Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Visszajátszás (Tape): Eszméletlenül jó film egy beszélgetésről, Stephen Belber színműve alapján. Nem az elejétől láttam, de lekötött és érdekelt: nincsenek hollywoodi effektek, egy szobában játszódik az egész, de a rendezés nagyon ügyes. Ethan Hawke, Uma Thurman és Robert Sean Leonard. Kihagyhatatlan.

Grimm (Brothers Grimm): a vígjáték és a horror ötvözése, az öreg néni nagyon ott van, ahogy a sírban kalimpáló kislány is. XD Volt történet, a klasszikus elemek jól lettek vegyítve (Piroska és az almás jelenet is LOL!), a befejezés is elment, az összhatás kellemes. Szórakozásnak teljesen OK.
______________________________________________________________

Az elveszett Jézus videó (Das Jesus Video)
Mayer írta:A film végülis tetszett is és nem is... nem rossz film, de nem is jó. ...S mire a kifli végére érek már nem is tudom eldönteni hogy ez most ízlett-e vagy sem :)
Én elég egyértelműen el tudtam dönteni a végén, hogy ez nem lett jó film.
Mayer írta:Lássuk: Negatívumok:
- Borzasztóan hosszú a film... (igaz hogy "két részes", de a story nyújtott rétes inkább)
- Az események kb: Menekülünk, Rejtély, Elkapnak, menekülünk, Rejtély, ELkapnak menekülünk..........
- kissé hihetetlen hogy mit ki nem bír a muki :)
- EGy merevlemez még ha 2003an is csinálták nem bír ki 2000 évet
-ÉS AZ ÜBERNEGATÍVUM(*SPOILER*) - a csaj egy lukkal a mellkasán, meghal, de mégsem, adnak neki okszigént majd szépen ver tovább a szíve, és még egy Szeretleket is kinyög, nemsokkal késöbb gyógyultan áll a hős mellett...
Továbbá:

- olcsó befejezés, és meglehetősen kényelmes is (már az autós üldözésnél látszott, hogy nem vállalják be)
-
SPOILER
a csaj minimum 10 percig fekszik holtan/félholtan

Mayer írta:Szóval, nem rossz film de nem jó, amolyan... Nézed nézed h legyen má húúú de a végén nem tudod h ez most "húú" volt vagy csak "pfff" :D
Ez biztosan "pff". :? Legalábbis nekem.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

KISS KISS BANG BANG

Nem vagyok hajlandó a magyar címét leírni mert az Borzalmas :D

Nemúgy a film: uhh hát az valami fantasztikus! :D Robert Downey Jr. bejátszotta magát a szívembe (eddig is szerettem magát a színészt, de mostantól lehet h már csak a neve is elég lesz azért h egy filmet megnézzek :)

Előre bocsátom a filmről nem lehet beszélni... csakúgy :) EZ az utóbbi idők egyik legjobban sikerült Buddy(Haver)-mozija! Mint régen a Halálos Fegyver, ez most visszahozott belőle valamit ami igazán jó. A végére kicsit felpörög az egész és az ember nemtudja mi hol van és teljesen össze van zavarva (mostanáig nem értem a bűntényt :D) de az egész film és minden poénja teljes mértékben kárpótol :) Harry és Perry úgy oltogatják egymást, hogy már tűzriadót kéne elrendelni :)

És ami a legjobb: a Narráció :) hát az fergeteges ahogy RDJr karaktere meséli az egészet, közben visszabeszél, meg beszólogat a statisztáknak meg ilyenek :) Jöhet egy esetleges folytatás, de ha lehet akkor csak hasonló szintű mint ez a film :) Aki tudja nézze meg! :)
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Nemrég láttam a Jarhead c. Sam Mendes (Amerikai szépség) filmet, és nagyon jó volt. Egy volt amerikai tengerészgyalogos visszaemlékezései a Sivatagi Viharról. Ennek ellenére nem akciófilm inkább dráma. Mindenki nézze meg :)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A vörös hegedű

No comment, jó volt ^_^ (hegedű *___*) mondjuk a vége nem tetszett... nem illett a szerephez a manusz...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Autumn In My Heart - egy 16 részes koreai sorozat... Még csak a 2. rész végénél tartok, de a) nagyon tetszik, b) tengert bőgtem magam alá közben és most azon rigatózom... Pedig még meg sem halt benne senki :wink: Aki bírja a hétköznapi (tömény) drámákat, annak ajánlom figyelmébe...
(Vigyázat DM-féle csöpögős megfogalmazás veszély!: A sorozat [eddig legalábbis] egyszerre szívet-melengető és végtelenül szomorú...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2006.01.14. 16:36-kor.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A zongorista

Elég jó volt, s külön köszönet, hogy nem tettek bele reklámot ^^'
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

amikor először láttam a Zongoristát, és azt a tolószékes bácsit kidobták az ablakon, annál a pontnál azt gondoltam : nem merem, nem bírom továbbnézni...
de otthagyni sem tudtam
örülök, hogy végignéztem...
a Schindler listájával is így voltam...

-----

most láttam Miyazaki Laputáját, nagyon jó volt!!
nagyon aranyos, fantáziadús (ha valaki a disney-s atlantisz rajzfilmet még ezelőtt látta, annak ismerős lesz pár dolog ebben a filmben... ejnye, disney, csúnya dolog volt... na jó nem biztos, hogy így történt, de azért néhány dologban hasonlítanak kicsit. nekem az atlantisz is tetszett ^_^)
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

A Zongorista valóban egy mestermű, én még moziban láttam régebben. Bizony, voltak benne jelenetek, amikor én is úgy éreztem, hogy nem bírom tovább ezt az emberi kegyetlenséget, de megéri végignézni. Végülis szépen zárták le, de könnyek nélkül szerintem nehéz végigülni. :cry: Hasonlóan voltam a Sorstalansággal is...
Megnéztem végre a Howl's moving castle-t is, de erről majd a megfelelő topicban szólok. :wink:
Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Pal-chan írta: ... könnyek nélkül szerintem nehéz végigülni. :cry: Hasonlóan voltam a Sorstalansággal is...
Hmm, Sorstalanság... őszintén szólva, szerintem pocsék film lett. Egy második Schindler listája, csak jobb zenével, de átlagosabb történettel. Kertész Imre egyáltalán nem ilyennek írta meg a könyvet... az az érdekes benne, hogy milyen közönyösséggel tud írni a borzalmakról, éppen ez teszi olyan különlegessé. Én ezt vártam a filmtől is, de abban nyoma sem volt hasonlónak. Ehhez jöttek a néhol túlságosan csöpögős jelenetek, és a főszereplő lány felejthető teljesítménye. Szvsz egyáltalán nem lett jó film. Nem úgy, mint a hasonló témájú Zongorista, ami tényleg remekmű
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Raizen írta:...
az az érdekes benne, hogy milyen közönyösséggel tud írni a borzalmakról, éppen ez teszi olyan különlegessé
...
*BÓLOGAT*
Kép
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Igazság fogságában - a film maga nézhető, bár a női főszereplő irritált néha. Biztosan eldönteni nem tudnám, hogy baromság az egész, vagy inkább érdekes...
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Elveszett világ

A TVben volt, szerintem nagyon jóra sikeredett. Azt hittem pedig, hogy unalmas lesz.

Dangerous Liaisons/Veszedelmes viszonyok

Sokadszorra. Nem tudom, van ebben a filmben valami, ami megfog. Pedig először majd elaludtam rajta (mondjuk nem is értettem meg anno elsőre angolul). Szeretem a film hangulatát, most amúgy is ilyen 18. századi mániám van *___* Glenn Close alakítása továbbra is isteni *_*
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

AyaDid írta:Elveszett világ
A TVben volt, szerintem nagyon jóra sikeredett. Azt hittem pedig, hogy unalmas lesz.
A Jurassic Park masodik reszere gondolsz?
Azt en is nagyon szeretem, sztem hatarozottan vicces, tele van poenos jelenetekkel, es elvezetes nagyon..mondjuk az elso is az, de az nem olyan humoros..a 3.meg gaz (sztem)..
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

IloveRenji írta:
AyaDid írta:Elveszett világ
A TVben volt, szerintem nagyon jóra sikeredett. Azt hittem pedig, hogy unalmas lesz.
A Jurassic Park masodik reszere gondolsz?
Nem, hanem a Sir Arthur Conan Doyle-féle könyvből készült filmre ^^. a JP2 nekem kifejezetten nem tetszett...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

:oops: Azt hittem..
pedig sztem jo volt..
hmm..lehet h ujfent nem sok koze van a 2nek egymashoz, de az az amibol sorozat is keszult? (amikor atmennek a Fold kozepen, v vmi ilyesmi..)
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nem rég láttam a Narniát. Én nem olvastam a könyvet, de szerintem nagyon jól megcsinálták. Voltak olyan részek, amikor libabőrös lettem :). Sajnos nemtudom, hogy a könyv mien volt, de sokan azt mondják, hogy a film is jó lett. Tudom a filmet és a könyvet soha nem lehet öszehasonlítani, mert a könyv mindíg jobb, mint a film. Szerintem ez most különösen jó lett, legalábbis bennem megfogott valamit.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Ma néztem meg az Üvegtigris 2-t.
Noha nem volt olyan jó,mint az első (ez a rész komorabb vagy inkább elgondolkodtatóbb) azért megint kellemes kikapcsolódást nyújtott.
Róka és Csoki-bácsi ismét hozta a poénokat és a végén még japán túristák is vannak.
:D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Nézzetek Tarantinó filmeket!!!
Kill Bill 1-2, Ponyvaregény, Jackei Brown, Natural Born Killers, Sin City... gogogo :wink:
Én ezeket nem tudom elégszer megnézni :D
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

nemrég láttam a Nana trailerét :sobsob: meg akarom néznii
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Nézzetek Tarantinó filmeket!!!
Kihagytad a Reservoir Dogs (Kutyaszorítóban) című Tarantino alkotást...
lehet hogy nem ide tartozik, de lehet hogy film lesz a Kite-ből
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

uhha igazad van... ilyen alapművet kihagyni... ::japtoun::
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Kill Bill 1-2, Ponyvaregény, Jackei Brown, Natural Born Killers, Sin City...
Bocsi, de a Sin City és a Született gyilkosok nem Tarantino film.
Piracy is charity.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

No meg ott a Vérfagyasztó, ami viszont tuti Tarantino film :) / ha jól láttam, még nem írta senki.. :?: /
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

No meg ott a Vérfagyasztó, ami viszont tuti Tarantino film
hát sztem meg nem, csak szerepelt benne, és a forgatókönyvben is benne volt: csekidáut! meg ezt is!
és amiben még benne volt a keze
Kép
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

madfist írta:hát sztem meg nem, csak szerepelt benne, és a forgatókönyvben is benne volt....
Jé, tényleg... viszont a cd borítóján az van, hogy Tarantino filmje... :weh: biztos azért emlékeztem így...
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Válasz küldése