Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Voltam sielni, es a buszvezeto ugy valtogatta a dvdket, mint amilyen gyorsan en M&M's-t ettem...ugyh megneztunk vagy 107245345 filmet..szamtalan rosszat is, de A No Country For Old Men is belekeveredett a pakliba.
Nem szeretem a nagyon sok oscart kapo filmeket, mert altalaban ott valami buzlik, de ez nem volt rossz..es a pszichopata gyilkos szerepeert oscart kapo Javier Berdam meg hatborzobgatoan jol csinalta amit kellett! Nagyon hangulatfilm amugy, de kellemes csalodas volt...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Egy vagyis 3 örök klasszis Mad Max formájában. ::sugoi::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A bakancslista

Morgan Freeman és Jack Nicholson jutalomjátéka. Szerethető karakterek, finom humor. Nem fogja megváltani a világot, de másfél órára ideális kikapcsolódás, és még gondolkodni is lehet rajta. :)

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

IloveRenji írta:No Country For Old Men
IloveRenji írta:pszichopata gyilkos szerepeert oscart kapo Javier Berdam meg hatborzobgatoan jol csinalta amit kellett!
Akkor ezt megnézem!
IloveRenji írta:Nem szeretem a nagyon sok oscart kapo filmeket, mert altalaban ott valami buzlik
Hát, egen... Pl Titanic. Muhaha. Nahh, meg Cartman is megmondta, h a (független) művészfilmekben b*zi cowboyok esznek pudingot, semmi több. :vigyor: Lesarkítva ugyan, de van benne igazság... Úgy vettem észre, h mindig van vmi népsokkoló trendi téma, amit alapból x mennyiségű oscarral jutalmaznak az adott évben. Sztem a b*zi cowboyok a pudingjukkal azért kaptak, mert most eme téma feszegetésének jött el az ideje. Igazából az oscardíjazásra meg no comment. Persze, felkelti a figyelmem, mert nyilván jelzésértéke van annak, ha vmi oscart kap, de csak azért, mert kapott eszem ágában sincs megnézni. Az már sznobizmus kategória lenne.

Jahh, ügyeletes eldobom-az-agyam-film, amit láttam:
Fight Club (Harcosok klubja)
Ez oltári! Nézzétek!
A modern fogyasztói társadalom fikája nagy dózisban, önsegítő csoport-függés, harcosok klubja, "forgassuk fel a világot" és a végén egy orbitális nagy fordulat, amitől leesik az állad. Nagy hatású film, egyedi képi és storytelling megoldásokkal, fasza zenékkel, jó sztorival.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Bakancslista: en imadtam amikor megneztem *.*
Es Elmeleti Filozofia helyett Benjamin Button lett a dologbol...ujabb oszkár jelolessel halmozott film..amikbol en szemely szerint kettot adnek, egyet a sminkesnek, mert az valami hihetetlen munkat csinalt, tovabba Queenienek aki szinten csodalatos volt! Brad Pittbe meg ugyan szerelmes vagyok (ki nem?) de ezert nem adnek neki szobrot. Volt o mar jobb is, ugyesebb is, es alakitott mar jobbat ebben a temaban sztem, megpedig a Meet Joe Blackben..
Amugy a film nagyon jo, egyetlen aprocska hibaja h nagyon megtetszett a keszitoknek, ezert elfelejtettek megvagni, igy piciket (nagyon) hosszu lett...nem olyan sirnivaloan hosszu mint a Parfum, mert egy jo film, csak lehetett volna rovidebb is..de abszolut helyen van minden, minden szinesz nagyon jol csinalja, csak az a 166 perc megis 166 perc....
Mar csak a Milket es a Wrestlert fogom szerintem megnezni az oszkarra jelolt filmekbol, majd meglatjuk milyen, de latatlanban is Sean Penn-nek szurkolok...<3
Imho a Titanic meg csak-csak, a Gyuruk Uranal dobtam en el az agyam mar.. :S
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Fight Club (Harcosok klubja)
Bizony, ez már örök klasszikus. Már jónéhány éve, hogy először láttam, azóta is a kedvenceim közé tartozik. :)
IloveRenji írta:Es Elmeleti Filozofia helyett Benjamin Button lett a dologbol.
Ott van a megtekintendők listáján, elvileg most pénteken mentünk volna moziba, de olyan sűrű volt a programunk, hogy inkább nem préseltük be a napba még ezt is. :(

Charlie és a csokigyár

Régóta terveztem a megtekintését, most végre el is jutottam a megvalósításig. Már amikor meghallottam a tervet, furcsán vonogattam a szemöldököm. Burton gyerekfilmet rendez?! :shock: Itt valammi furcsaság lesz. És így is lett. Hiába bájos-aranyos-cukormázas, van benne valami tipikus Burton-ös creepy-ség, ami miatt szerintem nem kifejezetten való gyerekeknek. Ennek ellenére pesze tetszett, csak hát nem gyerekfilm ez.

8/10

És ha már itt tartunk, jövőre jön a saját Alice csodaországban feldolgozása. Kíváncsian várom. :twisted:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Story of Ricky
Hasonló kaliberű filmként a Machine Girl-t tudnám felhozni, csak ez 5x véresebb. Híres az ostoba szituációiról és történetéről, valamint a bugyuta és nevetségesen erőszakos jeleneteiről. Mindezek mellett szórakoztató. :mosoly: Igazi mérföldkő ez a kung-fu-s filmek országútján.
(Erőszakos, brutális jeleneteket tartalmaz, aki érzékeny ne nézze meg...tényleg ne.) :knife:
3pi/10
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Végre a kezembe került és magyarul a Lolita.

Mindamellett, hogy a pasi csinált egy csomó olyat amit nem is csinál ( a könyv szerint), és hogy a színésznő túl magas/érett volt szerintem aki Lolitát játszotta, nagyon jó film volt és tetszett.

A rendezés isteni,
a színészek még ennél is jobban játszanak és ... a zene. Pont megfelelő.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Choke (Cigányút, 2008)

A Harcosok klubjának írója, Chuck Palahniuk alkotta a hasonló című regényt, amelyből készült a film. Hát, mit is mondhatnék? A főszereplő egy szexfüggő faszi, aki folyton direkt félrenyeli a kaját az éttermekben - így szerez törődést és nem utolsó sorban pénzt az Alzheimeres anyja ellátására. Róla szól a film: bemutatja a múltját, választ ad a viselkedésének okára, felvázol egy egészen abszurd szituációt (neki sincs apja, mint Cartmannek, de nem azért, mert a mami hermafrodita lenne), és egy elegáns csavarral vet véget a sztorinak. A könyvbemutató szerint ez egy "újabb lázálomszerű mélyrepülés az amerikai pszichébe", és tényleg. Vmi hihetetlenül lehetetlen és mégis emberi szitukat vázol fel, amiken persze, h nevetni fogsz, mert mi mást tehetsz?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Amerikai Szépség

Fantasztikus.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hmmm, triplapost?

Requiem For A Dream
Zseniális volt.

(200. post!)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:Végre a kezembe került és magyarul a Lolita.
Melyik verziót láttad? Az eredetit, vagy a remake-t? Nekem csak a Jeremy Irons féle változathoz volt szerencsém, de nem voltam tőle elájulva.
zebra írta:Requiem For A Dream
Zseniális volt.
Így igaz. Viszont szégyenletes, hogy még mindig nincs az aktuális filmjének hazai dátuma. :evil:

Oltári nő

Julia Robert is, romkom is, mégis nézhető. Nocsak! A poénokon lehet nevetni, és végre nincs különösebben irritáló karakter benne. Egészen meglepődtem. Nem is vártam, hogy ennyire élvezhető lesz. :)

7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Lolita: a régi egyszerűen túl rossz, 3/10, az új pedig csak azért, mert nem mer egy tényleg ~14 körüli kicsit babásabb lányt berakni oda, ahova kell, egyébként nagyon szép, 8/10.

Meggyanúsítva: nem sok filmet látok, de azok közül szinte egy sem érdemelte meg, ezt kivéve. Zseniális munka, 10/10.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

anubys : Az újabbikat. Éés nagyon noobnak érzem magam, nem is tudtam, hogy van régebbi. Akinek megvan, azt kérem püzzön meg. Vagy csak ha tud letöltési linket adni. Érdekel.

Nekem bejött. A fent említett hibákon kívül stimmel.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Luna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.02.26. 15:34
Nem:
Tartózkodási hely: házban :D

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Luna »

Alkony ::daisuki::
én imádom :)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Gézhelyzet volt asszem a címe, egy kórházas vígjáték.

Nem egy sírvaröhögős cucc, el is cseszik a hülye szerelmi szálakkal, de vannak benne ütős poénok azért. Kellemes kikapcs. Pl. a patológiás rész tetszett, mikor beleokádott az egyik medika a tetembe, v mikor szervekkel dobálták egymást. :twisted:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:anubys : Az újabbikat. Éés nagyon noobnak érzem magam, nem is tudtam, hogy van régebbi. Akinek megvan, azt kérem püzzön meg. Vagy csak ha tud letöltési linket adni. Érdekel.

Nekem bejött. A fent említett hibákon kívül stimmel.
Az eredeti egy '62-es Kubrick mű. Veszettül informált vagyok, bár hozzátartozik az igazsághoz, hogy ezt a változatot én sem láttam. :oops:
Itt van róla info, itt pedig egy torrent hozzá, itt pedig igény szerint megrendelhető. ;)

Iron man


Néha szükség van az ilyen agylazítós alkotásokra is. A BoxOffice diadalmenete számomra azért érthetetlen, annak ellenére, hogy teljességgel kiegyensúlyozozz film. Jók a poénok, a színészek, a látvány is. Ha épp nem akar az ember gondolkozni, remek választás.

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ameddig a kolis DVD lejátszó engedte, a Gyalog galoppot néztük Monty Pythonéktól. Irtó nagy poénok voltak benne, érdemes megnézni, de úgy éreztem, határozottan fárasztóbb a végeláthatatlan párbeszédeivel, mint a Bryan élete. A vicces kis átvezető animációkért viszont piros pontot neki. :wink:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Unforgiveable
http://www.imdb.com/title/tt0118041/
Egy nagyon jó film a családon belüli erőszakról.

Káosz a köbön
Ez meg egy elmebeteg vígjáték, amit a kolis filmklub keretein belül nézhettem meg. All Hail Vikcsimikcsi! :)
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

Hű, filmet is ritkán nézek mostanában, de...
Oscar
Mikor Stallonet megláttam az elején, csak háromszor mondtam rossz nevet (néha nehezen párosítom az arcokat a nevekkel), és végig azt kérdezgettem, hogy na de hol van már Oscar? Tudom, fárasztó velem filmet nézni :hammer: De élveztem, határozottan jó volt. Csak az idegesített, hogy a pasim utána kb. 3 napig minden kérésének csettintéssel adott nyomatékot... :lol:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Imádom az Oscart, már annyiszor láttam, hogy gyak. kívülről fújom az egészet, de mégse bírom megunni. :D Pihentagyú vígjáték kategóriában nálam egyedül az Űrgolyhók veheti fel vele a versenyt.
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Twilight (Alkonyat)
Nem volt rossz, de nem lett örök kedvenc.

The Duchess
Keira Knightley a főszereplő. A XVIII. században játszódik és egy új hercegnő problémáit mutatja be, aki fiatalon férjhez megy, de a férje egy fiú örökösön kívül semmi mást nem akar tőle.
bogcsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.03.05. 21:12
Nem:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: bogcsa »

Én mostanában a Mamma Miát néztem, és nagyon jó. Musical ABBA-számokkal :)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Yuriko-chan írta:Marie Antoinette (by Sofia Coppola, 2006)

Egy éve láttam először, és még kétszer néztem meg azóta. És bár eleinte furcsának találtam, most a zenéjét is letöltöttem, mert rájöttem, hogy tetszik. A csodálatos jelmezek és helyszínek annyira korhűek, hogy a modern zene teljesen jól megfér mellettük anélkül, hogy megzavarná a barokk hangulatot. Sőt, mint mondtam, néhány számot kimondottan megkedveltem.

(Ezt 13-án akartam írni, csak akkor nem tudtam.)
Hmm már akartam válaszolni, de elfelejtettem :) A hozzászólás juttatta eszembe, hogy már meg kellene nézni...
Hááááááát. 3 dologtól nagyon falra másztam:
1. az angol... Istenem, biztos lehetett volna találni valami olyan angol stílust, ami illett volna a 18. századi Versaillesba, de ez... borzalom! Mintha kosztümös bálra készülnének jelenkori tinilányok
2. a zene... szerintem meg egyszerűen nem illett ide... a befejezés meg szánalmas volt... az a zene, miközben ilyen unott pofával mennek a hintón... ááá... most nem az hogy a kivégzést mutatniuk kellett volna, de legalább ha már próbálnak korhűek lenni, meg elvitték az eseményeket odáig, ameddig, akkor illett volna kiírni a későbbi eseményeket, hogy legalább mi történt velük
3. valahogy persze tudom, hogy nem teljesen komoly a film, de sajnos most vagy tényleg paródiásabb jellege lett volna, vagy nem is tudom, de ez a néha megpróbálunk komolynak tűnni, máskor meg mintha csak paródia lenne olyan furcsa volt... persze voltak furcsaságok bőven Versaillesben, de azért máshogy kellett volna köríteni
4. nyakékbotrány merre? Egyik leghíresebb esemény az újkori kriminalisztikában...

De leginkább tényleg az zavar, hogyha becsukom a szemem, és spec. mondjuk csak csokiról vagy ölebről beszéltek, tiszta mai tini angol nyálasságnak tűnik az egész...

Még láttam említve Erin Brockovichot... tényleg jó, bár mondjuk J.R. karaktere persze a végletekbe lett kitolva... a valóságban E.B. ügyvédnő etc.. Azért néztem meg 2 hete, mert benne volt a hidrodinamika és transzportmodellezés zh-nkban... O_o
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

bogcsa írta:Mamma Miá
Huhh, ez nem az én világom...
Mariko írta:Oscar
Fasza!
Mariko írta:Űrgolyhók
Még faszább!

A kedvenc vígjátékom a Jay és néma Bob visszavág. :)

Ma végre megnéztem az Isten hozta, Őrnagy urat. Állat egy film, ajánlom mindenkinek, aki bírta a Tótékat Örkény mestertől.
Válasz küldése