Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

ein Ayanamit nem is kell megértened....spec én is szeretem Orlando Bloom-ot mint színészt...érdekes, hogy mennyire kiemelten nem kedveled őt Ayanami...talán már túlzás is.
:roll:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ynah írta:ein Ayanamit nem is kell megértened....spec én is szeretem Orlando Bloom-ot mint színészt...érdekes, hogy mennyire kiemelten nem kedveled őt Ayanami...talán már túlzás is.
:roll:
Nem utáltam, de aztán az agyamra ment, hogy mindenki így- meg úgy, jaj de helyes ez a Legolas...stb. Amikor meséltem tavaly ismerősömnek, hogy láttam a LOTR 2-őt moziban, első kérédése az volt: Jaj, amiben az a baromi helyes hosszú szőke hajú srác játszik?????? :ossick: szerintem az túlzás, hogy mindenki őt isteníti... hát szerintem Gimli pajtás alakítása százszor jobb... :wink:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az ördög ügyvédje.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Ayanami írta:Az ördög ügyvédje.
én is vagyok néha így: Azért nem szereted, mert mindenkinek tetszik, és akkor neked miért tetszen? :P de azért nem kell utálni
/ :? volt értelme annak amit írtam???? na mindegy :roll:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

ein írta:
Ayanami írta:Az ördög ügyvédje.
én is vagyok néha így: Azért nem szereted, mert mindenkinek tetszik, és akkor neked miért tetszen? :P de azért nem kell utálni
/ :? volt értelme annak amit írtam???? na mindegy :roll:
Hogy jön ez az Ördög ügyvédjéhez? :wink:
Meg mondtam, nem is Legolast utálom, hanem azt a kultuszt körülötte... amikor a könyvet olvasom, már sokkal jobban kedvelem ::smug::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Utsó hozzászólásként Lego-hoz meg az egészhez...nem csag körülötte ven kultusz, hanem a film maga egy kultuszkört jelenít meg és ebben a szereplőknek külön külön is vannak rajongói.... hiszen nem lehet csak a nagy egészet szeretni,mindenkinek van egy ember a GyU-ban akit közel érez magához, neked pl Ayanami Elrond, einnek,nekem Legolas, párom Ghimlit szereti nagyon, anyám Gandalfot..mindegy mert mindegyik kell,hogy átérezzük a film varázsát...ezért modntam,hogy óvatosan ezekkel a kemény szavakkal mert mások talán azt szeretik akit te folyamatosan kritizálsz.. 8)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Én a filmben Boromirt bírtam, (mondjuk a könyvben is) mert szerintem Sean Bean alakítása kilométereket rávert az összes többi színészre. :P
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

danig írta:Én a filmben Boromirt bírtam, (mondjuk a könyvben is) mert szerintem Sean Bean alakítása kilométereket rávert az összes többi színészre. :P
igenigen ő volt a legemberibb karakter, tényleg jó volt az alkítás, + minden
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

ein írta:
danig írta:Én a filmben Boromirt bírtam, (mondjuk a könyvben is) mert szerintem Sean Bean alakítása kilométereket rávert az összes többi színészre. :P
igenigen ő volt a legemberibb karakter, tényleg jó volt az alkítás, + minden
Nekem is ő az egyik kedvenc.
Az a rossz, hogy pl. Elrond és Gandalf még nagy kedvenceim, csak Elrondban néha Smith ügynököt látom. De tetszett az alakítása. Anyu bele esett Aragornba^^" (ami nem baj, mert én is szeretem). És még Samut szeretem nagyon.^__^
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ynah írta:Utsó hozzászólásként Lego-hoz meg az egészhez...nem csag körülötte ven kultusz, hanem a film maga egy kultuszkört jelenít meg és ebben a szereplőknek külön külön is vannak rajongói.... hiszen nem lehet csak a nagy egészet szeretni,mindenkinek van egy ember a GyU-ban akit közel érez magához, neked pl Ayanami Elrond, einnek,nekem Legolas, párom Ghimlit szereti nagyon, anyám Gandalfot..mindegy mert mindegyik kell,hogy átérezzük a film varázsát...ezért modntam,hogy óvatosan ezekkel a kemény szavakkal mert mások talán azt szeretik akit te folyamatosan kritizálsz.. 8)
Mondtam hogy bocsi azoknak, akik szeretik (de úgy, hogy elsősorban nem ő miatta nézik meg azok a filmet) . Már egyszer feljött ez a dolog... a probléma nem az, hogy valakinek Legolas a szimpi, mert ez természetes, hogy van kedvencünk a filmben, hanem az, hogy a LOTR nem egyenlő Legolasszal. Na meg a moziban én nem sóhajtoztam olyan nagyokat, meg súgtam oda a szomszédomnak: Jaj, látod milyen aranyos ez az Elrond... :oops: mert csak lehorrogtak volna: "A hülyéje!".
Boromir tényleg nagy volt, lehet, ezért is az első rész a kedvencem :wink:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Elronddal nekem is az a gondom,hogy nézd egy Smith ügynök,mikor jöna többi? :wink:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ynah írta:Elronddal nekem is az a gondom,hogy nézd egy Smith ügynök,mikor jöna többi? :wink:
ROTFLOL :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ynah írta:Elronddal nekem is az a gondom,hogy nézd egy Smith ügynök,mikor jöna többi? :wink:
:D Na néha én is arra gondoltam... Mr. Aragorn...welcome back... :D :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hát igen.^^" Gandalf pedig ugye Magneto.^^""
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

^^" Szerintem azéárt alakult ki a Legolas kultusz, mer a legtöbb ember szerintem a fajok közül a szép, okos, bölcs, halhatatlan, tiszta elfekhez/tündékhez vonzódik, nem a koszos törpökhöz, vagy a kapzsi csaló kétszínü emberehez, és nem is a gonosz orkokhoz, vagy a buta trollokhoz... legalábbis szerintem... :arrow:
The last Angel...
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

nadjp írta:^^" Szerintem azéárt alakult ki a Legolas kultusz, mer a legtöbb ember szerintem a fajok közül a szép, okos, bölcs, halhatatlan, tiszta elfekhez/tündékhez vonzódik, nem a koszos törpökhöz, vagy a kapzsi csaló kétszínü emberehez, és nem is a gonosz orkokhoz, vagy a buta trollokhoz... legalábbis szerintem... :arrow:
Az ok szerintem kevésbé prózai. :D
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

danig írta:
nadjp írta:^^" Szerintem azéárt alakult ki a Legolas kultusz, mer a legtöbb ember szerintem a fajok közül a szép, okos, bölcs, halhatatlan, tiszta elfekhez/tündékhez vonzódik, nem a koszos törpökhöz, vagy a kapzsi csaló kétszínü emberehez, és nem is a gonosz orkokhoz, vagy a buta trollokhoz... legalábbis szerintem... :arrow:
Az ok szerintem kevésbé prózai. :D
Most csatlakoznék a felettem szólóhoz.
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

nadjp írta:^^" Szerintem azéárt alakult ki a Legolas kultusz, mer a legtöbb ember szerintem a fajok közül a szép, okos, bölcs, halhatatlan, tiszta elfekhez/tündékhez vonzódik, nem a koszos törpökhöz, vagy a kapzsi csaló kétszínü emberehez, és nem is a gonosz orkokhoz, vagy a buta trollokhoz... legalábbis szerintem... :arrow:
szomorú lennék, ha ez lenne a helyzet, mert:
"Ám Ilúvatar tudta, hogy a világ hadakozó erői között élő emberek gyakran el fognak tévelyedni, s nem fogják egyetértésben használni a tőle kapott ajándékokat, és azt mondta: "A maguk idejében ők is meg fogják tudni, hogy minden, amit tesznek, végül az én munkám dicsőségét fogja öregbíteni." A tündék mégis gyakorta hiszik, hogy az emberek csupán Manwe bánatául szolgálnak, s Manwe ismeri a legjobban Ilúvatar gondolatait; mert a tündék úgy vélik, hogy az emberek az ainuk közül leginkább Melkorhoz hasonlatosak, habár Melkor mindig is félte és gyűlölte az embereket, még azokat is, akik a szolgálatában álltak.
A szabadság ajándékával együtt jár, hogy az emberek gyermekei csupán rövid időt töltenek elevenen a világon, s nincsenek a világ köreihez kötve, és hamarosan eltávoznak belőle, de hogy hová, azt a tündék nem tudják. Ugyanakkor a tündék a napok végezetéig maradnak, ezért a Föld és az egész világ iránt érzett szeretetük egyedülállóbb és hevesebb is, s az idők múlásával egyre több bánat vegyül belé. Mert a tündék nem halnak meg, míg meg nem hal a világ, hacsak meg nem ölik őket, vagy sírba nem viszi őket a bánat (mert a halál e két nemének ők is ki vannak téve); s az idő nem csökkenti az erejüket sem, hacsak bele nem fárad valaki tízezer évszázadba; s haláluk után összegyűlnek Mandos csarnokaiban Valinorban, ahonnan idővel visszatérhetnek. Ám az emberek valóban meghalnak, és elhagyják a világot; ezért nevezik őket vendégeknek vagy idegeneknek. A halál a sorsuk, Ilúvatar ajándéka, amelyet az idők múltával még a hatalmasok is megirigyelnek. Ám Melkor rávetette az árnyékát, megrontotta sötétséggel, és gonoszat teremtett a jóból, félelmet a reményből. S mégis, a valák réges-régen elmondták a tündéknek Valinorban, hogy az emberek részt fognak venni az ainuk második muzsikájában; míg Ilúvatar nem árulta el, hogy mi a szándéka a tündékkel a világ vége után, s ezt még Melkor sem tudta kideríteni."
:roll: ez floodnak számít ?
tárgymutató:
Ilúvatar - a teremtő
Manwe - A Valák, Ainuk (istenek) királya, a szél istene
Melkor - Manwe testvére, az igazi Sőtét úr
(Szauron Melkor kispajtása volt)
Valinor - A nyugati halhatatlanföld
emberek RLZ
/ismét bebizonyítottam, hogy beteg vagyok
:evil:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nightmare on Elm street 3. :xmas: oooo Freddy...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nekem most a másik végletből jutott. Az imént néztem meg egy 1953-ban készült Világok háborúja feldolgozást (H. G. Wells regénye alapján készült, amit még csak szeretnék elolvasni). Azt kell mondjam, ilyen szörnyen rossz, hivatalosan forgalmazott filmet én eddig még nem láttam :^_^:. És nem az a bajom vele, hogy a repülő csészealjakat tartó drótokat látni lehetett, hanem a történet leírhatatlanul elképesztő gyengesége. Hihetetlen nagy butaság.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Nemrég láttuk a Freaky Friday-t, s az kell hogy mondjam, ebből az unalomig ismert (egy gyerek és egy felnőtt testet cserél), lerágott csont témából sikerült kihozni a legtöbbet, viszonylag kellemes szórakozást nyújtott arra a másfél órára, amíg tartott. A színészek játéka sem volt nagyon idegesítő (kiemelném Mark Harmont, aki a háttérben meghúzódva nagyon elegánsan játszotta a mostohaapa szerepét), és a kötelező "nyálasan-könnyesen undorító" hepiend is leredukálódott a film utolsó 6 percére (feliratok nélkül ;Đ). Mivel (természetesen) nem önszántamból néztem, a kötél azért elkezdett szorítani a végére, de megérte végigülni, komolyan. Vót benne Ramones, vót benne Ramones! =)

A másik amit nemrég láttam, az az Underworld, na, erre kár szót vesztegetni, nagyon jó film lehetett volna, de sajna nem lett, és Kate Beckinsale sem olyan vonzó Michael Jacksonnak maszkírozva. A Lucian vs. Viktor "szerelem" érdekes menet volt, de erről igazából nem sok szó esett, az általam nagyon várt elégtétel is elmaradt... Michael Sheen viszont nagyon jól alakította a fő-fő-fő vérfarkast. Ennyi.

Úgy egy hete megnéztük a Once Upon a Time in Mexico-t is, ez nézhető volt, csak most már nincs kedvem többet írni. Azért az általam látottak közül eddig ez a legsz.rabb "Once Upon a Time in"-nel kezdődő cím. (ez nem olyan nehéz a zseniális West, America, és China mellett :P)
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

ein írta:A szabadság ajándékával együtt jár, hogy az emberek gyermekei csupán rövid időt töltenek elevenen a világon, s nincsenek a világ köreihez kötve, és hamarosan eltávoznak belőle, de hogy hová, azt a tündék nem tudják.
Igen, ezért marhaság, hogy a filmben Minas Tirith-ben az ostrom előtt Gandalf Pippin-nek Valinorról mesél, mert ugye ő mint hobbit soha el nem juthat oda, hanem megy a nagy büdös ismeretlenbe, ha meghal.
Nagy kár, hogy a film egy teljesen általános (minden faj számára fenntartott) mennyország-ként értelmezi Valinort, nem pedig úgy, ahogy az a könyvben van. Mindegy, aki nem olvasta, csak a filmet látta, még ez sem biztos, hogy kiderül.
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

House of the dead
Ovva intek bárkit is hogy megnézze, borzalmas, én kb a feléig birtam :P
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

sodd írta:
ein írta:A szabadság ajándékával együtt jár, hogy az emberek gyermekei csupán rövid időt töltenek elevenen a világon, s nincsenek a világ köreihez kötve, és hamarosan eltávoznak belőle, de hogy hová, azt a tündék nem tudják.
Igen, ezért marhaság, hogy a filmben Minas Tirith-ben az ostrom előtt Gandalf Pippin-nek Valinorról mesél, mert ugye ő mint hobbit soha el nem juthat oda, hanem megy a nagy büdös ismeretlenbe, ha meghal.
Nagy kár, hogy a film egy teljesen általános (minden faj számára fenntartott) mennyország-ként értelmezi Valinort, nem pedig úgy, ahogy az a könyvben van. Mindegy, aki nem olvasta, csak a filmet látta, még ez sem biztos, hogy kiderül.
igenigen *heves bólogatás*
/kiderült nem csak én vagyok beteg :twisted:

Most néztem meg a Dogma c. filmet, ajánlom mindenkinek aki szereti a Kevin Smith filmeket, annak is aki nem, vagy aki egy jót akar röhögni. Mondjuk mélyen vallásosaknak nem (vagy pont nekik igen? :wink: ) ildomos megnézni.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

ein írta:Most néztem meg a Dogma c. filmet, ajánlom mindenkinek aki szereti a Kevin Smith filmeket, annak is aki nem, vagy aki egy jót akar röhögni.
Pont a multhéten láttam, nemrossz de annyira nemis tetszett. Nálam a no. 1 Kevin Smith film a Shop Stop 8)
Jézus haver viszont rulez :mrgreen:
Válasz küldése