Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rendben volt így. Szerintem nem volt utalás, hogy mennyi idő telt el. Lehetett az akár két hónap is. És nem kötelező, hogy onnantól kezdve folyamatosan befordulva kellene lennie...

A család kicsi kincse

Defektes család nekiindul egy lepukkant kisbusszal, hogy eljussanak Kaliforniába, hogy benevezzék nem túl szép gyermeküket egy szépségversenyre.
Néha kicsit idegesítő az állandó ordítozásuk, de a film végén a verseny egyszerűen zseniális, már azért megéri megnézni. :D

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Linda,Linda,Linda

2005-ös japán film, 4 középiskolás lányról akik iskolai rockegyüttest csinálnak, és együtt készülnek a nagy fellépésre a sulifesztiválon. A film nem szól igazán semmi komolyról, de hihetetlenül aranyos és jó hangulatú. Mindenkinek ajánlom, aki egy kis pozitív kisugárzású filmre vágyik, én úgy jöttem ki róla, hogy az élet szép, és az egész világot szeretem (ok, ez kb a metróperonig tartott, de akkor is).

A titanic fesztiválon belül adják, úh sajnos már csak vasárnap lehet megnézni az urániában. De aki teheti, ne hagyja ki!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Elephant
nem rég játszották az M1-en és gondoltam, mit veszíthetek ha megnézem. A film körülbelül másfél óra. A történet egy átlagos középiskolai napot történetét foglalja össze. Mindenki teszi a dolgát... Ám egyszer csak elszabadul a pokol.

Ez az elszabaul a pokol a film legvégén van és maximum 10 perc, de rohadt jó. Első látásra unalmasnak tűnhet, mivel tényleg mást nem mutat csak a diákokat. A kamera követi őket egyikről a másikra vált. És így megy ez. Szinte minden ismert diák szemszögéből megnzéhetjük a jeleneteket. Mondom így unalmasnak tűnhet, de felkelti az ember érdeklődését (legalábbis az enyémet). Szóval ajánlom mindenkinek akit érdekel egy olyan film ami tényleg megpróbálja visszaadni az életet...az utolsó 10 percet kivéve. :D
Gazerock is not dead!
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Mikor kijöttem az Elefántról moziból, akkor úgy éreztem, hogy ez a film milyen sz*r volt, de egy hét múlva már úgy gondoltam rá, hogy mennyire jó volt :) Az, hogy sokminden nem derül ki, bántott úgy rögtön utána, majd később ez volt az, ami miatt tetszett :D
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Alvin and the Chipmunks ^^

szörnyen kawaii egy film :) habbár kicsit jobbra számitottam, de a mokusok nagyon aranyosak voltak benne : ))
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Mitsu írta:Elephant
Szóval ajánlom mindenkinek akit érdekel egy olyan film ami tényleg megpróbálja visszaadni az életet...az utolsó 10 percet kivéve. :D
Ki kell, hogy ábrándítsalak, de az utolsó 10 perc is az életet adta vissza.
A film az 1999-es Columbine-i mészárlást próbálja meg bemutatni realista szemszögből. Természetesen a film végén kiírják, hogy hasonlóság bármiféle valós eseményekhez pusztán a véletlen műve, de szinte ugyanaz zajlik le a filmben, mint ami anno történt Columbine-ban, a tanár lelövésétől kezdve, a könyvtári lövöldözésen át, egészen a menzai mészárlásig. Szóval igenis valós dolog az, amit a film bemutat, az iskolai lövöldözések nagyonis aktuális problémát jelentenek az USA-ban.

A 10 perc lövöldözés előtti 1 óra elsődleges célja nem az élet visszaadása, inkább azt szolgálja, hogy több szemszögből megteremtsen egy alaphangot a filmnek, hogy mennyire váratlan dolog lehet egy ilyen lövöldözés. Ez amolyan vihar előtti csend.

Amúgy megvan a film DVD-n, láttam vagy egy tucatszor. :)
Gus van Sant egyik legjobbja (Good Will Hunting és Finding Forester mellett).
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Into the wild
Igazából nemtom hova tenni... Egészen jó volt, csak a vége okozott egy kis csalódást: mindenféle hülyeséget megtanult, és egy olyan apróságon elbukni, h sokként éri, hogy a folyók tavasszal áradnak?:dirr: Meg pár vacak bogyó... Kár érte - viszont ha tényleg igaz történet akkor nincs mit tenni, de akkoris ciki egy ilyen dolgot bebukni...
Viszont a zenék, meg a képek... nagyon passzoltak! Meg aranyos volt a főszereplő is :cool:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Őh, talan nem nezett eleg National Geographicot? :roll:
Nekem teljesen hiheto, h fogalma sem volt rola, h meg fog aradni a folyo...amit megtanult az a husboncolas, nem nezett utana semminek Alaszkarol... :S Meg nem tudom, vhogy a kar erte, meg ciki szavak nem igazan irjak le, h mi zajlodhatott benne az utolso 2 het alatt, meg pl bennem az utolso 10 percben...nekem Passio x Babel-hez hasonlo elmenyeim voltak, a vege meg teljes uresseg, konnyek nelkuli siras...miutan megtudtam h igaz tortenet meg inkabb kiakadtam es masra sem tudtam gondolni mint szerencsetlen oreg bacsira... ;___; de kinek a pap, kinek a papne...
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Én úgy gondoltam, hogy alap földrajzos előképzettséggel, de még csak a józan paraszti ész használatával is egyértelmű, hogy tavasszal a hegyekben elolvad a hó, ami elfolyik vhova, ergo az onnan jövő folyók durván tudnak áradni... Ez nem csak Alaszka, én még nem hallottam olyan folyóról, ami szembefordult volna ezzel a szép hagyománnyal :-P Tehát az sztem kicsit ciki, hogy vki kiköltözik a természetbe, mert az milyen jó, és pont olyan dolog nem jut eszébe, amit alapból megtanítanak az iskolában. Azt, hogy kár érte, meg két értelemben is tudnám használni: ha nem igaz történet lenne, akkor kár lenne, hogy nem bírtak jobb befejezést kitalálni. De mivel igaz történet, így szegény srácot sajnáltam... Pont mire végre rájött, hogy nem minden ember szörnyeteg, és meg akarja osztani velük a boldogságot, addigra elkövet pár olyan hibát, amibe belehal. Szép jellemfejlődés volt amúgy, jobb lett volna, ha ezekkel a tapasztalataival hazamegy, vagy vissza a hippikhez... - hátjah, az élet kegyetlen.
Nemtom, lehet fáradtan néztem, de bennem nem voltak ilyen üresség- meg meghatódás- dolgok... Szegény öreg bácsit én is nagyon sajnáltam, a srác legalább annyi örömet megengedhetett volna neki, hogy azt mondja, h lesz az unokája, hadd örüljön...
De egyébként érdekes, hogy ő utálta az embereket, meg épp őket akarta elkerülni, őt meg mindenki megszerette.
Ez a pap meg papné amúgy igaz lehet, engem a Passió se tudott annak idején megfogni - szörnyen brutális módon elmeséli Jézus szenvedését, a végén már inkább a gyomrom forgott a sok vértől...
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ez amugy sztem egy nagyon erdekes tema, h ki mit lat filmekben es ki hogyan reagal...mert pl a Babel-en csak en akadtam ki nagyon, korulottem senki mas, ugyh vszleg az csak nekem utott akkorat :dirr:
Meg mondjuk az is mas kerdes, h mennyire ered meg a folyo...mert ha nem ennyire durvan akkor meg nem lett volna gond :'(
Sztem akkor lett volna szep jellemfejlodes ha hazamegy a szuleihez, es megint a neven lehet szolitani...
A moziban amikor vege volt akkor ilyen kb 5 percig meg senki nem allt fel, hanem ultek a popcorn-os zacsikkal XD es sztem o nem az embereket akarta kerulni, hanem egy kicsit kimenekulni a szuleitol es a tarsadalom altal felalitott korlatoktol..emberekhez eppenhogy vonzodott, mindig volt vki mellette, csak menni akart tovabb..
Igen, a bacsival nagyon kiszurt, es az nagyon nem tetszett nekem ._.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nacho Libre

Amennyire az animekben szeretem a baromságokat, kb annyira ritkán tudom filmekben elviselni, ennek ellenére pozitívan csalódtam ebben a filmben. Nem mondom, h nem volt benne erőltetett poén és h tiszta meglepetés, de szvsz Jack Black jól nyomta a született idiótát.. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Freedomland

nagyon érdekes film volt. meg az is tetszett, h minden a végén derült ki és akármenyit találgathattam, mert ugyse az volt a csattano amire én számitottam :D de lehet h csak én vagyok ien szerencsétlen :p
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Iron Man

Most jövök a moziból. Odavágott a film rendesen. Persze nem volt nehéz, mivel hogy úgy mondjam nincsenek ellenemre a mecha közelképek és a zúzós gitárszólók, és amúgy kicsit marvel b*zi vagyok. A poénok nagyobbik fele bár benne volt a trélerben, de azért szórakoztam rajtuk. (Végén a SHIELD az oda vágott.)
Összességében egy nagyon látványos és szórakoztató film, pont azt hozta amit egy képregény megfilmesítéstől várni lehet.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Ma néztük meg a Csak a testeden át című filmet. Vicces volt, kikapcsolódásnak jó volt. Olyan volt, mint várni lehetett :)
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Tegnap HBO-n:

Mamák lincshangulatban
(Say Uncle)

Ekkora egy gyér címet adni. Na de hagyjuk. Annyira aranyos volt, szegény kis naiv buzi csávesz. Úgy sajnáltam T_T Maga a film nagyon egyszerű felépítésű, és ennél fogva egész gyorsan rá lehet jönni a végkimenetelre, de ez a Paul gyerek nagyon felhúzta az egészet. Olyan tündérien naiv, áh, szeretem az ilyeneket :')

De milyen érdekes, tökre tetszett ahhoz képest, hogy nem bírom a gyerekeket xD

Erre nem tudok mit mondani, aranyos volt :3
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Vasember / Iron Man

Egy váratlanul jött pillanatban úgy határoztunk egy barátommal, hogy megnézzük, mivel akadt üres két és fél óránk (ezt az esetet neveztük végül "Istant Vasember"-nek xD ). Megvallom őszintén, a sok nagyon csúnyán elbaltázott Marvel adaptáció után kissé félve ültem be a moziterembe...

... de szerencsére hatalmas pozitív csalódás volt a film. Akár azt a kijelentést is megkozkáztatnám, hogy ez a legjobb Marvel képregény mozi, amit idáig láttam (persze megvannak a maga hibái és akadnak részek, amiken még lehetne csiszolni). Vasembert nem ismertem különösebben régről, csak hellyel-közzel olvastam pár képkockát róla, meg tudtam némi alap infókat. De a film nagyon szépen hozta, amit kellett. A látványos akciójelenetek között akad tartalom is bőven, ami kiegészítve a remek színészi játékkal, kézzelfoghatóvá formálja a szereplőket, és kerekké teszi a sztorit.

A bűnrossz Punisher, Daredevil és egyéb katasztrófák forgatagában már végre szükség volt egy ilyen átiratra is. Aki szereti a Marvel univerzumot, vagy egyszerűen csak a színvonalas, de könnyedebb akciófilmeket, nyugodtan nézze meg. Jól fog szórakozni.

85 %
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egyenesen át

Négy orvostan hallgató elhatározza, kiderítik, mi van a halál után. Ehhez átjuttatják egymást a klinikai halál állapotába, majd visszatérnek. Az élmény hatására azonban furcsa látomásaik támadnak.
Joel Schumacher thrillere 1990-ből. Remek tempó, jó színészi játék, bár csöppet Hollywood szaga van. Ennek ellenére két órára tökéletes.

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A Pogánytánc (Dancing at Lughnasa) c. filmről van szó.
Yuriko-chan 2007. augusztus 24-én írta:
anubys írta:Ha megnézted, kérlek írd le, neked hogy tetszett! :)
Rendben (de nem ígérem, hogy mostanában fogom megnézni). Aztán lehet ám, hogy nagyot koppanok. XD
Már meg is néztem. :dirr: Hát nem egy akciódús film, de igenis kellemes kikapcsolódást nyújt, és van benne Catherine McCormack. ::vic:: Ilyen filmekre is szükség van. Annyi szemét van a világon, nehogy már pont ezt tituláljuk értelmetlennek.
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Megint HBO-maratont tartottam.

Michael Jackson - Moonwalker

Hehe :3

Rántotthús

Modern Rómeo és Júliaként vezették fel. Hát annyira azért nem komplikált a helyzet, de nagyon szórakoztató volt. Főleg az a szerb csávesz :'D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Speed Racer
Hű... igazából ez nem az a nagyon jó film kategória. Az egész egy gusztustalan nagy giccs, CGből és a szivárvány összes színéből. De épp ezért már annyira rossz, hogy az jó. Szerintem egyszeri nézésre nem rossz.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ébredések

A 30-as években, Angliában volt egy agyhártyagyulladásos járvány, aminek következtében sokan katatón állpotba zuhantak. Majd 30 évvel később jött egy orvos, akinek sikerült egy újonnan felfedezett gyógyszerrel felébresztenie őket. Igaz történet, zseniális színészek és igazi mély tartalom.
Elképesztő, hogy ilyen tényleg megtörténhetett, de hát ez van. Mindenkinek ajánlom!

10/10

Yuriko-chan írta:Már meg is néztem. Hát nem egy akciódús film, de igenis kellemes kikapcsolódást nyújt, és van benne Catherine McCormack. Ilyen filmekre is szükség van. Annyi szemét van a világon, nehogy már pont ezt tituláljuk értelmetlennek.
Örülök, hogy Neked tetszett, lehet, hogy én nem voltam ráhangolódva...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Szeretem a HBO-t

Sörcsata

Kedves barátnőmmel néztük (megjegyzem, előtte lévő két Death Note epizódon is sírva röhögtünk), elejéről lemaradtunk, de azt hiszem nem vesztettünk sokat, így is érthető volt. Ekkora baromságot, alaphelyzet a sörfesztiál, sörivó verseny. Aztán az amerikaik elkészítik az eddigi legjobb sört, németek megtudják, és ugye hát kell nekik x') De még olyan szöveg, "áh, a gyilkos zsidó nézés!! te leszel a záróemberünk!!" Istenem xD

Sofőrlecke

Ennek is lemaradtunk az legelejéről. De az a Rupert gyerek tud valamit, olyan cuki azzal a kicsit duci pofikájával, és így, hogy ő a "középosztálybeli vallásos családból származó illedelmes 'kis'fiú" imádnivaló x'))

Ördögűzés Emily Rose üdvéért

Először is, bemondják a címet. Hátranézek "Hm, 8 óra? E' nem ilyen izé, ijesztegetős cucc?". Namondomakkor jólvan, úgysincs semmi érdekes. Annál a jelenetnél, mikor Emily az osztályban ül, ránéz egyik srácra, és annak kifolyik a szeme meg ilyen zombiarca lett én úgy befostam. A pap vallomásának egy kisebb részéről meg jól lemaradtam (hogy pont akkor kellett mennie a híreknek >_<"). De amúgy nem volt rossz. Igaz történet alapján? Naagh.

Na, most ennyi x')
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

emily rose után én attol féltem h majd éjjel 3kor fogok felébredni..

Buliszerviz 2 - hát már csak halványan emlékeztem az első részre, de azt élveztem. ez is egész jo volt. Taj nagyon kemény volt :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Iron Man

Nagyon tetszett. A színészek jól lettek kiválasztva, jól is játszottak. A poénok ütöttek és a film minősége sem volt semmi.
Néha kirázott a hideg, míg néztük a moziban = P

Asszem ez egy olyan film amit évente legalább egyszer valószínű, hogy újranézek.

Mostmár csak a magyar szinkron érdekel...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Awake- hát azt nem mondanám h legkirályabb film. de azért elég ütős volt. az első fele halál unalmas volt, de aztán eléggé felpörögtek az események.

csak képzeljétek el, h épp szivátültetést végeznek rajtatok.. már megkaptátok az érzéstelenítőt és az altatot. de hoppá.. még mindig ébren vagytok és mindent hallotok ami körülöttetek történik.

akit érdekel a többi az nézze meg a filmet. nálam egy 8/10
Kép

life is pain, get over it
Válasz küldése