Japánnal kapcsolatos műsorok a TV-ben

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Case : csak a szokásos szöveg.. :)

Megkérdezték hogy mi az az anime, manga, Kármán elmagyarázta. Télleg tele van erőszakkal? Kármán mondta, hogy nem mindegyikben van..
Jó volt a műsor, a nő aki kérdezett, normális volt. Mondjuk kb 10 perc volt az egész, szóval sok minden érdekfeszítő dolog nem hangzott el.. :P
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Rádiós csaj teljesen pozitív volt :)
Kármánt meg n+1-edszerre is átkeresztelték
Kálmánná :)

Mindenesetre a levél miatt lett +keresve
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:
MaKo írta:Na szóval szép munka Kármán
(Acheron es en irtuk a levelet... xD)
Eh, jóvanna ^^;;;;
Akkor köszönet Acheronnak és mufurcnak ^^;;;; meg egyébként mindenkinek aki elkezdte ezt az egészet, csak támogatni tudom ^^; (egyelőre úgy kéne, hogy befizetem az idei tagságimat, tudom tudom, de szegény pára vagyoook ^^;;; Igyexem, ami késik nem múlik ^^")
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Február 13. Travel Channel, 21.30
Egy szelet Ázsia - Japán
Ism. február 14. 01.30 és 09.30

-----

Május 2., m2

21.15
Ki kicsoda a filmművészetben? - Kitano Takeshi

(21.20 Bábok)
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

StabWest írta: Május 2., m2

21.15
Ki kicsoda a filmművészetben? - Kitano Takeshi

(21.20 Bábok)


DE JÓ HOGY SZÓLTÁL ! thnx :D
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

StabWest írta:Május 2., m2 21.15
Ki kicsoda a filmművészetben? - Kitano Takeshi
(21.20 Bábok)
Hál istennek, hogy olyat adnak ami megvan....Különben...
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Pár napja volt a N.Geograpichon egy műsor.
A világ leghosszabb hídjának építéséről szólt japánban. Kb 50 évig épitették és nagyon pöpec lett. Ha lesz ismétlés akkor nézétek meg, mert nagyon érdekes és izgalmas. :wink:
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Én a travel chanel-en láttam egy műsort japánról. TÖK JÓ VOLT NÉZNI A SOK KYO (Dir en Grey) FANGIRL-t ^^ ::jthrill::
Avatar
Leana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:48
Tartózkodási hely: Maglód

Hozzászólás Szerző: Leana »

Kepes András új sorozatot indított az RTL-en. Hétfőnként látható 22:25-től, a címe Világfalu.
Hétfőn volt az első része, ami arról szólt, hogy hogyan válik a közösség részévé egy kisgyerek az Andokban, Japánban, Mongóliában, Afrikában és még egy pár helyen.
A jövő heti műsor azt hiszem az esküvőkről szól majd és Japán ismét benne lesz. :D
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

A szobatársam felvette a múltkorit a TV-kártyájával... Ezek szerint akkor (egyebek mellett ezért is) érdemes lesz megnézni!
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Most meg a teaszertartásról volt benne szó(jövő héten pedig a japán fürdőkről).Tök jó volt Kepes következő monológja, khm:"Ezalkalommal sem sikerült helyesen belépnem a szobába, immáron negyedszer." :lol:
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Vagy éppen a "Hát, ez nem pont olyan mint az otthoni 'felkelek és belenyomom a filtert a a forró vizbe'" megjegyzése :)
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Jópofa akar lenni ez az ember... :roll: Poénkodik, próbálja építgetni az imidzsét, akkor is amikor a téma a japán teaszertartás.Én ilyenkor nem arra lennék kíváncsi, hogy ez a barom hányadszorra tud bemenni... :mad:

-----

Most megy a Fábry show, egy japán szakácsot aláz meg a gyenge szövegével, és 3 éve nem változó poénjaival... :wink:
Kép
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

Tokubei írta:Jópofa akar lenni ez az ember... :roll: Poénkodik, próbálja építgetni az imidzsét, akkor is amikor a téma a japán teaszertartás.Én ilyenkor nem arra lennék kíváncsi, hogy ez a barom hányadszorra tud bemenni... :mad:
Take it easy... nem kell a dolgokat ilyen komolyan felfogni... Meg azt hiszem Kepesnél már rég nem az image-építgetésről szól...
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

OK, igazad van, csak egy kicsit zavaró, hogy akarva,akaratlan ezen a hülyén röhögök, amikor engem érdekel, hogy hogyan történik ez a dolog. Nem tellt volna nekik erőbe/időbe, hogy kivágják, ezeket az írtó funny dolgokat, és szerintem az elég gáz, hogy a bunkóságából/felkészületlenségéből erényt kovácsol...nem?
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Tokubei írta:... szerintem az elég gáz, hogy a bunkóságából/felkészületlenségéből erényt kovácsol...nem?
Ez ugye most nem komoly? Azt hiszem ha bármelyikünk belecsöppenne egy ilyen helyzetbe ugyanolyan béna lenne és valószínűleg megpróbálná jópofizással palástolni a dolgot... Ez IMHO azt hivatott kifejezni, hogy az embernek bele kell születnie ebbe a világba, mert bármennyire is igyekszik, ötödszörre sem lesz képes rendesen még bemenni sem...
Egyébként pedig ha hozzávesszük, hogy az egész műsor kb. 25 perc és ebből csak egy kis hányad szól japánról, akkor szerintem érthető, hogy miért megy el inkább "személyes tapasztalatok" irányba a dolog. Ha véresen komoly lenne a műsor ennyi idő alatt, még a teáscsészét sem lehetne rendesen bemutatni :)
100 szónak is 1 a vége: Azt hiszem én inkább nézném a Kepes-féle Világfalus jópofizásokat, mint bármelyik előtte lévő (és általában NEM félórás) műsorét... Na AZOKKAL a jópofizással tényleg gondok vannak...
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Ha téged nem zavar akkor ok!Engem zavart és kész. :mad:
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Tokubei írta:Ha téged nem zavar akkor ok!Engem zavart és kész. :mad:
Rendben, az a Te személyes véleményed, én is csak megvétem a saját nézőpontomat... Nem tudom miért kell ezért bepipulni... :roll:
Kép
Avatar
Hunted.Wolf.Kiba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005.11.19. 13:18
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Hunted.Wolf.Kiba »

Tokubei: Próbálj meg objektíven nézni a dologra! Az nyilván nem zavar, ha a mongol szertartásokról poénkodik, mivel nem vagy mongol-fan ^^ Egész érdekes dolgokat mond, és a Japánnal kapcsolatos dolgok többsége az átlag magyar számára egyáltalán nem ismert. Fura, hogy milyen régóta nincsenek egymástól elszigetelve az országok, van világháló, repülőgépek, stb. és mégis mennyire tájékozatlanok az emberek.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

DinkaMailer írta: Nem tudom miért kell ezért bepipulni... :roll:
Nem pipultam be.

-----
Hunted.Wolf.Kiba írta: Egész érdekes dolgokat mond, és a Japánnal kapcsolatos dolgok többsége az átlag magyar számára egyáltalán nem ismert. Fura, hogy milyen régóta nincsenek egymástól elszigetelve az országok, van világháló, repülőgépek, stb. és mégis mennyire tájékozatlanok az emberek.
Objektivitásra nem vagyok képes. :) Viszont képzeld csak el mennyivel élvezhetőbb lenne a műsor, ha Kepes mint narrátor venne csak részt a műsorban.Kőkemény információk hangzanának csak el.De látom már, hogy ez csak engem zavart, úgyhogy abba is hagyhatnánk a Kepes-kérdést.Japán fürdők....mmmm Kepes pucéran.Ja nem szóltam! :lol: :wink:
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Tokubei írta:
DinkaMailer írta: Nem tudom miért kell ezért bepipulni... :roll:
Nem pipultam be.
Akkor légyszi máskor nézd meg milyen smiley-t használlsz, mert definíció szerint ez: :mad: = :MAD:
BTW nem vagyok Kepes-fan, csak örülök, hogy van végre egy olyan műsor, ami szerintem egyszerre informatív és szórakoztató... Ritka páros, IMHO...
De ha neked nem tetszik, azt is tiszteletben tartom...
Kép
Avatar
Leana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:48
Tartózkodási hely: Maglód

Hozzászólás Szerző: Leana »

DinkaMailer írta:... csak örülök, hogy van végre egy olyan műsor, ami szerintem egyszerre informatív és szórakoztató... Ritka páros, IMHO...
De ha neked nem tetszik, azt is tiszteletben tartom...
És végre nem csak arról szól egy műsor, hogy akadjunk ki egy távoli ország még távolabbi és számunkra nehezen megérthető szokásain. Végre bemutatni akarják Japánt és nem lemenni bulvárba! :D
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Hétfőn láttam 23 óra felé a COOL-on egy Szusi-tv című adást, ami japán műsorokból volt összevágva...na itt tényleg MOCSKOSUL zavaró a kommentátor....nézzétek meg!
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Hátha még nem késő....

Szerda (ma) 20.00 Travel Channel - Tokió titkai
"Japán telis-tele van titkokkal és különleges látnivalókkal, amik nyugati szemmel talán kissé bizarrnak tűnnek. A kapszula hotelektől a Japán Tetováló Intézetig mindenhová bekukkantunk."
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Discovery-n éppen most megy egy műsor, sokszor emlegetik benne az animéket, és a mangákat, főleg az animéket.
Olyanokat beszóltak, hogy már aludni sem bírok a nevetéstől.
pl.:(Ghost in the Shell) A Páncélba zárt szellem ... Az animések körében elterjedt volt az a pletyka, hogy a Mátrixba sok jelenet onnan van lopva, de ez nem így van.Pl.: nyakon azok a csatlakozók, meg a napszemüveg, és a nagy ugrások a háztetőkön.
Valójában az anime karakterek azért hordanak napszemüveget, mert sokkal könnyebb azt rájukadni, mint a szemet megrajzolni...tehát azért hordanak napszemüveget, hogy a szemeket ne kelljen megrajzolni.....XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jajj, igen, és ekkor felhozták az Akira-t, amin lefordultam az ágyról.
Az "Akura".... Így kezdte a mondatot.XDDD
Jujj...

Valami olyasmi a sorozat címe, hogy a Mátrix megváltoztatta az életemet! XD

Na jó, már nem bírok írni se, megyek, és nézem tovább, feldobja az éjjelem.XD
Kép
Lezárt