Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Karib tenger kalózai 4

Hát engem boldoggá tett :D

London, megint kivégeznék, lol azok a parókák... Barbarossa is awesome :D

Amit nagyon nagyon hiányoltam, hogy Bleackbeardnek kellett behódolni (aki mellesleg nagggyonmenő, nekem is kell egy olyan kard és hajó....!! bár a Gyöngy jobban tecc.) így Jack nem volt akkora főmufti.

Kicsikét nyúzottnak éreztem, plusz reméltem, hogy jobban megindulnak a spanyolok ellen... valahogy az out volt..
Jó húzás volt, ahogy a majmot bevágták, ha nem lett volna most mondanám, hogy hiányzott : )

Ami idegesített az a vudubaba volt. WTF? az már túl sok. A nagy Captain Jack Sparrow-val csak senki ne vuduzzon. Jó, Bleackbeard legyen, de az hogy utána a kiscsaj megleli a babát (jelenet a feliratok után) nagyon kiábrándító volt. Nagyon. Én arra számítottam, hogy a Gyöngyöt látjuk a naplementében és Jack vállán a majmot vagy valami ilyesmi. Annnyira vágytam arra, h Jack meg a Gyöngy (asszem újra kell nézzem az első filmet XD)

Jó, hogy így jobban nyitva marad a film vége, de akkoris.

2 nagy kedvenc jelnet volt ami részemről epic: 1. amikor Jack megszökik abból a palotából és 2. amikor a végén: Hogyan szedjük ki a Gyöngyöt az üvegből? Kell hozzá egy kecske meg egy kis ,,ilyen'' (részeges-buzis himbálózás ujjmozgatás) Gibbs: ismerek egy embert kecskével! Jack: Én meg tudok egy kis ,,ilyet''.

XD

Bár az elsőnek a nyomába sem ér, összességében jó volt. : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla, erős "Jack Sparrow fangirlizmust" vélek felfedezni szavaidban. :dirr: Jack szerintem sosem volt az az "übercool captain", jellemzően egyik szerencsétlen helyzetből esik a másikba, az ő coolsága inkább abban áll, hogy ezekből mindig jól jön ki. :D (Pl. annyira éreztem, hogy a végén direkt összecseréli a két kelyhet... XD) Rendes legénysége kb. csak az első film végén volt, meg még az első film előtt, mielőtt Barbossáék fellázadtak volna, és ő parancsolt a Gyöngyön, de azt meg amúgy sem láttuk, csak a szövegből derül ki. XD Aztán: Jack és a majom utálják egymást, Jack meg is jegyezte, és igaz, hogy ebben a filmben néhányan tök random módon állnak erre vagy arra az oldalra, de szerintem tök poén, hogy a majommal oda-vissza hergelik egymást, hülyén jönne ki, ha hirtelen haverokká válnának. (Meg ha a majom megy valakivel, akkor az inkább Barbossa kéne hogy legyen, neki volt mindig a "petje". XD) A voodoo baba szerintem tök jó ötlet, én már a 2-3. filmekben vártam, hogy a mocsári voodoo-néninek több szerepe lesz a sztoriban, de helyette megkapta a legfacepalmosabb háttérsztorit az egész szériában. Amúgy meg igaz, hogy a csaj is jobbra-balra kavart, de azért Jack sem bánt vele épp kesztyűs kézzel, szóval némileg megértem, hogy pipa rá. :dirr: Jacket meg eddig: lázadás érte, élőhalottá változtatta egy azték átok, felpofozták a nők, majdnem kivégezték, koporsóban hajókázott, majdnem megették a kannibálok, Davy Jones miatt nem mert a nyílt vízre menni, megette a Kraken, utánamentek a világ végére (kvázi feltámasztották), az angolok majdnem újra kivégezték, stb-stb., szóval ezek után szerintem egy voodoo-baba sem fog neki olyan súlyos gondokat okozni. XD Az a két jelenet amúgy tényleg nagy, de az én legnagyobb kedvencem a voodoo baba szakadékba dobása, és utána Jack "sikoltása" volt. XDDDDDDDDDD (Meg az a fej hozzá... XD) És külön pirospont a készítőknek, hogy az a jelenet ugyan a trailerben is szerepelt, de csak a filmben értetted meg, hogy mi benne a poén. XD Amúgy igen, direkt lett ilyen nyitott vége, mivel ezt egy újabb trilógia első filmjének szánják.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az arany iránytű

Először még akkor néztem meg, amikor a moziban ment. Ott is tetszett, de eldöntöttem, hogy egyszer még elolvasom a regényt, mert úgy lesz "fair" az értékelésem. Nos, ez a múlt héten megtörtént, utána gyorsan újra is néztem a filmet (amúgy is szinte mindent elfelejtettem már belőle XD), és még mindig tetszik. Persze közel sem tökéletes, és van benne 1-2 olyan változtatás, ami tipikusan a "nem került volna semmibe máshogy csinálni, hogy sokkal jobb legyen" kategóriába esik, de összességében szerintem rendben van. (Mondjuk az vicces, hogy filmtrilógiának készült, de kb. az a szerencséjük, hogy nem lesz folytatás, mert 1-2 olyan infó elhangzott már az első filmben is, amire a második rész simán rácáfolna. XD Ilyen pl. a film elején a szöveg: "csupán egyetlen aletiométer maradt meg", ami nem csak azért poén, mert a második könyvnek már az első lapjain előkapnak a gonoszok is egyet, hanem mert az első résznek a regényváltozatában pont valami hét vagy hány darabot emlegetnek, szóval ez pont az egyik példa arra, amikor az ember elgondolkodik, hogy vagy figyelmetlen volt a rendező, vagy szándékosan tért el idióta módon a könyvtől. A látvány/színészek rendben voltak, utóbbiból 1-2 mondjuk eléggé máshogy jött le, mint amilyennek a könyv alapján elképzeltem, de ez még belefért. Zenéből fájdalmasan kevés volt, kb. semmilyen dallam nem maradt meg az egész filmből, ami azért szomorú, egy jó soundtrack sokat dobhat az egész film sikerén, valahogy ezzel nem éltek, még a végső vagdalkozás a tatár sereggel is csak valami közepes/felejthető zenével társul. (Pedig ha a New Line Cinema annyira a GyU sikerét akarta megismételni, ide is komponálhattak volna valami hasonlót, mint ami annál ment a vándorlós részeknél, meg úgy egyáltalán, az egész filmben.) Többen mondták, hogy a film unalmas, szerintem nem annyira, mivel a könyvnek is kb. pont ez volt a cselekménye, ott csak azért nem unta az ember, mert rengeteg háttérinfó és magyarázat van a sorok között, de ezt egy két óra hosszúságú filmben is nehéz visszaadni, a játékidőt már kb. az kitöltötte, hogy minden fontosabb jelenet/mondat/infó így vagy úgy, de bekerüljön a filmbe. Pl. a könyvben nekem nagy kedvencem volt a daimónok magyarázása, de ezt egy szűk időkeretű filmbe nehéz lenne belerakni, főleg, hogy az író sem egyszerre mond el róluk mindent, hanem kb. fejezetenként berak egy újabb mondatot.

Igazából egy komoly rákfejéne volt a filmnek, az pedig pont a New Line Cinema húzása, nevezetesen, hogy majd fél órányi anyagot vágtak ki a már kész filmből, ebben a fél órában többek között pont a film zárójelenete is benne volt, ami a könyvben is az egész első regény legerősebb pontja. Szóval így picit olyan hatása volt az egésznek, mintha lemaradt volna a mondat végéről a pont. Ez persze első nézésre még nem érződött, mivel fogalmam sem volt róla, hogy könyvben mi a vége, de így az elolvasása után tényleg fájó volt. Egyrészt hülyeségnek tartom, hogy csak azért megvágjanak filmeket, és ezáltal nagy mértékben rontsák az élvezhetőségüket, mert "bele kell férnie max két órába" (ja, mert a GyU-ból nem volt majdnem három órás csak a Király visszatér mozis változata... :roll: de mondhatnám pl. az Avatárt is...), másrészt az a "poén", hogy a kivágott részeket nem egyszer még a DVD-n sem látjuk viszont, pedig ezek általában már le vannak forgatva, a DVD meg szerintem pont arról szólna, hogy többet is kapsz, mint a moziban lement szimpla filmet. Az arany iránytűre visszatérve: Nekem tetszett, és sajnálom, hogy az amcsi pénztáraknál való gyenge teljesítmény, valamint az egyház erős ráhatása miatt nem láthatjuk a másik két könyvet megfilmesítve, mert a sztori csak ott indul be igazán.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azért lehetett a Király visszatér, vagy az Avatár olyan hosszú, mert borítékolható volt a szükséges minimum nézőközönség a sikerhez. Míg egy gyakorlatilag noname cuccnál inkább elrettentené a nézőket a hossz. tl;dw
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Még a GyU-nál értem, de pl. egy Avatar szerintem legalább annyira noname-en indult, hiszen annak még könyv-elődje sem volt, vagy bármi, az egyedüli húzóerő a "rendezte: James Cameron", de ő meg csinált már Terminátortól kezdve Titanicig sokmindent, szóval ez alapján akármilyen lehetett volna a film. Valszeg pont ezért is hypeolta hülyére már jóelőre reklámokkal. Szerintem ez kissé olyan, mint az uralkodás: ha "erőskezű" a rendező, akkor nem hagyja a filmjét, de ha gyenge, vagy kezdő, és nincs olyan helyzetben, hogy ugráljon, akkor a cég könnyen azt csinál vele, amit akar. Na most az iránytűnél olyan dolgok voltak, hogy a rendező munka közben akart kiszállni, csak Pullman visszakönyörögte, meg Nicole is csak az ő kérésére vállalta el a szerepet, szóval... ^^"
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azért egy olyan látványt, mint az Avatár, nem sokan hagytak volna ki.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Azért egy olyan látványt, mint az Avatár, nem sokan hagytak volna ki.
Én kihagytam. Nekem az előzetes untig elég volt. Mint később megtudtam, nem hagytam ki semmi egetverően fontosat.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Andro írta:Én kihagytam. Nekem az előzetes untig elég volt. Mint később megtudtam, nem hagytam ki semmi egetverően fontosat.
Sztori szempontjából nem, amúgy meg de, bár én fan vagyok. :)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos írta:
Andro írta:Én kihagytam. Nekem az előzetes untig elég volt. Mint később megtudtam, nem hagytam ki semmi egetverően fontosat.
Sztori szempontjából nem, amúgy meg de, bár én fan vagyok. :)
Csak látványért nem megyek moziba. Nekem drága a 2000 forintos jegy, és már nem vagyok diák. Ha a sztori nulla, a látványért nem fogok feleslegesen egy rakás pénzt kifizetni, amit másra is el tudok költeni. Mondjuk kajára.

De, hogy témánál legyek, jó filmet is láttam mostanában. Bár nem moziban, hanem netről lehúzva. A Higanjima c. igen érdekes japán vámpíros filmet, amit tudok ajánlani mindenkinek.
Kép
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Andro írta:De, hogy témánál legyek, jó filmet is láttam mostanában. Bár nem moziban, hanem netről lehúzva. A Higanjima c. igen érdekes japán vámpíros filmet, amit tudok ajánlani mindenkinek.
Japán?! Vámpíros?! De jól hangzik! ::jsmile::
Esetleg egy hosszabb vélemény róla?
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Michiyo1188 írta:
Andro írta:De, hogy témánál legyek, jó filmet is láttam mostanában. Bár nem moziban, hanem netről lehúzva. A Higanjima c. igen érdekes japán vámpíros filmet, amit tudok ajánlani mindenkinek.
Japán?! Vámpíros?! De jól hangzik! ::jsmile::
Esetleg egy hosszabb vélemény róla?
Lesz, amint eljutok oda, hogy feldobjak róla egy leírást. Mondjuk holnap. Addig keress rá a mangájára. Ugyanez a címe. Bár a grafikája ronda, de a sztori fut már vagy 5 éve. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

District 9

Fú emberek... Ez a film üt. (spoilers ahead!) Igazából nem is tudom, hanyasra értékeljem. Egyfelől nagyon jó, tényleg helye van a 2009-es év legjobb filmjei között, másrészt szinte ijesztően reális. Kissé olyan, mint az új Majmok bolygója: tök jó, végig bele tudod élni magad, együttérzel a főszereplőkkel, viszont a film után elgondolkozol, hogy akarod-e ezt még egyszer látni, pontosabban lesz-e lelki erőd hozzá. A Majmok bolygójában "csak" Cézár, és pár majomtársa szenvedését mutatták be, ebben a filmben viszont majd' mindenki szenved. Szenvednek az idegenek, akik már a film eleje körül kb. hajléktalanok szintjén állnak, és a végén ez a dolog csak durvulni fog. Szenved a "főhős" (igen idézőjelesen, mert nem túl szerethető karakter szvsz :dirr:), mivel már a rész elején megfertőződik egy olyan "biolével", ami folyamatosan idegenné alakítja át, emiatt vagy "csak" rosszul van, vagy éppen meg is akarják ölni, vagy épp laborban kínozzák. És ez megy két órán keresztül. Az ember azért eléggé kikészül a végére. És persze a legdurvább, hogy a film végén nemhogy nincs happy end (ezt még kibírnám XD), de kb. rosszabb lesz a helyzet, mint előzőleg volt. Ugyan a szimpatikus idegen családnak sikerül elmenekülniük a hajóval, viszont ezzel örökre el is veszett a remény a táborban maradtak számára, hiszen most már esély sincs rá, hogy valaha is hazajussanak.

Tetszett:

-Reális történet, események, reakciók, stb. Ezt a részét nagyon jól megcsinálták a filmnek.

-Végre egy olyan film, ahol az idegenek nem akarnak megölni/megerőszakolni/felvágni minden embert, sőt, még ők vannak hátrányban. Ugyanakkor nem billen át az egész a "jó alienes" filmek cukormáz-hangulatába, náluk is vannak bűnöző alkatok, meg úgy élnek meg, ahogy tudnak, emiatt néhányan nem félnek ölni/lopni/stb., de nincs klisés tömeges invázió, aminek a végén a hős amerikaiak lángszóróval/miegyébbel megmentik a Földet. (Btw, nem is Amerikában játszódik a film. :D) És E.T. sem telefonál haza. XD

-A főszereplő jellemfejlődését nagyon eltalálták, még ha a kezdeti töketlenségének egy szilánkja végig meg is maradt benne. (Bazz, benne ül egy akkora mechában, amivel autókat lehet hajigálni, előtte ott áll a főparancsnok, aki poénból öl, és az egész film alatt rá vadászott. Erre mit csinál? "Hagyj békén, hagyj elmenni!" *facepalm* Jellemzően a sokkal talpraesettebb idegenek szedték szét végül a palit. :dirr:) Egyébként az emberek viszonyulása is teljesen reális volt, először protekcióból előléptetik, aztán amikor megtudják, hogy fertőzött, egyből viszik a laborba, a szökése utána pedig mindenféle trükkel megpróbálnak a nyomára akadni, és persze csak azért nem ölik meg egyből, mert élve kell nekik.

Nem tetszett:

-Pont a realista hangulata miatt nem egy olyan darab, amit sokszor egymás után megnézel, szerintem eléggé megrázza az embert, és ahogy már írtam, még a végén sincs remény, sőt...

-Azért 1-2 történeti dologba itt is bele lehetne kötni (ha már az Avatárt emiatt fikázták sokan szénné), pl. hogy a legvégén hogy tud a feleségének virágot vinni, amit egyenesen a szobaajtaja elé tesz le, ha elvileg ekkor már a még keményebben őrzött District 10-ben él a többi idegennel. Meg tudom, hogy akkor már nagyon sci-fi irányba ment volna el a film, és ennél nem ez volt a lényeg, de azért örültem volna, ha kissé jobban megismerjük az idegeneket, vagy legalább az kiderül, hogy miért is került a hajó olyan ramaty állapotba, hogy mire a Földre értek, már darabok hullottak le róla, többek között az irányítóegység is, ami kb. a film egyik lényege lett a végére. Beszéltek arról, hogy valszeg levált a fő-anyahajóról, illetve hogy ezek az idegenek mind "dolgozók" voltak, és azért kerültek ilyen szerencsétlen állapotba, mert a vezetőik meghaltak, de jobb lett volna ezekről a dolgokról kissé többet tudni. (És engem érdekel, hogy a lerakott tojásokat hogy-hogy marhavérrel, vagy mivel kell táplálni. :lol: )

Mindezzel együtt egy nagyon jó film, szerintem legalább egyszer mindenkinek látnia kell, csak lehetőleg ne egy olyan napot nézzen ki neki, amikor mondjuk egyébként is halálvágya van, mert ez garantáltan megadná a végső lökést. :dirr: Olyan 8/10-re vagy akár 9/10-re értékelném, de egyelőre még tényleg nem tudom, hogy hanyast adjak neki, kénytelen leszek valamikor újra megnézni. XD

Ja, és totál más téma, de reagálva a rossz filmes topicban lévő múltkori írásomra: a Pingvinek vándorlása filmből ellenőriztem az angol verziót, és gyönyörű! Komolyan, mindenki az amerikai verziót nézze meg belőle, szerencsére azt nem szúrták el, egy nagyon szép természetfilm lett. A francia/magyar változatot meg felejtsétek el, az még paródiának is szánalmas.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta:Ayla, erős "Jack Sparrow fangirlizmust" vélek felfedezni szavaidban. :dirr: .
Na és? :dirr: A te rantolásod sem áll messze tőlem : P Tökjó karakter Johnny Deppnél jobban senki sem adhatná elő. És mindazért amit felsorolátl igenis megérdemli a fangörlizmust XD

Amúgy jó tudni, h ez egy új trilógia első része volt :D

Az Arany Iránytűről

Én a rossz filmek topikba írtam elvileg valamikor, nemtudom írtam-e, de most nem kezdem el magyarázni én miért adtam ennek a filmnek 5 pontot as 10ből. De a kérdés: egyáltalán le lehet tölteni valahonnan a vágatlan verziót?

ja és új jó film:

Fast Five

Levegőt venni nincs ideje az embernek az akciók meg a kocsik között :D Én végig vigyorogtam és lefáradtam mire befejeztem a megnézését. Egy ajánló azoknak akik azt hiszik megint túl kocsis a film: nem, kérem most dúl benne a fegyverropogtatás a szakadékok és az akció meg a láv. Tessék megnézni, bátran kijelenthetem, hogy ez a legjobb film a szériából. : )

És itt is ugye, a feliratozás után a jelenet +pont, mert tényleg MINDEN szereplő belekerült ebbe a filmbe. Amúgy még a zenéről annyit, hogy én személy szerint ki nem állhatom azt a hip-hop rap nemtommiaizét, de ez alatt a film alatt nagyon odapasszol : D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Na és? :dirr: A te rantolásod sem áll messze tőlem : P Tökjó karakter Johnny Deppnél jobban senki sem adhatná elő. És mindazért amit felsorolátl igenis megérdemli a fangörlizmust XD
OK, de én nem olyanokat hoztam fel negatívumként, hogy "Úristen, a csaj megtalálta a babát, szegény Jack meg lesz kínozva a következő részben, nem fogja a fangirl-szívem kibírni!", vagy hogy miért nem volt naplementés hajókázás a majommal a végén. :dirr: XD Ilyenkor mindig azt mondom, hogy rendezzen az ember egy saját filmet (vagy írjon fanficet XD), ha ennyire zavarja, hogy a saját maga által elképzelt random jelenet nem került bele az eredetibe, és emiatt még lepontozni is képes azt. XD (Például a fenti District 9 végét én elég másmilyennek csináltam volna, de attól még nem mondom rá, hogy ez vagy az hiba volt benne, mert nem az általam elképzeld happy end lett a film vége.) Amúgy egyetértünk, hogy nagyon jó karakter, de mondjuk én nem is fényezem túl, számomra a korábbi részek sem arról szóltak, hogy "Jack a tökös kalózkirály, aki elfoglalja az egész világot, összetör minden női szívet, és mellékesen lenyúlja a One Piece-t Luffy elől". XD Inkább ilyen "simlis, de hajszál híján mindig jól jön ki a helyzetből" karakter.
Ayla írta:Az Arany Iránytűről

Én a rossz filmek topikba írtam elvileg valamikor, nemtudom írtam-e, de most nem kezdem el magyarázni én miért adtam ennek a filmnek 5 pontot as 10ből. De a kérdés: egyáltalán le lehet tölteni valahonnan a vágatlan verziót?
A producer vagy a rendező gépéről. :dirr: Viccen kívül: Sajnos úgy tudom, hogy a fullextrás DVD-re sem került rá a teljes változat (a magyar kiadáson tuti nincs, mert az van meg nekem, de a neten sem találtam sehol), pedig akár olyan Gyűrűk Urásan (full bővített filmes kiadás), akár az extrák között (mint kimaradt jelenetek) azért igazán rajta lehetett volna. :? Legalábbis kétszer akkorát dobott volna a filmen, ha nem vágják így le a végét. Vicces, hogy a New Line Cinema egyfelől második GyU-t várt a filmtől (siker szempontjából), másfelől viszont mintha mindent elkövettek volna, hogy megbukjon. De a legviccesebb az, hogy van egy PC/PS 2/nemtommilyen platformos játék is, ami a filmmel kb. egy időben jött ki, amiben az átvezető videók a film jelenetei, és abban meg benne van! :dirr: OK, nem úgy kell elképzelni, hogy egy összefüggő fél óra, de pl. az a jelenet teljesen megvan, amikor Lyra-ék bemennek Aslierért, és kiakad, hogy "Nem téged vártalak!" (vagy hogy mondja), ahogy a legvége is, amikor Aslier megnyitja a kaput. Fanok csináltak egy "restored endinget", sajnos ennél összetettebben valszeg már soha nem fogjuk látni a végét. ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2011.09.19. 19:44-kor.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Megnéztem a pár éves The Mist szörnyfilmet. Nem volt nagy durranás, de nem is volt olyan rossz. Az eleinte tetszett, ahogy az áruházban ragadt városlakók viszonyát és konfliktusait bemutatták, de a vallási fanatizmus dolgot a végére erősen túlzásba vitték az én gyomromnak. A technikai megvalósítása viszont egész korrekt volt, az izék úgy néztek ki, ahogy kellett. De amiért igazából ebbe a topicba került, és nem a másikba, az az elképesztően durva nihilista befejezés. Hihetetlen számomra, hogy ilyesmit meg mertek húzni. Nem csodálom, hogy mikor a rendező megmutatta Stephen Kingnek, hogy változtatná meg a végét, még ő is azt mondta, ez kemény.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Drive

A mindig melankolikus Ryan Gosling ismét egy hozzá méltó karaktert játszik a meg nem nevezett Sofőr szerepében, aki nappal egy garázsban dolgozik, időnként kaszkadőr sofőrködik, éjjelente pedig rablásokban vesz részt, míg szembe nem kerül a helyi maffiával. A 80-as évek B-kategóriás akciófilmjeit idéző sztori ugyan nem érdemel díjat , a rendezés és a fényképezés viszont messze túllép az említett kategórián. A hangulat végig pattanásig feszült, amit vagy a szintén melankolikus vagy épp sejtelmes zenékkel, avagy azok teljes hiányával érnek el, miközben a főszereplők percekig meg sem szólalnak, és akkor is csak tőmondatokban. Aztán a nagy csend után hirtelen jönnek a brutális akciójelenetek, véres leszámolások, és persze autós üldözések :shock:

Rendkívül nyomasztó (jó értelemben) élmény volt, zseniálisan előadva, pedig semmi eredeti nincs benne :thumb:

8.5/10
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Holnapután

Alapvetően féltem ettől a filmtől, mert nem bírom a katasztrófafilmeket. De ez kifejezetten tetszett, és az a durva, hogy akár még be is következhet. Tetszettek a felvételek a viharról, meg ahogy az űrből látszott a Földet ellepő felhőtakaró. De az abszolút kedvenc jelenetem az volt, amikor New York kb. egy perc alatt jéggé fagyott, és utána mutatták, ahogy a srác apja eléri a várost. Az a felülnézeti kép valami csodálatos volt. A történet izgalmas, érdekes, pergő, szóval, csak jót tudok mondani róla. Az egyetlen hátrány, hogy igazából csak Amerikát mutogatták benne, meg egyszer Tokiót kb. két percig. Mi volt a világ többi részével? De ettől függetlenül, egyáltalán nem bántam meg, hogy tegnap az RTL Klubra kapcsoltam.

Értékelés: 10/10
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Holnapután fel volt emlegetve nekem éghajlattanon annakidején. :lol: A tanár mondta, hogy feltétlenül nézzük meg, mert az eleje körül a nagy tengeráramlási rendszer nagyon jól be van mutatva... a többit viszont ki lehet hajítani a kukába. :dirr: Mindenesetre azóta sem néztem meg, a katasztrófafilmek valahogy nem vonzzanak.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kinek a pap, kinek a papné.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondjuk az biztos, hogy szakmai szemmel nézve sok film lehet fájdalmas. Én is felröhögtem az egyik Star Trek(?) résznél, mikor az űrhajó navigátora bejelenti, hogy teljesen megálltak. :LOL: Na de mihez képest? (Én amúgy szeretem a sci-fit, csak legyen a sci része legalább nagyjából a helyén)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ilyenkor örülök, hogy nem a hibákat szoktam keresni egy filmben. Mellesleg, mutass nekem egy olyan filmet, amiben nincsenek bakik.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Baki az, ha a főhős kezében lévő pohárvíz mennyisége egy jeleneten belül vágásonként változik.
Nem baki, hanem hiba, vagy látványeffekt miatti direkt ferdítés, ha mondjuk több napnyi minusz kevés fokból hírtelen minusz sok lesz és ekkor hirtelen láthatóan és hangosan fagy még egy réteg pára az épületekre.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Keresni én sem szoktam, csak néha már túlságosan szembeszökő.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én meg inkább csak élvezem a filmet.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

- Horrible Bosses

- Trans Formers 3

- Pirates Of The Caribbean - On Stranger Tides
Válasz küldése