Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A pap felesége
Jó kis régi, fekete fehér cucc Shophia Lorennel a főszerepben, szerencsésen elkapva a tévében.

A történet röviden: szerelmi bánatában öngyilkosságra készülő nő még utoljára felhívja a lelkisegély-szolgálatot. Végül csak nem sikerül öngyilkosnak lennie, és beleszeret a telefon végén búgó hangba. Azonban mint kiderül, a hang egy paphoz tartozik. Lehet tippelni, hogy ez eltántorítja-e a hölgyikét. :D

Kellemes vígjáték volt, nagyon élveztem. Az amcsi giccsparádéhoz szokott szememnek meglepő volt a befejezés, és csak második nekifutásra értettem meg. (Jóvvanna... agyzsibbasztóak ezek az amcsi izék) Meg vicces volt, hogy olasz film létére így beszólogat az egyháznak. XD

Kár, hogy a pár nappal később vetített Shophiás filmről már lemaradtam.

A vasmacska kölykei
Nemrég adták ugyan, de akkor valamiért lemaradtam róla, szóval örültem, hogy most be tudtam pótolni. A várakozásaimnak eleget tett, szórakoztató volt, bár semmi egetrengető. :D

Történet röviden: Az elkényeztetett gazdag liba asztalost fogad, hogy az csináljon több helyet a rengeteg cipőjének a luxusjachtján, ám a végén mégsem elégedett az eredménnyel, és nem fizet. Később azonban beleesik a tengerbe, és egy szemétszedő hajó húzza ki amnéziásan. Meglátja a hírt a tévében az asztalos, és remek ötlete támad: elhiteti a nővel, hogy a felesége (és a négy, enyhén szólva eleven fiának anyja), és házimunkával ledolgoztatja vele a pénzt, amivel tartozik.
A végét persze már ennyiből ki lehet találni, hiszen romantikus vígjáték, nem thriller, de ilyet amúgysem a befejezés miatt néz az ember. XD Hanem azért a látványért, hogy az életében nem takarító csaj mihez kezd a gigantikus szemétdombbal a srácok házában. XD
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

22 évente a sötétség: Hát ez egy nagyon látványos film. Nagyon jó az ahogy a szörnyek látnak. Egy 40 főt szállító űrhajónak kényszerleszállást kell végrehajtania egy lakatlan bolygón. A landolás után alig maradnak életben páran. Köztük egy veszélyes bűnöző, Riddick. Később felfedezik, hogy már járt ott egy expedíció, de kudarcba fulladt. Mindenki meghalt pontosan 22 éve, amikor a napok úgy álltak, hogy teljes sötétség borult a bolygóra. És a következő ilyen teljes napfogyatkozás ideje rohamosan közeledik...
Rain Man: A magyar címére nem emlékszem... Ez is egy zseniális film. Egy Charlie nevű autókereskedőnek (azt hiszem autókereskedő, de ebben nem vagyok biztos) meghal az apja, és rá nem hagy semmit, csak egy autót és egy rózsabokrot. Amikor elindul megkeresni azt, aki a vagyon többi részét örökölte, rájön, hogy van egy autista bátyja, és ő örökölte a pénzt.
Egy tökéletes világ: Ezt a filmet nem tudom leírni, mert szerintem max. egy mondatot lehetne írni a nélkül, hogy mások számára ne veszítse érdekességéből.
A köd: Nagyon jó kis thriller! Nem tudtam tőle aludni. Egy hajó akart kikötni a város kikötőjében, de hirtelen sűrű köd ereszkedett a tengerre. A matrózok azt hitték egy hatalmas tábortűzre, hogy az a világítótorony, és arra indultak. A part menti sziklákon szétzúzódott a hajó, és senki sem maradt életben rajta. De a legenda szerint, amikor megint köd ereszkedik a városkára, a matrózok visszajönnek megkeresni azt, aki a tüzet rakta...

Azt hiszem ennyi, de tuti láttam még pár filmet, amik jók voltak, csak most nem jutnak eszembe, mert öcsém nincs itthon és mindenféle filmet nézhetek anyukámmal este.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mittyke 2012.08.22. 08:34-kor.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hotaru írta:Rain Man: A magyar címére nem emlékszem...
A magyar az angol tükörfordítása, Esőember. :wink: Amúgy nekem is meg kéne már néznem, azt mondják, tényleg nagyon jó film.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:Amúgy nekem is meg kéne már néznem, azt mondják, tényleg nagyon jó film.
I second that.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sárkánybaby írta:
Titkos írta:Amúgy nekem is meg kéne már néznem, azt mondják, tényleg nagyon jó film.
I second that.
Titkos, megvan a ma esti programod!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:
Titkos írta:Amúgy nekem is meg kéne már néznem, azt mondják, tényleg nagyon jó film.
I second that.
+1
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Halott Menyasszony (Corpse Bride)

Nem tudom, hogy nem néztem ezt eddig meg, pedig "legendásan" nagy Tim Burton fag vagyok.

És nem csalódtam - Olyan gyorsan elment ez a 75 perc játékidő, hogy csak néztem. A vége mondjuk elég izéé lett, meg maga az alapötlet sem egy nagy etwas, de a HANGULAT végig uralkodó, a képi világ pedig a szokásos-elborult-WTF, Burton-féle GOD-tier. (És a Nightmare Before Christmas-szel ellentétben a karakterek is jók; innen, hogy sokkal-sokkal jobban tetszett, mint az.) Victoria gülü szemeitől néha mondjuk frászt kaptam.

9/10

(A Dark Shadows-ra pedig fenem a fogam... DVD mikor is jön belőle?)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Dark Shadows DVD elvileg valamikor őszre várható. Mondjuk szerintem kissé lájtos film volt, legalábbis a Tim Burton-Johnny Depp poroshoz képest.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jah, olvastam egy-két spoiler-mentes értekezést róla és úgy átlagban az jött le, hogy TB-cucchoz képest nem elég... merész.

Mindegy, a név kötelez - max majd csalódok. :3
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hotaru írta:A köd:
Ugye nem a shit remaket nézted meg?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

The Dark Knight Rises

igen, Titkos, tudom, hogy a harmadik elírtam a másik topikban :P

Hááááááááááááááááááááááááááát.
Mozijegy árát megérte, de nem jobb mint az Avengers. Nem. Legalábbis nekem.

Lássátok reákcióm:
első másfél óra: még mindihg tart? miről is beszéltek mert elgondolkodtam.... uhh mindjárt elalszom, pedig ez az dark nájt rásjzez?! hogymiazi...
következő 20 perc: hirtelen szájtátátás és akció meg minden kezdődése. Én: befagyva, megdermedve már azt vettem észre, hogy ki van száradva a szám, majdnem kifolyik a nyálam (komolyan, elfelejtettem nyelni) és zsibbad a lábam meg a karom is, olyan hülyén fagytam le. Kíváncsi vagyok pislogni vajon hányszor sikerült az alatt.... hát váóó.
Utolsó percek: eszeveszett sírás-rívás és WTF. és még sírás.
Aftercredits jelenet: nincs kérem, mert ez nem Marvel, hogy legyen aftercredits vagy dupla aftercredits legyen. Persze lehet azt mondani, azért mert itt kész vége, de akkor is pl. nincs vége hát robííííííííííííííííííín ahh de istentelenül láv az a gyerek. jobb mint batman. nem rinyál itt összevissza szóval róla valami aftercreditset megnéztem volna.

A másik dolog: istentelünk jók a színészek. Ha nem lennének ilyen jók a film nem sokat érne.
És az utolsó kettő: Batmanünk Watson-féle szindrómában szenved ami a lábát illeti XD Illetve képes meggyógyulni a gerinctörésből..... khmmmm. Hátjó. Megteheti, mert ő Batman.

És a csaj rulezzzzzzzzzzzzzz!
Köszöntem :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Cry Baby

Oké, nem új film, nem is moziban láttam, hanem tegnap a Film Mánián. De imádom, akárhányszor is nézem meg. Depp óriási benne, kiválóak a dalok, és bár a sztori kiszámítható, de jó fricskát mutat az 1950-es évek USA-jának. Talán ezért is húzták le annyira a filmet a tengerentúlon. Nekem tetszik. ^^

10/10
Kép
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Bel Ami című filmet.

A Bel Ami Guy de Maupassant azonos című, 1885-ös regénye alapján készült 2012-es film,a Bel Ami,vagyis "Szépfiú" című alkotás. Főszereplője,Georges Duroy(Robert Pattinson),aki a szegény sorból próbál kitörni,először újságírói állással(amihez vajmi kevés tehetséggel rendelkezik),majd pedig gazdag,unatkozó úrhölgyek elcsábításával(itt azért nagyobb sikereket ér el)szeretője lesz a gazdag,de,még a szegénységben beleszerető(?) Clothilde-nak(Christina Ricci),aki az egész történet alatt mellette áll,és támogatja,meglátja benne rossz tulajdonsága(i) ellenére is a szépet. Feleségül veszi a megözvegyült Madeleine Forestiert(Uma Thurman),aki ugyanolyan játékot úz a férfival,mint ő vele,elcsábítja a gazdag,férje mellett unatkozó asszonyt(Kristin Scott Thomas),majd végül leveszi annak leányát. Mindezt a jó,és szép élet reményében,mert,ahogy mondja is igen találóan vége felé Christina Riccinek "Te,ezt nem értheted,mert sosem voltál szegény" (nem így pontosan ez kb. emlékezetből maradt meg) S ez az egész lényege,a társadalmi ranglétrán való emelkedés,bármi áron. A színészekkel én teljes mértékben megvoltam elégedve. Kövezzetek meg,de,Robert Pattinson igenis jó,és tehetséges színész(én pedig igen csak fanyalgó kritikus vagyok... szóval...),nekem már az Alkonyat sorozatban is tetszett,ott is őszinte alakítást láttam tőle. azért,mert most őt divat utálni én még nem fogom. Pattinson játéka nálam csillagos 5-ös. Minden elismerésem. A tekintetében,mozdulataiban minden benne van. A női koszorúból nekem Christina Ricci volt a legszimpatikusabb,őt a "The Monster"(a Rém címmel ment kishazánkban) óta szeretem. A legjobb volt az ővé. Őszinte karakter Uma Thurman nálam,vagy Kill Bill,vagy Ponyvaregény miatt ugrik be. Picit itt idősebbnek láttam koránál,de,ez lehet,hogy csak nekem jött le így. Céltudatos,kemény nő,akit tőle láthattunk. Tetszett. Kristin Scott Thomas nálam az "Élet háza" című film miatt maradt meg nagyon.Itt is elvarázsolt,főleg a vége felé,amikor könyörög Pattinsonnak,vagy a legvégén,mikor teljesen megalázottan,megtépetten,összetörve gyászol...a szerelmet,a lányát,mindent... A muzsika,és a díszlet,a korabeli Párizs megvalósítása lenyűgöző. (igen,Budapest is szerepel benne picit,Operaház környéke) Szóval nálam többször nézős! Ajánlom! Jóféle irodalom mindig elfér a mozivásznon :}
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

1984

Mindenki ismeri gondolom George Orwell-től az 1984 c. könyvet. Nos, én imádom, és volt szerencsém látni a filmváltozatot is, amely szintén fantasztikus lett. Talán az egyik legjobb adaptáció, amit láttam, minden megvolt benne, nagyon átjött a hangulat, a színészi játék, a történet. Szinte pontról pontra, mintha a regényt láttam volna, és ez nagyon tetszett. Szóval, ajánlom mindenkinek. Az apropó, hogy az adaptációból kettő van, egy 1956-ban készült, egy pedig 1984-ben. Én ez utóbbit láttam.

10/10
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem nagy kedvencem Orwelltől az 1984, és nekem is tetszett ez az adaptáció. Állítólag készül egy új is, még nincs megjelenési dátum, de ha minden igaz szuper regényhűre akarják csinálni. Na majd meglátjuk mi sül ki belőle. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is várom. Majd meglátjuk, milyen lesz.
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

scineram írta: Ugye nem a shit remaket nézted meg?
Nem. Az eredetit.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Még korábban: Secret of NIMH
Amikor még Don Bluth tudott filmeket csinálni. XD
Remek film, gyönyörűszépséges klasszikus animáció (egyes jeleneteket csak az animáció miatt újranéztünk), és hát no, minden szép és jó. Már eleve az nagyon tetszett, hogy az egész alapfelállás szokatlan a mai filmekben, pláne a rajzfilmekben: a főszereplő egy özvegy, és a fő motivációja (főleg kezdetben) a kisfia egészsége. És még szerelmi szál sincs! (Vagy legalábbis egy elhanyagolható valami a végén a varjakkal.)
Amit furcsálltam, az a mágia és a kő, mert valahogy nagyon nem passzolt a történet többi részéhez, és nem is nagyon magyarázták, csak úgy volt. De mint kiderült, hogy a forrásként szolgáló könyvben nem is volt ilyesmi, szóval nem véletlen, hogy kilógott kicsit a közegből. De ez nem von le igazán a film értékéből.

Star Trek (2009)
KYAAAAAAAAA! ::hehe::
Mindig is szerettem a Star Trek-et, bár nem tartom magam nagy "trekkernek", hiszen általában csak azt néztem, amit éppen sikerült elkapni a tévében. Főleg Új nemzedék és Voyager volt terítéken. DS9 nem jött be, Enterprise-t majd meg akarom nézni, az eredeti sorozatot meg néztem régen, de már sajnos kevés dolog maradt meg róla... :drop:
Node ettől függetlenül is rajongói hisztit váltott ki belőlem a film a sok utalással, és az eredeti legénység újraformálásával! :thumb:
A film amúgy egy reboot, és egy alternatív idővonalat kreál az első sorozat legénysége számára (a ST-filmekben amúgyis szeretnek időutazgatni) A színészek jók voltak, például a dokit játszó színész is nagyon hozta az eredeti karaktert! XD
Amit nem értettem: a romulánok mikor lettek ilyen tetovált kopasz... nemtommik? Amíg ki nem mondták a faj nevét, eszembe nem jutott volna rájuk gondolni, annyira nem hasonlítottak az általam ismert külsőre. (Persze két megfejtés lehet: 1. Nem ismerem annyira a ST világát, mint szeretném 2. random bányászok nem úgy fognak öltözködni-fodrászkodni, mint hivatásos katonák.)

Ami nem tetszett:
- Félképernyős színes fényeffektek/becsillanások, de orrba-szájba. -___- Mértékkel még jó is lett volna, de úgy nyomatták, hogy az már komolyan zavart.
- SPOCK ÉS UHURA!? MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT!?!?!?!?!?!?!? ::are:: A legvalószínűtlenebb és legerőltetettebb "kötelező szerelmi szál" amivel valaha találkoztam. Még egy fanfictionben esetleg elment volna, de így? Ez majdnem olyan, mintha Padme összejött volna Obi Wan-nal (eltekintve attól, hogy ki melyik szereplőt mennyire kedveli vagy nem kedveli, egyszerűen történetileg se jön ki. Ahogy Spock mondaná, ez nem logikus!!!) Meg értem én, hogy alternatív idővonal, de ennyire azért nem lett volna az! Elvileg csak annyiból alternatív, hogy időutaztak a romulán bányászok, és megölték George Kirk-öt, tehát Jim nem ismerte az apját, na meg hogy később is visszatértek, és bonyodalmat okoztak. Nincs semmi, ami ezt az affért kimagyarázná.

Összességében végig fülig ért a szám, csak a smackózós jeleneteknél görbült lefelé. Star Trek-ismerőknek ajánlom megnézésre. ;)
Az amcsik meg mostmár nyeljék le keresztbe a hülye szerelmiszál-mániájukat. Totál elegem van már abból is, amikor egy-egy filmben látványosan csak azért van női főszereplő, hogy legyen kivel összejönni a végén.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:SPOCK ÉS UHURA!? MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT!?!?!?!?!?!?!? ::are::
Egen, ez anno nálam is kiverte a biztosítékot . Szükségtelen volt, ráadásul OOC is Spock részérő. ^^'
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Merida a bátor: Elég új animációs film. Nemrég láttam a moziban. Nagyon tetszett, de nem érdemes 3D-ben nézni.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Amit nem értettem: a romulánok mikor lettek ilyen tetovált kopasz... nemtommik? Amíg ki nem mondták a faj nevét, eszembe nem jutott volna rájuk gondolni, annyira nem hasonlítottak az általam ismert külsőre. (Persze két megfejtés lehet: 1. Nem ismerem annyira a ST világát, mint szeretném 2. random bányászok nem úgy fognak öltözködni-fodrászkodni, mint hivatásos katonák.)
Amúgy ez főleg azért volt fura, mert amikor az öreg Spock meséli, hogy mi volt az "eredeti jövőben", akkor ott normális romulánokat mutatnak, szóval azoknak "klasszikus" dizájnjuk volt és elvileg a "gonoszok" hajója is abból a "korból" származik, szóval még azt sem lehet mondani, hogy ők lennének az alternatív idővonal romulánjai. (Btw, az első link nem működik, legalábbis nekem. ^^")
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:(Btw, az első link nem működik, legalábbis nekem. ^^")
Ha nyomsz még egy entert, elvileg behozza. Nekem legalábbis ez volt.
Azért raktam be azt a képet, mert az a fejtől kezdve a ruhán át a stílusig mindent bemutat a filmbeli romulánokból.

Még jó, hogy majd elkérem tőled a filmet, mert elfelejtettem, hogy mi van öregSpock flashback-jében. :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Még korábban: Secret of NIMH
Amikor még Don Bluth tudott filmeket csinálni. XD
Pontosan. :) El is döntöttem, hogy elkezdem sorban megnézni a 80-as években gyártott rajzfilmjeit, sajnos a 90-es évekre kifogyott a szuszból szegény és olyan kommersz, nyálas, klisés, sablonos, stb. animációs filmekkel rukkolt elő, hogy ha a karakterdizájnban, meg 1-2 dologban nem lehetne észrevenni, hogy ő készítette, lehet el sem hinném róluk.

A NIMH egyébként baromi jó volt, az animációt egyszerűen imádtam benne (SB, már csak ezért is megérné megnézned! XD), a sztori is tetszett (nem is annyira a NIMH titka, bár az is jó volt, de inkább azon dobtam egy hátast, amikor megtudtam, hogy mi az a NIMH, nem éppen erre számítottam XD), az özvegy anyát tényleg nagy ötlet volt megtenni főszereplőnek, a mágia pedig valóban WTF volt, de szerencsére a végét leszámítva csak minimálisan használták, a nagy fináléra meg gondolom kellett valami látványos és "lehetetlen" dolog az amcsi közönségnek. XD Mondjuk nekem talán a baglyos rész marad a favorit, bár nehéz kedvenc jelenetet választani ebből a filmből. :3
A mordályos nyul írta:Star Trek (2009)
Ez pedig egy tök szórakoztató film volt, pedig "ST szűz" vagyok (jó, a karaktereket/hajót/fajokat névről ismertem, de kb. ennyi XD), de gondolom direkt csinálták olyanra, hogy az is élvezhesse, aki még csak nem is hallott eddig a Star Trekről, ha már egy reboot első részének szánták a filmet. Kíváncsi leszek az elvileg jövőre megjelenő folytatásra. :)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Avengers kivégezve, még feldolgozás alatt áll, hogy pontosan mit is mondok/írok róla, de egyelőre ennyit:
Ugye van a végén a Thanos jelenet... FOGTAM A FEJEM. XD Arcnak jelent az egyik csicskása, beszámol az emberekről: "To challenge them is to court Death." Ha DP nem is lesz benne a második részben (értsd: tuti nem lesz benne), akkor Halál biztosan benne lesz. XD
Szinte látom: Thanos nyomja az arogáns szövegét, miközben kettesével szedegeti a társaságot, erre megjön Őnagysárga a Halál, és főgonoszunk hirtelen átmegy öldöklésből udvarlásba. Aztán meg tombol, mert csajszi a füle botját se mozdítja. XD EZ epic lenne. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

1. Tekintve, hogy a film kvázi akcióvígjáték volt (ami nagyon jól állt neki :D) még el is tudnék képzelni egy ilyesmi jelenetet. XD

2. Mondjuk sajna ebben a mondatban az utalás nem jött át magyarul, ott az volt, hogy "Ha szembeszállunk velük, akár el is pusztíthatnak minket.", ami persze nem rossz, meg nem kell mindig szó szerint fordítani, de legalább a "halál" szó valahogy szerepelhetett volna a mondatban. XD (Jó, még a hardcore Marvelesek közül sem tudta mindenki, hogy egyáltalán ki ez a fószer, amig nem mondták a készítők, hogy Thanos, szóval ezt tényleg nem róhatjuk fel a magyar fordítónak. XD) Mindenesetre épp tegnap jutott eszembe, hogy Thanos azért vigyorog, mert ő nem feltétlenül nyerni akar, csak találkozni a halállal és ha a Bosszúállók ezt "megadják" neki, akkor miért ne menne oda? XD Szóval neki kvázi jó hír volt ez a "..to court death". XD

Btw, én is a napokban szedtem le (majd persze DVD vétel is lesz belőle, csak nem ez az extrák nélküli izé, várok valami normális kiadásra) és még mindig olyan epic a film, mint májusban, akárhová tekertem benne, kb. mindenre az volt a reakcióm, hogy "na ez egy epic jelenet volt!" XD Ha már stáblista utáni jelenetek: azt láttad, ami teljesen a vége után van? Ha még nem, tekerj a legvégére... XD
Kép
Válasz küldése