akkorát utoljára, mint amikor elkezdi ajánlgatni Reynek, hogy majd ő lesz a mestere és kitanítja, aztán 2 perc múlva már a földön fetreng, és csakis a deus ex machina menti meg attól hogy egy életében aznap először fénykardot látó csövescsaj elválassza a hisztis fejét a nyakától, bár nagy szüksége láthatólag nincs rá...Hát bazzeg, ezt nevezem aztán főgonosznak!
Amúgy ja, én tényleg azon szurkolok, hogy kiderüljön, hogy hagyta magát a srác, meg hogy igazából Luke beépített ügynöke (lásd a korábban általam linkelt fanteóriás YouTube videót), vagy bármilyen egyéb magyarázat, ami némileg árnyalja ezt a képet, mert ha ez az egész jelenet így ennyiben lesz hagyva...nos, az elég gáz. Az igaz amit Rui mond, hogy előtte nem sokkal kapott egy lézernyalábot az oldalába (amit a fénykarddal röhögve kellett volna visszaütnie, de fogjuk rá, hogy épp egy érzelmi vihar közepén volt és nem igazán koncentrált), de még így is olyan volt Rey győzelme, mintha egy többszörös rajzversenyes győztest verne meg egy életében először ceruzát használó valaki, csak azért, mert előbbinek picit fáj aznap a karja. XD
Surci írta:Na nem baj, majd a Mestere, Darth Gollam egyensúlyt hoz az erőbe, amikor titokzatosan és félelmetesen kiosztja az ukázokat. Ja nem. Ez a Snoke fővezér talán még Kylonál is nagyobb csalódás, se nem titokzatos, se nem félelmetes, cserébe nevetséges. Arra azért kíváncsi leszek, mekkora a valóságban, remélem egy Yodánál is kisebb űrgnómot fogunk kapni.
Mondjuk a fájdalmasan Voldemortos és CGI-s külseje ellenére még ő az egyik olyan kari, akiből később akármit is kinézek, viszont a neve közröhej. Jöttem haza, aztán: "Hogy is hívták a fazont? Sniff, vagy Snore, vagy Snooze, vagy mi?" XDDDD Amúgy én szurkolok, hogy akár Yodánál is kisebb űrgnóm, akár bármi más legyen, csak lehetőleg ne valamelyik régi kariról derüljön ki, hogy igazából ő Snoke. (Láttam pl. olyan teóriákat, hogy "biztos Vader, mert ugyanott van egy sebhely a fején, mint Anakinnek, amikor Luke levette róla a maszkot a Jediben", de remélem, hogy ezek meg is maradnak ilyen fanhülyeség szintjén.)
Surci írta:Az Első Rendre, mint űrnácikra nem is vesztegetnék sok szót, az a duma a hadseregnek ott a Halálcsillag bevetésekor talán a legelcseszettebb birodalmi jelenetsor, nekem volt kínos azt a monológot végighallgatni, ráadáaul egy Hitlerjugend-vezető szájából...
Simán a film egyik leggázabb jelenete volt, kezdve a teljes árja-jegyeket mutató kiválasztott színésszel, egészen odáig, hogy olyan beleéléssel mondta azt a beszédet, hogy én lepődtem meg, hogy nem köpte szembe a kamerát vagy nem sírta el magát közben. XD
Surci írta:Most biztos azzal jöttök majd, hogy ez csak az új trilógia kezdete, még ebből bármi lehet, és hát a többibe is bele lehet kötni logikai alapon, stb... de szerintem nincs lelke ennek a filmnek, nincs benne semmi, ami az SW-t azzá tette, ami. És iyen expozícióval minimum szkeptikus vagyok, mert bár az új karikból még tényleg lehet akármi, a Sötét Oldal nálam rohadtul leszerepelt, és ezzel el is kaszálta mind ezt a filmet, mind aláásta a következőkbe vetett reményeimet. Csalódás, méghozzá nagy. Megmagyarázni meg lehet, de attól nem fog jobban tetszeni. Yah és nem érzem se fikázásnak, se alaptalan lehúzásnak a fenti sorokat, mert bár vannak benne szubjektív elemek (ki mennyire favorizálja ezt vagy azt az oldalt), azért a sztori vagy a karakterek szvsz messze a többi film alatt teljesítettek, pedig volt itt azért Klónok támadása és Új remény is anno. Nem is értem, hogy akik azokat a csöpögős kritikákat írták minden filmes site-ra a premier idején, azok csukott szemmel ülték végig ezt a hogyishívjákot? -_-""""
Szkeptikusnak én is szkeptikus vagyok, de ja, én még mindezek ellenére reménykedek, hogy hátha az egész csak valami "megvezetés" és majd a hátralévő két epizódban hatalmas meglepetések történnek, amik pont azért lesznek meglepőek, mert mindenki arra számít, hogy továbbra sem mernek majd nagyon eltérni a régi trilógiától, aztán kiderül, hogy de. :D Amúgy a kritikák még egy dolog, de a keményvonalas fanok is akkora ömlengést csaptak mindenfelé, mintha minimum minden idők legjobb SW mozija készült volna el.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Erre reagálok már, mert ez nálad valami régi trauma lehet.
Titkos írta:Mondjuk Reynek is voltak azért aranyos pillanatai, nála nekem nem is annyira a "csövescucca" rontotta az összképet, inkább, hogy megint előhúzták ezt az "annyira tökös vagyok, hogy már férfi" klisét, amit lehet jól is csinálni, de nála olyan közepes eredménnyel járt a dolog. Nem lett egy Ellen Ripley vagy hasonló kari szerencsére, de azért vicsoroghatott volna kevesebbet... XD
Most nagyon meredeket fogok mondani, de bizony, még a lányok is vicsorognak, ha olyan szituációba keverednek, sőt, nem fogod elhinni, néha még szellentenek is, mégsem lesz belőlük férfi! ::are:: Az a lány, aki nőies kisugárzására vigyázva harcol, ritkán lesz kevésbé röhejes, mint egy napfényben csillogó szépfiú.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Erre reagálok már, mert ez nálad valami régi trauma lehet.
Lassan minden második postomra ezt írod, ahol úgy érzed, hogy olyasmibe "kötök bele", amibe szerinted nem kéne, de nem lehet, hogy ez esetben inkább nálad valami "új feminista hóbort"? :D Már csak azért, mert a múltkor is hasonlóval jöttél, konkrétan, hogy "Mon Mothma azért népszerűtlenebb, mint Boba Fett, mert !", aminél gondolkodtam, hogy beírjam-e, hogy "Vagy csak azért, mert egy fejvadászról izgalmasabb fanficeket lehet írni, mint egy politikusról." (Bail Organa meg férfi és belőle sem lett kultuszkarakter, akkor ez mit bizonyít? :D), de látom, csak bele kell mennünk. :)
A mordályos nyul írta:Most nagyon meredeket fogok mondani, de bizony, még a lányok is vicsorognak, ha olyan szituációba keverednek, sőt, nem fogod elhinni, néha még szellentenek is, mégsem lesz belőlük férfi! ::are:: Az a lány, aki nőies kisugárzására vigyázva harcol, ritkán lesz kevésbé röhejes, mint egy napfényben csillogó szépfiú.
Ja, csak így meg túltolták a másik oldal irányába és lett egy olyan kari, akinél hol tettben, hol szövegkönyvileg úgy érzi az ember, hogy görcsösen próbálják azt mutatni, hogy kb. Finn helyett is neki van "dupla töke". XD (Nem véletlen, hogy utóbbival meg végigrinyáltatták a filmet, így az előbbi jobban kihangsúlyozódik...) Vagy az ilyen, már a néző számára erőltetetten kínos szövegkönyvi húzások, mint a "NE FOGD A KEZEM, EGYEDÜL IS TUDOK FUTNI!!!!44" Amúgy nem az erős női karikkal van bajom, mert lehet ezt jól is csinálni (ide most írhatnék egy hosszú listát arról, hogy hányszor sikerült ezt jól eltalálni, a Tron Legacy-s Quorrától kezdve a Vasember 3-as Pepperen át, de a korábbi két "SW girlnél", vagyis a Padmé - Leia párosnál sem volt ezzel semmi gondom), de ha úgy írsz meg egy karit, mintha majdnem minden adandó alkalommal azt bizonygatná, hogy ő kb. két férfival is felér nő létére, akkor valami olyasmi paródiát kapsz, mint a hisztis Kylo, vagy a már említett "űrnáci" tiszt beszéde. Ez van, volt az SW VII-ben egy rakat "túltolt" jelenet, ahol a kevesebb pont több lett volna, ezek közül az egyikek voltak ezek a "túlliberalizált" erőlködések. (Akkor már csinálták volna rendesen és építettek volna egy egész filmet erre a témára, lásd Zootopia. XD)

Btw, nem mintha ez a másik nemnél nem működne ugyanígy, lásd, hogy "Ani" is mennyi savazást kapott az évek során a folyamatos hisztizése miatt, pont azért, mert az meg férfiatlan hosszútávon. Vagy te is hogy kibuktál azon, hogy a Terminator Genisysben Kyle Reese "primadonnaként hisztizi végig a filmet" (vagy hogy fogalmaztál), amire én is okoskodhatnék, hogy "Hát képzeld, néha a férfiak is szoktak hisztizni, bármilyen hihetetlen is...", de inkább nem írtam rá semmit, mert megértem, ha ez valakit kiakaszt. Szal ez van, nem minden ilyen post a "gonosz hímsoviniszta birodalom" egy újabb beépített ügynökének aknamunkája, egyszerűen van, ahol jobban tudnak erős női karikat írni, máshol meg ez kevésbé jön össze. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Erre reagálok már, mert ez nálad valami régi trauma lehet.
Lassan minden második postomra ezt írod, ahol úgy érzed, hogy olyasmibe "kötök bele", amibe szerinted nem kéne, de nem lehet, hogy ez esetben inkább nálad valami "új feminista hóbort"? :D
Lehet azért, mert lassan minden második posztod önmagad ismétlése? :-P Ez a "Jaj, XY már majdnem férfi" dolog is feltűnően sokadjára jön már fel nálad, mintha legalábbis lenne valami skála, amin ha a viselkedés átlép egy értéket, az ember automatikusan péniszt növeszt.
Titkos írta:Már csak azért, mert a múltkor is hasonlóval jöttél, konkrétan, hogy "Mon Mothma azért népszerűtlenebb, mint Boba Fett, mert !"
Bocs, nem fogalmaztam elég pontosan:
Mert nő, és mert nem hordja kinn a cicijét. Ahhoz is 30 év kellett, hogy olyan Leiáról merch figura jelenjen meg, amelyik a szenátori ruhájában van, nem pedig a rabszolgaöltözékben.
Titkos írta:aminél gondolkodtam, hogy beírjam-e, hogy "Vagy csak azért, mert egy fejvadászról izgalmasabb fanficeket lehet írni, mint egy politikusról."
Boba Fett annyira Matt, mint Darth Maul.
Titkos írta:neki van "dupla töke". XD
Ezek azok a kijelentések, amikkel nem tudok, mit kezdeni. Miért baj az, hogy ha egy lány tudja, hogy tud egyedül futni? Tapasztalataim alapján a "Megfogom a kezed és húzom" dolog képes igen jelentősen rontani a futás hatékonyságát.
Bezzeg ha cicásan viselkedne, máris máshogy állna a zászló.
Titkos írta:Vagy te is hogy kibuktál azon, hogy a Terminator Genisysben Kyle Reese "primadonnaként hisztizi végig a filmet" (vagy hogy fogalmaztál)
Kyle-lal az volt a fő probléma, hogy őt már ismertük, és nagyon nem ilyen volt. Majdnem úgy, mint Anakin esetében: Darth Vadert már ismertük, és ezt a picsogó karaktert kellett volna nekünk "minden idők főgonoszával" azonosítani. Az a különbség, hogy Kyle-nál még idő sem telt el, meg alternatív idővonal sem indult be, egyszerűen egy amúgy teljesen szimpatikus szereplőt fordítottak ki a bőréből.

És félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy szerintem egy hisztiző férfi úgymond "nem elég férfias", és hogy nekem ezzel lenne gondom. Sok férfi előszeretettel hisztizik (ami =/= sírás), egyszer sem gondoltam, hogy "már majdnem nő". De hasonlóan idegesítő a jelenség, mint egy hisztiző nő vagy kisgyerek esetében. Viszont tény, hogy jellemgyengeség. És oké, hogy Anakinnál kellett, hogy legyen jellemgyengeség, ha oldalt váltott, de hogy kicsi korától ilyen szinten egyértelmű legyen, hogy bőven hamarabb lett volna esélye a rendnek felismerni, hogy rizikófaktor...
De basszus, Kyle egy hihetetlenül erős karakter volt.

Ezzel szemben Finn is meg Kylo is egészen más. Nem tudjuk egyiküknek sem a fejlődési végeredményét, egyikük jellemgyengeségét sem tudjuk önmaguk egyéb állapotához hasonlítani. Finn különösen szimpatikus volt minden gyávasága és sajátbőrmentése mellett is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Lehet azért, mert lassan minden második posztod önmagad ismétlése? :-P
...ami valahogy rajtad kívül mégsem zavar senkit, legalábbis nem annyira, hogy ha írok egy új postot, abból jellemzően kiragadja ezt vagy azt a mondatot és jól felfújja, meg gúnyolódó/lesajnáló stílusban "rakjon helyre". :D (És ez megy kb. tavaly augusztus óta, a Jurassic World-ös postomra való reagálásoddal kezdődően, szóval nem valami múló hóbort a részedről.) De ha ennyire zavaró vagyok, hát nem kell idejárni.
A mordályos nyul írta:Ez a "Jaj, XY már majdnem férfi" dolog is feltűnően sokadjára jön már fel nálad, mintha legalábbis lenne valami skála, amin ha a viselkedés átlép egy értéket, az ember automatikusan péniszt növeszt.
Nyilván annyiszor fogom felhozni, ahányszor egy film átlépi azt a határt, ahol engem már zavar ez a dolog. De amúgy akkor linkelj már kérlek innen Aoiról pár korábbi postot, ahol feltűnően erről elmélkedtem volna. Mert nekem nem igazán rémlik, hogy ez bárhol fő téma lett volna nálam, max úgy megemlítettem 1-1 gagyi animénél/filmnél, hogy "ja és a sok bénaság mellé még ezt a "trope"-ot is berakták...", de nem hinném, hogy annyiszor emlegettem volna. De amúgy igen, van "skála", mint ahogy mindent túl lehet annyira erőltetni, hogy egy ponton túl már önmaga paródiájába forduljon át és pont az ellenkező hatását érje el annak, amit eredetileg ki akartak váltani vele. Ez lehet egy női karakter túlzott "elmaszkulinizálása", vagy akár egy túltolt "NÁCIK VAGYUNK, VEGYÉTEK MÁR ÉSZRE!!!!44" Első Rendes beszéd, vagy sokak szerint egy "túl viccesnek lenni akaró" Jar Jar. :)
A mordályos nyul írta:Bocs, nem fogalmaztam elég pontosan:
Mert nő, és mert nem hordja kinn a cicijét. Ahhoz is 30 év kellett, hogy olyan Leiáról merch figura jelenjen meg, amelyik a szenátori ruhájában van, nem pedig a rabszolgaöltözékben.
Ennek olyan gyanúsan bullshit-szaga volt (már csak azért is, mert rabruhás Leia csak a harmadik filmben szerepel és nehezen hinném, hogy az első két filmből egyetlen figurát sem hoztak ki róla...), hogy gyorsan utánakerestem és hoztam is neked egy eredeti, '77-es Kenner SW figurát róla, még az első filmből. Szal erről ennyit, nem tudom, akkor mi ez a "30 év" és honnan számoltad, de kevesebb feminista propagandaszöveg olvasását javaslom a jövőben, főleg a gonosz férfiakról, akik csak csöcsös nők iránt érdeklődnek és még figurát sem csinálnak rólad 30 éven át, ha ruha van rajtad. XD

Inkább itt nézz szét. "The very first Princess Leia action figure was released in 1978 by Kenner as part of the Star Wars Early Bird Kit." Plusz ha ez a létező összes Leia figura, akkor érdekes látni, hogy még a Jedi után is az első kijövő figurák először az álruhás Leia ('83), majd az endori ruhát viselő Leia ('84) és egészen '97-ig kellett várni, mire kihozták a Jabbás rabszolgalány Leiát, pedig azt hittem, hogy ezek a "mocskos férfiak" addig ki sem hoznak nőről másfajta figurát, amíg ezt a fétisest ki nem adják 10 különböző pózban. :-P
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:aminél gondolkodtam, hogy beírjam-e, hogy "Vagy csak azért, mert egy fejvadászról izgalmasabb fanficeket lehet írni, mint egy politikusról."
Boba Fett annyira Matt, mint Darth Maul.
Tehát akkor most már te is azon a véleményen vagy, hogy azért repültek rá a fanok Mon Mothma helyett Fettre, mert könnyebb ficet írni róla? :D Csak mert most kb. helyeselted, amit én is mondtam, csak más szavakkal. XD
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:neki van "dupla töke". XD
Ezek azok a kijelentések, amikkel nem tudok, mit kezdeni. Miért baj az, hogy ha egy lány tudja, hogy tud egyedül futni? Tapasztalataim alapján a "Megfogom a kezed és húzom" dolog képes igen jelentősen rontani a futás hatékonyságát.
Egyszerű: érezni lehet, ha egy női karit természetesen írnak meg erősre és érezni lehet, milyen az, amikor görcsösen majd' minden jelenetbe beleírnak valami hasonló szöveget, vagy cselekvést. Abban a helyzetben simán kitéphette volna a kezét, aztán úgy szaladnak tovább, de nem, ezt így szóval ki kellett mondani. Akkor már ne köntörfalazzanak, mondta volna simán azt, hogy "I NEED NO MAN!!!444" XD
A mordályos nyul írta:Bezzeg ha cicásan viselkedne, máris máshogy állna a zászló.
Megkapó az a törődés, ahogy képes vagy azzal szórakozni, hogy a megfelelő fontot válaszd ki, hogy ilyen "rejtett extra" baszogatásokat is beleépíthess a nekem szánt postodba. :3 Akkor kedves Muffin-padawan, csak annyit mondanék erre, hogy valóban, ha cicásan viselkedett volna, szerintem az összes olyan jelenetnél facepalmoltam volna a moziban, miközben azon agyaltam volna mellé, hogy melyik idióta Disney-s gondolta azt, hogy poén lesz egy japán fétist építeni az SW-be és a többiek miért nem rúgták ki ott helyben? XD

Más: Usteam fórumon volt egy olyan funkció, hogy minden user fórumneve mellé volt rendelve egy "ignore" gomb is, ami azt csinálta, hogy ha valakinél benyomtad, onnantól nem láttad az illető egyetlen postját sem. Még nem tudom, hogy kettőnk közül melyikünknek lenne nagyobb szüksége egy ilyenre, de kezdem érteni, hogy miért találták fel, pedig akkor még túlzásnak éreztem.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Valóban nem volt helyes (főleg ilyen szúrkapiszkával) megfogalmaznom a személyes bosszúságomat, legközelebb igyekszem lenyelni.

Továbbra is azt gondolom, hogy a viselkedés, netalántán a vicsorgás megléte/hiánya még mindig nem a kromoszómaösszetételtől, nemiszervtől, vagy bármi hasonlótól függ, hanem az ember személyiségétől, és hogy a kecses arckifejezéssel harcoló lány még mindig nem reálisabb (sőt), vagy nőbb, mint ha kiül az arcára az erőfeszítés.
Nyugodtan rámkenheted, hogy jajdelibreálisfeniminsta, de én továbbra sem értem, hol lenne Rey elmaszkulinzálva, vagy hogy miért kellene rögtön hímtagot feltételezni a lábai közé. Egyszerűen nem értem. Nem kell mindenképpen úgy gondolni rá, hogy bejön, mint nő, vagy nem jön. Egy karakter és kész.
Titkos írta:Ennek olyan gyanúsan bullshit-szaga volt (már csak azért is, mert rabruhás Leia csak a harmadik filmben szerepel és nehezen hinném, hogy az első két filmből egyetlen figurát sem hoztak ki róla...), hogy gyorsan utánakerestem és hoztam is neked egy eredeti, '77-es Kenner SW figurát róla, még az első filmből. Szal erről ennyit, nem tudom, akkor mi ez a "30 év" és honnan számoltad, de kevesebb feminista propagandaszöveg olvasását javaslom a jövőben, főleg a gonosz férfiakról, akik csak csöcsös nők iránt érdeklődnek és még figurát sem csinálnak rólad 30 éven át, ha ruha van rajtad. XD

Inkább itt nézz szét. "The very first Princess Leia action figure was released in 1978 by Kenner as part of the Star Wars Early Bird Kit." Plusz ha ez a létező összes Leia figura, akkor érdekes látni, hogy még a Jedi után is az első kijövő figurák először az álruhás Leia ('83), majd az endori ruhát viselő Leia ('84) és egészen '97-ig kellett várni, mire kihozták a Jabbás rabszolgalány Leiát, pedig azt hittem, hogy ezek a "mocskos férfiak" addig ki sem hoznak nőről másfajta figurát, amíg ezt a fétisest ki nem adják 10 különböző pózban. :-P
Azt nagyon benéztem, a hír úgy szólt, hogy mostantól nem lesz többé kapható rabruhás Leia figura. Ehh, máskor előbb guglizok. :( Elnézést.
Titkos írta:Tehát akkor most már te is azon a véleményen vagy, hogy azért repültek rá a fanok Mon Mothma helyett Fettre, mert könnyebb ficet írni róla? :D Csak mert most kb. helyeselted, amit én is mondtam, csak más szavakkal. XD
Lehet, hogy valóban azért.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Star Wars

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Továbbra is azt gondolom, hogy a viselkedés, netalántán a vicsorgás megléte/hiánya még mindig nem a kromoszómaösszetételtől, nemiszervtől, vagy bármi hasonlótól függ, hanem az ember személyiségétől, és hogy a kecses arckifejezéssel harcoló lány még mindig nem reálisabb (sőt), vagy nőbb, mint ha kiül az arcára az erőfeszítés.
Nyugodtan rámkenheted, hogy jajdelibreálisfeniminsta, de én továbbra sem értem, hol lenne Rey elmaszkulinzálva, vagy hogy miért kellene rögtön hímtagot feltételezni a lábai közé. Egyszerűen nem értem. Nem kell mindenképpen úgy gondolni rá, hogy bejön, mint nő, vagy nem jön. Egy karakter és kész.
Amúgy (mivel erre többször is hivatkoztál) nem arra gondoltam én sem, hogy még egy blaster párbaj kellős közepén is légiesen kecses és finom női vonásokkal balettozzon el a lézernyalábok elől, mert olyankor nyilván nem, ott ass-kickingre van szükség. Viszont azt határozottan díjaztam volna, ha kap valami "érzelmesebb jelenetet", ahol jobban előjöhetett volna a "női oldala". Gondolok itt olyanokra, mint az EP I-ben a Padmé-Anakin beszélgetés, vagy EP VI-ban Leia találkozása Wickettel. Persze hátha lesz még később ilyen a maradék két filmben.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mondjuk Mon Motha kifejezetten olyan karakter, aki a filmben csak mint az "X-es számú statiszta" jelenik meg, és a hivatalos kiegészítő megvásárlása után kap csak róla eligazítást az olvasó, olyan információkkal együtt, mint "a 3. arc fent jobbról ebben a tömegjelenetben Blwublu Ágyúász, a Pantomimról származó csempész, aki Dzsendu mester megbízásából kémkedik Jabba után és most éppen a tömegben rejtőzködik üldözői elől" (nahát!)

Bobba meg már a filmekben is prominens szerep. :)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Végre én is meg tudtam nézni a filmet a Sugárban masszív 690Ft-ért, ami szerintem kellemes ár. De mivel szombat délután volt így a terem tele volt kis gyerekekkel, akik persze folyamatosan látogatták a nyilvános mosdót. Nem hibáztatom őket, csak a szülőket, minek vesznek egy 5-6 éves gyereknek félliteres kólát? Egyrészt benyakalja, de nem tudja benntartani másrészt a sok cukortól és koffeintől pedig úgy pörög, mint egy török embercsempész a görög-török vízi határon. De ezt leszámítva jó helyen ültem elől és középen ahol legjobban szeretek. Ja, igen egy apró kis mozzanat. A film kábé harmadánál két hölgy (65+ év) kimentek, bár nem hallottam az egész beszélgetésüket egy ilyen mondatfoszlányt azért hallottam: „Nekem ez a film nagyon sötét minden értelemben.” Azt hiszem ez elég jó jellemzés.
A film muzsika téren nem hozta azt amit a nagy elődöktől kapni lehetet. Bár úgy gondolom, nem feltétlenül egy 84 éves embertől kell elvárni, hogy új impulzust adjon ehhez a világhoz. Talán jót tehetett volna az egész világnak, ha magát a nagy John Williams-t is lecserélik, mondjuk Danny Elfmanre.

Szereplők: Továbbra is van egy komoly problémám az SW világával, hogy a filmekben még mindig az emberek viszik a prímet. Szóval vezér karakterként sehol nem bukkan fel egy másik faj képviselője pedig elvileg ez egy galaxisban játszódik tömérdek más faj is lehetne itt. Még az SW fanok szemében megvetett (általam jobban kedvelt) Star Trek univerzumban is több faj képviselteti magát (akár egy vulkáni vagy egy klingon esetleg egy borg). De legalább az elmúlt évtizedek alatt annyi történt, hogy megjelent az univerzum negyedik nője (plusz még kettő) és ráadásként megkaptunk egy afroamerikai színészt is. No de mindegy.
Finn: Belőle még akármi is lehet, sőt még annak ellenkezője is, de persze lehet, hogy nem.
„a karakter akire azt hittük, hogy meghalt, de nem”: Lásd Finn.
Snoke nagyvezir: Egy kérdésem van. Ha a VI. részben meghalt mindkét sith és belőlük mindig kettő van: egy mester és egy tanítvány. Akkor ő meg ki? Persze lehet semmi köze a volt gonoszokhoz. De akkor ő meg így kitalálta magát, hogy mostantól ő lesz itt a főgenya? Szóval érdekel a tag, nagyon, de egyben kicsit csalódtam is. Szóval így a legelején belengetni, hogy van ám egy még nagyobb gonosz a galaxisban és ő sokkal erősebb lehet mindenkinél szóval tessék érteni: Ő nagy és gonosz. Achtung! Achtung! Ő nagy és gonosz! Komolyan, mint valami Disney filmben. O banyek ez tényleg egy Disney film.
Rey: Igazából semmi problémám nem lenne vele (az erő használata nem az ő sara az a történeté), de volt egy két húzása, amit nem nagyon értettem meg. Ilyen volt, hogy minden áron vissza akart menni a bolygólyára. De miért? Ezen agyaltam végig és nem jöttem rá, hogy neki miért is kellene visszamenni arra a helyre. Szóval ennyi. Ja igen ha meg női karakter akkor meg Shaak Ti vezet nálam.
Han Solo: Igazából nem értem a problémát, amit itt felhoztatok vele kapcsolatosan. Értem és el is fogadom, hogy jobban kijött volna, ha egy tisztesen megőszült tábornok lenne a Köztársaságban. De kérdezek valamit. Szerintettek a TTGL Kamina mi lett volna, miután legyőzik a Lordgenome-t? Szépen beáll öltönyös nyakendös miniszternek és az Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztériumot vezette volna? Jó persze lehet azt mondani, hogy biztos ennél gyakorlatiasabb munkát kapott volna, ahogyan biztos Solo is azt kapott. Csak hát gondolom, Leia azt szerette volna, hogy Han többet legyen, otthon nevelje a gyereket, ne vállalkozzon örült csatákat stb. HS pedig biztosan nem akart volna otthon maradni ő még harcolni akart volna többet. Bár azt is el tudom képzelni, hogy maga a Köztársaság felső vezetése gondolta azt, hogy egy élő legendát nem engedhet csak el csak úgy minden féle küldetésekre PR értéke nagyobb és erősebb, ha életben van semmint, ha valahol meghal. Szóval simán eltudom képzelni, hogy Ha ezt az egészet megunva megpattant vagy legalábbis folyamatosan tágította a határait, amiből végül az lett, amit láttunk és gondolom fia pálfordulása ezen csak lökött egyet negatív irányban.
Kylo Ren: Bár sokan a szemére vetik, hogy mennyire gyerekesen viselkedik, magam részéről azt mondom, hogy azért még mindig jobb egy konzolt szétverni semmint egy admirálist megölni, csak azért mert vétkezet egy parányit. Illetve azt hozzá tenném, hogy gondolom neki sem egyszerű az élete. Nem azt mondom, hogy sajnálni kell vagy valami, de azért mégiscsak. Szüleit és mesterét így vagy úgy elárulta, nem tudjuk, hogy mi vitte erre rá, de gondolom nem az, hogy nem kapott csokit. Ráadásul gondolom, tisztában van vele, hogy őt mindenki és mindenkor a nagyapjához mérik, nem lehet könnyű egy ekkora teher alatt élni. Plusz tisztában van vele, hogy ő csupán azért kell Snoke-nek mert Skywalker, ha nem az lenne fel se figyeltek volna rá. Szó se róla kardvívása csapnivaló, bár azért érdekes, hogy Finn összecsapott egy rohamosztagossal akkor az simán vívott vele. Lehet, hogy ezeknek a rohamosztagosoknak már eleve tanítva van a fénykard elleni harc. Másrész Rey alapból tudta használni a jedi elme trükköt akkor fénykardozni is tudhat rögtön Windu mester szintjén, mert gondolom midiklorián szintje több mint 9000.
Surci írta:Nem tudom meg lesz-e ez magyarázva valami módon a későbbiekben, de egy Endori csatát követően egyszerűen máshogy kellett volna alakulnia a történelemnek.
Mondjuk ezt az írástajánlom figyelmedbe szvsz jól összefoglalja a dolgokat.
Surci írta:Világéletemben nagy Birodalom és Sötét Oldal-fan voltam, mindig is a nekik szurkoltam a lázadókkal szemben, mert nagyon megfogott az a hihetetlen hatalom, technológiai fölény, monumentalitás ami jellemezte őket a bolygóméretű szuperfegyverektől kezdve a gigantikus Executor-csillagrombolókon át vezetőik titokzatosságáig és magic-erejéig.
Bár gondolom, ismered, de ha nem akkor szerintem élvezni fogod ezt a kis szösszenetet. https://www.youtube.com/watch?v=PN_CP4SuoTU

Majd elfelejtettem! Csak úgy mondom az Ezeréves Sólyom az Új Reményben már 60 éves volt szóval mostanra már 90 körül járhat és ami igazán gáz, hogy aBiro Első Rend nem képes leszedni. Komolyan kik dolgoznak ott? Ja igen ilyen Finn meg Kylo Ren szintű tagok. Igazából nem tudom eldönteni mi a vérgázabb, hogy ilyen szintű tagokat, hogy nem képesek legyőzni, vagy az hogy ha ők ilyen szinten vannak, akkor a Köztársaság pártiak milyen tagokból állhat?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

iskariotes írta: 2016.04.21. 23:16 Majd elfelejtettem! Csak úgy mondom az Ezeréves Sólyom az Új Reményben már 60 éves volt szóval mostanra már 90 körül járhat és ami igazán gáz, hogy aBiro Első Rend nem képes leszedni. Komolyan kik dolgoznak ott? Ja igen ilyen Finn meg Kylo Ren szintű tagok. Igazából nem tudom eldönteni mi a vérgázabb, hogy ilyen szintű tagokat, hogy nem képesek legyőzni, vagy az hogy ha ők ilyen szinten vannak, akkor a Köztársaság pártiak milyen tagokból állhat?
Dupla poszt und saját magamtól vett idézet: "ügyes."

Na de, ha így alakult akkor válaszolok saját magamnak: gáz. Nagyon gáz tagokból áll a Köztársaságiak oldala.

Cosmos Wars: Zsivány Egyes
A film azt mutatja be, hogyan és miképpen szerezték meg a Köztársaság pártiak a Halálcsillag terveit a Birodalomtól. Amikor bent ültem a moziban úgy voltam vele, hogy na végre egy jó kis háborús SW film olyan "reális" már amennyire egy ilyen film lehet, a végén pedig úgy jöttem ki, hogy: "Ácsi ez a film minden csak nem korrekt és nem jó." Nem akarok ismertetőt írni (gondolom más is megszeretné nézni, ha már nem nézte még meg) így csak random leírom, ami megmaradt bennem:
1, Mi ez a butaság a Halálcsillag körül? "Építsük fel a Halálcsillagot, de csak sunyiba nehogy a szenátus megtudja mert akkor nagy bajok lesznek." Tessék? A Birodalom közzel két évtizeden át építtetett egy akkora fegyvert mely mellett egy Csillagromboló is Tie vadásznak látszik, amire feltehetőleg csilliárdnyi sok pénzt elköltöttek, meg hatalmas erőket fordítottak a felépítésére. De a szenátus ezt nem tudta? Vagy ha tudott róla akkor mit hittek mi ez? Meteorológiai állomás? És egyébként mi van akkor, ha tudomást szerez róla a szenátus? Leállittatja az építkezést? Nem adják ki rá a fennmaradási engedélyt? Darth Vadernek majd egy szenátusi vizsgálóbizottság előtt kell majd jelentés tennie, ahol majd a szolgálati Csillagromboló hibásan kitöltött üzemanyag számláit is meg kell majd magyaráznia? Baromság.
2, Szándékos tervezési hiba. Eddig arról volt szó, hogy a dokumentumot a lázadok mérnökei vizsgálták át, hogy megtudják van-e hiba benne, erre kiderül nem is kellett átnézniük mert maga a tervező centire pontosan megmondta, hogy mit kell támadni. Akkor a többi mérnők mit keresett ott, ha egy ilyen hibát be lehet építeni? Mit? De ha már hibát vétek akkor miért nem tervezte kicsit nagyobbá azt a fránya lyukat?
3, Karaktererek dobálása: Annyi színész és annyi karakter tűnt fel, hogy már kicsit sok volt. Kezdetnek ott volt Mads Mikkelsen akit eleinte sajnáltam, hogy mennyire kevés szerep jut számára, de ahogyan elnézve a többi szereplőt mondhatni gigászi szerepet kapott. Mert volt itt még egy Oscar díjas Forest Whitaker is aki leginkább azt mutatta be, hogy milyen lenne Darth Vader, ha sufnituninggal lenne összerakva. De ő még mindig jobban járt mint Donnie Yen (őt nagyon komálom) akinek volt egy jó félperces verekedős jelenete, de ezen kívül csak egy mantrát kellett ismételgetnie (de legalább a kínai közönség is kapott valamit).
4, Maga a lázadók: Én legalábbis kis butus azt hittem, hogy a Lázadók olyan egységes fajták, hogy a céljuk a Birodalom megbuktatása. Erre kiderül, ja dehogy is mindössze egy olyan laza klikk akik kicsit másképpen képzelik el a Birodalom vezetését, de egy dologban biztosan megtudnak egyezni: nem egységesek. Hogy mennyire rosszul szervezettek az misem bizonyítja jobban, hogy egy alig párnapja megismert csaj simán oszthatta az észt a tárgyalóasztalnál. De komolyan senki nem kérdezte meg, hogy bocs, te mégis ki a fene vagy? Megbízhatunk-e benne? Semmi ilyesmi, csak gyere ide és hallgasd végig a titkos tanácskozásunkat.
5. Darth Vader: Egyrészt a kosztümje szvsz gagyira sikeredett. Másrészt mi értelme volt az utolsó jelenetének? Bemutassák, hogy gonosz és erős? Mégis kinek készítették ezt a filmet? Aki még soha nem látott SW filmet? De aki még soha nem látott ebből az univerzumból egy filmet az minek nézi meg? Bár ez csak a magyarok baja, de Horányi László nagyon kevés erre a szerepre.
6, Kyber kristájok. . . ezekről tényleg nem akarok írni olyan szomorú, hogy megint egy varázslattal kevesebb :(

Azért persze volt ami tetszett is:
1, Nem volt szerelmi száll. Bár kialakíthattak volna egyet könnyedén szerencsére erről lemondtak.
2, A városi csata igen csak szexire sikeredett.
3, K-2SO: Magasan ő volt a legjobb karakter a filmben, ami azért sokat jelent ha az ember tudja róla, hogy egy androirdól van szó. De ha már itt tartunk akkor, hogy-hogy ő ilyen okos és intelligens volt? 3PO pedig miért olyan buta?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Surci »

:goodpost: Ezt meg én dettóznám, pedig nem szoktam 2 soros postokat benyögni, de ezen:
iskariotes írta:De a szenátus ezt nem tudta? Vagy ha tudott róla akkor mit hittek mi ez? Meteorológiai állomás? És egyébként mi van akkor, ha tudomást szerez róla a szenátus? Leállittatja az építkezést? Nem adják ki rá a fennmaradási engedélyt? Darth Vadernek majd egy szenátusi vizsgálóbizottság előtt kell majd jelentés tennie, ahol majd a szolgálati Csillagromboló hibásan kitöltött üzemanyag számláit is meg kell majd magyaráznia? Baromság.


már harmadik napja folyamatosan röhögök :D

Örülök különben, hogy "jó" kezekbe került az SW... mondjuk engem a múltkori mozi óta valahogy egyáltalán nem izgat már ez az egész. A fővonalhoz tartozó részeket majd megnézem hogy azé képben legyek, de valahogy nem érzem azt a feelinget, ami az SW-t jelenti nekem - nemcsak az OLD, de még az előzménytrilógia is ide tartozik minden baromsága ellenére. Azokat valahol most is kakkoinak tartom, és nem a nosztalgia miatt, de ezek az újak csak simán... gagyik.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.01.15. 16:19Örülök különben, hogy "jó" kezekbe került az SW... mondjuk engem a múltkori mozi óta valahogy egyáltalán nem izgat már ez az egész. A fővonalhoz tartozó részeket majd megnézem hogy azé képben legyek, de valahogy nem érzem azt a feelinget, ami az SW-t jelenti nekem - nemcsak az OLD, de még az előzménytrilógia is ide tartozik minden baromsága ellenére. Azokat valahol most is kakkoinak tartom, és nem a nosztalgia miatt, de ezek az újak csak simán... gagyik.
EZ! :goodpost: Nem vagyok egy "Lucasbolond", csinált ő is nem egy baromságot és az sem véletlen, hogy jellemzően azok voltak a legjobb SW filmek, amiknél ő csak a sztorit írta és más rendezte őket, plusz azért az EP IV-on sem annyira tökegyedül dolgozott, mint később a prequel trilogy-n, de azért az ő nevével fémjelzett hat filmről legalább mind elmondható, hogy SW-feelingjük volt, még a legrosszabb epizódból is fel tudunk idézni legalább 1-2 valóban menő jelenetet. Ezek az újak meg ilyen lelketlen iparosmunkák, rohadtul érződik rajtuk, hogy fanfejés az egész, a Disney valahogy úgy állhat hozzá, hogy "á, ezek az SW-sek a szart is megveszik, ha rárakom a logót!" és ezt maximálisan ki is használja, plusz erősen a régi trilógiából táplálkozó nosztalgiára húzzák fel általában a sztorikat. (Nem véletlen, hogy az EP VII kvázi a IV "remakeje" volt, most meg mit ad Isten, a Rogue One szintén egy "proto EP IV".) Szal lehet izélgetni Lucast, hogy az ő hat filmje igazából egy szappanopera a Skywalker család életéről, de a Disneyé meg eddig kvázi egy újrahasznosított nosztalgiavasút. És a "legjobb", hogy a Disneynek úgy-ahogy igaza is lett, hiszen mind az Ébredő Erőnél, mind a Zsivány Egyesnél erősen túlsúlyban vannak azok a fanok, akik oda meg vissza vannak mindkét filmtől, mondogatják, hogy "fú, na végre, igazi SW filmek, ezekre vártunk 30 éve, a rohadék Lucastól végre "visszaszereztük" a szériát!" stb. és csak egy kisebb részük fanyalog azon, hogy "basszus, ezek gyakorlatilag újrahasznosított, korábbi SW elemekből építkező filmek".

Iskariotes postjához amúgy annyit, hogy én az Ébredő Erő után már eleve úgy voltam, hogy jó lesz nekem ez a Zsivány Egyes majd letöltött formában is és örülök, hogy a kb. egy hónapja tartó, fanok általi szarráhypolás sem tudott becsábítani a mozikba. (SW-fanok véleményére én az Ébredő Erő óta már amúgy sem adok. :dirr:) Plusz be kell vallanom, azért van bennem egy minimális káröröm is, hogy "na, a "démoni Lucastól" valóban "visszaszereztétek" a szériát, de a drága Disney igazából még lelketlenebbül bánik az egésszel". :dirr: Ez kb. olyan, mint amikor az amúgy teljesen jó Warcraft filmnél sokan fanyalogtak, hogy "á, ez még így is szar, sok nevenincs színész, meg "láttuk már" sztori, meg ilyenek, na de majd az Assassin's Creed, az igazi minőségi darab lesz, elég csak a trailert, meg a színészlistát megnézni, Michael Fassbender, Jeremy Irons, oh yeah!", aztán láss csodát, kijött a film 1-2 hete és a húzónév színészeken kívül kb. semmi nincs benne, egy lelketlen feldolgozás lett, amiben hiába van egy csomó, játékból ismerős elem (csuklyás assassinok, Leap of Fait, stb.), mert pont az egész "lelke", hangulata hiányzik. Szal ezen is jót vigyorogtam azért így utólag, hogy "ugye srácok, hirtelen már nem is tűnik olyan rossznak az a Warcraft film? :D" XDDD Jó, persze ez utóbbinál én eléggé "külsős" vagyok, lévén a játékkal nem játszottam, a filmet nem láttam, de azért meg lehet nézni, hogy míg a Warcraftnál volt egy elég erős megosztottság (nézők vs kritikusok), addig az AC filmet kb. már most mindenki fikázza. (Meg az is elég beszédes, hogy általában egy filmet a premier idején IMDB-n jól felpontoznak a fanok, aztán onnan szokott picit 1-2 pontot lemenni később. Na most a Warcraft nyáron futott, akkor valami 8-on állt, de még mindig tartja magát egy 7-essel, az AC film meg már most 6 pontos és két hete fut...)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Akkor ezek szerint én vagyok az egyetlen, akinek az új trilógia (I-II-III) még jobban fáj az új filmek (VII, Rogue One) fényében. :dirr: Mármint, ebben a mostani kvázi fillerben is jobban éreztem azt a Star Wars feelinget, amibe én anno gyerekként beleszerettem. Semmi midiklorián, apple store űrhajó belsők (by Szirmai XDDD), meg hasonló hülyeségek. Tudom a pónis videója óta még Titkos is karóba húzná Szirmait, de ahogy ő fogalmazott: "a Rogue One jobb Öngyilkos osztag lett, mint az Öngyilkos osztag.", amire teljes mértékben bólogattam. :D Ja, és mivel gondolom már unjátok, hogy legtöbbször a már említett emberkét hozom fel, álljon még itt a Galaktika kritikája, amivel elég sok ponton egyet tudok érteni. Különösen a zenével, na meg ehhez jönnek a hangok, úgy keverték, hogy a beszéd pont jó volt, aztán a csatáknál kvázi megsüketültem. ^^"
Az összes karit kedveltem, bár az tény, hogy K-2SO lett a legjobb, mint poénforrás remekül helyt állt (khm... Jar Jar... khm...), a legfeszültebb helyzeteket is tudta oldani. Egyébként tényleg olyan robotos humort kapott, nem pedig emberit. Eredetiben meg fogom nézni, mert Alan Tudyk szinkronja szerintem még jobb, mint a magyar hangé. Jut eszembe, magyar hangok: komolyan, Vadernek nem tudtak volna valami normálisabb hangot adni!? Egyszerűen béna lett, nincs rá jobb szó. Tudom, hogy Kristóf Tibor, Hollósi Frigyes és Kránitz Lajos már meghaltak, de talán még Vass Gábor hangja passzolt volna Vaderhez.
Kiemelném Chirrut karakterét, akivel már a trailernél megvettek. Egész végig éreztem, ahogy átjárja az Erő a történetet és a többi szereplőt. (Újfent semmi midiklorián!) Mellesleg badass volt, ahogy elintézte a Birodalmi katonákat. :cool: Illetve a végén a Sötét Nagyúr erődemonstrálása is menő volt! :kaminaglasses:
Emellett tetszett, hogy nem minden fekete-fehér volt, gonosz Birodalmiak, jó Lázadók, hanem az utóbbit is árnyalták. A Köztársaság pedig egy laza szövetség, ezért érthető, hogy széthúzás van közöttük. Nem értettem, miért vágták ki a végleges változatból, amikor Jynt kérdőre vonják, hogy mit csinál. Erre ő válaszol, hogy egy lázadó és ezért azt csinálja, amit kell: lázad. :D
Nem volt kötelezően nyálas szerelmi szál! Köszönöm szépen, végre kezdenek rájönni, hogy enélkül is van élet a filmekben.

Csak, hogy ne keltsem ennyire vérfan érzetét, aki legszívesebben megkövezné, akik más véleményen vannak, jelzem hogy az eleje még annyira nem jött be a filmnek. Kicsit soknak éreztem a szálakat, a bolygóról-bolygóra ugrálást, mintha nem tudták volna eldönteni, most akkor mi a legfontosabb, amit be kéne mutatni. A főgonoszt is kicsit súlytalannak éreztem, annyira próbálkozott, hogy valamit elérjen, de aztán mégis felejthető lett. A CGI arcokon szintén lehetett volna még mit dolgozni, mert eléggé feltűnőek lettek, hogy nem a színész eredeti arca.

Iskariotes felvetését egyébként nem értem az eltitkolással kapcsolatban. Nekem csak annyi rémlik, hogy a szenátus elől addig kell elhallgatni, amíg értékelhető eredményt nem tudnak felmutatni.

A következő szituációt képzeltem el:
- Építettünk egy szuperfegyvert, ami képes akár egész bolygókat is felrobbantani.
- Ó, ez nagyszerű! És kipróbálták, mégis hogy működik, beváltotta a hozzá fűzött reményeket?
- Nos, ami azt illeti eddig titkoltuk, de mivel már nem akartuk tovább, inkább színt vallunk. Kipróbálva még nem lett...
- ...
- Mindjárt kerítünk valami Lázadók által birtokolt bolygót és majd jól felrobbantjuk!
Néhány órával később sikerül is felkutatni egy helyet, nagyban állítgatnak mindent, majd szépen túltöltődik az egész és semmi nem történik, csak szikráznak a panelek.
- Legközelebb teszteljék és csak utána tárják elénk a titkos pusztító fegyvert... -__-"

Szerk.: Azt majdnem elfelejtettem, én a Han Solo előzményfilmmel vagyok úgy, hogy ha kijön DVD-n/BD-n, majd akkor megnézem. Nem arról van szó, hogy Harrison Fordon kívül mást ne tudnék elképzelni a szerepben, csak az ő karaktere pont a régi trilógiában teljesedett ki, amikor csatlakozott a Lázadókhoz.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Az új trilógiával nekem még mindig az a bajom, hogy olyan, mintha minden második filmjé nézném a sorozatnak. Rendkívül jól összeszedett anyag van a Wookiepédián arról, hogy mi megy a háttérben a Naboo kereskedelmi blokádja előtt, a szenátusi játszmák alatt, mi ez a szarkavarás a klónokat rendelő Syfo-Dias mesterrel, és így tovább. Igazán komoly politikai thrillert lehetne rá építeni a Star Wars világán belül... csakhogy ez már a Legends része lett, kivették a kánonból, hiába vannak elhintve a nyomok a filmekben. De valóban, elég steril volt az új az eredetihez képest.

A Rogue One-t még nem volt alkalmam látni, és valszeg nem is lesz, mert nincs értelmes időpontban vetítés. A Warcraftra is úgy mentem el tavaly tavasszal, hogy az este 10 órás vetítésre ültem be, és éjfél után értem haza Budatétényről az utolsó járattal. Ja, Battán lakom, de ha mozizni akarok, Budatétény. Budapesten dolgozom, a Mamut lenne a legközelebb, de ott bezárt a mozi, így van az egyenlő távolságra lévő Mom Park és a Westend, de még így is munkaidő után 1,5 óra elmegy a semmivel. Kisebb mozikkal ugyanez a helyzet, csak többet kell BKV-zni... Szal ebből online filmezés lesz valamikor.

Viszont a 7-esre sikerült még beülnöm. Igaz, ellőttem mindent róla magamnak, hogy ha szar is lesz, ne érjen komoly csalódás. És élveztem azért. Jó, voltak/vannak kérdések, és pár dolog most elég vicces, de ahogy az évvégi mozizás előtt fejtegettük egy ismerőssel (mikor az Assassin's Creedre akartunk beülni, de A fegyvertelen katona lett belőle... Nem bántuk meg a cserét.), hogy manapság szinte mindent több filmre terveznek, alig valamit stand alone-ra. A 7-esnek is ez az egyik komoly problémája a sok másik mellett: rengeteg minden csak a következő részekből derül ki. Vagy a most tervezett előzményekből, spin-offokból. És ebből a szempontból tényleg gagyi, és egyszernézősek az újak. (Na jó, új alatt az 1-3. részeket is értem, annak ellenére, hogy azokat is 2 évente előkapom, míg az eredeti trilógiát ehhez képes szinte évente.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ricz írta: 2017.01.18. 04:32 Ja, Battán lakom, de ha mozizni akarok, Budatétény. Budapesten dolgozom, a Mamut lenne a legközelebb, de ott bezárt a mozi, így van az egyenlő távolságra lévő Mom Park és a Westend, de még így is munkaidő után 1,5 óra elmegy a semmivel. Kisebb mozikkal ugyanez a helyzet, csak többet kell BKV-zni... Szal ebből online filmezés lesz valamikor.
Azért így első mondanám a Bem mozit ami közzel van a Mammuthoz, Pesten meg ugye ott van a Cirko, bár oks ezek nem a fő sodort adják. A Mom is kizárva mert azt most zárták be.

A napokban azon kezdtem el agyalni, hogy a film megint bemutatta, hogy mennyire béna a Birodalom, de Lázadok még ennél is bénábbak mert nem tudják legyőzni. Hogy mire gondolok? A Birodalom rövid idő leforgása alatt elveszítettek kvázi két bolygót, egy kutató bázist plusz a legjobb mérnökeit valamint egy erős és kipróbált vezetőt. Mindezt alig pár Lázadó okozta kavarás miatt (jó oks a végső csatánál a Lázadok egy nagyobb kontingenssel szálltak be). Egyre gázabb, hogy 20 évig nem tudták megdönteni a rendszert plusz még 30 év elteltével sincsen rend a Galaxisba. Milyen szerencse, hogy egy szomszédos Galaxisból nem jelentek meg valami fenyegetés (mitomén Borgok, Dalekok stb).
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Star Wars

Hozzászólás Szerző: Balus »

"I only know one truth: it's time for the Jedi to end."

Befutott az első előzetes a Star Wars: Az utolsó Jedik-hez.

All aboard the Hype Train!
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Válasz küldése