Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

Ayanami írta:SZEL: egyetértek, meg azok a poénok benne XDDDDDDD föleg az a berlini "autogrammosztás" XDD fogtam a hasam a röhögéstöl... de kalandban sincs hiány... ^^
nem akarom lelőni pojént (véglis pont ez vol a pojénb hogy nem lőtték le) szóval a rendőrségen a négert :mrgreen:
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A terminált láttam legutoljára és nagyon nagyon tetszett...régen láttam olyan filmet amiről azt mondhatom hogy végignéztem, de ezt végignéztem
és mind a 128 percet imádom... :cool:
Kép
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

tegnap néztem meg a szemet. nemmondom érdekes egy elképzelés volt...szegény csaj jólkifogta :? de teccett :thumb:
bár én elfogult vagyok a japán filmekkel kapcsolatban (de lehet hoyg ez kinai volt :weh: ) mind1 de tökre szeretem hallgatni ahoyg beszélnek ::^_^::
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

bár én elfogult vagyok a japán filmekkel kapcsolatban (de lehet hoyg ez kinai volt
Hongkongi.
Piracy is charity.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

kukurbuki írta: Hongkongi.
az tudtommal kínában van ...vagy nem? ...bár csak 3as voltam föciből :roll: de éntőlem lehet hongkongi is :thumb: a lényegf hoyg jó volt :-P
Kép
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nem olyan rég láttam A magot. Nekem nagyon tetszett, bár nem nagyon szeretem, ha lassan térnek rá a lényegre egy filmben. Szeretem, ha nem túl sok a bevezető rész. Végülis ez a film arról szól, hogy a Föld müködése leált és ezt be kell indítani 5db 200megatonnás atombombával. Hogyha nem indítják be, akkor a Föld kihal.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én is a héten láttam, de valahogy elég rosszul érintett: Az egész film alatt úgy éreztem, totál hülyére vagyok véve. Persze nem vagyok geológus, tehát nem tudom, mi volt az igazság a dologban, de sejtésem szerint 5 ekkora atomrobbanás a földköpenyben nem tenne jót nekünk... És szerintem a külső magban nincsenek gyémántok (ami egy széntípus, tehát szerves anyagokból jön létre)... Azegész valahogy sántított. Maga a cselekmény meg nem volt nagy durranás szvsz. Az üres, politikailag korrekt sablonkarakterek, halála sem rázott meg. Főleg, hogy olyan ostoba módon következtek be ezek az események. Nekem egyáltalán nem tetszett . :?
Piracy is charity.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

SZEL írta:Nem olyan rég láttam A magot. Nekem nagyon tetszett, bár nem nagyon szeretem, ha lassan térnek rá a lényegre egy filmben. Szeretem, ha nem túl sok a bevezető rész. Végülis ez a film arról szól, hogy a Föld müködése leált és ezt be kell indítani 5db 200megatonnás atombombával. Hogyha nem indítják be, akkor a Föld kihal.
és helytte attól az 5 atombombától halt ki :cool:
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Harcosok klubja.
Ehh, 3 magyarórán néztük, meg még egyen beszéltünk róla...^^" a tanár ki va bukva, hogy nem beszélünk hozzá, nem érdekel minket az irodalom meg ilyenek (amúgy fiatal nagyon), erre behozta ezt a kazit, mondván ez önreflexív; doppler-ganger; irónikus, szóval beillik a Babits témakörbe :dirr: amúgy majdnem mindenkinek tetszett, köztük nekem is ^-^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Celebriel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.11.09. 09:45
Tartózkodási hely: Nem jó helyen, nem jó időben...

Hozzászólás Szerző: Celebriel »

Legutoljára a Bíbor folyók "második részét", Az Apoklipszis Angyalait láttam... ::jsmile:: Jean Reno amúgy is a szívem csücske, de a film... Ajánlom mindenkinek!!!
Ignoti sumus invicem ego et fortuna
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Konomi írta:Éjjel megnéztem The last samurai-t DVD-n... nem is rossz... bár ahogy az amerikaiak japánul beszélnek benne... na az katasztrofális...
Tudom egy régebbi hozzászólás, de akkor nem akartam rá reagálni, mert nem láttam a filmet.
1. nem is olyan vészes
2. kb. úgy beszélnek benne az amerikaiak japánul, mint egy átlag-nem-japán / vagy kb. úgy beszélnek, mint ahogy a japánok angolul / :roll: :roll: :roll:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Végülis japánul beszélő amcsikat játszanak, nem japánokat, tehát így hiteles nem?
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ma hajnalban megneztem a Kapcsolat (Contact) filmet a HBO-n... hm, hat igy masodszorra sokkal jobb film, mint elsore volt. Elgondolkoztatonak legalabbis megfeleloen elgondolkoztato.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

én ma megnéztem az alien versus predatort...szerintem nem lett annyira rossz mint amennyire leszólták...bár főleg azoknak nem tetszhetett akik játszottak a gémmel, de szerintem akinek ujdonság volt a dolog az nem csalód6ott nagyot...az predátorok kifejezettem jók lettek. nekem kapásból Busta Rhymes jutott róluk eszembe :cool:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Kéne nyitni egy topicot, h milyen SZAR filmet láttál mostanában, mert őszintén szólva nekem abból mostanában több volt... de lehet, h én vagyok túl maximalista? Neeem... ^^
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Tegnap egyszerre 2 jó filmet is láttam.
Az egyik a Rómeó+Júlia c. Leonardo diCaprioval. A pasit általában nem szeretem, de itt tök jól játszik és egész ari :)
A másik az Apám beájulna, amin tök sokat röhögtem, bár enyhén elrugaszkodott a valóságtól de szerintem jó ^^
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Malik-chan írta:Tegnap egyszerre 2 jó filmet is láttam.
Az egyik a Rómeó+Júlia c. Leonardo diCaprioval. A pasit általában nem szeretem, de itt tök jól játszik és egész ari :)
...ez a film spec sztem is jól sikerült. A legjobb és legszebb jelenet az az akváriumos *_* az sztem nagyon fílinges lett ^^ és szépen meg lett komponálva.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

ma megnéztem a hellboyt, egész jó kis film lett belőle^^...nekem főleg az a maszkos pengés jött be :cool:
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ma láttam a Horrorra Akadva 3-at, most megy az Austin Powers 2... Ha így folytatom, nem tudom hol kötök ki... :dirr:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ayanami írta:
Konomi írta:Éjjel megnéztem The last samurai-t DVD-n... nem is rossz... bár ahogy az amerikaiak japánul beszélnek benne... na az katasztrofális...
Tudom egy régebbi hozzászólás, de akkor nem akartam rá reagálni, mert nem láttam a filmet.
1. nem is olyan vészes
2. kb. úgy beszélnek benne az amerikaiak japánul, mint egy átlag-nem-japán / vagy kb. úgy beszélnek, mint ahogy a japánok angolul / :roll: :roll: :roll:
Bocs a dupla idézet miatt, de ezt a hozzászólást/reagálást most vettem észre... szal erről még annyit, h 1. sztem igenis vészes. Mert 2. elég gáz, h egy ilyen nagy horderejű film tiszteletére nem voltak képesek felturbózni kicsit szegény Cruise barátunk japán"tudását"... csak nem esett volna olyan nehezére, h begyakorolja azt a pár mondatot... igen csekélyke erőfeszítéssel megtehette volna... és az átlag nem-japán alatt remélem az átlag amerikait (és további angol nyelven beszélő népeket) érted, mert igazából ők nem képesek alapból kiejteni rendesen a japán szavakat... egészen egyszerű (és véletlenszerűen ugyanazon) okból, mint ami miatt a japánok nem képesek természetesen és külső rásegítés nélkül ejteni az idegen szavakat. Az ok pedig nem más, minthogy saját vagyis anyanyelvük hangképzési szabályainak (és lehetőségeinek) korlátai közé vannak szorítva, vis ugyanúgy, ahogy amerikai emberek nem tudják pl. szalonképesen ejteni a ra-ri-ru-re-ro sor tagjait, a japánok sem képesek olyan hangokat képezni, mint mondjuk az angol (vagy más egyéb) r. Valamint a japán nyelvben nem végződik szó mássalhangzóra, kiv. az n, mert arra végződhet. Emiatt pl. japán gyerek csak viszonylag sok gyakorlás után tudja rendesen kiejteni a magyar "bolt" szót (ha nem segít neki senki, az ezt eredményezi: "boltó")... Említhetnék további példákat is, de nem érzem szükségét...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Konomi írta:Mert 2. elég gáz, h egy ilyen nagy horderejű film tiszteletére nem voltak képesek felturbózni kicsit szegény Cruise barátunk japán"tudását"... csak nem esett volna olyan nehezére, h begyakorolja azt a pár mondatot... igen csekélyke erőfeszítéssel megtehette volna...
Nem lattam a filmet, csak olvastam, hogy mirol szol, sz'al tevedhetek meg minden, de... Abban a filmben Cruise egy amcsi, aki a japan hadseregbe kerul, n'est-ce pas? Kerdes: miert kene neki perfektul nyomatnia a japant, vagy egyaltalan jol beszelnie japanul? Gondolom elotte soha nem tanult japanul, ott kezdte el. A nullarol indulva pedig egy felnott ember eleg nehezen tanul meg egy vadonatuj (es foleg ennyire "mas") nyelvet jol beszelni.

Es ha mar a "miert nem voltak kepesek" kerdesnel tartunk... A japan animes cegek tudjak, hogy a cuccaik elobb-utobb eljutnak az amerikai/angolul beszelo kozonseghez is. Akkor meg miert nem voltak kepesek pl. a Beck keszitoi anyanyelvu amerikaiakkal jatszatni az amerikai karaktereket (akik az ido 99%-aban angolul beszelnek)? A japan seiyuuk tehetseguk szerint jol beszeltek angolul, de most mibol allt volna szerezni nehany amcsit, hogy mondjak ok a szoveget? (Es nem, nem azert, mert letojjak az amcsi kozonseget - ma mar nem azokat az idoket eljuk.)
Konomi írta:és az átlag nem-japán alatt remélem az átlag amerikait (és további angol nyelven beszélő népeket) érted, mert igazából ők nem képesek alapból kiejteni rendesen a japán szavakat... [esatobbi]
Na mert a franciaknak, olaszoknak, nemeteknek, kinaiaknak, stb. konnyebb rendesen kiejteni a japan szavakat...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2004.12.20. 23:32-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

elég gáz, h egy ilyen nagy horderejű film tiszteletére nem voltak képesek felturbózni kicsit szegény Cruise barátunk japán"tudását"... csak nem esett volna olyan nehezére, h begyakorolja azt a pár mondatot... igen csekélyke erőfeszítéssel megtehette volna...
Akkor meg az lenne a baj, hogy hogyan tanult meg 2 hónap alatt perfektül japánul.
Piracy is charity.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem nagyon bejött a The Last Samurai és meg is van dvd-n. Nem tudom mit törődtök most annyira a japán kiejtésekkel..LOL Nem éppen ez a horderejű a filmben. A véleményem pedig az hogy talán ez volt cruise legjobb alakítása bár a másik főszereplő a japán férfi(nem juteszembe a neve sry) még sokkal jobb volt. Imádom ezt a filmet és ajánlom mindenkinek!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Hétvégén Gyűrűk Ura 3.-tam. Most a tesóm van nagyon rákattanva.
The Last Samurai: csak egy nagy bajom volt vele: Cruise élte egyedül túl a csatát...na-neee!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Persze hogy túlélte! Hát őőőő a szupersztár :LOL:
Válasz küldése