Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Teljesen hihetetlen módon, de csak nem rég láttam végig mind két részét a Kill Billnek. Nem akarom túlragozni mert szvsz nincs sok értelme. NAgyon jó nagyon szuper és még párszór végig akarom nézni :D

Mindenkinek csak ajánlani tudom.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tideland

Bár anno még moziban meg akartam nézni Gillam mester legutóbbi agymenését, de végül csak DVD-n jutottam hozzá. Úgy tűnik, nem kevés beteg ötlete halmozódott fel az "utóbbi időben", és most rendesen kiélte magát.
Jobbára igen erősen nyomasztó, máshol elmebeteg humor jelenik meg (nem hazudtolja meg önmagát), szóval tényleg igen szűk rétegnek való.
Kíváncsi vagyok, legközelebb mivel rukkol elő... (The Imaginarium of Doctor Parnassus)

Az értékeléstől most eltekintenék...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

anubys írta:Tideland
Ezt a filmet egyszer kivettük videotékából, de az első 5 perc után akadozni kezdett a lemez, és vissza kellett vinnünk, mert sehogy sem tudtuk megnézni...
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Perfect Blue

Úgy terveztem, hogy csak addig nézek bele, amíg beállítom a feliratot, aztán elintézek valamit, és utána tekintem meg a filmet. Persze mondanom se kell, ideragadtam a monitor elé.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Tideland-et jó szívvel nem tudom ajánlani, szerintem nagyon keveseknek tetszene.
(Próbát persze tehetsz, hátha közéjük tartozol)

Simpsons Movie
A sorozatból jó ha 5-6 részt láttam elszórva (bár azok határozottan tetszettek), ennek ellenére kíváncsi voltam rá.
A sorozatnak nem vagyok nagy ismerője, de ha általánosan ilyan a színvonala, akkor valószínű, hogy idővel neki fogok állni. Zseniális szarkasztikus humor, a tempó talán kicsit túl gyors, de még élvezhető, a másfél óra úgy szállt el, mintha csak egy 20 perces részt néztem volna meg.

9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

anubys írta:A Tideland-et jó szívvel nem tudom ajánlani, szerintem nagyon keveseknek tetszene.
(Próbát persze tehetsz, hátha közéjük tartozol)
Talán a sors akarata volt, hogy nem tudtuk megnézni ezt a filmet. :lol: Annyira nem érdekel (a moziba se mentem el, pedig adták az Apollóban), nem is én választottam ki a tékában, szóval nem fogom erőltetni a dolgot.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Snow Cake

Hú, de nem szeretem, mikor egy filmhez nincs Soundtrack.

A történet dióhéjban: Alex, a középkorú (Rickmannél sose tudom eldönteni, hány éves embert játszik ^^") britt férfi, aki a börtönből való szabadulása után Kanadába utazik, hogy találkozzon egy régi ismerőssel. Az előtte álló hosszú utat autóval készül megtenni, és a sors úgy hozza, hogy az út során egy megálló helyen megismerkedik egy fiatal, kissé különc, rendkívül energikus fiatal lánnyal. A lány elmondása szerint azért ül le az ő asztalához, mert fuvart keres a városkájába és Alex néz ki a legnormálisabbnak a társaságban. Bár eredetileg nemet mond, végül még is úgy dönt, hogy elviszi őt. Rövid útjuk során megtudhatunk néhány apróságot mindketőjükről, ám a sors ismét közbe szól, beléjük rohan egy kamion és a lány azonnal életét veszti. Alex egy karcolás nélkül megússza az ütközést, de lélekben teljesen összetör. Fejébe veszi, hogy elmegy a lány édesanyjához és bocsánatot kér tőle, még úgy is, hogy a baleset nem az ő hibájából történt. Ám mikor megtörténik ez a találkozás, ismét fordulatot vesznek az események és Alex a temetésig a városban marad, hogy segítsen a nőnek, aki autista és egészen másként látja a világot és értékeli az eseményeket, mint ahogy azt bárki más tenné.
A pár nap alatt, amit a városkában tölt, Alexnek megismer két különleges nőt, az autista Lindát és a szomszéd nőt, Maggie-t, hármuk kapcsolata pedig mindannyiuk életébe fontos változást hoz.

Rettenetesen élveztem végig az egész filmet. Nagyon jó volt a zene, ami az első pillanattól megadta a hangulatot (kicsit a CLANNAD OST-jére emlékeztetett), rettentő szimpatikusak voltak a szereplők, teljesen megvoltam elégedve a színészekkel és egyetértek azzal, amikor egy sajtókonferencián valami olyasmit mondtak, hogy tényleg olyan volt a forgatókönyv, amiben nem kell semmin változtatni.
Annak ellenére, hogy egy elég tragikus helyzetbe kerülünk, szinte végig mosolyogtam és jó érzéssel keltem fel a székből, mikor véget ért a film.
Nem szoktam 10-et adni a kedvenc filmjeimre se, de tényleg nem tudok semmit, ami miatt kevesebbre értékelhetném. ^^"

10/10
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hancock
Adott egy magányos, alkoholista és bunkó feka szuperhős, aki tulképp több kárt okoz, mint hasznot. Az ő jellemfejlődését és a számára ismeretlen igazság kiderítését mutatja be a film egész vicces körítéssel. A kellemes szórakozás garantált. ::^_^::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kamera által homályosan

A könyv annyira meginspirált, hogy a filmre is rászántam magam. Leginkább egy amolyan "mozgó-könyv"-nek tudható be. (Hangoskönyvek mintájára) Gyakorlatilag mindent átvesz a könyvből (szerencsére a hangulatot is hozza magával), valamint az élmény maradandóságát növeli a cell-shading megoldás. Mindössze a sorrendiségben történt egy-két apróbb változás, és bár semmilyen momentum nem emeli az "örök klasszikusok" közé, mégis minden szempontból tisztességes munka.

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Kamera által homályosan

Gyakorlatilag mindent átvesz a könyvből (szerencsére a hangulatot is hozza magával), valamint az élmény maradandóságát növeli a cell-shading megoldás. Mindössze a sorrendiségben történt egy-két apróbb változás, és bár semmilyen momentum nem emeli az "örök klasszikusok" közé, mégis minden szempontból tisztességes munka.

8/10
:goodpost:

Sztem is a képi világa és a könyvhűsége miatt érdemes belenézni. (Hála az égnek ez nem egy Aranyember-szintű adaptáció lett. :drop: ) Dick-fanoknak (mint pl jómagam...) pedig erősen javallott, bár, a regény elolvasása nélkül nem érdemes megnézni - úgy vettem észre, anélkül nem igazán értik meg a filmet a nem vájtfülűek (haveromnak anno én magyaráztam el az egészet). :vigyor:

szerk.: Az Aranyemberen nem egy Jókai-művet értek, hanem Dick hasonló c novelláját, és a belőle készült filmet, a Next-et. Nem túl sok hasonlóságot láttam a kettő között. :-P
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hanon írta:Mamma Mia!
En attol szoszerint 2 hetre lebetegedtem annyira sokkoloan rossz volt XD
Plane a foszereplo csajt tudtam volna kettefureszelni...brrr..(ezt meg kellett jegyeznem feltetlen :dirr:)
Nemreg lattam a Hellboy 2ot es teljesen odavagyok tole...minden ami kimaradt a Faun Labirintusabol az ebben benne volt...ezalatt a sok creepy lenyt ertem, amik itt annyira jol neztek ki sztem *.* a sztori annyira nem lenyeg persze, itt nem azon van a hangsuly, de nagyon nagyon tetszett ah meg lett csinalva..
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nem rég láttam a Sötét lovagot. A filmben természtesen Joker alakítássa tetszett a leginkább, de vele volt a legtöbb bajom is olyan tekintetben, hogy annyira hihetetlen volt, hogy MINDIG MINDENKIT megtudod szerezni magának. De ezt leszámítva kellmes kis film volt, kíváncsian várom, hogy mi lesz a befejező3. részben és ki lesz akkor a főgonosz?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A nyakörv

Azért ide írom, mert minden értéktelensége ellenére bunyós filmnek ideális. Jet Li szépen laposra ver mindenkit, viszont a fejlődése erőltetett is volt, valamint nem egy kínos jelenetet hozott a filmbe. Ettől eltekintve kikapcsolódásra ideális egyszer.

6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

300 paródia (Meet the Spartans)

Akinek az eredeti nagyon nem tetszett, ez nagyon tetszeni fog. ::^_^::
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Holt Költők Társasága

Örök klasszikus, végre meg tudtam nézni. Igazi dráma. 10/10
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én is azt néztem tegnap, de sajnos már egy órája ment, mire odakapcsoltam. Tudtam, hogy lesz a tévében, de totál kiment a fejemből utánanézni, hogy mikor.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A vasálarcos

Bár már nem mai darab, nekem most sikerült először megtekintenem, és bár sem a kosztümös filmekért, sem kapribogyóért nem vagyok oda, mégis a rászánt két óra erejéig megfelelő kikapcsolódást biztosított. Ez nagymértékben annak is köszönhető, hogy a 3(+1) testőr személyére igen kiváló színészeket sikerült megnyerni, sőt azt kell hogy mondjam a főszereplő is meglepően jól játszott. Viszont ezek sem tudták feledtetni a script gyengeségeit és hálivúdi izét, így nem tudott számomra kitörni a középkategóriából.

6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:sem a kosztümös filmekért, sem kapribogyóért nem vagyok oda
A kosztümös filmeket utálom, kapribogyót se szívelem, szal kiesik ez a darab nálam. :)
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

High School Musical 3!!!!!! IMÁDOM!!!!
Kicsit nagyon volt a költségvetése mint az előző kettő résznek, ígyhát eléggé jobbak a zene klippek, illetve minden amire csak költeni lehetett. Nagyon nagyon tetszett, bár nem értem, hogy miért gondolják azt a 9-12 éves kis gyerekek, hogy ők ezt mennyire imádják meg minden, mert hú zene és szép emberek és jajj de édes.
Most kövezzetek meg, de nem hiszem hogy egy 12 éves kis idióta fel tudja fogni, hogy miről is szól maga a film. Főleg a harmadik, aminek az egyik témája, hogy Troynak és Garbiellának el kell szakadnia egymástól. Szerintetek ezt hogy képes felfogni egy kis gyerek?


befejezésül, nekem nagyon tetszett, a zenéket is imádtam ::jeye::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Shin írta:Most kövezzetek meg, de nem hiszem hogy egy 12 éves kis idióta fel tudja fogni, hogy miről is szól maga a film.
Ö, én egyiket sem láttam, csak részeket, de nekem úgy tűnik, hogy mind ugyanolyan, rózsaszínű vatatcukor sablon alapján készült. Persze ordenáré közhely; de mindenkinek más az ízlése.

Hogy témánál legyek: War of the Worlds
Moziban nem néztem volna meg, de így este egész kellemes volt, leszímátva a 20 percenkénti reklámozásokat.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mel Brooks Robin Hood-os agymenését láttam mostanában, mint ügyeletes jó filmet. Nem rossz. :)

Ha egy film fogas vaginákról, emberevő mutáns birkákról, esetleg cápaemberekről szól, az most a jó v a rossz kategóriába sorolandó? :weh: A koliban mindig ilyesmikre verjük a nyálunkat (a jövő értelmisége, rulz), már csak azért kérdem... Ezek már annyira rosszak, h az már jóóónak számít. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mona Lisa mosolya
Azt tartják róla, hogy amolyan női Holt költők társasága (ugyan azt én még nem láttam, de régóta be van tervezve...). Meglepődtem rajta, mennyi ismert színész játszik benne. Méghozzá jól. A történet is rendben van, szóval semmi kifogásolnivalót nem találtam benne. Többször nézendő, de semmilyen szempontból nem zseniális.

9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Holt költők társasága (ugyan azt én még nem láttam, de régóta be van tervezve...).
Jó kis film, sztem neked tetszene. :)

Tegnap kellemes agyzsibbasztás céljából megnéztük öcsimmel a Kabalapasit, aminek már régóta féltem a címétől, de mivel nem nagyon volt más kéznél, ezért erre esett a választás. Azt hittem, ez vmi elb@szott romantikus film lesz, és hála az égnek, tévedtem. :) Egész jó kis vígjáték, persze a kötelező romantikus szállal (egyszer élném meg, h kimarad vmiből, de boldog lennék). De jóóóó volt.

Amúgy mostanában a legkellemesebb filmélményem a Hannibal ébredése volt (már másodjára). Hihetetlent alakít benne a főszereplő, emellett egy elmebeteg zseni bosszújáról szól, és arról, hogyan is vált ő a már Anthony Hopkins által is fantasztikusan megformált modern kori sorozatgyilkos kannibállá. Imádom a Hannibal-filmeket, szal azt hiszem, ha tudok időt szakítani a könyvekre, azokat is meg kell ismernem mindenképp. :)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Shin írta:Most kövezzetek meg, de nem hiszem hogy egy 12 éves kis idióta fel tudja fogni, hogy miről is szól maga a film. Főleg a harmadik, aminek az egyik témája, hogy Troynak és Garbiellának el kell szakadnia egymástól. Szerintetek ezt hogy képes felfogni egy kis gyerek?
Miert mirol SZOL? :dirr:
Lehet h bennem van a hiba, de ha ennyire omfg deep a sztori akkor talan nem lufik kozott enekelve kene eloadni. Lehet h azert hiszi azt a 9-12 eves korosztaly akik megnezik (majd utana mobiltelefonon ragozas kozben felhivajak hasonszoru baratnoiket h elmondjak nekik h ez mennyire jo volt, mikozben ulnek a pedikurosnel) h ok ertik a 12.es szegeny Troy es Gabriella elszakadasat egymastol. A film kozben vegig remenykedve, hogy az oszinte, filmvasznon meg soha ilyen meghatoan nem abrazolt szerelem, melynek melyseget meg szinte felnott fejjel sem lehet felfogni, ossze fogja tartani oket egyetemista eveik alatt...őőő, vszleg a hiba az en keszulekemben van...mindegy, sztem fajjal megyek a falnak...
Ontopic: Jurassic park! Hirtelen otlettol vezerelve vegigneztuk mind a 3at..es mind a 3 egyszeruen zsenialis *.* meg a 3.ik is, bar arra mar nem volt semmi szukseg, de kulon filmkent teljesen elvezheto :3
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én utálom a Jurassic Park 3. részét. Az első 2 nagy kedvencem, de a 3. szerintem ritka sz*r, és számomra nagy csalódás volt.
Válasz küldése