Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A régi Batman moviek közül nekem csak az első jött be. Hiába szeretem Burton filmjeit, a második valahogy megfeküdte a gyomromat. A többi meg értelmetlen ripacskodásként él bennem.

Erin Bronkovich

Ismét Julis Roberts, de ezúttal emészthetőbb szerepben. Mondjuk most is van egy egyedi stílusa, de hát a szerepet így írták meg. Ja, és az elején mondják, hogy megtörtént események alapján. Ilyenkor azért kíváncsi lennék, mennyit vettek át a valóságból. Csak "inspirálta" őket, vagy igyekeztek a megtörténetekhez hűek maradni.
A film maga nagyon jó, érdekes gondolatokat ébreszthet. (Itt egy ország egy kis városának egy üzeméről van szó. Hány ilyen lehet még a világban, ami nem jut a tudomásunkra?!)
Szóval mindenképp az ajánlottak közé tartozik, ráadásul bónuszként, aki arra vágyik, meg TwoFace Harvey-t is láthatja még motoros korából, szakállal. (csak hogy kapcsolódjam a Batman-témához.) :D

9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kösz, Cruel Angel. :)
Juliáért nem vagyok oda - de Harvey? Csábító... :oops: Itt is elmebeteg a lelkem esetleg vagy ezúttal nem lesz nekem karácsony? :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Harvey? Csábító... :oops: Itt is elmebeteg a lelkem esetleg vagy ezúttal nem lesz nekem karácsony?
Sajnos most ki kell hogy ábrándítsalak...


Sirály

Richard Bach azonos című könyvének feldolgozása. Amolyan spirituális természetfilm formályában. Igen érdekes párosítás, de sikeresen sült el. 1973-as a film, ehhez képest igen látványosan meg van csinálva. Aki szereti bármelyik előbb felsorolt műfajt, annak ajánlom a megtekintését.

8,5/10


Earth

Ismét egy természetfil, ezúttal még gyönyörűbb képsorokkal, bár igazából csak egy-két olyan jelenet volt, ami hosszútávra az emlékezetembe vésődött. Néhol viszont nem volt egyértelmű, milyen logika alapján épül fel a film. Bár láttam már jobb természetfilmet, amiatt a néhány igen ütős jelenet miatt is érdemes lehet rászánni az időt.

7,5/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Nemrég megnéztem a Rajzolt Gyilkosságot (Stratosphere Girl)
Egy lányról szól aki rajzol és kimegy Japánba Hostnak.

Halott Menyasszony
Már láttam párszor, de tegnap újra megnéztem... Tim Burton még mindig király. Ja és tervbe van véve, hogy karácsony környékén megint megnézem a The Nightmare Before Christmas-t, mert az is nagyon jó, mindenkinek ajánlom :D .

Skins (sorozat)
Angol sorozat, vetíti a cool TV, ezen a héten lesz az utolsó része és nagyon jó... fiatalokról szól, akik drogoznak, piálnak, buliznak és rohadt nagy gondjaik vannak (nekem ez a kedvenc sorozatom még a Halottnak a Csók-ot is lekörözte nálam - bár lehet hogy kicsit merész kijelentés volt :D ).
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kumiko írta:Halott Menyasszony
Már láttam párszor, de tegnap újra megnéztem... Tim Burton még mindig király. Ja és tervbe van véve, hogy karácsony környékén megint megnézem a The Nightmare Before Christmas-t, mert az is nagyon jó, mindenkinek ajánlom :D .
Pontosan! Jahh, nekem sem ártana már megnézni, de előbb-utóbb sorra kerül. :)
anubys írta:Harvey? Csábító... :oops: Itt is elmebeteg a lelkem esetleg vagy ezúttal nem lesz nekem karácsony?
Sajnos most ki kell hogy ábrándítsalak...
:(
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Aktuális jó filmek, amiket mostanában láttam:

eXistenZ
Hol ér véget a játék (valóságszimulátor) és hol kezdődik a valóság? Döntsd el, ha tudod! Zseniális.

Grimm Love (Rohtenburg)
Armin Meiwes német exkannibál esetét, gyermekkorát és az áldozat hátterét deríti fel. Hiteles és a hangulat is ott van. Egyértelmű értékként említeném meg, h pont azt hegyezi ki, ami engem érdekelt, a miérteket. Elég megrázó, szóval nem ajánlom mindenkinek, de a szubjektív véleményem az, h tökéletes darab.

Félelem és reszketés Las Vegasban
Johhny Depp még mindig fantasztikus színész, Terry Gilliam még mindig fantasztikus rendező, a drogok által eltorzult valóságérzékelés és a kifordított, többszörösen görbetükrözött amerikai álom még mindig telitalálat.

Az Álmosvölgy legendája
Már megint Johhny? Plussz Tim Burton a rendezői székben?! A hangulat a szokásos Tim Burton-i borzongató álomvilág, a sztori a szokásos Tim Burton-i "vmi rejtély van a háttérben, derítsük ki", szóval, nem lehet elégszer megnézni.

Trainspotting
Ismét egy film a drogfüggőségről. Pont abban rejlik a megrázó jellege, ami kevésbé volt jelen a Félelem és reszketésben. Itt minden kézzel fogható, érzed, h szenved a szerencsétlen, meghalnak páran, becsapják egymást, és a többi. Egy fiú próbál talpraállni a heroin után, próbál megküzdeni a saját démonaival, a múltbeli hibákkal, a lelkiismerettel, az elvonási tünetekkel. Nagyon nehéz dolga van az állítólagos barátai miatt és a félelmei miatt, amit maximálisan átérzek mostanában (ld. a film kezdő sorai). Ha érdekel, h miért drogozik vki, ha érdekel, miért nem tud leszokni, ha érdekel, miken mehet keresztül, kérlek ezt nézd meg. Talán jobban megérted őt, azt az anoním alakot, aki a köztudatban csak "mocskos drogos" néven fut. A vége is tökéletes, ajánlom.

Presztizs
Chritisan Bale, az egyik kedvenc színészem a főszereplő - már ez garancia arra, h nem egy átlagos kis filmecskéről van szó. A bűvészek kegyetlen világába nyerünk betekintést, ahol mindennapos dolog az árulás, merénylet és csalás. Nagyon jó és csavaros. Mikor leesik neked a két rivális bűvész nagy trükkje, totálisan leesik az állad, ezt garantálom. a végét sem szúrták el, dicséretes. Egyedül egy oda nem illő sci-fi jelenet nem tetszik a filmben, teljesen kilóg abból a világból, melyben a film játszódik. Ezt leszámítva szintén egy zseniális darab.
Avatar
Zaku-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.12.25. 21:47
Nem:
Tartózkodási hely: Szobámban...XD

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zaku-chan »

Ma láttam a Fuss dagi, fuss!-ot és a Boldogító talán-t... mindegyik sztem nagyon pazar film!!!
Amire várok: Esti mesék Adam Sandlerrel ::jsmile::
Ha a sors becsuk egy ajtót, nyit helyette két másikat. Csak rajtad múlik, hogy melyiket választod.... én mindig a rosszabbat választom...XD De nem könnyű az élni, de épp ezért folytatom!!!
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

Tegnap ment a TV2-n Woody Allen egyik újabb filmje, a Füles. Imádom ezt a pacákot, meg a pesszimistánál is pesszimistább világnézetét!!! :D Arra meg most kezdek rájönni, hogy Scarlett Johansson végre egy szimpi színésznő a fiatalabbak közül.
A legjobb beszólás:
" - Maga egy vén pesszimista, aki mindig úgy látja, hogy a pohár félig üres.
Erre Woody:
- Félig tele van az, csak méreggel!"
Kb így hangzott.

Csak nagyon- nagyon csendben jegyzem meg:
Többször láttam már itt a fórumon is, meg sok más helyen is, hogy Leonardo DiCaprio filmeket olyan mentegetőző megjegyzéssel ajánlatok, hogy "Ahhoz képest hogy Caprio játszik benne egész jó, egész jól hozza a szerepét, stb". Ilyenkor mindig mosolygok magamban, mert szerintem egy kiváló SZÍNÉSZ, akit beskatulyáztak a Titanic miatt, ami mellesleg szerintem egy nagyon jó film, csak kicsit túl lett spilázva anno. Namindegy, elhiszem, hogy van, akit irritál, szerintem fantasztikusan játszik :cool:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Zaku-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.12.25. 21:47
Nem:
Tartózkodási hely: Szobámban...XD

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zaku-chan »

Végre megvan az Esti mesék!!! De tegnap csak félig meddig láttam... DE majd!!!
És sztem is pazar színész Leonardo DiCaprio !!!
Ha a sors becsuk egy ajtót, nyit helyette két másikat. Csak rajtad múlik, hogy melyiket választod.... én mindig a rosszabbat választom...XD De nem könnyű az élni, de épp ezért folytatom!!!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

zebra írta: eXistenZ
Hol ér véget a játék (valóságszimulátor) és hol kezdődik a valóság? Döntsd el, ha tudod! Zseniális.
hát azért zseniálisnak nem mondanám (ez sose jutott róla eszembe, akárhányszor néztem eddig), de kétségtelen, hogy nagyon durván jó film lett^^

A bakancslista
igazság szerint kevésnek érzem magam ahhoz, hogy jellemezzem, szó nélkül 10*/10, minden hibája ellenére...
és igen, Morgan Freeman és Jack Nicholson SZÍNÉSZEK!
(ezt most DiCapriotól függetlenül írtam^^)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

shizu írta:Tegnap ment a TV2-n Woody Allen egyik újabb filmje, a Füles. Imádom ezt a pacákot, meg a pesszimistánál is pesszimistább világnézetét!!! :D Arra meg most kezdek rájönni, hogy Scarlett Johansson végre egy szimpi színésznő a fiatalabbak közül.
A legjobb beszólás:
" - Maga egy vén pesszimista, aki mindig úgy látja, hogy a pohár félig üres.
Erre Woody:
- Félig tele van az, csak méreggel!"
Kb így hangzott.
Jééé, ezt néztem! (Csak a címre nem emlékeztem.) És jó volt. Ez az első W.A.-film, amit láttam.
shizu írta:Csak nagyon- nagyon csendben jegyzem meg:
Többször láttam már itt a fórumon is, meg sok más helyen is, hogy Leonardo DiCaprio filmeket olyan mentegetőző megjegyzéssel ajánlatok, hogy "Ahhoz képest hogy Caprio játszik benne egész jó, egész jól hozza a szerepét, stb". Ilyenkor mindig mosolygok magamban, mert szerintem egy kiváló SZÍNÉSZ, akit beskatulyáztak a Titanic miatt, ami mellesleg szerintem egy nagyon jó film, csak kicsit túl lett spilázva anno. Namindegy, elhiszem, hogy van, akit irritál, szerintem fantasztikusan játszik :cool:
A Titanic sztem borzalmas film, de Caprio azért tud. Bár én ettől függetlenül egyáltalán nem szeretem.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

shizu írta:Csak nagyon- nagyon csendben jegyzem meg:
Többször láttam már itt a fórumon is, meg sok más helyen is, hogy Leonardo DiCaprio filmeket olyan mentegetőző megjegyzéssel ajánlatok, hogy "Ahhoz képest hogy Caprio játszik benne egész jó, egész jól hozza a szerepét, stb". Ilyenkor mindig mosolygok magamban, mert szerintem egy kiváló SZÍNÉSZ, akit beskatulyáztak a Titanic miatt, ami mellesleg szerintem egy nagyon jó film, csak kicsit túl lett spilázva anno. Namindegy, elhiszem, hogy van, akit irritál, szerintem fantasztikusan játszik :cool:
Ezt most magamra vettem. :D
Természetesen nem állítom, hogy rossz színész lenne, sőt egyre többször látni, hogy mély elismeréssel szólnak a teljesítményéről. Csak annyi, hogy nekem szimplán nem szimpatikus a feje.

Elf
A karácsonyi szezonban jól esett egy kis témába vágó film, és igencsak meglepődtem, hogy hosszú évek után egy értékelhető vígjátékot kaptam. A történet ugyan egyszerű, mint ahogy a főszereplő is, de ez semmit nem von le az értékéből.
7,5/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

anubys írta: Ezt most magamra vettem. :D
Pedig egyáltalán nem neked szántam, csak sokszor, sok helyen megfigyeltem már :D

Túlélni a karácsonyt
Kicsit megkésve nézek karácsonyi filmet... Igazából csak azért írom a jó filmekhez, mert pont olyan lefáradt hangulatban voltam tegnap este, amiről már semmi nem tudott jobban leépíteni és így tetszett. Ja és a Pearl Harbor óta az első film, amiben jó pasinak látom Ben Afflecket (de szerintem csak nem néztem elég alaposan :lol: ) Meg volt benne néhány poén, de sokat senki ne várjon.
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Kamen no Maid Guy - jó volt rekedtre röhögni magamat végre.

Requiem for a Dream - nos, ezt mindenki magának döntse el, a képhasználat és az effektek használata viszont zseniális volt.

Híd Terabithia földjére - gyönyörű ifjúsági film az álmok és az élet harcáról. Megríkatott.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Nightmare Before Christmas
Minden karácsonykor kötelező darab :) (nekem most úgy alakult, hogy 2x is megnéztem, a m2 jóvoltából :D )

Charlie és a Csokigyár
Ezt is már jópárszor láttam és nagyon szeretem (nemrég újra megnéztem - ezért is került ide :) ) + Johhny Depp :-P

Doktor Zsivágó
2 részes minisorozat, nekem tetszett, bár mély benyomást nem tett rám... valahogy nem nagyon sikerült megkedvelnem a főszereplőket.

Igazából Szerelem
Jókat lehet rajta röhögni (pont ezért VAN :) ), nagyon bejött. Már egy csomószor volt a TV-ben, de valahogy mindig csak a végét kaptam el. De most sikerült rendesen megnézni :D .
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

Az úgy kezdődött, hogy van három hollywoodi férfiszínész, akiktől rosszul vagyok: Rob Schneider, Ben Stiller és Adam Sandler. Ennek ellenére megnéztem a
Trópusi vihart
Ok, ebben csak Ben Stiller játszik (meg rendezte, meg producerálta, meg írta, meg... :lol: ), de valami nagyon jó volt!!! Először azt hittem, valami uncsi háborús film- paródia lesz és végülis az is volt, csak egyáltalán nem a jól megszokott, uncsi felállás, sima paródia. Arról szólt, hogy egy vietnámi veterán könyvéből akartak filmet készíteni, de valami szörnyen elkényeztetett színészecskéket sikerült csak találni a szerepre, ezért a rendező azt a tippet kapja, hogy vigye ki őket a bekamerázott vad dzsungelbe és hagyja őket magukra, így majd "leforgatódik" a film. Ez meg is történik, csakhogy a rendező taposóaknára lép, így a film kútba esik, de erről a színészek mit sem tudnak és elindulnak a dzsungelben. Oltári az egész, van rendes történet, még jellemfejlődés is, de egy percig sem veszik magukat komolyan, és annyira ökörség... Tom Cruise meg... ::japhaha:: és az a tánc a végén... :gurul: Már csak azért is megéri végignézni! Ha nekem nem szólnak a végén, hogy te, ez meg az utolsó szamuráj, soha rá nem jövök. Szóval ajánlom mindenkinek!
Mellesleg nem tudom, mi van velem, mert mostanában meg az Esti mesékre pályázom, ami meg ugye Adam Sandler... hajajj, de Rob Schneidert akkor sem fogok nézni :-P
Mellesleg a Requiem for a dreamet láttam még az ősszel és én spec. totál szétzuhantam tőle... A történet tényleg nem egy akkora dolog, hogy ilyesmit okozna, de az a zene, látvány, vágás, kamera, effektek ::jcrazy:: Nagyon eltalálták, hogy hogyan lehet hatni az emberre.
És milyen jó lenne végre animéket is nézni, csak sajnos azt nem hozzák elém DVD-n hanem le kéne tölteni... Sorozat van a gépemen, arra meg időm nincs
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mi a múltkor megnéztük az Esti meséket. Egész jó volt pedig én se szívlelem különösebben az Adam Sandler-Rob Schneider párost. Ez minőségileg inkább a Kismenő felé húzott, mint a Dilidiák színvonalához, altesti poénok se nagyon voltak benne, úgyhogy elnevetgéltünk rajta, de maradandó élményt azért nem tudott nyújtani. A Kismenő sztem még mindig jobb.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szilaj - A vad völgy paripája

Csodálatos példája annak, hogy nem csak a japánok és a Disney-sek tudnak lenyűgöző rajzfilmeket készíteni.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Khaos »

shizu írta:És milyen jó lenne végre animéket is nézni, csak sajnos azt nem hozzák elém DVD-n hanem le kéne tölteni... Sorozat van a gépemen, arra meg időm nincs
Köhöm-köhöm, vegyük úgy, hogy ezt nem tudtam kiolvasni.
AnimeCommentre írni meg ki fog? :woff:
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

Khaos írta:
shizu írta:És milyen jó lenne végre animéket is nézni, csak sajnos azt nem hozzák elém DVD-n hanem le kéne tölteni... Sorozat van a gépemen, arra meg időm nincs
Köhöm-köhöm, vegyük úgy, hogy ezt nem tudtam kiolvasni.
AnimeCommentre írni meg ki fog? :woff:
Köhöm- köhöm, szégyellem magam, jövök nektek egy hosszabb magyarázattal, amint vége a vizsgaidőszaknak. Egyébként is a pasim tehet róla, mert mindig filmeket tölt le, és mikor együtt vagyunk, azt nézünk és nem animét, mikor egyedül vagyok meg nem nézek semmit. Mondtam, hogy nem én vagyok a hibás. Na! :lol: :hammer:

Őőőőő, hogy ne legyek offtopic? Mostanában nem láttam semmilyen filmet. Bocsi, befejeztem :oops: :woff:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Mindenkitől bocsánat a közjátékért :roll:

Loita - bár meg sem közelíti a könyvet, és nem értem miért kell feljebb kerekíteni a lányka életkorát...
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Feed (2005)

Ahogy a cím is sugallja, itt az etetésről lesz szó. Igazából nem ajánlom senkinek, maximum azoknak, akik hozzám hasonlóan élnek-halnak a beteges szexuális fétisek és más devianciák kiváltó okainak megismeréséért.

Itt konkrétan az etetés-fétis kerül előtérbe egy nyomozás kapcsán. Az alapsztori annyi tulképp, h Amerikában garázdálkodik egy faszi, aki felszabadítja a nőket a társadalom által rájuk erőltetett sovány nő-normától. Magyarul: halálra eteti őket.
A filmben külön érdekesség volt számomra a fürdőkádas jelenet, amelyben két férfi közösen megeszi az egyikük farkát, amely utalás a német exkannibál, Armin Meiwes esetére.

Történetvezetés, hangulat, gyermekkori emlékek, zene - ötös. :)

Érdekes volt.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Názáreti Jézus

Az ünnepek között néztük meg, és jó kis hangulatot teremtett. Maga a film 4 órás, úgyhogy nem kapkodja el a dolgokat, de így legalább jut idő, hogy részletesen bemutassa Jézus életét. Jellegét tekintve szerencsére nem a Gibson-féle hatásvadász elemekkel operál, így kisebbek számára is megtekinthető, sőt legjobb tudomásom szerint ez a feldolgozás követi leginkább a Bibliában leírtakat, így kivételesen még az Egyház haragját sem váltotta ki. :)

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

anubys írta:Názáreti Jézus

Az ünnepek között néztük meg, és jó kis hangulatot teremtett. Maga a film 4 órás, úgyhogy nem kapkodja el a dolgokat, de így legalább jut idő, hogy részletesen bemutassa Jézus életét. Jellegét tekintve szerencsére nem a Gibson-féle hatásvadász elemekkel operál, így kisebbek számára is megtekinthető, sőt legjobb tudomásom szerint ez a feldolgozás követi leginkább a Bibliában leírtakat, így kivételesen még az Egyház haragját sem váltotta ki. :)

8/10
Áh, a Gibson-film az külön kategória... Jól emlékszem, hogy ezt Zeffirelli rendezte? Neki nagyon jó biblia feldolgozásai vannak.

Most jöttem ki a moziból, Underworld 3-at néztem, jó volt.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Narumi írta:Jól emlékszem, hogy ezt Zeffirelli rendezte?
Így igaz.
A Napfivér, Holdnővér is jó volt szerintem tőle.

Tegnap néztük meg kedvesemmel a Zene és szöveg-et. Romkom létére egészen jó volt. Másfél órás agykikapcsolásra ideális.

7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése