Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Silent Hill-t szereztem meg és néztem meg.
Silent Hill rajongóként mondom hogy nagyon jól sikerült a film, hozza a tipikus Silent Hill hangulatot. Az 1. és a 2. játékból sok hasonló jelenet került a filmbe illetve a 2. játékból a Pyramid Head is benne van.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a Silent Hillre én is kováncsi lennék, de sehonnan sem tudom megszerezni :(

most éppen a Alien 2-t nézem :D
meg se kell említeni, h milyen szinten alapfilm... lenne, ha nem b*sszák el kegyetlenül az újraszinkronizálást :cry:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

AKkor te biztos el tudsz nekunk balfekeknek magyarazni nehany dolgot, akik nem igazan ertettek meg a film mondanivalojat...pl pyramid Head az a baratsagos figura, aki szettepi a kislanyt, meg vonszolja a baltat? Ha igen, akkor o honnan, miert, minek es miert?
Tovabba, akkor te lehet h ertetted a veget, mert en 2.nezesre sem igazan fogtam fel a dolgokat, pedig tenyleg kivancsi vagyok..
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Na Renji azért nem mondj ilyet hogy balfék :).

Szal Pyramid head a szörnyek közt egy Boss-nak számít.És hatalmas kardja volt a filmben nem baltája :). Hozzá kell tenni hogy nem lehet megölni. Igen ijesztő figura bár itt a filmben tényleg "barátságosabban" nézett ki mint a játékban ahol a piramis feje vörös volt a vértől, a filmben viszont fekete.

Silent Hill Spoiler:
A végét én ugy értelmeztem hogy a Démon a kislányba a Sharonba költözött mert ugye kinyitotta a szemét az anyja utasítása ellenére.
És amikor mennek haza és mutatják előszőr az apát hogy fekszik a kanapén és a napfény világítja meg a szobát, míg A Rose és a Sharon szintén belépnek a szobába de ott homályos ködös fény van és nincs! az ágyon az apa. Nos egyértelmű így hogy a Démon a Sharon-ba van mert így egy másik dimenzióba van a Rose a lányával mint az apa.
Szomorú :(.

Nem tom a filmbe az mennyir jött le hogy amikor jön a Darkness és átváltozik a környezet akkor egy másik dimenzióba kerül az ember. Pl az iskolában amikor a folyosón volt az apa és a másik dimenzióban szintén ott volt a Rose akkor ez a filmben is meg lett mutatva.
A végén ugyan az szitu . A normál világban az apa várja őket haza, viszont a Rose és a lány a Silent Hill féle világban maradtak ahol soha nincs napfény csak köd.


Amúgy egy két érdekességet mondanék amit gondolom sokan nem tudnak: Pl a film kezdésénél a zene az a Silent Hill 1.-nek a nyitózenéje.
Illetve amikor Rose a kocsival vezet és félrerántja a kormányt mer meglát valakit az úton és ugyíe eltűnik a kislány utánna... Nos a Silent Hill 1 pont így kezdődik csak ott egy férfi a főszereplő aki a kislányát keresi.
És még sok hasonló dolog volt amit fel lehetett ismerni a játékokból :).

Igazából az egész film a Silent Hill 1. nek a sztoriját dolgozza fel kisebb külömbségekkel, de az Alessa figurája meg az eltünt kislány, a szekta ez mind az eredeti sztorija a játéknak. Csak én kb 5 éve játszottam utoljára a Silent 1.-el ezért nem emlékszem pontosan minden részletre.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Pénteken néztem a moziba az Én, a nő, és plusz egy fő-t...
végülis nem volt rossz, meg owen wilson se :D
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Mulan 2 és az Eszeveszett Birodalom 2 ::jhihi:: ::jhihi::
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Freddie Mercury halálának évfordulójára kiadott DVD-t vettem meg ajándékba és tegnap végignéztük azaz én végigbőgtem. Nagyon szép dokumentumfilm amiben a barátok mesélnek az emberről és bemutatják az életútját.
Sok ilyet lehetne még csinálni róla. Lenne helye a polcunkon itthon!
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

anubys írta:Akkor asszem kihagyom, elég volt tőle a Visszafordíthatatlan :tard: :x_x:
megnéztem

nos, mondjak véleményt, annyit tudok hozzáfűzni, hogy nagyon nagyon nagyon durva egy film (!!!!!)
nem lehet azt mondani rá, hogy jó volt vagy rossz volt, ezt egyszerűen meg kell nézni (!!!!!)
hát valami nagyon durva az egész, az elején azokból a fura kameraforgások-ból tudtam, hogy itt még felkavaró dolgok lesznek @_@
hát az biztos, hogy nem fogom elfelejteni egy jó darabig, belevéste magát az agyamba az a film...
...tetszett az, hogy visszafelé mutatta be a sztorit, ha nem igy lett volna, akkor sztem semmit sem ért volna a film...
...meg ha összehasonlítod a film elejét (vöröses fények, para, széditő kamerakezelés, szadi, b**ibár, pfujh, poroltó X_x ááh) a végével (tök nyugalom, zöl rét, pihenő emberek, kék ég..stb) ...mint alfa és omega...

[moziba kellett volna megnéznem x_X]

[most elképzeltem milyen fejet vágnak a nézők a moziban az aluljárós jelenet közben X_X]
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Barátnőmmel megnéztünk az Egy bolond 100-at csinál című magy filmet... nem volt annyira rossz mint amilyet vártam... ittott csöppet erőltetett volt a forgatókönyv, meg az alap sztori is már 100× el volt sütve... mégis egy gyors könnyű kikapcsolódásnak egész jó volt...
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

A Kísérlet
A 13. harcos
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Wagner írta:
anubys írta:Akkor asszem kihagyom, elég volt tőle a Visszafordíthatatlan :tard: :x_x:
megnéztem
Igazából két nagyon durva jelenet volt a filmben; az egyik a klubos (nem is tudom, hogyan csinálták meg, ugyanis nincs benne vágás és tényleg félelmetesen élethű, be is sokalltam tőle), a másik pedig Monica Bellucci 10 perces vágatlan megerőszakolása. Soha életemben nem mentem még ki filmről, de itt erőteljesen elgondolkoztam rajta.
A vége (eleje) pedig hiába nyugodt, az ember (legalábbis én) nem tudja magát a nyugalomba beleengedni, mert tudja, mi fog történni, ráadásul a vége még inkább olyan, hogy ezt miért kellett?! (aki látta, érti)
Szóval az egész filmről olyan benyomásom volt, hogy igazából ezt meg sem kellett volna csinálni. Enyhe párhuzamot éreztem közte és a Ken Park között, bár műfajbeli hasonlóság a "drámán" kívűl nem sok van. Leginkább annyi, hogy a Visszafordíthatatlan egy perverz rendező agymenése, a Ken Park meg két perverz rendező agymenése.

Szóval azt hiszem, nem is kell tovább ragoznom, mennyire nem tetszett. Egyszerűen ez nekem már sok volt és nem az erőszak miatt, mert pl a Sin City-től teljesen le voltam nyűgözve. Egyszerűen az értelmetlen brutalitás borzasztott el. Borzongni vágyók (nem horror), viszont nyugodtan nézzék csak meg. Egy ideig biztosan nem felejtik el.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Tom Yum Goong

Kétségkívűl az utóbbi idők egyik legjobb (ha nem a elgjobb...) harcművészetis filmje amit láttam. A Story kedves és szerethetően kiezdődik, és végig az is marad, csakhát igazából aztán átmegy B kategóriába: Vannak a gonoszok, és ők nagyoon de nagyon sokan vannak és vannak a főgonoszok, ők is sokan vannak, és a főgonosz az bizony nagyon gonosz stb.

A díszletek meg néha szépek, náha nagyon látszik h egy kis stúdióban lettek felvéve...
De kérem, ezt a filmet nem ezért kell megnézni. Hanem a Hihetetlenül jól megcsinált harcjelenetek egész sora miatt! Gyönyörű, főleg mikor Tony Jaa végighentel egy többemeletes épületet, és mindezt kb egy snitt alatt veszi fel a kamera (több perces jelenetről beszélünk...) Néha meg csak úgy néz az ember h jézusom ennek tényleg kitörténk a kezét :weh:

Aki eltud tekintni attól h nincs egy egetrengető történet és a díszlet is néha rendkívűl olcsó, az mindenképp nézze emg. Ha szereti a harcművészetet és a puszta kezes harcokat, akkor végképp!

Must See :)
Kép
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

anubys írta:mert pl a Sin City-től teljesen le voltam nyűgözve. Egyszerűen az értelmetlen brutalitás borzasztott el.
én azt kb. 3x láttam, de azért szerintem annyira nem durva, csak az a rész amikor a csaj mondja hogy végig kellett néznie ahogy leszopogatja a húst az ujjáról és igy mutatják.. :?
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

[quote="anubys"
Igazából két nagyon durva jelenet volt a filmben; az egyik a klubos (nem is tudom, hogyan csinálták meg, ugyanis nincs benne vágás és tényleg félelmetesen élethű, be is sokalltam tőle), a másik pedig Monica Bellucci 10 perces vágatlan megerőszakolása.

Szóval azt hiszem, nem is kell tovább ragoznom, mennyire nem tetszett. Egyszerűen ez nekem már sok volt és nem az erőszak miatt, mert pl a Sin City-től teljesen le voltam nyűgözve. Egyszerűen az értelmetlen brutalitás borzasztott el. Borzongni vágyók (nem horror), viszont nyugodtan nézzék csak meg. Egy ideig biztosan nem felejtik el.[/quote]

én olyan filmet mint a Sin City már meg se nézek, sztem ott van az értelmetlen erőszak, gagyis hálivúdi akcióá-horror, áhh...:P
Jah és igen ez volt a két legdurvább jelenet :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sin City tény, hogy durva volt, de nem az érződött rajta, hogy elborzasztani akarna, hanem hogy nagyon cool akar lenni. Ami szerintem maradéktalanul sikerült is neki, úgyhogy már várom a következő két részt. :D
Úgy látszik, inkább füllik a fogam az eltúlzott, valótlan brutalitáshoz, minthogy teljesen valósághű legyen...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

hát én meg pont, hogy ezt nem birom, úgy érzem kinőttem belőle, vagy megkomolyodtam ilyen térem vagy mi :)

csak manapság nem egyszerű beszerezni az ilyen kaliberü filmeket

----+
áhh Benicio Del Toro meg Bruce Willis van benne :) akkor lehet, hogy még meg is nézem :)
Kép
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Mayer írta:Tom Yum Goong
Must See :)
Na látom tetszett :D.

Teljesen helytálló vélemény olvashatunk Mayertől, alátámasztom én is :).

Légzetelállító küzdelmek sora ahol a Tony Jaa egy ősi stílust mutat be a Muay Boran-t. De nincs túl sok szövege a filmben, max annyi hogy bemegy valahova azt:"Hol az elefántom?" és henteli a rossznépet ezerrel :D
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

A Sin City tényleg durva volt, de azt mondom végre ilyen is van/volt a mozikban. Elgondolkodtató, sötét, nyomasztó.... hmmm finom. :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hát sok mindent írnék a Sin Cityről de, hogy elgondolkoztató? Azért az kissé erős sztem, tényleg laza meg vicces meg mittomén, de a mondanivalója erősen a 0 felé tendál és harmadik megtekintésre már az élvezeti értéke sem az igazi, mivel nem tud annyira sokkolni. Szóval sztem egy erős közepes film, jól eltalált hangulattal.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Mi meg jót kacarásztunk rajta a moziban (tényleg), de másodszorra már nem tetszett.

Az a beszólás viszont jó volt, amikor a csúnya emberünknek tele volt a feje tapaszokkal az üvegablakon való kiugrás után:
-Mi történt az arcoddal?
-Borotválkoztam.

:lol:
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

ez ilyen tipikus hálivúdi akció-poén, nem? :lol:
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Azaz :lol:

Meg a végén az akasztós jelenet... "Filmszakadás..." fél perc szünet "még nem!" és Bruce kiszabadul és jajj a rosszfiúnak.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Csibefutam
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sin City abszolút nem elgondolkoztató, hanem tipikusan az a film, amit ha megnéz az ember a moziban, tökéletesen szórakozik (persze, ha beveszi a gyomra), hangulatos, cool, tökéletesen eltalált karakterek, imádnivaló feketehumor, remek beállítások, na meg persze, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rám és ami nélkül valószínűleg fabatkát sem érne az egész, a Látvány!!!


Avalon ködjei
Bár tipikusan TV film jellege van, mégis érdemes megnézni annak, akit egy picit is vonz az Arthur-i mondakor, vagy a természeti vallások, Avalon.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Pan' Labyrinth - http://www.panslabyrinth.com/

Ezt tervezem most megnézni. Nos adva van egy görög-római/kelta mondavilág (Spanyolország) Narnia/Gyűrűk Ura szintű kidolgozással, de egy Silent Hill szerűen nyomasztó brutális világban játszódik (spanyol polgárháború, második legrondább dolog a koncentrációs táborok után), így még a látszatát is kerüli egy amerikai típúsú rágógumis happy-endnek.

Azt hiszem nálunk ha lesz, akkor decemberben jön.

A "felnőtt" mese egy kislányról szól, aki fenti renkívűl csúnya időszakban vidéken (ahol éppen állambácsi kellőképen gonosz szolgája tisztogatást végez) ráébred, hogy egy másik világhoz tartozik ... azért a szereplőket elnézve ez nem lesz egy habos estimese.

Két és félperces Trailer:
http://images.apple.com/movies/pictureh ... _h480p.mov
Válasz küldése