Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

ahogy így leírtad Narumi sztem megnézem ezt a filmet... :? kíváncsi vagyok milyen izét hozatk össze a készítők/filmrendezők.... na majd kedden meglássuk... amúgy a könyvek megjelentek magyarul ?_? (tom hülye kérdés de a nővérem megakarja venni... )
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én vagy 4-5 éve láttam vkinél, szóval ez a kötet biztos megjelent magyarul is.
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

elkezdték újra kiadni őket, biztos a film miatt (mert asszem abból vannak képek az elején, de lehet, hogy rosszul láttam azt a képet.. nna, a lényeg, hogy újra kiadják.)
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Igen, elkezdték kiadni őket. Jelenleg 4-et lehet megvenni magyarul, a további 3 előkészületben van.
Ma amúgy megvettem a Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény-t. Egynapi olvasmány. XD
Nem is tudom, a film beharangozásánál cseszték el. Úgy reklámozták, hogy ilyen GYU feeling, és némi HP, valahol a kettő között. Jó, ezt mondhatták azért, mert Lewis ugyanazokból a jegyzetekből dolgozott, mint Tolkien. De szerintem nyomába se ér a GYU-nak. Ez inkább gyerekeknek való kis mesefilm fantasy stílusban. Nem egy tök komoly darab...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

mivel az apluszon nem ment semmi jó ezért eldöntöttem hogy megnézem az Interview mit einem Vampir / Interjú egy Vámpírral -t mivel németül van meg ezért így néztem meg^^
ez az egyik kedvenc vámpíros filmem^^ a díszlet a történet egyszerűen fantasztikus és ajánlom mindenkinek akik szeretik a vámpíros történeteket és a BL hinteket xDDDD nekem a kedvencem Loui de a kislány, Claudia is szimpi^^ csak egy kicsit telhetetlen^^" a kedvenc részem az amikot Lestat visszatér. amikor zongorázott... akkor télleg egész jól meglett oldva az égő város és az egyéb effektek^^
de maga a történet fogott meg... egyszerűen Loui hihetetlennek tűnő meséje... az meg fogott... ja és azt nem értem hogy Lestat hogy a francba tud kocsit vezetni?! (a végén) nem fér a fejembe >_____<"
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

igen a vége télleg fura. a könyvben csak az a van, hogy a riporter elszelel. biztos csak a poén kedvéért találták ezt ki :P
olvasd el a könyvet is, az is naaaaaaaaaaagyon jó!!! ::daisuki::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Narniával kapcsolatban: Tényleg egy mese, fantasy környezetben, misztikus lényekkel. (Az '50-es években íródott) Szerintem csak annak érdemes megnéznie, aki még önfeledten át tudja élni a meséket, el tudja fogadni, hogy nem minden úgy történik, ahogy reálisan lennie kellene, valamint aki úgy érzi, hogy még tud neki valamit mondani egy ilyen jellegű történet a látványon kívül... Én nagyon szeretem...:)

Egyébként még régebben készült belőle egy tv-film, tv sorozat és egy kb egy-másfél órás rajzfilm...ez utóbbit még nagyon kicsi koromban láttam a tvben, és úgy megörültem, mikor megtudtam hogy film is készül belőle... ^.^ teljesen elvarázsolt.
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Csak egyet tudok érteni Ronjával... nem tudom ki az a hozzá nem értő, aki úgy kiáltotta ki, hogy ez ilyen HP/Gyűrűk Ura cucc lesz o_o (mintha az előző kettőnek bármi köze lenne stílusban egymáshoz o_o). Mindhárom film tök másmilyen (és sztem a Narnia a maga műfajában sokkal jobban sikerült, mint pl. az új HP, ami inkább siralmas, mert rengeteg a logikai bukfenc benne, hogy a szégyenletes párbeszédekről ne is beszéljünk... ezeknél én is jobbat írok o_o). És az, hogy a "nyomába se ér a GYU-nak"... izé, két TOTÁL külön dolog. Más korosztálynak, más célokkal. Ettől még lehet a GYU-t jobban szeretni, de összehasonlítani butaság.

A Narnia "nem mai csirke", jóval a HP előtt volt, és egy meseregényből készült, azért egynapi olvasmány. Én is olvastam a regényeket gyerekkoromban, és sztem a film maximálisan visszaadta az egész hangulatát. Az olyan dolgokon, hogy "nincs benne véres jelenet, de gáz, hogy nem mutatják, hogy hogyan öli meg a farkast, jaj de egysíkú és idegesítő Edmond stb." nem kell fennakadni, mert a célcsoport igenis a gyerekek voltak. Kellettek bele az "egysíkú" gonosz ill. jó szereplők, és kell bele az idegesítő Edmond is, mert ez így "tanmesésebb" a gyerekeknek (az, hogy Edmond rossz útra tér, de megbánja).
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Így, miután elolvastam a könyvet, meg össze tudtam hasonlítani a filmhez, tényleg látszik, hogy gyerekeknek írták. Ha ilyen szellemben megyek be a moziba, akkor azt mondom, hogy oké, a maga műfajban tök jó. Csak tényleg valami komolyabbra számoltam, nem gyerekmesére, és ez okozott némi csalódást. De hát mindegy, nekem így is jó. Majd megszerzem a filmet, aztán hátha többszöri megnézés után megkap, meg olvasás után. De legalább tudom, hogy ezt felolvashatom a kisgyermekeimnek majd esti mesének majd valamikor a jövőben. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Amaya írta:::daisuki:: a Corpse Bride télleg haláli jó!!! ::japhaha::
nagyon szép és a történet is jó
a vége.. hát ... ::jtears:: utálom a szerelmi háromszögeket!!

------

bocsi hogy ide írom, nemtom hol lehetne megkérdezni, de nem tudjátok, honnan lehet japán filmeket letölteni? pl. a KAGEN NO TSUKI-t szeretném nagyon megnézni... tud valaki segíteni?
Ha az IsoHunt keresőbe beírod, onnan le tudod tölteni ha ez az...
A narnia nekem tetszett, szeretném a könyveket is elolvasni, ha jól tudom van belőlük 7.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Narniát én is megnéztem, bár előtte elolvastam a könyvet - de a történetet még régebbről ismertem, rajzfilm változat évek óta létezik (érdemes betartani a sorrendet, előbb a könyv aztán a filmesítése, igazán nem megerőltető kb kétszáz oldal ha lehet az egész), és elégedett vagyok a filmmel. itt-ott ugyan felturbózták de annyi kellett is, volt pár kiollózott jelenet de ettől eltekintve szinte fejezetről fejezetre követi a könyvet, ami egyébként egy hihetetlenül aranyos mese (az újabb kiadások hemzsegnek a helyesírási hibáktól). a filmnek különösen a zenéjére hívnám fel a figyelmet.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

[off]

ha már ennyire Narnia topikká kezd át menni a dolog, valaki felsorolná nekem a Narnia könyvek címeit? dánke sőn előre is

[/off]

maga a film viszont nekem annyira nem jött be... az eleje jó volt, kellemesen szürreális (hóesés, magányos lámpaoszlop az erdőben, előbukkan egy félkecske-félember esernyővel és egy pirossálban)... de aztán ez a klasszikus fantazi befejezés, monumentális csata, jók győznek, kardok balták szörnyek lovagok... hát már annyira nem tetszett
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

KazukiFuse írta:
Ha az IsoHunt keresőbe beírod, onnan le tudod tölteni ha ez az...
A narnia nekem tetszett, szeretném a könyveket is elolvasni, ha jól tudom van belőlük 7.
köszi!
umm... nekem csak a mangát hozta be meg egy videoklippet... vagy rosszhol néztem..? :(
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Mostanában egyik film se tetszett igazán de az Üvegtigris 2 -t már nagyon várom minden reményem benne van remélem nem csalódok.
Már csak 15 nap és a mozikban.
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Amaya írta:
KazukiFuse írta:
Ha az IsoHunt keresőbe beírod, onnan le tudod tölteni ha ez az...
A narnia nekem tetszett, szeretném a könyveket is elolvasni, ha jól tudom van belőlük 7.
köszi!
umm... nekem csak a mangát hozta be meg egy videoklippet... vagy rosszhol néztem..? :(
Bocsi, ott film tényleg nincs...de a seedler.com-on tuti film van mert 1,4 Gb, csak alig van seeder... :(
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Nicolas Cage főszereplésével a Lord of War c. filmet láttam nemrég és nagyonjó volt.

Láttam a Corpse Bride-ot is grafika érdekes ...első 2 percig, utána meg MIKORLESZMÁRVÉGE?
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én a 12 majom (Bruce Willis & Brad Pitt) című filmet láttam mostanság és igazán tetszett, bár ez is egy olyan film, amit nem árt ha megnéz az ember minimum 2x, hogy jobban odafigyeljen a részletekre. (hasonlóan a Harcosok Klubbjához vagy a Hatodik érzékhez, amit szintén nagyon szeretek).
A Narniát még egyelőre nem volt alkalmam megnézni, de tervezem (habár a könyvet nem olvastam). Remélem nem fogok csalódni benne. :?
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Pal-chan írta: A Narniát még egyelőre nem volt alkalmam megnézni, de tervezem (habár a könyvet nem olvastam). Remélem nem fogok csalódni benne. :?
Attól függ mire számítasz, ha az előzetes újságokban "Gyűrűkuraverő" jelzők alapján ítélsz, akkor szerintem csalódni fogsz, nem olyan nagy lélegzetvételű és a csatajelenet sem annyira monumentális, ha egy szép, látványos meseként tekintesz rá (jó zenével) , akkor tetszeni fog szerintem. Nekem bejött. :wink:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat vegre eljutottam a moziba es megtekintettem a Saw 2-t..hat nem tudom, biztos volt akinek tetszhetett (mert, igen itt ver fog folyni..)..hatalmas elvarasokkal ultem be a moziba, mert nagyon (NAGYON) tetszett az 1 resze, de ezt vhogy kozel annyira nem talaltak el, mint az 1-t..(mondjuk nem is ugyanaz rendezte), ugyh azt hittem ezen is szetesek majd mind..de sajnos nem :cry:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Ring 2.

Meg lehetett egyszer nézni, de 2 nap múlva már semmi se maradt meg bennem. Szeretem, ha egy filmre még több nap múlva is gondolok...

Grimm

Na ezt 10 perc után abba akartam hagyni, de szerencsére folytattam ^^ nem azt mondom, hogy az évszázad legnagyobb filmje, meg néhol én is erőltetettnek gondoltam, de végignézve: újszerű, szépen ötvözi a mesét a thrillerrel, felismerjük gyerekkorunk klasszikus meséinek elemeit is. Van benne poén is (a Sashás-kutas jelenetnél már nem bírtam a röhögést XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD). Szerintem egyszer mindenképp megéri megnézni.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én is tegnap néztem meg a:

NARNIÁt. Jó a film, de nem kiemelkedő. A Látvány az hihetetlen. A Kezdésnél a Bombázós jelenetnél fogtam az állam nehogy leessen. Az csodállatosan ahtásos jelenet volt. Ezután szépen leül kicsit a történet. Mígnem kapunk egy kis ízelítőt Narnia havas erdejéből, majd egy Csipetnyit a hideg Tilda Swinton alakította Narnia királynőjéből. Aztán mikor megkapjuk Narniát úgy egyben, egészben, felpörögnek az események, és egészen a Végefőcímig meg sem áll a film. Az Utolsó harci jelent csodállatos, és a zene alatta is hatásos. A Vége pedig mintha ordítana hogy: FOLYTATJUK! :)

Persze vannak irdatlan szemforgató jelenetek: Kisgyerek (értsd, 5-6 éves) kést ránt, és élete első késdobása rögtön egy BullsEye, a Kiscsaj is nagyon tud ám bánni az Íjjal, ehhez képest a Családfő srác a kardot alig bírja tartani. A Mikulás meg persze hogy Fegyvert hoz :D (mondjuk ez poén volt :))

Összességében egy jó film, nem tökéletes, de jó. Érdemes megnézni mert jó szórakozást nyújt, főleg ha a film első 1 óráját sikerül alvás nélkül átvészelni :)
Kép
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Én is láttam a Narniát és nekem Ashlan (az oroszlán) karaktere fogott meg. Az már más tészta, hogy nagyon aranyos. Szívesen elfogadnám házikedvencként. :D A film tényleg nagyon klaszra sikerült. A zenéje kéne!
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Tegnap megnéztem a TVben az Ezeregy éjszakai meséit ^^. Nekem nagyon tetszett, szépen össze volt állítva.

Most meg irány Little Mermaid-ot nézni =))))) Disney rulzzz
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

ÉN tegnap este az Elveszett Jézus Videót néztem hát... érdekes :)

A Cím már maga Nevetséges: Das Jesus Video... nekem spec azért vicces mert bár német film a Das-on kívűl egy echte német szó nincs a címben :D

A film végülis tetszett is és nem is... nem rossz film, de nem is jó. De ezt nem úgy kell érteni hogy semmilyen hanem úgy, hogy képzeljük el, hogy a film egy Nagy Kifli-szendvics :D Jó hosszú kifli. egyszer finom grillcsirkét harapunk salátával, de aztán jön egy nehezen rágható sertésdarabka (ezesetben szeretem a csirkét, de nem szeretem a nehezn rágható disznajt :D) S mire a kifli végére érek már nem is tudom eldönteni hogy ez most ízlett-e vagy sem :)

Lássuk: Negatívumok:
- Borzasztóan hosszú a film... (igaz hogy "két részes", de a story nyújtott rétes inkább)
- Az események kb: Menekülünk, Rejtély, Elkapnak, menekülünk, Rejtély, ELkapnak menekülünk..........
- kissé hihetetlen hogy mit ki nem bír a muki :)
- EGy merevlemez még ha 2003an is csinálták nem bír ki 2000 évet
-ÉS AZ ÜBERNEGATÍVUM(*SPOILER*) - a csaj egy lukkal a mellkasán, meghal, de mégsem, adnak neki okszigént majd szépen ver tovább a szíve, és még egy Szeretleket is kinyög, nemsokkal késöbb gyógyultan áll a hős mellett...

Pozitívumok:
+ Jó alapötlet
+ Kellő mennyiségű fordulat (de azért túl sok is (-))
+ Kaland

Szóval, nem rossz film de nem jó, amolyan... Nézed nézed h legyen má húúú de a végén nem tudod h ez most "húú" volt vagy csak "pfff" :D
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Fűrész 2 - Saw II

Hmm. Fűrész. Egy film, aminek nem lehet jó folytatást csinálni. Erre csináltak egy tökéleteset. Komolyan mondom, leesett az állam. Nem csak ennek a filmnek, de egyáltalán bármi másnak nem vártam mostanában igényes sequel-jét. Például ott volt a középszerű Kör, majd annak egyszerűen minősíthetetlen második része. Hát nem így a Fűrész 1-2! Ha az első film 10 pont, akkor a második 9,5. A csattanóra ismét sikerült rájönnöm - nem kell hozzá nagy agymunka - de így is palira tudtak venni egy picit az alkotók. Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek tetszett az eredeti. Már csak azt szeretném tudni, hogy lesz ebből trilógia. Mert az lesz, ez már biztos...
Válasz küldése