Samurai Jack

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.05.19. 08:57 Naná! :D

Lehet kissé inkonzisztens egyik-másik jelölésem (például Akut, Ashit, de még Jacket is bejelöltem, mint potenciális halott), de overall valahogy mindent érzek (az "episode is longer than usual"-t leszámítva) - ebben az utolsó részben tényleg BÁRMI megtörténhet.

Na mindegy, pár nap és megtudjuk, bár félek, hogy hoppon maradunk. Valahogy, valamilyen formában, de biztosan.
Az én tippjeim a következők:
- Jack életben marad, de Ashi és Aku meghal.
- Jack visszatér a múltba (valahogy sikerül, még ha az összes időkapu el is pusztult, legfeljebb közbejön valami deus ex machina).
- Valamilyen időparadoxon biztosan lesz (nincs időutazós sztori időparadoxon nélkül).
- Amennyi szerepe volt eddig a régi szereplőknek (kb. semmi), a Skót és a lányai nem lesznek relevánsak.
- Aku monologizálni kezd ahelyett, hogy kinyírná Jacket (ez kb. borítékolható, annyira rávall a karakterére)
- Jack félmeztelenül (dettó :D )
- Jack és Ashi legalább egyszer biztosan csókolóznak még.
- Gyanítom, hogy a befejezés nem fogja egyöntetűen elnyerni a rajongótábor tetszését.
- Szintén gyanítom, hogy az a 20 perc nagyon nem lesz elég arra, hogy az összes kérdést és történetszálat lezárják.
- Biztosan kapunk valamilyen epilógust.
- És én is megjelölöm a "Valami váratlan dolog" opciót, mert tényleg bármi megtörténhet az utolsó epizódban.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Ep10

FUCKIN' KNEW IT. Annyira tudtam, hogy valami ilyesmi vége lesz (én megmondtam, hogy nincs időutazós sztori paradoxon nélkül). Mondjuk arra nem számítottam, hogy a Gurren Lagann befejezését egy az egyben átemelik. :D

Na, viccet félretéve: összességében nekem tetszett az utolsó epizód. A korábbi tippemhez képest mégis felbukkant egy csomó régi szereplő, és szerencsére Jack és a Skót még egyszer utoljára összefutottak. Az mondjuk külön meglepett, hogy amint Jack rájött arra, hogy Ashi Aku erejét birtokolja, nem álltak le vagdalkozni vele, hanem azonnal visszamentek a múltba. És végre, VÉGRE Jack le tudta győzni Akut. 13 év után pont került az egyik legjobb Cartoon Network-rajzfilm történetének végére. Nem fogok hazudni, mire eljutottam a stáblistáig, egy kicsit el is érzékenyültem.

A lezárás ugyan helyenként elsietettnek tűnt, de a rendelkezésre álló 20 perchez képest még egész jól oldották meg. A keserédes befejezés szerintem jobban illett ehhez a sorozathoz, mint egy full happy end.

Hogy mi lesz a véleményem úgy en bloc az 5. évadról, azt még emésztenem kell magamban egy ideig. Voltak nagyon jó, sőt, helyenként zseniális pillanatai, így utólag visszatekintve azért van egy-két dolog, amit másképpen oldottam volna meg (pl. Ashi előtérbe tolása helyett többet láthattunk volna Akuból vagy a régi szereplőkből).

Ettől függetlenül emelem kalapom Genndy Tartakovsky és a sorozat többi készítője előtt, hogy olyan utolsó évadot tudtak összehozni, ami méltó lett az eredeti sorozathoz.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Csatlakozom.

A limitált lehetőségek ellenére is azt mondom, remek és méltó záróepizód volt ez, és valóban nem csak az évadra nézve, hanem az egész sorozatra vonatkoztatva. Persze így is volt egy-két kínosan elsietett pillanat, de ennél jobban aligha jöhettek volna ki belőle. Akuval mondjuk megnéztem volna egy hosszabb küzdelmet is, bár ha azt veszem, hogy azért az előző sorozatban nem volt belőle hiány (első rész, víz alatt, zombi, mocsár, fater, Jack vs Aku epizód), akkor azért megbocsátható.

Lényeg a lényeg, 13 év után teljes lett a saga, ezzel a tétellel is csökkent a bakancslistám: Megtudni, mi a Samurai Jack vége. Overall rendkívül elégedett vagyok ezzel az évaddal, mert bár végig a klasszikus dramaturgiát követte (emiatt sokszor nagyon kiszámítható volt), meg Ashinak sem adtam volna ennyi screen time-ot, mégis ott volt benne végig ez a hamisítatlan és utánozhatatlan SJ-hangulat és feeling, még úgy is, hogy ez az évad jóval kevésbé támaszkodott a visual story-tellingre, thus sokkal több dolgot mondott ki, mint a korábbi sorozat.

A vége amolyan tipikus bittersweet, de én örülök, hogy meglépték ezt az ok-okozat összefüggést Ashival, szal jah, mégiscsak hihetőbb és "Jackesebb", mint a 100% happy end.
lalika77
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.05.22. 01:32
Nem: Férfi

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: lalika77 »

Összességében én is elégedett vagyok, de nagyon kellett volna az a maradék 3 rész. Én nagyon megkedveltem Ashi karakterét, persze néhány jelenet tényleg "túlfűtött" volt vele egy SJ hangulathoz képest. Szóval sajnálom a "megnemszületését" . Persze a full happy end nem illett volna bele a képbe.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Samurai Jack

Hozzászólás Szerző: Balus »

Elfelejtettem itt is megosztani, de egy cikkben bővebben kifejtettem a véleményemet a Szamuráj Jack 5. évadáról.

Dióhéjban: nem lett tökéletes az utolsó évad (leginkább a vége felé kissé kapkodós tempót és Ashi karakterének túlzott reflektorfénybe állítását tudnám negatívumként említeni), de a lehetőségekhez képest így is egy nagyon jó lezárást kapott a sorozat.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Válasz küldése