Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Marie Antoinette (by Sofia Coppola, 2006)

Egy éve láttam először, és még kétszer néztem meg azóta. És bár eleinte furcsának találtam, most a zenéjét is letöltöttem, mert rájöttem, hogy tetszik. A csodálatos jelmezek és helyszínek annyira korhűek, hogy a modern zene teljesen jól megfér mellettük anélkül, hogy megzavarná a barokk hangulatot. Sőt, mint mondtam, néhány számot kimondottan megkedveltem.

(Ezt 13-án akartam írni, csak akkor nem tudtam.)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Marie Antoinette
Kirsten Dunst-tal a főszerepben? Akkor ebből láttam a koliban részleteket. Az egyik csajszi meg van veszve érte. :)

Annyira nem nyűgözött le, de mivel nem láttam az egészet, ezért nem nagyon akarok ítélkezni. Egyszer sztem megnézem, ha lesz hangulatom hozzá. Végülis érdekes kis kitérő lehet, mert abszolút nem szoktam kosztümös filmeket nézni - nem bírom őket. :/
A régi korok közül a két világháború közti időszak életvitele az, ami igazán lenyűgöz.

Amúgy, az ügyeletes jó film szerepét az Esti mesék töltötték be nálam mostanában. Kellemes, bár teljességgel ártalmatlan vígjáték, melyben összemosódik a mesék világa, a képzelet és a valóság. Az ötlet miatt is érdemes belenézni, sztem igazán jópofa. Nahh, és azért akadnak benne jó poénok is, bár ez elég konszolidált, talán pont a mese-hangulat miatt.

Ááá, mostanában nagyon bejönnek a mese és valóság-elegy dolgok. :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

zebra írta:Kirsten Dunst-tal a főszerepben?
Igen.
zebra írta:abszolút nem szoktam kosztümös filmeket nézni - nem bírom őket. :/
Én meg nagyon.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Én meg nagyon.
Éreztem az eddigiek alapján. :)

Ügyeletes jóóó film: Se7en (Hetedik)
Adott egy önjelölt messiás, aki emberkéket öl a hét főbűn alapján. Pl. egyet halálra etet (mohóság), és így tovább. Az utolsó két főbűn igazán érdekes lesz... Nézzétek. :)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mivel annyi időm van így a vizsgaidőszak után, ezért megint sort kerítettem egy jó filmre.

Svidd neger (Megégett néger)

Skandináv független film az Ulver zenéivel. Igazából vmi hihetetlen groteszk az egész film hangulata - ahogy az a helyzet is, amit hivatott bemutatni. Pár szerencsétlen ember életéről szól, akik próbálnak boldogulni az elhagyott nyugati fjordok között, ahol rénszarvas is alig jár. A szereplők leendő klienseim mintapéldányai: adott egy alkoholista apa, akinek az az egyetlen rögeszméje, hogy egyszem leánya fiúörökössel ajándékozza meg. (Nahh, nem tőle, az már sok volna.) Férjet ígér neki, de a semmi közepén elég nehéz ilyesmit találni ugye...
Mígnem egy napon találkoznak egy csonka családdal, akik ugyanolyan szerencsétlenek, mint ők. A másik családban egy fiához mániákusan ragaszkodó magányos mami, egy tengerből kihalászott néger fiúka és egy dagadt, de erős (ez az egyetlen erénye) anyámasszonykatonája él együtt.

A családok életébe még befurakodik egy lapp fiú is, aki hülyíti a lányt Ammrikával és a Kokka Kolával, egy szebb világgal. Gyermekük is születik - itt kezdődnek a bonyodalmak. És persze időnként Magda szelleme is megjelenik a gondos családapának, akinek egyetlen igaz barátja Jack Daniels... Magda a második feleség volt egykor, akinek azért kellett vízbe fúlnia, mert egy torzszülött fiút hozott a világra.

A filmben vannak nagy poénok, pár Amerika-fika, jó zenék és a hangulat is el lett találva. Tökéletesen bemutatja ezt a reménytelen és értelmetlen életet. A végén meg szakadtam, mikor elszabadultak az indulatok. :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A hercegnő (The Duchess)

Nem rossz, de a Marie Antoinette sokkal jobb.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Videodrome

1983-as David Cronenberg-féle pszicho-thriller/sci-fi/horror, aminek az alap témája a szubjektív és objektív valóság viszonya. Egy rejtélyes TV adás idézte elő Max Renn-nél, a Civil TV vezetőjénél azt a folyamatot, melynek során szép lassan összemosódnak elméjében a valóság és képzelet elemei. A helyzet tarthatatlanná válik, egyre inkább darabjaira hullik az eddigi élete, ezért megpróbál válaszokat és segítséget találni.
Izgalmas, fordulatos, elgondolkodtató. A zene és hangulat ötös, a technikai megvalósításokkal sincs baj (nyilván nem mai mércével mérve). Az meg, h egy kis társadalomkritika is befigyel a filmben, csak még tovább emeli az értékét sztem.

Kicsit utánanéztem Cronenberg filmográfiájának, és azt hiszem, sort kell kerítenem az összes filmjére, tetszenek a témák, amikkel foglalkozik. És láthatóan ő is nagy Philip K. Dick-fan, mint jómagam. :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A videodrome-ot még nem láttam, de ha már Cronenberg, akkor ajánlom megtekintésre a Meztelen ebédet. Elképesztően elborult, szerintem tetszeni fog. :D

Pixar shorts

Az összes Pixar alkotást remekműnek tartom, és ők az egyetlen stúdió, akik rendszeresen meglepnek minket egy-egy hasonlóképp zseniális rövidfilmmel. Ezekből lett összeállítva egy gyűjtemény és adták ki külön.

10/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:A videodrome-ot még nem láttam, de ha már Cronenberg, akkor ajánlom megtekintésre a Meztelen ebédet. Elképesztően elborult, szerintem tetszeni fog. :D
Tervben, köszi. :thumb:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

anubys írta:Pixar shorts
Csak draga a DVD...gondoltam megveszem mert imadom oket, de hajjaj, nagyon draga...
A sakkos bacsis sztem meg szomoru ;___;
Jo filmnek meg a Veres Telihold cimu remekmuvet tudnam kiemelni az utobbi idokben latott filmekbol...
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

IloveRenji írta:Jo filmnek meg a Veres Telihold cimu remekmuvet tudnam kiemelni az utobbi idokben latott filmekbol...
viewtopic.php?f=11&t=1236&p=126549&hili ... ld#p126549 X)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Rajtam kivul is latta tehat valaki
Gratulalok, jo dontes volt ::^_^::
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kéne a horroroknak külön topic. :)

13. emelet

Megint az egyik kedvenc témám, a valóság-látszat. Pár emberke létrehoz egy virtuális világot, amely a kedvenc korom, a '30-as évek Amerikáját idézi. Ez a hamis világ lehet a játszótered, ha betöltöd a személyiséged egy már előre megtervezett szimulációba. A személyiséged arra az időtartamra (ált. 1-2 óra) helyet cserél a virtuális individuummal. Kissé árnyaltabbá válik a dolog, mikor a hamis világ tervezőjét megölik, és minden jel arra mutat, h legjobb barátja, és munkatársa a tettes, aki mellesleg egyáltalán nem biztos sem abban, h ő tette, sem ennek ellenkezőjében. Jahh, és azt sem érdemes figyelmen kívül hagyni, h a szimulációk igen élethűek lettek, valódiak - amennyire ez a jelző rájuk illik...

Az elején már készen állt a fejemben a lehetséges végkimenetel - már csak az volt kérdéses, h mikor lepleződik le a hamis világ és hogyan. Elég sok ilyen művel volt már dolgom, és első ránézésre ez is csak egynek tűnt a sok közül, egy kis Mátrix áthallással (ami a Dark City-re hasonlít egy pöppet, ami pedig egyértelműen Philip K. Dick világában gyökerezik) és a '30-as évek életérzésével megfűszerezve.

De sikerült meglepnie még egy csavarral, szóval ajánlom.
Aki bírja a virtuális valóság témát, ne hagyja ki! Gyöngyszem.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:13. emelet
Hány éve tervezem már, hogy megnézem... :roll:
IloveRenji írta:Csak draga a DVD...gondoltam megveszem mert imadom oket, de hajjaj, nagyon draga...
Én karácsonyra kaptam, ráadásul nem is számítottam rá, szóval igazi meglepi volt. :)

Straight Story

David Lynch, de ezúttal másképp. Lelassult, nyugodt, kicsit melankólikus, egyszerű road-movie. Tőle abszolút szokatlan, de nekem nagyon tetszett. Ha nem cél a folyamatos adrenalin-pörgetés, akkor tökéletes választás.

9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

zebra írta:Kéne a horroroknak külön topic. :)
Van: viewtopic.php?f=11&t=490
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:
zebra írta:Kéne a horroroknak külön topic. :)
Van: viewtopic.php?f=11&t=490
:hammer:

Party Monster

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kisfiúka (Michael Alig), aki nagyon nem akart beilleszkedni a társadalom gépezetébe, ezért elhatározta, h végigbulizza az életét, és Manhatten-t is felpezsdíti egyúttal. Tette mindezt drogokkal, piával, vad orgiákkal, egy csomó kétes nemi identitású alakkal, fura és kihívó jelmezekkel, és lelkes, de személyiséget nélkülöző baráti körével. Erről a Club Kids nevű mozgalomról az egyik haverja, James St James írta meg a film alapjául szolgáló Disco Bloodbath c könyvet. Az arc nyilván transzvesztita vagy/és homoszexuális, de legalább még él. :D Azóta is riporterkedik és novellákat ír. (Ő jó arcnak tűnik nekem.)
Sajnos a buli egyszer véget ér, a főnök sem pénzel örökké, a drogdíler sem ad ingyen drogot a két szép szemedért, szóval el kell tenned láb alól - ez utóbbit.

A film meghagyta az igazi neveket, tetszett a hangulata, megnézhettem benne Mansont, mint transzi előadóművészt (ő határozottan jobban nézett ki, mint Terry Black), a storytelling is eléggé egyedinek hatott, a zenék is eltaláltak. A helyzetek, szereplők totál groteszkül hatnak, de hogy másképp is kellene hatniuk?! Nagyon vicces ez a film, de inkább keserédesnek mondanám a poénokat, hiszen végig tudod, h basszus, ez megtörtént.

Érdekes volt. Egy fura történet egy fura korról, amiben a csillogás és pénz a legfőbb érték.

Halloween 3

Az első kettő kimaradt sajnos. :D Nem mondanám konkrétan rossz filmnek, mert sztem ez egy ártatlan régi horror: a maga idejében biztosan megborzongatta a nézőket. A sztori nem is olyan gány, az effektek persze viccesen hatnak mai szemmel nézve, és inkább vicces volt, mint ijesztő. De legalább kellemes kikapcs. :) Az egész film alatt egy dologtól féltem: mégpedig attól, h a roppant idegesítő halloween-i reklámzene sosem hallgat el. :knife:
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

De kik azok a Lumnitzer nővérek?
Lehet, hogy ez is egy megosztó film, biztos vannak, akik nem bírják elviselni, de én imádom az ilyen stílusú magyar filmeket (meg eléggé leendő szakmámba is vág). Alföldi meg véleményem szerint az egyik legbishibb magyar. ::daisuki::
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

zebra írta:Halloween 3
Ezt nem gondolhatod komolyan. :weh:

Old Boy.
Nem most láttam, de ez a legutóbbi jó film. 15 évig fogva tartanak egy férfit. Valamilyen múltbéli tettnek köszönhetően. Ahogy forognak az akciódús (néhol szadista) események, szép lassan kibontakoznak a szálak és minden a helyére kerül.
(15 év után nem a bordélyházba vezet az első útja :dirr:)
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

HellRaiseR írta:zebra írta:
Halloween 3
Ezt nem gondolhatod komolyan. :weh:
Dede, mivel van viszonyítási alap. :D Mondjuk, kibelezném magam, ha meg kéne megint néznem a Kukorica gyermekei 2-t vagy Kígyófejt, esetleg Mélyharapást. Akkor inkább régi ótvar horrort nézek... :vigyor: A régi ótvarok közül a horrorparódiákat bírom (Pl. Az élőhalottak visszatérnek, Hullajó), és ezek hangulatát idézi fel számomra egy-egy ilyen film.
HellRaiseR írta:Old Boy.
Nekem való. ::^_^::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

HellRaiseR írta:Old Boy
Igen kemény egy film.
Ha valakinek tetszett, ajánlom figyelmébe a bosszú-trilógia másik két darabját is.

Sympathy for Mr. Vengeance avagy magyar címén A Bosszú ura

A trilógia nyitódarabja. Bár nem ér fel az Oldboy-jal, ebbe is nem kevés brutalitás és plottwist van. Az Oldboy-t nagyon egyedivé teszi a klasszikus zene - képi durvaság kontrasztja, ez ennél nincs meg, viszot így is magasan veri a nyugati-filmek mezőnyének jelentős részét.

8/10

A trilógia záró darabja (A Bosszú asszonya) még várat magára, ilyen stílusból nem tudok egyszerre sokat megnézni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

The Fountain

Épp az előbb ért véget, és nem találok szavakat. Gyönyörű.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Ha már vicces horror, akkor A Sötétség serege!
ezerpertíz D:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

HellRaiseR írta:A Sötétség serege!
ezerpertíz D:
Majd belenézek. :)

XXY
Argentin filmdráma a hermafroditizmusról. Elgondolkodtató.

Jákob lajtorjája
Iszonyatosan megrázó történet egy vietnámi veteránról, aki démonokat kezd el látni a leszerelése után. A kérdés csak az, h mi okozza a hallucinációkat (ha azok egyáltalán), mi a valóság? Nagyon jó film.

Mostanában dömpingben néztem a mindfuck filmeket, szóval jól fog esni a Harry Potter-maraton a koliban, piával a kézben. :D Kiégetjük az agyunkat össznépileg, mielőtt elkezdődik a szorgalmi időszak. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:The Fountain
Epic!
Kedvencek között van, mint ahogy az összes többi Aronofsky opusz. Már alig bírom ki, mire behozzák hozzánk a Wrestler-t. :cry:


The Majestic

Frank Darabont-ot nagyon jó rendezőnek tartom, úgyhogy kínáncsi voltam, mit alkotott. Nálunk valahogy nem igazán vált ismertté, pedig egy nagyon jó film. Jim Carrey ismét drámai szerepben, bár azt vettem észre, hogy hiába alkalmas ilyet is játszani, a repertoárja elég szűkös.
Mindenkinek ajánlom, mert tartalmas két és fél órás kikapcsolódás.

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem gondoltam volna, h vha ezt leírom, de a Harry Potter-univerzum nem is annyira gáz. :) Eddig ki lehetett volna kergetni vele a világból, de most, h megnéztük maratonban az 5 részt, tetszett végül is. Nyilván sok helyen bugyuta, undorítóan nyáladzós, könyvet eltorzítós (vmi bolgár gnómból fess fiatalember lett a filmben - szobatársam mesélte), de ezek ellenére megvan a maga bája. Mostanában bele vagyok szerelmesedve a modern mesékbe, szóval ez most jó volt.

De az 5 rész után majd' kifolyt az agyam. :D
Válasz küldése