Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Távkapcs
Romantikus vígjáték, szájbarágós mondanivalóval. Jó poénok is voltak benne azért. :)
6.5/10

Az illúzionista
A tökéletes trükkel egyidôben érkezett ám ô húzta a rövidebbet. Nem is csoda. Csöndesebb, visszafogottab, ám ez is szórakoztató, és Norton ebben is jól alakít.
8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Scott Pilgrim vs The World
Pont akkora állatság volt, mint amire számítottam. Bár kicsit úgy éreztem, mintha Scottból nagyobb lúzert csináltak volna, mint eredetileg a képregényben, a meleg lakótársa viszont zseniális volt! A harcjelenetek is oltáriak voltak, meg a képességek (vega erő XD) és a beszólások is ("Kiütötted a hajából a festéket!" XDD).
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mariko írta:Scott Pilgrim vs The World
Pont akkora állatság volt, mint amire számítottam. Bár kicsit úgy éreztem, mintha Scottból nagyobb lúzert csináltak volna, mint eredetileg a képregényben, a meleg lakótársa viszont zseniális volt! A harcjelenetek is oltáriak voltak, meg a képességek (vega erő XD) és a beszólások is ("Kiütötted a hajából a festéket!" XDD).
És nálunk csak januárban mutatják be. T.T De most már csak azért is moziban nézem majd meg.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Örüljünk, hogy egyáltalán lesz magyar mozipremier, egy ideig úgy volt, hogy csak DVD-n fogják kiadni nálunk a filmet.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Örülök, örülök én ::hehe::
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Harry Potter és a halál ereklyéi part 1
Habár az eleje kissé összecsapott volt és nem sokat értett belőle, aki nem olvasta a könyvet, a film úgy összességében élvezhető azok számára, aki szeretik a szemüveges, villámalakú sebhelyes fiatalember kalandjait. Sok pozitív és negatív elváltoztatás található benne, de nem rontja el. Ha létezik olyan elvetemült fan, aki szereti a Harry X Hermione-t (nemtom, én sosem tudtam elképzelni őket), azoknak tetszeni fog egy jelenet a filmből. *facepalm* A többit derítse mindenki maga.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

The Secret of Kells:
Hűha! Hát ez valami nagyon jó film volt, rég éreztem ilyet amikor filmet nézek. Ez maga volt a filmes érzés, nem mese volt, hanem FILM nagybetűvel.

http://www.youtube.com/watch?v=Gk6jsoXP ... re=related

Itt van, egy 1:30 perces videó, hogy kik versenyeztek idén az Animációs Oscarért. Most, hogy mindegyiket láttam azt mondom a Kells filmnek kellet volna nyernie!!!!!

10/10
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Megnéztem a trailerjét.
Első reakció: Mi ez a Samurai Jack animáció már megint?
A végére meg: Ezt... ezt látnom kell!!! <3

(Már csak a módját kellene kitalálnom ^^")
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

A mordályos nyul írta:Megnéztem a trailerjét.
Első reakció: Mi ez a Samurai Jack animáció már megint?
A végére meg: Ezt... ezt látnom kell!!! <3

(Már csak a módját kellene kitalálnom ^^")
A történet egy kelta legendát ölel fel mely Kells könyvéről szól ami az Új testamentum fordítása Kelta nyelvre. Azért is fontos könyv nemcsak az Íreknek de az egész világon mert rendkívül díszes és így egyedi.

http://www.google.hu/images?q=book+of+k ... 59&bih=809

Ezek a színek és formák inspirálták a filmet.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Songs from the second floor
2000-es svéd szürrealista film. Roy Andersson rendezte, akit César Vallejo költészete inspirált.
Kis ízelítő
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Végre a jó filmek topikba írhatok egy HP-t...

Harry Potter 7-es film első rész

Zene - jó
Szereplők - jó, pluszpont Luna apja :D nagyon jó választás!
Jelmez - Scrimgeournek eltünt az oroszlánfeje, biztos elfelejtették feltenni a képére..., Hermione violaszín ruhája mélyvöröslett, de lehet hogy a viola vörös Angliában, ja és így 7 film után észrevétel: a 3-as filmtől kezdve egyszerűen Pitonon, Voldin és Dumbledoreon kívül senki nem hord talárt, bár kéne.
Forgatókönyv - jó, minden benne van eddig, viszont Harry meg Hermione nem táncol basszus! Illetve egyéb miniatűr izék...
Látványterv - nagyon jó! kifejezetten jó Bertha kígyóváalakulása, a három testvérről készült animáció satöbbi :D :D
Háttér, helyszínek - jó

szal nekem ez most tetszett! :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Alice Csodaországban

Végre meg tudtam nézni - köszönöm Moovie.hu! - és nem csalódtam. Csodálatos és remek film lett, azt kaptam, amit a trailer után vártam tőle. Egyszerűen varázslatos, illően követi az eredeti történetet még akkor is, ha ez már 13 évvel később játszódik. A karakterek mind nagyon remekek lettek és Johnny Depp ismét hozta a formáját Mad Hatter szerepében. Egy szó, mint száz, érdemes volt végignéznem. Nekem nagyon tetszett. ^^

10/10 Tim Burton és Johnny Depp még mindig jók együtt. ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én kifejezetten csalódtam ebben az Alizban. Burton-től sokkal több csodaországos elborultságot vártam, ehelyett a már meglévő abszurditásokat is megpróbálta valahogy megmagyarázni. Például, én nem akartam tudni, hogyan készülnek a növesztő-zsugorító főzetek. Azok csak úgy vannak. Kb úgy kiakadtam, mint a Nostalgia Critic, hogy ő sem akarta tudni, hogy néz ki Lumpaföld (Charlie és a csokigyár) Bizonyos dolgokat nem jó firtatni.
Az élmény felét mondjuk a magyar szinkron vágta haza, mikor a Gruffacsórból simán sárkány lett, a "Knave of Hearts" (magyarul szív bubi, juni, ki hogy ismeri, bár Kosztolányi Szív Felsőnek fordította...) egyszerűen Rém lett! Míg utána nem néztem, komolyan azt sem vágtam, mi a csuda akart lenni az a szereplő. Valamit viszont tudhatott a fordító, mert a Bromboló megmaradt (a Jabberwocky Weöres Sándor-féle fordításából) Tutyika meg Mutyika meg... hát az még a legkevesebb.

(Bocsi az angolért, de így jön ki jobban)
If the original is a nonsense novel and Burton is great at nonsense then why does he want to make sense?
Egyszerűen nem állt jól a belemagyarázás, meg az amcsi giccs.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mivel én angolul nem láttam, nekem tetszett a magyar szinkron - Moovie.hu-n amúgyis csak magyarul van fenn -, a hangok jók lettek, a Sárkány meg Sárkánygyík lett amúgy. Mondjuk a Nyalka és Vigyori nevek nekem sem jöttek be, de szerintem nem is nagyon lehet a neveket lefordítani rendesen. Gondolom a nevekkel inkább a jellemekre akartak utalni, nem a rendes fordításra. Bár sokan mondták, hogy akik moziban nézték meg, az eredeti hangokat jobbnak találták.

Mellesleg számtalan fordítás létezik, én ennél már rosszabb névfordításokat is hallottam azért. Ezek még a jobbak. ^^

A történet meg... hát igen, de ne feledjük, hogy ez már nem a gyermek Alice szemszögéből történik, hanem a felnőtt Alicéból, hiszen eltelt 13 év.

Bár ugye, ízlések és pofonok, hiszen hogy mi jó és mi rossz, az szubjektív. Emberfüggő dolog, szóval ezen nem fogunk összeveszni. ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ugyan, összeveszésről szó sincs, az indulat nem neked szólt, hanem a filmnek, mert az akasztott ki ennyire. :drop:
A szinkron alatt nem a színészek teljesítményére gondoltam, szóval rosszul fogamlaztam, hanem a fordítás nem tetszett.
Ugyanis az van, hogy adott egy mű, amit többé-kevésbé mindenki ismer, sokan a magyar fordítást tudják betéve. Akkor miért fordít önkényesen ilyeneket a film fordítója? Tutyika és Mutyika helyett miért nem volt jó Révbíró "Subidam és Subidu" verziója? De ez még hagyján, apróság. De a Szív Bubi egy létező kártyalap. Most ezért kellett átírni Rémre, hogy passzoljon a szájmozgáshoz?
A Sárkánygyík meg... A Jabberwocky a regénysorozat leghíresebb verse, ezért is rakták bele a filmbe. Én meg csak pislogtam, hogy milyen sárkány? Jó, relatíve régen olvastam a könyveket (most pótlom), de ha azt mondják, Gruffacsór, máris tudom, miről van szó (turboltak, purrtak a zepén ;) ) És mivel szerintem senki nem várt logikát, aki egy Csodaországos filmre beült, szerintem az is legyintett volna a Gruffacsór név hallatán, akinek gőze sincs az eredetiről.
Nyilván a Cheshire cat nem maradhatott a Kosztolányi féle fakutya, de ami jó volt ahogy volt, azt miért kell megváltoztatni?

Nekem nem azzal van bajom, hogy a felnőtt Alice élményeiről van szó, hanem azzal, hogy ez így talán még gyerekesebb is lett mint az eredeti. Vagy ha az nem, giccsesebb. :neutral:

Amúgy amikor azt mondtad, hogy számtalan fordítás létezik, akkor arra gondoltál, hogy az Alíznak van sok fordítása? Lehet le vagyok maradva. Hallottam, hogy van egy új verzió Varró Zsuzsától és Varró Dánieltől, azt tényleg nem ismerem, lehet a Tutyika-Mutyika dolog az ő verziójukból származik. De a Gruffacsór akkor is úgy klasszikus ahogy van. :P

Ja, és felmerül a kérdés, hogy hány olyan dolog volt, amit azért nem értettem, mert a fordítás miatt nem jöttem rá, hogy az igazából a könyvből volt: utalás, szereplő, akármi. (Jó, tudom, nézzem angolul)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Gondolom sokszor tényleg a szájmozgás miatt írják át, mivel a magyar nyelv azért változatosabb, mint az angol. Plusz vannak olyan szavak, amiket nem lehet szó szerint lefordítani, vagy ha igen, akkor magyarul értelmetlenek. Talán a Szív Bubi hosszú lett volna, simán Bubi meg kissé gyerekes. Így maradt a Rém, bár ez meg nem passzol a karakter jelleméhez. Mondjuk én ilyenen már rég nem akadok fenn, mint már mondtam, vannak ennél rosszabb fordítások is.

Mellesleg a Tutyika és Mutyika verziót is hallottam már, meg a Subidam és Subidút is, amit asszem a Disney rajzfilmben is használtak fordításkor. A könyvben a macska tényleg Fakutya volt, és rajznak még egy kutya is volt ábrázolva (megvan nekem a régi verziójú könyv magyar kiadása), nem macska. De ez ugye logikus.

Mindenesetre, mivel nem vagyok hivatásos fordító, így inkább nem kritizálok, habár van mikor a fejem verem a falba. Ez esetben nem tettem, mert inkább a filmet néztem, és az ilyen melléfordításokra nem mondtam semmit. Mivel azt mondom, lehetett volna sokkal rosszabb is.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Harrison Bergeron
Na, szatirikus disztópiával sem volt még dolgom! :vigyor: Mondjuk inkább vicces volt mint nyomasztó, a végkifejlet viszont meglepett.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hitler - A sátán felemelkedése

Tegnap volt időm újranézni ezt a filmet, amit még kb 2 éve a suliban nézettek meg velünk töriórán.

Most is ugyanúgy ütött. A színészeket eltalálták, a díszlet remek, a zene sántít (nagyon:( de a sztori jó és azért is külön jó ez a film, mert nem azt nézzük benne, hogy hány zsidónak milyen rossz, hanem, hogy milyen volt maga Hitler mint ember.

Tulajdonképpen addig játszódik a film amíg Hitler hatalomra nem kerül. Utána már csak a mesélőt halljuk és néhány állókép majd egy pár statisztika a holtakról. Ennyi. Nem kapjuk a képünkbe a koncentrációs táborokat.

Kell egy ilyen is. Ajánlom nézzétek meg, ha ráértek, két részes és összesen három órás.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Ezt a filmet látnotok kell! Tessék itt a Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Wo-gGes6qig
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ezt miért a jó filmek topikban van?... előbb azt hittem ez csak egy vicc, aztán megwikiztem és lol létezik. Olyan erőltetett, hogy az már siralmas.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Erről ha jól emlékszem egyszer már volt szó. A vérző épületeket meg még mindig röhögnöm kell! XD
Kép
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Ugyan-ugyan azért nem annyira rossz film, ööö azt Hhhiiiiisssszzzzem... :weh: vagy mégis???
Csak 1x láttam, nah jó 2x - esküszöm, hogy 3-nál többször nem láttam! *Vége*
I think I will sleep much longer this time....
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nálam a Handicapped Gun vitte a pálmát. XD A bemondónak meg kéne egy Negró.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

St. Trinians - Nem apácazárda

Kövezzetek meg, de nekem ez a film nagyon bejön. Kár, hogy nálunk nincs ilyen suli, habár a régi osztályom megközelítette a filmben látott szintet. Kivéve, hogy mi nem robbantottunk, és nem nem kereskedtünk drogokkal. XD

Rupert Everett nagyon ott van a filmben, de maga a történet is tetszik. Jó kis tinivígjáték sok angol feketehumorral és elmebeteg karakterekkel.

9/10
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Zakks írta:Ezt a filmet látnotok kell! Tessék itt a Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Wo-gGes6qig
A trailer jól kihangsúlyozta, hogy a Machine Girl készítőitől. Tehát a megfelelő topikban van.
Kép
Válasz küldése