Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Avatar

Avatar=Disney's Pocahontas 3D-ben és más bolygón.

Ezzel körülbelül kifejtettem azt, amit az előttem szólók is. Igazság szerint nekem kellemes csalódás volt. Ha valaki utánaolvas, és úgy megy be a moziba, hogy nem vár tőle sokat, akkor az kellemesen csalódik! Ugyanakkor aki az alapján megy be a moziba, hogy imdb értékelés, az valószínű hiányérzettel távozik.

Történet: Pocahontas megspékelve Mononoke Hime, és tipikus amerikai akciófilm figurák (a karmolt fejűtől rosszul voltam már a végén, annyira olyan "kiszedték egy sima akciófilmből" karakter...). Igen kiszámítható minden, ki hal meg, mikor, hogyan...

Karakterek: abszolút Dr Grace viszi a pálmát. Mint karakter is, mint pedig Weaver színészi alakítása is. (Lehet persze kicsit elfogult vagyok, mert abszolút kedvenc színésznőm). A többi karaktert sokszor többet láttam viszont másban :dirr:

Egyéb: látvány elbűvölő, ez volt életem első 3D-s filmje (első 3D-s film, ami érdekelt is valamennyire). Igaz annyira megszoktam már a 3. órára a 3D-t, hogy ott már kevésbé volt feltünő. Elején nagyon ütött nekem. Akikkel mentem szintén azon a véleményem voltak, hogy mintha eltűnt volna a végére a 3D, de ez tényleg csak a megszokás kérdése volt. Zene nagyon tetszett, hajtok a soundtrackre. Szinkron jó volt. Igazság szerint először féltem, hogy nem fog nagyon tetszeni, de amikor meghallottam Menszátor Magdolnát Grace hangjaként az kb. olyan mint az említett Hannibal dolog. Egyszerűen magyarul szerettem meg, persze láttam eredetiben is Weaver filmjeit, de valahogy annyira már hozzászoktam a magyarhoz na :)

Szóval olyan 8,5/10, ha teljesen függetlenül kezelem, és nem gondolok arra, hogy mennyi más helyen láttam külön a jeleneteit. Tényleg megpróbálom úgy értékelni, hogy más filmes élményeimet nem veszem figyelembe. Ha figyelembe venném, gyengén szerepelne, de az meg ellentmondásba kerülne azzal, hogy azért élveztem.

Ja, megjegyzés: azért poénos volt némely tekintetben... az a "kellett valami ütős beugró...[] aztán rájöttem, felfelé nem néz" na azon azt hittem lefordulok a székről.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Úgy látszik más is hasonló véleményen van. Szerintem nagyon ász lett az "Avatar" trailerje ;)
http://www.youtube.com/watch?v=UdIIqoDakHU
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

AyaDid írta:Úgy látszik más is hasonló véleményen van. Szerintem nagyon ász lett az "Avatar" trailerje ;)
http://www.youtube.com/watch?v=UdIIqoDakHU
A Farkasokkal táncolót érdekes módon senki nem hozza fel.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Sherlock Holmes

(Hogy ne csak az Avatárról legyen szó. :-P )

Érdekes ötlet egy klasszikus figura átértelmezése, mégis azt érzem, hogy Dr House sikeressége okán hívták életre ezt az újabb cinikus, hiperintelligens, remek okfejtő képességű karaktert.

Egyébként élvezhető akciófilm, de igazából egy egyszernézős mozi.

Jahh, és aki agyérgörcsöt kapott a Death Note Near vs Light felállásától, avagy a gondolatolvasósdiból, az imádni fogja ezt is. :twisted:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végre én is eljutottam az Avatarra (IMAX 3D).
Később részletesen is ki fogom fejteni a véleményem, elöljáróban annyit, hogy mint film 8/10-et, mint moziélmény 10/10-et érdemel nálam.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Gyalog-galopp
Monty Pythonék még mindig zseniálisak! ::^_^::
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:Gyalog-galopp
Monty Pythonék még mindig zseniálisak! ::^_^::
Akkor megkérdezhetem melyik a kedvenc színed? :)
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

NIIII? :vigyor:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Milk

Egy emberi jogi film Harvey Milk meleg aktivistáról, a coming out mozgalom vezetőjéről, aki a szexuális és etnikai kisebbségek diszkriminációja ellen szállt harcba.

Tökéletes mű.

Még több Harvey Milk-et ebbe a világba!
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Eli Könyve

Nagyon zsír volt! (Bár elfogult vagyok, mert engem mindig lenyűgöznek a poszt-apokaliptikus környezetben játszódó filmek.) A színeket meg nagyon eltalálták. Szépek benne a képek. Ámen.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

HellRaiseR írta:Eli Könyve
Ez nagyon jónak tűnik! Lehet, h majd sort kerítek rá. A legújabb filmek közül mondjuk a Parnassus és Alice azok, amiket mindenképpen meg akarok nézni.

Tegnap megnéztem a Monty Python csapattól Az élet értelmét. Zseniális!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Tears of the Sun/A Nap könnyei

Annyira nem volt rossz, mint amire számítottam... a sok negatív kritika miatt valahogy nem is volt tervbe, hogy megnézem, még ha amúgy szívem csücske is a film zenéje. Kivételes eset, hogy úgy imádok egy OST-t, hogy gőzöm sincs miről szól a film, és milyen jelenetekhez íródtak a dalok.
Vetítette a TV hétvégén, de nem is akartam megnézni, erre lefekvés előtt amikor kattintgattam a távirányítót, meghallottam a Jablonsky Variations on a Theme by HZ/Cameroon Border Post-t és nem bírtam nem megnézni a film végét... aztán ha már megnéztem a végét, megnéztem az elejét is, mármint egyben angolul, másnap... tapasztalatok...
Alaptörténet... borzalmas! Mármint az első negyedóra meggyőzi a nézőt, hogy egy Afrikában játszódó akció-drámához valami, mondhatni akármi hátteret akartak adni. Iszonyat röhejes a film kezdete, meg voltam győződve, hogy egy, legalább egy katona megkérdezi, mi a fenéért ilyen fontos a doki... de nem, nem baj, lehet majd kiderül a filmből, hogy marha fontos személyiség, kutató nem tudom ki, a lényeg, hogy nem kerülhet a lázadók kezére... de nem! Semmi, tényleg... De ok, hát végül is amerikai, szabadítsuk ki az országból, de... minek? Eszébe nem volt elmenni, amikor fel lett ajánlva, jobban mondva kötelezővé tették számára az elmenetelt, akkor kikötötte, hogy még másik 70 embert is vigyenek ki... persze hősünk mit választ a "kábítsuk el", vagy "vigyünk 70 ember ki" dolog közül? Persze az utóbbit... a cipelése szerintem nem hátráltatta volna őket annyira, mint a sok kisgyerek, idős stb., akikkel pluszban feltünőbbek is lettek.. (félreértés ne essék, nekem a szívem szakad meg az ilyen döntéshelyzetektől, de most egy parancsot teljesítő katona helyébe képzeltem magam)
Na idáig volt a hülyeség, utána ha az ember mindezt elfelejti, élvezheti a filmet... Gyönyörű látvány, gyönyörű zene, sokkoló jelenetek, jó kis akció. Végül is minden adott. A továbbiakban a zavart csak a doki kelti. Nem bírom az ennyire hisztizős nőket. Én is sajnáltam azokat az embereket, de azért ennyire szidni a katonákat, akik nem is parancsot teljesítenek, hanem saját maguk felvállalták, hogy segítenek, az önzőség.
A film végére újabb negatívum... lényegében hősként térnek meg, de nekem kicsit abszurd, hogy ennyire jószívű a parancsnokuk... végül is parancsmegtagadást követtek el, és azért páran oda is vesztek, pedig az elején ők nem is pártolták az ötletet. Csoda ha nem a hadbíróságon köt ki BW...
Szóval összességében azért 7/10, lehet elfogult is vagyok, mert szeretem Afrikát, de ha a történetet értékelném 5/10... tényleg csak azon múlt, hogy valami értelmes hátteret rakjanak be... ha a volt kormányfő fiát mentek volna kimenteni x diplomáciai ok miatt, legalább lenne értelme.

ui.: azért vicces volt szembesülni, ha az általam ismert dalok mihez íródtak... talán átgondolva helyenként kicsit romantikusra sikerült némely darab, de ettől még imádom őket.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Gettó Milliomos

Már régóta soron volt a megtekintése.
Valahogy úgy vagyok ezzel is, mint az Isten városával. Érdekes, jó, izgalmas, de teljességgel idegen tőlem a világ. Valamint voltak benne irreális dolgok is. Ismét azt látom, hogy van egy film, amit az Amerikai Filmakadémia felkap, és az sikeres lesz. Nem nagyon hiszem, hogy 8 kategóriában nem volt ennél jobb film egy év alatt. Mindezek ellenére tetszett, de megint csak a hype csapdájába estem.

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Gettó Milliomos
Még nem tudtam magam rávenni, h megnézzem.
Mostanában a Dr Parnassus-t láttam Terry Gilliam rendezésében. Nagyszerű film! Mondhatni, egy modern köntösbe öltöztetett, totálisan elmebeteg feldolgozása a Faust-történetnek remek karakterekkel, roppant ötletességgel és néhol Monty Python-t idéző elborult animációkkal. Azt hiszem, ebben a filmben benne van mindaz, amiért Gilliam-et szeretem.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

The Day the Earth Stood Still (1951)

Érdekes volt, hogy a dolgok közepébe vágott a film, majd pont a konkrétumok kicsit szappanoperaszerű nem tisztázása miatt nő a feszültség a film végéig (mindig csak a "majd ha összeül az összes vezető, akkor elmondom"). Az Idegent alakító színész nagyon tetszett. A robot először nevetségesnek nézett ki, de az irtó kísérteties zene és a lassított tempó miatt (lassan felemelkedik a lézerszeme elől a fém) kivert a frász tőle. Az űrhajó is nagyon ott van.
Olyan tipikus posztmásodikvilágháború életérzésű film, középpontjában az akkor is már aggállyal eltöltő problémával: mekkora fenyegetést jelent az atombomba a kezünkben?
Kicsit klisé a történet, de ezt nagyon érdekesen és érdekfeszítően tárgyalja.
Érdekesség: innen az Evangelion egyik részének és egyik BGM-jének a címe "The Day Tokyo3 Stood Still". Amúgy van is hasonlóság a két dolog között olyan szempontból, hogy a Földönkívüliek hírvivők és figyelmeztetni jönnek. (legalábbis ha így értelmezzük az Angyalok szerepét)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Törvénytisztelő Polgár

Meglepően jó film volt. A vége mondjuk nagyon blőd, de az oda vezető út nagyon jól össze volt rakva. A feszültésg ott van benne végig, nem is tudod kinek drukkolj: A tömegggyilkos zseninek, aki csak a rendszerben rejlő igazságtalanságot akarja kiirtani, vagy a családos munkamániás államügyésznek, aki a törvény oldalán a rendet akarja megóvni. Ez most kicsit torzítás lesz, de kb. ilyen lett volna a Death Note, ha amerikaiak csinálják. Egy délutánt simán megér.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bérgyilkos a szomszédom - Már megint bérgyilkos a szomszédom

Nem vártam tôle sokat, úgyhogy számomra pozitív csalódást okozott. Minden elem a helyén van benne és bár nem egy világmegváltó alkotás(ok), de kikapcsolódásra ideális választás.

7,5/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Bérgyilkos a szomszédom - Már megint bérgyilkos a szomszédom
Kellemes kikapcs. :)

Kedden megnéztem moziban az Alice Csodaországbant 3D-ben. Fantasztikus volt!!! Érdekes újraértelmezése a történetnek nagyszerű képi világgal, teljes mértékben antiklisés befejezéssel, pergő cselekménnyel.

Tim Burton-fanoknak kötelező. ::^_^::
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Alice 3D - IMAX

Egy közepes jellegű film. Első IMAX élményem volt, igen kényelmetlen, mert ugye kicsit elmozdítom a fejem, szétesik a kép. Az eleje és a vége nem tetszett, nem csak az angliai jelenetek, hanem általában. Az elején recegősen akart beindulni, utána a Vörös királynős rész tetszett, a legjobb karakter szvsz a filmben, és még a magyar szinkronja is nagyon el lett találva (Depp pl. hiányzott eredetiben). Aztán, amikor megjelent a Fehér királynő, annyira lehúzta a filmet számomra, hogy hihetetlen. Egy irritáló kis stöpszli, nem tudom kifejezni jobban. Teljes mértékben elkezdtem szimpatizálni a Vörös Királynővel, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az a kis majom valóban a pillái megrebegtetésével érte el a szülőknél a sikert. Grggg, idegesítő bájgúnár. ::argh::
Az viszont tetszett, hogy a végén a sárkánnyal való harcban végre nem a merő véletlennek köszönhető Alice sikere, ami újabban sok filmben jellemző. Tiszta küzdelem, fej levágva, szevasz.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mona Lisa mosolya (Mona Lisa Smile)

Hülye voltam, hogy nem ezt néztem tegnap este, de ma bepótoltam a Holt költők társasága női verzióját. :vigyor:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nekem tetszettek az angliai jelenetek, a befejezés különösen. :) A Vörös Királynő meg egy idegesítő picsára emlékeztet a környezetemben, úgyh felejtős. Én inkább a mellékszereplőket szerettem meg Alice-t a különcsége és bátorsága miatt.

Tegnap láttam egy nagyon király filmet, a címe: A tökéletes szemtanú. Ritkán látni ilyen beteg, mégis emberi pszichológiai csapdát, mint amit ebben megjelenítettek. Egy narkós srác kitalálja, h ahelyett, h a felvett gyilkosságot leadná a rendőrségnek, inkább egyezséget köt a pszichopata sorozatgyilkossal, h hadd készítsen róla dokufilmet, ami bemutatná az emberi oldalát. Hamarosan persze más fordulatot vesznek az események.

Pirospont jár külön az abszurd humorért, ami néha átlengte a párbeszédeket. Nem semmi volt, amikor a pszichó oltotta a drogost. Áhhh. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ez A tökeéletes szemtanú film engem is érdekelne. Tudnál róla bôvebb infoval szolgálni?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ez egy spanyol-amerikai thriller 2007-ből. Mivel nem tudom, mire vagy kíváncsi, ezért itt egy port.hu link:

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_pa ... ounty_id=1

Érdekes, h mindenütt mennyire leszólják... Az egyik kommentelő szerint ez egy régebbi film, a Nagyítás kópiája, tehát, ha érdekel ez az alapkoncepció, talán nézd meg azt is. Sztem én is meg fogom. :mosoly:
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_pa ... &i_where=2

Jahh, és tegnapelőtt láttam az Ádám almái c dán filmet. Zseniális!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszi az infokat. :D
A nagyítás hosszú évek óta a megnézendôk listáján van, csak még mindig nem jutottam el odáig, de akkor valószínû, hogy majd összekötöm a kettôt.

Numb
Teljesen véletlenül akadtam rá. Egy nézhetô vígjátékot kerestem, Matthew Perry-t pedig a Jóbarátok óta az egyik legjobb komikusnak tartom. És milyen jó, hogy ráakadtam. Egy pszichológiai problémákkal közdô embert alakít, az ô életét követjük végig a film során, ami több évet ölel fel. Mind az alakítások, mind a drámai és vígjátéki elemek a helyükön vannak, így minden adott egy egész estés, tartalmas kikapcsolódáshoz.
8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Köszi az infokat. :D
Szivi. ::^_^::
anubys írta:Matthew Perry
A Jóbarátokból ő volt a kedvencem. :vigyor:
Válasz küldése