Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Tegnap láttam a Battle Royale-t. Király, csak kicsit nyálas. A végét meg full elrontották szvsz. Ja, meg furcsa volt, hogy mindenki szerelmes volt valakibe, de senki nem ugyanabba. A hekkertámadást is kihagyhatták volna.
Meg az is zavart, hogy az összes japo kölyök ugyanúgy néz ki, és nem tudtam rendesen megkülömböztetni a szereplőket. Ráadásul mindannyian egyenruhát viseltek. :roll:
Azért összességében jó volt. Nagyon is.
Piracy is charity.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Queen of the damned.
Jó volt: a zene, a klippek, Stuart (csak ne Lestat lett volna...), meg hogy voltak benne vámpírok. A többiről nem nyilatkoznék... >_>
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Tegnap megnéztem A falu című filmet. Nos ijesztő nem volt, talán inkább érdekes és elgondolkodtató. nem pont a film történetét nevezném annak hanem a feltevést hogy egy világtól elzárkózott társaság hogyan próbál meg fájdalom nélkül élni... és milyen saját korlátokat állítanak hogy megőrizzék ezt a szuverenitást. Furcsa egy film, így hogy végignéztem tetszett bár volt egyr ész a közepén amin majdnem elaludtam... :cool:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az Órák. *_* Ez most az új kedvenc filmem. Bár még mindig nem értem pontosan néhány részletét, de mindenkép érdekes film. (+ pont, hogy én nem szeretem Nicole Kidman-t és sztem szebb volt Virginia Woolf-ként, mint egyébként. ^^")
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Az utolsó szamuráj. Szerintem jól sikerült, gyönyörű látványvilággal megoldott film. Persze lehet kritizálni, de azt azért figyelembe kell venni, hogy ez a film nem kordokumentumnak, hanem szórakoztatásra készült. Nekem mindenesetre nagyon tetszett.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Minap influenza közepette könnyezve néztem végig az Amazonas Kincsét...ami meg kell mondjam annyira nem is volt rossz mint gondoltam. Kellemes kikapcsolódás volt két alvás között... valamint újra megnéztem a Traffic című filmet is, ami megint csak elég jó volt, mire nem jó ha beteg az ember :wink:

Jam és az Utolsó szamuráj nekem is nagyon bejött, igazán látványosnak találtam és régóta az első film volt amit együltő helyemben végignéztem. :cool:
Kép
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

a penge 3 tényleg nem lett valami penge :)

az órák meg szerintem suxx volt (haverral egy félóáig birtuk)(de az is hozzátartozik, hoyg az órákra annakidején aztmondták hogy az egy nő film, vagyis a nőknek teccik ezzel szemben egy férfinak se...

viszont amit én láttam most a riddic..a sötétség krónikája, az nagyon jó lett(pitch black folytatása)...az volt a pojén benne, hoyg amikor megláttam rögtön a gyürükura jutott az eszembe, csaj sci-fibe :)
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

A gépész. Azt hiszem, ez (lesz) a magyar címe. Az eredeti: The Machinist. A történet egy gyári munkásról szól, aki már egy éve álmatlanságban szenved, és ettől kezd kicsit becsavarodni. Ez egy jól megrendezett film, amit Christian Bale alakítása tett számomra igazán jóvá. Végre nem egy komor ficsúrt játszott. Azt kell mondjam, számomra ebben a filmben lett belőle színész. Az pedig, hogy képes volt a szerep miatt lefogyni 54 kg-ra... Komolyan mondom, megrázó volt ránézni. Maga a történet nagyobbat ütött volna, ha nem látom előtte pl. a Harcosok Klubját. Viszont a képi világa és az alakítások miatt mindenképp bekerült nálam a jobbak közé.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Neméppen jó film, de mostanság néztem meg a Sorstalanságot... Nekem abszolút nem jött be. :(
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

JAFO írta:A gépész. Azt hiszem, ez (lesz) a magyar címe. Az eredeti: The Machinist. A történet egy gyári munkásról szól, aki már egy éve álmatlanságban szenved, és ettől kezd kicsit becsavarodni. Ez egy jól megrendezett film, amit Christian Bale alakítása tett számomra igazán jóvá. Végre nem egy komor ficsúrt játszott. Azt kell mondjam, számomra ebben a filmben lett belőle színész. Az pedig, hogy képes volt a szerep miatt lefogyni 54 kg-ra... Komolyan mondom, megrázó volt ránézni. Maga a történet nagyobbat ütött volna, ha nem látom előtte pl. a Harcosok Klubját. Viszont a képi világa és az alakítások miatt mindenképp bekerült nálam a jobbak közé.
[/size]

szerintem is jó szinész, nekem az amerikai psychoban is bejött
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mivel rengeteg embertől hallom, hogy "a sorstalanság hatalmas sz*r film..." és társait csak le szeretném ide írni, hogy...

A Sorstalanság nem a klasszikus értelemben vett "nácis-zsidós" film. Nem arról szól, hogy hogyan gyilkolnak meg rengeteg zsidót, nem arról, hogy mennyire útáljuk majd a végén a németeket. A Sorstalanság, mint a Zsidó élet velejáróját mutatja be a lágereket, egy 15 éves fiú szemszögéből, aki pl a kínzások és a megpróbáltatások szünetében jön rá, hogy mi is a boldogság... aki a krumplilevesért még egy kicsit vissza szeretne menni a lágerbe.
Ahhoz, hogy valaki megrázó filmet csináljon nem kell különösebb tehetség. Egy jó operatőr kell hozzá, néhány gyerekszínész, akiket 5 méterről lőnek fejbe, néhány öregasszony, akik védelmezik őket, néhány csontsovány színész, akiket vernek a kamerák előtt.
Ez nem egy Schindler listája kettő. Egy zsidót nem ölnek meg az egész filmben ha jól emlékszem...
Mielőtt bementem a moziba azért imádkoztam, hogy ne valami 25ödik zsidómészárolós filmet lássak, hanem egy teljesen új filmet. Megkaptam és köszönöm.
Úgy hiszem, akiknek nem tetszik a film, azok nem igazán tudták, hogy mire számítsanak, és hamis reményekkel ültek be a moziba. Sajnálom, hogy ez a különben nagyon szépen megcsinált, gyönyörű zenével megáldott film ilyen rossz víszhangot kap a magyaroktól :roll:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem pont a zenéje nem jött be... Szerintem nem illik hozzá... :roll:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Narumi írta:Nekem pont a zenéje nem jött be... Szerintem nem illik hozzá... :roll:
én imádom a zenéjét, bár így vagyok minden morricone zenével. Szte az esélyes az Oscarra.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Lehet... Ha már a rendezőt Oscar-díjra jelölték...
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Narumi írta:Nekem pont a zenéje nem jött be... Szerintem nem illik hozzá... :roll:
Morricone valóban nem "erőltette meg magát", de ezzel a filmmel kapcsolatban nem is "könnyfakasztás" volt a cél! Csak kiséri a filmet, de szerintem annak nagyon szép.

Most néztem meg a Beavatás c. filmet. Nem volt rossz, Al Pacino ebben a filmben is hozta a "szokot" rosszfiú formáját, és a film egészen a legvégéig fenntartotta a figyelmemet.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Morigan írta:Morricone valóban nem "erőltette meg magát"
No offens!, de sztem csodálatos a zenéje. Sokszor hallagatom csak úgy, de mint írtam Morriconeval kapcsolatban elfogult vagyok:)
Morigan írta:de ezzel a filmmel kapcsolatban nem is "könnyfakasztás" volt a cél!
Jah pontosan ezaz. ezt fejtettem ki kicsit bővebben.
*megjegyzés: Ha a zenére értetted, hogy nem a könnyfakasztás volt a cél akkor gomen.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

DeluksZ írta:megjegyzés: Ha a zenére értetted, hogy nem a könnyfakasztás volt a cél akkor gomen.
Mindkettőre! :)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

SZEL írta:Most láttam A BUKÁST (Hitler utolsó naojai). Na gyon jó lett. Azoknak főleg ajánlom, akik szeretik a történemlmet. Ez a film Hitler utolsó 12 napját mutatja be, és nagyon megrázó. (egyenlőre feliratos, de szerintem az is marad).
Megnéztem én is. Nekem is nagyon tetszett, habár elég fárasztó volt a végére az a 2 és fél óra. Szerintem jó, hogy feliratosan vetítik, mert szásszor nagyobb a hatása így a filmnek. Az külön örvendetes, hogy német a film. Mivel ez az amcsi-film-áradat van, tök fura volt először, amikor megszólaltak németül a szereplők... pedig alapból németeket játszanak... ^^ Szerintem is nagyonegrázó volt. Amúgy még azt tenném hozzá, hogy elég nagy háttértudás is kell ehhez a filmhez. A lényeget persze meg lehet érteni, de engem baromira idegesített, hogy egy csomó mindenkit nem ismertem a filmben. Persze az meg még nagyobb hátrányban van, aki nem tudja ki Göring, Keitel...stb, legalább a leglényegesebb emberkéket ismerem. De pl. ki volt az, aki felrobbantotta magát meg a családját?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Tegnap megnéztem az Én, a robot -ot és sajnos megint csalódtam. Természetesen az amerikaiak már csak ilyenek. Miután megnézztem a ilmet egyből az Animátrix: Second Renaissance Part I & Part II jutott az eszembe. Lehet, hogy sok dologban a rosszat látom. De miért van az, hogy ha megjelenik egy külföldi film nagy sikerrel, akkor az jenkiknek egyből kell csinálni egy hasonlót, saját sztáraikkal, és megnagyobb látvánnyal.
Természetesen az amerikaiak már csak ilyenek.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

ha lenne rá pénzem én is előszőr egy cyberpunk filmet csinálnék... de tény, hogy az Én, robot nagyon gáz:(
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

DeluksZ írta:ha lenne rá pénzem én is előszőr egy cyberpunk filmet csinálnék... de tény, hogy az Én, robot nagyon gáz:(
Ezért is maradok inkább az Asimow könyveknél... :roll:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Asimov már amennyiben Isaac-ra gondolsz valóban nagyon jó író. Az Alapítvány sorozat nekem a legjobban szeretett könyveim közé tartoznak, bár a sorozat vége felé már egy kicsit kiégett szerintem. A legkedvesebb nekem az Alapítvány ami a legelső volt ugye a sorozatból., de nagyon jó ha a többi írását nézzük az Én a robot ugye amiből a film is készült és immáron ezredszerre is bebizonyította nekem, hogy könyvben minden jobb ( bár meg kell mondanom, hogy ha nem olvastam volna, és úgy látom a filmet valószínűleg nagyon tetszett volna, mert pl a robotok nagyon tetszettek benne, meg úgy a képi világa is) valamint a Halhatatlanság halála....
De nem vagyok fan :wink: csak szeretem :cool:
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

ha lenne rá pénzem én is előszőr egy cyberpunk filmet csinálnék...
A Robotzsaru elég CP-s. És király is. Ajánlhtom a témában. :)
Miután megnézztem a ilmet egyből az Animátrix: Second Renaissance Part I & Part II jutott az eszembe. Lehet, hogy sok dologban a rosszat látom. De miért van az, hogy ha megjelenik egy külföldi film nagy sikerrel, akkor az jenkiknek egyből kell csinálni egy hasonlót, saját sztáraikkal, és megnagyobb látvánnyal.
Természetesen az amerikaiak már csak ilyenek.
Csak mondom, hogy a Mátrix elégé amerikai. Még az animátrix is, hiába rajzolzták japok. Amúgy az én a robot nem az animátrixból merített szerintem, mivel adaptáció, inkább fordítva valószínű. Assimov volt hatással az Animátrixra.
Ettől függetlenül szerintem az Én a robot szánalmas film. Én mondjuk a könyveket sem szeretem, az Alapítványnak is csak az eleje jó, amíg meg nem jelenik az Öszvér.
Piracy is charity.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

szerintem a johnny mnemonic is cp-s volt
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Garfield
Kellemesen csalódtam. OK, a macska érdekesen nézett ki, a hangja meg alapból fura volt (magyar szinkronnal néztem, nem tudom az angol milyen), de összességében jó kis film ^__^.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése